Ten schemat LM358 to inżynier płakał jak rysował, jestem zaskoczony, że TI taki paździerz wsadziło do datasheeta (w najnowszej rewizji wygląda bardzo podobnie). Co ciekawe, w LM358N autorom dokumentacji udało się już jakoś odnaleźć symbol źródła prądowego ;) Są jeszcze schematy od innych producentów które mają rozrysowane te źródła prądowe ale to tylko dla koneserów wielokolektorowych PNP.
@mateuszlipinski Жыл бұрын
Genialny materiał. Czy mógłby pan opisać bloki funkcjonalne wzmacniacza operacyjnego? Po co są tam kondensatory w niektórych miejscach, po co diody etc. Dziękuję!
@VA6GWR Жыл бұрын
Polecam ksiazke piotr górecki - wzmacniacze operacyjne. Super tresc, uwazam, ze obowiazkowa na polce zaraz obok "cyfrowki" tego samego autora, oraz kolo "sztuka elektroniki" wydawnictwa harvardu. Polecam obie pozycje.
@GitarzystaElektronik Жыл бұрын
Odpowiedzi na Twoje pytania są zawarte we wcześniejszych filmach 😊
@mateuszlipinski Жыл бұрын
@@GitarzystaElektronik oglądałem wszystkie. Potrafię skonstruować wzmacniacz akustyczny zarówno na bjt jak i mos, ale w schematach operacyjnych nie wszystko jest dla mnie jasne. Stąd prośba.
@mateuszlipinski Жыл бұрын
@@VA6GWR Mam na półce, niestety schematów wewnętrznych tam nie ma, a na schematach wzmacniaczy audio, przynajmniej tych, które mam z omówieniem, nie ma wszystkich bajerów które są w operacyjnych.
@GitarzystaElektronik Жыл бұрын
@@mateuszlipinski aa już wiem o co Tobie chodzi... 😊
@endriuz9026 Жыл бұрын
Mysle że nastepnym etapem ewolucji elekteoniki będą układy oparte na emisji swiatla, taki np. tranzystor zasilany promieniami np lasera i sterowany promieniem lasera.
@artsonpl9821 Жыл бұрын
Mam prośbę czy mógłby Pan zrobić wykład o pętli synchronizacji fazowej? Chyba, że jest na kanale, a ja nie mogę znaleźć. Pozdrawiam
@AlekAnalogowy Жыл бұрын
Nie, nie robiłem o tym filmu. Nie czuję się specem od PLLa, chociaż używałem tego parę razy. Rozważę temat.