Dieta ketogeniczna i ciąża - dr Tomasz Dangel

  Рет қаралды 19,818

Mateusz Ostręga

Mateusz Ostręga

5 жыл бұрын

⬇️️ SPRAWDŹ OPIS ⬇️️
👂 Podcast w wersji MP3:
open.spotify.com/episode/5ilY...
🧐 Książka dr Tomasza Dangela:
tomaszdangel.pl/
✍ Nie zapomnij subskrybować kanału! bit.ly/2R0l8Fd
👊 Chcesz wesprzeć rozwój ketozy w Polsce? Zajrzyj na patronite: patronite.pl/mateuszostrega
👋 Lubisz czytać? Zapraszam na facebooka: / mateuszostre. .
📷 Trochę prywaty? Instagram: / mateusz_ost. .
👏 Grupa Ketoza - więcej niż dieta: / ketoz. .
📢 Szkolenie "Zoptymalizuj zdrowie": / 22791. .
🎀 Ubieraj się z pasją: KetoWear-730...
❗ Uwaga. Powyższy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny. Nie może zastąpić porady specjalisty.

Пікірлер: 97
@isap.8393
@isap.8393 4 жыл бұрын
Przeszłam dwie ciąże z cukrzycą ciążową. Najwięcej stresu i przerażenia dostarczyły mi informacje od lekarzy i pielęgniarek. Mówiono między innymi, że mogę zjeść sobie snikersa i to jest ok ale pół świeżego grejpfruta nie. Ale to jest najmniejsza sprawa. Bardzo ściśle trzymalam się diety dla kobiet z cukrzycą ciążową jednak wytyczne tej diety były stałe dla całej ciąży. Po 7. Miesiącu z tyg na tydzień wyniki były coraz gorsze a ja zylam w poczuciu winy i stresie z powodu tego że robię coś źle. Katowalam się ćwiczeniami w moczu były ketony i z jednej strony kazano mi jeść więcej a z drugiej co chwilę miałam spotkania z dietetykiem który szukał co robię źle że mój cukier jest coraz wyższy na czczo jak i po posiłkach. Nikt, absolutnie nikt nie umiał mi powiedzieć czemu wyniku cukru są z tyg na tydz gorszy. Moje poczucie winy i strach, że z mojej winy coś może stać się dziecku był nie do uniesienia. W dodatku w ostatnim trymestrze chudlam i z tej racji wywnioskować że dziecko nie przyrasta, że ten stan jest patologiczny więc nie mogę rodzic naturalnie i tym sposobem doszło do cesarskiego cięcia. Dodam że dzieci urodzone 3 kg i 3,300 Totalny chaos informacyjny. Dodam jeszcze że w pierwszym trymestrze przytyłam 10 kg nie zmieniając diety, w każdej ciąży. Prosiłam aby sprawdzić co się dzieje z moją insuliną. Lekarz mnie wysmial (endokrynolog) że gdybym była insulinooporna nie mogłabym zajść w ciążę i przybieranie na wadze w ciąży jest normalne, taka moja uroda, gdybym chudla to byłoby dziwne. W trzecim trymestrze okazało się że insulina nie zmienia wyników cukru po posiłku, na moje pytanie czemu tak jest odpowiedź lekarza mnie zabiła : widocznie jest pani insulinooporna.... Nie mam słów. Przeszłam dwie ciaze cukrzycowe i największym stresem był dla mnie brak i chaos informacji u moich lekarzy. Dziękuję za ten materiał czekam na więcej.
@asiafretless4864
@asiafretless4864 4 жыл бұрын
Dziękuję za Pani wpis.
@polunia8
@polunia8 5 жыл бұрын
Szkoda, że tak mało osób ogląda tak wartościowe filmiki, mam ogromną nadzieję, że zacznie się to zmieniać
@ewelinaksiazekuk
@ewelinaksiazekuk 6 ай бұрын
Niesamowity lekarz, jest szansa na więcej podcastów z tym Panem? Wspaniały człowiek 😊 Mateusz dziekuje ci za twoja pracę, nie widać po tobie stresu, świetnie sobie poradziłeś i bardzo dobrze się przygotowałeś do tego wywiadu 🎉
@katarzynakapustka7185
@katarzynakapustka7185 5 жыл бұрын
Jestem pod wrazeniem, wreszcie bardzo merytoryczny material na temat ciazy i ketozy. Dziekuje Mateusz za swietna robote i zdecydowanie wiecej takich podcastow! :)
5 жыл бұрын
Też nie mogłem się takiego doczekać więc zrobiłem sam. Dziękuję! :)
@eprodigy3986
@eprodigy3986 5 жыл бұрын
Świetny materiał! Nareszcie w Polsce dietetyk i lekarz mówią wspólnym językiem ! Szkoda, że mało jest takich osób, ale może to będzie dobry początek !
@MrDeskowicz
@MrDeskowicz 5 жыл бұрын
Swietnie, ze ktos baaardzo dobrze wykształcony w tej dziedzinie wypowiedzial sie na temat ketozy. Oby wiecej takich ludzi i oby swiadomosc ludzi na temat keto rosla! Super robota Mateusz! Sam jestem lekarzem, ale spotykam sie ze sporym oporem spoleczenstwa jak tylko o niej opowiadam;)
@agnieszkawiecha7273
@agnieszkawiecha7273 3 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za świetny materiał żałuję że na trafiłam na niego dopiero pod koniec drugiego trymestru. Tuż przed ciążą byłam na ketozie, a niskowęglowodanowo odżywiam się już od paru lat. Dzięki wprowadziłam Hashimoto w stan remisji. Niestety w połowie pierwszego trymestru nieprzerwanie do połowy drugiego trymestru mdłości były na tyle ogromne, że nie byłam w stanie jeść niczego oprócz bułek z neutralnym serkiem, (ku mojemu zaskoczeniu) od mięsa odrzuciło mnie całkowicie. Byłam zdziwiona takim stanem rzeczy ale naprawdę nie byłam w stanie przełknąć niczego, co leżało koło mięsa, z trudem przygotowywałam mięsne posiłki dla męża. Do akcji wkroczyły spore ilości węglowodanów w formie ziemniaków chleba etc Dopiero po ustąpieniu mdłości związanych z Pierwszym etapem ciąży, byłam w stanie zacząć jeść po "dawnemu". Nie mam tu na myśli całkowitego ograniczenia węglowodanów, gdyż jestem pewna, że w ciąży nie byłabym w stanie. Osobiście jestem zdania, że jest to najszybszy sposób by wrócić do zdrowia w każdym innym przypadku. Słuchając uważnie filmu miałam szczerą nadzieję, że wymienicie Panowie podaż węglowodanów odpowiednią dla każdego trymestru. Skoro tak wiele zaprzepaściłam przez buły (mam świadomość że tak było) to w trzecim chciałabym się trzymać wytycznych. Z tego co widzę Książka jest ciężko dostępna. Czy zna ktoś te zalecenia? PS. Nie zgodzę się tylko z tymi dziewięcioma kilogramami. W moim przekonaniu wzrost wagi nawet do 15-, 17 Kilo jest czymś, na co niekoniecznie my kobiety mamy wpływ. Bardzo często ciało dziecka odczytywane jest przez organizm kobiety jako pasożyt, alergen. Powstało ono co prawda genetycznie z ciała kobiety ale tylko w jakiejś części. W związku z tym organizm w obronie przed kilkukilogramowym pasożytem zaczyna wytwarzać kortyzol, a ten prowadzi do puchnięcia ciała i przyrostu masy nawet o ponad 30 kg. I nie zawsze chodzi tu o kobiety, które objadają się węglowodanami, które przed ciążą były niewysportowe, czy nie dbają o zdowy styl życia. Paradoksalnie przy drugim i trzecim dziecku zdarza się, że ten proceder już się nie powtarza, jakby organizm przyzwyczaił się i akceptował nowego domownika. To naprawdę nie takie rzadkie zjawisko. Nie stawiajmy kobietom poprzeczki dziewieciu kilo, która może okazać się nieosiągalnana nie ze względu na brak dobrych chęci czy kontroli nad talerzem. Ciąża to jest na tyle wyjątkowy stan, że nawet obniżanie poziomu stresu, higiena snu, odpowiednią dawka ruchu nie obniży im w tym przypadku poziomu kortyzolu. Można próbować go redukować ale to jest jak że stanem zapalnym w organizmie, dopóki się go człowiek nie pozbędzie - nie schudnie. W tym przypadku należy się jednak cieszyć, niezależnie od sylwetki, że nasz mały pasożyt siedzi w nas przez 40 tygodni 👶
@lucynanowak8917
@lucynanowak8917 5 жыл бұрын
Kobieta tez ma mózg 👍 miło ze pan zauważył
@sunnysunny6648
@sunnysunny6648 3 жыл бұрын
hah, też sobie tak pomyślałam
@beatapasza5944
@beatapasza5944 Жыл бұрын
W drugiej ciąży zdiagnozowano u mnie cukrzycę ciążową i zalecono insulinę .Sama zdecydowałam że ograniczę węglowodany uzgodniłam z lekarzem że będę badać kilka razy poziom cukru i pilnować diety .Poziom cukru miałam w normie wszystkie wyniki badań również jedynie w moczu ciała ketonowe .Podczas ciąży schudłam kilka kg a poród trwał 15 minut .
@sandra_berken_art
@sandra_berken_art 4 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za ten wartościowy material. Dużo się nauczyłam i wiele zrozumiałam. Ładnie Pan poprowadził, a Gość profesjonalnie i zrozumiale wszystko wytłumaczył. Dziękuję ❤ świetny pomysł!
@katarzynakwiecien2817
@katarzynakwiecien2817 5 жыл бұрын
Wspaniały odcinek. Dziękuję za taką dawkę wiedzy.
@pysiapysia8013
@pysiapysia8013 4 жыл бұрын
Jak ja się cieszę ze trafiłam na ten wywiad. Wykryto u mnie cukrzyce ciążowa. Oczywiście od lekarza ginekologa- endokrynologa usłyszałam ze mnie dziecko porozrywa, ze będę musiała mieć cesarkę i za kilka lat cukrzyca. I ze przez pierwsze miesiące nagromadziłam tłuszcz. Trafiłam do diabetologa. Oczywiście glukometr, 6 posiłków dziennie albo i 7 oparte na węglowodanach. Poszłam raz i więcej tam nie trafiłam. Wybrałam się za to do mojej Pani dietetyk, dieta BT i czuje ze żyje. Zero stanów hipoglikemii, nastrój o wiele lepszy. Mam więcej siły. Pojawiły się ciała ketonowe w moczu ale już się nich nie boje ;) Bardzo Dziekuje za ten materiał.
@malvii007
@malvii007 5 жыл бұрын
Mateusz świetny materiał 👍 Z ogromną przyjemnością wysłuchałam co do statniej minuty. Bardzo fajnie poprowadzona rozmowa z dr. Tomasz Dangel, ogromna skarbnica wiedzy. Bardzo Ci dziękuję za ten podcast 🤗 Ps. Na twój kanał natrafiłam przypadkiem, I to był pierwszy film który obejrzałam.
@sandrababijczuk5929
@sandrababijczuk5929 4 жыл бұрын
Dziękuję za to nagranie, w sieci trudno o wysokiej jakości informacje w tym temacie!!
@annadziub7231
@annadziub7231 Жыл бұрын
Oj tak. A nie daj Boże trafi się na grupę osób z cukrzycą ciążową, nie mając żadnej wiedzy i łapie się te wszystkie bzdury o 6 posiłkach z węglowodanami.... Dziewczyna z cukrzycą, przyjmuje insulinę na noc, a jej posiłki to między innymi płatki z mlekiem, rogaliki maślane, tona owoców. Masakra
@nataliapaczko3305
@nataliapaczko3305 4 жыл бұрын
Dobra robota, mega wartościowe nagranie!
@urszulajanas6697
@urszulajanas6697 4 жыл бұрын
Genialny podcast. Dzieki serdeczne
@martaw3059
@martaw3059 5 жыл бұрын
Pierwszy raz miałam okazję usłyszeć tak dobry wywiad z lekarzem odnośnie ciąży i żywienia. Szkoda, że większość lekarzy bazuje na starych wytycznych. Ponieważ stwierdzono u mnie cukrzycę ciążową po jednym kiepskim porannym wyniku (reszta laboratoryjnych max 90) miałam nieprzyjemność udać się do poradni diabetologicznej gdzie jedynym rozwiązaniem była dieta zbuntowana głównie z kanapek i jednego jabłka (gdzie nie bardzo przepadam za owocami, wolę warzywa w każdej ilosci). Potem to już tylko totolotek jeśli cukier był równy bądź wyższy 90 i podawanie insuliny. Dieta kosmos bo kazano jeść 6 posiłków gdzie ostatni praktycznie przed spaniem i to oczywiście chleb. Rano cukier o dziwo 85-92. Nigdy nie miałam wyższego, a mimo wszystko insulina i insulina. Kazano jeść śniadanie o 7 gdzie normalnie bym ominęła taki posiłek. Moim zdaniem powinno pojawić się więcej publikacji dotyczących wskazań dietetycznych ujętych w wywiadzie. Gdybym wiedziała o tym wcześniej nie spędziłabym ostatnich dwóch miesięcy w stresie który również podobno podwyższa cukier. No i co ważne straszenie, że ketony w moczu jakiekolwiek to zło i trzeba jeść więcej węglowodanów, a mimo wszystko utrzymać poranny cukier poniżej 90. Jak nie, to więcej insuliny. Dalej jeszcze strasząc, że po 5 latach nabędziemy cukrzycy typu 2 bo tak podają badania. Na szczęście z dnia na dzień po porodzie norma się zmienia i cukrzycy brak ale łatka cukrzyka w przyszłości pozostaje w głowie i na ustach lekarzy. Jeszcze raz bardzo dziękuję i polecam film innym. Oby tak dalej bo tematy są bardzo dobre :-)
5 жыл бұрын
Dziękuję bardzo, ten komentarz pokazuję że nagranie spełnia swoje zadanie. Polecam serdecznie również książkę doktora Tomasza. Tam można znaleźć bardzo konkretne zalecenia oraz badania :)
@marybergmann4268
@marybergmann4268 5 жыл бұрын
@ U mnie również zdiagnozowano cukrzycę ciążową, mimo iż wartości glukozy na czczo były graniczne. Lekarz zdecydował o podaniu insuliny i zalecił dietę cukrzycową, czyli tak jak pisała M W wyżej - kanapki, chleb, pieczywo chrupkie i 6 posiłków. Mimo wszystko nie stosuję się tak restrykcyjnie do tej diety, wolę 4 posiłki do syta i białkowo-tłuszczowe jedzenie. A jak się ma dieta niskowęglowodanowa do karmienia piersią? Ponoć też nie jest zalecana, bo węgle niezbędne, a przy BT i chudnięciu, niekorzystne substancje przenikają do mleka...
@katarzynaklaudia5273
@katarzynaklaudia5273 4 жыл бұрын
Dziękuję za ten podcast. Jedyne sensowne źródło informacji jakie znalazłam na ten temat.
@iwo2020
@iwo2020 2 жыл бұрын
Super wywiad. Dziękuję za cenne wskazówki. Każdy powinien posłuchać tej rozmowy a szczególnie przyszłe mamy.
@artibe100
@artibe100 5 жыл бұрын
świetny film!
@ALI3GATOR
@ALI3GATOR 5 жыл бұрын
Super, mega wartościowy materiał!
@mariaruszkowska3125
@mariaruszkowska3125 2 жыл бұрын
Kopalnia wiedzy-bardzo ciekawe !!! Dziękuję ♥️
@marti7124
@marti7124 5 жыл бұрын
Naprawdę duza dawka wiedzy nie tylko dla kobiet planujących ciąże. Najnowsze badania i wreszcie profesjonalista naukowiec. Świetny kierunek i mam nadzieje na więcej podobnych wywiadów.
5 жыл бұрын
Dzięki, postaram się z poziomem iść tylko w górę :)
@anetaszramowska
@anetaszramowska 4 жыл бұрын
Świetny, wartościowy materiał 👍
@mariuszjastrzebski3394
@mariuszjastrzebski3394 5 жыл бұрын
Super materiał. Chyba jeden z najlepszych w tym temacie. Dziękuję i pozdrawiam.
5 жыл бұрын
Dzięki za tak miłe słowa! :)
@mariuszjastrzebski3394
@mariuszjastrzebski3394 5 жыл бұрын
spoko, są w pełni zasłużone ;-)
@urszulaforenc5934
@urszulaforenc5934 5 жыл бұрын
Dobrze dobrze coraz lepiej 👍
@aniamiss100
@aniamiss100 5 жыл бұрын
Bardzo przydatne informacje
@zawiszaariajarylehickivandal
@zawiszaariajarylehickivandal 4 жыл бұрын
Chwała !
@Loulou_et_Effi
@Loulou_et_Effi 4 жыл бұрын
Świetny wywiad
@dariuszsikora738
@dariuszsikora738 5 жыл бұрын
Świetny materiał
@klaudia46
@klaudia46 5 жыл бұрын
świetny podcast :)
@hagie1234
@hagie1234 4 жыл бұрын
Żałuję, że dopiero teraz dotarłam do tego podcastu. Bardzo interesujący, materiał. Z chęcią zaopatrzę się w książkę Pana Doktora.
@piotrorowski616
@piotrorowski616 5 жыл бұрын
No świetnie mi się was sluchało panowie ;)
5 жыл бұрын
Przyjemność po mojej stronie :)
@harlequinofsulawesi4629
@harlequinofsulawesi4629 5 жыл бұрын
dobry materiał pozdrawiam
@trainingconnectingpeople7578
@trainingconnectingpeople7578 Жыл бұрын
Świetny facet, lekarz, człowiek!
@elvispresley8910
@elvispresley8910 Жыл бұрын
Dzięki
@asiafretless4864
@asiafretless4864 4 жыл бұрын
Świetna rozmowa! Oby takich ludzi więcej. Szacunek dla doktora.
4 жыл бұрын
Dzięki! Właśnie intensywnie myślę nad tym, żeby rok 2020 był powrotem do podcastów. Sprawiały mi dużą frajdę i chyba słuchaczom również! :)
@asiafretless4864
@asiafretless4864 4 жыл бұрын
@ Rewelacja! Trzymamy kciuki za Twój dalszy rozwój i pracę, z których tyle osób może korzystać. ❤️
@agnieszkasurma1015
@agnieszkasurma1015 5 жыл бұрын
Super film! Czekam na książkę. A czy możesz powiedzieć coś więcej o żywieniu niskowęglowodanowym zdrowych dzieciaków? Jak na razie wiem, że ketoza pomaga dzieciom chorym kontrolować ich choroby. Ale czy zdrowe dzieci też warto żywić dietą ketogeniczną, czy jakąś modyfikacją LCHF? Moje dzieci nie potrafią rozstać się z chlebem i nie wiem, czy warto z nimi walczyć.
@upadlyaniol3960
@upadlyaniol3960 5 жыл бұрын
Super
@syrenkanori12
@syrenkanori12 5 жыл бұрын
Świetny materiał! Czy mógłbyś nagrać coś na temat monitorawaniu ketozy glukometrem.np. jak dobrać bezpieczną liczbę białka na posiłek, na cały dzień. O ile może wzrosnąć cukier po posilłku białkowo tłuszczowym żeby nie wybijało nas z ketozy. Jaki poziom ketonów we krwi będzie optymalny? Jak po prostu ustalić indywidualnie odpowiednie makroskładniki dla danej osoby. Pozdrawiam!
5 жыл бұрын
Dość dużo kwestii do poruszenia, podejrzewam, że część z nich już poruszałem w poprzednich vlogach, być może będzie w kolejnych. Śledzić uważnie. :)
@piotrworek4847
@piotrworek4847 5 жыл бұрын
@ czy jest sens monitorować ketony we krwi, czy wystarczy tania metoda paskami testowymi na obecność w moczu.
5 жыл бұрын
@@piotrworek4847 Jestem zwolennikiem jednak stosowania pomiarów z krwi.
@sylw0611
@sylw0611 9 ай бұрын
Czemu ja o tym nie wiedziałam 2 lata temu jak miałam cukrzycę ciazowa 🤦‍♀️ teraz będę wiedzieć, świetny materiał ☺
@lucynapruszynska7627
@lucynapruszynska7627 Жыл бұрын
Dziękuje za ten wywiad. Jestem w ciąży i stosuję dietę LCHF, czuję się znakomicie.
@kalinka1473
@kalinka1473 10 ай бұрын
Czy mogłaby Pani napisać coś więcej? Czy ma Pani jakąś dietę?
@lucynapruszynska7627
@lucynapruszynska7627 10 ай бұрын
@@kalinka1473 Zaczęłam dietę niskoweglowodanowa (do 100 gram węgli dziennie) w II trymestrze ciąży i kontynuuję ten styl odżywiania aż do dzisiaj (czyli już 8 miesiąc). Czuje sie znakomicie, córeczka jest zdrowa jak ryba, a ja szybko zregenerowałam siły. Dodatkowo stosowałam zalecenia suplementacyjne Dr Dangiela oraz akupunkturę i zioła chińskie.
@klaudiasliwinska782
@klaudiasliwinska782 3 жыл бұрын
Jestem w szoku. Pozytywnym. Wprowadzam etapami dietę ketogeniczna i myślałam że planowanie ciąży wyklucza ta dietę a ty wręcz przeciwnie. Mało strasznie u nas wiedzy na temat zdrowego żywienia. Cieszę się że można w języku polskim trafić na wywiady bądź artykuły bo po angielsku zabiera 4x dłużej czytanie :p i jak tam drugie wydanie? Nie mogę znaleźć..
3 жыл бұрын
Jest na stronie dr Tomasz dostępna wersja online. Dzięki ogromne za miły komentarz!
@piotrworek4847
@piotrworek4847 5 жыл бұрын
dobry materiał! Jeżeli chodzi o witaminę C to podobno przy diecie bez węglowodanów nie jest ona potrzebna albo aż tak potrzebna. Mówił o tym Jordan Petrson w jednym z wywiadów (Utub) nie wiem co to miał za źródła ale myślę że wiarygodne. Jest to ciekawy temat. Spotkałeś się może z tym? Wspominał on o tym przy okazji opowiadania o swojej diecie TYLKO mięsożernej (nie stosuje przy niej żadnych suplementów). Wcześniej był na diecie nisko węglowodanowej. Dietę mięsożerną zrelacjonował jako dużo lepszą pod względem benefitów zdrowotnych, odchudzających, czy samopoczucia.
@Mikkk
@Mikkk 5 жыл бұрын
Z tą witaminą C na diecie LC chodzi o to, że glukoza i witamina C korzystają z tego samego transportu. Więc jak nie ma za dużo glukozy, to wtedy większy procent wit. C ze spożytego, zostanie rozprowadzony. Już w paru miejscach to słyszałem, parę razy były podawane źródła, ale ich nie sprawdzałem, więc nie wiem czy jest to wiarygodna informacja. Peterson raczej takie rzeczy sprawdza, często podaje dużo badań, ale z tego co pamiętam, to u Rogana źródła nie podał.
@RudaBorsuczka
@RudaBorsuczka Жыл бұрын
Bardzo dobry film!!! Kopalnia wiedzy. I jak to się ma do tych bzdur które lekarze powtarzają jak mantrę. No jak.
@JaJa-sk5nd
@JaJa-sk5nd 3 жыл бұрын
Gdzie mozna zakupic ksiazke ?
@dorotaradczuk1780
@dorotaradczuk1780 3 жыл бұрын
To jak z tymi weglami w kazdym trymestrze? Dostarczac raz dziennie czy np raz w tyg ? I jakie wegle? Z warzyw ? Czy wegle np pieczywo czy makaron? :)
@L.F.1987
@L.F.1987 Жыл бұрын
Mateusz - bardzo trafiony wywiad! Gratuluję! Niestety historia dr Tomasza dowodzi temu , że aktualnie medycyna na chorobach przewlekłych zarabia - nie leczy. To jest jedyny cel.
@patiql3746
@patiql3746 5 жыл бұрын
Bardzo fajny, ciekawy temat, tylko trudno mi się go słuchało jako podcast, bo doktora słabo słychać. Może warto pomyśleć o mikrofonie?
5 жыл бұрын
Były 2 mikrofony, jednak doktora z nisko podpiąłem i wyszło tak, że ja za głośno a doktor za cicho. :)
@annapilip1836
@annapilip1836 5 жыл бұрын
Niestety nie słychać
@paulinagraca6901
@paulinagraca6901 3 жыл бұрын
Chyba jestem inna, bo wszystko slysze 🤷‍♀️
@smoczyszpon
@smoczyszpon 4 жыл бұрын
UNLIKE za dźwięk w filmie. Kolejny ponad godzinny podcast, którego trzeba oglądać w domu, w kompletnej ciszy, zamiast np. słuchając jadąc autem (jak to się powinno z podcast’ami robić). Pan doktor ma niski spokojny głos, którego w ogóle nie słychać. Słychać za to aż za bardzo prowadzącego, który mało ważny jest w tej rozmowie.
4 жыл бұрын
Ciężko mi się nie zgodzić. Też nie jestem zadowolony z jakości dźwięku. Takie uroki początkującego, natomiast w pełni rozumiem krytykę, jest uzasadniona. Dam tylko znać że podcasty są dostępne w wersji MP3, m.in. na Spotify, znajdziesz je wpisując "Nowy wymiar zdrowia", tam jest poprawiona jakość dźwięku. Dzięki za komentarz i pozdrawiam :)
@smoczyszpon
@smoczyszpon 4 жыл бұрын
Mateusz Ostręga to może podepnij link do wersji audio, będzie wszystkim łatwiej, no i unlike’a by nie było. Pozdrawiam :)
@milenakozowska7949
@milenakozowska7949 2 жыл бұрын
Jak wygląda kwestia krzywej cukrowej na diecie niskoweglowodanowej? Słyszałam że przy diecie low carb/keto w krzywej wychodzą "glupoty" ale co w sytuacji kiedy musimy ja zrobić w ciazy ?
@Mo-yj3wf
@Mo-yj3wf Жыл бұрын
Ciekawa rozmowa. Ale wit. C na końcu - dyskusyjna.
@iwonahabiera3096
@iwonahabiera3096 4 жыл бұрын
Pytanie za 100 punktów który lekarz ginekolog poprowadzi kobietę w ciąży na ketozie. Nie wyobrażam sobie wykonanie badań na cukrzycę z podaniem glukozy. Mój organizm oszaleje. Podzielcie się proszę swoim doświadczeniem.
@NPPN
@NPPN 3 жыл бұрын
Może pani odmówić badania
@Almondmilken
@Almondmilken 5 жыл бұрын
kurde ten jod jest kontrowersyjny.. Ostatnio od Undry sie dowiedzialem, ze nie mamy z nim problemow i lepiej nie suplementowac bo mozemy miec Hashimoto:/ ale i tak fajny podcast!:d
@Vendie90
@Vendie90 3 жыл бұрын
bardzo pozyteczny filmik tylko strasznie slabo slychac pana doktora :(
@ewobr6209
@ewobr6209 5 жыл бұрын
Czyli szprotki w dzisiejszych czasach są bezpieczne ? Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję za materiał.
@asiafretless4864
@asiafretless4864 4 жыл бұрын
Bardziej niż większe ryby. Im mniejsza ryba, tym lepiej, bo zawiera mniej metali ciężkich.
@zmotoryzowanna
@zmotoryzowanna Жыл бұрын
- olej kokosowy dla alergikow - efekt pekanie skory
@lucynanowak8917
@lucynanowak8917 5 жыл бұрын
Mam pytanie choruje na nowotwór. Jestem po leczeniu ale były przerzuty wiec choroba wróci. Chciałam przejść post dr dąbrowskiej a później zastosować dietę ketogeniczna. Czy tak będzie dobrze czy lepiej odrazu przejść na ketogeniczna dietę? Proszę nie pisać by pytać lekarza bo to jeden z tych co twierdzą ze dieta nie ma znaczenia....
@poter70nowak64
@poter70nowak64 4 жыл бұрын
głodówka i od razu na ketozę, najlepiej skrajną. Żadna dieta Dąbrowskiej, za dużo węgli, może lepiej jakiś zielony detox niskoweglowodanowy?, ale lepiej post przerywany czyli zmniejszyć okno żywieniowe. powyższe info od lekarzy dietetyków i z tytułami które coś za sobą niosą. BEDZIE OK!
@NPPN
@NPPN 3 жыл бұрын
A co z olejem z konopii ?
@raszka1649
@raszka1649 2 жыл бұрын
Świetny materiał 💥💣
@anitak8026
@anitak8026 5 жыл бұрын
Szkoda, że książka już jest niedostępna :(
@asiafretless4864
@asiafretless4864 4 жыл бұрын
Ale dr mówi, że będzie wznowienie.
@NPPN
@NPPN 3 жыл бұрын
Proszę o informacje gdy ksiązka będzie dostępna
@Rose_Ou
@Rose_Ou 5 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/qKqVm6mIqdaWnLM Obecność ciał ketonowych w moczu w okresie ciąży to zjawisko fizjologiczne i nie odzwierciedla ich stężenia w surowicy.
@Patrycja-lq5py
@Patrycja-lq5py 2 ай бұрын
Co to znaczy, że Pan dr UWAŻA ze kobieta w 1 tr nie powinna przytyć. Tu sie powinien wypowiedzieć ginekolog. Czy jeśli cialo kobiety pompuje więcej krwii bo wszystko sie tworzy to to nie wpływa na mase? 🤔
@zielinskakarolina4069
@zielinskakarolina4069 Жыл бұрын
Jak w każdym filmiku o cukrzycy ciążowej, brakuje poruszenia tematu zastrzyków insulinowych. Juz przy minimalnym odchyleniu od normy na czczo jest zalecana insulina. Dużo jest zapytań o to "brać te zastrzyki, czy nie?". Nikt w ciąży nie bada poziomu insuliny, a przepisują ją na prawo i lewo. Szkoda, że nikt tego pytania nie zadał Panu Dangelowi :(
@agataknol8354
@agataknol8354 Жыл бұрын
Dokładnie tak, jestem na diecie niskowęglo, za miesiąc poród, czuję się wyśmienicie, dostałam insulinę bo poranna glukoza to 93 lub 94 lub 95 a norma to 92. Pomijając już fakt że glukometr zawyża, kiedy bym nie zrobiła glukozy z krwi żylnej na czczo wychodzi ok 80-90. Lekarza to nie interesowało. Po posiłkach od 100 do 110.
@zielinskakarolina4069
@zielinskakarolina4069 Жыл бұрын
@@agataknol8354 No właśnie :( Szkoda, że nikt nie rozwikłał tego tematu. Być może masa kobiet w ciąży moglaby uniknąć insuliny. Glukoza na czczo do 95 nie jest taka zła. Tym bardziej, że samopoczucie jest na plus... Przerzucilam pół internetu i nie znalazłam odpowiedzi 🤷🏻‍♀️
@kiiiiinia18
@kiiiiinia18 10 ай бұрын
co z if w ciazy 20/4?
@Kurczakizkosmosu
@Kurczakizkosmosu 3 жыл бұрын
Świetny materiał
Ketoza w nowotworach i efekt Warburga - Justyna Posłuszna
52:51
Mateusz Ostręga
Рет қаралды 27 М.
I CAN’T BELIEVE I LOST 😱
00:46
Topper Guild
Рет қаралды 68 МЛН
Became invisible for one day!  #funny #wednesday #memes
00:25
Watch Me
Рет қаралды 13 МЛН
WHO DO I LOVE MOST?
00:22
dednahype
Рет қаралды 78 МЛН
Kultowe rozmowy -  dr Tomasz Dangel
23:01
Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci
Рет қаралды 6 М.
Jak przygotować się do ciąży *BEZ TABU #9
45:11
MishON
Рет қаралды 63 М.
Jak powinno wyglądać keto żywienie w trakcie ciąży?
31:33
Mateusz Ostręga
Рет қаралды 6 М.
Czy nadmiar białka wyrzuci Cię z ketozy?
14:37
Mateusz Ostręga
Рет қаралды 40 М.
10 mitów na temat Ketozy #1 - Dr Joanna Podgórska
1:24:31
kētokēto
Рет қаралды 234 М.
Jak nie dać się nowotworowi? - Justyna Posłuszna cz.1
31:09
Mateusz Ostręga
Рет қаралды 8 М.
I CAN’T BELIEVE I LOST 😱
00:46
Topper Guild
Рет қаралды 68 МЛН