❤ja chodzę spać o20:30)wstaje o5:30:)jestem wyspana ,pełna energii.Chodze spać z kurami 😊,sen jest najlepszym kosmetykiem i lekarstwem ❤.
@barbarawolska3 жыл бұрын
Gdy notorycznie nie dosypialam miałam zaburzenia lękowe i depresyjne,byłam ciągle zmęczona i rozdrażniona,na nic nie miałam siły,mój organizm reagował codziennymi napadami migreny. Nie mogłam dojść do ładu że sobą samą,bardzo cierpiałam fizycznie i psychicznie.dzisiaj jest lepiej i dbam o mój sen.
@urszulakaluzna52933 жыл бұрын
Nie wiem jak inni, ale jak nie dospie to dostpiam w dzień. Organizmu się nie oszuka. Sen to podstawa
@RanHime3 жыл бұрын
ja tez niedawno, po wielu eksperymentach, odkrylam ze te same, niby, 8h snu w innych porach to zupelnie inna jakosc. jednak u mnie najlepiej sprawdza sie sen od 1 do 9 rano. nawet kiedy juz po kilku tygodniach udalo mi sie przestawic na sen 22-6, a nawet 22-7 (i nie byc zombie do 10) i utrzymac ten rytm kilka miesiecy, to i tak caly czas czulam sie niedospana, bardziej rozkojarzona, glodna i mialam wieksza ochote na kawe niz zwykle, wiec przestalam walczyc ze zwoim organizmem, wrocilam do mojego naturalnego rytmu i jest super :)
@ela0273 жыл бұрын
Ha. Nareszcie! Ktoś kto rozumie że jako nastolatka nie imprezowalam nie tylko dlatego że jestem intrawertyczka, ale dlatego że ja musiałam, poprostu musiałam się położyć o 21,22 i tak mam do dziś, mimo że pracuję w systemie zmianowym często biorę dzień wolnego w środku tygodnia żeby dać organizmowi sen którego potrzebuje. Wiem kiedy i ile organizm potrzebuje to piękne gdy jesteśmy w stanie zrozumieć swoje cialo. Na marginesie staram się sypiać min 9h, czasem potrzebuję więcej.
@ewakociubinska52363 жыл бұрын
Wogole to uwazam ze powinnismy , w strefie umiarkowanej spac , duzo i nie pracowac jak ludzie na wsi zyc rytmem natury , wiosna do jesieni dzialac , zima jesc i spac ,jak zwierzatka np . Misie .
@ewake26533 жыл бұрын
Ostatnio kładę się przed 22, a wstaję ok. 7, czuję się znacznie lepiej przy takim rytmie, a nie jak dawniej, gdy kładłam się ok. 2 w nocy
@zdzisawbujalski69653 жыл бұрын
Qqq
@wiewioraa83 жыл бұрын
Bo w tych godzinach 22-24 organizm się najlepiej regeruje.
@mirosawapawlik10793 жыл бұрын
Ja też 🙋
@dobrawodazoteciekawostki81613 жыл бұрын
Pozdrawiam.
@kamilazu453 жыл бұрын
Zyjesz zdrowo
@johanka61793 жыл бұрын
Podziwiam Pani intuicję w obserwowaniu swojego organizmu. Myślę, że do tego potrzebne jest wewnetrzne wyciszenie, dobra organizacja we wszystkich codziennych sprawach i właściwe ustawienie priorytetów. Jednak nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Często sytuacja rodzinna nie pozwala na taki luksus. A szkoda... Pozdrawiam i dziękuję
@lucynaklukowska4132 Жыл бұрын
Jak jestem wyciszona i spokojna to ten sen przychodzi szybciej.Mam ten luksus ,że nie muszę się nigdzie spieszyć. Dziękuję za bardzo wartościowy przekaz i będę chodzić spać wcześniej. Pozdrawiam serdecznie Pani Beatko.
@LynxEvolution19843 жыл бұрын
Pijemy kawę żeby się pobudzić, wieczorem szukamy metod na zaśnięcie. Dzień w dzień pracujemy nad zagluszeniem potrzeb (czasami wręcz krzyku naszego ciała). Dobrostan bardzo często opłacamy w innej walucie. Cieszę się, że porusza Pani takie tematy i mam nadzieję, że coraz więcej osób będzie miało szansę wsłuchać się w swoje ciało jak i zatroszczyć się o nie.
@kolorem9153 жыл бұрын
Dokładnie tak jest jak Pani mówi :) po urodzeniu dziecka nie dałam rady schudnąć, ciągle ciągnęło mnie do słodyczy, byłam okropnie rozdrażniona, po dwóch latach otarlam się o jakieś stany depresyjne. Postanowiłam medytować, słuchać takich mądrych ludzi jak Pani Beata, czytać mądre ksiazki. Do tej pory przy dziecku sen jest przerywany ale śpię troszkę dłużej. Super materiał!
@kolorem9153 жыл бұрын
Dlatego jeśli ktoś ma problemy z wagą polecam przede wszystkim się wysypiać i zadbać o jakość snu, nie używać telefonu przed snem, wietrzyć sypialnie, nie objadać się przed snem i nie pić żadnego alkoholu bo to jest wróg wysypiania sie. Z tego co mi wiadomo faza snu trwa 1.5 h i najlepiej spać jej wielokrotność,, jak dla mnie 7.5h to idealna długość.
@witoldo19562 жыл бұрын
Ale mnie Pani wystraszyła! jedzenie eco, yoga, ćwiczenia , pozytywne myślenie,...wszystko to mam, a spać chodzę bez sensu..zawsze po północy. Może stąd pojawiły mi się szumy uszne? Muszę to zmienić!!! Natychmiast! Pani Beato...dzięki serdeczne. Jest 23.32 muszę położyć się dziś przed północą. Jutro o 22- giej będę w łóżku! Dzięki, dzięki serdeczne! Spadam!!!
@aniarymek2 жыл бұрын
Nie do wiary! Nie do wiary! Nie mogę uwierzyć! Wreszcie zobaczyłam "zielone światło" na sen! Dla mnie! Wreszcie mam DOWODY! że ja NAPRAWDĘ potrzebuje minimum 9h ma sen! I z tego co mówisz wcale nie jestem dziwna i nie jestem jedyna! Chodzę zmęczona bo sama sobie skracałam sen! Myślałam że moja potrzeba snu jest chorobliwa! Nie znam drugiej osoby która czuje się wypoczęta np po 10-12h snu! A ja potrzebuję minimum 9h!!! Dziękuję OGROMNIE za "te dowody".
@jagodaruno17783 жыл бұрын
Jak niedospie to czuje zmeczenie w ciagu dnia .Niedospanie zdarza mi sie sporadycznie , odstawiam wszystko i ide spac .Sypialnia bez tv , ciemna , cicha i w pokojowej temperaturze , raczej chlodniej 👌 to jest moj wypoczynek . Podczas snu nasz organizm regeneruje sie i to jest dla mnie najwazniejsze .Pozdrawiam ! Temat w punkt Pani Beatko !
@dorotka62373 жыл бұрын
Popieram wszystko co pani napisała.To cała prawda.Trzeba tylko ją sobie uswiadomić.
@jagodaruno17783 жыл бұрын
Dziekuje ! Zycze tego kazdemu , lecz duzo ludzi pracuje na zmiany i sila rzeczy nie moze .Chodzi mi glownie o osoby , ktore do polnocy albo i dluzej spedzaja czas przy komputerze nie zdajac sobie sprawy z powagi zagrozenia jakie powoduje chroniczne przemeczenie z braku snu .Pozdrawiam cueplutko 🌷🌷🌷🌷
@annaoktaba98683 жыл бұрын
Wspaniała kobieto, dziękuję Ci za każde słowo! Życzę Ci wszystkiego co najlepsze, niech moje dobre myśli dotrą do Ciebie.
@halszkawozniak94103 жыл бұрын
Bardzo chciałabym spać osiem godzin,wtedy czuję się najlepiej,ale niestety,jeśli nie wezmę tabletek nasennych,nie śpię,czuję się wtedy fatalnie😭.Pozdrawiam Panią Beatę,jest wspaniałą osobą🥰❤
@ewab1563 жыл бұрын
Dla mnie sen jest rownie ważny, kładę się spać przed 22 wstaje ok. 6. Pełna energii do pracy, nie brakuje mi chęci do ćwiczeń po południu, dbam o zdrowy i długi sen to tania recepta na zdrowe życie ❤
@jagodaruno17783 жыл бұрын
O super !,ja ide spac ok 20 stej , a budze sie ok 4 00 lub 4 .30 .Teraz zima o 20 stej , a latem to tez ok 22 i czuje sie swietnie ,.Pozdrawiam .
@annamark34223 жыл бұрын
Wczoraj do późnej nocy czytałam książkę o Lemuria , po skończeniu książki poprosiłam by przyśniło mi sie jakieś przesłanie od Lemuria - i przyśniła mi sie Pani :) po wybudzeniu pierwsze wideo które mi sie włączyło to właśnie o za krótkim śnie ... który mi towarzyszy od zawsze. Chodzenie spać po 2-3 w nocy. Nie czuje sie zmęczona ale fakt mam wieczny katar , spróbuje przemodelować mój sen i obserwować jak moje ciało będzie reagowało :) Dziekuje za inspiracje i pozdrowienia z Australii :) Ania
@iziajaniszyn3 жыл бұрын
Beatko potwierdzam informacje z niedoborem snu. Sama tego doświadczyłam po porodzie. Poza tym powrót do pracy, gdzie często kończę koło północy, a moje dziecko wstaje " z kurami", prawie wpędziło mnie w nerwicę. Dzięki lockdownowi odsypiam I już wiem, że muszą nadejść zmiany w moim życiu abym mogła regularnie kłaść się spać i mieć dużo cierpliwości i być zdrowa dla siebie i dla mojej córeczki. Pozdrawiam Cię cieplutko 😍😘
@iwonapiwowarska3 жыл бұрын
Wspaniały temat i bardzo cenny i ciekawy film! Dziękuję Pani Beato! Doceniam wartość snu,wstaję od wielu lat o 5.30, Sama mam problem ze snem jest to m.in. pozostałość po dyzurach/ jestem lekarzem/.Bardzo pomaga mi słuchanie medytacji przed snem. Obecnie pojawiła sie ksiązka"Nie śpię"- ciekawa bardzo.
@barbarella12352 жыл бұрын
Dziekuje za ten film! Bo ja niestety nie za dlugo śpię a chciałabym więcej. Uświadomiłaś mi jaki sen jest ważny! Wow! Ile procesów naprawczych! W sumie to lubie i śpię czasem 7-8 godzin ale czasami nie mogę zasnąć no i jest krócej! Pozdrawiam🌹
@rafawojt25083 жыл бұрын
Święte słowa pani Beato, ja od jakiegoś czasu 1,5h przed snem odpalam świeczkę i wyciszam się jakas książka etc. Rano się czuje super dobrze pozdrawiam :)
@astris33973 жыл бұрын
Płomień zapalonej świecy zabieram tlen z pomieszczenia. Jeśli zapalasz ją przed snem, to po jej zgaszeniu powinieneś jeszcze wywietrzyć sypialnię, by był w niej tlen...
@dropsiktofik69682 жыл бұрын
Pani Beato tak bym chciała zmienić moje złe nawyki. Takie Ciekawostki od Pani zapalają we mnie coś co nam Dał Bóg , a ja tak bardzo negatywnie żyje. Dziękuję Pani Beatko. Chciałabym wiedzieć czy zdrowe spanie wplywa też na urodę. Może to byłby lepszy kop dla mnie by zacząć wczesniej spać i wstawać nim ptaszki zaczną swój koncert dawać. Może nie powinnam się spozniac na ich koncert jak i do pracy. Bóg nam za darmo dał sen , a my tego nie Ogarniamy😢 Jeszcze raz Pani Beato Dziękuję. Nie raz wstawalam latem o 4. 30.Boga pozdrowilam , pomodlilam się a potem robilam kawe w miedzy czadue grxalam wode na kuchni na pranie w pralce frani, co bardzo lubilam. Mój synek malutki spał.A ja miałam czas na książkę. Byłam w ciąży to wiedziałam jak dobrze żyć. Synkowi ok 6 rano dawalam mleko, a on spał dalej . Woda sie zagrzala w lazuence zrobilam pranie. Do 9 godz pranie lekkie mi wyschlo. I byłam szczesliwa , że mam dziecko.Ale maz mnie psychicznie ponizal ze jestem jak szafa i gorsze rzeczy. A gdy była już bardziej widoczna ciąża to mnie calkiem znienawidzil. Stałam się placzliwa , zalekniona i odtracona. Od niego jak i jego rodziny.I tylko miłość do dzieci mnie trzymała.I co rano zawsze tak wcześnie wstawalam. A potem gdy były wieksze dzieci, spałam do 8 czasem 9 bo maialam wsxystko zrobione, poprane, posprzatane.Tesciom pomagałam w polu i na łące. Ale gdy z dziećmi wstawalismy ok 9 , to teściowa na mnie zawsze mówiła no ja nie wiem.Co una tak długo śpi , albo ze w nocy światło się świeciło. Ale nie wiedziała , że przyczyną byla choroba mojego synka , a czasem nieprzerwane kłótnie z jej synem i obawa o życie moje i naszych dzieci. Mąż był tyranem. A ona mnie o wszystko winila. Kiedy przyjeżdżał z delegacji ona mu zdawala relacje czy ogrodek podlewalam , ze pieyruszje z jego ogrodka na zupę zerwalam, że światło sie świeciło w nocy i inne glupoty i brednie. W sobotę mu mówiła.Potem szedl pić by w Niedzielę wieczorem mnie zaatakować słowami i zrobić awanturę, żeby tylko ze mnanie spać.To po latach odkryłam. Zawsze robil mi w sobote Awanturę.A jesli nie w Sobotę to w Niedzielę. Jak mnie zostawial taka zrozpaczona to caly tydzien nue mialam siły.Jedynie dzieci mnie podtrzymywaly i nad nimi opieka. A kiedy nie robił zadnej awantury bo i nawet sie do mnie nie odzywal to byłam szczęśliwa.Nie płakałam, i chciało mi się żyć. W każdy piątek przyjeżdżał, ale gdy dzieci mialy te 4 , 5 lat to prosily zeby przyjechal w sobotę, bo tak one i ja br baliśmy się jego krzykow i głupich praktyk. Miłej Niedzieli Pani Beato i Wszystkim to czytajacym.❤😇💖💚👏🌷 . Czytałam ksuazke
@enika74133 жыл бұрын
Skąd się biorą tacy ciepli i mądrzy ludzie ?
@urszulakaluzna52933 жыл бұрын
Ok jak ja długo śpię. Aż zaczynam się niepokoić. Ale ja kocham spać. Zawsze przesypiam każde przeziębienie, każdą chorobę. To jest cudowne lekarstwo Radzę wypróbować. Przespać choroby i zmartwienia.
@monikamoni42333 жыл бұрын
To prawda. Rodzina dzwoniąc do mnie, słyszałam,,ty stale spisz!!" A ja przesypiałam nocne zmiany, kłopoty, problemy , przeziębienia i zle samopoczucie. Mimo wszystko bylam pelna energii, przenosiłam góry, pokonywałam siebie o czym nie mieli pojęcia nawet w drobnych sprawach. Według nich, stale spalam. Dzis czwaty rok jak nie przespałam ciagiem 6 godz . Mam depresje, omamy, zyje w jakimś strachu, jestem otępiała, wrecz czuje że cofam się . Dzis ci sami ludzie myślą ze jestem wariatką . Nie tłumaczę tego . Spijcie ludzie, swiat nie ucieknie, gwarantuje.
@katarzyna7823 жыл бұрын
@@monikamoni4233 cofnij sie do tamtych czasow i zasnij dlugim snem
@monikamoni42333 жыл бұрын
@@katarzyna782 nie mogę, korpo wzywa 🥳
@ewaizabela7083 жыл бұрын
@@monikamoni4233 Rzuć to! Masz jedno życie, zdrowie. Opisz to w książce, wydaj. Znajdź inną pracę. Rozwijaj pasje. Otwórz swoją działalność. Życzę dużo dobrego!
@ewametzner80243 жыл бұрын
Pamiętam,to uczucie zmęczenie,było mi zimno, chciało mi się jeść.Tak to prawda.Ze spadkiem odporności też prawda, bo działa stres.☺💙🐦
@sylviasylwia27493 жыл бұрын
Dla mnie sen zawsze był i jest najlepszym lekarstwem na ból, chwilowe zawirowania....Sen to jest pierwsza rzecz, którą lubię :-))) Ludzki organizm to najznakomitsza MACHINA...cały czas w na nowo odkrywana.
@annagoabek87383 жыл бұрын
Mam 18 lat , ciężko mi bylo zasypiać wczesniej niż o 22czy 23. Ostatnio , czuję się zmęczona bardzo i od jakiegoś tygodnia chodzę spać o 20 . A budzę się o 9 rano . :) Milo się Pani słucha
@annadobrzanska23533 жыл бұрын
Ja zawsze spałam od 22:00 do 6:00 i nigdy nie miałam problemów ze spaniem. Niestety ostatnie problemy życiowe, to zmieniły. Duży, długotrwały stres zaburzyl mój sen bardzo. Teraz bardzo wcześnie się budzę i nie mogę zasnąć. Ze wszystkim się zgadzam Pani Beatko. To jest jak perpetum mobile. O 4tej rano pobudka i do szóstej gonitwa myśli, która napędza niepokój. I tak dalej..
@annaozog43803 жыл бұрын
Ja tez. Zawsze spałam tak spokojnie. Od 3m. 3x sie budze a jak nie to pobudka o 4, 5 lub 6!
@ankaanka9862 жыл бұрын
Ja nie wysypiam się od wielu lat. Życie stało się koszmarem od chwili, gdy nade mną zamieszkali nowi sąsiedzi. Codziennie jestem budzona o 5.30. Kładę się spać, kiedy moje sąsiadki już zasną. Codziennie na górze Armagedon. Zastanawiam się, co można robić w mieszkaniu żeby był tak straszny hałas. Weekendy są dla mnie koszmarem. Balangi do późnej nocy z muzyką i tańcami. Żadne interwencje nie przyniosły rezultatu, a tylko pobudziły panie( matkę i dorosłą córkę) do większej aktywności. Coraz częściej zapadam na różne choroby z powodu permanentnego stresu i niewyspania.
@agataalicja5553 жыл бұрын
🌹🌹🌹...Dziękuję za DZIELENIE się WIEDZA...przypomnienie o budowaniu DOBRYCH nawyków.Stres przewlekły rozwala nasz system
@ewapoaska23883 жыл бұрын
Dziękuję za skondensowany, wartościowy przekaz.
@radek3523 жыл бұрын
Uwielbiam tematy, które poruszasz i świadome spojrzenie na każdy z nich ❤️ dużo wdzięczności 🙏🏻
@enika74133 жыл бұрын
Już zaczynam widzieć maluteńkie światełko w tunelu dziękuje za wsparcie
@olafedorowicz4313 жыл бұрын
Dziękuję za bardzo potrzebne rady, od jutra zaczynam stosować :) niby wiem i się do tego zbieram już rok, ale ten filmik mnie przekonał do działania :)
@anmarimago3 жыл бұрын
Bardzo ważna kwestią, po odżywianiu najbardziej zaniedbany przez lekarzy temat. Polecam wprowadzić w życie swoje i dzieci, szczególnie, jeśli dzieci mają jakieś problemy zdrowotne, zaburzenia rozwoju lub zachowania.
@M55-i3q3 жыл бұрын
Mama mi zawsze powtarza: idź spać przed północą. Ale skąd organizm wie, kiedy jest północ, kiedy na świecie czas jest różny. Ja właśnie lubię siedzieć w nocy, jakoś tak przyjemniej jest, bezpieczniej, ciemniej. Ale jeśli rano mam coś załatwić, wtedy jestem zmęczona. Teraz próbuje skorygować to, chce kłaść się wcześniej. Dziękuję za film. Pozdrawiam.
@magdalenawiniecka36563 жыл бұрын
Zgadzam się absolutnie. Zupełnie inna jakosc snu 22:00-6:00. Sprawdzilam . Gorąco polecam wszystkim :)
@jesieniara.3 жыл бұрын
Śnij! Marzenia kształtują świat. Sny odtwarzają świat każdej nocy. - Neil Gaiman Wspaniale jest kłaść się spać przed północą przespać określoną ilość godzin i wstać wyspanym. Szkoda, że nie wszystkich stać na taki luksus. Zwłaszcza tych, co mają pracę na trzy zmiany lub dzieci.
@sylwi54203 жыл бұрын
Neil Gaiman... Piękny cytat.
@annasienkiewicz32423 жыл бұрын
a przed snem polecam prowadzoną relaksację z oddechem, zasypiam po 10 minutach 😌
@annaanastazja22543 жыл бұрын
🧡 Dziękuję Beato! Cieszę się, że jesteś i dzielisz się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zabieram się za powrót do normalnosci w spaniu!
@barbarastawowska25703 жыл бұрын
Witam cie piekna beatko . dzieki ze tu jestes .
@baszkab28613 жыл бұрын
Ten film o higienie snu był dla mnie odpowiedzią na pytanie dlaczego znowu źle się czuję, dlaczego moje dolegliwości wracają mimo diety, wysiłku fizycznego, ćwiczeń oddechowych , morsowania itd.??? Co jeszcze mogę zmienić czy poprawić ??? Wielkie DZIĘKUJĘ za wyszukanie i podanie nam na tacy tych wszystkich informacji. Pewnie nie tylko mi otworzyła Pani dziś oczy na to jak ważny dla zdrowia jest prawidłowy sen. Jeszcze raz dziękuję :-)
@elzbietag.3063 жыл бұрын
Dziękuję za ten film 😘 temat jest mi szczególnie bliski.
@pamietatamyoogrodach3 жыл бұрын
Też się kładę tak wcześnie spać, nawet czasami 19:30 i bardzo wcześnie się budzę - przed czwartą. ten rytm jest dla mnie znakomity. Kocham spać i kocham poranki!
@gosia55lis393 жыл бұрын
Tak bylismy uczeni kiedys,ze dlugie spanie jest oznaka lenistwa,nierobstwa.Potrzeba dluzszego snu, byla negatywnie odbierana.Sama po latach lapalam sie na tym ,ze spie a moglabym tyleeee zrobic ,ze jestem kims gorszym..Na szczescie w wieku dojrzalym ,moje myslenie jest inne.Mam ogromny szacunek do czasu poswieconego na zdrowy sen i widze efekty takiego myslenia. Spijmy spokojnie ,tyle ile nasz organizm potrzebuje i pozwolmy spac innym .;)
@wiolettasadowska70213 жыл бұрын
Przekonałaś mnie. Teraz muszę przekonać moje nastoletnie dzieci.
@mirosawapawlik10793 жыл бұрын
Zrobiłam przez tydzień taką zmianę nawyków, jaką Pani proponuje. Pierwsze dni nie były idealne, było ciężko zasnąć, ale potem zauważyłam, że jestem dużo spokojniejsza, stresy nie wprowadzały takiego niepokoju jak zawsze. Na pewno to dobry sposób, dobre działanie dla układu nerwowego.
@grazynatrela83503 жыл бұрын
Od 15 lat nie zasne bez tabletek probowalam wszystkiego,probowalam na przetrwanie tydzien nie spalam chodzilam jak zombi,zazdroszcze maze by zasnąć naturalnym snem.
@aldonajozefowski58173 жыл бұрын
Kochana Beatko powiem tak Sen 🙏🏻to luksus na dzisiejsze czasy , ;Kiedy w latach licealnych uczyłam się po nocach było to normalne , lecz kiedy było to związane z , codziennym stresem sen stał się wręcz nie możliwy , lub go wcale nie było ! Dlatego po latach terapii , seminariów itd. Twierdze ze największym Błogosławieństwem Jest Sen🙏🏻😇❤️
@aldonajozefowski58173 жыл бұрын
Aprops, leczniczego snu „ w medycynie jako śpiączka farmakoliczna „ pacjenci zostają w niej by organizm sam się zregenerował „a brak snu powoduje po kilkunastu dni do śmierci !
@marzenapodzorska15292 жыл бұрын
Ciekawe informacje Dziękuję Pani Beatko. Szczególnie ciekawe te najnowsze badania 😍
@annakiszka53893 жыл бұрын
Od lat staram się spać od 21 i potwierdzam, że czuję się wtedy dużo spokojniejsza. I wystarczył tydzień , kiedy musiałam przez nawał obowiązków bardzo dużo pracować i spałam wtedy jedyne 4 godziny dziennie, tuż po tym tygodniu zaraziłam się wirusem Covid . Pozdrawiam :)
@annascigaa64272 жыл бұрын
Dziękuję za to przypomnienie jak ważny jest sen.Ostatnio trochę rozregulowałam rytm dnia i nocy u siebie więc postanowiłam popracować nad tym, żeby chodzić spać o 22.Pozdrawiam serdecznie ❤️
@hannadebowska71113 жыл бұрын
Zgadza się Beatko. Wszystko racja. Tylko przy 3 dzieci, pracy w pełnym wymiarze poza miejscem zamieszkania, kilka x w tyg wozimy synka na zabiegi... brakuje godzin.. wstać musze o 5.00... staram się kłaść jak najwcześniej ale nie zawsze to wychodzi, choc jest to przed 22
@MsAgi303 жыл бұрын
Pani Beato, wow! Dziękuję za inspirację!
@piotrbujoczek82753 жыл бұрын
Masz rację ....tylko taki robol jak ja musi pracować do krwi ostatniej żeby przetrwać .Sen nie jest dla wszystkich .Wstaje przed 3 rano i muszę być na nogach do wieczora Późnego wieczora !!
@ewajot42873 жыл бұрын
Współczuję i podziwiam 💥🌈👍
@benekbenkowski68743 жыл бұрын
@piotr bujoczek- Piotrek, nie wiem co robisz, że tak masz. Ale lepiej to zmienić... dla własnego zdrowia które jest najważniejsze. Mam już swoje lata na karku i w ciągu życia znałem sporo osób które się przepracowywały mało co sypiając. Odeszły z tego padołu grubo przed emeryturami.
@dariuszgorski19562 жыл бұрын
Dzien dobry, ja juz osiagnalem godz. 21.20 kladac sie spac, ale bede dalej staral sie min przed 21.00. Pozdrawiam i wyrazy szacunku dla Pani 🙂
@krolowamatka90833 жыл бұрын
Rewelacyjny temat! 🤣 dziękuję. Ja też długo śpię ok 10 godz.i wcale mnie głowa nie boli jak to niektórzy twierdzą, że to za dużo., że w starszym wieku człowiek potrzebuje mniej snu. Im więcej śpię tym lepsza pamięć mam i koncentrację. Pozdrawiam wszystkich śpiochów 😄😄😂😂
@elzbietacpak8833 жыл бұрын
Jak pani to robi ze tak dlugo spi?Ja tez bym tak chciala ale budze się juz o 2 lub 3 i nie moge zasnac dopiero po2 godzinach niespania.Pozdrawiam
@CornellyCo3 жыл бұрын
A mnie akurat mega boli głowa, jeśli za dużo śpię, każdy organizm jest inny :(
@Maja-cj1xh3 жыл бұрын
"Ach śpij😴 ⭐bo właśnie księżyc🌛 ziewa i za chwilę zaśnie. A gdy rano przyjdzie świt, księżycowi🌜 będzie wstyd,że on zasnął🛏️, a nie TY."Słodkich snów...
@michalinanowak6743 жыл бұрын
Hej! Przeczytałam to i ziewanie mnie złapało 😜😁
@ewakamanczyk49483 жыл бұрын
Śpiewałam to całej czwórce moich dzieci Moja wnusia też sobie to pośpiewuje
@magorzataczarodziej30643 жыл бұрын
Pani Beata,ma jak zawsze rację . Pamiętam,że kiedyś l pracowałam i spałam 4godz.na dobę. Musiałam się wtedy zwolnić,bo zaczęłam chorować . Tak,sen to ważna sprawa. Teraz spróbuję kłaść się spać ok 21ale to będzie trudne. Malgosia
@jacekhejman31983 жыл бұрын
Dziękuję Aniołku. Bardzo interesujący film. Dzisiaj idę spać o 21. Postaram się żeby to było od dzisiaj. Kocham Cię Jacek.
@hkkikhik Жыл бұрын
o 20?? przegapia Pani najlepsze seriale :D jak to tak można! Jakiś czas temu zasypiałem o 20 ale wtedy wstawałem między 4 a 5 i było mi dobrze. Teraz się rozleniwiłem i też mi dobrze :)
@kamilkrzeslak86023 жыл бұрын
Super film. Juz wiem, dlaczego lubie sie wysypiac jak kot hehe. Takie proste, a dla wielu jednak takie trudne. Jak zwykle like :) Dziekuje, ze robisz takie filmy.
@wiolettamarkowska-kozon67413 жыл бұрын
Zanim uregulowałam swój sen , potrzebowałam uregulować swoje odżywianie ( jakość, ilość, częstotliwość) . Spałam po 10 a nawet 12 godzin. Kładłam się spać zmęczona I równie zmęczona wstawałam. Bardzo wczesne śniadania I bardzo późne kolacje, w ciągu dnia mnóstwo przekąsek - oczywiście naprzemiennie słodkie I słone ( byłam bardzo szczupła) . W momencie pożegnania żywności przetworzonej , w tym cukru , glutenu, nabiału itp. , powrotu do natury , czyli tego co daje życie memu ciału, umysłowi I duszy ; mój organizm sam się wyregulował; dziś spożywam jeden do dwóch posiłków dziennie; ostatni posiłek kończę ok. 13ej; kładę się spać ok. 22ej - zasypiam w sekundę , po spełnionym dniu :) , budzę się między 4ta a 5tą nad ranem ; świeża, wypoczęta , spragniona nowego dnia :) .. ta jasność/świeżość umysłu jaka towarzyszy mi w ciągu dnia jest niesamowita :) nie oddam już jej ! - zostaje ze mną na zawsze! - bo tego pragnę, I już!! Dzięki temu doświadczeniu przemian żywieniowo- sennych , zdałam sobie sprawę, że sen jest ważniejszy niż pożywienie; bez żywności można przeżyć wiele dni ( wyjdzie nawet na plus .. :) ) , natomiast bez snu nie ma szans na zdrowe ciało, umysł I ducha :) .. dziękuję za dziś , Pani Beato :)
@BeataPawlikowskaOfficial3 жыл бұрын
Wspaniale! Dziękuję :) To własnie tak działa :)
@wiolettamarkowska-kozon67413 жыл бұрын
@@BeataPawlikowskaOfficial Oj tak, działa😊! Sprawdzone na żywym organiźmie - moim własnym:) myślę, że indywidualność potrzeb każdego z nas sprawia, że nie ma jednej , " odpowiedniej" matrycy dla ogółu ; bo choć ciała nasze , niby fizycznie tak samo stworzone, to jednak potrzeby ich są inne; kluczem tu jest odnalezienie swojego optimum - swojej równowagi , I to się tyczy każdej dziedziny życia , nie tylko snu; niech każdy odnajduje codziennie drogę do siebie samego a wówczas zrodzi się z tych poszukiwań życie w zgodzie z sobą samym:) ja chociażbym chciała to nie jestem w stanie spać 10godzin dziennie - organizm mój wybudza się samoistnie, między 5tą a 7mą godziną snu , taka już jego uroda, więc nie zostaje mi nic innego jak tylko to zaakceptować I korzystać z tych wszystkich godzin jakie mam do doświadczania każdego dnia😊najpiękniejsze jest to, że każdy z nas ma swoje własne doświadczenia, którymi zawsze może się podzielić ; Ty to właśnie robisz Beato I dziękuję Ci za to ! Od każdej spotkanej/usłyszanej postaci uczę się - ale nie kalkuję ; biorę to co dla mnie akurat działa a resztę zostawiam .. innym .. niech też czerpią😉! Niesamowita jest ta nasza różnorodność I niepowtarzalność - aż trudno przestać się nią zachwycać :)) niech zatem trwa .. ; ..
@tereskaskibicka75233 жыл бұрын
Jesteś wspaniała... Dziękuję...
@edytabrzeskwiniewicz28983 жыл бұрын
Sen to najtańszy i naprawdę naturalny lek. 😍
@jerryo81613 жыл бұрын
Na pewno sen jest bardzo ważny dla naszej kondycji ... i jest sprawą bardzo indywidualną.
@bartek37813 жыл бұрын
Za każdym razem czekam na ten moment kiedy się zaśmiejesz. Twój śmiech ma tyle pozytywnej energii!
@marcinszubart14593 жыл бұрын
Dziękuje Ci za ten film, wiele cennych informacji, o których nie wiedziałem :) od dziś zmieniam cykl snu :) 😘
@mariannarabecka83172 жыл бұрын
Bardzo ciekawy temat. Dziękuję!
@dorotam32863 жыл бұрын
Od długiego czasu kładę się i wstaje mniej więcej o tej samej porze. Mój organizm sam mnie informuje ,że już pora na spanie i sam mnie wybudza. Nie używam budzika i to prawda ze dobry sen to nasze lekarstwo a najpiękniejsze jest to , że sami możemy sobie je dawkować ! Posyłam gorące całuski z zaśnieżonego New Jersey:) Miłego dnia Beatko. Dosia
@mdk2043 жыл бұрын
To jest właśnie jest to że czasami intulicjia nam pokazuje jak dbać o siebie 💛💛💛 :)
@tomaszkowski2 жыл бұрын
Znałem Cię z telewizji. W empiku przechodziłem obok twoich ksiązek. Na YT włączyłem film choć dystans był duży, nie wiem po co :-). Fajne filmy nagrywasz no i merytoryczne.
@sylwi54203 жыл бұрын
Brak snu sprawia, że poziom greliny zwiększa się, a leptyny - zmniejsza. Rezultatem tych zmian jest to, że mamy większy apetyt na wysokokaloryczne pokarmy. Gdy jesteśmy niewyspani, jemy też większe porcje, a podczas zakupów częściej wybieramy niezdrową żywność. Krótko mówiąc, chroniczne niewyspanie może być przyczyną otyłości.hmmmm a to tylko jeden z wielu ukladow które , gdy snu jest zbyt krotki, nie funkcjonuje prawidłowo... Sen jest ważniejszy niż nam się wydaje... A tak często bagatelizowany... Z ciekawością oglądnę Beatko.
@jesieniara.3 жыл бұрын
Też tak kiedyś miałam. A że kuchnia jest piętro niżej i nie chciało mi się schodzić na dół to miałam w pokoju dużą szklankę wody, którą wypijałam. Pomagało :-)
@tosk46743 жыл бұрын
❤️
@agnesw.87723 жыл бұрын
W moim przypadku to sie zgadza, bo prowadze aktywny tryb zycia, a niestety tyje.
@robertsurmiak29133 жыл бұрын
Sen, prawidłowe odżywianie, ruch na świeżym powietrzu, słońce i woda to najlepsze aplikacje dla naszego zdrowia. Żyjemy po to by być szczęśliwymi ze sobą i przekazywać tak potrzebną wiedzę o zdrowiu następnym pokoleniom.
@sabinarunka14573 жыл бұрын
Ja lubię spać .I koty lubię.I tak sobie śpimy dopóki nie zgłodnieje my.Sen to i lekarstwo i kosmetyk.Ruch to też lekarstwo.Pozdrawiam i dziękuję za te mądre różne prawdy .Które często gdzieś ulatują nam z tej głowy zatroskanej.👍👍👍🦉🦉🦉🦉🦉🦉☺️😉♥️🐈🐈🐈🐈🐈
@lilianakedzierska49263 жыл бұрын
Zawsze czułam to intuicyjne o czym Pani mowi. Najnowsze badania mówią także, że kobiety, które zarywają noce np pielęgniarki, lekarki, policjantki i inne zawody to częściej zapadają na raka piersi.
@martajedrzynska3 жыл бұрын
Dzień dobry od 4:30 ;* 2 lata mi zajęło. żeby wstawać o tej godzinie. Milego dnia
@monikawlesie16723 жыл бұрын
Godzina piękności 21:30 :-) Zegar biologiczny jest istotny.
@barbarastawowska25703 жыл бұрын
Witam cie piekna cudowna beatko.
@ewakamanczyk49483 жыл бұрын
Beatko to ja jestem druga która idzie wcześnie spać i wolę wcześnie wstać bo się świetnie czuje.U mnie to tak naturalnie od zawsze Jak to mówiły babcie ,, dzień od pracy , noc od spania , ciepły wieczór do kochania " 🌞💚💜❤
@chanelaneri3 жыл бұрын
Dzień dobry Pani Beatko 🙂 Nie jest Pani jedyną osobą, która idzie spać o godz 20. W związku z moim charakter pracy nie zawsze jest to możliwe, ale kiedy tylko jestem w domu zawsze zasypiam o godz 20. Oczywiście wielu moich znajomych żartuje sobie z tego.
@barbaraikoniak69703 жыл бұрын
"Dlaczego śpimy " dr.Walkera to moje odkrycie ubiegłego roku. Kupiłam kilka sztuk i wszystkim polecam. Mnóstwo ciekawych informacji popartych badaniami, zachęca do zmian rytmu snu i czuwania. Co ciekawe u nastolatków jest trochę inaczej. Polecam książkę.
@krystiansylwester75213 жыл бұрын
Zgadzam się ale czasami jest tak że po prostu nie można zasnąć lub czynniki zewnętrzne nie pozwalają na dobry sen.
@AgusiaS723 жыл бұрын
Wszystko słuszne , ale jak wracam z pracy około 21.30, a czasem później i marzę wtedy o obiedzie? Wiem ze to niezdrowo ale muszę pracować choć wolałabym spać.A wielu ludzi w Polsce pracuje jeszcze dłużej np. w szpitalach, w handlu ( żabki do 23) , a młodzież przed klasówkami i egzaminami często zarywa noce, bo mają dużo nauki. A rodzice niemowląt i małych dzieci?Jeszcze inny problem to bezsenność. Myślę że wiekszość ludzi by chciało spać dłużej ale nie może.
@astris33973 жыл бұрын
Długi sen w obecnej polskiej rzeczywistości to luksus. Nawet jeśli teoretycznie ma się warunki, by przespać 8 godz., to bezsenność, spowodowana zgryzotami i trudnościami dnia codziennego, pożera te cenne godziny.
@michalinanowak6743 жыл бұрын
Dopisuję się w tą grupę
@anka__szamanka3 жыл бұрын
@@astris3397 Nad tym tez da się pracować ;)
@sawapn20793 жыл бұрын
Długi sen to luksus, a propos luksusu, co wolisz mieć w życiu ? zmuszaną bylejakość snu czy luksus. Ja zmieniłem nawet pracę aby móc wstawać gdy skończę spać. Agnieszka , nie musisz pracować do 21.30 to Ty tak wybrałaś. Być może musisz zarabiać na życie jak każdy ale sposób to już inna sprawa. Jeśli zechcesz się odezwać to podeślę pomysł, który poprawi dochody i jeszcze da czas na sen.
@katarzynamockrzycka53673 жыл бұрын
jak sie chce to mozna to zmienic a nie narzekac...ale prosze bez obrazy ja mialam tak samo , mozna dopasowac duzo rzeczy do siebie ..ja nawet na wczasy zabieram moja wyciskarke i mikser jak jade z wizyta do rodziny biore moje super fodds patelenke do prazenia ziaren...czy termos z czyms goracym jak nie mam gdzie przygotowac pokarmu...wszystko jest realne ale trzeba sie tego nauczyc ..pozdrawiam i trzymam kciuki
@Anoli283 жыл бұрын
Taa... tylko jak jak trzy noce długio śpię to już czwartą noc nie śpię wcale albo trzy godziny i sen jest ciągle przerywany bo jestem za bardzo wyspana, dlatego nie kieruję się żadnymi wskazówkami,za dużo spania to też niedobrze i zależy od organizmu.
@alicjawodzu2993 жыл бұрын
Jeśli potrafisz przespać 8 godzin bez wybudzania się w nocy to super to znaczy że twój umysł jest zdrowy.
@agugus903 жыл бұрын
ja tez wole o 20 isc spac, w praktyce to 21-22. Wesela, sylwestra, imprezy to dla mnie katorga, nawet jak jest extra to organizm sie domaga rutyny i swojej pory na sen 😅
@michalinanowak6743 жыл бұрын
Ja też musiałam eksperymentować aby tj zobaczyć czy ludzie mają rację.Lepiej mi się śpi śpiąc po 8 h ewentualnie 9h ale dużo zależy o której budzik jest.Im wcześniej budzik,tym wcześniej śpiąca byłam ale pamiętam że przed 21:00 jak się kładłam (nie pamiętam o której wtedy budzik był) to bardzo dobrze się poczułam, pełna energii jak na wiosnę 🙂👍🍀
@renatadziuk72303 жыл бұрын
Pięknie dziękuję 🍀❤️
@Ryszard.B2 жыл бұрын
Ciekawy temat , Pozdrawiam serdecznie
@agnesw.87723 жыл бұрын
No to probuje. Oj wiele lat niedosypiania za mna. Jest 8:49 pm, postaram sie o 11 pm a nie 1 am dzis. Lata zycia po drugiej stronie Atlantyku wyrobily we mnie zly nawyk niespania, by pogadac z Polska rano. Dzis dobranoc, a Wam milego dnia. Znajde inne rozwiazanie na kontakt.
@evegannon51113 жыл бұрын
Ja spie conajmmiej 12 godzin dziennie w trakcie scislego lockdown w Anglii bo to jest mi potrzebne aby byc spokojna I nie denerwowac sie bad news wszedzie
@kamilaslimaki56553 күн бұрын
❤ super odcinek ❤
@annawojcik60413 жыл бұрын
10 godzin dziennie to luksus,na który niestety nie mogę sobie pozwolić. Moje godziny snu dyktują dzieci i niestety stres.
@paniephorinus89553 жыл бұрын
Pani Beata zaczęła czytać badania, jak fajnie :)
@jagajanowicz64233 жыл бұрын
Dobrze to rozumiem, mam tak samo. Takze dochodzilam do tego instynktownie . Moze kogos zainteresuje ksiazka pt :Dlaczego spimy, Matthew Walkera, polecam. Pozdrawiam i dziekuje za ten filmik:)
@Mariolenna923 жыл бұрын
tak się zastanawiałam dlaczego w zeszłym roku non stop byłam chora, łapałam wirusy, może dlatego, że źle sypiałam i odporność szwankowała, na szczęście w tym dużo lepiej :)
@joannapolowiec84283 жыл бұрын
Dziękuję, bardzo ciekawy temat.
@monikaswiatek40312 жыл бұрын
Mądre słowa!
@annasaby11893 жыл бұрын
Ja chodzę spac o 22 ej i wstaję o 6.30 rano na tą chwilę mie dam rady chodzić wcześniej spac.🙂🙂 pięknego dnia wszystkim zyczę