Ő és izé! Egy akármilyen vezetéknek ha egy szálról van szó, egyetlen paramétere van amit úgy hívunk vezetőképesség. Ha sodrott többszálas vezetékről van szó, akkor is. Ha párban fut, akkot bejátszik némi kapacitás, ami a hangfrekvenciás tartományban teljessen lényegtelen paraméter. A csatlakozóknál szintén az átmeneti ellenállás játszik, de egy átlag csavaros szorítású hangfalcsatlakozónál egyenlő nulla. A vezeték keresztmetszet egy más dolog. Minnél nagyobb annál nagyobb áram folyhat anélkül, hogy a vezeték melegedne. Tehát cél a kis ellenállás és a maximális és folyamatossan fellépő áramokra tervezése a vezetéknek. Csúcsáramokra is lehet méretezni. Szóval ez egy nagyon jó videó lenne, ha láttunk volna benne ellenállás mérőt, milli Ohmos tartományban, esetleg kapacitás mérőt. Meg süket szobában történő hangfal mérést ugyanazzal a hangfallal és erősítővel, mérőjellel és a különféle gyártóktól származó kábelekkel. Így meg csak mese.
@tamasmarcellnagy855 жыл бұрын
Aki komolyabban foglalkozik hifizéssel az megérti a te álláspontodat. De te sohasem fogod az övét. Ez kb ugyan olyan, mintha dicsekednél a 300000Ft-os kerékpároddal egy profi versenyzőnek, aki csak csendben megmosolyog téged.
@M0GLU5 жыл бұрын
@@tamasmarcellnagy85 Aki komolyan foglalkozik akármivel, annak szinte kötelessége érteni azt amivel foglalkozik beleértve a hozzákapcsolodó tudományokat is. Aki meg csak kezdő, annak meg azért érdemes érteni, mert egyébként megvezetik. "Ha nem tudod, hogy néz ki a burgonya, akkor ne menjél piacra burgonyáért, mert esetleg átvernek". A hangtechnika az elektromosság és elektronika. Az elektromosságnak vannak törvényei, Ohm, Kirchhoff és a többi. A használt eszközök anyagokból vannak, az anyagoknak pedig tulajdonságaik vannak. Vezeték esetén fajlagos vezetőképesség például és van ellenállása is és a kettő nem ugyanaz, de összefügg. Kábel esetén pedig már kapacitás is. Az ára és a színe is egy tulajdonság. Az ára a teljessen ellenőrizhetetlen kategória. Ez főleg attól függ, mekkora a cég arca az adott felhasználók körében és mi a kereslet a termékre. Ha nagy a cég arca, akkor 10 ezer Forint / méter ha kicsi akkor 100 Forint / méter. De ha valaki nagyon kutakodik, akkor megtalálhatja a 10 ezer Forintos kábelt is százért. Mert egy távolkeleti gyártósorról gördül le és amíg nincs megszitázva a nagy arcú logojával addig a 100 Forintos kategória. És azért érdemes elővenni az ellenállás mérőt, mert pl. a távolkeleti gyártó nem átall néha (sokszor) a réznek kinéző vezetékbe aluminiumot csomagolni. Aluminiumot használ és bevonja 1 mikrométer rézzel. Az aluminium fajlagos ellenállása 0,028 Ohm / méter, a rézé pedig 0,017 Ohm / méter az ezüsté 0,016 Ohm / méter. Ha a hangfal 5 méterre van az erősítőtől, akkor ez az érték az elhanyagolható kategória.
@tamasmarcellnagy855 жыл бұрын
@@M0GLU próbálj ki egy 30000 és egy 300000Ft-os erősítőt. Mindegyikben kondi, ellenállás, tekercsek,stb. van, de mégis más a hangjuk. A technológia viszont eltérő és hidd el te is kihallanád a különbséget.
@M0GLU5 жыл бұрын
@@tamasmarcellnagy85 Kábelről beszélünk, nem erősítőről. Én is tudom, hogy van külömbség. Néhány rősítőt "megettem" már életem során. Sőt építettem, sőt javítottam csöveset és félvezetőset is. A vezeték egy passzív alkatrész. Vannak paraméterei, amik 3-5 méteren nem számítanak. A réz az réz, tök mindegy milyen márkanév van rászitázva. Itt arról van szó példaként, hogy egy 100Wattos izzó 0.75mm-es vagy 4mm-es réz vagy ezüst vezetékkel világít-e szebben? Tök mindegy. Mindegyikkel egyformán világít 3-5, de még 50 méteren bellül is. 100 méter vezetéknél nulla egész x lumennel kevesebb fényt bocsát ki. 15Hz és 22khz hangfrekvencia tartományban 100-200Wattig a kábel szinte tök mindegy. Nem lehet túl vékony, mert akkor feszültség eshet rajta, de ennyi. Mutass kérdőíves tesztet, ami minimum húsz független tesztelővel, koruk és nemük mozogjon széles skálán, bemutatja két, három akárhány kábel közti eltérést! Az erősítőhö annyit. Nem számít az ár! Azt a kerekskedők és nem a mérnökök alkotják. 30 ezer forintbő lehet építeni olyan csöves erősítőt, aminek a hangján az ötéves kisgyerektől a 99 éves öreganyámig mindenki sírva fakad.
@vlaci675 жыл бұрын
Kételkedem, tehát vagyok. A fizika az tudomány, ezért mindenre van tudományos magyarázat. Ez mindaddig így van, amíg nem találsz tudományos magyarázatot egy jelenségre. Javaslom hogy próbálkozz különböző kábelekkel és rájössz miről beszél Gedeon, mérőműszerek nélkül.
@csabakiss97473 жыл бұрын
Kedves Gedeon! Több komoly szakmai tévedés van a filmjeidben, a vezetékekkel kapcsolatban is. Ezt mások a hozzászólásaikban jól leírták. 1. Kersztmetszet négyzet milliméterben és nem "vastagság"! 2. Nagyobb ellenállású, gyengébb réz ellensúlyozható nagyobb kersztmetszettel. 3. A hosszirányú sodrás biztosítja a hajlíthatóságot. Párhuzamosan kötegelt vezetékek rúdszerűen merevek (lásd a készülékek belsejében vezeték kötegelések!) 4. nem beszélsz az ér kapacitásról és induktivitásról, lásd pupinizálás!) 5. Hiányzik a koax kábelek használata, melyet sokan használnak hangfrekin is annak ellenére, hogy nagyfrekvenciára készültek. 6. Nem beszélsz a carbon szálas vezetékekről. Ezt a filmet törölni kellene és új filmet kellene készíteni a hibák kijavításával.
@kalmanbalogh95513 ай бұрын
Egyetértek veled maximálisan!
@kalmanbalogh95513 ай бұрын
Kiss Csaba írja le a tutit!
@kalmanbalogh9551Ай бұрын
A csabakiss mondja meg a tutit a kábelekkel kapcsolatosan!👍🏻
@attilahorvath63615 жыл бұрын
Szia! Először is gratula a videóidhoz! Jól érthető, ésszerű, objektív módon mutatod be a dolgokat. Másodszor örülök, hogy a QED szóba került, mert magam is ilyen kábeleket használok és bár az elsőt csupán akciós mivolta miatt próbáltam ki (nem is nagyon hallottam előtte a gyártóról...), azóta a rendszer összes kábele ilyen (hangfal, HDMI, optikai...). Minden csere, feljebb lépés óriási változást hozott, pedig minden alkalommal pesszimismussal cserélek kábelt, mert félek, hogy vagy nem hoz változást, vagy a fülem/szemem már nem fogja érzékelni akkor sem, ha valóban javul valami. Szerencsére a QED esetében ilyen nem történt, mert kerekre nyílt szemekkel ültem minden alkalommal a rendszer előtt, amikor az új kábelek megszólaltak, vagy amikor kicseréltem az AudioQuest HDMI-t QED-re. Jelenleg egy CA 651R erősítőm van és egy Elac FS 247.2, amiket 2x2m QED Signature Revelation köt össze. Erről a kábelről van tapasztalatod? Én teljesen elégedett vagyok vele, de ez nem zárja ki, hogy lenne érdemi fejlődés feljebblépés esetén :-)
@GedeonAudio5 жыл бұрын
Szia. Köszönöm! Ha jól emlékszem az egy 3500ft/m áras kábel, a QED "belépő" vonala volt. Szerintem az Elac durvábbat is kihasználna, de ha nagyon elégedett vagy a hangminőséggel, akkor lehet nem érdemes bolygatni a dolgokat, mert a megszokott karakter után a javulás hangja idegenszerű lehet. Ettől függetlenül X Tube 400 lenne egy pár lépés előre.
@attilahorvath63615 жыл бұрын
@@GedeonAudio Az másik kábel lehet, amire gondolsz, mert a Revelation métere pont kétszer annyiba kerül.
@GedeonAudio5 жыл бұрын
@@attilahorvath6361 Régen is volt egy Revelation, ami angliában 10 font/m. Lehet az a mostani Signature előtti volt. Ha neked ez a 7k/m-es van, akkor szerintem teljesen ideális az Elachoz.
@PaulusdeKenezy3 жыл бұрын
Szerintem digitális kábel esetén egy szint felett már mindegy, semmi javulást nem hozhat a jobb átvitel, hiszen ha nem torzul a digitális jel annyira, hogy durva hibák keletkezzenek, vagyis a vevő oldal még értelmezni tudja a jel két szintjét, akkor felesleges jobb kábelre költeni.
@Speedcore4L5 жыл бұрын
Annyit hozzátennék, ha már annyira kábelezünk, bár a több 100e témában nincs tapasztalat, de azalatt a hangfalba is érdemes benézni, mert van hogy ott is kispórolnak amit lehet, szerintem érdemes cserélni ott is.
@stefannemeth73875 жыл бұрын
Szia Gedeon! Köszi a videókat, amiket felteszel és a bennük elhangzó jó tanácsokat. Beállnék a sorba kábelekkel kapcsolatban(is)... Marantz SR 7009-es erösitövel hajtok monitor audio hangfalakat a silver szériábol(C,S) és F apex a10-esek. A supra 3/4 ply S kábelnél idözöm pár hónapja. Teljesen leragadtam az árnyékolásnál, mert egy egyedi elgondolásom van a zaj csillapitásról, árnyékolásról. Ùgy képzelem, mint egy ugyanazon rendszert hallgatni az utca zajában, vagy egy süketszobában. Az utca zajai elmossák a zene részletességét, mig a csend elöösegiiti a részletek kihallását. Tehát a fö feladat a jó vezetö megtalálásán kivül a zavaró(elekromos, mágneses, elekromágneses stb) jelek kizárása a rendszerbööl. Szerinted túlzás a gondolatom a rendszerem (erösitö, hangfalak)ismeretében? Baráti üdvözlettel! István
@GedeonAudio5 жыл бұрын
Szia István, Ez már a következő szint, amiről beszélsz :D ! Semmi sem túlzás, ha érzékeled a különbségeket és fontosnak éled meg a használatok során. A rendszer elég jónak hangzik, tehát szerintem van mit játszadozni a zajok szűrésével kapcsolatban, ha nem adott egy hibátlan környezet alapból. A kábel és szett kombó szerintem jó, bár az ónozott hangfalkábelek kapcsán szélsőséges elméletek vannak (ha jól tudom, az pedig egy ónozott OFC cucc). Üdv és köszönöm! Gedeon
@stefannemeth73875 жыл бұрын
Szia Gedeon! Köszönöm a válaszodat! Remek látni, hogy idööt és energiát fektetsz a videókba és jótanáccsal látsz el minket! Csak igy tovább!!! Lehet, hogy az én esetem speciális, mert minden kábelem, beleértve a hálózatit is, egy helyre összpontosul. Egy egészen pici üvegpolcon áll az erösitö és mellette az Alma tv is, plusz az összes hangszóró ”tyúkbele”. A korábbiakban, a kábelek körül észlelt extrém porgyüjtés hozta a gondolatot illetve az erösitöben elhelyezett nagyméretü trafó, amely jelentös elektromágnese mezööt kelt a marantzon. Ez utóbbit egy fázisceruzával egyszerûen vissza is ellenöriztem. Maga a kábel, ahogy a gyártó informált: egy egyszerû nagy tisztaságú négyszögletes speciálisan fonott réz vezetökböl áll. Az árnyékolás is ugyanabból a rézböl van köréfonva, ami egy extra földszálat rejt Maga alatt. Eddig egyetlen általam felfedezett hátránya a nagy hajtási sugara volt. A videòd felkeltette érdeklöödésemet a QED kábelcsalád a rengeteg besöpört dija okán. Szerinted elképzelhetöö, hogy az ember kölcsönözzön egy pár fajtát otthonra. Szivesen összehasonliitanám a kábeleket egymással, illetve a suprával is. Baráti üdvözlettel! István
@stefannemeth73875 жыл бұрын
Szia Gedeon! Egy más ügy kapcsán elökerült ismét a supra hangfalkábel ügye és igazad volt az ónnal kapcsolatban. A suprának a Classic szériája valóban ónozott. 🙏 A jövö héten lehetöség nyilik, hogy teszteljek QED Genesis silver spiral kábeleket... HA érdekel irok róla milyen! Baráti üdvözlettel István
@denestandary33725 жыл бұрын
Jók nagyon ezek a Gedeon videók, csak többet lehetne mutatni a téma tárgyát és kevesebbet a srác fejét.
@fefeeeere96753 жыл бұрын
Ahogy össze-vissza hadonászik a kezével az katasztrófa...
@zsigmondfoldessy87855 жыл бұрын
Annó, én sok mindennel kisérleteztem hifi vonalon, többek között a kábelezéssel is. Persze csupa olcsó dolgokra kell gondolni pl, egyszerű sodrott réz, tömör réz villanydrótok, különböző szigetelésekkel, szigetelés nélkül!! Mindezeket különböző átmérőben tesztelgettem . Még a pénzverdétől is rendeltem négykilences ezüsthuzalokat. A "csúcsszett" a következő volt: egy öreg csöves magyar végfok, Akai orsós magnó, házi barkács hangfalak olcsó orion hangszórókkal. Később jött egy Rotel cd játszó .. Kiválasztottam három - négy demo felvételből egy egy részletet, és fülre teszteltem a különböző variációkat. Hihetetlen, hogy mekkora különbségeket lehetett megtapasztalni. Lelkesedésemben még a cd játszóba is beletúrkáltam! Pl. a kiolvasó fejet 0,1mm - es ezüst huzalokkal kötöttem össze az elektronikával. Aztán volt még sok egyéb furi dolog, pl, érdekes kisérletek a szinekkel . . . lehet hallani őket. Aztán, a cd játszó szinte megtáltosodott, mikor három félig fújt lufin ringatódzott. (A gumi óvszer még jobb, vékonyabb, más a frekvenciája, viszont legyen aki bevállalja :-) Higgyétek el, ezek a dolgok (és a gyári kábelek) működnek olcsó szetteken is! Drága kábeleket csupán mások rendszerein hallottam, igy nem lehet róluk külön véleményem. Viszont lényeges, a vaktesztet felejtsétek el, - kicsi a felbontó képessége, csak a nagyobb különbségeket mutatja ki. Elsőre kis különbség hosszabb távon sokat számit. Végezetül tehát tapasztalataim alapján akkora lehet kábelek között a különbség , hogy az első öt perc után ' most még sincs kedvem' felkiáltással lekapcsolom a szettet, vagy pedig egymás után rakom fel élvezettel a zenéim, és a család kiált rám, hogy ' elég lesz már' . Kijelentem, - orvosi kezelés alatt nem állok, gyógyszereket nem szedek, a málnás fröcssről is már régen leszoktam. :-))
@zoltanirk41914 жыл бұрын
Üdv! Egyetértek nagyon is a tuningolásban én most szereztem 30-70% os tömör, ezüst-réz drótot amiket szeretnék berakni egypár Videoton Preludiumba, meg egy pár makulátlan Orion hs40-be.
@furfarag133 жыл бұрын
Tetszik,hogy így kísérleteztél,és érdekesek a tapasztalataid! Ki fogom most már próbálni,hogy legalább a lemezjátszómat elcsatoljam az asztaltól!És most készítek egy hangsugárzó állványt,három ponton csillapítom,a doboz alatt tüskékkel,majd a fa és fém talp találkozásánál,és az alsó talpnál a padlónál,és megtöltöm kvarchomokkal a zártszelvényt(50x50x3) 3 vettem egy 2,5mm2 kábelt is kíváncsi vagyok nagyon hogy fog megszólalni! Egyébként teljesen olcsó szettem van,semmi extra.
@rga74828 ай бұрын
na ez a mese habbal, bemesélitek magatoknak ezt a sok baromságot, de a ti pénzetek, jó szórakozást hozzá
@winnerwinnerchickendinner94813 жыл бұрын
Köszi sokat segített ez a videó 😊😊😊
@renya4673 жыл бұрын
Szia. Minek a hangfalakhoz vastag 2.5, akár 4-es vezeték, ha a gyártók cérnavékony drótókat használnak belső kábeleknek? 😁 A nagyok is...
@gyorgytoth70548 ай бұрын
Azért mert a kábel- hossz és keresztmetszet aránya számít! Minél rövidebb a vezeték , annál kisebb az ellenállása.
@rga74828 ай бұрын
mert ők nem olyan barmok mint a hifi mániások akik egyébként zéró elektronikai tudással rendelkeznek :) de gratulálok hogy réjöttél a lényegre! :)
@zoltangondocs66682 ай бұрын
@@gyorgytoth7054 egy hosszabb kábelnél számít , de nem egy két méteres kis darabon oda simán jó egy 2.5es kábel.
@mooneyart62192 жыл бұрын
Kiváló a tájékoztatás! De ha valaki hallja hogy hogyan van fonva a kábel becsókolok neki.
@rga74828 ай бұрын
🖤🖤🖤
@panblue435 жыл бұрын
Szia! Véleményem szerint kicsit túl van hype-olva ez a hangfal kábel kérdés. Normál esetben átlag vagy középkategóriás rendszerekhez bőven jó a 2x2,5 ofc kábel. Az emberi fül túl buta-itt arra gondolok hogy amit műszerrel mérnek-kimutatnak-elemeznek sokszor azt füllel nem érzékeljük.. maximum halványan érezhetjük, ezt is inkább agyban mint füllel. A mostani fiatal generáció nagy része meg már most süket a fülesektől, üvöltő hordozható szaroktól stb. Tehát (szerintem) alap 2x1 vagy 2x1,5 kábelről valóban érdemes mondjuk 2x2,5 minőségibb kábelre váltani de ezen felül kár méterenkénti több ezer forintos kábelre költeni. Főleg házimozi cuccokhoz, azok alapjában nem hozzák a minőséget zenén max az 500k fölöttiek. Összekötőkábel szintén ugyanez: a 300 forintost érdmes 5-10 ezresre lecserélni de az 5-10 ezrest felesleges aranyárúra cserélni... Apropó akkor azt már inkább aranyba fektesd 😉
@GedeonAudio5 жыл бұрын
Szia. Igazad van több ponton is. Annak, aki nem hallja ki és/vagy süket, akkor nyilván felesleges túl sokat rááldoznia kábelre. Legtöbb középkategóriás hangfalhoz valóban elég egy 2,5/4 mm egy jó gyártótól, de egy gyakorlott fül, aki sokat foglalkozik ezzel és a napi rutinjába tartozik a minőségi zenehallgatás, annak ez számíthat. Más esetben, teljesen átlag szituban természetesen elhanyagolható az ilyen apró diferencia. Pont olyan ez, hogy van akinek ugyanazt az élményt nyújtja egy mirelit pizza, mint egy helyi olasz pizzériában készült "valódi" pizza.... kinek mi a fontos ugye és ki mit mennyire tud értékelni. Az arany befektetés amúgy valóban tutibb!! :))
@panblue435 жыл бұрын
@@GedeonAudio Szia! Az átlag magyar egydobozos kompakt házimozit hallgat nyilván a gyári 0,5-0,75-ös tyúkbél gyári kábelein. Aki többet szán az vesz egy belépő szintű szeparált cuccot vagy netán egy lépcsővel komolyabbat max 200k-ig.Én itt gondoltam a "felesleges" fogalmára. Aki komolyabb sztereora ruház be (erősítő 200k fölött cd 150k fölött stb) vagy milliós rendszerekre ott valóban megmutatkozhat a különbség mivel maga a rendszer felbontása-képességei kiadják azt. Na ez a tábor már kicsi, és valóban, aki 2 milliós erősítőt vesz oda vegye meg oldalanként akár a 300 ezres hangfalkábelt mert ha lúd akkor legyen kövér 😉 Persze kicsit visszanyúlok a kommersz átlag hifi aranykorába amikor a jó magyar hozzájutott a videoton-orion cuccokhoz és az mzs kábel is megtette 😉 Ez nyilván felejtős, nem ez a követendő de volt és boldogok voltak azzal is 😉
@GedeonAudio5 жыл бұрын
Persze, értem hogy értetted és ezért is írtam, hogy igazad van. Ezért is próbálom a "lépcsőzetes" fejlődést reklámozni, mert nem akarok senkit rábeszélni drága dolgokra úgy, hogy nem hallja a különbséget, csak placebo. Mindenki letesztelheti maga a dolgokat, akár olcsóbb, akár drágább és eldönti, hogy ér e neki annyit a dolog. Jó kis videoton-orion :) ...
@panblue435 жыл бұрын
@@GedeonAudio Jól írod-mondod 👌
@realman4442 жыл бұрын
Làtom vàgomd a témàt,így lenne egy kérdèsem. Hi Res-es hangfalam van de àt@aszottnak érzem magam,mer egy 20-20 khx-es is elég lett volna nem,? Vagy a dràgàbbak nem csak a 20khz vs 40khs a külömbség remélem.
@miklosgabor57863 жыл бұрын
koszi !
@ervin263turcsany45 жыл бұрын
Köszönöm a felvilágosítást. Nekem igaz nincs több százezres hangrendszerem, de igy is sokat tanultam most. Viszont a kábelezést kicsit fel fejlesztem.
@gaborbanfalvi39175 жыл бұрын
Tetszett a video. Érdekelne a véleményed a két nagy analog jelhordozo kàbelcsaladrol is. Gondolok itt az RCA ra illetve az XLR re.
@hanzlidani38743 жыл бұрын
én inakustic premiumot használok 2,5mm es átmérővel és teljesen megvagyok vele elégedve🙏
@musicmania612 ай бұрын
El tudjátok képzelni milyen hajszál vékony kábele van egy fejhallgatónak. Nagyon vékony,kitudja miből van, főleg egy olcsó eszközben. Mégis az milliószor jobb hangzása van a kis Maxell Home Studiómnak mint bármelyik hangfalamnak. Hosszú 3m-s kábele van. Vagy ez már egy totál más szisztéma szerint értelmezendő?
@peterhalas520218 күн бұрын
Nagyon kicsi teljesítményről van szó, ezért lehet vékony.
@csabapokoraczki38915 жыл бұрын
Kénytelen vagyok beismerni,megtértem. Kamunak tartottam ezt a kábel dolgot, de a két régi hangfalam saqjnáltam hogy milyen színtelenül szól....gondoltam átrakom rá a sima bolti de tényleg hangfal kábelt. Ledöbbentem a próbánál, nem akarom elhinni a változást. Nem kell vájtfülünek lenni,akkora az eltérés. Úgyhogy mea culpa ezerrel :D
@rga74828 ай бұрын
:dddddd ne hidd el mert baromság
@spergusz5 жыл бұрын
Négyzetmiliméter!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@kiszinmiklos60155 жыл бұрын
Én HDMI kábelekből Audioquest-et használok. Pearl vagy Forest (ebben hangyányi ezüst is van). Hangfal kábelben meg Inakustik Premium Silvert használok (2.5-es), az LFE kábelem megy egy Audioquest Irish Red. Egy JBL Studio 280 5.1-es szetthez használom. Egy Denon AVR- X1300W erősítővel hajtom meg őket. A lejátszóm meg egy Sony UBP-X800, a media player meg egy Egreat A10.. amúgy a subbal nem vagyok elégedett (JBL 250 P) azt majd rövidesen cserélem egy SVS -re (még nem tudom melyikre meg milyenre).
@gallrenato82235 жыл бұрын
svs az jo választas csak szerintem egy kicsit drága abár kinek mi
@Mettek235 жыл бұрын
Zártat javaslok főleg ha sok zenét is hallgatsz. Pl: Dynavoice Thunder t12, Svs sb2000, Elac sub2050. Ez utóbbi lenne a legjobb mivel ennek van önbemérő funkciója ami a hallgatói pozícióba méri a hangot. (Az erősítők bemérő rendszere fabatkát sem ér, csak az anthem és az Arcam tud jól mérni de az annyiba is kerül)
@Vadmeggy0075 жыл бұрын
Digitális jelnél semmi különbség nem lesz a legolcsóbb kínai és az aranyozott prémium kábel között. A digitális jel vagy átmegy, vagy nem. Nincs rajta torzítás, mint egy analóg jelnél. Ha tudja a specifikációt, a legolcsóbb hdmi kábel is ugyanúgy fog viselkedni mint egy prémium.
@zetor2K5 жыл бұрын
@@Vadmeggy007 Ezzel teljesen egyet tudok érteni. Csak az van, hogy ráírnak néha valamit, és messze nem tudja azt. És ezt 1000-5000 Ft-os HDMI (1m) és 25000-35000 Ft-os HDMI (10m) kábelnél is eljátsszák. Sajnos tapasztalat...
@Jimitek5 жыл бұрын
Érdekelne mit gondoltok a Somogyi (SAL) hangszórókról és, hogy témánál maradjak a hangszóró vezetékeikről. Tudom elég olcsó kategória, de én 10 éve csak ezt használom. Kísérleteztem már tömör és sodrott vezetékkel, de az ég világon semmi, még csak műszeresen mérhető különbséget nem tapasztaltam. Egyébként tapasztalat nélkül én úgy érzem, merem kijelenteni, hogy hülyeség ez a jobb kihasználtság csak azért mert sodorva vannak a vékony szálak. Ez a sodrás szerintem csak azért van, mert így a vezeték hajlításából származó erők jobban eloszlanak, vagyis kevésbé terhelik, szakítják el a teljes vezetéket. Az elektronok mindig a fém felületén "vándorolnak". Hogy az most csavarva van vagy sem, nekik tök mindegy. A felület számít, de kövezzetek meg ha hülyeséget beszélek. Mellesleg én az ónozott vezetékekre esküszöm. Ez az "oxigén mentes réz" dologot baromságnak érzem, mivel 10 év után totálisan eloxidálódnak, viszont az ónozott kizárt!
@csikes775 жыл бұрын
Hát azt nem tudom, de szerintem sok minden a hifizésben csak pusztán körítés. Nekem NAD, két csatornás erősítőm van fokal hangfalakkal, valami olcsó kábellel,mégpedig azért,mert kaptam kölcsön egy szuper drága hangfalkábelt és nem hallottam semmi különbséget. Ezzel azt akarom mondani, hogyha az ember nem a bucsus kábelt veszi 100 forintért, a 300 forintos rca kábellel, mint ahogy már valaki írta itt, akkor nem érzékel egy átlagember különbséget. Összegezve a 30 eurós hangfalkábelemmel , és a 30 eurós rca kábellel úgy szólalnak meg a kedvenc CDim, hogy lefosom a bokám minden alkalommal. Jó erősítő kell jó hangfallal és egy jó CD lejátszóval elsősorban szerintem.
@Jimitek5 жыл бұрын
Időközben utánaolvastam, szakmaibb oldalakon, és lényegében a legolcsóbb sodrott sima rézvezetékek minden féle bevonat nélkül is ugyan azt az eredmény hozzák. Az, hogy mondjuk van rajta ezüst bevonat, semmin nem változtat, legfeljebb az oxidáción. Ellenállásra, kapacitásra és indukcióra kell csak figyelni, az anyag fajtája baromira lényegtelen, csak strapabíróság és időt állóság tekintetéből mérvadó.
@tothzsombor80575 жыл бұрын
Köszönöm! Sokat segített a videó!
@Ajozsy4 жыл бұрын
Én 300W és 100 dB érzékeny hangfalakat kötök be 2x 2.5mm kábellel!!! szerintem felesleges vastagabb!!
@rga74828 ай бұрын
JÓL GONDOLOD
@laszlosomogyi85445 жыл бұрын
Kérdés ,hány embernek van füle hozzá,mert máskülönben pénzkidobás.Sok botfülű ember van ,több ,mint vájt fülű.Így sok csak flancból veszi a drága cuccokat,mert van rá pénze.
@ATEE775 жыл бұрын
Ki min nőtt fel.Aki gyerekkorában jó minőségü zenét hallgatot a szülei által,az nagy valószinüséggel hallja a külömbséget.De tovább megyek.A haverjaimnak 100%-ban leesett az álluk mikor meghallgatták a rendszeremet.Pedig nem vájtfülüek.
@rga74828 ай бұрын
AZ EGÉSZ KÉBEL EGY BAROMSÁG, FENTEBB LEIRTÁK HELYESEN, AKI TANULT ILYESMIT AZ TUDJA. ÉS AKKOR JÖN MÉG AZ AMIT IRSZ, HOGY A HIFI 20-20 IG UGYEBÁR, EHHEZ KÉPEST AZ EMBEREK TÖBBSÉGE TALÁN MÉG 10 kHz SE HALL VAGY MAX ANNYIT. OKÉ OTT VANNAK A FELHARMONIKUSOK, DE AKKOR IS, ILYEN KÁBEL AMOLYAN HANGFAL ERŐSITÓ HÁJEND STB STB AZTÁN HALL A CSÓKA 100 TÓL 10 IG, DE AZ Ő DOLGUK HA PÉNZT AKARNAK KÖLTENI
@hombolom5 жыл бұрын
Szia Gedeon Először is gratulálok a videókhoz, egyszerű közérthető nyelven adod át az információt. Kábellel nekem is évekig gondom volt. Annó vettem egy locsolóslag Chosel LB-5510 szerelt kábelt, mert jól nézett ki és olcsó volt. Azóta többször is nekifutottam a cserének , próbáltam ezüstkábeleket, rézt pár tizezertől a 450ezerig. Sajnos vagy nem , de egyszerüen az én rendszeremben nem találtam eddig jobb kábelt. Ezzel csak arra akarok célozni, hogy hi-fi nél mindig komplett rendszerben kell gondolkodni, egy-egy kiemelkedően drága alkatrész érdemben lehet nem hoz nagy javulást, de lehet más rendszerekben meg igen és akkor még a szoba akusztikát nem is vettük figyelembe. Szóval hajrá sok sikert a jövőben Piega LDR3+upgrade, DBX bx-3 végfok, Rotel 1050 előfok, forrás meg PC+külsődac
@adrianello92 Жыл бұрын
ezen gondolkosztunk az apukámal amikor csináltuk a hanggcucait
@rga74828 ай бұрын
A HÜLYESÉGET ADJA ÁT
@csszabi87795 жыл бұрын
Nincs nagy tapasztalatom, de szerintem kábellel kb. finomhangolást lehet végezni egy rendszeren. Én 2005-ben vettem a németeknél a Chorus 716S hangfalamat. Abból a kábelből vettem hozzá, amit az eladó ajánlott. Egy 2x3-4 mm átmérőjű sodort rézkábel. Aztán - mivel bikábelezésre alkalmas a hangfal - úgy gondoltam kis pénzből teszek egy próbát. Egy nagy kínai weboldalon rákerestem a legdrágább hangfalkábelekre. Találtam egy olyat, ami több száz igen vékony nagy tisztaságú rézszálból van sodorva - nevetséges áron. Ez is 2x3-4mm vastag, de sokkal vékonyabb szálakból áll mint a régebbi. Ezt az újat kötöttem be a magas sugárzóhoz, a régit a mélyhez. A változás nem volt drámai, de mégis egyértelműen kivehető volt. Pontosabb, tisztább hang lett a bikábelezés eredménye. A DAC és az erősítő közé ugyanilyen elven vettem összekötő koax és optikai kábeleket. Rákerestem a legdrágábbakra, és amelyik szimpi volt abból rendeltem (kétféle koax, kétféle optikai). Végül a koaxot kötöttem be. Mindkettő ujjnyi vastag, hangban nem érzékelek különbséget. Mindkettő jó. :) Majd ha 3 misi/db áron veszek hangfalat, akkor majd nézek hozzá valami drágábbat. :)
@csszabi87794 жыл бұрын
DAC-erősítő közözz én "kínai" zöldeskék Ortofon Reference 8NX összekötő kábelt használok. A két megrendelt kábel közül ez a jobbik. Csak ajánlani tudom.
@realman4442 жыл бұрын
melyik a jobb qed profile,qed performance,in- acustic premium ? 5 meter. hangfal kb 150k
@janoska815 жыл бұрын
Szia, milliméter vagy négyzetmilliméter? Amúgy korrektek a videók, én is hasonló véleményen vagyok, amit most megerősítettél. :)
@hellozoldjovo3 жыл бұрын
Keresztmetszeti terület, azaz mm2.
@rga74828 ай бұрын
HA TÉGED ILYEN AMATŐR TOTÁL HOZZÁ NEM ÉRTŐK ERŐSITENEK MEG....
@janoska818 ай бұрын
@@rga7482 igazad van! A noname kommentek ennél is jobbak! 🤣
@gergelytakacs3 жыл бұрын
Csak ámulok mennyi ezotéria és sámánság keveredik egy alapvetően műszaki / tudományos témába.
@GedeonAudio3 жыл бұрын
óó ha te tudnád mennyi minden van még ott ... :P
@rga74828 ай бұрын
🖤🖤🖤 ÉN SZIMPLÁN HÜLYESÉGNEK HIVOM :)
@tamaskohegyi60054 жыл бұрын
Egy dolog nekem biztos. A Gedeon által ajánlott/hájpolt QED Signature C-XT400 nálam annyira gyengén "muzsikált", hogy az elképesztő. Nem volt magasan a léc, az 1500,-Ft/m árú Belden 9497 duplán, volt az ellenfél. Vagyis nem ellenfél...a QED lapos, halk, dinamikaszegény, szörnyű. Vegyetek Beldent fillérekért, és nem kell 50-100-200 ezret hangfalkábelre költeni.
@energiakeller87512 жыл бұрын
Szia Gedeon! Tetszenek a videóid. Triangle Genese Lyrr hangfalakat vásároltam. Milyen kábellel próbálkozzam?
@GedeonAudio2 жыл бұрын
Szia. Próbáld ki a VIABLUE SC kàbeleket
@MrBucann4 жыл бұрын
Mi a velemeny mas, szerintem bombajo kabel fajtakrol, mint pl. Mogami, Sommer Cable, Neotech, Furutech, Viablue stb.? :)
@gregoryphilip813 жыл бұрын
Nem trollkodom, maximális tisztelettel kérdezem: Miért van az, hogy professzionális stúdiók sem bohóckodnak ilyen spagókon sok milliós hangtechnikai eszközök között? Esetleg be mernél vállalni egy vaktesztet egy komoly, akusztikailag kezelt hangstúdióban? Nekem a hifi idegen világ, a stúdiózás nem. Nagyon érdekelne egy ilyen teszt.
@MrSPLbear Жыл бұрын
Azért mert nagy része szemfényvesztés. :) A hifi egy olyan üzletág, ahol elektronikai és hangtechnikai ismeretekkel nem, de sok pénzzel rendelkező zene vagy mozikedvelők számára bármi eladható. Lásd, hangfaltüskék, kábelek, banándugók ezer-tízezer százalékos haszonkulccsal. Régebben olvastam egy cikket, még a 2000-es években vaktesztnek vetettek alá csili-vili kábeleket Mcintosh elektronikából és B&W Nautilus hangfalakból álló rendszeren. Érdekes mód a 0,35-ös merev réz riasztókábel jött ki győztesnek. De van a másik véglet is, akik állítólag meg tudják mondani vakteszten, hogy az adott kábelt melyik rézbányából fejtett rézből készítették. Sokan még az optikai csatolás vezetői között is különbséget akarnak tenni. Mikor az AV-sek optikai kábel teszten leírják, hogy xy kábellel kicsit selymesebb, melegebb volt a magastartomány, a másikkal pedig függönyös volt a közép, csak elmosolyodom. Nyilván nem értenek a digitális adatfolyamhoz, pedig az egyrészt műszerrel bit-re pontosan mérhető, másrészt a jelfeldolgozás szabványok alapján történik, aminek része a telegrammok visszaellenőrzése. Mondhatni kizárt a hiba, de a hang melegebb, nagyobb téren jelenik meg a színpad az 50 ezres optikai kábel másik végén, mint az 5 eft-os társán. Csak úgy megváltoznak a hexa karakterek, éppen annyira, hogy a hangszínpad kicsit szélesebb legyen. :) :) Egy kábelnek ezernyi más paramétere van, melyek racionális keretek között vizsgálva sokkal jobban befolyásolnak, mint a keresztmetszet (nem átmérő, mint amit a srác említ folyamatosan), vagy a vezető anyaga. Ezekről valahogy nem esett szó.
@rga74828 ай бұрын
MERT ŐK TUDJÁK HOGY AMI ITT ELHANGZIK AZ TÖMÁNY HÜLYESÉG!
@robertpapp49175 жыл бұрын
Sziasztok! Engem a zene érdekelne ami a videó alatt megy. Előadó, cím?
@gaborkoszegi19513 жыл бұрын
Nomyn - Reverie
@vatmingmail11414 жыл бұрын
én nem sokat ugráltam minőségben. első egy legolcsób no name kábel. második gale 315ös 4mm, és utolsó van den hull ezüstözött réz kábele 20éve
@MrBurgesz3 жыл бұрын
Milyen zene szól a videó alatt?
@MegaPalesz2 жыл бұрын
Szia..Arról lenne szó nekem 4 eres kábelaim vannak na most 2 szál kábel benne ezustözött 2 nem!!Csak annyit szeretnék kérdezni a 2 szál ezustözött kábelt hova kell dugnom az erősitöben meg a hangfalban??Már mint az ezustözött a pirosba ami nem ezustözött a másik 2 szálat a fekete csatlakozóba kell dugnom??Légy szives segiteni vagy ha valakinek van tapasztalata kérem segitsen!!!!Mert auz ezustözött ugy hallottam a magas hangokat teszi szebbé akkor most az ezustös szinut melyikbe dugjam?Mert nekem azt is mondták a két ezustözött megy felulre a két sötétebb pedig alulra na most akkor az egyik ezustözött a pirosban lenne a másik a feketeében nemértem ezt köszönöm ha valaki tudna segiteni!
@rga74828 ай бұрын
:D
@csababalogh98305 жыл бұрын
Szia Gedeon! Nekem is hasonló kérdséem lenne! Milyen kábelt tudsz ajánlani Q-Acoustic 3050 illetve 3020-hoz? Nagyon szépen köszönöm elére is! :)
@GedeonAudio5 жыл бұрын
Szia Csaba! Q Acoustics hangja számomra melegnek mondható, így simán vihető hozzá ezüstözött kábel, amely picivel részletesebbé tudja tenni a felső tartományt. Inak Premium Silver, esetleg egy QED Silver Anniversary szerelt kábel a frontoknak. Ha háttérsugárzónak használod a 3020-at, akkor pedig nem érdemes annyira aggódni az ezüstön, 2.5 réz jó lesz az inak premiumból.
@csababalogh98305 жыл бұрын
@@GedeonAudio Nagyon szépen köszönöm a választ!
@krisztianfulop53253 жыл бұрын
Sziasztok! Szerintem ez egy elég összetett dolog,mármint megtalálni azt a kábelt ami az ember fülének megfelelő. Hiszen mindenki mást szeret,mást vár el egy adott rendszertől vagy próbál kihozni belőle. Egyszerűen annyiféle fajta kábel van a piacon,hogy lehetetlen lenne akár csak egy részét is kipróbálni, meghallgatni. De az tény, hogy egy alsóbb kategóriás rendszerhez teljesen fölösleges egy 300 ezres kábel. Viszont még az alsóbb kategórias rendszernél is nagyon érezhető különbségek hallhatók kábel és kábel között. És van mikor nem a vastagabb kábel a jobb. Konkrétan saját példámat tudnám megemlíteni. Harman Kardon házimozi erősítő JBL stúdió hangfalszettel alsó kategóriás kis szett. Teszteltem pár kábelt és volt amiben ez tetszett volt amiben az,jelenleg az Audioquest type 4 hozta azt ami nekem bejött pedig az átmérője csak 1,6-os ,de ott se volt mindegy,hogy milyen hangfal csatlakozót tettem a kábelre. Szóval sok minden számít amire nem gondolna az ember. Akárcsak az összekötő kábelek. 😁 Irigylem azokat akik nem hallják ezeket a különbségeket. 😁
@rga74828 ай бұрын
:DD
@frostyati5 жыл бұрын
Szia! Jó a videó, fel is merült bennem egy kérdés. Nem annnyira házimozi, számiítógép hangfal szett. Bár sokat filmezek és zenét is hallgatok rajta. Adott egy Logitech Z906 5.1 hanggfalszett, amit egy Creative Soundbalster Z hangkártya hajt 24bit 96khz-en jack kábelen. Lenne értelme jobb minőségű kábellel bekötni a satellit hangsugárzókat? Gyárilag hagyományos fekete vékony kábellel vannak szerelve. Ez a hangredszer 5x67W RMS hangsugárzókkal + 1x165W mélyládával rendelkezik, THX tanusítvánnyal ellátva. A kábelek hossza kb 5m. Ha lecserélem nnormális 1,5mm2-es kábelekre, szerinted javul a hangjuk? Elsősorban a magas tartományra gondolok. Elhelyezés korrekt, ahogy a videódban is mondod, de ez már régóta így használom. Köszi!
@0AmiTecH05 жыл бұрын
A kategóriájában egész jó szettet vettél és nem is olcsó, de kicsit olyan a kérdésed, mint ha azt kérdeznéd, hogy a Big Mac-re érdemes-e szarvasgombát reszelni. Nem várható nagy javulás.
@frostyati5 жыл бұрын
@@0AmiTecH0 selytettem, hogy nem sok vizet zavar már a kábel, köszi a választ. 😉
@bzola4 жыл бұрын
Kedves Gedeon! Keresgéltem a témában, de nem találtam túl sok infót. Ha a telóm összekötöm az erősítőmmel egy basic 1200.ft-os jack-rca kábellel vagy egy 12.000ft-ossal (pl inakustik premium) hallható-e különbség? vagy felesleges a drágább kábel belépőszintű hifinél?
@GedeonAudio4 жыл бұрын
Szia. Szerintem egy QED Profile jack rca kábelt nézz, az olcsóbb és jobb is szerintem. Kicsi különbséget kellene hallanod
@Matrix...7778 ай бұрын
persze hogy 0.001 ohm kulomseg hallani, igen..... Vak teszt ?
@afonok73555 жыл бұрын
Szia! Nagyon szuper videó lett! Lenne egy kérdésem, van egy Musical Fidelity V-DAC-om, egy Denon PMA255-UK erősítővel és a DAC USB vel van összekötve a számítógépemmel, mivel sajnos nincs optika az alaplapomon. Miért lehet az a probléma hogy random módon röcög néha a hang, nem mindíg.(Ha közvetlen a gépből a DAC ba megy a jel) De viszont ha egy USB elosztón keresztül megy a jel, akkor semmi féle probléma nincs, de ilyenkor elég nagy a romlás a zene minődégében. Nem a legolcsóbb USB kábelről van szó, aranyozott csatik, stb.. Nagyon remélem hogy van rá megoldás, válaszod előre is köszi és így tovább a videókkal! :)
@agot1375 жыл бұрын
Én maradok a 10 méter UTP cat6-nál
@GedeonAudio5 жыл бұрын
Szokták dicserni, majd tesztelem
@MrJakigabi5 жыл бұрын
@@GedeonAudio a CAT7 hangfalkábelnek, évek óta használom, nagyon bevált :)
@attilaelias53943 жыл бұрын
Én is 1200 mhz CAT7 et használok.
@tthfrnc5 жыл бұрын
Csak a pontosság végett: a hangfalkábelnek nem a vastagságát adják meg, hanem a keresztmetszetét, ami egy felület, ezért négyzetmilliméter a mértékegysége. A videóban végig rosszul szerepel.
@masinkiller5 жыл бұрын
@Tóth Ferenc nem áll szándékomban bevédeni a szerzőt mivel nem értek egyett a körítéssel. Ellenben egy pici helyreigazítást engedj meg. Való igaz keresztmetszet alapján azonosítjuk a vezetékeket, de az terület nem felület. Ellenben a felület az nagyon is fontos, mivel magas frekvencián (Hz) fellép az úgynevezett “skin” hatás ami azt jelenti, hogy az elektronok a inkább a vezető külsején (bőrén) haladnak. Ezen jelenséget miatt hazsnálják a vasvezetékre futtatott réz erű koaxot mivel itt a többmillió Hz-es frekin nem igazán van külömbség. Azért is javasolt a sodrott vezeték használata. Mivel nagyobb a felülete mint a vele azonos keresztmetszetű tömör vezetéké. Arról nem is beszélve, hogy könnyebb vele dolgozni. Elmondható minél szőrösebb annál jobb. ;)
@rga74828 ай бұрын
EZ AZÉRT VAN MERT AZ ILLETŐ EGY IGAZI SZAKEMBER! :dDD
@ati3x5 жыл бұрын
2 napja találtam rá a csatornádra. Nagyon jó, a magyarázatok nagyon részletesek, de nem szájbarágósak. Én pont most gondolkodom egy hifi rendszerben, ami azért már elég jó. Legfőképp losless, Flac formátumú zenéket szeretnék hallgatni. Még nem teljesen tiszta, milyen irányba indulok el, Van egy sony MDR-1R fülesem, és azt "megetetni" egy dragonfly black vagy egy Red-el. Szerintem ez lesz az első lépés. A távlati terv, meg kiépíteni egy egyszerűbb hifi rendszert: az általad ajánlott Audiolab M-one erősítővel, meg "valami" hangfallal olyan 150-180 ezres kateoriáig. Szóval semmi "giccs".. A hallásom már sajna nem a régi, kb 15 ezer herzig hallok, ugye 45 éves korára már veszít az ember a dinamikából... :)
@robaG014 жыл бұрын
Üdv Egy számomra nagyon lényeges dolog hiányzik a videóból a hangfal teljesítmény. Milyen kábelt kell a 30W és milyen a 100W hangfalhoz? Vagy, a csak magas és a csak mély hangdobozokhoz. Annyit tudok, hogy nem villanyszerelő módszerrel kell kiszámolni a vezető keresztmetszetét, mivel a magasabb frekvenciák "szeretnek" a vezeték külső rétegében haladni. Aztán átmérő vagy négyzetmilliméterről beszélünk? Minden jót.
@rga74828 ай бұрын
VASTAG KÁBEL KELL BARÁTOM EZ A LÉNYEG. MAGASHOZ NEM KELL TÚL VASTAG MERTHOGY IGAZÁBÓL NEM FOLYIK NAGY ÁRAM, ENNYI
@robaG018 ай бұрын
@@rga7482 A vastagságot átmérőben vagy négyzetmilliméterben is kifejeznéd? "BARÁTOCSKÁM" .
@gabrielpal92185 жыл бұрын
Bizony a kábel az fontos 25 év után nekem is le kellet cserélni a bal csatornát mert a drót az bedugult , na de amiröl a videoban van szó azok a komojabb vezetékek a Nautilusz osztályu hangfalakhoz vannak gyártva nem a 85dB dinamikáju hangsugárzókhoz na mega ugye a 70dB CD - hez a 80 dB - es erösítökröl inkáb ne is beszéljünk , amiröl tanult kollégánk próbál beszélni az McIntosh vagy Accuphase osztályu audio láncolatban vehetö észre mink egyszerü földi halandók akik töbnyire halláskárosultak vagyunk az élet zajátol nem igen vesszük észre a különbséget
@rga74828 ай бұрын
:DDD
@salilaszlo8433 жыл бұрын
A deszpaszíto és a diudisu jobban szól kétésfeles kábellel.
@easyhardcore64065 жыл бұрын
Szia Gedeon! Focal Chorus 726-os hangfalpárhoz mi az a kábel, amire szerinted még érdemes lehet költeni?
@GedeonAudio5 жыл бұрын
Szia. QED XT40 szerintem jó opció hozzá.
@easyhardcore64065 жыл бұрын
@@GedeonAudio Nagyon szépen köszönöm a választ. Még egy utolsó kérdés, ha lehet: Az 5.0-s szetthez egy Emotiva XPA5 végerősítő túlzás lenne hozzá egy ELAC 2070 subbal?
@danielfricska86635 жыл бұрын
Szia! Nagyon tetszett ez a videó!! Lenne egy kérdésm... -60k-s hangfalhoz(jbl arena 130) mien kábelt ajánlasz?? -120k-s hangfalhoz(jbl arena 170) mien kábelt ajánlasz?
@GedeonAudio5 жыл бұрын
Szia. Köszi! Szerintem egy 4 mm-es inakustik premium a limit, amit max érdemes használni az Arena szériához.
@danielfricska86635 жыл бұрын
@@GedeonAudio válaszodat köszönöm!
@andrascsujok54935 жыл бұрын
Szia! Csak úgy általánosságban szeretném megkérdezni azt, hogy érdemes-e a hangfalkábelek végeit ónozni? Igazából mi is az előnye/hátránya?
@GedeonAudio5 жыл бұрын
Szia. Én nem javaslom, jobb ha az eredeti anyag érintkezik az aljzatba, nem pedig egy ón felület. Ha az ón jobb volna, akkor az egész kábel ónból lenne, nem érdemes "összepiszkolni" egy ezüst vagy réz felületet.
@andrascsujok54935 жыл бұрын
Értem, köszönöm szépen!
@Jimitek5 жыл бұрын
Szerintem meg pont ellenkezőleg, ónozni kell, mert eloxidálódik. Ha oxidálódik, romlik a vezetőképesség és ezzel a minőség. Én amióta az eszemet tudom ónozom, bár most már ott tartok, hogy ónozás után alkohollal lemosom a megmaradt gyantát, így jobb kontaktust elérve! Ha valami oxidációra kevésbé hajlamos (pl. ezüsttel) van kezelve a felület akkor értelem szerűen jobb nem ónozni, mert pl. az ezüst jobban vezet mint az ón-ólom. De akkor már inkább arany. :)
@tthfrnc5 жыл бұрын
@@Jimitek Ónozásnak nincs olyan hátránya, hogy megkeményíti a végét ezáltal befogatáskor kisebb felületen érintkezik a hangszóró csatlakozójával? Ha a csupasz sodrott rezet fogatjuk be, akkor az jól szét tud lapulni a szorítás alatt.
@zetor2K5 жыл бұрын
Sodrott vezeték végeire érvéghüvelyt kell krimpelni. Vagy csavaros banándugót / villát / egyéb csatlakozót. Ne ónozd, csak ha nagyon nincs érvéghüvelyed. De a kínaiaknál párszáz forint a "Nakamichi banana plug" és az teljesen jó.
@wargandhiargand38599 ай бұрын
A sodrott kábel semmivel nem vezet jobban, sőt. A vezető tisztasága a legfontosabb
@rga74828 ай бұрын
🖤
@zsoltmusek53435 жыл бұрын
Hello kíváncsi lennék a véleményedre milyen hangfal kábelt és tápkábelt és banándugot ajálanál a rendszeremhez a következö -onkyo rz 810 -kef q5 széria 5.1 Elöre is köszi a válasz nagyon jó a csatorna csak így tovább
@rga74828 ай бұрын
:DDD A LÉNYEG HOGY HOSSZÚKÁS LEGYEN A KÁBEL MERT HA INKÁBB SZÉLES, AKKOR NEM FOG ELÉRNI A NAGFALHOZ :DDD
@miklosharsanczky26534 жыл бұрын
Oxigén buborék mentes minél vastagabb és rövidebb kell szerintem az elektronok könnyeben közlekednek hi-fi magazin......
@zsoltpeterdaniel84135 жыл бұрын
Nem tud valaki megoldást az 50hz es zajra ami alapból jön a mélynyomó + erősítőből ha be van a konektorba dugva és standbyba van?
@botondvass1315 жыл бұрын
Első ok: földhurok. Ha külső és több készülékkel függ össze, akkor itt egy jó útmutató: www.hobbielektronika.hu/cikkek/foldhurok_avagy_mit_csinaljunk_mikor_minden_zug.html?pg=1 De lehet egyetlen készüléken (erősítőn) belüli konstrukciós probléma is, a vonatkoztatási vezeték kialakítása, ami már nem oly könnyen orvosolható. Másik ok: az 50 Hz-es mágneses tér által indukált zavarfeszültség. Ebből a szempontból jók a hangszóróvezetékek, a két ér szorosan egymás mellett halad, így kicsi a bezárt hurok területe, kicsi lesz a becsatolt zavar. Ha az erősítőben a szokványos, olcsóbb tápegység transzformátor van, annak viszonylag nagy a szórt (külső) mágneses tere, ez áramot indukál az elektronika áramköreiben és megjelenik az 50 Hz-es brumm. A drágább erősítőkben toroid transzformátor van, ezeknek kicsi a szórt mágneses terük.
@zsoltpeterdaniel84135 жыл бұрын
Ez önmagában is megjelenik ha semmi sincs rákötve, direkt a falba van dugva elosztó nélkül
@zsoltpeterdaniel84135 жыл бұрын
@@botondvass131 belenéztem és rgy átlagos sima transzformátor van benne
@botondvass1315 жыл бұрын
@@zsoltpeterdaniel8413 Tisztázzuk a helyzetet! Az erősítőd van direkt a falba dugva. A hangfalad ugye nem aktív hangfal, azaz nincs az is a 230 V-os hálózatba dugva? Csak azzal a hangszóró vezetékkel csatlakozik az erősítőhöz, amiről itt szó volt. Kapcsolódnak-e más készülékek is az erősítő bemeneteire? Azok honnan kapják a tápot? Az erősítő fali konnektorához közel eső aljazatokból?
@gabrielpal92185 жыл бұрын
Minimumra letekert hangerö szabályozónál is brumog akkor tápforrás szürésével lehet a gond
@gabormolnar38315 жыл бұрын
Jó videó nagyon.Mindennel egyetértek.De lenne egy megjegyzésem. Nem tudom hallottál e a Skin hatásról,vagy magyarosan bőrhatás.A lényeg hogy minél magasabb a frekvencia annál "nehezebb" bejutni a jelnek( áramnak),a kábel belsejébe.Ahogy te is mondtad valamelyik csak a kábel 20 30% használja ki,pont ezért tesznek trükköket a gyártók.Kivétel nélkül az alacsony frekis hangok az olcsó kábelbe is bejutnak de ahogy emelkedik a freki annál nehezebb,ekkor jön a skin hatás.Az ide oda sodrásnak,csavarásnak pont ez a lényege(ha elemi pici szálból épül fel nagyon vékony szálakból),és viszonylag vastag a kábel mondjuk legyen 2mm akkor bizony jó lesz! Vissza térve a villanykábelre a videó elején ott sokszor van tömör réz szál ami egymaga 2 3 mm xd.De ott csak 50Hz van ,nem 15 meg 20khz.
@GedeonAudio5 жыл бұрын
Köszi a kiegészítést, nagyon jó infók! A QED a legtöbb (talán az összes) kábelénél üregesre hagyja a belsőt, legalábbis nem fut középen jel, csak a külső "peremnél". Valószínűleg pont ez az oka, így próbálják a jelet irányítani és maximalizálni a felhasználást.
@gabormolnar38315 жыл бұрын
@@GedeonAudio Igen ez az oka
@Mr1yla-v7x8 ай бұрын
A skin effect 50kHz alatt nem is merheto. GHz-es tartomanyben van csak jelentosege
@rga74828 ай бұрын
MIVAN? :DDDDDD
@rga74828 ай бұрын
@@Mr1yla-v7x ILYEN APRÓSÁGOK EZEKET A BAROMI PROFI EMBEREKET NEM ÉRDEKLIK! IRJÁK A SOK HÜLYESÉGET, MŰSOROKAT KÉSZITENEK ÉS HÜLYITIK AZ EMBEREKET. a SZOMORÚ AZ, HOGY EZT NEM CSUPN HIFI ÉS EGYÉB DOLOGBAN TESZIK, HANEM VILLANYSZERELÉS, POLITIKA STB STB EGYSZÓVAL MINDENBEN, AMI NÉHA MÉG VESZÉLYES IS, ÉS NEM CSAK A PÉNZTÁRCÁRA!
@dominikruzsa59415 жыл бұрын
Ritka az ilyen premium minőségű és ilyen összeszedett csatorna, le a kalappal. Tetszik, hogy az elején röviden megválaszoltad az egészet, így akit csak ennyi érrdekelt nem kell végignéznie a videót. Persze én végignéztem :D
@HayashiKreta5 жыл бұрын
Nos, ez a videó talán megadja a lökést, hogy kicseréljem a drótjaimat. Egész más kategória, de hátha javul.
@spergusz4 жыл бұрын
20hz-20khz🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣....voltam kábel-tv és ott 50Mhz-900Mhz ig megy a freki tartomány.1000khz=1Mhz. A koax kábel keresztmetszete a légvezetéknél:külső köpeny,mezei alu cső az árnyékolás, a melegpont tömőr alu réz rágőzőlve.A számadatokat figyelembevéve kétlem hogy az audiótechnikában a keresztmetszeten kívűl lenne bármi jelentősége annak hogy az egy kerítésdrót vagy fonott fiszem fa..om kábel lenne.Azért köszönöm a videót profi munka ismét.Oszcilloszkóppal megfogom mérni külömböző kábeleknél a feszültségesést satöbbi.Bár az erősítőm érzéketlen a hangfal induktív terheléseire és kapacitására.(1976😅😅😅😅😅)...
@rga74828 ай бұрын
:D ISTEN VAGY! KÖSZ EZT A BEIRÁST, IDEJE VOLT!
@adamhorvath23414 жыл бұрын
A somogyinak es a kacsa audionak nagyon jo kabeli vannak nagyon ja aron.
@renya4673 жыл бұрын
Kácsának igen...
@janosmondom62593 жыл бұрын
2x 2,5 hangfal kàbel zenekari hangfalak az el bír!!!!
@Anonymous-jh4nr4 ай бұрын
Gondolom ilyen az ha valaki nem járta ki az iskolát csak beszél tudás nelkul a nagy semmirol amit valami reklammenedzsment szobaban szinten hozza nem értők talaltak ki azert, hogy hulyére vegyék a szintén hozzánem értőket. :) A csatornad kisse hiteltelen igy szamomra. Ha a kis dolgokban tevedsz valoszinusitheto h a nagyobb dolgokban is sokszor lőhetsz mellé.
@GedeonAudio4 ай бұрын
Köszönöm a visszajelzést Anonymous! Nem találkoztam reklámmenedzsment szobai, hozzá nem értőkkel, de több, mint 10 éve vagyok a HiFi szakmában, így volt szerencsém rengeteg mérnökkel, tervezővel, gyártóval, kereskedővel és egyéb szakmabelvel találkozni, több száz termék fordult meg a kezeim alatt, illetve több száz ember hifi vásárlását asszisztáltam végig. Igyekszem nem belemenni a kábeltagadós vitákba, mert általában az a tapasztalat, hogy indulat, sértegetés és egyéb negatív kommunikációs stílus fogad. Ha kis dolgokban is így kommunikálnak, ki tudja nagy dolgokban hogy... Köszönöm a megerősítést és bátran fogyassz más tartalmakat, olyan nevüket vállaló tartalomgyártóktól, akiknek az értékrendjével tudsz azonosulni. Minden jót!
@scriming6 ай бұрын
1m 15k, 2m 20k, 3m 25k - kb ilyen az árazás. vagy mögé tehetünk 1 nullát. Akkor 1m mennyibe is kerül? na igen. aránytalanul drágák ezek a "hifi" kábelek
@RmayerB2 жыл бұрын
hat ez egy vicc...... :D nagy allatok vannak
@rga74828 ай бұрын
🖤
@gallrenato82235 жыл бұрын
ha egy kis erositod van akkor eleg a vekonyabb tipik hangfalkabel a piros fekete. ha nagyobb hangfalad van es rakotsz egy vastag kabelt egy kisseb erositore akkor csak az erősitőnek ártasz en ajanlom a videoban emlitett atlatszo kabelt nagyobb teljesitmény kb 100watt fölött a piros fekete az 100 alatt teljesen hasznalható.
@Osynho5 жыл бұрын
Miért ártanál az erositőnek a vastagabb kábellel?
@rga74828 ай бұрын
@@Osynho ELHAJLICCSA A CSATLAKOZÓJÁT ;)
@patrikbajkai36944 жыл бұрын
What you pay is what you get. Make yur own cables so you can have with little (lot) know how a high performance.. My friend is making handmade hi quality cables for small money which just zsebbe tesz barmilyen dragabb kábelt :) Desirecable dot com