Чудовий подкаст на доволі важливу для нас,як нації тему. Дякую авторам,дякую гостю. Прогнозують важку зиму,тож завантажуйте,чи купуйте,собі побільше книг
@НаталяКорнійчук-л6ш3 ай бұрын
Які знання!!! Дякую за гостя!
@WhoeverRestrainsHisLips3 ай бұрын
Дяка за цікавезного гостя
@mikemykin56073 ай бұрын
Дякую, на одному подиху
@taraskutnyi450719 күн бұрын
Супер дякую
@kolpavel3 ай бұрын
Дуже, дуже.
@sergiimelnikov93743 ай бұрын
Фонтан імен, явищ, подій! Суцільна насолода!!!!
@ВикторияДхам3 ай бұрын
Щиро дякую за запрошення цікавого гостя. Бажаю успіхів!
@ОксанаТарасенко-ж1ы3 ай бұрын
дякую за цікавого гостя
@ВолодимирКасяненко-д6ь3 ай бұрын
Дякую за правду
@VincentVega3173 ай бұрын
Епічно. Дякую
@olenalykhmus24533 ай бұрын
дякую дуже - отримала відповіді на певні свої думки - не лише інформативно...чудовий "наскрізний" аналіз
@andriikoshurko65512 ай бұрын
прекрасний випуск, дуже дякую!
@OleksiiCherezov3 ай бұрын
Цікавезна розмова! Дякую за Вашу працю!
@ЕвгенийМолчанов-н3м3 ай бұрын
Крутий гість, дуже цікава розмова. Будь-ласка, запрошуйте ще
@БогданДомницкий-ю3р3 ай бұрын
Чудовий випуск, щиро вдячний ❤
@ihorbaran4503 ай бұрын
Щира подяка вам за тему 💙🇺🇦👌😍
@ВолодимирКасяненко-д6ь3 ай бұрын
Дякую за правду і фаховість ФРН Барщ Лужиччина з Бранденбургу Володимир Касяненко харківець
@СвятославЛукьяненко-х8т3 ай бұрын
Дуже цікаво і несподівано
@ua-wc1kp3 ай бұрын
Дякую за відео👍🏻👍🏻
@Jane-lf9wd2 ай бұрын
Дякую за просвітницьку роботу. Я навіть не знала, що Куліш писав вірші. Радянська школа -це як віспа. Можна вилікуватися, проте шрами залишаються.
@olexanderrozhko44623 ай бұрын
Дякую! Надзвичайно цікаво та пізнавальнл. Багато чого не знав.
@ievgendesiatkin42023 ай бұрын
І знову шикарне відео!!! Дякую за таку прекрасну розмову!❤
@КостянтинХлопіцький3 ай бұрын
❤ слава нації й кінець МХ, в Ім'я Ісуса Христа,-- Амінь🎉.😊
@ОлександрОлександров-и2з3 ай бұрын
На цьому вам моє бадьоре, українське Амінь.
@igorkrasniy77853 ай бұрын
@@ОлександрОлександров-и2з ,, Отож-бо й воно , а ще краще - АВЖЕЖ❗️" ( Д.О.Корчинський )
@РусланаДобровольська-э2ф3 ай бұрын
Дякую за гостя!
@tetianakazakova11223 ай бұрын
Супкрвипуск. ! Переслухала 2 рази. Дякую.
@ІлонаЩириця3 ай бұрын
Надзвичайно цікаво.
@oi-tw8uo3 ай бұрын
Дякую за вашу роботу! Хотілося би дійсно дізнатися більше про життя та діяльність Петра Могили, ТА взагалі історію Української церкви. Наприклад, ЯК на нижчому рівні місцеві священники могли зберігати українську традиції у рамках зросійщеної імперської організації під назвою РПЦ. Та ж сама сакральна архітектура, яку на Лівобережжі наприклад досліджував Таранушенко. Про архітектуру було б цікаво послухати Віктора Вечерського.
@DARDA3603 ай бұрын
"Як би ви вчились так як треба, то й мудрість би була своя" - ТГШ
@dmytrosysoiev49893 ай бұрын
🤘
@olexanderrozhko44623 ай бұрын
Цікаво, а як до творчості Шевченка та української літератури загалом ставився Ніколай Нєкрасов? Запитую тому, що на відомому полотні Іллі Ріпина "Не чекали" ("Не ждали") родинна домівка годовного персонажу, який таки повернувся з заслання, прикрашена двома портретами: Тараса Шевченка та Ніколая Нєкрасова. Був би щиро вдячним за відповідь на це питання.
@petrogulak3 ай бұрын
До Шевченка ставився позитивно, але показово, що у вірші на смерть Т.Ш. Нєкрасов описує його передовсім як мученика й ані слова не каже про нього як про поета. А от Шевченко поезію Нєкрасова терпіти не міг.
@olexanderrozhko44623 ай бұрын
@@petrogulak Щиро дякую за відповідь! Я цього не знав. І, якщо можна, то ще одне питання: а чи правда, зо Нікодай Нєкрасов по своїй мамі був українцем та тривалий час мешкав в Україні?
@petrogulak3 ай бұрын
@@olexanderrozhko4462 Нєкрасов народився в Немирові, але вже з п'яти років жив у Росії. Мати свою, уроджену Закревську, вважав полькою - не знаю, хто вона була насправді.
@olexanderrozhko44623 ай бұрын
@@petrogulak Дякую!
@олегзадорожний-о9о3 ай бұрын
Русалка ДністровАя
@taraskutnyi45073 ай бұрын
Супер дякую А ле питання чому клоуни не помставлять в шкільну програму Хмари Нечуя Читат СТАРОСВІТСЬКІ МАТУШКИ І БАТЮШКИ СУПЕР ДЖЕРЯ ШЕДЕВРИ ПАНАС З ЙОГО ПОВІЯ І РЕВУТЬ ВОЛИ ФРАНКО БОРИСЛАВ ЦІКАВО ЩО Щ ТИХ ТВОРІВ ЧИТАЛИ АБО СЛУХАЛИ 6 МЕНЕДЖЕРІВ НАЧОЛІ З КЛОУНОМ І ОЛЕНКОЮ??
@nazarkuriy35752 ай бұрын
Гарячий Куліш/гарячий куліш 😂
@ДенисЯмпольський-ь4т2 ай бұрын
+++
@V.D.3 ай бұрын
Ось це альтернатива малоросам а-ля Яневський і Ко. Хлопці, мусите спростовувати україномовних україноненависників, любітєлєй Булґакова
@sergeivakalchuk44073 ай бұрын
мені не подобається що 19ст ми сприймаємо виключно через письменників, політичні гуртки... розкажіть про цукрові заводи? про ландшафт нового Києва, про технології літаки трамвай залізну дорогу, про мікрокредитування свій до свого по своє, про освіту Галаганів
@dariia_dryhola3 ай бұрын
Цей канал має літературознавчу оптику, тому досліджує тексти, письменниць-ків, їхнє оточення та контекст. За таким, що вас цікавить, звертайтесь до інших каналів (локальна історія, історія без міфів, 10 питань історику, тощо)
@ЛютийМахновець3 ай бұрын
Якось, із надлишковою "скромністю", про "антиімперські" листівки по Києву сказали... "невідомо хто"!... а про зміст чого не розказали?... незручний для офіційної історії, яка змальовуї українців недонацією?...
@igormikhaylov84212 ай бұрын
Тобто імперські австрійська частина це захід а російська схід? На мапу подивіться . Взагалі-то австрійська це 5 сучасних областей, а усе інше це російська частина. Наддніпрянщина це не схід взагалі-то. Про Тараса Шевченко також інше враження - не було там того що росіяни загарбники, там пани та кріпаки. Навряд чи там якісь проблеми мали з рідною мовою або якусь культурну ідентичність їм насаджували та змінювали, там експлуатували , та ще солдаччина, дещо інші проблеми були в більшості населення, що Тарас Шевченко і відображав. Україна для Тараса це Батьківщина, і нічого іншого.
@ЮрийЛавров-з6б3 ай бұрын
🎉В 19м столетие Украины не существовало, а народ будущей Украины жил и процветал в Россиейской империи и в Советском Союзе.
@СергійЛяшенко-ы8и3 ай бұрын
Кусок велікороского лайна виліз.Згинь нечисть
@switlanafarka36213 ай бұрын
Бредятина
@ЛютийМахновець3 ай бұрын
Локальну історію перетворили на аналог "історії без митів" - на майданчик для просування нарративів шовіністичної пропаганди сусідніх країн... повністю ігнорують наявність в українців, як нації, такого потужного прошарку, як русинська шляхта... говорять про істориків Максимовича та Костомарова, але замовчують українця Ф.Духінського... плачуть за солдатчиною для Шевченки, але мовчать про М.Чайковського, який в той же час воював за незалежність від москви... говорять про Капніста та "відродження" козацтва в часи Наполеона, але замовчують про участь русинської шляхти в тих же ж війнах та в повстаннях за відновлення Речи Посполитої (не Польщі)... говорять про Руську Раду у Львові, та повністю ігнорують Руський Собор із учасником Вагілєвічем... Бояться підняти тему соціального протистояння між анархічними низами і козацтвом, та монархічною елітою та русинською шляхтою?... так саме так і слід розглядати нашу історію: як історію великої моноетнічної нації, в якій, авжеж, відбувалися революції, повстання та соціальна боротьба, а не вихолощувати цю історію, не розривати її на шматки, розкидаючи її великі(і в прямому і в переносному значенні), разом із територіями, різним сусідам, залишаючись в позиції жебрака- невдахи, який неспроможний до державності...