Köszönöm szépen a barackritkítással kapcsolatos információt ❤!
@imregaal46486 ай бұрын
Üdv Borsodban igen vissza van maradva.
6 ай бұрын
Hamarosan behozzák a lemaradást, csak szép idő legyen!
@tibordeak45366 ай бұрын
Jó napot László a jövő évire meghagyót vesszőnek a hónalj hajtásait meg hagya vagy ki kell csípni
6 ай бұрын
A hónaljhajtások vitrláit csípje vissza, egy-két levelet nyugodtan hagyhat.
@tibordeak45366 ай бұрын
Köszönöm a segítséget
@Lizi466 ай бұрын
Most akkor a Scudo vagy a most bemutatott réz a jobb?
@janossteiger78076 ай бұрын
Kedves László! A cuprotonikot lehetne helyettesíteni a chuprum MZ vele( mert csak ilyenem van. A többi szer az adott) Válaszát elöre is köszönöm
6 ай бұрын
Javaslom, hogy vegye figyelembe a két szer réztartalma közötti különbséget: CuproTonic 5,4%, Cuprum MZ 24%! Ha az utóbbit választja virágzásban, alacsony dózisban alkalmazza!
@antalszabo85916 ай бұрын
Laci Bacsi, egyik videoban kerdezte, hogy mirol szeretnenk videot latni. Nos engem az idei oltasok eredese erdekelne. Kelle-e vele valamit csinalni? Esetleg tobbet ontozni? Az On tapasztalatai szerint mi a normalis ereedes? Kell-e vmit tenni az oltas utan? Az iden - elsosorban az On videoit kovetve - 30+ oltast vegeztem reszben az Ontol kapot csapokkal - a honap elejen, es kivancsi lennek Onnel hogyan neznek ki. Udv. Elore is koszonom. Anti
6 ай бұрын
Nálam még nagyon alszanak az idei oltások, talán a hűvös éjszakák miatt. Hamarosan lesz róluk videó.
@mariazahonyi49446 ай бұрын
A férjem soha nem permetez semmit és mégis terem a szőlő, én nem vagyok a permetezés hive, azért termesztünk a kertbe, hogy permetszermentes legyen a gyümölcs, elég sok permetszert megeszünk a bolti gyümölcsökkel és zöldségekkel.
6 ай бұрын
Igen, sajnos ez így van
@Lizi466 ай бұрын
Szerencsétek van. Azt viszont nem hiszem el, hogy soha semmi nem megy tönkre a kezelés hiánya miatt.
@mariazahonyi49446 ай бұрын
@@Lizi46 Csak a poloskák okoznak bosszuságot.
@magdolnabaloghnefilep86115 ай бұрын
A cuprotonic és chitopron kontakt szerek? A flakonon aztírják viràgzàsba ne alkalmazza. Ennek ellenère hasznàlható virágzàsba?
@endreszucs79906 ай бұрын
Szép jónapot.A zeolitot használta már valaki szőlő 🍇 és gyümölcsfára?
@Lizi466 ай бұрын
Az olasz biokertészek menden ellen használják vízzel kipermetezve. Sajnos az nem a nálunk bányászott zeolit, hanem cubai zeolit. A szemcsenagyság is fontos. Az olasz Amazonról rendelhető.
@endreszucs79906 ай бұрын
@@Lizi46 köszönöm szépen.
@nagygyulane48636 ай бұрын
Űdv! Kérem segitsen, nem tudom mennyi kell a Full5 Cs böl 10 l vízbe, nem találom a papirján, köszönöm szépen.
6 ай бұрын
2-3 ml 10 liter vízhez.
@nagygyulane48636 ай бұрын
Nagyon köszönöm.
@gaborbarjak45216 ай бұрын
Tasszal ültetett oltványokat kell e permetezni?
6 ай бұрын
Igen, kíméletesen a fiatal hajtások miatt
@SZLMCL16 ай бұрын
Köszönjük a videót! Néhány kérdésem lenne, mivel készítettem egy leírást a szerekről és abban észrevettem néhány figyelmeztető mondatot. Pl. a Boroilnál: " Réz. és kéntartalmú anyagokkal kizárólag lemosó permetezés esetén, vegetáción kívül szabad keverni." A Chitopronnál pedig az van felírva, hogy "ne használja virágzás alatt. Ezek mennyire állják meg a helyüket? Illetve érdeklődnék, hogy a Cuproxat FW-t Ön próbálta már? Köszönöm!
6 ай бұрын
A BorOil-t magam sem keverem rézzél, hanem jelen esetben pl. a Bioka Urtica-val. A Chitopron + CuproTonic kettőst egy bio növényvédelmi szakember javasolta, kecskeméti előadásában, amit érdemes megnézni: kzbin.info/www/bejne/oWSbn42Qf6qFjac A Cuproxatot nem használtam, de sokan használják, biztosan jó.
@SZLMCL16 ай бұрын
Köszönöm szépen!
@sandorpapp54836 ай бұрын
Kedves László! Az említett bio szerek ára iránt érdeklődnék. Nálam az is mérvadó, hogy 10 liter permetlé hány forintba kerül? Igaz-e az a sejtésem, hogy a bio szerek drágák?
6 ай бұрын
A bio szerek többsége jelenleg csak literes, v. nagyobb kiszerelésben kapható (ez hamarosan változni fog) ezért valóban drágának tűnnek. Ha figyelembe vesszük, hogy ezeket a kiskertben 2-3 évig használhatjuk, akkor a hagyományos szerekkel összehasonlítva már nincs komoly különbség.
@PeterBardosDeak6 ай бұрын
Kedves László, a Cuprum Mz is használható a CuproTonic helyett virágzás előtt? Abban is van cink, igaz, csak fél százalék, míg a CuproTonicban 1 % a cink, viszont a réztartalma jóval több, arra 25 %-ot írnak.
6 ай бұрын
Én a magas réztartalma miatt nem használom a Cuprum MZ-t virágzás előtt, bár a hagyományos rezeknek a felét tartalmazza, így nem okozhat gondot. Virágzás után viszont még Scudo-t is keverek hozzá, a gyártó ajánlása szerint.
@PeterBardosDeak6 ай бұрын
Köszönöm!
@ferenclovas99756 ай бұрын
100 % -os védelem! 💦🐞💦
@freedonbass2666 ай бұрын
Tisztelt Uram! Hol van ön helyileg? Illetve bort csinál?
6 ай бұрын
Tolna megye, borszőlőim már nincsenek, de 10 évvel ez előtt készítettem bort is.
@magdolnabaloghnefilep86116 ай бұрын
A gazebo és a scudo virágzáskor hasznàlhatók, többször is használhatók egymás után? Vàlaszàt köszönöm!
6 ай бұрын
Virágzásban ezeket még nem próbáltam, de a Scudo-val nem lehet baj. A Gazebo perzselhet, ezért javaslom, hogy használja alacsony dózissal és 25°C alatt.
@magdolnabaloghnefilep86116 ай бұрын
Nagyon köszönöm
@ferencbognar1366 ай бұрын
Gazebót használtam 1 hete 30 ml, chitopron 30 ml és kalcium 20 ml, auxim 10 ml: 10 liter vízbe ( Hortiservice ajánlás ) és égette a leveleket , fajtánként változóan, megkérdeztem a forgalmazót azt mondták valószinüleg a gazebó adagját vissza kell venni, nem tudom Laci neked van a gazebóval tapasztalatod, este permeteztem bőven 25 fok alatt.