Czy daję cukier pszczołom?

  Рет қаралды 35,612

Pasieka "Pod kogutkiem"

Pasieka "Pod kogutkiem"

Күн бұрын

Пікірлер: 39
@waldekjasionas6236
@waldekjasionas6236 3 жыл бұрын
Witam pszolami zajmuję się około 50 lat i nigdy nie wirowałem miodu z gniazd uważam ,że pokarm naturalny jest najlepszy na zimę sugestie ,że jest inaczej to tylko dla miesiaży pozdrawiam prawdziwych pszczelaży
@eugeniuszjankowski6647
@eugeniuszjankowski6647 Жыл бұрын
Potwierdzam, nie zabieram z gniazd i nigdy nie miałem problemów z zimowlą.
@JanGrzeczka-ly5is
@JanGrzeczka-ly5is 23 күн бұрын
Witam .Zgadzam się z taką opińią.Pokarm naturalny czyli miód pszczołę służy najlepiej.Pozdtawiam pszczelarz z Wielkopolski.
@michaldriver2993
@michaldriver2993 3 жыл бұрын
@Pasieka "Pod kogutkiem" tylko ze dziś pszczelarze dają syrop latem i większość miodu który kupowalem byl z cukrem, dlatego szukałem pszczelarza który nie ma pasieki na "stałym lądzie" i znalazlem. Teraz mam prawdziwy miód.
@filipo3611
@filipo3611 6 жыл бұрын
Kolego zakup sobie jakas ,,franie'' za stowke - super sprawa...pozdrawiam
@jakubweclewski4478
@jakubweclewski4478 6 жыл бұрын
Też tak mowie
@tomaszstanczuk6339
@tomaszstanczuk6339 6 жыл бұрын
A czy człowiek przezimuje lepiej o suchym chlebie i czystej wodzie ? Nie będzie miał tyle odpadu do wydalenia 🤔
@PasiekaPodkogutkiem
@PasiekaPodkogutkiem 6 жыл бұрын
Mój guru mawiał: "Myśl jak pszczoła a nie jak człowiek". Zauważ Tomaszu, że nie samym miodem pszczoła żyje. Miód to węglowodany czyli energia. Warunkiem dobrej zimowli jest jeszcze białko i mikroelementy. Bez pyłku jesienią pszczoły nie nabędą ciałka tłuszczowego a bez zgromadzonej pierzgi wiosną nie ruszą. Obaj dobrze wiemy, że hodowla pszczół nie jest prosta. Ten filmik dedykuję miodożercom a nie pszczelarzom. Tu chodzi tylko o to, czy można dawać pszczołom cukier na zimę. Zapewniam miodożerców, że tego cukru nie będzie w miodzie. Tylko tyle.
@Bazyl217
@Bazyl217 Жыл бұрын
Świetnie ale natura się upomni o swoje. Jak zawsze. Jesteśmy mniejsi o mrówek planety nie zniszczymy. Co najwyżej kolejna swoją cywilizację. A po tym pszczoły trwać będą nadal bo nikt im miodu nie skradnie
@mathew679
@mathew679 6 жыл бұрын
Jak u pana sprawdzil sie Ambrozol bo z tego co pamietam yo stosowal pan chyba w tamtym roku? Pozdr.
@PasiekaPodkogutkiem
@PasiekaPodkogutkiem 6 жыл бұрын
Efekty stosowania ambrozolu widać w końcówce filmu pod tym linkiem kzbin.info/www/bejne/b6Ocl3mKo5J6ptU . W tym roku po ostatnim miodobraniu, w połowie sierpnia, zastosowałem tekturki z tak-tikiem. Po kilku dniach osyp warrozy od kilku do 30 szt. Ale wtedy kleszcz był jeszcze pod zasklepionym czerwiem. Planuję użycie kwasu szczawiowego w listopadzie.
@mathew679
@mathew679 6 жыл бұрын
@@PasiekaPodkogutkiem Dziekuje. Ja ok 2 tyg temu zasyosowalem rowniez tekturki z tak ticiem i spisal sie swietnie. Wczesniej uzylem kwasu mlekowego. Pozdr.
@arturmariuszstachurski1439
@arturmariuszstachurski1439 4 жыл бұрын
Ja takich klientów odsyłam do Biedronki
@forpit3120
@forpit3120 6 жыл бұрын
Dzięki
@tomaszjanczewski8438
@tomaszjanczewski8438 6 жыл бұрын
przydały by się dopłaty bezpośrednie do uli w celu ochrony i rozwinięcia populacji pszczół .niestety rządzący pogardzili i zapomnieli o pszczołach . zapominając ze pszczoły są uznawane za zagrożone wyginięciem .zapraszam ludzi do masowego pisania petycji do przedstawicieli rządu premiera i ministrów (minister rolnictwa i środowiska ) o wprowadzenie dopłat bezpośrednich do uli
@piotrperditor8258
@piotrperditor8258 6 жыл бұрын
Nie dopłaty ale skąpe pożytki, postępująca chemizacja są tu kluczem.
@lorddaniel1704
@lorddaniel1704 5 жыл бұрын
To sama woda nie syrop . Tylko męczysz pszczoły .
@PasiekaPodkogutkiem
@PasiekaPodkogutkiem 5 жыл бұрын
Zapewniam Cię Danielu: w tym syropie jest wyższe stężenie cukru niż w większości nektaru zbieranego przez pszczoły z kwiatów.
@lorddaniel1704
@lorddaniel1704 5 жыл бұрын
@@PasiekaPodkogutkiem dla mnie to sama woda. Nawet na rozwój odkładów nie daje się takiego rzadkiego. Jaka to [proporcja 1/5?
@PasiekaPodkogutkiem
@PasiekaPodkogutkiem 5 жыл бұрын
@@lorddaniel1704 1:1
@adamgorczak3601
@adamgorczak3601 6 жыл бұрын
Gościu najpierw poczytaj sobie ozimowli pszczół bo narażasz się na śmieszność zmieszana woda z cukrem nie. zapasteryzowana o takiej konsystencji jeszcze z dodatkiem trucizny E 330 ( kwas cytrynowy) to niedorz eczność.
@PasiekaPodkogutkiem
@PasiekaPodkogutkiem 6 жыл бұрын
Kwasek cytrynowy jest powszechnie występującym w przyrodzie naturalnym kwasem i pomaga pszczołom rozkładać sacharozę. Moje pszczoły nie chcą pić pasteryzowanej wody. Wiele osób mówi mi, że jestem śmieszny - traktuję to jako komplement.
@adamgorczak3601
@adamgorczak3601 5 жыл бұрын
@Wojtek Stańczyk chyba coś ci się pomyliło z tym chińskim miodkiem włącz muzg i zacznij z niego korzystać
@adamgorczak3601
@adamgorczak3601 5 жыл бұрын
@Wojtek Stańczyk piszesz człowieku o sprawach oczywistych chodziło mi o fakt taki że facet w powyższym filmiku wlał 10 litrów wody wsypał 3 kg cukru wymieszał mieszadłem i rozlał w pojemiki pszczołom czy według ciebie to jest właściwy pokarm na zimę ?? Ja pokarm na zimę robię sam i to z cukru zakupionego w. cukrowni nie z markietu. który jest produkowany z buraków GMO iprzed podaniem go pasteryzuje mam wtedy gwarancje że mi się nie zakwasi w ulu dodaję APILAC jest to miszanka bakterii probitycznych która podnosi mi kondycyjność roju zmiejsza możliwość występowania biegónki i zapobiega cichym rabunkom na wiosnę. A co do mieszania i fałszowania chńskiego miodu to widzę ż jesteś ekspertem. Ja nie zajmuję się takim procederem , mój mód z pasieki (70 pni) którą prowadzę w trzecim pokolenu jest ceniony i poszukiwany przez konsumenta A ty wyrażając swoje emocje uzasadnione czy nie ,to ocena subiektywna nie musisz używać wulgaryzmów to ciebie dyskredytuje jako dyskutanta pozdrawiam i życzę sukcesów w pasiece
@grzegorzfajfer3987
@grzegorzfajfer3987 4 жыл бұрын
Głwne cukry wystęujące w miodzie to fruktoza i glukoza i niewielka ilości sacharozy
@bogusawsiwak6486
@bogusawsiwak6486 6 жыл бұрын
Proponuje autorowi tego filmu aby zostawił miód pszczołom a sam zamiast miodu jadł ten zdrowy cukier rozpuszczony w wodzie.To że pszczoły nie przeżyją bez ludzi to jest całkowita nieprawda moim zdaniem wynikająca z zarozumialstwa.
@ketron8614
@ketron8614 6 жыл бұрын
Gosciu jezeli chcesz miec jakis miód to musisz wiedzieć ze zabiera sie go pszczolom i trzeba im cos do ula dac na zime :) pozatym po zimie praktycznie wyjadaja wszystko i wtedy zbieraja normalny miód ktory potem zjadasz. Pozdro :)
@filipo3611
@filipo3611 6 жыл бұрын
Kris Wilis- kolego otarles sie choc o ul/pszczelarstwo, bo sadze ze nie... dlatego nie zabieraj glosu w podobnym charakterze. Inaczej narazasz sie na komentarze, ktorych nikt nie chcialby czytac....;-)
@radosawgrabowski5887
@radosawgrabowski5887 6 жыл бұрын
Lapka w gure za pomysl edukacj w stylu chumoru
@grqergegsdf
@grqergegsdf 4 жыл бұрын
Pszczoły poradzą sobie bez człowieka doskonale, człowiek bez pszczół już gorzej.
@MW-qi9ey
@MW-qi9ey 4 жыл бұрын
Niezupełnie się z tym zgadzam, wraz z rozwojem cywilizacji do Europy przywędrowały choroby pszczół z Azji , po 3 latach pszczoły nie leczone ulegają zagładzie. Poza tym zmieniła się w Polsce baza pożytków, nie kosi się łąk , przywędrowały obce inwazyjne gatunki roślin i owadów. Tak więc nie jest tak samo jak było np. 40 lat temu.
@Arvid-3miasto
@Arvid-3miasto 5 жыл бұрын
Jak to syrop cukrowy lepszy niż ich własny miód od setek lat? To jak to się ma co mówisz do Pani dr. Ostrowskiej i Pana dr. Lebiega ? Twierdzą przeciwnie do Ciebie ...
@PasiekaPodkogutkiem
@PasiekaPodkogutkiem 5 жыл бұрын
Miód jest najlepszym pokarmem energetycznym dla pszczół, jeżeli jest nieskrystalizowany lub pszczoły mogą rozpuścić kryształki miodu w wodzie. Na zimę pszczoły mają być dobrze odżywione i zaopatrzone w ciałko tłuszczowe. Natomiast samą zimę, gdy nie mogą wylecieć po wodę ani wypróżnić się, najlepiej przeżywają na syropie cukrowym.
@lorddaniel1704
@lorddaniel1704 5 жыл бұрын
Mam Gospodarkę pasieczną Ostrowskiej i tam jest jasno napisane że zimowanie na cukrze dawało lepsze efekty niż na czystym miodzie. Prosże nie kłamać
@lukaoisunicorn3837
@lukaoisunicorn3837 4 жыл бұрын
Gówno prawda
@PokerMakyo
@PokerMakyo 3 жыл бұрын
@@lorddaniel1704 Przeczytaj tam jeszcze raz czym odżywione pszczoły żyły dłużej.
@mirekkoziak7388
@mirekkoziak7388 4 жыл бұрын
Ale to jest bzdura nje przegotowany pszczoły mają biegunkę
@lukaoisunicorn3837
@lukaoisunicorn3837 4 жыл бұрын
gromadzą same sobie miód który zostaje im skradziony po czym przeważnie sprzedany. Naturalny miód jest dla pszczół gorszy od cukru??? To jest największa bzdura jaką słyszał świat !! sam się pan najedz kilkanaście kilo cukru to się nie będziesz pan musiał wypróżniać a pszczołom pan zostaw miód, gdyż na przełomie tysięcy lat świetnie sobie na nim radziły nawet w najsroższe zimy a te komunistyczne wynalazki na syropku cukrowyn z 1970 zachowaj pan dla siebie.
@bogusawbytomski427
@bogusawbytomski427 2 ай бұрын
Cóż ludzie nie wiedza,ile w miodzie jest glukozy w miodzie rzepakowym czy spdziowym czy w innych miodach ,POZDRAWIAM 😂😂😂😂😂
Poszerzanie gniazd na podstawie ramki pracy
22:39
Pasieka "Pod kogutkiem"
Рет қаралды 18 М.
Brudna robota - czysty wosk
20:12
Pasieka "Pod kogutkiem"
Рет қаралды 84 М.
It’s all not real
00:15
V.A. show / Магика
Рет қаралды 20 МЛН
Grudniowe zwalczanie warrozy czyli ambrozol w akcji
14:31
Pasieka "Pod kogutkiem"
Рет қаралды 22 М.
Betonowe ule z Afryki nie są takim głupim pomysłem!
5:21
Pszczelarz Jonasz
Рет қаралды 75 М.
odc.12 Jak i skąd pszczoły trafiły do Hiltona
14:34
Qman - Ogrodnik na Pasiece Mrowisko
Рет қаралды 1,4 М.
Co robimy w grudniu i styczniu na pasiece?
8:48
Pasieka Uśmiechnij się
Рет қаралды 5 М.
26.07.2021 Pszczoły dostają kolejne porcje ziół.
13:26
Pasieka Kamionek Pszczoły w Warszawie
Рет қаралды 21 М.
Dlaczego nie zimuję bardzo silnych rodzin?
9:00
Pasieka MARCYŚ
Рет қаралды 51 М.
Życie po życiu czyli druga szansa dla starych przedmiotów
14:16
Pasieka "Pod kogutkiem"
Рет қаралды 3,8 М.
Kiedy moje ule rosną a kiedy kurczą się
10:45
Pasieka "Pod kogutkiem"
Рет қаралды 4,9 М.
Podkarmianie pobudzające chwilę przed zakarmieniem zimowym
9:30
Tomasz Ściegienny
Рет қаралды 20 М.
Dlaczego pszczoły się roją zanim osiągną maksymalną kubaturę ula?
22:31