Mám verzi B2, a přehřívání mne trápí také - docela mám pokušení zkusit nějaké přídavné chlazení, už to někdo testoval?
@BOROTECH13 ай бұрын
Čau super video.👍Mám už dlho A1 model a ťiež som veľmi spokojný krovinorez používam pravidelne.Možno by bolo dobré dodať že aj vibrácie prenášané na ruky sú výrazne menšie ako u benzínového krovinorezu.Prajem ti mnoho úspechov
@bradmantom3 ай бұрын
Děkuji, tobě též. Vibrace a kompletní recenze je v předešlém videu někdy ze začátku sezóny. Toto je jen doplnění k dotazům 😉
@HowkeyLL3 ай бұрын
Mám verzi A1 a kolísání otáček má také - ale popravdě to není tak hrozné. Používám na dosekávání kolem kamenných zídek atp. Na dřevnaté stonky tak do 4cm průměru používám už benzínový.
@GeneralSmiles3 ай бұрын
Ahoj, měl jsem C2 a po prvním sekání jsem ho vrátil, struna slabá, takže jsem musel sekat hodně pomalu, když jsem tam dal silnější tak se při kontaktu s trávou strunovka vypnula - neutáhla to. Přehřívání v místě kde jsi to měřil jsem měl také a nešla na tom udržet ruka jak to bylo horké. Asi jsi natrefil na lepší kousek než já.
@bradmantom3 ай бұрын
Ahoj, tak to čučím. Měl jsem za to, že ta C2 už to má vychytané. Já se strunou i nožem bez problému právě. Škoda
@zdenekdvorsky58833 ай бұрын
@@bradmantom B2 mi letos chytla plamenem, C2 zatím drží, mám ji od 7 měsíce. Taky mi nesnižuje otáčky. Strunu jsem zatím nepoužil, potřeboval jsem kudly na zarostlou zahradu. Ale když to utáhne kudlu, musí utáhnout i strunu.😉
@petrida34253 ай бұрын
@@zdenekdvorsky5883 "když to utáhne kudlu, musí utáhnout i strunu." - bohužel, není to tak úplně pravda. Struna je podstatně náročnější na výkon stroje. Čím silnější struna, tím větší výkon motoru je potřeba. A to samé platí pro délku vysunuté struny - čím více je struna vysunutá, tím víc je potřeba výkonu stroje. Výdrž stroje je při sečení strunou (2,4mm dodávané se strojem) je cca 2/3 doby sečení s kotoučem při 2ks 8Ah aku dle mých zkušeností. Pro objektivitu musím ale taky napsat, že mám jak zelený, tak černý typ stroje (verze z hlavy nevím, neměl jsem potřebu to zkoumat, oba stroje běží bez problémů) - zelený používám výhradně se strunou, černý výhradně s nožem od zeleného typu a s oběma stroji seču bez krytů.
@JasaDavid3 ай бұрын
@@petrida3425zelený je kombinovaný PGKGA? A ten se tedy nepřehřívá ani se strunou?
@marosh2893 ай бұрын
Ahoj Tome. Před časem jsem si taky pořídil tento křovinořez C2. Zatím šlape na naší nové zahradě kterou jsme obdrželi ve stavu Boubín. Zvládla to dobře. Sekal jsem zatím jen strunou, protože v porostu jsou utajené pařezy a nevím co by se stalo kdybych takový pařez nabral nožovou hlavou. Jsem rád za upozornění že tam je něco jako maznice - je tam jen šroubek. Tak nevím jakým způsobem a čím to tam mazat. Kdyžtak někdo poraďte. Díky.
@bradmantom3 ай бұрын
Já bych volil Castrol LMX je to mazivo na převody s vysokýma teplotama a funguje. Možná někdo poradí něco vhodnějšího.
@zdenekdvorsky58833 ай бұрын
@@bradmantom Já používám grafitovou z Mountfieldu, ale dostat to tam tou dírkou je na h... i když mají takovou hubici. Příště zkusím natlačit injekční stříkačkou, ale nevím, jestli to projde, možná budu řezat postupně ústí k jehle. Jak to tam dostáváš ty Tome? Jde to rovnou z té kartuše? Díky.
@bradmantom3 ай бұрын
Já mám maznici na kartuše, tím to jde nejlépe. Ale stříkačka by snad mohla stačit
@marosh2893 ай бұрын
No, já bych tam asi grafit necpal dokud to není vyběhané, nevím. Je to poměrně malé a rychloobrátkové. Spíš nějakou jemnou vazelínu. Ani jsem si nezkontroloval jestli je to z výroby dost namazané. Prý to tenhle výrobce s mazáním moc nepřehání, jako např. flexy.
@petrhanzal39103 ай бұрын
Ono koupit vysoce kvalitní mazací tuk v malospotřebitelském balení je docela problém. Nejlépe je zajít do prodejny se zahradní, nebo lesní technikou . Tam se dá vhodné mazivo (třeba od Stihlu, Husqvarny) v malém balení, v tubě koupit. Normálně se pro tyto převody používá plastické mazivo bez tuhých maziv. Někdy je v úhlové převodovce i tuk s MoS₂, ale s grafitem tam podle mně nepatří. On i ten MoS₂ (molyka) je asi trochu na hraně, pro třecí plochy zubů převodu je sice výborný, ale nedoporučuje se pro valivá uložení s vyššími obvodovými rychlostmi. Jestli se dají obvodové rychlosti ložisek v úhlových převodech křovinořezů považovat za vyšší, nebo vysoké nevím. Mám křovinořez Honda a v převodovce byl z výroby tuk vzhledově velice podobný tuku s obsahem MoS₂, tak jsem takový na domazávání koupil. Ve specializované prodejně s ložisky, jsem koupil dvě tuby maziva Mogul LV 2-M 100 ml s obsahem MoS₂. Ale Paramo tento mazací tuk bohužel již nevyrábí. Bohužel se už také nedá koupit tuk Lukoil Signum SXT2 (400 g kartuše), který doporučoval Narex pro mazání úhlových převodů rozbrušovaček při domácích opravách. Jako náhradu Signum SXT2 někde doporučují Signum SYNTH LXP 2-220. Mně naštěstí vydrží Mogul dlouho a jeho náhradu zatím řešit nemusím. Na webu LUKO strojíren jsem koupil malý přítlačný ruční mazací lis M03110 (obsah 80 ml) se špičkou M01847 používanou na mazání lišt řetězových pil a Mogulem LV 2-M jsem ho naplnil. Teď na otvor po šroubku přitlačím špičku lisu a dvakrát - třikrát zatlačím a mám namazáno, pěkně čistě bez ušpinění.
@mechanik88833 ай бұрын
Mám B2 verzi a právě se přehřívá u hřídele, ale ne vždy, na druhý stupeň výkonu je to relativně v pohodě, ale na třetí stupeň když sekám, tak je to o spálení se. Otáčky klesají, ale tak to má být, je to i v návodu, takže neřeším. Ale to, že mi poslední dobou přestala ukazovat stav nabití akumulátorů mě už fakt štve, nevím proč, ale stále mi to ukazuje, že oba akumulátory jsou plně nabité a pak najednou bum, vybito. Takže občas jeden vyndám, abych se mohl podívat ručně na stav nabití. Používám 8Ah a mám doma 4 akumulátory, takže sem zkoušel je i různě prohazovat, ale kosa si stále ukazuje plně nabito. Na začátku to fungovalo, pak to začalo lhát a ukazovat o stupeň nabití víc, nebo jeden nabito a druhý vybito a teď to ukazuje nabití v zeleném pořád u obou. Hold půjde na reklamaci :(