8:34 Nie ma "niezidentyfikowanego mięsa". O badaniach DNA mięsa Pani Doktor nie słyszała?
@adammacierzanka1104 ай бұрын
Badania DNA zdają egzamin w przypadku identyfikacji rodzaju mięsa w surowych (lub lekko przetworzonych) produktach mięsnych (np. chłodzone/mrożone mięsa mielone), natomiast metoda identyfikacji DNA często zawodzi w przypadku produktów mięsnych otrzymanych w wyniku bardziej inwazyjnych procesów produkcyjnych (np. z wykorzystaniem wysokiej temperatury i/lub ciśnienia). Tak więc stosunkowo często można mieć problem w trafnej identyfikacji rodzaju mięsa użytego do produkcji danego produktu, jeżeli stosuje się konwencjonalne metody analityczne - np. oparte na analizie DNA...
@gregorgeorg7 ай бұрын
Czy mogl by ktos podac - jaki srodek jest dodawany do miesa zeby po wstrzyknieciu wody , ta woda pozostala w miesie . Bo piersi z kurczka sa napompowane jak balon ! Nikt tego nie podaje !
@adammacierzanka1104 ай бұрын
Jest wiele substancji, które mogą być użyte do wiązania/wprowadzenia wody do produktów mięsnych. Przykładem jest kazeinian sodu - frakcja białkowa otrzymywana z mleka krowiego.
@marcin31367 ай бұрын
Ponoć z 1kg pompują na 1,8kg i to tylko w masarni. A gdzie reszta? A one jeszcze za życia naszprycowane antybiotykami... Szkoda gadać... z mięsem jest największy problem, żeby znaleźć pewne źródło/ pochodzenie.