Słuchałam ze łzami w oczach, to tak bardzo o mnie. Od roku chodzę na terapię i na palcach jednej ręki policzę spotkania na których nie płakałam, a u mnie w domu nie wolno było płakać, kłócić się, złościć ani nawet zbyt głośno śmiać, więc jestem prawie trzydziestoletnią zamrożoną kobietą, która płacze na terapii za całe swoje dotychczasowe życie.
@madziakrol41933 жыл бұрын
BOZE MOJ TO CO TO ZA RODZICE CIE WYCHOWYWALI ....TY ZAPIMNIJ O TYM I ROB SWOJE IDZ DO LASU I KRZYCZ PLACZ I SIE SMIEJ A ZYCZE CI BYS PRZESZLA ZYCIE W USMIECHU I CO TYLKO CHCESZ JESZCZE ..NADRO SOBIE WSZYSTKO
@andrzejszutenbach8343 жыл бұрын
Najlepsza terapia to Biblia Słowo Boże
@karolina15733 жыл бұрын
@@andrzejszutenbach834 Cieszę się, że Pani to pomaga, ale proszę takich rad nie udzielać gdy ktoś o nie nie prosi. Przez wiele lat byłam bardzo zaangażowana w życie kościoła, regularnie się spowiadałam, modliłam, przeczytałam Biblię od deski do deski i byłam też we wspólnocie przykościelnej, szukałam ratunku dla siebie wołając do Boga i szukając jego bliskości. Nie tylko mi to nie pomogło, ale też poważnie zaszkodziło. Z tych kościelnych bzdur, krzywd na psychice i wrażliwości, głoszonych przez księży i katechetów szkodliwych treści wygrzebuję się od dwóch lat płacąc za to nie tylko czasem i zaangażowaniem, ale również ciężko zarobionymi pieniędzmi. Jeśli komuś pomaga wiara - wspaniale. Ale twierdzenie że NAJLEPSZĄ terapią jest Biblia to jak bicie ludzi krzyżem po głowie. Bardzo to Chrystusowe. Znam to doskonale, bo tacy właśnie są moi rodzice. Głusi, ślepi i bez empatii. Ale Biblia w jednym paluszku. Nie pozdrawiam.
@izabelabiernacka94023 жыл бұрын
@@karolina1573 Takich religijnych postaw u ludzi jest bardzo wiele, ale z wiarą to ma niewiele wspòlnego. Biblia to màdra ksiåżka jak to mòwi p.Kasia, ròwnież polecam taką wiedzè o sercu czlowieka. Niektòrym najwyrazniej serca ona nie otwiera. Wspòlczujè postawy niemàdrych rodzicòw. Kazdy ma prawo sie wypowiedziec i dac swiatło temu co pomaga. Biblia to fundament moim zdaniem.
@karolina15733 жыл бұрын
@@izabelabiernacka9402 Nie zgodzę się, ale masz prawo tak uważać ;)
@sylwiasoloducha57663 жыл бұрын
Będąc dzieckiem wysmiewano moje reakcje. Nikt nie akceptowal moich uczuć... dziś podnoszę tego konsekwencje. Mówię moim dzieciom możesz być zły, możesz płakać... każdy ma prawo mieć takie uczucia. Ja tego prawa nie miałam. Pozdrawiam. Dziękuję za mówisz do nas.
@helenakraemer48262 жыл бұрын
Rozumie cie doskonale
@Nika-qr9of2 жыл бұрын
Ja też tak mam i taka bolesna samotność to mi całe życie towarzyszy
@pimbabo87822 жыл бұрын
U mnie tak samo. Nie tyle wyśmiewanie co karcenie za emocje niewygodne i nawet wyzywanie, ciągłe zaprzeczanie
@SensacyjnaHistoria2 жыл бұрын
Troche ponad dwa lata terapi. Zerwanie polaczenia z toksyczna rodziną, zaniedbywanie cale zycie. Zaburzenia lękowe, zaburzenia snu, substancje psychoaktywne... Zmienilem nazwisko. Kiedyś czulem zal, teraz... Pokochalem i zaakceptowalem siebie. Nie zamierzam ofiarowac sie wiecej tym ktorzy mnie ignorowali i krzywdzili, nie dawajcie się nikomu kto na to nie zasluguje.
@marcinopatka47074 жыл бұрын
Przez 37 lat tłumiłem emocje myśląć że to normalne. Pojawiła się dysocjacja byłem znudzony życiem, wszystkim, byłem pusty, patrzałem w lustro i tam była tylko głębia, zraniłem mi bliskie osoby. Moją córkę i żonę. Byłem tego tak nieświadomy bo cała moja rodzina jest taka. Mam nadzieję i głębokie postanowienie zmiany. Szukajcie pomocy jeśli to zauważacie.
@anetadunaj302 жыл бұрын
Ja z kolei nigdy nie mogłam wyrażać złości, mieć "fochów", za to moi rodzice mogli się wściekać i były niezłe jazdy w domu, to potrafiło odebrać pewność siebie i asertywność na długie lata... Dziś radzę sobie coraz lepiej ale łatwo nie jest. Dziękuję Kasiu za to nagranie, jesteś świetna w tym co robisz 😊❤️
@maciekwysocki20092 күн бұрын
Przeżyłem dokładnie to samo co ty. Dopiero teraz zaczynam z tym walkę ale jestem jeszcze na zbyt wczesnym etapie żeby powiedzieć że radzę sobie z tym problemem gdyż dopiero co udało mi się go zdjagnozować wspólnie z pomocą psychologa. Co do rodziców to z przykrością to pisze ale żywię do nich ogromną urazę mimo faktu że podpadli na zdrowiu.
@makotna96264 жыл бұрын
W moim domu się nie płacze. Są obecne tylko dwie emocje - gniew (krzyk i agresja), albo śmiech (sarkazm i wyśmiewanie). Nawet pamietam, jak miałam 4 lata, i oglądając Małą Syrenkę, wzruszyłam się do tego stopnia, ze poleciały mi łezki. Moja mama, kiedy to zobaczyła, parsknęła z wyrzutem 'Co Ty! Płaczesz?! Pff!'. Mała Ja stwierdziła, ze aha, czyli płakanie jest nie-okej. I od tamtej pory ukrywam się ze łzami po kątach, zamiast normalnie odczuć emocję smutku.
@paulinamazurowska25254 жыл бұрын
Przykro mi bardzo. 😢 Tak nie powinno być. Czasem warto się rozpłakać czy wzruszyć. Smutek to też ważna emocja.
@joanna63944 жыл бұрын
twoja matka jest psychopatka, nie ma w sobie zadnej wartosci.
@makotna96264 жыл бұрын
joanna Jest bardzo wartościową, otwartą i zabawną osobą. Ale rodzicem jest beznadziejnym 😃 Tak samo tata (ale mieszkam tylko z mamą)
@reginagrobosz88074 жыл бұрын
wyśmiewanie to nie śmiech... też to znam; największą radość i satysfakcję oczywiście sprawia jak się komuś coś źle dzieje, ale chrześcijanie to już tak mają ;)
@reginagrobosz88074 жыл бұрын
@@joanna6394 pewnie jest chrześcijanką, oni tak mają
@HannahHannahHannah3 жыл бұрын
"Moje uczucia nie są ważne, najważniejsze jest przetrwanie" / "Rodzina, gdzie jest wysoki poziom napięcia" / "nie przeżyłaś wojny, to na co narzekasz" - tak dorastałam.
@justynachrobak34243 жыл бұрын
Dziekuje bardzo, pracuję na terapii nad dopuszczaniem do siebie emocji. U mnie dysocjacja poszła w tłumienie, więc wychodzi ze mnie dużo gniewu. W wieku 35 lat uczę się na nowo życia, i odcięcia pępowiny, i swojego wewnętrznego dziecka. Pozdrawiam ciepło i proszę dalej nagrywać. My jako naród baaardzo potrzebujemy uczyć się jak żyć z samym sobą.
@renatarenata531724 жыл бұрын
Jestem w procesie uzdrowienia swojego wewnetrznego dziecka. Przyszedł w moim życiu taki moment,że już dłużej nie mogłam .... Po kolejnej operacji nareszcie zrozumiałam dlaczego to mi się zdarza. Jestem w drugiej połowie swojego życia i czasem myślę ,że już za późno żeby coś zmieniać ale na drugi dzień budzę się i myślę ,że warto .....Warto zrobić coś dla siebie i zacząć żyć po prostu żyć na całą parę z pełnym oddechem. Pozdrawiam
@juljulso24063 жыл бұрын
Swiadomosc rosnie w narodzie. To mnie bardzo cieszy, ze tak wiele osob zastanawia sie nad soba i szuka nowych drog. To jest piekne 💖💗💓🌻🌼🌷☀️ Sciskam wszystkich poszukujacych nowych drog🤗🥰🥳Nie powielajmy bledow naszych rodzicow🙏👍♥️
@mariagamrat18714 жыл бұрын
To co Pani robi dla ludzi (dla nas) jest piękne. Dziękuję💐
@nowaja98894 жыл бұрын
Świetny materiał! Poproszę o rozwinięcie tematu jak z tego wyjść!
@Ewelina25014 жыл бұрын
Pani Kasiu, dziękuję, że Pani się dzieli z nami swoją wiedzą. Daje nadzieję, nam "potłuczonym" nieco przez życie 💗
@margotravelvlog80654 жыл бұрын
🌸🌺🍀to prawda,Bo potrzebujrmy pomocy
@juljulso24063 жыл бұрын
Pieknie Pani opowiada. Z przyjemnoscia poslucham innych wykladow. Lapka w gore i abonuje😃🙋
@flaminqou4 жыл бұрын
Pani Kasiu bardzo dziękuję za ten filmik i wiedzę w nim zawartą. Do tej pory przy silnym stresie czułam "zamrożenie emocjonalne" ale dzięki Pani wiem że to dysocjscja i że są narzędzia dzięki którym można ją przepracować. Dołączam się do prośby innych internautów o podpowiedź lektury, która ułatwi zrozumienie tego zagadnienia i proces wyzdrowienia. Pozdrawiam serdecznie.
@hannahvam134 Жыл бұрын
Dziekuje, bardzo faja masz energie. Tak poprostu przekazujesz swoja wiedze. Podoba mi sie.
@alicjazukowska78953 жыл бұрын
Tez się czuje taka odrealniona właśnie jakbym żyła w innym świecie, codziennie żyje w świecie w którym może stać się coś zlego
@EwaBarbaraRe4 жыл бұрын
Chciałabym pokazać ten filmik mojej mamie żeby dotarło do niej jakie miałam dysfunkcyjne dzieciństwo, ale ona zawsze jak poruszam ten temat to na początku przytakuje mi a potem zaczyna użalać się nad sobą... To strasznie meczace że po takiej rozmowie czuje się winna tego jakie było moje dzieciństwo. Wystarczyło by żeby powiedziała mi "tak, masz rację. Byłam za młoda na zakładanie rodziny, wybrałam (oczywiście nieświadomie) za męża egoistę i choleryka, nie umiałam/bałam się podjąć jakąkolwiek decyzję" itp. Za to słyszę jak to ona miała ciężko zyjac u boku takiego męża... Ciągle wysłuchuje jak jej jest źle, ale oczywiście nic nie robi żeby było lepiej. Teraz ma 65lat to już tym bardziej nic nie zrobi.. Ciągle wzbudza we mnie poczucie winy... A ja coraz bardziej czuje się rozgoryczona i pusta, a jednocześnie mam ochotę drzeć się wniebogłosy i ja zwyzywac od najgorszych... Czuję taka niechec do wszystkich, staram się nic nie czuć. Znikim nie nawiązuje żadnych głębszych relacji czy to uczuciowych czy kolezanskich... wszystko moje znajomości są płytkie, żebym nie wchodziły w grę żadne emocje.
@nattalia53434 жыл бұрын
To jest właśnie ciekawi z psychologicznego punktu widzenia. Czemu np ty potrafisz zauważać emocje i próbujesz porozmawiać z mamą i wyjaśnić wasze relacje, a ona udaje że nie ma problemu. Mam podobną sytuacje w rodzinie i wydaje mi sie że to są toksyczne osoby i nie da sie ich już zmienić
@margotravelvlog80654 жыл бұрын
🌸🌺🍀
@margotravelvlog80654 жыл бұрын
Ja sobie powtarzam,kiedy czuje nadciagajace rozoryczenie,ze nie jestem odpowiedzialna za emocje innych ludzi,JUZ nie biore odpowiedzialnosci za zly Humor mojej matki i meza,za marudzenie moich dzieci. JUZ dosyc!!! Zajmuje sie soba,wyliczem to co Mi sie udalo i ciesze sie tym,Bo Nikt z nich tego nie doceni tak Jak ja. Po prostu przestalam ratowac innych. Nie jestes Sama jest Nas tysiece poranionych, Ale swiadomych i pracowitych,JUZ nie trzeba sie bac. Pozdrawiam🍀🌺🌸
@agnesmagnes14 жыл бұрын
WOW jak bym czytała o sobie :/ wyparcie, użalanie się brak refleksji i wzięcia odpowiedzialności za swoje życie i wybory, nawet po latach, rozumiem cię moja droga jest to trudne i mega obciążające dla nas dorosłych już dzieci. Trzymaj się mocno xxx
@beatapiekna82264 жыл бұрын
Rozumiem Cię doskonałe. Matka moja zostawiła w mojej głowie ślad na wieki. Nie mam już rodziców. Ale od zawsze była u mnie matka i Tato. Nawet jak idę na cmentarz idę do Taty. Był moim przyjacielem i do Niego idę na rozmowy i trochę lżej. Matka zawsze niewinna, zawsze poszkodowana, nigdy mnie nie przytuliła, nie powiedziała dobrego słowa. Jedyne co pamiętam... lanie, kary i wrzaski o wszystko.
@mirekrozycki70974 ай бұрын
Pani Katarzyno nawet nie wie Pani jak bardzo potrzebne są Pani kanały. Mogę tylko podziękować. Pomaga mi to zrozumieć samego siebie. Mam ponad 50 lat a spustoszenia dzieciństwa wciąż odbijają się na moich zrachowaniach. Tak ładnie to Pani ujęła z tymi śrubokrętami to nie droga przez życie tylko mordęga..
@avetool2 жыл бұрын
Dzięki serdeczne za materiał, świetne pogłębienie tematu również o fachowe stwierdzenia i masa przykładów, coraz więcej w tym sensu widzę że jak się sam człowiek edukuje i ogarnia to następne pokolenie będzie miało dużo lepiej. Pozdrawiam serdecznie ☺️
@agnieszkakozio46004 жыл бұрын
Wiem, że się powtarzam, ale znowu to zrobię - jest Pani przepiękną Kobietą! Wewnętrznie i zewnętrznie. Ślicznie Pani w różowym :) A co do filmu - dziękuję, ten problem mnie też dotyczy
@magmi60233 жыл бұрын
Pani Kasiu. Bardzo wiele mi Pani uświadomiła tym filmikiem. Ja właśnie całe życie walczyłam o przetrwanie. Dokładnie. Nie można tego lepiej ująć. To zmusza do dalszych refleksji... Dziękuję ❤️
@patrycjasampawska94213 жыл бұрын
Pani Kasiu tak ciekawy filmik z tyloma informacjami, że musiałam dwa razy przesłuchać, pauzując co chwile na przemyślenia, dziękuję!
@ewanatkaniecen4 жыл бұрын
Bardzo się cieszę, ze wreszcie jest kanał, który mówi tak otwarcie,ciekawie i edukacyjnie o zdrowiu psychicznym. Pomaga Pani wielu osoba, wliczając mnie! :) dziękuje!
@mateusz86445 ай бұрын
Dziękuję Pani za dzielenie się wartościową wiedzą
@agnieszkaryciuk54294 жыл бұрын
Pani po prostu ratuje życie. Dziękuję bardzo za nazwanie po imieniu co dzieję się w tym trudnym we wnętrzu.
@yvanvergeres89014 жыл бұрын
Innym (znanym mi osobiscie) sposobem na ignorowanie (zakopywanie pod dywan) wlasnych emocji, jest zajadanie ich 🐬 Dziękuję Pani Katarzyno za proste lecz niemniej szerokie okreslenie tego waznego bardzo tematu
@madzong43710 ай бұрын
To dotyczy mnie…:( strasznie ciężko mi z tego wyjść, bardzo chce schudnąć, bo to przybranie na wadze dodatkowo wpływa na zły stan psychiczny, ale nie potrafię przestać obżerać się słodyczami;((
@weriix72863 жыл бұрын
Uwielbiam Pani pozytywną energię do życia, pomaga mi tym Pani bardzo w życiu 😍
@ewapampuch99812 жыл бұрын
Dziękuję pani Kasiu za prostotę ,zrozumizałošć i lekkość wszystkich filmików.Słucham z wielką przyjemnością.
@MsZuzzz3 жыл бұрын
Świetny materiał. I uwielbiam te momenty żartobliwe: "nie ogarniam tej kuwety" powiedział kot na pustyni :D - one dają trochę lekkości trudnemu, ważnemu tematowi. W czasie filmu zrobiłam notatki na temat własnej obecnej sytuacji, które bardzo mi pomogły spojrzeć łaskawszym okiem na siebie.
@karolla47284 жыл бұрын
Bardzo cenny materiał! Z wielką niecierpliwością czekam na następny film o metodach wychodzenia z dysocjacji. 🙂
@maguasien2 жыл бұрын
No właśnie, przydałoby się cokolwiem o tych metodach, przynajmniej jakieś tyytuły książek....
@tinush93364 жыл бұрын
Jest pani niesamowicie inteligentym terapeuta,bardzo spostrzegawczym i pelnym empatii,jest to pierwszy filmik jaki widze,ale czuje,ze jest to pelne pasji,wiedzy i poswiecenia...Czapki z glow pani Kasiu 💪
@edytakonieczka39424 жыл бұрын
Super wykład ,jesteś Kasiu moją mentorką w wielu dziedzinach ,DZIĘKUJĘ
@agamas97713 жыл бұрын
dziękuję 😍 bardzo cenny materiał 🤗 Widzę, że temat mocno mnie dotyczy
@LaadyStarlight4 жыл бұрын
Czekam na film o metodach wychodzenia z tej dysocjacji! Moze jakaś lektura do polecenia?Jest Pani wspaniałą kobietą, uwielbiam Pani filmy, dużo wniosły dobrego do mojego życia;* i ten głos, spokój jaki od Pani bije.. ukojenie dla mojej duszy;) Pozdrawiam ;*
@patrycjawiewiorka3 жыл бұрын
Również czekam!
@andrzejszutenbach8343 жыл бұрын
Najlepsza lektura to Biblia Słowo Boże
@user-km8om7iq4c3 жыл бұрын
@@andrzejszutenbach834 xD
@mrsverbel77032 жыл бұрын
@@andrzejszutenbach834 😂😂😂
@pimbabo87822 жыл бұрын
@@andrzejszutenbach834 że niby nadstaw drugi polik? Phi!
@lolaalol44944 жыл бұрын
Pomogłaś mi zrozumieć samą siebie dziękuję kochana :)
@lasio19914 жыл бұрын
Zycie tylko tu i teraz check ( uważałem to za swoją cechę, ze dostosowuje się do tego co tu i teraz) Silna chęć przetrwania check ( mam obsesje na punkcie zdrowia, sport, dieta, bardzo mocno chce być silny, chce zatrzymać czas, nie starzeć się) Nie tworzyć długoterminowych planów check( kompletnie mi to nie wychodzi, ciezko mi znaleźć sens by czemuś się poświęcić) Czuje się albo beznadziejnie albo jako jak super czad check ( ciągle miewam spadki samoceny które powodują że czuje się jak skończony przegryw, albo momenty kiedy czuje się lepszy od innych. Oba stany są źle odbierane przez otoczenie xD) I jak pani mówi, ojciec alkoholik , rozwód itd. Cieszę się ze trafiłem na ten filmik, postaram się skupić na swoim wewnętrznym dziecku, częściej zauważać w sobie kiedy wypieram emocje. Dzięki :)
@zyndulamelia4 жыл бұрын
Powodzenia!
@Patrishia.N4 жыл бұрын
Mam to samo.Grunt , że jestem tego świadoma i próbuje to ogarnąć na codzień... Także i Tobie życzę powodzenia w "ogarnianiu siebie"
@urbexczanel3 жыл бұрын
Dziekuje za matrrial jak i tworzenie calego kontentu, dziękuję tez ludziom ktorzy oglądają te filmiki, bo dzięki temu moze ktos polepszy swoje zycie i bedzie lepszym dla innych albo bedzie uświadamiac i dawac dobry przekaz dalej 💜
@nieufamfryzjerom4 жыл бұрын
Dziękuję, że Pani mówi do kamery. Czuję się jakby Pani mówiła do mnie. Kiedy inni youtuberzy nagrywają, wciąż poprawiając swój wygląd patrząc w podgląd, nie podoba mi się to.
@tunio14ify4 жыл бұрын
skupiona na sluchaczach i tym co ma do powiedzenia A NIE NA SOBIE.
@tomaszsienkiewicz9375 Жыл бұрын
Dziękuję 🙂 ciekawy , mądry materiał , kierunkowskaz w którym kierunku odnaleźć wyjście z sytuacji 🙂 pozdrawiam
Dziękuję ❣ Bardzo ważny temat dla mnie. Uruchomił we mnie nadzieję, że mogę się zebrać w całość. Serdecznie pozdrawiam!
@joanna260911 Жыл бұрын
Dziękuję Ci bardzo za Tobą pracę! Obejrzałam już kilka bardzo wartościowych filmików i mam zamiar oglądać dalej! Piękne okulary 👓 Wszystkiego dobrego! Pozdrawiam serdecznie ❤🙏🌷
@martaViola-e8j4 жыл бұрын
😞 jestem dzieckiem rozwiedzionych rodziców , moje największe marzenie to móc liczyć na własnych rodziców , niestety mojej mamy już nie ma mój ojciec ma swoje piękne życie i tylko to jego interesuje a moi teściowie są zajęci tylko swoimi sprawami na szczęście mam wspaniałego męża .dziękujemy Bogu ze jest i nam pomaga .♥️ Pozdrawiam baaaaardzo serdecznie i dziękuję ♥️
@agast764 жыл бұрын
Wspaniale 💗
@krytyczka4 жыл бұрын
Ja jestem dorosłym dzieckiem nierozwiedzionych rodziców i pragnę tego samego. Całe życie byli zajęci pracą albo kłóceniem się. Dodatkowo mój ojciec, mimo że mnie kocha od lat wczesnonastoletnich wzbudzał we mnie poczucie winy, że mam lepiej niż on miał w życiu i jestem niewdzięczna.... pozdrawiam Cię ciepło
@agast764 жыл бұрын
@@krytyczka Poznanie przyczyny naszego bólu to już połowa sukcesu. To tak jak postawienie diagnozy, wiadomo co leczyć. Trzymaj się mocno i szukaj sposobu na znalezienie szczęścia i radości ❤️
@kasianiepodamnazwiska60104 жыл бұрын
@@krytyczka moi też są nierozwiedzeni i nigdy się nie kłócili.... dlatego, że gdy była jakakolwiek kłótnia, to winą za każdym razem obarczali mnie. Ja musiałam brać na siebie całe to g.... Ja od początku nigdy nie miałam nikogo.....
@annaoura29783 жыл бұрын
@@krytyczka właśnie przeczytałam Pani komentarz o coś jakby we mnie kliknelo. To jest dokładnie to co zawsze czułam a jednak nie umiałam tego nazwać. Mój ojciec też miał ciężkie dzieciństwo i teraz widzę że wzbudzał u mnie poczucie winy jaka to jestem niwdzieczna. Dziękuję bo nazwanie tego trochę powoduje mniejszy mętlik w mojej głowie.
@hannaponiewierska96474 жыл бұрын
Miałam wrażenie, że słucham o sobie... często czuje gniew, lęk, brak celów...Pani Kasiu jakie to książki i poradniki chodzi mi o tytuły?
@margotravelvlog80654 жыл бұрын
🌸🌺🍀nie jestes Sama,jest Nas wiecej
@makotna96264 жыл бұрын
Oj, jest, jest...
@agnieszkaaga89284 жыл бұрын
Też bym chciała o tym poczytać
@agnieszkaryciuk54294 жыл бұрын
To prawda
@agabunda71144 жыл бұрын
Ja również jak bym słuchała o sobie
@xxxxx880814 күн бұрын
Ciekawy materiał, w punkt o mnie ,z przed paru lat...
@Sandy-os1sk4 жыл бұрын
Dziękuję za film :) ja mam 23 lata wydaje mi sie ze moje dzieciństwo nie bylo złe, nawet dobre (choć wiadomo aż tak tego sie nie pamięta ). U mnie odcisneło piętno nastoletnie zycie (od 15 roku zycia). Duzo sie mowi jak ważne jest dZieciństwo i jak wpływa na dorosłe życie i to prawda jednak mało sie mówi jak istotne jest wsparcie rodZiców ich podejście jak sie ma naście lat (Szczególnie jak sie ma rodzeństwo ). I dorastający człowiek nie ma jeszcze narzędzi o których Pani wspomina bo nie moze sie wyprowadzić i odciąć od bajzlu . Ja teraz jestem dorosła, niestety schorowana przez co ograniczona zarobkowo i nadal tkwie tu... jestem młoda a wlasnie zrobiłam sie taka rozrzalona narzekająca i pełna złości dZiewczyną która rozsiewa zła aurę bo nie mam perspektyw puki co, a najciekawsze jest to że przecież głównie spotkał mnie smutek wiec nie wiem skąd tyle gniewu.
@annadziekiewicz86003 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za omówienie tego tematu. Znalazłam się w sytuację, że czyjeś wyobrażenia są ważniejsze niż moje potrzeby potrzeby. Zajrzałam do tego filmu i słuchając Miłość we mnie Jezus zweryfikowałam, że Miłość Jezusa łamie wszelki ból. Poczułam się od razu pełna pokoju, radości i Miłości. Jeszcze raz dziękuję.
@ewagalka2 жыл бұрын
Bardzo dobra wiedza, aby pomóc sobie i innym, dziękuję👌
@aleksandrastankiewicz48054 жыл бұрын
Dziękuję, bardzo wartościowy film, skłaniający do refleksji nad sobą ;))
@nataliaserwach40164 жыл бұрын
Jestem właśnie przypadkiem depresji w wyniku dysocjacji i właśnie po tym filmie to sobie uświadomiłam. W moim dzieciństwie nie było miejsca na emocje. Za złość byłam karana złością, na płacz moja mama też źle reagowała dlatego zawsze musiałam ukrywać łzy. W końcu nauczyłam się wyłączać emocje. Pamiętam jak uczęszczałam na terapię z powodów ataków paniki. Terapeuta kazał mi zapisywać myśli które poprzedzały atak. Nie byłam w stanie ich wyłapać. W zwykły dzień mam wrażenie jakbym nie myślała a moje ciało było cały czas napięte. Do tego ta wewnętrzna pustka. To doprowadziło do dziś gdzie leczę się z depresji. Pozdrawiam i dziękuję za film
@tareag9934 жыл бұрын
Jestem aktualnie w tym samym stanie, przykro mi że musiałaś przez to przechodzić
@annatabaka12673 жыл бұрын
Czytajac kometarze przekonuje sie ile osob ma problem niby nie jestem sama a takie mam wrazenie jesli chodzi o te uczucia jakie w filmiku zostaly poruszone jak najbardziej sa mi znane.W zasadzie wszystko zaczelo się od niepokoju w dziecinstwie ze cos jest nie tak prawda wyszla na jaw majac blisko 40lat ze mama faszerowala mnie swoja toksycznoscia oczywiscie pierwszy filmik mnie utwierdzil na 100% wyciszyl moj wewnetrzny niepokoj bo caly czas szukałam co jest nie tak.oczywiscie cale zycie odczuwam konsekwencje dzialania toksycznosci matki ,tato byl bardziej ludzki ale zabraklo bezwarunkowej milosci i zrozumienia niby pracuje nad soba ale nie wiem czy mi czasu wystarczy mam 2 synow ZA i trzeci dwu latek ktorzy wymagaja czasu nadludzkiej cierpliwosci a ja zostawiam siebie na pozniej uciekam w kolejne wymyslanie prace i coraz wiecej mam obowiazkow ale zrobilo sie bledne kolo😬 Ciesze sie ze chociaz czasami moge sobie pozwolic na ogladniecie filmiku i refleksje
@magorzataorowska11854 жыл бұрын
Pani Kasiu, bardzo dziękuję za ten film. Pozdrawiam serdecznie! ❤
@Cytrian14 жыл бұрын
ten kanał to złoto !
@black_cats_enthusiast4 жыл бұрын
Pani Kasiu kochana 🥰🥰🥰 jak mam pani dziękować za pani mądrość i chęć dzielenia się wiedzą??? Pojęcie dysocjacji jest mi znane od niedawna,ale pamiętam że towarzyszy mi odkąd sięgam pamięcią. ,,Bądź cicho, bądź grzeczna , nie przeszkadzaj, zajmij się sobą, ucz się dobrze" same wymagania,a znikoma ilość pomocy i narzędzi jak to osiągnąć 🤷 Moja mama musiała zająć się domem i oprócz tego chodzić na trzy zmiany do pracy. Z moim ojcem nigdy nie tworzyli zdrowego związku i myślę,że i ona cierpi na dysocjację uczuć. Wychowała się w biednej rodzinie,jako najmłodszą wychowywały ja głównie siostry,bo dziadkowie musieli zadbać o utrzymanie dziewiątki dzieci. Niedawno też dowiedziałam się,że jestem osobą wysoce wrażliwą ( serdeczna prośba o materiał o tym typie osobowości 🙏🙏🙏) Gdy byłam mała, przeszłam przez żłobek, przedszkole i opiekę ciotek i kuzynek. Moja mama do tej pory tak naprawdę nie wie jaka jestem i nie potrafi mnie zrozumieć. Mam rodzeństwo starsze o 11 i 12 lat, jako dorośli ludzie jesteśmy skonfliktowani i nie kontaktujemy się ze sobą. Tak jak pani powiedziała podczas tego filmu, dysocjacja była u mnie przyczyną depresji z którą zmagam się przez ostatnie 5 lat. Mimo to z mężem (jest DDA) nie potrafiliśmy z siebie zrezygnować i ,,przekuliśmy" nasze różnice i kłótnie w trwały i większość czasu 😉 szczęśliwy związek. Wkrótce kończę 40 lat i postanowiłam wziąć życie w swoje ręce,a nie dryfować bezwiednie po oceanie życia. Jeszcze raz dziękuję pani serdecznie za wszystkie materiały,za pani ciepło i ten przemiły uśmiech. Pani dzieci to szczęście,że panią mają. Serdecznie pozdrawiam 😘♥️
@mmz73464 жыл бұрын
Dziękuję,wspaniały filmik,wiele wyjaśnia ... Super dziękuję😊
@szymonszymon88773 жыл бұрын
W moim przypadku tłumienie emocji jest główną przyczyną depresji. Jak się pracuje z dysocjacja? Nie potrafię płakać, czuję potrzebę w środku ale fizycznie nie potrafię. Dzieciństwo to ogólnie długa historia. Nigdy nie odczułem bliskości, miłości. Jedynie krzyk, wyśmiewanie, budowanie stereotypu męskości np. nie płacz jak baba, nie bądź mazgaj. Mimo wszystko nie chciałbym żeby ktokolwiek oceniał moich rodziców.
@asta78742 жыл бұрын
U mnie w domu byl tylko krzyk i cyrki, moi rodzice sie żarli a ja się czułam winna
@Siwwa123 Жыл бұрын
Wow, ogromna wiedza, bardzo dziękuje ❤️
@kashamahon99813 жыл бұрын
Bardzo adekwatny tytuł. Otworzyła mi Pani oczy na moje problemy. O których wiedziałam, ale nie potrafiłam ich zdefiniować. Spodziewam sie drugiego dziecka i moim postanowieniem noworycznym jest praca nad soba. Nie chcę, żeby moje dzieci miały matkę cierpiętnicę. Chcę je na własnym przykładzie uczyć asertywności, radzenia sobie z emocjami i trudnymi sytuacjami. Pani filmów chyba wyuczę się na pamięć.
@ania22524 жыл бұрын
Polecam wszystkim książkę "odkryj swoje wewnątrzne dziecko" Cudny materiał! Pozdrawiam ❤
@agamas97713 жыл бұрын
O mam tę książkę 😊 Więc czas zacząć ją czytać ☺
@hanuletka3 жыл бұрын
Również polecam ta książkę ! :)
@annasotysik45594 жыл бұрын
Dziękuję za ten filmik! Pani Kasiu, a czy może Pani nagrać coś o emocjach dzieci autystycznych, z Zespołem Aspergera? Bardzo dziękuję :)
@Kajeczkaa4 жыл бұрын
Wielkie dzięki za ten materiał! Wiele wyjaśnia..
@alexpaulrubinstein25824 жыл бұрын
Fajny i potrzebny film. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.
@monikaplaza9804 жыл бұрын
Po jednym z ostatnich Pani filmów zakupiłam i przerabiam Odkryj Swoje wewnętrzne dziecko - S. Stahl... UFFF jest ciężko bo to dopiero początek, ale w końcu czuję że mam szanse na piękne życie i moja córka też. Muszę tylko wyjaśnić samej sobie jeszcze kilka spraw, które od lat żyją tylko we mnie.
@paulapachnik96573 жыл бұрын
Witam. Jestem 22 letnią, młodą i pełną ambicji i potencjału kobietką. Niestety odczuwałam przez wiekszość swego życia przykre emocje i uczucia. Na pani film trafiłam przy rozpaczliwym poszukiwaniu sedna mojego ostatnio powracającego problemu-wrażenia obcości wobec siebie i innych i jakbym nie była sobą. Uświadomiłam sobie, że zdysocjowałam sie od przykrych emocji. Mam przy tym słabe poczucie własnego ciała, co jak sądzę jest właśnie uzasadnione-bo tam przecież są ulokowane emocje. To bardzo przykre doświadczenie.
@barbarawawrzykowska18134 жыл бұрын
Dzień dobry, proszę o podanie lektury uzupełniającej moje samokształcenie do tego odcinka 🙂
@wioleeSag4 жыл бұрын
Właśnie pracuje nad tym problemem. Od października wybieram się na terapię. Mi na razie bardzo pomogła książka "Kochaj najlepiej jak potrafisz" Stefanie Stahl- książka polecana również przez Kasię w innym filmiku jak uzdrowić swoje wew. dziecko. Zakupiłam książkę i zeszyt, i przepracowałam sobie wiele rzeczy. Na tyle mi to pomogło, że chce iść dalej stąd pomysł na terapię.
@agataalicja5554 жыл бұрын
@@wioleeSag Gdzie zamowilas książkę ?
@wioleeSag4 жыл бұрын
@@agataalicja555 w Empiku 🙂
@dorotak17283 жыл бұрын
A ja polecam 'Zadbaj o swoje wewnetrzne dziecko'. Pozdrawiam
@jolab36602 жыл бұрын
Jak nabyć umiejętności do budowania własnego życia? Mam zaburzenia depresyjne i lękowe a już 30. Nie potrafię żyć, odczuwam pustkę i rezygnację. Zyję bo nie potrafiłabym odejść. Ojciec mój był chłodny emocjonalnie, choleryczny, przeżucał na rodzine cala nerwowość. Mama też zajęta domem. Ja najmłodsza i najbardziej 'pokrzywdzona'. Dodatkowo w gimnazjum zostałam ofiarą dla dwóch osób z klasy. Terapeutka uświadomiła mi, że odczuwanie emocji jest czymś normalnym, że płacz i śmiech mogę normalnie okazywać. Że nie jest to oznaką słabości (jak zawsze u siebie uważałam). Moje próby polubienia małej Joli przynoszą coraz lepsze rezultaty.
@jadwigakrowiak41824 жыл бұрын
Świetny materiał poszerzający rozumienie. :)
@SofieMZF4 жыл бұрын
Kasiu, bardzo Cie lubie i Twoje pomocne filmiki tez.
@martam5188 ай бұрын
Jestes super!
@beatapiekna82264 жыл бұрын
Siedzę oglądam i płacze, wylewają się że mnie emocje i brak mi odpowiednio dobranych słów. To film o mnie. O zachukanej i zaszczutej osobie,, matka,, zrobiła swoje w mojej głowie. Powielalam bezwiednie jej zachowania, dziś wiem że to błąd, buduje od nowa relacje z 22 letnim Synem, uczę się kochać siebie ale z bardzo dużym trudem przychodzi mi wyrażanie emocji, zwłaszcza jak słyszę,, weź przestań, przesadzasz, czepiasz się, weź się lecz,, obawa że nie ma po co, nie ma komu i że to wszystko bez sensu. Upadam, wstaje i zaczynam od nowa, tylko na ile starczy sił.
@andrzejb-ski16293 жыл бұрын
Rób to dalej, Kasiu!
@agnieszkak95313 жыл бұрын
Jestem corka narcystycznej matki,mam borderline.Cale zycie cierpie.Nie mialam swiadomosci ze jestem calkowiecie zdewaluowana i stad stany dysocjacji ,leki ,napady paniki.Jestem w terapii a wszystko czego doswiadczylam przelozylo sie na moj kontakt z Bogiem.Jego tez sie balam,,,,,o reszcie za zal wspominac
@anetabenezech12804 жыл бұрын
Kochana Pani Kasiu z uwaga wysluchuje Pani nagrania i dziekuje za wyjasnienia ktore poruszaj gleboko w srodku , gdyby jednak zechcialby Pani wzgogacac te nagrania o jedno mâle cwiczenie na zakonczenie kazdego tematu, mysle ze wiele osob ruszylo by z miejsca, dziekuje i pozdrawiam
@arinahli89184 жыл бұрын
Swietny material, bardzo Pani dziekuje za wyjasnienie tego tematu :-)
@Kajeczkaa4 жыл бұрын
Wielkie dzięki za ten materiał!
@SLONCE3664 жыл бұрын
Dziękuję za fachową pomoc 🤗👏Serdecznie Pozdrawiam 🙋♀️ 🙂 💐
@lusk-dn4dv Жыл бұрын
Wszystko się zgadza, co Pani mówi. I to jest proces, bardzo długi proces, aby uzdrowić swoje wewnętrzne dziecko. Nie wiem czy wystarczy mi życia, ale walczę już ładnych pare lat.
@katarzynakrawczyk18004 жыл бұрын
Super kanał.piekna jest Pani:)
@ESCFanka2 жыл бұрын
Jestem aktualnie na izolacji w domu z rodzicami już tydzień i niedawno właśnie miałam różne ataki paniki i teraz mój mózg się "zbuntował" i czuję taką wewnętrzną pustkę. Chciałabym na nowo móc przeżywać emocję i cieszyć się tak jak do tej pory ze swojego życia. Zrobię w tym kierunku wszystko by znów móc normalnie funkcjonować.
@agatawroblewska8783 жыл бұрын
dziękuję za ten filmik :) Słowa masz co jeść ? Masz gdzie mieszkać ? Jakbym słyszała tatę. A mama jeszcze dobrze, żeasz tą pracę, widzisz jak teraz jest w innych pracach ? Tu przynajmniej nie ma stresu, a nie pytają czy mi się podoba czy nie, więcej rzeczy nie jest ważnych. Chciałabym żeby moja mama mówiła jak pani w 13 minucie, mama mówiła tylko nie przejmuj sie.
@helenakraemer48262 жыл бұрын
Znam to uczucie
@izabelakurzeja74453 жыл бұрын
Świetny material.❤️ Niesamowity projekt 🙂 Osobiscie od niedawno zaczelam sie interesowac emocjami. Bardzo mnie to zaciekawilo poniewaz nie uczono mnie tego w domu. Dzieki Pani pracy wiele ludzi odzyska wolnosc / uzdrowienie ❤️ Dziekuje serdecznie ❤️
@ewelinaagata9124 жыл бұрын
Boję się własnego gniewu ale często zauważam że on mi pomaga i ułatwia życie jak już się do niego przyznam. Pozdrawiam :)
@anetka16504 жыл бұрын
Bardzo cenne informacje!
@margotravelvlog80654 жыл бұрын
🌸🌺🍀
@karinaxde4 жыл бұрын
Chętnie słuchałabym Pani w samochodzie dzięki zgraniu audio do podcastów 🙈❤️
@zuzannastogowska66284 жыл бұрын
Karina J można zgrać audio online - możesz wpisać youtube to mp3 i trzeba przekleić link. I wtedy możesz pobrać mp3 na komputer/ telefon/ usb :)
@KasiaSawicka4 жыл бұрын
Super pomysł ... o podcastach tez myśle ...
@karinaxde4 жыл бұрын
Kasia Sawicka Ekstra! Ja chetnie będę słuchać bo nie ukrywam w domu jest dużo innych obowiązków a w samochodzie nie ma wymówek i na pewno zapełniłaby Pani podcastową niszę w tym temacie ❤️
@hannaszpotakowska99903 жыл бұрын
DZIEKUJE POZDRAWIAM SERDECZNIE
@annastokosa57384 жыл бұрын
Dziękuję P.Katarzyno..Uwielbiam Pani teorie...Sa najlepsze i prawdziwe..zawsze.
@memotilo194 Жыл бұрын
O rany ale to o mnie. Dziekuje super przekaz❤
@kasia59474 жыл бұрын
Dziękuje za bardzo wartościowy materiał bardzo pomocny ❤❤❤🌹🌹🌹🌹👌👍😘😘😘😘😘
@monikamonika56973 жыл бұрын
Świetny materiał! Ja od kad pamietam zagladałam w głąb siebie. Jednak jako dziecko nie miałam narzędzi, jeszcze wiele nie rozumiałam. Na szczęście jest wiele mądrych książek. :) A najlepiej pomagają prawdziwi przyjaciele.
@kazimierz1pawlik9663 жыл бұрын
Dziękuję 🙂 i dobra robota 👍
@monikakkk3984 жыл бұрын
dziekuje Pani Kasiu za cudowny filmik !
@marcinpaka61214 жыл бұрын
O boże tylko to każdego dotyczy w większym lub mniejszym stopniu...
@krzysztoflisicki96732 жыл бұрын
Bardzo Mądra kobita z Ciebie
@anitakukowska15023 ай бұрын
Dysocjacja to nie zamrozenie, swietnie pani opisuje zamrozenie, ale dysocjacja to duzo bardziej powazna sprawa,
@angelikaszmajdzinska34184 жыл бұрын
Bardzo ciekawy temat :) Czy zrobiłaby Pani materiał o stylach przywiązania a późniejszych relacjach? Serdecznie pozdrawiam
@margotravelvlog80654 жыл бұрын
Bozesz,od 11minuty czuje trigery😬 przepraszam za zart i bardzo dziekuje. Duzo uwalniam ostatnio w moim zyciu....i zeby nie krzyczec zamieniam w zart . To jedna z Form obrony🌸🌺🍀
@karolina70074 жыл бұрын
Mam 28 lat , dwójkę dzieci i męża Jestem tym dzieckiem. Nadal.
@olija58733 жыл бұрын
Mam 31 lat, zero związków, nigdzie nie wychodzę, nienawidzę siebie, aż dziw, że mam pracę...
@nataliaszafer88892 жыл бұрын
@@olija5873 kochana też odczuwam ogromną niechęć do siebie. Mam 27 lat, rzuciłam pracę Po kierunku który po latach okazał się nie dla mnie. Nie Chce mi sie zaczynać od nowa, bo nie wierzę w siebie
@beatalitka20484 жыл бұрын
Dziękuję za film. Potwierdzam - PIĘKNIE PANI W RÓŻOWYM! PIĘKNĄ KOBIETĄ PANI JEST! Pochodzę z trudnego domu. Mam 28 lat i myślę, że dysocjację mam od zawsze. Zaczęłam mówić o sobie (o swoich emocjach uczę się mówić teraz) mając około 24 lat. Jest ciężko. Mam już choroby fizyczne. Pozdrawiam! Beata
@KatarinaRoseLady4 жыл бұрын
Kasiu, dziękuję bardzo za filmik :) Czy mogłaby Pani opowiedzieć trochę więcej o skutkach ubocznych dysocjacji w kontekście dolegliwości i chorób o czym wspomina Pani na końcu filmiku? Pozdrawiam serdecznie.