Czy każdy potrzebuje psychoterapii? Wpływ dzieciństwa na dorosłość, trudne emocje | prof. de Barbaro

  Рет қаралды 241,020

Podcast Charyzmatyczny

Podcast Charyzmatyczny

Күн бұрын

Пікірлер: 304
@PodcastCharyzmatyczny
@PodcastCharyzmatyczny Жыл бұрын
🙋‍♂ DAWID STRASZAK - psycholog, prowadzący podcast Charyzmatyczny ▪ gabinet Wrocław oraz online - umów wizytę: www.znanylekarz.pl/dawid-straszak/psycholog/wroclaw
@jozefk8948
@jozefk8948 Жыл бұрын
Ewangelia: On zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust. (Ks. Izajasza 53 - 700pne) Jeżeli ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rzymian 10:9-10)
@NotMe-is6si
@NotMe-is6si Жыл бұрын
Mega sztywny😢
@bogusiabogna1517
@bogusiabogna1517 Жыл бұрын
Wysłuchałam na przestrzeni kilku ostatnich lat wielu podcastów dotyczących depresji, cierpienia i sposobów wychodzenia z tych stanów. Cieszę się, bo dużo z nich pomogło mi w trudnych chwilach, ale to, co usłyszałam od Pana Profesora, a dotyczy przyjęcia do swojej świadomości, że życie ludzkie nie składa się tylko i wyłącznie z samych szczęśliwych chwil (to "bieganie po pięknej łące"), ale również ma wpisany w swój scenariusz trud, cierpienie i ból jako naturalny stan, jest dla mnie kluczem do spokoju i wiary, że po kolejnej nocy, nastąpi znów dzień, a po burzy zaświeci słońce. I tak naprawdę nie jest ważne jak długo będziemy czekać na te szczęśliwe dni, tylko jak przyjmiemy ten czas oczekiwania na nie. Dziękuję pięknie Panu Profesorowi i Panu Dawidowi.
@miszczuksc
@miszczuksc 22 күн бұрын
Przecież to oczywiste, że życie składa się z różnych chwil, ale osoba w depresji nie widzi dla siebie szansy na to żeby te przyjemne w ogóle były i na tyle wpływały na motywację żeby chciało się żyć. Zobacz, że osoby, które mają cele i marzenia związane z poczuciem sensu mogą znieść bolesne przeszkody ale pod warunkiem, że ich cele mogą się zrealizować i są związane z wartościami, a to co robią nie uderza w nich samych ani ich własną moralność. Utrata takiego poczucia sensu, celów i marzeń albo konieczność naplucia sobie w twarz i krzywdzenia innych żeby to osiągnąć, zaprzedania części swoich kluczowych wartości, to wszystko prowadzi do depresji. Tak samo może do niej prowadzić puste życie oparte na powierzchownych przyjemnościach i dbaniu o swój fałszywie dobry wizerunek przed innymi. Ale jeszcze jest tak, że depresja może wynikać z realnych problemów i wtedy żaden terapeuta nie pomoże w pozbyciu się jej i jedyne co można wtedy zrobić to okazać komuś wsparcie i zrozumienie i próba minimalizacji skali przeżywania cierpienia. Z drugiej strony ludzie nieraz myślą, że ich problem jest nierozwiązywalny, a w praktyce można coś zrobić i terapeuci nie zawsze są w stanie prawidłowo to odróżnić. Nawet ci najlepsi.
@marcinsaleta8084
@marcinsaleta8084 Жыл бұрын
A ja mam 50 lat , przez cale moje życie wszyscy wokół mnie byli najważniejsi pod każdym względem duchowym i materialnym. Wszystkie swoje problemy muszę przeżywać sam, albo z pomocą obcych ludzi. Obojętnieję, zaczynam być jak głaz. Nie zależy mi już na tym, czy ktoś pamięta o moich urodzinach, czy nie. Wigilię mogę spędzić sam, nie chcę być z ludźmi, którzy mnie wykorzystywali przez lata. Skupiam się na sobie i zwracam ku ludziom, którzy mi pomogli przejść przez trudne chwile.
@mf1424
@mf1424 Жыл бұрын
Mam tak samo. Po kilkudziesięciu latach dopiero przed 60-tką odzyskuję wiarę w siebie, niezależność finansową, moc.
@magorzatakozowska2344
@magorzatakozowska2344 Жыл бұрын
Bardzo dobrze Cię rozumiemiem. Takie życie wpędziło mnie w choroby,lęki aż po paniki zaburzenia adaptacyjne.od roku mie wychodzę z domu ,mając 56 lat ,bedav na lekach,które,czy ja wiem ,czy pomagają. Wspomagających ludzi wokół mnie prawie brak
@gertrudazdanowska2431
@gertrudazdanowska2431 Жыл бұрын
Jestem sama!!!!mam 53lata i nikogo !!!!do kogo mogę zadzwonić!!!
@magdalenab7537
@magdalenab7537 Жыл бұрын
Przeżywam dokładnie to samo.
@alicjaalice8174
@alicjaalice8174 Жыл бұрын
​@@gertrudazdanowska2431też znam ten stan chociaż mam około 400 kontaktów w telefonie. Jedynie kontakt z Bogiem pomaga mi w życiu.
@iwaryska7232
@iwaryska7232 Жыл бұрын
Zgadzam się z tezą, że najlepsze efekty przynosi skorelowanie leczenia psychiatrycznego z psychoterapią. Wiele lat temu trafiłam do psychiatry z depresją związaną z moją sytuacją rodzinną. Lekarz stwierdził, że farmakoterapia wystarczy do poradzenia sobie z problemem, nie skierował mnie na psychoterapię. Leki rzeczywiście działały i już po kilku miesiącach poczułam się dobrze, wróciła siła i chęć do życia, ale okazało się, że to miecz obosieczny. Skutkiem tej "poprawy nastroju" był rozwód i rozpad rodziny. Po kolejnych 10 latach okazało się, że powielam te same schematy. Zamiast przepracować problem tylko od niego uciekłam w przypływie życiowej "mocy", ale emocjonalna struktura pozostała niezmienna i mimo zupełnie innych okoliczności życiowych stałam nadal w tym samym miejscu. Tak jak mówi profesor, lek normalizuje chemię mózgu, pozwala na wyjście z psychicznego "cienia", ale kluczowe do trwałej zmiany i poorawy jakości życia jest zrozumienie genezy problemu, dotarcie do matrycy naszego myślenia, działania i reagowania. Tylko wtedy można to naprawdę przepracować, stając się bardziej świadomym własnych uwarunkowań i postaw, do których nas prowadzą.
@miszczuksc
@miszczuksc 22 күн бұрын
Dotarcie do genezy problemu nie zawsze jest istotne. W niektórych sytuacjach wręcz szkodzi i powoduje pogorszenie stanu psychicznego. Zwykle jest tak, że pierwotna przyczyna już od dawna nie istnieje ale spowodowała całą lawinę innych procesów. Albo przyczyną depresji jest coś niezależnego od sposobu myślenia lub właśnie wprost wynikającego z wysokiej świadomości, wrażliwości, solidnych standardów i wymagań od siebie. W połączeniu z niekorzystną sytuacją prowadzi to do depresji, ale inna osoba mogłaby być szczęśliwa w takiej samej sytuacji z powodu braku przemyśleń wyższych, zerowej ambicji, braku sumienia lub wrażliwości. Moim zdaniem jak zapisali Ci leki to powinni uczulać na to, że po nich możesz mieć obniżony samokrytycyzm i wrażliwość, więc działaj świadomie w każdej chwili obecnej, którą sobie uświadamiasz. Skrupulatność w myśleniu zapobiega powielaniu starych błędnych schematów o ile ktoś nie ma narcystycznej lub dyssocjalnej osobowości.
@annawiechowicz4183
@annawiechowicz4183 Жыл бұрын
Mam 52 lata, od pewnego czasu u wielu osób obserwuję niekorzystną zmianę braku uwaznosci na potrzeby innych,przy nadmiernej ,wręcz psychopatycznej koncentracji na sobie i własnych potrzebach Ta ,, choroba " społeczna przybiera taka siłę,że trudno jest spokojnie funkcjonować w rzeczywistym świecie bez walki i wyznaczania swoich granic Nonszalancja w podejściu do wartości,które kiedyś były oczywiste i powszechnie stosowane powoduje, że uczę się żyć na nowo
@irenajakuba3733
@irenajakuba3733 Жыл бұрын
Zgadzam się z Tym - o czym tu piszesz. Pozdrawiam serdecznie Słupsk się kłania
@annawiechowicz4183
@annawiechowicz4183 Жыл бұрын
@@irenajakuba3733 Wzajemnie od Warszawy 🙂
@elzbietapap5614
@elzbietapap5614 Жыл бұрын
I od Łomży.
@teresawojcik9486
@teresawojcik9486 Жыл бұрын
Kiedy człowiek jest pyszny, kiedy ma swój plan, kiedy jest chciwy materii, dóbr duchowych, zaszczytów, pochwał, kiedy nie potrafi przyjąć upokorzeń, kiedy nie potrafi przyjąć uwagi, to o czym ma z Panem Jezusem, który umarł na krzyżu, opłacony 30 srebrnikami, który mył nogi apostołom, który narodził się wśród zwierząt w oborze, - jak on ma z Nim rozmawiać, o czym? O tym świecie, o jego dobrach?
@JanNowak-mc7im
@JanNowak-mc7im Жыл бұрын
Kraków
@goldingsen
@goldingsen Жыл бұрын
Dziękuję za tę rozmowę ! Mam nadzieję że Pan prowadzący się nie obrazi jeśli powiem, że rozmowa ta przywołuje mi skojarzenie spotkania ucznia z nauczycielem. Profesor De Barbaro jest otwartym ciepłym nauczycielem który życzliwie celebruje entuzjazm swojego rozmówcy. Natomiast Pan prowadzący pokazuje przepiękną postawę ciekawości, mądrości i zdolności do refleksji. Serce mi się uśmiecha gdy Panów słucham.
@stanislawgruszczynski6442
@stanislawgruszczynski6442 Жыл бұрын
Bardzo wiele osób, które naprawdę potrzebuje terapii nie środków na terapię.
@sobremesa4835
@sobremesa4835 Жыл бұрын
Jak to miło wysłuchać kulturalnej, wyważonej rozmowy, gdzie obie strony biorące w niej udział odnoszą się do siebie z szacunkiem i prowadzą ze sobą prawdziwy dialog. Dziękuję.
@kasiacegielska3968
@kasiacegielska3968 Жыл бұрын
Jakby takich prawdziwych przychologow z sercem dla ludzi świat byłby lepszy. Niestety niektórzy robią to dla zarobku. Bardzo nądry człowiek. Bije od tego pana ciepło i pokora.
@paulinagabrel7493
@paulinagabrel7493 Жыл бұрын
Wszyscy robią to dla zarobku, bo praca daje przysłowiowy chleb i nikogo nie powinno to dziwić. Bardziej może chodzi o to, że niektórzy się do tej roboty zwyczajnie nie nadają. Nie są psychologami z powołania. Ale ta sytuacja ma miejsce w każdej profesji. Dlatego specjalista z powołania to skarb. W każdej dziedzinie.
@paulinagabrel7493
@paulinagabrel7493 Жыл бұрын
@@maamiss5561 Niestety. Zło jest wpisane w grzeszną naturę człowieka.
@janeg6626
@janeg6626 Жыл бұрын
,,Psychoterapia/psychoterapeuta ma nieść pokój"- piękne, zgadzam się z tym.
@dziuniapsikuta5097
@dziuniapsikuta5097 Жыл бұрын
Dobrze się Pana słucha chyba zaufalabym Panu potrzebując pomocy ale właśnie zaufałam Bogu czyni On w moim życiu rzeczy niezwykłe uratował moje życie i zdrowie pozdrawiam serdecznie
@revepaksa8510
@revepaksa8510 Жыл бұрын
moje tez kilka razy za co jestem Bogu kazdego dnia wdzieczna
@mirkarosnowska6717
@mirkarosnowska6717 Жыл бұрын
Zgadza sie relacja z Bogiem najlepsza terapia
@wojciechkondrat1271
@wojciechkondrat1271 Жыл бұрын
Bóg nie istnieje!
@mirkarosnowska6717
@mirkarosnowska6717 Жыл бұрын
@@wojciechkondrat1271 Bog zyje
@pawewyszkowski199
@pawewyszkowski199 Жыл бұрын
Trzeba umieć żyć kiedy jest dobrze i kiedy jest niedobrze. Nie można być wiecznie szczęśliwym, bo przestaniesz rozumieć szczęście.
@L5biszz
@L5biszz Жыл бұрын
XD doceniać nie rozumieć
@renatanowak9711
@renatanowak9711 Жыл бұрын
​@@L5biszzty jestes xxd, tamten prawidłowo napisał
@agatawyborska3715
@agatawyborska3715 Жыл бұрын
A co jeśli jest zawsze źle ? Zawsze pod górę i nigdy tak naprawdę nie było dobrze...
@renatanowak9711
@renatanowak9711 Жыл бұрын
@@agatawyborska3715 to weź los w swoje ręce i probuj to zmienić! bo nikt tego za ciebie nie zrobi.
@januszkalisz9747
@januszkalisz9747 Жыл бұрын
​@@agatawyborska3715Współczuję😢
@easygoingmike
@easygoingmike Жыл бұрын
Wszyscy powinni czytać książki i słuchać takich rozmów jak ta konkretna!
@marzenabazylewicz2361
@marzenabazylewicz2361 Жыл бұрын
Wspaniała rozmowa, Pan profesor jak zwykle nie zawiódł , dialog między gościem a prowadzącym głęboko rezonuje.Brawa dla prowadzącego za uwaznosc i umiejętność słuchania. Dziękuję
@korneliakk
@korneliakk Жыл бұрын
Gratulacje wywiadu z profesorem! Na pewno usłyszmy w nim wiele wartościowych treści :)
@agnieszkak9531
@agnieszkak9531 Жыл бұрын
I tak w moim dziecinstwie zasiali dorosli groze ,,niepokoj ,przerazenie i lek.Tak wlasnie powstala moja wersja lekowa .Nie zyje a walcze o przetrwanie a tp czemu podporzadkowane jest cale moje zycie to potrzeba bezpieczenstwa .😢smutne zycie pelne paniki ,kontroli i napiecia .Nie polecam
@lucyluna3567
@lucyluna3567 Жыл бұрын
Wybitnie mądry profesor a do tego z sercem, dziękuję.
@tereskaskbicka1938
@tereskaskbicka1938 Жыл бұрын
Dziękuję za pana Bogdana Jest jednym z najlepszych Proszę o panią Ewę Wojdyło Osiatyńską...
@BartoszCzekala
@BartoszCzekala Жыл бұрын
Ależ to był cudowny wywiad. Gratulacje Dawid i ukłony dla pana Profesora!
@PodcastCharyzmatyczny
@PodcastCharyzmatyczny Жыл бұрын
Dzięki wielkie Bartek :)
@jmarchel781
@jmarchel781 Жыл бұрын
Wielki uznanie dla mądrości Pana Profesora!
@brotherpaul6989
@brotherpaul6989 Жыл бұрын
Jedni ludzie maja szczescie w zyciu a inni psychoterapie. Cierpia ci, ktorzy jeszcze nie dotarli do granicy wytrzymalosci. Po drugiej stronie jest spokoj.
@Jakub-Rys
@Jakub-Rys Жыл бұрын
Tyle co Pan de Barbaro zaczął mówić o filozofii, że może pomóc itd ., a ja pomyślałem sobie dosłownie w jednej chwili, że filozofia pomogła mi zrozumieć, że jestem bytem przygodnym, i że nie jestem pępkiem świata. Dosłownie dwie sekundy później Pan profesor mówi, że filozofia może pomóc zrozumieć np. to, że jesteśmy bytami przygodnymi, i że nie jesteśmy pępkami świata 😊
@kazimieratrela4458
@kazimieratrela4458 Жыл бұрын
3:47
@bogdan8r
@bogdan8r Жыл бұрын
To tylko dowodzi, że czas w naszym liniowym pojmowaniu jest formą iluzji percepcji i ponadto, że w zasadzie większość (no tak przynajmniej 99%) myśli nie są po prostu wykreowane przez nas, one po prostu pojawiają się jako informacja z "pola". I tu pojawia się kluczowa kwestia - co z tym zrobimy? Niestety brak pokory i nakręcone marketingiem wszelkiej maści ego uznaje, że te myśli są nasze i przywiązuje się do nich nadmiernie co w wielu wypadkach prowadzi do poważnych problemów, ale jeśli uwolnimy się od tego błędnego przekonania, pozwoli to nam na uwolnienie się od tych myśli i ich napływ powinien się znacznie zmniejszyć. Oczywiście rodzimy się bez rutyny i jak wszystko, to też wymaga treningu.
@Jakub-Rys
@Jakub-Rys Жыл бұрын
@@bogdan8r Mój znajomy również doszedł do podobnego wniosku - otóż uważa on, iż skoro wszyscy jesteśmy zbudowani z energii, to tak samo myśli są pewnym rodzajem tejże energii, która sobie krąży w przestrzeni. Dlatego ludzie prędzej czy później wpadają na te same pomysły. Przyznam, iż nawet trochę zaciekawiła mnie ta teza. A jeśli chodzi o komunikaty/informacje "z pola" (czy nawet z eteru :)), to owszem, z pewnością nakierowują nas one na pewien sposób myślenia i skutecznie manipulują umysłami i dalej postępowaniem ludzi. I tu właśnie dochodzimy do błędu antropologicznego. Otóż w dzisiejszych czasach ludzie zamienili poznanie na myślenie, a myślenie nie jest poznaniem ! Jest za to narzędziem i domeną sztuki, to też człowiek cały czas myśli i wymyśla/tworzy różne "izmy" i utopie... Otóż błąd w poznaniu, rodzi błąd w działaniu czyli zło. Myślenie nie jest poznaniem !
@bogdan8r
@bogdan8r Жыл бұрын
@@Jakub-Rys Teorię wszechpola (ale już nie pamiętam jak je nazwał) jako chyba pierwszy na świecie określił ks. prof. Włodz. Sedlak, potem spopularyzował jak własne odkrycie (często wiele osób wpada na to samo co wynika uprzedniego tekstu) Rupert Sheldrake. Wykonywałem kilka eksperymentów sprawdzających i mogę potwierdzić, że faktycznie tak to działa.
@jozefk8948
@jozefk8948 Жыл бұрын
Ewangelia: On zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust. (Ks. Izajasza 53 - 700pne) Jeżeli ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rzymian 10:9-10)
@annahertmanowska5358
@annahertmanowska5358 Жыл бұрын
Nasza materialistyczna nastawiona na sukces i wieczna młodość rzeczywistość często nie akceptuje cierpienia słabości cierpienie to ból i trzeba umieć sobie pomóc nie wiem czy duszpasterze nadążają za zmianami w naszej rzeczywistości bycie lekarzem duszy wymaga dużych kompetencji i taktu
@teresawojcik9486
@teresawojcik9486 Жыл бұрын
@@oprawyuliczne7112"Rozsądek i poczciwość, takie proste dwie rzeczy, takie dwie szklanki czystej wody, to cały sekret czasu tego. Bo do serca i głowy nacisnęło się tęczy różnych wiele, i kolory w siebie się zsuwają, jak przed oczyma ślepnącego". C. K. Norwid
@Bożagenetyka
@Bożagenetyka Жыл бұрын
​@@teresawojcik9486pięknie pani dobrała słowa Norwida . Czy to przypadek, że w Słowie na dziś Bóg mówi do nas. Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie rozświetlone. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Wydaje się że dokładniejsze tłumaczenie mogłoby być: bramą dla światła jest oko... Dziękuję za odniesienie i przypomnienie poezji z Ducha
@teresawojcik9486
@teresawojcik9486 Жыл бұрын
@@Bożagenetyka Popieranie realizacji programu WHO, jest utratą rozumu, utratą sumienia i zdradą Boga i Jego przykazań.
@Bożagenetyka
@Bożagenetyka Жыл бұрын
​@@teresawojcik9486nie rozumiem kontekstu
@teresawojcik9486
@teresawojcik9486 Жыл бұрын
@@Bożagenetyka tak się tylko podzieliłam; przepraszam.
@emeraldgreen9345
@emeraldgreen9345 Жыл бұрын
Uwielbiam Doktora i mam do niego ogromny szacunek. Skarbnica wiedzy, a przy tym kulturalny, bardzo ciepły człowiek. Świetny wywiad, ciekawe poruszane tematy, bardzo dobrze się tego słucha. Pozdrawiam serdecznie obu Panów 😊
@szubertstar
@szubertstar 20 күн бұрын
Proponowałbym przyjrzeć się działalności wielu „terapeutów”, szczególnie w kontekście braku prawa i norm dotyczących ich działalności. Moje doświadczenie z terapeutą z Wrocławia, niejakim jakubem stefanowiczem, do dzisiaj, w rok po terapii bliskiej mi osoby, nie daje mi spokoju.
@Kotylion1730
@Kotylion1730 Жыл бұрын
Wspaniały wykład Pana profesora. Rozwaga,spokój i pokora. Pan redaktor zadawane pyt.w punkt.
@wiesawalipinska2053
@wiesawalipinska2053 Жыл бұрын
Świetne podsumowanie. Dziękuję za spokojnie dobrą rozmowę, która pomaga.
@martalipinska3585
@martalipinska3585 Жыл бұрын
Ja usłyszałam od psychoterapeuty "weź się w garśc". W mega wypasionym centrum w Warszawie. Na szczęście znalazłam psychiatrę, trzeciego, może czwartego, gdzie diagnoza i lek byl strzalem w 10. Po 3 dniach wiedzialam, ze lek dziala, odzyskalam kontrole nad swoim zyciem, odbylam kilka sesji z psychoterapeuta . Leki bralam rok. Nie pakuję się w "klopoty" 😊 Jest dobrze.
@PAUL-ut3lb
@PAUL-ut3lb Жыл бұрын
Chyba nie ma aż tak głupich terapeutów. Może to był oszust?
@maw-zs1vr
@maw-zs1vr Жыл бұрын
Miałam mobbing w pracy. Poszłam do psychiatry bo już nie dawałam rady. Usłyszałam „pani oczekuje że ja rozwiąże za panią pani problemy?” Facet nie tylko minął się z powołaniem ale również z rozumem. Sytuacja miała miejsce w Warszawie w jednej z największych medycznych sieci. Inna sytuacja, poszłam do doświadczonego psychologa na NFZ. Superwizorki. Terapeutki z wieloma uznanymi certyfikatami. Po 4 spotkaniach zapytałam o kierunek dalszej pracy. Usłyszałam „jeśli pani chce może pani do mnie przychodzić, jeśli nie - to nie”.
@ukupat
@ukupat Жыл бұрын
Na mojej pierwszej wizycie u pani psychiatry powiedziala mi, że "opadają jej ręce". Nie muszę chyba mówić, że uraz do psychiatrów został do dziś. 😏
@sasza57
@sasza57 Жыл бұрын
Dziękuję prowadzącemu za bardzo trafne pytania i niezwykle potrzebny poruszony temat. 🤝Profesor to wyjątkowa osobowość . ♥️🤲 Serdecznie pozdrawiam.
@PodcastCharyzmatyczny
@PodcastCharyzmatyczny Жыл бұрын
Dziękujemy za komentarz :) wszystkiego dobrego!
@Kowalus
@Kowalus Жыл бұрын
Piękna rozmowa i biorący w niej udział !!!!
@paulinapytlak7763
@paulinapytlak7763 Жыл бұрын
Dziękuję Panom za mądre słowa, za dobrą, głęboką rozmowę. Dzisiejsze interakcje z ludźmi z punktu widzenia, który zakłada otwartą wymianę zdań, troskę, serdeczność, a przynajmniej brak egocentryzmu, który kiedyś był powodem do wstydu, są ogromnie wyczerpujące. Jak dobrze wiedzieć, że nie jestem osamotniona w tych odczuciach. Tęsknię za prawdziwym, niekłamanym kontaktem. Prawdziwym, to znaczy nieudawanym, nawet jesli czasem niewygodnym, trudnym, do zastanowienia.
@McCrymat
@McCrymat Жыл бұрын
Jak dobrze się słucha ludzi z doświadczeniem. Wspaniałe się to ogląda i chciałbym częściej móc słuchać pana profesora.
@annaanielska
@annaanielska Жыл бұрын
Pięknie jest słuchac rozmowę dwóch specjalistów. Dzięki 🍀
@b.g.1865
@b.g.1865 Жыл бұрын
Znakomity gosc, bardzo ciekawa rozmowa
@grazynagrabowska524
@grazynagrabowska524 6 ай бұрын
Mam70 lat. Zostałam sama. Umarł starszy syn ale został młodszy i mąż,który 45 lat mimo,że pił, był dla mnie ważny. Na starość zakochał sie w młodziutkiej dziewczynie,której chodziło o to,żeby się w niej zakochiwać i dopieszczać. Poświęcił wszystko, zostawił ból,samotność,rozpacz.cały dorobek życia ale nie dla mnie. To komu wierzyć, kogo kochać????? Toż do nieba już parę lat,kto mnie pochowa? Co powiemi psycholog???????? Że nie tylko biegałam po łące,że są kolce? Ja to wiem i co? Dziś ludzie nie są dla ludzi z problemami bo oni sami mają problemy..... Ciężko, cięzko.
@magdalenaczachor5748
@magdalenaczachor5748 Жыл бұрын
Dziękuje za piękna rozmowę. Mądrość Pana Dr Barbaro zawsze wywołuje u mnie poczucie spokoju.
@zdrowyogrod984
@zdrowyogrod984 Жыл бұрын
Piękna rozmowa; szczera i rozjaśniająca.
@eljasz2657
@eljasz2657 Жыл бұрын
Już wysłuchanie i gotowość pomocy i bycia daje siłę i wsparcie cierpiącym!
@KrisVipCar
@KrisVipCar Жыл бұрын
Świetny wywiad i kanał na KZbin. Będę słuchał z uwagą każdego odcinka, ponieważ pozwala mi zrozumieć swoje zachowania i innych. Moja komunikacja z innymi ludźmi jest dużo lepsza dzięki Wam. Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów.
@PodcastCharyzmatyczny
@PodcastCharyzmatyczny Жыл бұрын
Dziękuję bardzo. Wszystkiego dobrego :)
@MeHowRap
@MeHowRap Жыл бұрын
Dziękuję za ten wywiad! Dziękuję za wybór takiego gościa wywiadu! Pozdrawiam!
@AniaaM
@AniaaM Жыл бұрын
Piękna, mądra rozmowa. Dziękuję.
@heyho7110
@heyho7110 Жыл бұрын
Niespotykana kultura osobista prowadzacego.Ciekawe pytania naprawde potrzebne odpowiedzi w dzisiejszych czasach.Wielkie dzieki prosze o wiecej 🙂
@PodcastCharyzmatyczny
@PodcastCharyzmatyczny Жыл бұрын
Dziękuję. Bardzo miło mi to słyszeć :)
@MrCptMaximus
@MrCptMaximus Жыл бұрын
Mnie się też podoba żeby nie było :)@@PodcastCharyzmatyczny
@basialaskowska1567
@basialaskowska1567 Жыл бұрын
Dziękuję. Zapisalam się do psychoterapeuty i trafilam na ten kanal. Ciekawa rozmowa i otwiera mi oczy czego mogę się spodziewać na sesjach.
@armi3700
@armi3700 Жыл бұрын
Pierwszy raz tutaj trafiłam 😊 dziękuje ❤
@basia2813
@basia2813 Жыл бұрын
Wysoka kultura rozmowy, dziękuję!
@ewasuchodolska1304
@ewasuchodolska1304 Жыл бұрын
Dobrze sie Pana słucha,chce powiedziec ze tam gdzie nie może czlowiek dotrzeć do czlowieka to na pewno dotrze tam Bóg, ja zaufałam Panu Bogu we wszystkich dziedzinach życia, Psychoterapia z Panem Bogiem jest Najskuteczniejsza dla Boga nie ma rzeczy niemozliwych❤
@TheMissEvel
@TheMissEvel Жыл бұрын
Ty jesteś nim.
@wojciechkondrat1271
@wojciechkondrat1271 Жыл бұрын
Bóg nie istnieje!!!!
@halinad.7087
@halinad.7087 Жыл бұрын
Ale jedno nie wyklucza drugiego. Przecież Pan Bóg działa przez różnych ludzi.
@halinad.7087
@halinad.7087 Жыл бұрын
​@@wojciechkondrat1271Żeby Twoja wypowiedź była prawdziwa, powinieneś napisać "ja uważam, wierzę, że Bóg nie istnieje", ponieważ nie masz na to dowodu. Z kolei ja wierzę, że Bóg istnieje, ponieważ doświadczam jego istnienia codziennie. Pozdrawiam.
@wojciechkondrat1271
@wojciechkondrat1271 Жыл бұрын
@@halinad.7087 tak na pewno
@bozenawasowska8147
@bozenawasowska8147 Жыл бұрын
Piękna rozmowa. Dziękuję obu Panom.
@Iza-75643
@Iza-75643 11 ай бұрын
Dziękuję 🍀
@Olgaola
@Olgaola Жыл бұрын
Bieganie po łące często jest ratunkiem , żeby nie chodzić na terapię . Ale pięknie pan postrzega świat ❤
@Olgaola
@Olgaola Жыл бұрын
Piękne to chciałbym powiedzieć dojrzale
@urszulaszczepankowska348
@urszulaszczepankowska348 Жыл бұрын
Bywa że wleczesz się po łące,z ciężąrem na plecach,wtedy sama łąka nie pomoże
@WandaKamińska-z2s
@WandaKamińska-z2s Жыл бұрын
Pro Publico Bono - działanie dla dobra publicznego, świadczenie bezpłatnej pomocy, to kazał dziadek profesorowi.
@Joanna-vl5fo
@Joanna-vl5fo Жыл бұрын
Znakomita rozmowa 👍Słuchałam z wielką przyjemnością ☺
@mariuszsekta6802
@mariuszsekta6802 Жыл бұрын
Inny dla nas, Polaków wielokrotnie oznaczał bezmiar cierpienia. Czy reakcją na agresję powinno być jedynie "przyglądanie się z zaciekawieniem"? No może tuż przed śmiercią... Jestem potomkiem więźnia obozu koncentracyjnego w 3 pokoleniu. Mój dziadek, jeden z pierwszych więźniów Auschwitz nie potrafił w ogóle patrzeć na Niemców, nie mówiąc o "zaciekawienieu". Ja już potrafię, chć mój poziom zaufania, zwłaszcza w stosunku do polityków niemieckich jest taki sobie. To samo dotyczy Rosjan. Nie jest to zawsze wygodne, ale może natura wyposażyła nas w takie mechanizmy nie bez przyczyny?
@karolinas.6611
@karolinas.6611 Жыл бұрын
Myślę, że nie tylko dla nas Polaków. Dla wszystkich ludzi. Wiele kobiet skrzywdzonych patrzy na wszystkich mężczyzn jak na wrogów, wielu mężczyzn skrzywdzonych patrzy tak na kobiety. Dla wielu czarnoskórych mieszkańców Afryki biały człowiek kojarzy się ze złym, który ich przodków zmuszał do niewolnictwa. To jest mechanizm obronny, nad którym warto pracować, bo każdy z nas jest jakoś skrzywdzony przez kogoś bardziej lub mniej i skoro mamy teraz możliwość to warto nad tym pracować. Życie w lęku przed ludźmi w mojej ocenie jest mocno "redukujące" radość, czerpanie z życia. Kiszenie lęku z mojej obserwacji też własnej rodziny jest trudne i niszczące dla dalszych pokoleń. Kiedyś nie było na to sposobów inne czasy . Teraz mamy możliwość i możemy o siebie zadbać
@mariuszsekta6802
@mariuszsekta6802 Жыл бұрын
@@karolinas.6611 Wiesz, chyba nie o lęk mi chodziło. Raczej o tak istotną dla każdego kierowcy zasadę ograniczonego zaufania. Wyobraźmy sobie kierowcę, np. wiozącego autem dzieci ojca, który widząc zbliżający się na tzw. czołówkę z naprzeciwka samochód nie podejmuje żadnych działań, tylko "przygląda się z zaciekawieniem", kontemplując radość (ostatnich chwil) życia. Swojego i swoich dzieci... Jeśli ktoś, jakaś wspólnota raz nadużyje Twojego zaufania, np. mordując 6 mln Twoich rodaków, a potem wciąż okazuje Ci swoją moralną wyższość i starszeństwo w europejskości, i w demokracji, to lampka ostrzegawcza jednak się zapala...
@kasiam.180
@kasiam.180 Жыл бұрын
​@@mariuszsekta6802narcys będzie narcysem, czy biały, czarny czy chińczyk. Co to jest wspólnota-masa. Gdzie jest granicą między instynktami zwierzęcymi a rozumem.
@leszek4454
@leszek4454 Жыл бұрын
Świetny odcinek, rewelacyjny prowadzący, jeszcze lepszy Pan Profesor. Bez pouczającego tonu, spokojnie, rozważnie i jakże mądrze przekazane wiele ważnych informacji. Bardzo przydatne. Kark na starym miejscu trwa to też klucz….
@yt203040
@yt203040 8 ай бұрын
Pan profesor to jak widać prawdziwy profesor... Niezwykłe mądry, ciepły i życzliwy człowiek 😊 Bardzo miło się słucha takich rozmów 👍 Dziękuję!
@krystynadyszkant30
@krystynadyszkant30 Жыл бұрын
Dziękuję za wspaniały wywiad.
@barbarajedrzczak7902
@barbarajedrzczak7902 Жыл бұрын
Dziękuję za tę rozmowę na wysokim poziomie pod każdym względem. ❤
@annagrzelak1168
@annagrzelak1168 Жыл бұрын
Piękna rozmowa, wspaniały inteligentny lekarz i prowadzący. Jesteście cudowni.
@teresatararuj-skala2929
@teresatararuj-skala2929 Жыл бұрын
Dziękuję za wspaniały wywiad❤
@maria9411
@maria9411 Жыл бұрын
Pełni mądrości mężczyźni
@jolajola4199
@jolajola4199 Жыл бұрын
Bardzo ciekawa rozmowa, dużo mi wyjaśniła. Dziękuję
@innadla
@innadla 8 ай бұрын
super wywiad i prowadzacy
@PaniCzasu
@PaniCzasu Жыл бұрын
Ciekawa rozmowa. Polecam.
@cimg9673
@cimg9673 Жыл бұрын
bardzo piękna rozmowa; dziękuję
@martawypych4334
@martawypych4334 Жыл бұрын
Bardzo przyjemnie słuchało mi się tej rozmowy dziękuję ❤
@urszulakoronczewska3478
@urszulakoronczewska3478 Жыл бұрын
Ciekawy rozmowca ❤
@mglov7710
@mglov7710 Жыл бұрын
Dziękuję
@halinanapierala9772
@halinanapierala9772 Жыл бұрын
Ciekawa rozmowa,,, ❤
@jolafecko3040
@jolafecko3040 Жыл бұрын
Fantastyczna rozmowa ❤
@mariannaostas5237
@mariannaostas5237 7 ай бұрын
I ja dziękuję za tęrozmowę❤.
@purelife1059
@purelife1059 Жыл бұрын
Swietny gosc.
@dorotawitkowska840
@dorotawitkowska840 Жыл бұрын
Bardzo dobra rozmowa .👍 Dziekuje
@sylwiajankowska2385
@sylwiajankowska2385 Жыл бұрын
❤ Dziękuję za wywiad. Co do krzesel ...to moze wygodniejsze niż niektóre fotele. Pasują nawet do koszuli zaproszonego goscia🎉. Pozdrawiam
@evacejkova1387
@evacejkova1387 Жыл бұрын
Bardzo mądra rozmowa.. Pozdrawiam serdecznie.. To prawda czym więcej doświadczenia tym lepiej się czuje i żyje... 😊
@kwladek
@kwladek Жыл бұрын
Wspaniały wykład. Dziękuję
@joannadurka831
@joannadurka831 Жыл бұрын
Bardzo mądre pytania. Dziękuję.
@alicjakozlowska9502
@alicjakozlowska9502 Жыл бұрын
Bardzo ciekawa rozmowa ; z dużą przyjemnością słucham. Dziękuję :))
@ElzbietaLisowska
@ElzbietaLisowska Жыл бұрын
Świetna rozmowa :) ciekawie i wartościowo.
@PodcastCharyzmatyczny
@PodcastCharyzmatyczny Жыл бұрын
Dziękuję :)
@miraagnieszka7100
@miraagnieszka7100 Жыл бұрын
Żeby nie cierpieć trzeba śpiewać.
@eolkiewicz
@eolkiewicz Жыл бұрын
Dziękuję za podkast
@PanMaciekawy
@PanMaciekawy Жыл бұрын
Brak odpowiedzi na pytanie o brak pieniędzy na terapię. Psychoterapia jawi się jako towar luksusowy. Koszty bywają zaporowe. A trzeba przyjąć, że to nie jednorazowa wizyta (jak u lekarza) tylko regularne spotkania przez dłuższy okres życia! Wydajesz tysiące złotych, a nie masz żadnej pewności czy cokolwiek to pomoże. W przypadku swoich błędów terapeuta nie ponosi żadnej odpowiedzialności...
@SesjeTelepatyczneRemoteViewing
@SesjeTelepatyczneRemoteViewing Жыл бұрын
Zgadzamy sie z Wojciechem Eichelbergerem, że psychologia zdradziła duszę.
@sylwiajankowska2385
@sylwiajankowska2385 Жыл бұрын
To ludzie SIEBIE zdradzają...
@rtrew
@rtrew Жыл бұрын
Ciagle bedziesz szukał jest naprawde dużo dobrych i madrych ludzi
@KamilaDzierzanowska
@KamilaDzierzanowska Жыл бұрын
Świetna rozmowa!
@PodcastCharyzmatyczny
@PodcastCharyzmatyczny Жыл бұрын
Dzięki, Kamila :)
@LeszekCzapski
@LeszekCzapski Жыл бұрын
Dzięki, Dawid! Świetna robota. ❤
@dunikowska
@dunikowska Жыл бұрын
Ciekawym byłoby spojrzenie na nasze leki i gniew z punktu widzenia energetycznego. Dopasowywanie się do nowej sytuacji wymaga wielkiego wydatku neurofizjologicznego stworzenia nowych połączeń, zamiast automatycznie poruszać się po dobrze przyswojonych trasach.
@mirkarosnowska6717
@mirkarosnowska6717 Жыл бұрын
Ale pan Dawid przystojny
@YourGrace125
@YourGrace125 Жыл бұрын
Nie chodzić do kościoła i nie dać sobie wmówić przymusu cierpienia.
@joannakozlik2772
@joannakozlik2772 Жыл бұрын
widać....
@kicikici5
@kicikici5 Жыл бұрын
Ciekawe rozkminy życiowe 😊
@joanna1607
@joanna1607 Жыл бұрын
czy można sprawdzić, czy jest niedobór serotoniny na synapsie?
@wojciechkondrat1271
@wojciechkondrat1271 Жыл бұрын
Ja miałem ciężkie dzieciństwo,i teraz życie,bez talentu ,bez sensu tyranie za grosze, samotność :-(
@lucyluna3567
@lucyluna3567 Жыл бұрын
@wojciechkondrat1271
@wojciechkondrat1271 Жыл бұрын
@@lucyluna3567 Każdego ranka gdy otworzysz oczy Pomyśl że dzień zależy od Ciebie Czy zaświeci słońce Czy ciemne chmury okryją poranek Walcz choć siły nie raz brak Walcz by nic nie stanęło na Twojej drodze Siła w Tobie Siła w nas ludziach Nie pozwólmy by nami dyrygowano Mamy swoje zdanie.Mamy swoja wolę Jesteśmy ...I to się liczy...po prostu jesteśmy.
@paulinanowak835
@paulinanowak835 Жыл бұрын
@wojciechkondrat1271
@wojciechkondrat1271 Жыл бұрын
@@paulinanowak835 cześć Paulina :-)
@Wosni1
@Wosni1 Жыл бұрын
​@@knaw35Ty tu nie masz nic do oceniania. Jak nie umiesz czy nie chcesz się wczuć to się nie odzywaj!
@joannabosak6726
@joannabosak6726 Жыл бұрын
Dzień dobry czy mogłabym prosić żeby w każdym temacie znajdowało się napisy polskie nie zawsze mogę usłyszeć zdania ponieważ mam słaby słuch i prosiłabym o takie rozwiązania dla takich osób którzy interesują każdym tematem chcą posłuchać wraz z czytaniem według rozmowy która się odbywa dziękuję pozdrawiam
@judycho890
@judycho890 Жыл бұрын
Pytanie jak zmienić te lękowe wzorce z dzieciństwa, związane np z pojawieniem się kogoś obcego....nad czym pracować?
@majasz1936
@majasz1936 Жыл бұрын
@justynapawlak8621
@justynapawlak8621 Жыл бұрын
Wydaje mi się, że hasło "nic nie musisz, wszystko możesz" nie ma być rozumiane dosłownie, a chodzi raczej o taką zmianę podejścia. Zamiast myśleć "muszę iść do pracy" lepiej jest myśleć "mogę iść do pracy, mam możliwość zarabiać środki, dzięki którym spełnię swoje cele, mam prawo pracować na siebie, wybrać tę pracę" itp. To jest takie trochę zakłamanie może nie rzeczywistości, a swojego mózgu, by nie szukać negatywów a pozytywów, by żyło się lepiej.
@Cataluka13
@Cataluka13 Жыл бұрын
Jakoś mało w tym wywiadzie wsparcia dla mężczyzn. Kobiety wychodzą na ofiary systemu, które muszą walczyć. Jestem kobietą wychowaną w patriarchacie i nie muszę o nic walczyć. Biedni faceci pewnie są kompletnie pogubieni w tym szaleństwie
@larryburns7710
@larryburns7710 Жыл бұрын
Ja też, wiecej takich Polek
@depressed_soul2817
@depressed_soul2817 Жыл бұрын
Ma ktoś namiary, gdzie w Krakowie przyjmuje profesor de Barbaro? Bardzo mi zależy, dzięki ❤
@Joanna-wy8gd
@Joanna-wy8gd Жыл бұрын
Szkoda, że wcześniej tak nie było i nikt nie zgłosił czynów karalnych. Przez 10lat przepisywano mi też złe leki, po których czułam się fatalnie, mówiłam o tym lekarzom i nic. Teraz, gdy ja dopiero jestem na siłach by walczyć, wszystko jest przedawnione... Jak potem zapomnieć o depresji?! Jak odzyskać stracony czas/życie?
@zdrowyDuch
@zdrowyDuch Жыл бұрын
Właśnie odpowiedzialnością w życiu jest zaakceptować, że nie odzyskamy czasu, ale wplyniemy na zajebistość teraźniejszości poprzez zrozumienie, co sprawia nam radość, i działanie w tym kierunku, to bardzo trudne uslyszec swoje potrzeby witalne, zapomnieć o chęci zemsty, żalu... Ale da się i jesteś w stanie zrobić to sama wierzę w Ciebie
@Joanna-wy8gd
@Joanna-wy8gd Жыл бұрын
@@zdrowyDuch Nie chęć zemsty mną kieruje, tylko zwykłe pociągnięcie sprawcy do odpowiedzialności. Takie czyny nie powinny się przedawniać! Zniszczono mi życie i kto teraz za to odpowie? Skoro nie mogę ukarać sprawcy, to wypaczone państwo powinno zapewnić mi możliwość eutanazji. Mam już dość depresji! Nie ma żadnej "zajebistości" w depresji!
@edisprawiedliwy8861
@edisprawiedliwy8861 Жыл бұрын
@@Joanna-wy8gd Myślący człowiek nie pozwoliłby zniszczyć sobie życia.Po cholerę 10 lat dałaś robić z siebie królika doświadczalnego?!Weź się w garść kobieto i zrób coś sama dla siebie, a nie czekaj na lekarzy!
@Joanna-wy8gd
@Joanna-wy8gd Жыл бұрын
@@edisprawiedliwy8861 Hmmm. Może dlatego, że gdy zaczęłam chorować, to byłam dzieckiem i byłam doprowadzona do stanu, w którym nie wstawałam już prawie z łóżka, nie jadłam.
@damianbukowski5505
@damianbukowski5505 Жыл бұрын
Bardzo dobre pytanie. Nie jesteś sama w tym poczuciu niesprawiedliwości. Jest to niesamowicie bolesne. Niestety trzeba się pogodzić z przeszłością i iść do przodu. Nie można jej rozpamiętywać bo jest to wyniszczające.
@szubertstar
@szubertstar 20 күн бұрын
Z tą pomocą psychoterapeuty, Panie Profesorze, byłbym ostrożny. Bywa, że na jedno pomagają, na inne szkodzą. Oczywiście, zapyta mnie Pan, co mam na myśli. Mam na myśli aktywność pana stefanowicza z Wrocławia, jego chamstwo, brak wyobraźni i siermiężne umiejętności komunikacyjne. Wobec osób bliskich jego „pacjentów”.
@ssd7147
@ssd7147 Жыл бұрын
Polecam 1.5 lub 1.75x
@depressed_soul2817
@depressed_soul2817 Жыл бұрын
Czy ktoś wie, gdzie przyjmuje Pan Profesor w Krakowie? Chciałabym trafić do Niego na terapię
Czemu dziś mamy za dużo psychologów? | dr Tomasz Witkowski
1:59:40
Podcast Charyzmatyczny
Рет қаралды 19 М.
Who is More Stupid? #tiktok #sigmagirl #funny
0:27
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 10 МЛН
The Lost World: Living Room Edition
0:46
Daniel LaBelle
Рет қаралды 27 МЛН
Jak sobie radzić w niespokojnym świecie? - spotkanie z prof. Bogdanem de Barbaro
2:04:42
Dom Utopii - Międzynarodowe Centrum Empatii
Рет қаралды 17 М.
Dlaczego wiążemy się z nieodpowiednimi osobami? | Piotr Mosak
1:24:04
Podcast Charyzmatyczny
Рет қаралды 235 М.
Zdrowie psychiczne w XXI wieku - spotkanie z prof. Bogdanem de Barbaro
1:19:02
Dom Utopii - Międzynarodowe Centrum Empatii
Рет қаралды 5 М.
Who is More Stupid? #tiktok #sigmagirl #funny
0:27
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 10 МЛН