W sumie spoko ale włączyłem ten filmik z myślą, że naprawdę dowiem się jakiś ciekawych myków a Ty sześć i pół minuty mówiłeś to co można było powiedzieć w dwóch zdaniach...
@Patrix4u2 жыл бұрын
Dokladnie!
@ostry599 Жыл бұрын
Zgadza się i to jeszcze podstawowa sprawa jak naciąg pasków.... masakra
@grzegorzb7463 жыл бұрын
Pierwszą moją drukarkę poskładałem, podokręcałem śruby, napiąłem paski i drukowałem. Potem jak Ty, szukałem cudownego środka poprawy jakości druku, dokładając nowe części itp itd Niestety nie było zbyt wielkiej poprawy. Teraz każdą drukarkę skręcam od podstaw i wszystko przy użyciu czujnika zegarowego i trójkąta. Geometria maszyny to podstawa. Warstwa druku to zwykle 0,2 mm i jak się to ma, do złożenia drukarki na "oko" nie ma prawa to drukować tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Dobrze poskładany Ender, drukuje bardzo dobrze, nawet na fabrycznych częściach.
@stas2673 жыл бұрын
Zdecydowanie pomogło! Prostsze niż myślałem 😁
@d.i.d3 жыл бұрын
:)
@PolikarpWielki6 ай бұрын
A była pokazana poprawa? Drukowany element mi się odkleja wygina na rogach .
@sotyson38333 жыл бұрын
Ja mam taką samą i właśnie idealnie sprawdzałem wszystkie osie suwmiarka co do 0.01 mm i okazało się że o ile oś Z była idealna, oś Y musiałem ustawić na 79,8 i było super to oś X nie dość że musiałem ustawić na 79.74 i trzeba wiedzieć że po każdym innym naciągnięciu paska trzeba skalibrować oś to jeszcze okazało się że im dalej ekstruder od silnika krokowego tym mniejsze wartości się przesuwa i nie da się tego naciągiem paska czy transmission ratio skorygować. Do tego szczególnie kilka milimetrów na początku i koncu osi xy mocno odbiega od ideału co nie jest tak dużym problemem w stosunku do jednego punktu na pozycji x 120-130 odbiega o 0.06 mm. Jeśli będzie duży wpływ na wydruk to po prostu wymienię pasek. Próbowałem go obrócić ale zaś w innej pozycji też był problem, a z wyglądu nic nie widać na nim złego.
@BZMR3 жыл бұрын
jakich parametrów użyć do drukarki ender 3 pro żeby drukować z filamentu firmy rosa PLA starter 1,75mm Orange.
@maciejmatuszek49023 жыл бұрын
Ja drukuje na stole 60 stopni i dyszy 215
@d.i.d3 жыл бұрын
Takie proste... a jednak można się wkopać na kilka godzin ;)
@piotrkorzeniowski6283 жыл бұрын
Jarku, a drukujesz cos na Voronie V2, jeśli tak to jak się sprawuje w praktyce
@kamerzystaslubny2 жыл бұрын
Dobrym rozwiązaniem jest zrobić napinacz łożyskowany na sprężynie i będzie w auto..... Ja miałem problem po złożeniu drukarki nie chciała drukować tak w skrócie , po sprawdzeniu przewodów czy dobrze podłączone itp. sprawdziłem prądy do czujników. Postanowiłem sprawdzić czujnik od filamentu prądy są ale w meni nie pokazuje ale jak poruszałem w lewo prawo pokazało że działa zakleiłem taśmą papierową i odpaliła. Okazało się że jest gdzieś w czujniku zimny lut ....
@lordvader89313 жыл бұрын
Gdzie mogę kupić te napinacze ? Jak mocno mają być paski naciągnięte ?
@sotyson38333 жыл бұрын
Ja napisałem tak aby przesunięcie w osi X było takie same na początku jak na środku i końcu potem dopiero zmieniałem x ratio.
@jakubsykstusivszymczak31933 жыл бұрын
Super
@Patrix4u3 жыл бұрын
No właśnie...filmik fajny, kanał regularnie odwiedzam, ale nie powiedziałeś co zmieniłeś. Czy bardziej naciągnąłeś paski czy zostawiłeś luźniejsze i czy sprawdzałeś to urządzeniami pomiarowymi czy tylko na "oko"...Jakies wskazówki co daje jaki efekt?
@wojciechk58442 жыл бұрын
Oczywiście, że naciągnąć. Paski co jakiś czas trzeba naciągać bo się luzują a nie napinają :)
@Patrix4u2 жыл бұрын
@@wojciechk5844 no nie koniecznie u mnie efekt odwrotny…musialem poluzowac bo byly za mocno napiete, co potęgowało „ducha”
@wojciechk58442 жыл бұрын
@@Patrix4u ale to chyba mówisz o wstępnej konfiguracji drukarki podczas składania? Nie wiem jakim sposobem pasek miałby ci się napiąć po czasie 😅