Odgrzeje kotleta i zapytanie mam czy do cukrówki się nadaje ? Jeśli tak to ile na 25l się daje jego?
@OldPolishMachines4 жыл бұрын
A jak ze smakiem
@KaczuchaPierwszy5 жыл бұрын
Pięciolitrowy żwirek dla kota kosztował dziś 5zł (dokładnie ten sam), tyle samo, co dwie torebki 10g bentonitu "fachowego" w sklepie winiarskim w Krakowie. Natomiast internetowy sklep z akcesoriami winiarskimi oferuje 500g za tę kwotę, powiększoną o koszty przesyłki. Sprawdzę efekty przy zastosowaniu zalecanych dawek i dam znać 😉
@damianbasista54305 жыл бұрын
I jak poszło?
@0.v.04 жыл бұрын
podbijam pytanie.
@MsSZiomek3 жыл бұрын
Raczej droższy jest lepszy bo mam wrażenie że zostawił w butelce więcej cydru do odciągnięcia . Ja używałem bentonitu podczas prac ziemnych przy odwiertach, jestem w szoku że można go tak wykorzystać 😁 super , tak wyklaruje swoje winko. Dzięki za filmik zostawiam łapkę w górę . pozdrawiam
3 жыл бұрын
To był tylko test. Normalnie daje się minimalne ilości bentonitu. Trzeba sprawdzić na małej ilości płynu jak dużo bentonitu potrzeba aby ten płyn był klarowny i potem przełożyć to na dużą objętość. Chciałem żeby w filmie było to dobrze widać, dlatego dodałem bentonitu wielokrotnie za dużo.
@zbigniewbielicki26876 жыл бұрын
Soory przy klarowaniu klerawinem.
@Este2133 жыл бұрын
No ale co z tym mlekiem co się utworzyło na dole? Ja to zrobiłem w swoim winku i mam po 11h mleko na dole. Wygląda to nie fajnie
@NajemnikDawid Жыл бұрын
To mleko, to osad+bentonit, po prostu robimy zlewanie z nad osadu(i w tym przypadku bentonitu). I jak coś piszę to jak by ktoś nowy obejrzał to, zobaczył twój komentarz i miał odpowiedź.
@danielbimberek70203 жыл бұрын
Robert zrób odcinek o bimberku
@Tab7.6.Tab7.64 жыл бұрын
Żwirek Brunos w kolorze brązowym jest już niestety niedostępny. Został zastąpiony szarym o fatalnych właściwościach zbrylających. Do kuwety się nie nadaje, jak z klarowaniem - trzeba by zrobić test. Prawdopodobnie wypadnie tak samo jak ten pierwszy.
4 жыл бұрын
Wczoraj sprawdzone. W moim Tesco jest taki sam jak na filmie.
@Tab7.6.Tab7.64 жыл бұрын
@ A to masz fajnie, bo w moich okolicach (Poznań) we wszystkich najbliższych sklepach Tesco jest już (był?) tylko szary (choć na opakowaniu nadal pokazany jest brązowy). Sprawdziłem kilka różnych partii produkcyjnych. Szkoda, bo ten brązowy był naprawdę dobry i przy okazji tani. Muszę się znowu wybrać celem sprawdzenia, może to była tylko czasowa podmiana. Dziękuję za pamięć! 🙂👍🏻
@ColaOla14 жыл бұрын
Czy żwirek zeolitowobentonitowy się nadaje? Robił ktoś test?
@Tab7.6.Tab7.64 жыл бұрын
@@ColaOla1 Zeolit nie ma właściwości klarujących, generalnie stosowany jest do filtracji i absorbcji zanieczyszczeń chemicznych / biologicznych.
@ColaOla14 жыл бұрын
@@Tab7.6.Tab7.6 czyli można go użyć czy nie? Bo taki mam akurat
@winnicadarziemi59836 жыл бұрын
A co ze smakiem? Nic nie wspomniales czy ten "koci" bentonit nie zmienil smaku :-)
6 жыл бұрын
Tani bentonit nie zmienił niekorzystnie barwy czy aromatu, jednak klaruje na tyle dokładnie, że smak wydaje się nieco bardziej "płaski". No ale przejrzystość zdecydowanie lepsza niż przy specjalistycznym.
@zbigniewbielicki26876 жыл бұрын
Sporo tego osadu. Przy klerawinie nialem mniej osadu,pozdrawiam.
6 жыл бұрын
Pokazałem jak wlewam więcej bentonitu, ale wcześniej mówiłem że 1g w 10ml na 1l nastawu. Tutaj wlałem więcej, żeby dobrze było widać poszczególne fazy klarowania, w efekcie tyle osadu powstało. Zasadniczo najpierw przeprowadza się próbę jaka ilość wiąże i jest potrzebna, na małej próbce, dopiero później przelicza się na całą ilość.
@zbigniewbielicki26876 жыл бұрын
No tak,sporo go wlales .Mam jeszcze 54 l cydru do ze sklarowania sprobuje tym bentonitem,Dzieki.
@ryfa19846 жыл бұрын
10g na 100 litrów. Na tą butelkę 0,1g :) Przy tej proporcji pokazowej, warstwa bentonitu po klarowaniu musi być znaczna.
@zbigniewstawski27496 жыл бұрын
Trochę przypomina mi to beton.Najlepsze klarowanie jest spirytusem.Cena 15 zł za litr.Tylko stężenie musi byč wysokie.Jedna flacha do 4l wina.Wszystkie nieczystości idą do góry które zbiera się łyżka.Moc i klarownośč gwarantowane he,he🍷🍾🍶😱😰😇
@Tab7.6.Tab7.64 жыл бұрын
Metoda stosowana przez dziadów i pradziadów przede wszystkim do zahamowania fermentacji. Mój ojciec dodawał spirytus do wina również celem podbicia % bo mu było za słabe. Niestety zabija się w ten sposób oryginalny charakter i smak wina. Podejście mało ekonomiczne, spirytus lepiej jest przeznaczyć na nalewki.
@zbigniewstawski27494 жыл бұрын
@@Tab7.6.Tab7.6 Tak, to za dużo.Ja wtedy jeszcze nie poznałem efektów.Może ćwiartka na 4,75 litra byłaby dobra.Ja mam wina mocne bo daję drożdży Borowin które przerabiają do 16-17 %.Oczywiście cukier trzeba dodać dwa razy bo na raz mogłoby być za duże stężenie i drożdże by nie przerabiały.Ja dodaję cukier inwertowany,wtedy wino nie ma takiego posmaku cukrowego.