Hezké video, opět ve mě vyvolalo chuť si knihu přečíst. Věřím, že tenhle kanál má potenciál přivést studenty ke čtení. 😊
@tomasbrut10792 жыл бұрын
Myslím si, že ten Orten bude příčina, protože mi to taky hned přišlo na mysl.
@vojtatlusty72892 жыл бұрын
Tak za tenhle díl ti neskutečně děkuji. Úplně se mi vynořila hodina ze střední vzdálená snad 4-5 let kde se učitelka o tomhle díle zmínila snad jenom aby se neřeklo vedle spalovače mrtvol. Jediné co si pamatuji že kniha má popisovat šílenství války prostřednictvím bláznivého člověka. Kdy se hlavní postava snaží připravit na něco na co se připravit nelze a konečná smrt je vlastně únik před šílenstvím. Tehdy a vlastně až do chvíle než jsem viděl tohle video mě nenapadlo, o jak komplexní a zajímavou knihu jde.
@knihy71 Жыл бұрын
komentuju pro algoritmus :D, díky za vaši práci!
@vitpolak90622 жыл бұрын
Svět podle Garpa, prosím :))
@najskarp2 жыл бұрын
skvely rozbor, dekuji
@fmeiurjgfve2 жыл бұрын
Algoritmus. Díky za video !
@sarkahiekova72982 жыл бұрын
To s tou wikipedií mě dostalo. :)
@aut0maniak2 жыл бұрын
Automatický like, nádherný román
@thisorthat952 жыл бұрын
Díky, super video
@vicclein2 жыл бұрын
Slyšel jsi o knize Den Opričníka od Sorokina. V souvislosti se současnou situací v Rusku je to velmi aktuální.
@hahaha24142 жыл бұрын
Pokud jde o Fuksovu sexualitu, tak mě vždycky spíš zarážela absence heterosexuálních vztahů v jeho knihách. Možná je to pouze důsledek opakování témat, ale nevím zda jsem se setkala u jiného autora s takovým množstvím vdov/ců a rozvedených páru. A pokud se v knize manželský pár vyskytuje, tak není zrovna vášnivý. Například mi připadá, že Kopfrkingl s Marií plní spíš společenské očekávání a své potřeby si naplňuje v bordelu, nemluvě o tom, jak ten jejich vztah skončí. Což má za následek, že bližší vztahy mezi dvěma chlapci (hl. Kriminální rada), které by ve více emocionálních knihách zapadly, jsou mnohem výraznější. Ale opět může jít pouze o tématizaci rodinných vztahů a samoty.
@ikwjwl99302 жыл бұрын
Dobrý den, moc by mi pomohl rozbor Horalky - Alberto Moravia
@alexkratky23832 жыл бұрын
Zdravim, co video o hre tramvaj do stanice touha?
@zyxel9262 жыл бұрын
Ahoj, děláš pěkná videa, nechceš udělat rozbor Vyhnání Gerty Schnirch? Myslím, že by to bylo docela populární i v rámci toho, že se jedná o úspěšnou knihu dosud žijící autorky... díky:)
@sari31482 жыл бұрын
Sophiina volba - William Styron
@darkpavel2 жыл бұрын
Uděláš video o knize Duna prosím :)
2 жыл бұрын
Jj, zrovna to čtu.
@williampichardo14852 жыл бұрын
Úlitba sv. Al-Chorezmímu
@martinmachurka52302 жыл бұрын
Poměrně důležitý moment je podle mě taky to, že pan Mundstock umírá vlastně proto, že porušil svou metodu. Už je to dávno, co jsem četl, ale tuším, že si i přesně počítal kroky, což mu v tu osudnou chvíli právě nevyšlo.
@littlesometin Жыл бұрын
Právě naopak, neporušil.
@Caradiene2 жыл бұрын
Martin C. Putna není seriózní literární kritik?
@ladislavsina49682 жыл бұрын
Strakonického dudáka prosím, prosím :D
@bartlebob2 жыл бұрын
ladislav is a lucky guy ;)
@arcfggbhgfc88402 жыл бұрын
Ahoj, Gulliverovy cesty, Oliver Twist, Jak je důležité míti Filipa, prosim prosim:))
@confususeos2 жыл бұрын
Mňa celkom zaujala nejaká tá teoretická podobnosť s meditáciou a "praktickosťou" hlavného protagonistu. Myslím tým napríklad prípravu na smrť - stotožnenie a jej prijatie je jedným z dôležitých cieľov meditácie. Taktiež paralela medzi dvomi osobnosťami pána Munstocka a Monou mi pripomína meditačné cvičenie oddeľujúce vaše myšlienkové ja od nejakej hlavnej substancie, čo má tiež odzrkadľovať určitú mieru schizofrénie v každom človeku. Ale výklad v tejto videoeseji sa mi páči podstatne viac!
@archeopterixneuroza47152 жыл бұрын
Maus
@BarboraFait2 жыл бұрын
1 koment pro algoritmus ;)
@Peepinda2 жыл бұрын
Tohle bylo hodně depresivní čtení.
@zdenakychlerova67362 жыл бұрын
Ráda bych se dopustila úvahy: Příběh pana Theodora mohl vymyslet a napsat právě a jen autor poválečný. Nemohl mít žádnou skutečnou předlohu z období odsunu židovského obyvetelstva do vyhlazovacích táborů. U nás to začalo Terezínem v roce 1941 a až do osvobození těchto táborů vlastně nikdo pořádně nevěděl, co se tam děje. Takže nebylo reálně možné se na pobyt v koncentráku připravit. Existovala jednotlivá svědectví lidí, kterým se podařilo v Německu nebo Polsku uprchnout, ale rozšířila se až po válce. Jenom taková malá úvaha...