Рет қаралды 71
Posłuchajcie o doświadczeniach w tworzeniu przyjaznych neuroróżnorodności miejsc pracy w firmie #Accenture. Dowiedzcie się, jak stworzono #społeczność osób neuroatypowych. Poznajcie wnioski na temat neuroatypowości płynące z ankiety przeprowadzonej przez samorzeczniczki portalu Autystowo.
To wszystko w prezentacji Joanny Gembal i Anny Mrowiec z firmy #Accenture Polska podczas pierwszej w Polsce konferencji Neuroróżnorodne Miejsca Pracy.
🧠 Joanna Gembal działa w roli Inclusion & Diversity Lead. Zachęca do pracy nad inicjatywami wzmacniającymi inkluzywne środowisko pracy w Accenture Polska.
🧠 Anna Mrowiec dołączyła do Accenture w 2021 roku jako programistka. Działa jako ambasadorka Inclusion & Diversity w obszarze neuroróżnorodności, LGBT+ i niepełnosprawności. Dzięki wsparciu firmy założyła wspomnianą społeczność dla osób neuroatypowych. W 2022 Anna stała się samorzeczniką. Przybliża tematy neuroatypowosci jako osoba AuDHD.
🧠 Z jakimi problemami mierzą się w pracy osoby neuroatypowe? Jaki procent pracowników nie dzieli się w miejscu pracy swoją neuroatypowością? Jakie trudności może to tworzyć? Na te pytania znajdziecie odpowiedź słuchając opowieści Anny i Joanny.
🧠 Prelegentki opowiadają o tym jak firma może wspierać osoby neuroatypowe w procesie rekrutacyjnym. Podzielą się swoim doświadczeniem z firmy Accenture związanym z wprowadzonymi tam rozwiązaniami ułatwiającymi funkcjonowanie osobom neuroatypowym. Przekonajcie się, dlaczego takie rozwiązania są niezwykle ważne i czy ich wprowadzenie jest trudne?
🧠 Organizatorkami konferencji były Weronika Tomiak (Fundacja Neuroróżnorodni) i Tina Sobocińska (HR4future).
#neurodiversity #neurodiverse #więcejniż1neurotyp #neurodiversitymovement #neurodiversitymovementpl