Valóban én is úgy gondolom,hogy ennyi pénzért màr rajta lehetnének gyárilag a kiegészítők,nyilván szép a mozdony és örülök én is neki,de vannak bizonyos dolgok,amit joggal vár el az ember.
@19676281082 жыл бұрын
Roco Vectron kedveli. :D
@sargaeszold19912 жыл бұрын
Nekem azért nagyon bejön ez a modell . Grat hozzá. A gyártó figyelembe vette , hogy a "törzsvásárlók" fuggerthhez vannak szokva - kitéped a hajad , mire összerakod style :):). Ha rám hallgatsz elengeded a hibákat . Atom jól néz ki az MTB M41 .
@ViktorChovanecz2 жыл бұрын
Szia. A legjobban zavaró dolog az a B fülkéhez közelebb eső ventillátor rács 2-3 mm-es játéka, csúszkálása. Ha azt nem orvosolom akkor ott bizony előbb utóbb festés sérülés fog keletzkezni. Az hogy tapadó gyűrű nélküli, hát bumm. Az Albert modelles Sulzer is ilyen, csak ott van sebesség is, s szintén alig volt külön felrakandó kiegészítő.
@tolzsfogas22952 жыл бұрын
@@ViktorChovanecz Vedd le a kasznit és belülről ragaszd meg a szélét.
@dpmodels789710 ай бұрын
De mit akarsz egy kis Cseh cégtol? hasonlitod itt osze a szergejel ami Roco gyartmány. Tény hogy a MTB nem a legjobb gyárto, de ne várjunk csodákat egy kis családi cégtol... nem tetszik nem veszed meg
@ViktorChovanecz10 ай бұрын
Csodát nem is várok, de minőséget a pénzemért igen. Mint minden normális ember. ;)
@dpmodels789710 ай бұрын
kell irni a Roconak hogy csinaljon @@ViktorChovanecz
@ViktorChovanecz10 ай бұрын
@@dpmodels7897 Nem értem a kötekedésed okát. Én csináltam egy videót ami a saját megtapasztalásomat mutatja be. Ha nem tetszik nem kell végig nézni, s nem is muszáj kommentelni. :) Egyébként meg röhögnék ha az A.C.M.E. kihozná a saját megszokott minőségével és mozgó ventillátorokkal. S nem sértésként, de az MTB menet teljesítménye nem az igazi, nehezen gyorsul és a végsebessége sem valós a meglátásom szerint. Elcseszett egy áttételezése van, ez tény.
@dpmodels789710 ай бұрын
Ok Viktor, persze mindenkinek megvan a lehetósege hogy kimondja a véleményet, nem kotekedni szeretnék itt, nekem van egy pár MTB mozdonyom, a 363 ŠKODA is sajnos és az egy nagyon elcseszet mozdony lett, viszont legalább nem kell félnem mind a ACMEnál hogy elmegy a kardan vagy a motor. Minden gyártónak megvan a + és -. 2 hét mulva nekem is megjonn a M41, kiváncsi vagyok mi a helyzet a gyorsulásal.@@ViktorChovanecz
@ferencpapp9292 жыл бұрын
Nagyon igazad van !!
@modellesvasut2 жыл бұрын
Gyári kiegészítőket érdemes hanyagolni ennél a modellnél.. Nekem a kuplunggal viszont nem volt ilyen problémám, ellenben az NMJ nohabnál én is ilyen kuplungot kaptam.
@ViktorChovanecz2 жыл бұрын
Szia. Akkor NMJ is kilőve mint gyártó. Legalábbis részemről. Főleg hogy ismerősöm is mesélt problémákat mikor próbált levadászni egy normális állapotú nohabot. ACME V63 is pont ezért nincs, mert hiába a részlet gazdag modell ha olyan problémái vannak amit például a mostanában lenézett Roco-nál sosem tapasztaltam. S lehet csak engem zavar, de nem kis pénzekről beszélünk tudvalevőleg. Ezért a pénzért elvárható volna a majdnem tökéletes modell.
@modellesvasut2 жыл бұрын
@@ViktorChovanecz Nem érdemes ilyen alapon gyártókat kihúzni. Mert akkor hamar ott találod magad hogy sehonnan nem fogsz venni semmit. Én úgy vagyok vele ha tetszik egy modell akkor megveszem! Nem a hibáit nézem elsősorban. El kell nézni az ilyen apró hibákat (itt pl. a beragadt kuplungra gondolok). A motor problémát pedig én nem tapasztaltam az én M41 modellemen. A max sebessége elég nagy.
@ViktorChovanecz2 жыл бұрын
@@modellesvasut Ebben igazad van, s ahogy a videóban el is hangzik, nincs tökéletes modell. :) Csak adott összegért van egy elvárt minőség. :)
@gabesz2 жыл бұрын
Roco Taurusra próbáld meg felrakni az első kapaszkodókat, na az nehéz, nem az M41-es ablaktörlők 😉. A lenti kiegészítők (csavarkapcs, légtömlő) helyett Roco-t érdemes használni, szebbek. A JC tau az mostanság már inkább a 100 ezres kategória, bár ott is vannak gondok (kasztnin átvilágít pl a homlokfény), de a Roco is közelít a 90 fölé, aztán azon is van szerelnivaló bőven. A mozdony sebessége DCC-ben 15,5V sínfesznél pont 100km/h ra jön ki arányosan. Nem tudom mi a gond, ráadásul pazar a lassúmenete, és jó a vonóerő is az áttételezés miatt. Ennyi szerelés meg szerintem még bőven bele kell hogy férjen ha már modellezünk.
@ViktorChovanecz2 жыл бұрын
@@gabesz Szia. Nekem speciel a Roco GySEV Taurus nem okozott ennyi problémát. S hála az égnek a JC RJ Taurus-om is probléma mentes. Mondjuk a kékesen világító fényszórókkal nem igazán tudok megbarátkozni. A sebességgel nekem az a problémám hogy a többi mozdonynál ez a sebesség a Multimaus 1/3-ad állásánál megvan. Ami hogy pontosabb legyek a gomb feletti nyíl hegyének a csúcsánál van. Én ennél többel nem is szoktam hajtani a gépeimet, mert számomra ez a kb realisztikus sebesség. De ennek az MTB modellnek lehet chip tunning kellene vagy a tiltást kiiktatni. :D De poént félre tévve nekem a 13 mozdony után ez így 14.-ként furcsa hogy max állásnál is relatív alig megy. S nem értem miért. A Roco BR58-asnál érthető hogy nem megy úgy, mert tudtommal egy tehervonati gőzös volt, meg amúgy sem szágoldoztak azokban az időkben tehervonatokkal.
@zoltanszabo35842 жыл бұрын
Szia! Milyen dekóder van benne? Elvileg a végsebességet, a gyorsulást és lassúlást tudod állítani pár CV átírásával.
@ViktorChovanecz2 жыл бұрын
Szia. Digitools Digdrive 4.5 dekódert vettem bele de Esu-val is ilyen rettenetesen lassú sajnos. Szerintem maga az áttételezése lett elszúrva nagyon. Mert analóg dugóval analóg rendszerben is ilyen a futása.
@19676281082 жыл бұрын
A lépcsők a a valóságban a mozdonyszekrényen lennének, de a modellen a szűk ívek miatt került a forgóvázra. Ezzel nem lehet mit tenni. A ,,vonóhorog" pedig a csavarkapocs. :D A tetőventillátornál érdemes megnézni, hogy nincs fixen a helyén. Sokkal nagyobb a helye, azért lötyög. Ez egy hibás kasztni.
@grandpaarock2 жыл бұрын
kisipari🤣🤣🤣🤣🤣
@tolzsfogas22952 жыл бұрын
Sikerült a semmit mondanod. Általában minden modellnél egy picit igazítanod kell a pályád sajátosságainak megfelelően. A piko tarusának az ütközőjéből le kel kicsit reszelni, hogy tolatáskor ne akadjon össze a tehervagon ütközőjével. Az ACME Gigantja, 22fokos váltó esetében leugrik a sínről, - ezért a tapadó gyűrűs kerek tengelyét át kell helyezni a fogózsámolyon. A Gützold Szergejére tett kurzkuplung annyira lóg, hogy elakadhat a váltóban. Az NMJ Nohabja esetében a kurzkuplung elakad az orrpaláston - szóval itt is reszelgetni kell egy picit. Az, hogy rá kell tenni a mütyűröket --- ettől modellezés a modellezés, és egyúttal javul a finom koordinációd. A ragasztáshoz: a pillanatragasztók általában nem pillanatragasztanak. Erősítheted a ragasztást és gyorsíthatod a kötési időt ( mindkettőt jelentősen), ha szódabikarbonátot szórsz rá a ragasztásra. Ha nem látható felszíneken kristályos formában, a látható felszíneken vízben feloldottan, mondjuk fecskendőből..... Igazából jól használható kengyeles akasztót az NMJ-nél láttam, azzal jól lehet tolatni akár több kocsis szerelvényt kombinált 22 fokos váltókon is. Nálam igazából a ROCO kurzkuplungja vált be a legjobban Az MTB Csörgője élethűbb az Fuggerth-nél, szebben kidolgozottak a részletek. A menetdinamikáját javíthatod a dekóder átprogramozásával, s amennyire emlékszem a tengelyei golyóscsapágyazottak. A ventillátor rácsok " lötyögését a kaszni belső oldaláról korrigálhatod. Nagyon szépen mozog a mozdony. A végsebessége tényleg alacsonyabb, mint mondjuk egy piko mozdonynak, de pont egy dízelnek nem is áll jól, ha irreálisan túl gyorsan halad....de szerintem ez az áttételezés miatt van, feltehetően nagyobb nyomatékot állít elő a kerekeken.Ha nincs rajta gumigyűrű, az sem feltétlenül hátrány, mert ha túl nagy a vontatott szállítmány, a kerék meg tud pörögni, ezért a motor nem fog túl nagy áramerősséget felvenni........ Ami viszont tényleg probléma az MTB-nél az a fényszivárgás. A menetfények esetében a HTECH-től vásárolható apró műanyag illesztékkel ez megoldható, a homlokfények esetében viszont nálam az vált be, hogy zsugor csövet helyeztem a homlokfény prizmájára, abba tettem bele a LED-et, amit vezetékkel kötöttem össze a mozdony dekóder paneljével. Illetve nálam volt egy másik s nagyon komoly probléma, méghozzá a mozdony PLUX 22-s dekóder foglalatával. Ugyanis, amikor belehelyezted a dekódert, akkor a dekóder és a foglalat pin-jeinél nem mindegyiknél volt kontaktus. Leszedtem a dekóderfogató panelt, lecsiszoltam a foglalat fonákját addig, míg azok érintkező tüskéi a fonákfelszinnel egy síkba nem kerültek, belehelyeztem a dekódert, és nagyon vékony tűvel ( inzulinos pen-s fecskendő tűjével ráfeszegettem a tüskéket egymásra......
@ViktorChovanecz2 жыл бұрын
Szia. Sok dologban igazat adok, de ha már ennyit elkérnek egy modellért azért minőséget várnék el. Nálam a 15°-os kitérő a legerősebb, a többi mind a Roco line 10°-os kitérőkből tevődik ki. A legerősebb ív pedig a Roco R4-ese. A kapcsolószerkezet egyenlő a Jägerndorfer Railjet szett tartalmával vagyis amit ahhoz mellékeltek. Csak az túl laza. A végsebességre annyit tudok mondani hogy a Roco szergeje szerintem épp ideális a Vmax 100 modellezésére, az MTB M41 olyan mintha 70-80kmh-val haladna csak. Nálam minden vonat a Multimaus tekerőjének egyharmad állásával közlekedik. Számomra az tűnik realisztikusnak. De hogy az M41 hiába kapja meg a full gázt akkor sem megy jobban................... Számomra illúzió romboló. Nálam még egy vontatót sem kellett az általad felsorolt módokon mókolni. Egyszerűen nem a legkisebb ívekkel kell tervezni. minden mozdonynál, vagyis a legtöbbnél a gyártó oldalán fent van a legkisebb bejárható ívsugarú vágyán. Egy terepassztalnál az legyen a minimum s akkor nem lehet nagy baj. :)
@tolzsfogas22952 жыл бұрын
@@ViktorChovanecz persze, ha helyed mind a tenger, akkor kényelmesen tudsz tervezni. 22 fokos váltón el kell tudnia menni egy mozdonynak. ( még a hajtókaros krookodil is el tud menni, pedig annak a középső 4 tengelye nem tud fordulni) Ami a multimaus tekerőjének állását illeti. Hát annak semmi akadálya, hogy a dekódert átprogramozd. CV29 4-s bit bekapcsolása - 28 sebesség, kikapcsolása 3 sebesség. 3 sebesség eseteén cv3-6 ( ?) állíthatod, 28 esetén meg a CV 67-94 ( ?) között tetszőlegesen. Ha akarod, akkor már az első fokozat bekapcsolásakor teljes sebességre kapcsolod.... --- mondjuk sound dekóder esetén. Ugyancsak beállíthatod, hogy mennyit késsen a mozgás a hanghoz képest és még millió egy dolgot - ld digiprogrammert - a DT dekóderek esetében. A Z21-gyel is tudsz dekódert olvasni és írni ( a multimaussal csak írni tudod) - de ehhez össze kell kötni egy PC-vel, illetve routeren - wifi-n keresztül egy tablettel. - csak ekkor nehéz kitalálni, ha nincs leírásod róla, hogy melyik cv-hez milyen funkció tartozik. A DT dekóderekhez van leírás, a programmerben, mikor kiírod a CV értékeket, azt a program funkció csoportosításban teszi meg - motor - sebességparaméterek, mozgás dinamika, fékesé, hanghatások, fényhatások stb. - szerint
@ViktorChovanecz2 жыл бұрын
@@tolzsfogas2295 Ami a videóban nagynak látszik az a valóságban egy 2,5 méter széles és 4 méter hosszú szoba. Azért sikerült ekkorát építeni mert úgynevezett galéria építéssel oldottam meg, ha nem így gondolkozom akkor pontosan nulla helyem volna a modellezésre. Tudom hogy sok embernek ez nem kivitelezhető de sokan pedig nem is gondolnak erre az építési lehetőségre. A CV-ket nem igazán szoktam állítgatni mert nincs problémám sem a gyorsulással, sem a lassulással sem egyéb funkciókkal. egyedül a railjet-nél kellett a vezérlőkocsi menetirányát megfordítani hogy egyezzen a valósággal.
@tolzsfogas22952 жыл бұрын
@@ViktorChovanecz Az én terepasztalom 3.5 x 1.15 m - de nem téglalap, hanem U alakú. 48 irányváltó, 5 állomás, ezekből 3 végállomás és kettő átmenő - állomásonként 4-5 vágány - ill. vakvágány, kb 46 m flexibilis PECO 2.5 mm-s Sínekből épült. 24 mozdony, 34 személyszállító, 18 tehervagon közlekedik rajta. Kétkörös, mindig van az átmenő állomásokon szabad pálya...... Olyan apróságokat is be lehet állítani, hogy amikor a lámpát felkapcsolod, az hagyományos izzó módjára kapcsoljon be és le, vagy mint egy LED. Ha hangos dekóderrel van szerelve a mozdony, akkor nemcsak a hangerőt, hanem a különböző hangok egymáshoz való erősségét is beállíthatod, mi több, az egyik mozdonyhangból effekteket tehetsz át egy másik mozdony hangjába. Pl az M40- snél nagyon jó a pályakattogás hangja, ezt átteheted egy másik mozdony ( persze az is 4 tengelyes legyen) pl egy V43-s hangjába stb. Átteheted, hogy melyik billentyűvel mit szólaltass meg.amennyiben a dekóderpanelen a homlokfénynek külön elektromos illesztése van, akkor különkapcsolhatóvá teheted stb. Én úgy szoktam beállítani, hogy a dízelek lomhábbak legyenek, kisebb is legyen a végsebességük, mint a villany mozdonyoknak - mint ahogyan ez a valóságban is van - ugye..... ( És ugye miáltal a mozdonyok sebesssége így relativizálva lesz, nem nagyon számít a tényleges. cm/sec. sebességük. Egyébként is a lassú és a közepes mozgásnál a legszebbek - szerintem.
@tolzsfogas22952 жыл бұрын
Én megvettem a Z21 wifi-s lehetőségét. Ez azért praktikus, mert innentől kezdve tablettről irányíthatod a terepasztalod, a mozdonyoknál egyszerre kettőt tudsz a képernyőn vezérelni , ott feliratozhatod a különböző funkcióbillenytyűket - szóval nagyon könnyű és látványos a kezelés. A digitoolsnak van egy fizetős tabletes vezérlős programja - digitrains pro - ezzel több tabletet - mobiltelefont is be tudsz vonni a játékba - tehát egyszerre többen játszanak, mindenkinek vagy egy vonata, amit az állomásfőnök hozzá igazít a menetrendhez stb.....
@nagyvasutesvasutmodell2 жыл бұрын
Azért sokkal jobb mint a Fugerth játékja
@ViktorChovanecz2 жыл бұрын
Szia. Ez igaz, de sokan elsiklanak vagy szemethunynak a hibái előtt. De szerintem így teljes a kép ha pro és kontra megemlítünk mindent. Mivel sokan csak a pozitívumokat emelték ki így én rávilágítottam a problémáira is.