ADHD

  Рет қаралды 52,670

Almási Kitti

Almási Kitti

Күн бұрын

Пікірлер: 90
@FMTunde
@FMTunde Жыл бұрын
Elhagzott a táplálkozás!!! Én magamon tapasztalom mennyire nem mindegy mit eszem. A glutén nagyon erős tüneteket produkál nálam. Javaslom ennek figyelembe vételét is! Illetve a tartósítószerek, növényvédőszerek, ízfokozók stb. mentes étkezés elengedhetetlen feltétele annak, hogy jól érezzük magunkat.
@gaborhilzinger2921
@gaborhilzinger2921 9 ай бұрын
Tipp: Leginkább vegetár étrend javasolnék, én is érintett vagyok, és magamtól jöttem erre rá :D
@mariacsimanehegyi8230
@mariacsimanehegyi8230 Жыл бұрын
Köszönöm a beszámolót! Még annyi elolvastam Almási Kitti könyvét Ki vagy Te? Ajánlom mindenkinek! Kiváló!
@andreafejesnekacsor4213
@andreafejesnekacsor4213 Жыл бұрын
Nagyon szépen köszönöm a sok információt ! Üdvözlettel Andrea
@kingavertes3859
@kingavertes3859 Жыл бұрын
Nagyon érdekes volt, köszönöm! 😊
@kondasovaagnesa
@kondasovaagnesa Жыл бұрын
Nagyon szépen köszönöm, hogy meghallgathattam a beszélgetést.
@szeriszeri1685
@szeriszeri1685 Жыл бұрын
Üdvözlöm! A fiam SNI-s. Iskolai gyògypedagògus 2 éve (azòta kapta az SNI-s kòdot),nem látta,nem foglalkozott vele az iskolában,az iskolapszihològus szintén nem foglalkozik vele. Amikor be szerettem volna menni,hogy mégis ezt a semmittevést mire véljem,hirtelen felszívòdik... Az iskolai számonkérés ugyanolyan,mint a többi osztálytársáé,akik teljesen átlagosak.Ami családon bellül lehet,azt megtesszük a gyerekért,de az iskolában sem ártana a pedagògusok szemléletét és az iskolapszihològus valamint sosem látott gyògypedagògus szemeit is kinyitni,hogy bizony nem a két szép szemükért vannak azok a szakemberek az iskolában! Ráadásul ez az iskola kifejezetten SNI-s tanulòk fejlesztésére van specializálòdva,de csak papìron .....
@tothhenrietta9019
@tothhenrietta9019 Жыл бұрын
Ozora karszalag ❤️❤️
@jozsefczerovszki8605
@jozsefczerovszki8605 Жыл бұрын
A rengeteg őőzés zavaró volt, de a beszélgetés hasznos, és érdekesre sikerült. Köszönjük! 😊💟
@zoltanszolnoki3270
@zoltanszolnoki3270 Жыл бұрын
🤦‍♂🤦Kákán is csomót ugye????? Van funkciója a beszélgetésben. Időt ad a gondolatok szoritirozasara, össze szedésére. Borzalom, hogy hangyányi türelem, elfogadás sincs a társadalomban a hajszálnyi mássággal szemben. Miert is van Ön itt?
@mariarozner3296
@mariarozner3296 Жыл бұрын
Egyetértek Önnel.
@kolozsvariemese
@kolozsvariemese Жыл бұрын
@@zoltanszolnoki3270❤
@attilabolla4456
@attilabolla4456 Жыл бұрын
Nagyon szép és jó dolgokról beszél a Doktor Úr, minden tiszteletem. De sajnos magyarországon még mindig nagyon gyerekcipőben jár az ilyen tanulóknak elfogadása az iskolákban. És ez nem is fog javulni radikális közbelépés nélkül. Ismerik a tanárok a problémát, hallottak már erről a rendellenességről, de különösebben nem tesznek semmit. 10-ből 9 tanár ilyen sajnos. Nekik csak nyüg egy ilyen gyerek. Persze tisztelet a kivételnek.
@MrsLady813
@MrsLady813 Жыл бұрын
Óvónő vagyok, van ADHD-s ,,gyerekem". Szeretnék minél több időt fordítani rá, fejleszteni, elfogadni, megerősíteni őt a jó dolgokban. De (!!!) közben olyan szinten le vagyunk terhelve minden szinten hogy el sem tudnád képzelni, és mellette más problémás gyerekek is vannak, akik legalább ennyi figyelmet igényelnek és emellett persze a többi gyereknek is ugyanúgy szüksége volna mindezekre... 25 fős csoportokban mindez... Miközben az az egyetlen egy ADHD-s gyermek igényelne egy teljes egész embert, aki egyedül vele foglalkozik, rá vigyáz... Közben ott az autisztikus, a 3 másik BTMN-es.... És a többi gyerek, aki nem speciális igényű, de mégiscsak gyerek, tehát ezer gond, konfliktus adódik... Délelőtt 9 órára a fél lelkem meghasad és elhagyja a testemet, úgy kimerülök, a kepzeletedre bízom, délutánra hogyan érzem magam... Mindezt úgy, hogy nekem is vannak problémáim, magánéletem, van autoimmun betegségem és ráadásul 3 (!!!) állásban dolgozom, hogy a pedagógus éhbér mellé keresetem is legyen... Nem panaszkodni szerettem volna, szeretem csinálni, szeretem a gyerekeket...de a rendszer nem jó! Óriási problémák vannak! Azért írtam le, hogy legalább hangyányit láss bele...
@MrsLady813
@MrsLady813 Жыл бұрын
*minden téren
@tundeballa6756
@tundeballa6756 Жыл бұрын
A mai iskolák alkalmatlanok az integrálásra. Nincs szakember. Nem az igát még éppen húzók a hibásak... 1 gyerek szét tudja verni az egész tanítást, 25 másik esélyét elveszi az odafigyeléstől.
@sorsesszencia
@sorsesszencia Жыл бұрын
Amit nem értünk , vagy eltér az eddigi " normálisnak " hit viselkedéstől azt felruházzuk mindenféle "névvel" és BAJként kezeljük !! Ki és mi alapján állít ki valamit normálisnak ??? !! Pl. a videóban is az van megemlítve hogy iskolában a gyerek hiperaktív , figyelem zavaros , a kérdést én megfordítanám , mégis mire kéne oda figyelnie ????? Merthogy a lexikális tudás erőszakos belenevelése a gyerekbe nem csoda figyelem zavart okoz. Ideje lenne a megszokott tudásról egy egészen más képet alkotni és másképpen állni hozzá. A valódi tudás nem a kívülről belénk sulykolt lexikális ismeretek halmaza , hanem a bennünk lévő egyediségünk évek alatt kibontakozása. Szóval van itt mit még helyre tenni és elsősorban a felnőtt fejekben !
@bpetii1
@bpetii1 Жыл бұрын
Azért én a "diagnózisokat" ennyire nem vetném el. Jóval bonyolultabb, mint amit most itt kifejt, leegyszerűsíti elég rendesen. Önmagában az, hogy valaki hiperaktív, messze nem biztos, hogy ADHD-s, illetve, elég sok ismeretünk van már róla. Az ADHD-t általában nem 1 ember diagnosztizálja, csapatmunkát igényel. Az egy másik kérdés, és itt egyetértek, hogy ezt sokan bajként kezelik, tehát a diagnózis a kezelési terv miatt lényeges elsősorban, azaz, hogy hogyan lehet segíteni. Nem a stigmának kéne jelen lenni, ami sajnos tényleg van. Mivel ez pont tényleg egy idegfejlődési zavar, így itt nagyobb hangsúly van sok esetben pl. a gyógyszeres kezelésen, illetve, sokan felnőtt korukra ki is növik, de ez nem törvény, e mögött rengeteg statisztikai adat áll. A másik lényeges dolog, hogy számos, társuló zavar léphet fel (pl. negatív énkép miatt, pont a stigma, stb. miatt), ha időben nem kezdik el kezelni a tényleges ADHD-t, mert ezek gyakran sokkal nagyobb problémát okoznak a későbbiekben. Az oktatási rendszerrel szintén egyetértek. A diagnózis (eredetileg) azért kell, hogy közös nyelven beszéljen minden szakmabéli, legyen neve - noha itt valóban vannak újabban viták, hogy át kéne alakítani ezeket a leírásokat - ez nem jelenti azt, hogy attól még ezek nem léteznek, de folyamatosan azon dolgoznak, hogy a lehető legkevésbé legyen stigmatizáló, illetve, hogy bizonyos diagnózisok jellemzői között ne legyenek akkora átfedések, hogy néha 1-1 szakember is nehezen dönti el, hogy ez most A vagy B vagy mindkettő egyszerre.
@sorsesszencia
@sorsesszencia Жыл бұрын
@@bpetii1 Pontosan tudom bonyolultabb a kérdés mint itt felvázoltam vagy "leegyszerűsítettem" , de okkal tettem ! Rendesen benne vagyok a témában tehát tudom miről írok . Addig míg sok "szakértőt" is szakértőzni lehetne , míg a "rendszer " nem enged rést magán addig az a kevés aki másképp látja , állna hozzá ehhez a széles és mélyre mutató témához , addig érdemi változás nem várható el és nem is lesz ! Egy kérdéssel vitatkoznék , hogy azonnal gyógyszer lenne a megoldás , nem hiszek a gyógyszer ( mesterséges tudat módosító szerekben ) közben meg pontosan tudom ahol most tartunk társadalmilag csak ez az egy eszköz marad. Szóval leírtam a véleményem ..de nem hiszem hogy jelentős változás lépne életbe a közel jövőbe , mert ahhoz egy egész társadalmi gondolkodási és cselekedeti mintát kéne meglépni sok sok területen egyszerre ( otthon , családsegítők , iskola , orvosok ..stb a sor végtelen ) Azért köszönöm a válaszát ! 💙
@bpetii1
@bpetii1 Жыл бұрын
@@sorsesszencia A rendszer (társadalmi gondolkodás) részével pont, hogy egyetértettem 🙂 Én csak a diagnózis részével nem teljesen. Az ADHD nagyon kutatott téma manapság, vannak arról szóló adatok, hogy gyerekkorban túldiagnosztizált (szerintem ez az Ön felfogásával megegyezhet), felnőttkorban alul diagnosztizált. A gyógyszer kérdése... Azt én sem feltétlenül gondolom, hogy egyből Ritalin vagy Strattera kéne (ami nem tudatmódosító se nem nyugtató), azonban azzal egyetértek, hogy spektrumról beszélünk. Tehát ha egy egyenesen elhelyeznénk, az egyik végpontján lennének azok, akiknél ez enyhe, a másik pólusán azok, akiknél ez súlyos, ez által valaki nagyon enyhe tüneteket, míg mások akár olyan súlyos tüneteket mutatnak, hogy akár egy iskolát sem tudnak befejezni. Szerintem , részben ez határozhatja meg, hogy szükséges-e a gyógyszer vagy sem, illetve az, hogy az ADHD (is) hajlamos társulni más állapotokkal is (pl. hangulatzavarok, viselkedészavar, függőségek, stb). Ez is egy mérlegelendő szempont , akkor pedig a társuló probléma súlyossága mentén gondolkodnék, hogy szükséges-e vagy sem a gyógyszer, vagy elég pszichoterápia. Illetve, sok esetben maguktól is jelentősen csökkennek a tünetek felnőtt korra, a figyelmi tünetek és/vagy az impulzivitás marad fenn sok esetben. Személy szerint nem hiszem, hogy minden esetben kell, de van az a szint, amikor érdemes, mert alapvetően nem pszichés okai vannak, hanem az idegrendszer fejlődési zavara áll a hátterében, és ha ez súlyosabb, akkor adott a gyógyszeres megoldás (is). Az más kérdés, hogy minden "figyelemhiányos és/vagy hiperaktív-impulzív tünetcsoportra" egyből rányomják a bélyeget, hogy "naaaa, te biztos ADHD-s vagy" úgy, hogy sokan nem értenek hozzá. Én ezt a kérdést inkább szakemberekre bíznám, és inkább itt látom a problémát, hogy kvázi olyanok "diagnosztizálnak", akik nem értenek hozzá. De a rendszer hiányosságaival tényleg egyetértek(munkámból adódóan én is sok ADHD-s gyerekkel és ifjúval találkozok).
@katalinjonas7973
@katalinjonas7973 Жыл бұрын
Majd ha neked kéne együttélned egy Adhd-ban szenvedővel, akkor jobban megfontolnád a bölcsességeidet!
@evasipos8358
@evasipos8358 Жыл бұрын
​@@sorsesszenciahát...ha benne vagy rendesen a témában, talán nem kellett volna, nem kellene ilyen primitív kommenteket írni. De most tényleg..., csak egyetlent említek: az, hogy a Specialista (nekem igen, az) iskolai példát említett a hiperaktivitásra, az hol jelenti, hogy csak ott megjelenő tünet ?
@annamariarupp5987
@annamariarupp5987 Жыл бұрын
Az amilula kiadó boltjában (2. kerület Bimbó út 184) találtam ADHD munkafüzeteket
@annamariarupp5987
@annamariarupp5987 Жыл бұрын
Kicsit elírtam. Animula
@hufnagelpista6978
@hufnagelpista6978 Жыл бұрын
Köszönöm a beszelgetest, erintettkent azt szeretnem megkerdezni, hogy nehezitettebb terep-e egy ADHD-val elönek nyelvet tanulni, vagy ezt nem lehet kijelenteni altalanossagban?
@egetoagnes7267
@egetoagnes7267 Жыл бұрын
Tapasztalat, hogy sokkal nehezebb. De sajnos nincs ezzel foglalkozó szakirodalom. Ha hioerfókuszba tudod tenni magadnak, talán egy kicsit könnyebb a motiváció miatt. De míg más kisujjból kitolja, és adott idő alatt ugyanannyi energiával ő beszél, én meg vért izzadok mindent mondatert.
Жыл бұрын
Szintén érintett, ez is olyan nálam, mint bármi más, ha érdekes, és nem száraz, szinte tanulás nélkül megragad. De sajnos a nyelvoktatás is olyan itthon, hogy az életemet megunom. Saját tempómban magamtól viszont bármit megtanulok. Próbáltad az online tanulást?
@katalinsallos6721
@katalinsallos6721 Жыл бұрын
Az egyik gyerekem érintett, már nyáron leérettségizett. Vizsgálaton nem volt, mert idegenkedtem attól hogy egyetlen megoldásnak a gyógyszert alkalmazták a 2000-s évek elején. A hiperaktivitás elmúlt, de a strukturálás sajnos egyáltalán nem megy neki, a tanulásnál vért izzadt. Felnőttkori vizsgálatra csak a SOTÉ-n van lehetőség több éves várakozással, vagy esetleg máshol is?
@GeniusMax01
@GeniusMax01 Жыл бұрын
Ritalin....pfff... felírták, szedte a gyerekem 3 hónapig, de lelkiismereti okokból nem voltam hajlandó adni neki. Olyan szinten leszedálta a gyerekem, h fájt nézni. Jól döntöttem. Aztán pár év múlva a fiam azt mondta: anya, én úgy érzem, h az allergiára szedett gyógyszerek nem jók nekem, szerintem attól vagyok "rossz" az iskolában (12 éves volt). Azt is abbahagytuk. "Elmúlt" a diszlexia, a diszgráfia és a diszkalkulia is . Aztán végül normális felnőtt lett, 3 könyvet írt eddig, igencsak komoly témákban, mondhatni sikeres ember lett. A hiányosságok mérséklésére nem vált be a " kímélés", a felmentések, sokkal inkább a gyakorlás. És ezt ő oldotta meg.❤
@GeniusMax01
@GeniusMax01 Жыл бұрын
óh, igen... kiegészítem: nem iszik, nem dohányzik, nem lett drogos sem...teljesen ép!
@Domini94
@Domini94 Жыл бұрын
Sajnos az ADHD nem lehet kinőni a tanulási zavar is megmarad dehát az irás olvasás számolási gondokse mulnak el teljesen tapasztalatból tudom mert 29 éves vagyok és ADHD van nekem
@gyongyiszeverenyi7980
@gyongyiszeverenyi7980 3 ай бұрын
​@@Domini94sajnos az a baj hogy magad is "betegségtudattal"élsz.Miben segít ez neked?Valójában...
@szilviabognar
@szilviabognar Жыл бұрын
Ismerem ezt a "jelenséget." Gyakorlatilag a főiskoláig nem tudtam rendesen olvasni, viszont 5-6 dolgot képes vagyok egyszerre csinálni. Valóban sokkal több figyelmet igényel, de a belefektett munka meghozza a gyümölcsét! Az pedig, hogy az iskolában középkori ketrecekbe akarják beleszorítani a gyerekek gondolkodását és képességeit nem újkeletű. Lehet stigmatizálni, de lehet képességként is felfogni. Ma már örülök, hogy ilyen tulajdonsággal születtem, igaz, rendhagyó életet élek és élvezem a képességeimet. Borzasztó volt hallgatni is, hogy jó képességű gyerekeket miért kell begyógyszerezni. nem csodálkozom, hogy a be-Ritanilozott gyerekek később nem akarnak drogokhoz nyúlni, mert már drogosok(( ...és ahogy már előttem említették , ez az "őzés" valóban nagyon zavaró.
@ComplexityIsTheNewSimplicity
@ComplexityIsTheNewSimplicity Жыл бұрын
@szilviabognar Jó olvasni, hogy más is látja és felemeli a hangját az ellen, ami tilos lenne - gyógyszerezés egészséges gyermekek és felnőttek esetében, akik teljesen egészségesen születtek, ritkább az a verzió, amikor nem - és felháborodik a szakemberek tudatlanságán, tájékozatlanságán, akik még egyetemi, főiskolai tanulmányaik során sem tanultak a különböző személyiségzavarokról, viselkedészavarokról, nem beszélve a diszfunkcionális családok jelenségéről! A laikusok sokkal gyorsabban tájékozódnak és kezdik el autodidakta módon gyógyítani magukat, mint a szakemberek. Ez egyrészt fantasztikus előrelépés a laikusokat nézve, a szakemberek túlnyomó részére vonatkozóan viszont inkább szégyen, és több mint 40 év után is elkeserítő számomra! Szerencsére, főként a magyar valóság ilyen! A tudás nagyobbrészt külföldről származik, ezért érdemes annyit tájékozódni és tudást elsajátítani a gyakorlatban, amennyit csak lehetséges. Elvégre mi magunk felelünk a szellemi, lelki és fizikai egészségünkért. Örülök, hogy van, aki már rájött, hogy a társadalom által megbélyegzett, egyedi gondolkodásmódja, tulajdonsága, viselkedése valójában áldás is lehet, ha megtanulja szeretni és tisztelni magát és hogy hogyan tudja legjobban hasznosítani a tehetségét, amire nem mindenki képes és hajlandó! Egyszerűbb és butább hozzáállás ítélkezni, hibáztatni, címkézni, stigmatizálni - ráadásul mindez tudatlanságból, tájékozatlanságból, érzéketlenségből ered! Egyszerűbb saját magunkat is hagyni megcímkézni, hogy aztán soha nem tudjunk ebből a megbélyegzésből később kitörni és még véletlenül se legyen hatalmunk saját magunk gondolkodása, viselkedése felett és véletlenül se tudjuk meggyógyítani azt, amit az évek során negatív szocializálódás és/vagy negatív nevelés eredményeként magunkra szedtünk kondícionálás címén. Most látom igazán, kb. 10 év önfejlesztés után, hogy mennyit számít, hogy soha nem hallgattam a társadalomra és a 'szakemberekre' ilyen szinten és nem szedtem gyógyszert semmire! Annyi mentális, érzelmi és fizikai tünetet, betegségnek címkézett következményt tudunk meggyógyítani pusztán azáltal, hogy minél jobban megismerjük önmagunkat és a saját szükségleteinket, és a problémákat úgy oldjuk meg, hogy mélyen leásunk a probléma gyökeréhez, nem a felszínt kapargatjuk csupán. Azokat a gondolkodásmintákat, viselkedésmintákat pedig, amelyek nem szolgálnak minket, mert valójában soha nem tartoztak hozzánk, nyilván ezért zavarnak/zavartak minket, megváltoztatjuk, elengedjük.
@sorsesszencia
@sorsesszencia Жыл бұрын
Egyetértek ! 1. " az iskolában középkori ketrecekbe akarják beleszorítani a gyerekek gondolkodását és képességeit " - amíg ez nem változik semmi sem fog. " 2. "Borzasztó volt hallgatni is, hogy jó képességű gyerekeket miért kell begyógyszerezni " Így van , az első amihez jelen társadalmunk fordul a gyógyszer , és amíg ez sem változik addig kár szót fecsérelni ! Az összes SNI, ADHD , autizmus és társainak kikiáltott gyerekek olyan képességekkel rendelkeznek amit a mai kor "átlag" embere nem ismer , nem bír felfogni , és ez nem a mai kor emberének a hiánya vagy ilyesmi , egyszerűen tudomásul kell venni , hogy az új generáció más minőségi energiával jött e világra. Nekünk kéne tanulni Tőlük ! Szívből remélem egyszer valami fordul a világban és más megközelítést kapnak ezek a gyerekek mint amit most.
@MrHarpad
@MrHarpad 3 ай бұрын
Szerintem egy adhd val küszködő ember nem képes 5 -6 dolgot egyszerre csinàlni normálisan. Én borzasztóan szenvedek a mellékhatásaitól és bevenném azt a bármit amitől végre végig tudok nêzni egy filmet vagy el tudok olvasni egy könyvet vagy amitől ne menne egyszerre 10 film a fejemben! És ettől olyan szinten tudok egyik pillanatról a másikra hangulatot váltani hogy elképesztő.
@gyongyiszeverenyi7980
@gyongyiszeverenyi7980 3 ай бұрын
A hangulat ingazodás az mástól lehet.😊​Miért akarsz végignézni egy filmet ha nem tudod végignézni?Nekem ez furcsa.Sokat voltál gyerekkorodba"piszkálva"hogy ilyen meg olyan vagy?@@MrHarpad
@sziszi.sziszi
@sziszi.sziszi 2 ай бұрын
Diagnosztizált ADHD-s vagyok, legutóbb 3 képzést végeztem egyszerre, munka és gyerek mellett. Egyik szakmai záróvizsga 5, másik szakmai záróvizsga 4, az egyetemi félévem áltlaga is kb. 4,3 volt. 🤷🏼‍♀️
@sziszi.sziszi
@sziszi.sziszi 2 ай бұрын
A Ritalint szerintem kizárólag eszközként szabad használni, alkalmi jelleggel. Eszemben sincs folyamatosan szedni, akkor sem, ha az orromon pörgök!
@kornelpechan757
@kornelpechan757 Жыл бұрын
Kérdésem: lehet-e a"kütyüvilag" túl korai használata okozója az idegrendszer sérülékenységére ? Hiszen a játékokra órákon át képes figyelni és igencsak dopamin stimulalóak...???
@KockaCukor.
@KockaCukor. 10 ай бұрын
Kisfiam 3 eves. Autista + adhd. A TV elött 5 percnel többet nem tud ülni, telefont nem tudja hasznalni, mas kütyü pedig nincs is a lakasban. Egyaltalan nem erdekli semmifele kütyü 🤷🏻‍♀️ Nyilvan egy gyermekböl nem lehet következtetest levonni, csak azert meseltem el, hogy nem kizarolag a kütyük az okai mindig mindennek.
@Work-From-Home-Worldwide
@Work-From-Home-Worldwide 6 ай бұрын
Javasolt műsor a témában: Szabadságharc - Tudás a digitális heroin csapdája ellen! - Pécsi Rita - Tisztítótűz kzbin.info/www/bejne/mZzPoox7ecSGnbc
@martazold1790
@martazold1790 Жыл бұрын
Köszönöm a beszélgetést!
@babett1977
@babett1977 Жыл бұрын
De jokat nevettem, ahogy elmeselte az eletem. 😄 "highway to look a squirrel " 😄 Sokan irjak, az oooooozest. En ertem, azert adhd-skent vegig beszelni 20percet ugy h a gondolataid rendben legyenek es a konyvedrol beszelj es ne terj at arra, h kint sut a nap 😂 kurvara eros figyelmet igenyel. Amikor valaki azt irja, momdja, h papir a beskatulyazas muveszete arra annyit reagalnek, minden nezopont kerdese. Ha ugyvtekintenek egy adhd, autista, dislexias kolyokre, h nezd ez valamiben tobbet tud, es nem ugy upsz itt egy problema akkor maris mennyivel szebben lehetne megelni. Pl a hiperaktivitassal fellehetne lenditeni egy osztalyt. A fiam autista, nem MOn elunk. Amikor megerkezett az iskolba masfelora buszozas utan, bement a terembe 10 percig le fol futott. A tobbi gyerek elkezdett vele futni. Mire a tanarok a gyerekem miatt atrendeztek a termet, h elferjenek. Ez a hozzaalas hianyzik. Aki a gyogyszert ellenzi: van egy baratnom 54 eves. Amikor megismertem szedett gyogyszert elkepesztoen osszeszedett volt. Aztan anyagi okok miatt abba hagyta, azot nem tudok vele beszelgetni mert nem ertem, osszevissza jar az agya, aminek meg en sem tudom felvenni a szalat. Nekem nincs hivatalaos megallapitas, de magamra ismertem, es ez jo volt, felismertem az elbaszott eletem minden kis pontjanak okat. Es mikor elekezdtem egy onismereti utat elkezdtem javulni. Foleg a duhkitoreseim csendesultek le szinte nullara. Es a hiperfokuszombol is fel tudok allni anelkul, h valaki meghalna.
@Szil16
@Szil16 Жыл бұрын
De jó, h leírtad. Én a szétszórtságom és csapongásom miatt már annyit kaptam. Nagyon fáj, de nem akarok mentegetözni, föleg nem akár ADHD kártyát elöhúzni. Inkább jó lenne, ha az emberek empatikusabbak lennének és nem egyböl itélkeznének és bélyegeznének.
@petertoth3309
@petertoth3309 Жыл бұрын
Betegség-e az ADHD? Hiszen ha van diagnózis, van terápia, kell vizsgáló bizottság, van hozzá BNO-kód, joggal merülhet fel, hogy ez egy neurológiai/idegrendszeri/pszichológiai betegség. Tényleg az? Az, hogy “állapot”-ként tekintünk rá, ez nem csak egy defenzív, PC-skedő megfogalmazás? Hallottam már ezt is azt is, de mi az igazság?
@ComplexityIsTheNewSimplicity
@ComplexityIsTheNewSimplicity Жыл бұрын
Jó és jogos kérdés! Bennem mindig ezek a kérdések merülnek fel: Kinek van joga bárkit megcímkézni, diagnosztizálni anélkül, hogy időt, energiát szánt volna arra, hogy megismerje az illetőt, a körülményeit, a múltját, a negatív szocializálódásának és/vagy nem épp egészséges nevelésének mentális, érzelmi, fizikai szintű következményeit? Valóban segít egy 'szakember' az illetőnek, ha megbélyegzi és azt a hitet erősíti benne, hogy nem elég jó a társadalom számára ahelyett, hogy inkább arra világítana rá, hogy mik az erősségei, miben tehetséges és hogyan tudja a kihívásait az életben erősséggé kovácsolni, hogy egy idő után maga is különlegesnek, értékesnek, és ne fekete báránynak érezze magát? Ha az orvosok és pszichológusok nagy része Magyarországon még mindig nincs tisztában a szellem, lélek és test egységével, és a problémák túlnyomó többségét még mindig felszínesen oldja meg, gyógyszerek segítségével ahelyett, hogy a problémák gyökeréhez leásna, akkor reális a társadalom részéről gyógyulást várni tőlük bármilyen szinten is? A kérdésére a szakmai válasz: Dr. Máté Gábor szerint nem betegség. Egy tünet, következmény a közvetlen környezetben átéltek hatására. Hogy lehetne egy egészséges emberi reakció beteges vagy ezt betegségként elkönyvelni, ami valójában egy egészségtelen impulzusra adott, természetes emberi válasz? Ha bővebb válaszra vágyik, javaslom, hogy keresse meg a saját válaszát Dr. Máté Gábor nemzetközileg elismert orvos empatikus megközelítésének felfedezésével, aki különösen a trauma, függőségek, stressz és gyermekkori fejlődés témájában járatos! Ha esetleg nem beszél angolul, a doktor úr könyvei magyarul is olvashatóak és KZbin-on is van fent beszélgetés magyarul.
@RichardKovacs
@RichardKovacs Жыл бұрын
nem egy betegseg, egyszeruen mashogy mukodik az idegrendszer. ugyanis a figyelemzavar nem csak azt jelenti, hogy nem tudunk figyelni, hanem azt is, hogy ha viszont figyelunk akkor teljes a fokusz. szar a memoriank, cserebe nagyon porog az agyunk, jo megoldok vagyunk. viszont az elsodlese "tunetek" mellett van vagy 30 masodlagos is. es ezek a tunetek maszkolasa pl okozhat szemelyiseg zavart. sok szemelyisegzavar nem az adhd miatt van, hanem azert mert a tarsadalom elegge kirekeszto.
@wittingerzsuzsanna2559
@wittingerzsuzsanna2559 Жыл бұрын
Én felnőttkorban (49) diagnosztizált ADHD-s vagyok, gyerekkoromban (is) IQból kompenzáltam, ezért nem jelentett akkora nehézséget számomra az iskolai előmenetelemben. Abszolút nem tekintek magamra betegként. Máshogy működik az agyam, mint a többségnek, aminek vannak hátrányai, de előnyei is. Nem több. A diagnózis abban segít, hogy nem korholom magam a "furcsaságaim" miatt, tudom, hogy mi az oka, ezért én is, és a környezetem is könnyebben elfogadja a működésemet.
Жыл бұрын
Attól függ, hogy okoz-e kárt, és ha igen mennyit. Tud-e az ember tőle funkcionálni a társadalomban? Ha nem "bánt", akkor nem kell mindent patologizálni. Van, akinek gyógyszerre van szüksége, depressziós, szorong, az élete rovására megy a feledékenység, szétszórtság. És van, aki megtanulja magától menedzselni. Sok előnye is van, kreativitás, hiperfókusz epizódok, amikor bármit megtanulunk, lélekjelenlét stb. Akkor nem betegség, csak egy sajátosság.
@zsoltxx
@zsoltxx Ай бұрын
Máté Gábor szerint az idegrendszer állapota csak hajlam, és alapvetően a környezet hozza ki a problémát.
@beci1994
@beci1994 Ай бұрын
Ez hogyan kapcsolódik az ADHD-hoz?
@hetticsiki8655
@hetticsiki8655 Ай бұрын
Annyira szemlélteti a tüneteket a riport alany! Megnézem ki...😂 Pill... Á:Labanc Dániel!
@Domini94
@Domini94 Жыл бұрын
Sajnos nekem a ritalin nem váltbe gyereként hol pörögtem hol úgy néztem ki mint a zombi vadaskertet ismerem mert ott irták fel a gyogyszert F90 bno kodom
@gabriellabusi-szabo5349
@gabriellabusi-szabo5349 2 ай бұрын
Oltások, mérgezések, miért nem kerülnek szóba. Bélflóra állapota? Jah, tény,eg, a 45 perces tanórák?stb,stb…….
@fricskamacskaalkotokuckoby1197
@fricskamacskaalkotokuckoby1197 Жыл бұрын
Én azt látom javarészt, hogy a többségi iskolák javában semmibe veszik ezt a diagnózist, és ugyanúgy rendes gyerekként vannak kezelve, aztán naponta mennek a beírások a krétába😡...
@zsuzsahopp
@zsuzsahopp Жыл бұрын
Kár h nem korábban. 20 éves már a fiam...🥵
@dorafeher938
@dorafeher938 Жыл бұрын
Sosincs későn. 46 vagyok és most jövök rá, hogy mi a "baj" velem...🙈😉
@ComplexityIsTheNewSimplicity
@ComplexityIsTheNewSimplicity Жыл бұрын
@@dorafeher938 Vagy épp miért vagy különleges és jó értelemben más, mint a többiek.:)
@denesnyemcsok7902
@denesnyemcsok7902 Жыл бұрын
Akkor én nyertem, mert én 47 éves vagyok.Végig azt hittem, hogy konkrétan rólam beszélnek.
@heniszekely-nemeth8164
@heniszekely-nemeth8164 Жыл бұрын
Engem otthon ostobácskának hívtak, pedig a beszélgetés minden szava passzol rám. Én vissza is ültem volna homokozni 😂 45 vagyok...
@babett1977
@babett1977 Жыл бұрын
45 😂
@laszlokovacs8359
@laszlokovacs8359 4 ай бұрын
Ööö...ööö...ööö...jó a téma.de ööö...van olyan ember aki nem ööö nélkül beszél Kitti?
@FNorbert
@FNorbert 4 ай бұрын
ez miért zavar téged? Megnéznélek, hogy kamera előtt mennyire tudnál beszélni.
@kollerdorina6343
@kollerdorina6343 10 ай бұрын
Én aki hallgatom meg akarom hallgatni de közben elkezdek almodozni 😁🥲
@andreahorvathnevarga1415
@andreahorvathnevarga1415 4 ай бұрын
Nekem is két napba telt, ötször vettem elő. 😅 Pedig érdekel, csak mindig megakasztott valami, vagy elkalandoztak a gondolataim 😅🫣🫣
@a.p.9664
@a.p.9664 5 ай бұрын
A sok ő-zés miatt hallgathatatlan!😢
@tundella2233
@tundella2233 Жыл бұрын
A Ritalin dicséretéig minden rendben volt.
@belakovacs6361
@belakovacs6361 10 ай бұрын
Nem kell foglalkozni a gyerekkel, nem kell kezelni a gyereket. Ezt a normális gyereket nem kell fejleszteni. Igen. A gyerek teljesen normális. Megfelelő pszichoterápiát kell végezni a gyermek anyjával. És minden visszatér a normális kerékvágásba. Ezt már régóta kipróbálták. És... könnyű bizonyítani.
@adrienntothnemeth8188
@adrienntothnemeth8188 10 ай бұрын
Érdekes amit írsz.Irnál még erről?Hogy érted ezt?
@szilardixd1724
@szilardixd1724 Жыл бұрын
ez egy video
@Work-From-Home-Worldwide
@Work-From-Home-Worldwide 6 ай бұрын
Biztos? 🤔
@MindaGallai
@MindaGallai Жыл бұрын
Ez a folyamatos torok köszörülés borzasztoan irritál 🙄 inkabb nem hallgatom vegig.
@Work-From-Home-Worldwide
@Work-From-Home-Worldwide 6 ай бұрын
Tolerancia 🙄 Nekem pl. fel sem tűnt, úgy lekötött a téma!
Kognitív terápia - dr. Vizin Gabriella
24:24
Almási Kitti
Рет қаралды 19 М.
To Brawl AND BEYOND!
00:51
Brawl Stars
Рет қаралды 17 МЛН
REAL or FAKE? #beatbox #tiktok
01:03
BeatboxJCOP
Рет қаралды 18 МЛН
Dr. Vizin Gabriella - A szégyenről
22:04
Almási Kitti
Рет қаралды 21 М.
ADD/ADHD | What Is Attention Deficit Hyperactivity Disorder?
28:15
Understood
Рет қаралды 10 МЛН
A kamaszok online jelenlétéről - Labancz Dániel
29:09
Almási Kitti
Рет қаралды 15 М.
A felnőttkori ADHD rejtett oldalai - 1. rész
46:04
OCDsarok
Рет қаралды 11 М.
12 jel, hogy ADHD-s vagy!
17:17
Tanulom Magam
Рет қаралды 178 М.
To Brawl AND BEYOND!
00:51
Brawl Stars
Рет қаралды 17 МЛН