Дяка! Слушно. Мені інколи допомагає надвечір 30 г калганівки. Не сваріть :)))
@Yuliaerina5 ай бұрын
Клас , 40 тис підписників. Приємно дивитися як збільшується аудиторія❤ За етюд дякую ! По дитині своїй бачу , що потрібно створювати умови для сну . Бо як тільки поспішаю, хочу приложити малючка то ні разу не заснула , а от коли все спокійно , атмосфера тиха, доня засипає (8 місяців) ) А самій як коли , буває по різному)
@tamikoandmylittlefriends5 ай бұрын
Нещодавно відкрила для себе правдиві ефірні олії терапевтичної якості. Сон не просто покращився, його якість змінилася. Разом з вашими Етюдами ефіри працюють ідеально❤ Дякую сердечно
@lorasoldatova76615 ай бұрын
Пане Олеже, дякую за етюд. З вечора засинаю майже добре, але іноді прокидаюсь посеред ночі і тоді вже важко буває заснути.🤗
@МаринаТерпак-ь9я5 ай бұрын
Дякую, Олеже Сазонтовичу, і за відкриття, для мене, нового музиканта і за те, що поділились цікавим дослідженням, і корисними порадами, як готовити людині себе до сну.
@КатяЖмудь5 ай бұрын
Дякую за гарний ефір! Коли не можу заснути, роблю чай заспокійливий з м'яти меліси хоча б, та пару ноги. Виходить і час трохи витрачається і організм втомлюється розслабляється і легше заснути. Іноді практикую.
@OlenaChorna-wv1fx5 ай бұрын
Дуже актуальна тема.Ваші поради завжди професійні і дієві. Кожного разу відкриваєте двері в світ нових знань, музики і роздумів. Дякую Вам.
@АллаБовгиря-н8п5 ай бұрын
Дякую ❤
@Liliia-w3e5 ай бұрын
У мене все змінилося завдяки гаджету - часи які виміріють тртвалисть сну. Раніше я завжди була упевнена що я не досипаю, бо працюю в нічні зміни та намагалася як навдовше приможливості поспати, потім зрозуміло не могла вчамно заснути. А коли зьвився цей гаджет, то він показує що в мне нормальний глубокий сон та навіть коли сон дуже тривалий гаджет показує що це не корисно для здоров'я. Тому я так заспокоілась, що тепер не маю проблем зі сном. К тому ж я стала займатись спортом, ьа завсім нічого не їсти на ніч, останій прийом їжі у 17.30..
@kprohorow5 ай бұрын
Чув такий вислів "примушувати означає гвалтувати" Навіть коли себе, особливо коли себе
@ІннаФішман5 ай бұрын
О, це вже з музикою 😊
@InnaBebko5 ай бұрын
Ідея з подушкою дійсно працює. Пригадала, коли буває кручуся у ліжку, думки в голові не дають спокою, то перевертаю подушку і відключаюся.
@Nick124705 ай бұрын
Після ваших етюдів та музики що рекомендуєте став краще спати, це стало видно по спеціальній програмі на телефоні яку встановив щоб слідкувати, тому дякую)
@ТаїсіяУсенко5 ай бұрын
Дякую за етюд ❤
@tanyacitko91554 ай бұрын
Дякую за цікаву інформацію. Я здивована що почула цікавий факт про подушку, в мене донька 4,5 років то вона якщо не може заснути починає перевертати подушку, яка цікава дитяча інтуїція, а я ні разу не спробувала.
@viktoriaosipenko58475 ай бұрын
Коли не можу заснути, починаю робити мудри для заспокоєння, з діафрагмальним диханням. Досить скоро починаю позіхати і засинаю.
@VNussvobumplitz5 ай бұрын
Не в тему, але дякую Вам за "Тіні в раю". Недавно замовила й почала читати перед сном. До речі, цікаво, а як читання впливає на сон з наукової точки зору? Чи є це збудженням мозку, чи навпаки свого роду заспокоєнням, коли увага перемикається із тривожних подій дня на якусь віртуальну історію? А ще - Ви чудовий, пане Олеже Созонтовичу. Бо Ви впливаєте на людей, яких ніколи не бачили і які бозна-де розкидані по світу. Дякую!
@natella845 ай бұрын
Є текст "Про що ми говоримо, коли говоримо про книжки". Авторка Лія Прайс є дослідницею феномену читання та історії книги, у тексті вона, зокрема, розкрила ваше питання, спираючись на здобутки нейропсихології. Так от, практика читання, згідно з дослідженням 2011 р., на яке Лія Прайс посилається, діє як заспокійливе, при тому не важливо, це кулінарна книга, казки чи детектив про серійного маніяка, головне, аби був друкований формат.
@VNussvobumplitz5 ай бұрын
@@natella84 Дякую! Теж читала різні дослідження й слухала етюди пана Чабана, де говориться про читання як заспокійливе. Але ж цікаво, як може читання одночасно бути й заспокоєнням, і збудженням мозку. Адже коли читаєш перед сном, то активуєш певні ділянки мозку, тим самим ніби заважаючи йому перейти у трансовий стан. До того ж, читання означає наявність світла, а це ще одна перепона сну. Для мене, далекої від науки, це захоплюючий парадокс.
@viktoriaosipenko58475 ай бұрын
Коли Ви тривалий час читаєте, починає втомлюватися зоровий аналізатор і запускається процес гальмування, тобто людину хилить до сну.@@VNussvobumplitz
@Ївга-э1т5 ай бұрын
А хіба можливо себе примушувати?)
@SensePilot5 ай бұрын
Є на полиці книжка, яку точно ніколи не дочитаю до кінця, бо має вона чудову властивість гарантовано приносити сон. Дотепне співпадіння, але це "Діяльність сновидінь" Зігмунда Фрейда. І ніщо так не присинає, як опис клінічних експериментів Майстра...🌟
@ТатьянаМичковская5 ай бұрын
"Боязнь инцеста у этих народов не довольствуется, однако, установлением описанных институтов, которые, как нам кажется, направлены преимущественно против группового инцеста. Мы должны еще прибавить целый ряд «обычаев», которые направлены против индивидуального общения близких родственников в нашем смысле и соблюдаются совершенно с религиозной строгостью, и цель которых не может подлежать никакому сомнению. Эти обычаи, или требуемые обычаем запреты можно назвать «избеганием» (avoidances). Их распространение переходит далеко за пределы австралийских тотемистических народов, но и тут я попрошу читателя довольствоваться фрагментарным отрывком из богатого материала. В Меланезии такие ограничивающие запрещения касаются сношений мальчиков с матерью и сестрами. Так, например, на Lepers Island, одном из Неогибридских островов, мальчик в известном возрасте оставляет материнский дом и переселяется в «клубный дом», где он с того времени постоянно спит и ест. Если ему и дозволяется посещать свой дом, чтобы получать оттуда пищу, то он должен уйти оттуда не поевши, если его сестры находятся дома; если же никого из сестер нет дома, то он может сесть возле двери и поесть. Если брат и сестра случайно встречаются вне дома на открытом месте, то они должны убежать или спрятаться в сторону. Если мальчик узнает следы ног своих сестер на песке, то ему нельзя идти по этим следам так же, как и им по его следам. Больше того, он не смеет произносить их имен и побоится произнести самое обыкновенное слово, если оно входит, как составная часть, в их имя. Это «избегание», начинающееся со времени церемониала возмужалости, соблюдается в течение всей жизни. Сдержанность в отношениях между матерью и сыном с годами увеличивается, проявляясь преимущественно со стороны матери. Если она приносит сыну что-нибудь поесть, то не передает ему сама, а только ставит перед ним. Она не обращается к нему с интимной речью, говорит ему, согласно нашему обороту речи, не «ты», а «вы». Подобные же обычаигосподствуют в Новой Каледонии. Если брат и сестра встречаются, то она прячется в кусты, а он проходит мимо, не поворачивая головы." Фрейд ,,Тотем и Табу"