Jirka vacek a Pavel Samek KOLIKRÁT DENNĚ JÍST? Frekvence stravování, přerušované stravování, fasting

  Рет қаралды 54,891

Fitness007

Fitness007

Күн бұрын

Пікірлер: 147
@Pake878787
@Pake878787 5 жыл бұрын
Ano. Najez se když máš hlad, ne když máš chuť. Najez se, když Ti to řekne tělo, ne když Ti to řekne plánek. Jez kvalitní věci, tělo je chrám, ne popelnice. :)
@mydlonozka
@mydlonozka 5 жыл бұрын
přesně
@mirantvytb6457
@mirantvytb6457 5 жыл бұрын
@Fermentum Mobile když máš na něco chuť tak to znamená že tělo má pocit že ty živiny co má ta potravina, na kterou máš chuť, potřebuje. Ale někdy to je, ale neobjektivní
@finooosterdas9654
@finooosterdas9654 4 жыл бұрын
@@mirantvytb6457 to neni pravda, mysliš, že ludia čo dostanu chut na slaninu v noci tie živiny potrebuju ? takisto chut na sladke neni o tom, že by si do seba potreboval dostat riadne vela dalšieho cukru.....Ako hovorí patrik, najlepšie sa riadit telom, ked je hladne a vypyta si to jedlo,.
@lukasokurkin8617
@lukasokurkin8617 5 жыл бұрын
Super, díky za názory. Bohužel na mě funguje přesný opak, než si říkal. 1, "Vysoko frekvenční stravování" pro mě určitě špatné, jsem unavený, pokud se najím a jídlo mě při menších porcích prostě neuspokojí. Jezdím 4x týdně silový trénink a cca 30 minut kardia 5x týdně. (Troufám si tedy říct, že jsem alespoň průměrný sportovec.) Paradoxně jím maximálně 2x denně a to snídani a večeři večer po tréninku. Důležité je také poznamenat, že striktně držím tento model, což je v podstatě pravidelnost a to je to co si zmiňoval. Mezi těmito jídly nedávám opravdu vůbec nic. Pouze piji kávu, vodu nebo čaj. 2, Sacharidy. Pro mě prostě zlo. Jakmile si dám na snídani sacharidy, sem celý den unavený. Bohužel jsem v nich nenašel nějaké benefity. Momentálně se stravuji převážně z tuků a bílkovin a sacharidy držím do 50g a to ještě z těch co se nasčítají z ovoce, zeleniny, atd. Na tomto modelu jsem zaznamenal mnohem lepší silový progress(ano opravdu jsem na maximální váhy šel nahoru a celkově v tréninku zvedám větší zátěž) a taktéž jsem se v podstatě docela zbavil podkožního tuku. Důležité je také poznamenat, že jsem nikdy nepoužil žádné dopingové látky a zaměřuji se právě na silové výkony. Jediné negativum co jsem zaznamel, je že se prostě nelze napumpovat. To prostě bez sacharidů nejde. Respektuji váš názor a je dobré se na to podívat i z pohledu jiných lidí. Děkuji za něj a pokračujte dále s těmito videi. Určitě sem nechtěl, aby tento příspěvek vyzněl jako posměch, nebo něco takového, jen sem tím prostě potvrdil to, že každý si musí nalézt to, co mu vyhovuje... :)
@PavelSamek
@PavelSamek 5 жыл бұрын
Já sám používám tuto metodu pro sporty, kde je potřeba silový výkon. Ano metabolismus jde modulovat ve smyslu naučit ho šetřit. A to přesně praktikujete vy. Neznám Váš program, ale předpokládám, že netrénujete o větším objemu a rozsahu opakování řekněme +10, a ve svižném tempu (Myšleno krátké přestávky mezi sériemi.) Tím totiž logicky nepálíte tolik glykogenu. Ale uvědomte si, že jsou sporty, kde nároky na příjem energie jsou daleko vyšší, a tam je model 2 jídel utopie. Takže ano věřím, že i na extrémně nízko sacharidové dietě jde fungovat. Je otázkou, jaké výsledky by jste měl na vyvážené dietě. Čímž, ale opět, nemyslím klasickou kulturistickou dietu ala 6x denně maso + rýže :-)
@vladimir7370
@vladimir7370 2 жыл бұрын
Jsem nato podobne.. Kdyz jim 5x 6x denne jsem vyrizeny a pořád bych spal.. A to v praci nachodim 15km denne a trikrat týdne posilovna... Zjistil jsem ze kdyz poslední jidlo mam v 7 vecer a snídaně kolem 9 a v průběhu dne svačinka plus protein.. Tak me to vyhovuje.. A neztracim hmotu..
@jerremyjohns3445
@jerremyjohns3445 5 жыл бұрын
spojení těchto určitě můžu říct osobností je naprostá dokonalost. Díky za to
@CIZOPASNIK
@CIZOPASNIK 5 жыл бұрын
Otázka frekvence jídel je vysoce individuální. Když jsem byl v nejlepší formě, jedl jsem 2 - 3x za den a fungovalo to výrazně líp, než když jsem jedl častěji. Před 3hodinovým silovým tréninkem jsem minimálně 2 hodiny nemohl jíst (obvykle jsem potřeboval i 3-hodinový odstup), abych mohl trénovat komfortně bez pocitu plného žaludku. Pak jsem jedl až hodinu po tréninku. To znamená cca 6 - 7 hodin bez jídla. Během tréninku jsem přijímal velké dávky bcaa a jednoduchých sacharidů. Potréninkové jídlo bylo obvykle 300g masa, volské oko ze 2 - 3 vajec, pečené brambory, okurkový salát. Takže v tom dni zbýval prostor víceméně jen na snídaní a oběd (případně na jeden protein během dne). Pozoroval jsem VÝRAZNĚ lepší trávení, pokud jsem snědl klidně 2000 Kcal v jednom jídle a pak měl 4 - 5 hodin čas trávit, než když jsem se snažil jíst menší porce po 2 - 3 hodinách. Opakuju, je to individuální a samozřejmě to závisí na metabolismu, denním biorytmu, který má každý jiný a mnoha dalších věcech, ale model nízkofrekvenčního stravování může z mé zkušenosti bez problému fungovat pro výkonnostní sportovce.
@adamplgrs5149
@adamplgrs5149 5 жыл бұрын
Super video, super informace! Jen co jsem se divil tak takový striktní pohled na keto mě trochu zklamal. Já osobně jsem keto zkoušel, a výkony jsem na tom měl nejlepší za celý život (úbytek tuku, síla, energie), sacharidy jsem dával jen v jídle po tréninku cca 40g v komplexních... A nemůžu se dočkat až s ní zas začnu a vy chlapy mi to tady chcete takhle rozbourat :D
@lukasstacho3385
@lukasstacho3385 5 жыл бұрын
Mám rád čase videá, hlavne kvôli tomu rozdielnemu pohľadu na určité veci samozrejme aj čo sa týka štýlu cvičenia a dakych podporných doplnkov 🙂dúfam že naďalej budete v tom pokračovat a ľudia si uvedomia že nieje všetko pravda čo sa dakde dočítaju a čo vidia 🙂teším sa na ďalší diel
@lenkahamiltonova8033
@lenkahamiltonova8033 5 жыл бұрын
super videjko :) rozumné názory, kéž by je mělo víc lidí, hlavně těch, kteří mají vliv na ostatní (především skrz sociální sítě). Je paráda, že VY z téhle branže jste takto rozumní!! Ať jste inspirací pro miliony!! ;)
@radkahanzlova2351
@radkahanzlova2351 5 жыл бұрын
Skvělý video chlapi, děkuju... a souhlasím s tím příště rozebrat sacharidy :)
@lubomirberanek1476
@lubomirberanek1476 5 жыл бұрын
Chlapi, díky za video. Jako vždy nahuštěné informacemi. Souhlas, vymýšlet nové revoluční metody stravování je děsně "trendy". Kdyby přerušované půsty fungovaly, frčela by na něm celá kulturistická scéna i vrcholový sport. Pokud se člověk stravuje racionálně, tj. zdravě, občasné a krátkodobé (=jednodenní) půsty však mají svůj efekt - rozjasní to mysl, může to pomoci trávení, očistě organizmu. Také to chce ubrat s fyzickou aktivitou, lehce se projít nebo projet na kole + dostatečně pít a spát. Druhý den se nezprasit. Považovat dlouhodobě praktikované ,16 hod trvající hladovění, za zdraví prospěšné, je mylné. Tělo je ve stresu a může zpomalit metabolismus. Organismus se chystá na nedostek, začne šetřit a ukládat co může. Přežít se na tom dá, ale spíše je to nouze, než cnost. Komu tento způsob stravy funguje, blahopřeji.
@pavelnovak5299
@pavelnovak5299 5 жыл бұрын
Jaké přežít, naopak jme tady díky tomu a civilizační nemoci jsou ze špatných nepravidelných a častých jídel! 16 hodin denně hladovět je nesmysl - když si obyčejný člověk dá pár hodin před spaním večeři, spí osm hod. a ráno si dá snídani až má hlad, tak nehladoví ani půl hodiny, i když je to 16 hodin!!!!!!!!!!!! A metabolismus se zpomalit může horko těžko, to už je vyvráceno.Kdo má od přírody silné trávení a nezasití ho kopa sitého jídla na půl dne a je aktivní, ten to má jinak, když nejí dest hodin, tak má hlad a když hladoví šest na víc, tak je to pro něj negativní
@lubomirberanek1476
@lubomirberanek1476 5 жыл бұрын
@@pavelnovak5299 bohužel jsem jsem tvůj komentář nepochopil. Já se přeci hladovění a přerušovaného půstu nezastávám, ba naopak tvrdím, že je to pouze móda a nepovažuji to za zdravé ani přínosné. Žít se tak dá, ale proč to dělat když to není efektivní.
@pavelnovak5299
@pavelnovak5299 5 жыл бұрын
@@lubomirberanek1476 Tak promiň...ale lidi si pletou šestnáct hodin hladovět a nejíst a z tvého komentu se to dá pochopit oběma způsoby. Reagoval jsem na ten koment a ještě nějak kuse, proto se to samo nedá moc pochopit.Jde o to, že lidi jedli vždycky spíše dvakrát denně a jsou tak stavěni a lidi co se nají posledně večer a pak ráno až mají hlad, tak hladoví tak půl hodiny, i když je to 16 hod od jídla!. Kdyby mongolové a jiné kmeny od Ameriky po Asii nejedli málokrát denně, tak by právě nepřežili, např jeden kmen v Americe jí dvakrát, mezi tím ovoce a je zkoumán pro vyjímečné zdraví cév a trávícího traktu.
@edwardklanmusic
@edwardklanmusic 5 жыл бұрын
Hodně dobrý téma a celkovej rozbor věci. Paráda, díky!
@MrJayD-sq1mx
@MrJayD-sq1mx 4 жыл бұрын
mě se prostě líbí jak je to jednoduchý a pořád to nikdo nechápe
@ladacb
@ladacb 5 жыл бұрын
dobry, konecne dobry....mate prehled, ktery nam predavate. dekuji. supr
@janmatousek7759
@janmatousek7759 5 жыл бұрын
Super video. Víc takových debatujících videí! Jen tak dál
@thomaslovas5481
@thomaslovas5481 5 жыл бұрын
Dekuji moc! Zajimave a Inteligentni video!
@karelz.809
@karelz.809 5 жыл бұрын
Zase a znovu úplně super video a 100% souhlasim 👍😉. DĚKUJI MOC PÁNOVÉ💪
@petrcokolih8994
@petrcokolih8994 5 жыл бұрын
díky za toto informacemi obsáhlé video. Mělo by se dostat mezi nadpoloviční většinu "trenérů"
@The_Last_Stallion
@The_Last_Stallion 5 жыл бұрын
Super video. Skvelé informácie a stručne povedané. Budem vás určite ďalej sledovat
@zivaterapie
@zivaterapie 5 жыл бұрын
Super. Konečně normální info.
@funsmaker
@funsmaker 5 жыл бұрын
Cvičím cca 13 let naturalne moje vaha byla vzdy okolo 105 kg. Jsem tezky endomorf!!! Vetsinu casu jsem se stravoval vysokofrekvence cca 6-7 jidel s cilem zrychleni metabolismu. Za poslední rok prijmám stejné kaloricke množství ve 3-4 jidlech. Muj metabolismus se rapidne zlepsil, vaha klesla o cca 6 kg pri stejne svalove kvalite a mensím podílu tuku. Prestal jsem zcela konzumovat proteinovou suplementaci po treninku a nepocitil jsem na sobe zadny rozdil.Zaměřil jsem se více na suplementaci vitamínů a mineralu ktera je v podstate jedina. Co z toho plyne ???? Přesně jak chlapci rikaji: vysrat se zcela na to co ti kdo rika a doporucuje, vyhybat se extremum, opravdu poslouchat sve telo- zadali si vice sacharidu tak proc mu je nedodat a misto se drzet nejakych nesmyslnych planu!!! Co se suplementace tyce tak si osobne myslim ze je to jeden velky PLACEBO EFEKT !!!!! Zkousel jsem rok trenovat s podporou BCAA a GUTAMINU a PROTEINU a po vynechani teto suplementace jsem nepocitil absolutne zadny rozdil v regeneraci ci svalovém rustu. Pokud mate dostatecně pestry a kvalitni jidelnicek tak si dovolim tvrdit ze zadny z techto komercnich produktu nepotrebujete!!!! Pouze zakladni suplementace v podobe vitaminu,mineralu a kvalitnich tuku. Zbytek jsou vyhozene penize. Jediné kde si myslim ze maji tyto suplementy asi smysl jsou vrcholovi kulturisti na anabolickych steroidech a rustovych latkach.......ale i pro stredne narocneho aktivniho naturalniho sportovce v jakemkoliv odvetvi absolutne postradaji smysl.....
@appleagent8697
@appleagent8697 5 жыл бұрын
naprostej souhlas se vším, zastal bych se Glutaminu, kterej pomáhá obnovovat linii tlustého střeva a pokud jedeš hodně vitamínů a minerálů, zařadil bych ho zpátky, ale jinak zbylý suplementy jsou k hovnu, kromě kvalitního proteinu.
@danielliszok9743
@danielliszok9743 3 жыл бұрын
Souhlasím.
@Pajrou90
@Pajrou90 5 жыл бұрын
Konecne nekdo kdo ma rozum💪
@jl8412
@jl8412 3 жыл бұрын
V tomto videu bolo povedane vsetko. Hlavne pouzivat zdravy sedliacky rozum a pocuvat vlastne telo nie pseudoodbornikov. 👌
@nadkapalesova2833
@nadkapalesova2833 2 жыл бұрын
Superrr dakujemm moccc dobre
5 жыл бұрын
Neviem prečo by som pri IF mal tendenciu prejedat, to je nezmysel. Ja rozumiem a suhlasim s tym, ze kazdy ma jedavat tak, aby mu to vyhovovalo. Ale ignotovst fakty...treba si studie o cyrkadialnych rytmoch nasudovst. Pri vrcholovych kulturistoch sa necudujem ze musa jest 6-8 jedla aby prijali mrte kalorii. A este, treba sa pzriet na stravu vacsiny vrcholovych kulturistov - to nema nic so zdravim zivotnym stylom nic spolocne. Trosku subjektivne info v tomto videu 😏
@michaldusek7400
@michaldusek7400 5 жыл бұрын
šikuli...konečně zase někdo v dnešní době se zdravým rozumem...zdravím...
@non9886
@non9886 5 жыл бұрын
stravou a cvičením se zabývám už velmi dlouho. navíc také tím, co je pro lidi největším oříškem a to jak to všechno skloubit s prací. časem si člověk najde svůj styl, vznikne z toho jakýsi systém či základ. ale obecně si myslím, že žádný stravovací styl není dokonalý. každý je potřeba vybalancovávat. pokud někdo jí často, určitě jednou za čas je dobré nechat trávení odpočinout a snížit frekvenci jídel. stejně tak sacharidy. pokud někdo jí vyšší sacharidy, což pořád považuji za nejoptimálnější a nejpřirozenější stravování, tak občas sacharidy snížit nebo dát si jídlo bez sacharidů není od věci. a takhle je to se vším. kromě práce, životního stylu, charakteru tréninku se na potřebách podílí i věk, pohlaví, ale i roční doba, počasí apd. někde jsem slyšel i o měsíčním cyklu, který se točí, kolem úplňku apd. a musím říct, že to určitě má něco do sebe. a pak samozřejmě záleží na cíli stravování. pokud je člověk v objemové fázi, tak jí jinak. dlužno říci, že objem, je prostě výjimečná časově omezená záležitost a udržovací fáze je pro výkonost a hlavně zdraví mnohem podstatnější. lidé se ani tak neliší fyziologicky, liší se prostě jejich nastavení, které si celoživotně budujeme svým životním stylem a mění se i z jiných důvodů. pokud lidem funguje trávení a tělo obecně optimálně, jejich odezva na jídlo a trénink bude obdobná. pokud to někomu nefunguje, je to z toho důvodu, že prostě tělo není v dobrém stavu a je potřeba nejdříve (a postupně) ho pročistit a vyladit si metabolismus. a hlavně jako u všeho, základ je konzistence a vytrvalost. znám lidi, kteří cvičí docela blbě, stravování nic moc, ale dělají to tak dlouho, že prostě ty výsledky mají. dneska všichni chtějí všechno hned a ještě si ani neupevnili jeden návyk, už přemýšlí, jak s tím vyjebat a najít nějakou zkratku. ale to všechno souvisí s tím, že místo nějaké vášně ke cvičení lidé cvičí pro image. dneska je fitness takový byznys, že do sebe zkrátka vtáhnul lidi, kteří tam nemají co dělat, protože pro to nemají ani vlohy ani tu vnitřní touhu cvičit a dlouhodobě na sobě pracovat...
@KAjo07
@KAjo07 5 жыл бұрын
secko super az na ten šerbel na kebuli :D
@remed1
@remed1 5 жыл бұрын
Super video jako vždycky od Vás dvou 👍 Jirko, nemohl bys příště trochu víc probrat to tvoje spaní, říkal jsi, že spíš od 23:00 do 04:00, to takhle spíš každej den? A jak ses k tomu dokázal propracovat, nemáš nějakou radu, jak snížit délku spánku? Já bych prostě po 5 hodinách nedokázal vstát 😂 vím, že to není moc kulturistickej dotaz, ale zajímá mě to hlavně pro život... Díky a ať se daří 👍
@zdenekpelcman5167
@zdenekpelcman5167 5 жыл бұрын
Zdravím Vás oba pánové. Nechci, aby jste můj komentář brali negativně, opakuji znova ne negativně 😊 Jsem asi pořád jen začátečník a pořád hledám způsob, který mi na 100 % sedne. Je mi 33 a mám crohnovu chorobu, cvičím 6x tydne. Momentálně jsem vyzkoušel přerušovaný půst. To především z důvodu vstrebatelnosti potravy a produkci hormonů. Zatím praktikuji jen krátce, ale cítím se fajn, uvidíme ... Nicméně jsem Vám a hlavně třeba těm, kteří se nemohou rozhodbout, na příkladu ukázat, ze pro někoho i tady je cesta. Rozhodně to není žádný instagramak, dnes uz ma profi kartu. Každopádně si ale myslím, přesně jak říkáte Vy, nelze vytesat do kamene... Zde odkaz na článek od Jakuba Dvoračka. Jakuba znám osobně, myslím, ze on je ten nejlepší příklad... doporučuji přečíst do konce 😉 fitcult.refresher.sk/405/Jakub-Dvoracek-Niektori-si-myslia-ze-je-to-o-suplementoch-ale-je-to-o-tom-co-si-das-do-nakupneho-kosika-a-co-si-uvaris-Rozhovor
@ondrejdivis4858
@ondrejdivis4858 5 жыл бұрын
Super video. I miminka mají jíst každé 2-3hodiny a jak jim to roste. :-D
@josefturo5362
@josefturo5362 4 жыл бұрын
Taky jím po 2-3 hodinách ,a vyhovuje mi to i když mi je 60 let
@1mckartny
@1mckartny 5 жыл бұрын
Suma sumárum dělej u čeho se cítíš dobře...já nedělal jako mladý drepy a mrtvý tahy protože mě to nedělalo dobře a výsledek byl dnes je delam protože mě baví a stejný s jídlem potřeby se mění
@appleagent8697
@appleagent8697 5 жыл бұрын
3 velká jídla denně a dvě menší svačiny úplně bohatě stačí na nabírání funkční svalové hmoty, jdou se dělat luxusní výsledky, zvyšovat sílu, nehladovět, kvalitně spát, zdravě žít..
@jaroslavahockova2912
@jaroslavahockova2912 5 жыл бұрын
Super video
@stanislavpeca1498
@stanislavpeca1498 5 жыл бұрын
Boris Orava Ketodieta, neskutečná závodní forma. Prosil bych vysvětlení.
@PavelSamek
@PavelSamek 5 жыл бұрын
O jaké závodní formě se bavíme? Nikdy nepopírá, že krýt potřebu energie pomocí tuků může být z hlediska výkonu často výhodné. Dokonce jsou reálné studie o tom, že je možné podávat silové výkony a současně minimalizovat nárůst svalové hmoty pomocí takového systému stravovaní. Zde se bavíme, ale o lidech kteří cílí na formování postavy a budování aktivní hmoty. Boris je ideální příklad. Boris disponoval fenomenální postavou, už jako junior. V té době používal standartní model stravování té doby. Tedy smíšená strava založená na přebytku sacharidů, dostatku bílkovin a minima tuků. Následně přešel na svou modifikaci, kdy konzumoval mírně více tuků, dostatek sacharidů a velmi komfortní množství bílkovin v modu tzv. vysokofrekvěnčního stravování. V té době jsem ho viděl, a musím říct, že vypadal absolutně fenomenálně. Postupně se, ale začal zaměřovat na silový výkon, a optimalizaci tzv.performance. Logicky se přeformovala jeho postava. Nikdo tedy nepopírá, že pro výkon lze využít cílené postupy. Na Borisovi je to krásně vidět. Jeho postava se přetransformovala od štíhlého atleta z velmi nízkým procentem tuku, do postavy těžkého atleta zaměřujícího se na silové výkony ve kterých zaznamenává zcela jistě pokroky. Já sám jsem téměř přesvědčen, že Boris je opravdu naturální a velmi talentovaný atlet, který prostě jen modifikuje své postupy podle toho, který cíl sleduje. A ano pro určité sporty, je optimální dosáhnout maximální silové výkonnosti, bez potřeby budovat hmotu, a udržovat minimum podkožního tuku. On sám někde poznamenal, že kulturistika pro něj byla jen jakýmsi dospíváním.
@stanislavpeca1498
@stanislavpeca1498 5 жыл бұрын
Moc děkuji za odpověď
@PavelSamek
@PavelSamek 5 жыл бұрын
@@stanislavpeca1498 každopádně jsem viděl Borise v roce 2009 kdy mi tvrdil, že si tak kondicne cvičí. Jedl normálně 6x denně a cvičil klasický split. Když se svlékl, tak mi spadla brada, a měl chuť se na cvičení vykašlat 😄. Vypadal výrazně lépe, než pak na soutěžích. Myslím, že kdyby Boris upřednostňil kulturisticky trénink a výživu, například ala Chris Aceto, tak máme Mistra Světa. Boris je obrovský sportovní talent.
@stanislavpeca1498
@stanislavpeca1498 5 жыл бұрын
@@PavelSamek Se vším souhlasím jeden čas pro mě byl veliká inspirace. Hlavně v tom jak nad vším systematicky přemýšlí. Výborný atlet... Jeden čas jsem pochyboval o je ho naturalnosti ale to už je za mnou.
@PavelSamek
@PavelSamek 5 жыл бұрын
@@stanislavpeca1498 podle mě jeho postava jde naturálně dosáhnout. Myslím, že kdyby vsadil na kulturistickou metodiku, tak by vypadal absolutně neskutečně. Lidé prostě za vším vidí anabolika, ale anabolika z Vás šampiona neudělají. I o sobě jsem slyšel, kdoví co musím brát. Ale nikdo si nevšiml, že se kvalitně stravuji kontinuálně X let, a cvičím už více, jak 25 let. A mám úplně průměrnou postavu. Znám plno sportovců, kteří se vůbec nevěnují silovému tréninku, a vypadají daleko lépe než já :-) Boris je geneticky velmi obdařen, a hromada lidí by nevypadala, jako on, ani při masivní chemické podpoře. Jen Boris nechtěl naplnit svůj potenciál v kulturistice. Za mě je skvělý příklad naplnění genetického potenciálu naturální cestou, při použití metod pro maximální rozvoj, Slovenský závodník Luboš Maliňák. Ten zdaleka neměl dispozice, jako Boris, ale zase veškerou energii věnoval kulturistice, a nakonec získal titul Mistra Světa.
@albertjistofszy2845
@albertjistofszy2845 5 жыл бұрын
Zaujímal by ma názor na fasting iba cez dni voľno v posilke. NECH si aj trávenie oddýchne, samozrjeme dni keď cvičím tak klasika stravovanie 5krat denné. som študent takže veľa toho cez deň nerobim
@filiphladky9685
@filiphladky9685 Жыл бұрын
Adam raw - omad, kouknete jak vypadá 😁
@fitness0079
@fitness0079 Жыл бұрын
👀
@vojtechsvehla2247
@vojtechsvehla2247 4 жыл бұрын
Je pravda, že není správně se v 8smi hodinovém okně se narvat třemi jídly. Ale pokud si to v těch osmi hodinách rozdělíme například na 5 až 6 jídel, tak je to v pořádku... Prostě si každou hoďku a půl dám něco... A pak večer už ne a vydržím 14 až 16 hodin bez jídla před noc a ráno.... Tělo si pěkně všechno stráví, a vše ze sebe za tu dobu dostane a je organismus krásně připravený na další přísun jídla..... Není pak tak "zasekaný"
@sebeklase9555
@sebeklase9555 5 жыл бұрын
Svata pravda kluci
@fantocieu
@fantocieu 4 жыл бұрын
Zajímavé video a každý si musí vyzkoušet co mu vyhovuje a pak si udělat názor :-). Pokud zmiňujete, že neznáte nikoho, kdo jede nízkofrekvenční stravovaní při funkčním a silovém tréninku, tak posílám odkaz na Vlada Zlatoše ze Slovenka (@vladozlatos). Jeho životní příběh a tvorba je velice inspirující jak od vloček každé ráno přešel až tam kde je dnes. Moc lidí s takto funkčním tělem a životním přístupem k racionální otevřené debatě moc neznám. Měl jsem možnost se s ním setkat několikrát osobně a za mě velice inspirující osoba. Kdo nevěří, tak koukněte na jeho web, Instagram nebo You Tube např. kzbin.info/door/ZGhpYq8DuPsEirGGgrhlFw
@filipekkrasny4855
@filipekkrasny4855 3 жыл бұрын
Konečně někdo rozumný. Samozřejmě že 6x denně jist je úplný nesmysl. Maximálně 2x denně.
@martinholas8652
@martinholas8652 4 жыл бұрын
Ano, mohu potvrdit, jim velmi pravidelne 4-5 jidel denne, jsem skoro vegan ( asi 95 %) a chodim cvicit a citim se skvele
@carlito82
@carlito82 5 жыл бұрын
Zdravim Pavla z Děčína
@ladislavhornak9764
@ladislavhornak9764 5 жыл бұрын
Parádní video! Jen mám takový dotaz. V dietě mám hlad skoro furt a furt myslím na jídlo, takže je to taky nezdravý nebo je to v dietě normální? Že mám stravu rozloženou do 6 jídel a mezi nimi i tak pociťuji pocit hladu.. Je to taky stres pro tělo?
@honzikrohacik5157
@honzikrohacik5157 5 жыл бұрын
Ahoj, mam otázku, je možné se dostat s IF 16/8 pod 10% telesného tuku, mě to vyhovuje, ale nevidím výsledky, když se najím ráno, tak mam pocit na zvracení dlouho. díky :-)
@michalkaftan9720
@michalkaftan9720 5 жыл бұрын
Jinak zase super video jako vždy :)
@samozeleznaterapia3643
@samozeleznaterapia3643 5 жыл бұрын
Pan Samek bol v niektorych vyjadreniach dost neobjektivny. Hlavne tie zovseobecnujuce zavery o keto a IF boli nestastne a nezhoduju sa s realitou aj ked ide o mensinovu cast populacie.
@KillerCZ94
@KillerCZ94 5 жыл бұрын
Ahoj, chtěl bych se zeptat mimo téma. Jakej máte názor na kompresní prádlo? Mělo by pomáhat s regenerací a zvyšovat výkony. Mně osobně je to pohodlný a oceňuji, že mě drží v teple. Má to nějaký vědecký/logický opodstatnění, jak to funguje? Díky a pokračujte se skvělou tvorbou. vaše videa jsou skvělý! Jirka
@michalczefera8431
@michalczefera8431 5 жыл бұрын
Ahoj. Ve videu rikas ze chodis spat v 11, a vstavas ve 4. Coz je 5 hodin. Ja zacal s prichodem noveho roku cvicit, snazim se snidat, coz jsem nikdy nedelal, a celkove se snazim jist pocitove. Kdyz nemam hlad tak do sebe nic nenacpu, nejde to. Nicmene si hlidam kolik toho denne snim. Nekdy to snim ve ctyrech jidlech, nekdy v sesti jidlech, nekdy obed nesnim cely, zbytek dojim treba za hodinu. Co me ale nejvice stresuje je nedostatek spanku. Respektive spim 5 - 6 hodin denne, v nedeli vetsinou spim 10 - 14 hodin. Neni pro me moznost spat 8 hodin v pracovni den. Vsude slicham ze je nutne spat 8 hodin kvuli regeneraci. Jak regenerujes ty kdyz spis 5 hodin denne. Ruce mas velky, palec nahoru.
@KillerCZ94
@KillerCZ94 5 жыл бұрын
@@michalczefera8431 nevím proč to píšeš pod můj dotaz, ale stejně ti odpovím. Steroidy hodně napomáhají regenraci. Proto můžou cvičit 6x týdne, spát míň a jíst víc.
@hagifish
@hagifish 5 жыл бұрын
Pěkný vlasy vykerovany
@vaclavkrejci8738
@vaclavkrejci8738 3 жыл бұрын
Zajímalo by mě jestli kluci by měli stejný názor i v dnešní době 🤔
@panviper7647
@panviper7647 5 жыл бұрын
zajímavě se pánovi nalevo leskne hlava, na to že má daleko více vlasů než paá napravo. Jsou natetované?
@fitness0079
@fitness0079 5 жыл бұрын
Někdo poslouchá obsah, někdo zkoumá vlasy. :D Ano Pavel je má vytetované. :)
@petr9456
@petr9456 5 жыл бұрын
Boris Orava je zastánce nízkofrekvenčního stravování a nízkých sachrů. Abych ho citoval "Jíst 5x a vícekrát denně je otroctví". A nějaký ty úspěchy má. Nicméně já se taky radši najim 5x za den.
@donny5472
@donny5472 5 жыл бұрын
Keby som mal poslúchať telo nemám problém jest kľudne 12 stredne veľkých až veľkých porcií jedla denne a je jedno či pracujem a športujem alebo sedím doma, mám problém niekedy nejesť 2 hodiny a keď nejem 3 hodiny už totálne strácam silu a mám kŕče od hladu
@paultonebyl
@paultonebyl 5 жыл бұрын
Je vse pakli na hlavu kdyz clovek ktery nikdy nepracoval manualne muze tvrdit, ze jako instalater nemam velkej vydej. Tak pro predstavu mam za tyden prez 250 pater a k tomu deset kilometru. A to jeste delam rukama v praci a do dnes nepochopim, ze nemam velkej vydej.
@pavelnovak5299
@pavelnovak5299 5 жыл бұрын
A s těma hokejistama - Dominik Hašek, považovaný za nej brankáře všech dob řekl, že si teť ráno dá koláč, večer zajíce s něčím a oběd moc nemusí. Dovedu si představit, že v době tvrdých tréninků a máchání s těžkými betony a chrániči ten oběd mohl a třeba ještě džus atak ale ne že jedl 6x denně, tak často nejí ani ti 100 kilový, paradoxně by byli nemocní a unavení....prostě mýtus
@milanpecka5348
@milanpecka5348 5 жыл бұрын
Pěkné video, jenom... Ja mám cukrovku 1. Typu a jsem 3 X Mistr republiky (zápas, bench) a pár vyhranych strongmanskych soutěži naturálně. A co teprve Jirka Tkadlčík. Neodsuzujte nás 😁
@PavelSamek
@PavelSamek 5 жыл бұрын
Já absolutně netuším, jak se stravujete vy nebo Jirka Tkadlcik. A už vůbec nevím, proč by jsme Vás měli odsuzovat?
@Marco198286
@Marco198286 5 жыл бұрын
Jaky mate nazor na stravovani se pouze masem - carnivore diet? Jak muzou lidi takto jist nekolik mesicu? Napr. Petr Mara na youtube rika, ze takto ji nekolik mesicu a citi se skvele a zlepsil se mu zdravotni stav. Ja bych cekal, ze se bez sach. dostane do ketozy co neni pro telo asi ok.
@martindrobek8549
@martindrobek8549 5 жыл бұрын
Top.
@vitapreclik5468
@vitapreclik5468 5 жыл бұрын
Hlavní je spíš to, co člověk do sebe háže,než to,kdy. Pokud je strava fakt zdravá a vyvážená, tak jezte, když prostě máte hlad. A co mám vyzkoušeno,tak je abstinence...a to stoprocentní, což bohužel spousta lidí hlavně o víkendu nedodržuje,včetně mě. V pátek je forma a v pondělí je člověk zase téměř na počátku... Stačí 2,3 týdny a forma je úplně někde jinde
@coach_empigo
@coach_empigo 4 жыл бұрын
Otázka by mohla byť položená : Aká frekvencia stravovania je zdravá? Ale tak, či tak, to môže byť rôzna odpoveď, nakoľko okrajové podmienky sa môžu meniť...
@coach_empigo
@coach_empigo 4 жыл бұрын
Je to vždy aj o efektivite metabolizmu... 🔥
@paultonebyl
@paultonebyl 5 жыл бұрын
a jak do sebe mam dostat tolik jidla kdyz mam velikej vydej a telo tolik jidla nestravi.
@OK-qv7mb
@OK-qv7mb 5 жыл бұрын
Jasně no, kulturisti by měli jíst úplně jinak než normální rekreační sportovec. Pokud chceš nabrat hodně, tak to pro tělo není prirozeny a musíš jist více a častěji. Pokud sedíš v kanclu a občas cvicíš tak se částo frekvenčním stravováním vyžereš. Moje zkušenost.
@grimgor4518
@grimgor4518 5 жыл бұрын
"ukažte mi někoho takovýho " -Doporučuju rozhovor Katky Kyptové s Pavlou Kladivovou holky tam brečeli že potřebujou schodit svaly skoro žadnej příjem kalorii v sacharidech a nezhubnou ani deko svalů .:D
@jankaspar2315
@jankaspar2315 5 жыл бұрын
Fredy Krígl už delší dobu jede na keto+ sem tam dává OMAD a vypadá celkem dobře si myslím.
@INFINITAK1
@INFINITAK1 3 жыл бұрын
Jenže to nedělá celí život kámo udělal svaly na sacharidech.
@MrJoeyDark
@MrJoeyDark 5 жыл бұрын
Prosím pozvat do diskuze třeba Adama Česlíka. Mohlo by to být zajímavé.
@serunato927
@serunato927 5 жыл бұрын
KONEČNĚ !!! Konečně někdo kdo používá mozek!!! Hladovění,keto dieta nesmysli!!!!!Proč se vyhýbat sacharidům když jsou pro tělo přirozené už odpradávna?Japonci jsou celý život na rýži a rybách a vedou v dlouhověkosti,jistě zásadní faktor hraje genetika i životní styl ale stejně.A proć hladovět?? Když sem aktivní v práci po práci do posilovny a to vše na dvou nebo třech jídlech???Wtf???Další nelogičnost hladovění spočívá v tom že lidé se pak musí logicky přežrat aby vydržely další "půst" a přežírání není už vůbec nic dobrého pro tělo.Pan Samek v tomto videu rozstřílel všechny rádoby experty na hladovění na prach a ůkazal že s inteligencí je hodně vysoko! Bravo!Perfekt.
@fitness0079
@fitness0079 5 жыл бұрын
⭕ Suplementační pyramida: kzbin.info/www/bejne/paaQd2qse895Z6c ⭕ Intraworkout | Nejlepší produkty do tréninku: kzbin.info/www/bejne/d2OciqKph6uFmKM ⭕ 5 NEJVĚTŠÍCH CHYB ZAČÁTEČNÍKŮ: kzbin.info/www/bejne/iKGafq1vnsaerZo
@lenickametrova7346
@lenickametrova7346 5 жыл бұрын
jako jako jako jako jako
@Tatagenius
@Tatagenius 5 жыл бұрын
Borkovce neznate? 16 hodin hladoveni a v 8mi hodinách sníst kalorie.. Nebo fredy krigl, ten na ketu jedl snad jen dvě jidla za den nebo jedno. Už tak rok.
@PavelSamek
@PavelSamek 5 жыл бұрын
Doporučuji knížku Výživa Pro Kulturistiku, co pan Borkovec napsal s Ivanem Machem. Je zajímavé, jaké může jeden člověk předvádět názorové veletoče.
@fitnesstrener
@fitnesstrener 5 жыл бұрын
Pěkně řečeno ☺️👍
@pavelnovak5299
@pavelnovak5299 5 жыл бұрын
Miliony let, alespoň destitisíce let jedli lidi zhruba dvakrát denně, tak jsou uspůsobeni, jíst dvakrát denně s kopu zeleniny a pod, když máte hlad dvakrát denně, není přerušovaný půst, není žádná móda! Já jsem viděl většinou lidi, co přešli na jídlo každé tři hodiny a tak si ničili zdraví..- je zřejmé, to je třeba si uvědomit, že to vyhovuje, nejen aktivním ale i prostě lidem se silným trávením - tito mistři se takovýma lidma opklopujou a proto mají jiné zkušenosti. A ti zmiňovaní hokejsti jedí normální jídla a podle chuti a ty by nestrávili vždycky za tři hodiny, nakonec to tam bylo tak nějak řečeno .A kdyby jedli podle poradců- aby měli podle tabulek energii tak ji nemají ani výsledky.Nejdůležitější je jak se cítí a hrají doopravdy.S tou pravidelností a pořádným vytrávením tak či tak naprostá pravda. Ať už máte silné trávení, či ne, nesmí to počínání být móda ale vaše přirozenost vycházející z minulosti a nastavení člověka
@Chrontard
@Chrontard 5 жыл бұрын
sam to tak mam, viac jak 3 velke jedla denne moje telo proste nebere a funguje to dobre. max 3 jidla a okolo toho zadne doplnky typu protein na svacinu a podobne.
@andrejnejedlik8426
@andrejnejedlik8426 5 жыл бұрын
Prosim ta a cim si znicili zdravie ked jedli viac ako tri jedla denne ? 😂
@pavelnovak5299
@pavelnovak5299 5 жыл бұрын
@@andrejnejedlik8426 měj oči
@andrejnejedlik8426
@andrejnejedlik8426 5 жыл бұрын
@@pavelnovak5299 to je tvoja odpoved mjej oci ? 😂😂👍
@NiETa16
@NiETa16 5 жыл бұрын
Miliony/desetitisíce let ale také lidé nejedli rohlíky se šunkou, nejezdili auty, neměli internet a žili prostě ve zcela jiném prostředí... Vývoj jde tak dopředu, že už pomalu každá generace žije jinak. Argumenty, že lidé před tisíci lety dělali to a to, jsou směšné, protože, pokud jste si toho nevšiml, nic neni jako před tisíci lety. Nemáme stejné trávení jako lidé v pravěku. Tím nechci říkat že lidé musí jíst každé 3 hodiny, ale ani netvrdím, že je nejlepší jíst 3x denně. Každý by měl poslouchat svoje tělo a jíst když má potřebu. Po lehkém jídle ať si dá další klidně za 2 hodiny, po půl kilovém steaku, ať si klidně nejí do dalšího dne. Lidé by měli být schopný poznat, kdy potřebujou jídlo..
@pavel840i4
@pavel840i4 5 жыл бұрын
Od mala jim snidane 1 2ha svacina obed svacina vecere 2ha a sladkost pred spanim
@paultonebyl
@paultonebyl 5 жыл бұрын
jim pravidelne a stejne nehubnu.
@tibcokiss
@tibcokiss 5 жыл бұрын
Ahoj..zdravím! Ak by ste sa zaoberali v nejakom videu téme ohľadom glykemického indexu bol by som vám veľmi vďačný! Natrafil som totiž na štúdiu ktorá tvrdí opak toho čo je zaužívané.. Odkaz pridám nižšie.. Zaujíma ma však Váš názor nato z pohľadu kulturistu a čo by ste poradili ľuďom ktorý cvičia i tých čo nie. Majú vôbec GI riešiť? Tu odkaz na štúdiu : www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4370345/
@AlesBursa
@AlesBursa 5 жыл бұрын
Já jim nepravidelně. Bohužel, sem debil a nedělám to úmyslně, ale většinou to tak vyplyne
@vitapreclik5468
@vitapreclik5468 5 жыл бұрын
Jinak ještě svatá pravda ohledně nárůstu kil...,stačí pomalu a kvalitně
@pavelkolator9289
@pavelkolator9289 5 жыл бұрын
od te doby co jsem poslouchal lidi co rikaly, ze 800 sachru je moc tak jsem se domrdal. Například vločky a vláknina je to nejhorsi, akorad nas to zasere.
@hermis8
@hermis8 5 жыл бұрын
Vločky nemůžu vůbec žrát, to samý tvaroh 😀
@Stronger493
@Stronger493 5 жыл бұрын
Já znám dva naturální, kteří se stravují spíše nízkofrekvenčně s dobrými výsledky. Vladimír Štindl (howtobehero.cz) a Adam Raw (ikona silové kalisteniky nejen v ČR). Čímž ale netvrdím, že by se tím měli všichni řídit. Čistě jen pro příklad.
@PavelSamek
@PavelSamek 5 жыл бұрын
A opravdu je znáš? Tím myslím, že dlouhodobě víš, jak se stravují. Víš, já už slyšel spousty lidí tvrdit, že něco nějak dělají, ale v reálu bylo vše úplně jinak. Mrkni na Prom-In na video s názvem,, Proč se lže ve fitness.,, Je tam příklad, který prezentuje, jak mohou být tvrzení zkreslena. A je to situace, která se opravdu stala. Bylo u ní cca 50 účastníků semináře.
@Stronger493
@Stronger493 5 жыл бұрын
@@PavelSamek Video jsem viděl, ale todle se nedá srovnávat. Tam byl nějaký pán, který evidentně nevěděl, která bije. Ale mluvit za ně nemůžu samozřejmě.
@PavelSamek
@PavelSamek 5 жыл бұрын
@@Stronger493 ten pán naopak ví, která bije. Je to skvělý sportovec. Jen bylo jeho tvrzení o tom, že rád doplňuje energii koncentrovaným zdrojem tuku (ořechy) zkresleno. Podobné je to z tvrzením mnohých sportovců. Jen někteří svá tvrzení zkreslují sami. A to buď účelově, a často z nevědomosti. Zrovna od jednoho z pánů na internetu jsem slyšel, že mateřské mléko neobsahuje kasein. Takový člověk, asi nemá velké povědomí o výživě, když mu chybí elementární znalosti. A takových lidí, kteří suverénně vykládají o výživě na internetu, a přitom bez servítky tvrdí totální blud, je mnoho. Mě tato suverenita chybí, vždy prezentuji názor, a jsem otevřen diskuzi.
@Stronger493
@Stronger493 5 жыл бұрын
@@PavelSamek Ještě Jenda Caha mě napadá. Ten snad jede na lowcarb. Ale přímo o tom mluvit jsem ho neslyšel.
@PavelSamek
@PavelSamek 5 жыл бұрын
@@Stronger493 můžu se zeptat s kolika reálnými sportovci jsi se osobně potkal. Kolik jich měl možnost sledovat, co opravdu dělají? Zkus se podívat kolem sebe? Já se v tom pohybuji 25 let. A už opravdu neposlouchám, kdo co říká, že dělá, protože - důvod jsem psal výše. Jinak, co vím, tak Honza Caha jí opravdu velmi málo. Sám to úplně nechápu, ale vím, že metabolismus jde trénovat na ,, nízkou spotřebu,, je to, ale dobrá varianta pro každého? Nevím. Lidé co sem viděl, a byli vitální do vysokého věku, tak prostě jedli. Jedli rádi a byli aktivní. Naopak jsem viděl spousty lidí co řešili co je nejlepší, co říkají studie atd. Často pak končili v péči lékařů.
@martinmikus2183
@martinmikus2183 Жыл бұрын
Faktorem nejsou jen samotná úmrtí během aktivní kariéry, ale také šance na dožití, která je u kulturistů menší, než u průměrné populace! I když říkám menší, je tato šance skoro stejná, jenže musíme počítat s tím, že do průměrné populace se řadí všichni obézní lidé, alkoholici a kuřáci, atd. atd. Pokud bychom tuto šanci na dožití porovnávali s dalšími sportovci, je tento rozdíl mnohem viditelnější. Oproti fotbalistům je úmrtnost kulturistů v určitém věku zhruba trojnásobná. Oproti atletům až čtyřnásobná.
@dusanl8726
@dusanl8726 Жыл бұрын
Kdy Jirka změnil nazor ... v poslednich videích propaguje 3 x denně. Njn vývoj Petr Havlíček také si tím prošel
@fitness0079
@fitness0079 Жыл бұрын
Tak 4,5 roku od tohoto videa je vskutku dlouhá doba, takže někde se to tam zlomilo i co se rozložéní makroživin týče 🙌🏾😊
@jr6949
@jr6949 5 жыл бұрын
Nazor na cukrfee, ktera je propagovana tady? cukrfree.cz/
@fitness0079
@fitness0079 5 жыл бұрын
Je to Janči styl, který takto vyhovuje. :) Když se podíváte na to co jí, ani byste nepoznali, že je "cukrfree". Sacharidy jí v jídelníčku rozhodně nechybí.
@LukeTerzic
@LukeTerzic 5 жыл бұрын
Skoro jako protivideo na Borkovce a jejich nizkofrekvenční stravování :D
@lincolnabraham6733
@lincolnabraham6733 5 жыл бұрын
Pánové...naprosto nepopírám vaše kvality v oblasti zmíněné...ale co se týče IF, tak o tom tady říkáte naprosté bulšity...a pokud se chcete dovzdělat, tak zde je jen letmý výčet vědecky podložených hodin videí od člověka, který má jen "lehce" větší popularitu a hlavně vážnost informací, nežli vy zde :-) kzbin.info/www/bejne/paXSg4uFaq19rrs
@hoplitxD
@hoplitxD 5 жыл бұрын
Konečně někdo...ještě bych zmínil Dr. Berga
@lincolnabraham6733
@lincolnabraham6733 5 жыл бұрын
@@hoplitxD Ano ten má také lehce více nastudováno a vědecky podloženo, než tito zde :-) Nebo i Fledge fitness, Sixpackabs kanály od Tomyho D...je toho mraky. Tito o tom neví zhola nic, pouze jen hrubý nástřel ...je to úsměvné jak to s tím hokejistou démonizují :-D
@hoplitxD
@hoplitxD 5 жыл бұрын
@@lincolnabraham6733 Přesně tak
@michalkaftan9720
@michalkaftan9720 5 жыл бұрын
A co třeba Borkovec ? Ted to propaguje a ne špatně jak někdo.. 😂😂😂
@2fxfxfx
@2fxfxfx 5 жыл бұрын
Vždyť on celý život jedl vysokofrekvenční kulturistickou stravu - a na tom vybudoval formu, svaly, výkonnost! A teď jí fasting pouze pár týdnů/měsíců...
@michalkaftan9720
@michalkaftan9720 5 жыл бұрын
@@2fxfxfx jo to vim , jen to vysvětluje lip nežli někdo jiný a v tom videou byla ta narážka na to jedno video co je...
@pavelkolator9289
@pavelkolator9289 5 жыл бұрын
jim pravidelne sestkrát denne a stejne nehubnu a pohyb mam a hornony mam stejne v prdeli.
@hermis8
@hermis8 5 жыл бұрын
Kolik jíš sacharidů, tuků a bílkovin a z čeho je prijmas? Kolik vážíš? Kolik ti je let?
@golemhd3434
@golemhd3434 5 жыл бұрын
Šestkrát denně je moc uber a uvydis sám
@hermis8
@hermis8 5 жыл бұрын
@@golemhd3434 není, podle toho co jí, jestli ji knedlíky a klobásy s chlebem je moc i 3x,jestli jí dietně může jist klidně 10x 😂 jde jen o celkový příjem
@golemhd3434
@golemhd3434 5 жыл бұрын
@@hermis8 to chápu haha
@Deckard13
@Deckard13 5 жыл бұрын
narazi na borkovce?
@mustafa-cm1oz
@mustafa-cm1oz 5 жыл бұрын
tohle jsou opravdovi znalci
@filthyfrank3670
@filthyfrank3670 5 жыл бұрын
Já žeru hovna se střepama a jsem nasycenej na celý den.
So Cute 🥰 who is better?
00:15
dednahype
Рет қаралды 18 МЛН
Правильный подход к детям
00:18
Beatrise
Рет қаралды 9 МЛН
Thank you Santa
00:13
Nadir Show
Рет қаралды 59 МЛН
Why no RONALDO?! 🤔⚽️
00:28
Celine Dept
Рет қаралды 115 МЛН
JAKÉ DOPLŇKY STRAVY MAJÍ SMYSL? Suplementační pyramida.
25:27
Je pití mléka zdravé, nebo nepřirozené?
9:11
Rozum v troubě
Рет қаралды 361 М.
Kolikrát denně byste měli jíst?
4:41
Rozum v troubě
Рет қаралды 68 М.
So Cute 🥰 who is better?
00:15
dednahype
Рет қаралды 18 МЛН