Remek előadás volt, igaz ez esetbe a földrajzi fokhálózat ilyen régi létezése jobban meglepett mint a két magyar szállásterület.
@ZoltanHoppar4 ай бұрын
Sakalebs Scalbs /Solaf الصقالبة /السلاف is a name of group of people who lived in east Europe not greek, french or germans, most Slavics - likely transliterated as V converts to B in Arabic, and Arabizing the name transforms Slavic to Sacalib or Solaf, include: Russians, Ukaranians, Poles, Slovaks, Serbs, Croat, Czechs, Bulgars, Prussians, Latvians, Estonians, [some vikings would not be excluded]. Not only Ibn Fadlan, but Bin Huwkal was named a traveller to the region. There are books of countries, towns and ways: Ibn Jubair, Edrisi, Hamaui, Diwan Eliebar, Masudi…. [[1] من هم الصقالبة - موضوع [2] الصقالبة (السلاف) المسلمون: شيّدوا القاهرة والأزهر وانتصروا لمعاوية والأندلس والعثمانيين
@ZoltanHoppar4 ай бұрын
Atval - Jat Gotra - Atval (aṭavāla) of Jats from Punjab
@juditkadar73254 ай бұрын
Hozzá fűznivaló való tőlem : Székelyföld határos volt Tatárországgal. Ebből ered, hogy a tatárok folyamatosan betörtek Székelyföldre. Sok mongol szemű van a székelyek közt. A másik meg : Julianus barát és a misebor nem ment oly messzire, csak addig amig magyarul beszéltek. Fogalma nem volt róla, hogy hol jár. Térképek is csak a 15.-ik századtól rajzolódtak. ( 1528-ban megjelenik az első magyar térkép, amelynek készítője Lázár. Az ő személyéről nem sokat tudunk, kilétét homály fedi. Teljes bizonysággal csak azt lehet mondani, amit a térkép feliratán olvashatunk: "Lázárnak, Tamás esztergomi érsek volt titkárának műve" . Térkép jelentősége a gazdag névanyagban rejlik: 1500 településhez mintegy 1400 nevet írt és közel 400 egyéb földrajzi nevet is találunk rajta. ) A krími tatárok voltak a muszlimok, onnan irányították vissza szerencsétlent. A Krím félszigeten voltak ( és vannak is ) sivatagok is. Gondolom bor volt a szamáron, aztán azt hitte 37 nap is eltelt míg lerészegedve kitalált, de azt tudjuk, hogy ennivaló nélkül 20 nap alatt 20 kg-ot bizony gyengére le lehet fogyni, pláne meg víz nélkül 9 nap után jön a halál. A nagy Magna Hungaria hova visszairányította egy krími tatár magyar asszonya nem más volt mint Székelyföld, a nagy Magyarország. Ne higyjünk el mindent a leírásnak csontig, mert fogalma nem volt róla, hogy ő hol van és hogy talál onnan haza. Semmilyen madjar város nem létezett, de ha józan paraszti ésszel belegondolunk egy kis város ( mert akkor még kicsi volt ) NEM EGYENLŐ EGY MAGNA HUNGARIÁVAL !!!!! méretileg. MI A FRANCNAK MENT VOLNA TOVÁBB MIKOR 1200 ÉS 1345 KÖZÖTTI TATÁRBETÖRÉSEK MIATT SZÉKELYFÖLDÖN KELLETT FERENCES SZERZETESKÉNT A HITET AZ EMBEREKBEN TARTANI. NEKI MÁS DOLGA NEM VOLT.
@tengeriszel17364 ай бұрын
Mongol szemű székely onnan is lehet, hogy a második világháborúban állítólag az orosz hadsereg tagjai százezerszámra erőszakolták a magyar nőket. No, most én sehol nem látom Magyarországon a százezerszámra megszületett orosz vagy kaukázusi kinézetű egyéneket. Magyarország demográfiájában se nem látszik a százezres növekmény de az sem, hogy a megerőszakolt nők elhaláloztak volna, tehát nagyarányú csökkenés sem. Ezen kívül pedig semmilyen formában nincsen arról feljegyzés, hogy százezrek mentek férjhez egy gyerekkel, akiknek mondjuk apukája meghalt a háborúban. (dumával, mert ugye mégis csak kellemetlen közölni, hogy gyerekkel megyek férjhez, mert oroszok belém erőszakoltak egyet).Ráadásul százezerszámra megerőszakolt nők a háború után minden további nélkül házasodtak és szültek, ez utóbbiak általában nem jellemző tevékenységek megerőszakolt nőkre. Szóval, hogy kinek a szeme mongol vagy sem az lényegesen bonyolultabb, mint a ki a szomszédod kérdés. Tekintettel arra, hogy ismerek egy fehérbőrű brazil hölgyet, aki családi fotókat mutatott nekem és mivel egy idősebb néger ffi és egy fehér nő szerepelt mellette a képen megkérdeztem ki kicsoda. Ő meg elmondta , hogy ők a szülei de ő teljesen fehér lett.
@krisztina24194 ай бұрын
A tatárjárás idején három helyen volt magyar megtelepedés: Kárpátmedence a Kárpátokon túli területtel, a másik a Volga két oldalán Magna Hungária illetve A Kaukázus északi oldala Jeretyán vagy Gyeretyán királysága. Ezek a területek egy egyenlő szárú háromszög csúcsain lehet megjeleníteni. Akkor a köztes részen vajon milyen nyelven beszélhettek??? Julianus útjáról meg NE fantáziáljunk!
@tengeriszel17364 ай бұрын
@@krisztina2419 Románia, Szerbia, Horvátország,Szlovénia,Ausztria, Szlovákia, Ukrajna. Ausztria kivételével mindenhol szláv nyelven beszélnek. Háromszöget is fantáziálhatsz vagy rajzolhatsz egy kört. A közepében más nyelven beszélnek. Semmit nem bizonyítottál a képzelgéseddel.
@mihalybormester87364 ай бұрын
Ha ennyire unja miért tartja meg?
@palloslevente4 ай бұрын
Nem mondta egyszer sem, hogy unná
@zsuzsabognar11624 ай бұрын
Neki ilyen a stílusa, mhol így ad elő. Az ismeretanyaggal "varázsolja el" a hallgatóságot, nem önmagával.