Ahoj, díky za super díl. Tyhle informace mě naprosto fascinují. Chtěl jsem jen zmínit, a nejspíš to víte, že nejstarší dochovaná ,,stavba,, na našem území je před pár lety objevená studna u Pardubic, která se datuje do doby více než 5200 let před Kristem. Je to zároveň nejstarší dřevěná pravěká struktura, stavba na světě. To je taky velmi zajímavé.
@VlastaMikel2 күн бұрын
Ahoj , díky za pěkný díl . Göbekli Tepe je úžasný objev a kdoví co se ještě dozvíme o naší minulosti. Viděl jsem o tomto místě dokument a je fajn , že jste to vzali seriózněji.
@chrkprkКүн бұрын
děláte to výborně,moc mě to baví,díky
@slavkakratka8981Күн бұрын
Ahoj kluci 😊 prave jsem Vas nahodou objevila a spica vysilani. Jen do toho , at vse vyjde najevo ❤❤ diky a jdu na dalsi Vase vysilani. Fandim Vam Slavka
@branislavkonecny72152 күн бұрын
Ten vtip Trója a vrstvy bol super.
@karelurban68873 күн бұрын
Moc hezké povídání.
@MrHanousКүн бұрын
Super podcast. Forma jeden hloupý druhy chytrý je super !
@dagmarprucknerova966710 сағат бұрын
Schlímana jsem četlla uz v.16 letech... Priamuv poklad se už našel? Jejej to jsem rada.... Děkujeme panové.... 😊❤
@ondrablaza6502Күн бұрын
Vubec nechapu, ze jsem vas objevil az vcera. Naprosto fantasticky povidani o zajimavostech ze sveta 👍. Okamzitej odber a diky moc za skvelou praci 🙂👍
@zjistivic_podcastКүн бұрын
Dekujeme! :)
@dusanvanderka74973 күн бұрын
Ohledně poškození od vody u sfingy, nemusí se nutně jednat o vodní erozi, pravděpodobnější je poškození větrem a pískem což je pro pouštní prostředí typické. Viz Patrik Kořenář a Spiknutí #108
@tomaskonopac94312 күн бұрын
Jo to je právě ono. Když se hledají nějaká místa je potřeba počítat s geologií. To znamená že to, co bylo pobřeží může být vnitrozemí, a i naopak co bylo vnitrozemí je pobřeží a původní lokalita je už dávno na dně moře. Nebo třeba zasypaná 50 m písku hluboko pod zemí. Také se stává že co bylo souostroví už je mořské dno a jinde zase souostroví vznikne kus vedle a archeologové kopají sice blízko, ale nikdy to pak už nenajdou. Tak že i tektonika zemských desek je významný prvek, protože i 12 000 let, ač se to zdá krátká doba může změnit reliéf moře o stovky metrů. Máme tu indicie že tu před 12 000 let došlo k významným geologickým změnám a dá se předpokládat, že megalitické stavby jsou pozůstatkem období, které předcházelo tomuto geologickému zvratu.
@kakabus10003 күн бұрын
Schliemann žil v době kdy archeologické vykopávky byly dost divoké, ale žádnej archeolog, byť nadšenec, nekopal za pomocí TNT. Když se kouknete na Tróju tak prostředkem naleziště vede příkop po odstřelení dynamitu. Což je škoda že jste nezmínili, protože svojí posedlostí zničil více nálezů než našel
@zjistivic_podcast3 күн бұрын
Díky za doplnění. Ona tzv. gunpowder archeologie byla v 19. století vcelku běžná, třeba Howard Wyse si takhle odstřeloval tunel přímo uvnitř velké pyramidy v Gíze :)
@ivetablazkova35293 күн бұрын
❤️ za zlobry 😁
@dagmarprucknerova96679 сағат бұрын
Vsechno ma co delat s Anunnaky.... Z.Sitchin....jeho knihy. Dvanacta planeta a další.....😊❤
@JakubSpilka-n1uКүн бұрын
17:45 kostelů? cca 650 let Bc? To mi nějak nevychází
@zjistivic_podcastКүн бұрын
Ty kostely tam urcite pribyly pozdeji, mate pravdu, ze takhle recene to zni, jako kdyby tam byly uz od zacatku.
@peterkostal23983 күн бұрын
Neviete prečo ma napadlo Trpaslíci kopali príliš hlboko😂😂😂
@janmekel16542 күн бұрын
🤔
@anetkab.75153 күн бұрын
❤
@PetrPfeifer-v2x2 күн бұрын
Mě už pár let fascinuje myšlenka, kdy že se má opakovat ona událost ;) např.jeden nejmenovaný kalendář dle původní soustavy s odchylkou hodin na tisíciletí oproti našemu čtvrt dne za rok.. :D 2077 já osobně jen hádal před lety 2070. Jen myšlenka nic reálného :)
@Bodie72Күн бұрын
Pánové, jak jste mluvili o té erozi u sfingy a říkali jste, že je to vodní eroze, tak většina geologů s tím nesouhlasí a tvrdí, že stejně vypadá i větrná eroze. Tu vodní erozi prosazuje hlavně Robert Schoch, který není geolog. Svá tvrzení často opírá o řekněme selektivní výběr argumentů. Ty, které dokazují opak, prostě ignoruje.
@zjistivic_podcast21 сағат бұрын
Diky za doplneni, mate pravdu, ze eroze vodou neni plosne prijimana, v tehle epizode to nezaznelo, protoze jsme se o tom opatrne bavili uz v dile o egyptologii, ale meli jsme to take uvest s opatrnosti i tady :)