Dysperbit jest nadużywany. Co sądzicie o takim postawieniu sprawy?
@mateuszzych8540Ай бұрын
Propo D jak dysperbit😆 jeśli można prosić o odcinki związane z tematyką jak prawidłowo powinna być hydroizolacja tzw lekka oraz ciężka by móc w przyszłości skontrolować takich fachmanów czy prawidłowo zabezpieczają fundament pod inwestycje życia dziękuje świetne merytoryczne materiały życzę owocnego rozwoju kanału!
@Inblock_izolacjeАй бұрын
Dziękuję za wiadomość. Myślę że podejdziemy do tego łącząc kilka kropek na raz: jaka jest sytuacja wodno-gruntowa, jaka jest zaprojektowana izolacja, jaki materiał został wybrany i która jego klasa obciążenia wodą, i z tabeli takiego produktu wybór odpowiednich parametrów czyli jakie zużycie i jaka grubość na mokro. Kontrola odbywa się co do zasady 2-torowo: dana ilość materiału na daną powierzchnię, oraz pomiary grubości głębokościomierzem. Dobra, temat wrzucamy na listę zadań (która pęka w szwach) :) Miłego wieczoru.
@myma8423 күн бұрын
W przypadku naprawy/remontu nie będzie problemem ze ściany są izolowane tylko od zew. strony ? Na etapie budowania zwykle D jak dysperbit nanosi się na zew i od wew.
@Inblock_izolacje23 күн бұрын
Rozumiem, że to sytuacja w której nie ma już dostępu do wewnętrznej strony ścian prawda? ideałem jest izolacja po obu stronach i to nie tylko D, ale też izolacja właściwa. Tak więc wszystko mniej niż ideał, to ryzyko że wilgoć będzie wnikać w fundament od wewnętrznej strony. Jak to się stanie? Ano woda będzie przeciekać przez ścianę lub pod ścina w gruncie. Dlatego, jeśli nie ma szans na poprawną izolację od wewnątrz, to trzeba KONIECZNIE zrobić dobra izolację pionową od zewnątrz, aby utrudnić wodzie przenikanie do przestrzeni gruntu pod budynkiem oraz próbować wykonać izolację poziomą (nawet od wewnątrz na wysokości posadzki) aby zatrzymać to co się jednak przedostanie. I skontrolować, czy nie ma wody na chudziaku.
@patrycjuszp.3020Ай бұрын
👍
@Inblock_izolacjeАй бұрын
👍
@Dooku8Ай бұрын
Dziwne że w ogóle w przypadku dysperbitu udało się jakieś normy przeforsować, miałem jakiś budynek gospodarczy gdzie dysperbit stykał się z gruntem to po prostu się wytarł i odleciał. Już na etapie pierwszych domów Łukasza za 150 tysięcy pojawiały się wątpliwości, ale przedstawiciele handlowi zachwalali. W łazience daje się pod płytki porządniejsze produkty od dysperbitu, żeby kapiąca głowica z wolna nie zawilgociła mieszkania
@Inblock_izolacjeАй бұрын
Dzięki, to bardzo ciekawe porównanie z tym prysznicem. Jednak - prysznicem i wykończeniem łazienki ludzie lubią się pochwalić, a braki będzie od razu widać w postaci nieciekawych zacieków. A fundamentów? Nikt nie widzi! A poza tym wszystkie firmy "kompleksowo" budujące domy bloczki i dysperbit mają w standardzie. Nikt się nawet nie zastanawia. Szkoda, że klienci tak słabo pociągają te firmy do odpowiedzialności - bo gdyby tak to szybko oduczyliby się wzywać zawsze i wszędzie tylko dysperbitu.
@wiktorpiorski9846Ай бұрын
Hydroizolacji jest elementem zanikającym. kB powinien zatwierdzić materiał, a następnie odebrać izolację przed zakryciem. Jak najdalej od domków...
@Inblock_izolacjeАй бұрын
@@wiktorpiorski9846 Dziękuję za wiadomość. Tak, powinien. A materiał powinien być dobrany do warunków panujących na obiekcie. Raz na ileś tam przypadków okazać się może, że faktycznie wystarczy. Tylko czy to jest sprawdzane? Nie, sądzę, że produkt jest nadużywany i brakuje inwestorom (i wszystkim uczestnikom procesu budowy) stosownej wiedzy. I kończy się na tym, co wszyscy i co zwykle...
@djshuenАй бұрын
Zawsze każdemu powtarzam że lepiej z góry założyć że fundamenty będą nasiąknięte wodą... jeżeli odpowiednio rozwiąże się izolację poziomą murów oraz izolacje posadzki na gruncie - przy odpowiednio wyniesionym poziomie 0 - będziemy bezpieczni
@Inblock_izolacjeАй бұрын
Dziękuję za tę wiadomość. Niniejszym oświadczam, że nie mogę się zgodzić. Ciekawe czy klienci moich konsultacji są również Pańskimi klientami? Te założenia " jeżeli odpowiednio rozwiąże się izolację poziomą murów oraz izolacje posadzki na gruncie - przy odpowiednio wyniesionym poziomie 0 - będziemy bezpieczni" okazują się bardzo rzadko spełnione. Bez intencjonalnego, zaplanowanego i skutecznego działania, jest źle, bo mokro.
@djshuenАй бұрын
@Inblock_izolacje Rozumiem , plz o uargumentowanie. Moje podejście wynika z realizmu. Nie widziałem ekipy "budowlańców od domków" która ogarnia izolacje p.wodne. ... skoro realnie nie ma szans, na suche mury fundamentowe to lepiej wynieść je odpowiednio ponad poziom gruntu i zadbać o ciągłość izolacji poziomej która jest realna do wykonania.pzdr
@Inblock_izolacjeАй бұрын
@@djshuen Ja to co Pan napisał rozumiem, kłopot w tym, że to wszytko się nie dzieje. Nie ma żadnej z tych izolacji. A bloczki stojące w wodzie bez lub ze śladową prawie-izolacją dość szybko tracą swoje parametry. Wiem bo kuliśmy już takie i dosłownie się rozpadały, dłuto szło jak w masło. I tylko potem ci sami właściciele, którzy spełnili swoje marzenia o budowie domu i zatrudnili tanią ekipę od wszystkiego i to "kompleksowo", musieli zapłacić jeszcze raz, tyle że dużo więcej bo już jako remont. Moje tu gadanie na YT ma taki cel, żeby dotrzeć do ludzi, któryż są jeszcze przed tymi sytuacjami. Chodzi mi głównie o to, żeby ustrzec i przestrzec. Ale nie poprzez zgadzanie się, przymykanie oka czy dopuszczanie do nie-robienia-izolacji-pionowej bo ekipa i tak nie umie! Jeśli nie umie, to nie można jej zatrudniać. I ma paść, zniknąć z rynku i przestać szkodzić ludziom. A przymykanie oka, niezgłaszanie reklamacji powoduje, że czują się beztroscy, nie mają żadnej odpowiedzialności za swoje działania. Nie dokształcają się, bo nie muszą! I na koniec: nie trafia do mnie święty argument wielu, że to "był wykonawca, który zawsze tak robi i to był ich setny dom". Bo dla mnie, który poprawia po nich i słucha w konsultacjach płaczu (naprawdę) ludzi, to setny dom, oznacza, że poprzednich 99 też zostało spartolonych.
@djshuenАй бұрын
@@Inblock_izolacje Myśle że masz racje. Tylko kto wykona taką izolacje, jak długo pozostanie szczelna i kto za to zapłaci? Realia są to takie że wszyscy ciapią tym nieszczesnym dysperbitem i fundamenty nasiąkają... nie widziałem żeby ktos ogarniał izolacje, pewnie zaraz by odszedł na swoje... Ps. Nie lubie akademickich dyskusji ale bloczki c 16/20 na zaprawie m15 rozpadały się od wilgoci?
@Promilus1984Ай бұрын
Panie, jak ściana fundamentowa nasiąka wodą mimo pokrycia dyspersją bitumiczną to znaczy, że właściciel zaoszczędził na badaniach geotechnicznych i wybrał rozwiązanie dla najbardziej korzystnych z możliwych warunków. Innymi słowy - nikt nigdy i nigdzie nie twierdził, że dysperbit zabezpiecza przed WODĄ w gruncie. Jest izolacją przeciwwilgociową i tyle. I nigdy nie było inaczej. Zawsze w przypadku okresowego wysokiego poziomu wód gdzie wystąpi parcie wody na ścianę to trzeba stosować izolację tzw. ciężką. Innymi słowy generalnie problemy z wodą to wina inwestora, wykonawcy i/lub kierbud, a nie materiału.
@kogell7895Ай бұрын
Film nic nie wnosi , to oczywiste że dysperbit jest izolacją przeciwwilgociową i z takim zamiarem każdy ją stosuje . Po co inwestora naciągać na dodatkowe koszty jeśli grunt tego nie wymaga ?
@Inblock_izolacjeАй бұрын
@@kogell7895 dziękuję za wiadomość. My jednak omawiamy te sytuacje, gdy sytuacja wymaga izolacji przeciwwodnej a i tak zastosowany jest wyłącznie tytułowy produkt. Mówimy o nieprawidłowym zastosowaniu produktu. Ponadto wiem na pewno, że ludzie nie wiedzą że dysperbit jest tylko izolacją przeciw wilgocią, a nie przeciwwodną. Nie jest to wiedza powszechna! Ludzie nawet nie odróżniają wilgoci od wody, nie rozumieją jakie mają warunki, nie rozumieją info o klasach obciążenia wodą. Nigdy tez nie naciągamy klientów, my na budowach odkrywamy wodę pod posadzkami w domach, grunt gliniasty lub ogólniej mówiąc nieprzepuszczalny) i dysperbit lub nawet jego brak. I czy to jest fair w kierunku do klienta? To było to "nienaciąganie go na koszty"? Przecież teraz właśnie zaczynają się koszty, remontu, stresu, rozbiórki itp. Kto dał pozwolenie takiemu wykonawcy podejmować decyzje bez rzetelnego omówienia i wytłumaczenia sytuacji klientowi? W imię nienaciągania? Czy w imię swojego własnego świetego spokoju, żeby było mniej pytań...?
@kogell7895Ай бұрын
@@Inblock_izolacje Woda pod posadzką czyli omawiasz problem który rozwiąże tylko płyta fundamentowa a najlepiej znalezienie innego miejsca jeśli woda podchodzi pod budynek jedynym rozwiązaniem będzie drenaż i pompowanie wody co też jest bezcelowe . Od ustalenia i doradzenie jest badanie geologiczne które ma określić jaka ziemia jest na działce i jakie metody trzeba podjąć żeby było zrobione ze sztuką . Od nadzoru jest kierownik budowy a ekipa od wykonania zleconego zadania zleconymi materiałami . Osobiście widziałem jak robili badanie gruntu w porze suchej wykopali dołek na dwa sztychy wszystko się zgadzało przynajmniej w papierach , teren idealny a pod spodem znajduje się glina , zrobili fundament przyszedł deszcz i zrobiło się jeziorko . Finalnie kierownik kazał zrobić drenaż z pompą a jedyne sensowne rozwiązanie to płyta fundamentowa . I kto ma odpowiadać ekipa budowlana ? Żadna nawet ciężka izolacja nie da ci pewności czy po paru latach będzie szczelna poza tym dawniej nie malowali niczym fundamentu i do dziś wszystko stoi . Niestety ludzie kupują działki na rozlewiskach czy w nizinach gdzie woda od zawsze się zbierała a krówki miały wodopój.
@pawewanielista531019 күн бұрын
Co to za błazen?
@Inblock_izolacje19 күн бұрын
Pytasz o podmiot czy przedmiot? Jeśli o mnie - dzięki za zainteresowanie, jeśli o Dysperbit - to taki grunt do izolacji fundamentów. Miłego wieczoru :)