Konečně někdo, kdo má stejné malířské nadání jako já. Cítil jsem se ve své genialitě šíleně osamělý. 🤣
@hlediks2 ай бұрын
58:40 K těm rotačním bateriím: když se udělá elementární výpočet, zjistí se, že specifická energie (MJ/kg) rotační baterie je kvadraticky závislá na frekvenci otáčení i na jeho velikosti (průměru), hustota energie (MJ/litr) navíc lineárně závislá na hustotě materiálu. Takže v případě velikosti okolo 2m, frekvenci otáčení 100 otáček za sekundu a při použití ochuzeného uranu jako rotující hmoty by obě charakteristiky ležely hluboko pod úrovní lithiových baterií. Ty mají zase tyto charatkteristiky o řád nižší než fosilní paliva. Přes rotační baterie cesta nevede. Jako zdroj u mobilních prostředků už vůbec ne kvůli gyroskopickému jevu.
@hlediks2 ай бұрын
1:31:20 Na úrovni orbity Země by plošná hustota (včetně podpůrné konstrukce, přístrojového úseku, paliva pro orientační motory ap.) musela být cca 2 gramy na čtvereční metr, aby tíha plachetnice byla kompenzována tlakem světelného záření. Takže plachetnice s plachtou 30m x 30m by mohla mít cca 2kg, takže nerealizovatelné. Ve vzdálenosti od Slunce 0.1 zemské orbity už by to bylo okolo 200kg, snad, možná, pokud by materiál plachet vydržel žár (solární konstanta 100x větší než na úrovni Země).
@premyslstrajt83472 ай бұрын
Tento princip gravitační baterie využíval londýnský Tower Bridge (na to jsou tam ty věže), než byly původní parní stroje na zvedání mostu v 60. letech 20. stol. nahrazeny elektrickým pohonem. Jednak to řešilo problém, že parní stroj nelze jen tak zapnout a vypnout, jednak byla ta sestava závaží schopná most zvednout velmi rychle, což se v době, kdy byl Londýn aktivním přístavem, hodilo.
@lukasfencl97962 ай бұрын
kdo ovládá ne jak ovláda cameru (třeba zom )na vozítku na marzu ? autonomní nebo lidskýc faktor predem diki
@jirijanousek66332 ай бұрын
Nepodařil se mi napsat komentář, no co už včil.?! :-/
@ushpinmne2 ай бұрын
prve se vysazujete, že proč si lidé vymýšlejí "takové blbosti", přičemž jde o parádní náhodu v názvu, kde "space cam" a " s pejskem" se vyslovuje úplně stejně, což by mohl být bezva detail a pak plácáte nějaké nesmysly o krájení oslího stehna 👀 to vážně? téma super, hlas taky, ale někdy mě teda překvapujete
@danielvarga79162 ай бұрын
Suhlasim so Starostom. + navyse - dalsie video plne failov, preruseni. Vyzera to tak, ze je to nepripravene. Prerusenia, nesurode informacie, resp. chybajuce fakty. No fakt sa to neda pozerat. Skoda 😢
@pavelhavran71152 ай бұрын
boha tak na to nečumte, je tu milion jiných videí. Mě se to líbí a fandím mu. A eště jednou-komu se to nelíbí tak na to nehledˇ.
@danielvarga79162 ай бұрын
@@pavelhavran7115Aj mu fandim. Ale treba pridat na kvalite
@ZbynekTocauer-yk9mq2 ай бұрын
Přečerpávací elektrárna na řece je ve výstavbě na Orliku.
@Starosta19792 ай бұрын
Tohle fakt nejde poslouchat, nedokončené snad jedinou větu, neustále se zasekavate a opakujeme stejná slova, i když je to zajímavé téma tak to opravdu nelze poslouchat 😢 😢😢
@HavrosM2 ай бұрын
Já s tím problém nemám.
@SramekOndrej2 ай бұрын
Tak mluví spatra o měnících se tématech, za mě v pohodě a jde mi v tomto případě hlavně o obsah. Jiná kapitola je to v případech regulérních dílů dobré vědět, kde jsou scénáře napsané excelentně. Tento způsob prezentace je také v pohodě, máme na druhou stranu možnost sledovat řečníkovy myšlenkové pochody.