Idealny timing z odcinkiem, akurat kiedy temat budżetów jest na agendzie większości firm :D Być może część decydentów dostrzeże okazję do zwiększenia ekspansji w momencie, gdy rynek tnie wydatki.
@AndrzejMalinowski-w3n25 күн бұрын
Interesujący temat. Mnie osobiście ciekawi, przy jakich budżetach efekty stają się widoczne dla przeciętnego konsumenta. Bo w końcu kupując powiedzmy buty nie zauważymy różnicy, gdy sprzedawca zmniejszy wydatki z 11% do 10%. Ale gdy w 2021 przeciętne budżety sięgnęły tych 6% to czuć było, że marketingu dookoła generalnie jest jakby mniej. Pytanie jak te liczby finalnie przekładają się na to doświadczenie zwykłego klienta.
@JakubOrowskiPhantom18 күн бұрын
Taktyczny komentarz dla zasięgu :)
@MarekSerewiś-t7p22 күн бұрын
Moglibyście nagrywać więcej materiałów, np. jeden dziennie 😉 Dla mnie, pomijając nawet wartość merytoryczną, mają ogromną wartość "kaloryczną" 😉 Dają mi energię do dalszych działań. DZIĘKI 😊
@WyzszyPoziomMarketingu22 күн бұрын
Chyba nie zapeszymy jak powiemy, że jest plan w 2025 roku by nagrywać więcej odcinków :) Miłego odbioru :)
@pawelfrieske24 күн бұрын
To jest ciekawa sytuacja, bo budzety marketingowe spadaja, a jednoczesnie ceny za zakup mediów przynajmniej w kanale digital z roku na rok galopują w góre (ok. +20%). A jak do tego doliczymy jeszcze nieznaczna utrate wartosci pieniadza, to mamy juz 3 składowem które działaja na niekorzyść marek. Otrzymuja duzo mniej ekwiwalentu reklamowego do alokowanych śródków.
@WyzszyPoziomMarketingu24 күн бұрын
Otóż to! Performance marketing jest coraz droższy i z uwagi na przesadny na nim fokus również z czasem może być mniej skuteczny. Marki, które zaniedbują komunikację emocjonalną w szczycie leja marketingowego, skupiające się wyłącznie na aktywacji sprzedaży mają coraz trudniejsze życie :) ps. W marketingu łatwo już było :)
@JustynaNowak-d4x22 күн бұрын
Szczerze mówiąc szokujące są dla mnie te dane. Sama w sumie nie specjalnie zastanawiałam się nad tym ile firmy przeznaczają na marketing (sami trzymamy poziom ok. 10% przychodów), ale nigdy bym nie przypuszczała, że średnia jest aż tak niska. Niestety z perspektywy marketerki muszę powiedzieć, że to źle wróży na przyszłość.
@WyzszyPoziomMarketingu21 күн бұрын
W sumie, to nie taka zła wiadomość :) Niektóre marki mają przez to mniejszą konkurencję :)
@MaciejWojciechowski-l3d25 күн бұрын
Inwestycje w marketing spadają, a oczekiwania zarządów niestety głównie rosną. Obecnie w marketingu wypada robić wszystko szybciej, taniej, efektywniej i najlepiej skuteczniej niż konkurencja. Pytanie tylko gdzie jest ten minimalny pułap, tzn. przy jakich budżetach zaczniemy czuć, że z marketingiem w naszej firmie chyba jest coś nie tak. A widzę, że coraz więcej firm powoli zaczyna dochodzić do takich wniosków. Może zaowocuje to odbiciem się budżetów. Pożyjemy, zobaczymy.
@WyzszyPoziomMarketingu25 күн бұрын
Faktycznie taką presje marketerzy odczuwają. Wynika ona głównie z oczekiwać wysokiego ROI z marketingu. Budżety będą rosły w firmach, które będą mogły powiązać wyniki mkt z wzrostem biznesu. Wszędzie indziej będzie presja na ograniczenia.
@blingart25 күн бұрын
Ciekawe jaki MER maja firmy, które w budżecie marketingowym mają wynagrodzenia pracowników albo koszty stanowiska pracy 😂
@WyzszyPoziomMarketingu25 күн бұрын
nie zapominajmy o samochodzie CEO w leasingu :)
@kamillasek329325 күн бұрын
Z drugiej strony mniej nie zawsze znaczy gorzej. Jeśli faktycznie przeznaczamy mniej, ale za to alokacja jest skuteczniejsza to w czym problem? Martwi jedynie fakt, że przez takie ‚mniej’ brakuje przestrzeni na testowanie, weryfikowanie hipotez innych komunikatów, lub kanałów, które dotychczas nie były wykorzystywane, a mogą okazać się lepsze niż obecne z ‚wysokim ROI’(patrząc na atrybucję last click).
@WyzszyPoziomMarketingu24 күн бұрын
Gdyby tak było jak piszesz, to byłoby idealnie wręcz. Zakładamy raczej, że spadające wysokości budżetów to wynik problemów z efektywnością marketingu a nie kwestia jego zwiększanej skuteczności.