Обидва типа Скальпелів, ще й в різних модифікаціях, можна знайти тут - bit.ly/cannondale_scalpel Ще трохи цікавих відео: Типи MTB і стилі їзди на гірському велосипеді - kzbin.info/www/bejne/pouVgo2La6p6qK8 Хардтейл для трейлової їзди Pride Revenge 9.2 - kzbin.info/www/bejne/rXulhWCclJZln8U Один з найдоступніших Олл-Маунтін байків Marin Rift Zone - kzbin.info/www/bejne/bHjZq6Z8fbFnbNU
@rdrct82136 ай бұрын
Велопланета, я Вас люблю. И как магазин и как людей которые наконец-то сделали на ютубе достойный и интересный украинский велоканал.
@UrsusPetro6 ай бұрын
Дякую що розкриваєте тему хардтейлів і мтб взагалі. А то суцільні гревели кругом 😅
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
МТБ давно існує, гревели достатньо нове явище, тому й більше уваги їх приділяється всюди як це й буває з усім новим ;) Хоча, якщо зануритись в історію, гревелам набагато більше років наж гірським байкам, просто тоді їх ще так не охрестили. Ну і ще, якщо трохи привідкрити залаштунки, гревели сильно краще заходять аудиторії (не тільки в Ютубі), тут попит формує пропозицію.
@ОльгаМозговая6 ай бұрын
Сподобалось порівняння велосипедів за часом проходження дистанції 😊 👍
@brovchenkoalex86596 ай бұрын
Особисто для мене cross country це виключно хардтейл ✌️ Downhill це двопідвіс. Маю два типу байки. Дякую за відео🤝
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
З сучасними трасами КК хардтейл доживає свої дні. Або чекає, коли велоіндустрія нарешті повноцінно введе Down-Country
@brovchenkoalex86596 ай бұрын
@@veloplaneta_ua 👌🤝✌️💯
@Roman29.01.S6 ай бұрын
Вітаю , дякую за цікаве відео і розповідь про велосипеди та яка між ними різниця . 👍 🚲🔥
@vitaliyrodack93166 ай бұрын
Класні ровери, нема питань. Але я живу в велосипедному минулому і катаюсь на олдскулах 2000-х років, і кайфую від кайфових трейлів і маршрутів, як кайфували райдери 2000-х.
@reapton6 ай бұрын
Вичурний спосіб сказати що нема грошей на новий вел. З повагою )
@vitaliyrodack93166 ай бұрын
@@reapton :)
@vitaliyrodack93166 ай бұрын
@@reapton але погодьтесь, що рівень щастя - чи то пак ендорфіну, адреналіну, дофаміну і т.д. - не більший в 10 разів на новому велику за 100к ніж на старенькому умовно за 10к (але звісно технічно справному і в основному на нових розхідниках)
@reapton6 ай бұрын
@@vitaliyrodack9316 Вибачте але ні, складно погодитися ) Навіть якщо не брати до уваги комплектуючі велосипеда а раму, то ті ж самі рами 20р давності і рами сьогодення значно більш комфортніші і що саме головне міцніші. Старенькі рами могли флексити чуть не як пластелін ) В англомовному ютубі є відео, і не одне, з порівнянням якраз таки старих і нових вело. Але так чи інакше, в кінцевому результаті всі ми катаємось щоб отримати якесь задоволення, і якщо ви з таких людей також - то я вас вітаю
@Criterionable6 ай бұрын
@@vitaliyrodack9316я б сказав, що це залежить від бажаного рівня катання і що приносить задоволення :) на олдовому ровері з вузьким кермом і жорсткою конструкцією фаново, але доволі такі челендж проїхатись по сучасним кросс-кантрі-трейловим стежкам з трамплінчиками, дропами, степапами, корінням камінням. Нещодавно у знайомого брав його такий вел нульових і більше 10 хвилин не захотілося по отакому от їздити. А на своєму байку я отримував в рази більше задоволення від тих же стрибочків, дропчиків і як наприклад секція з корінням пролітається на 35кмч доволі непомітно і можливість швидко м'яко їхати по технічним ділянкам. І ніякого спорту, суто фан)
@ІгорІ-р8в6 ай бұрын
Цікаве відео. Дякую!!! Класні вельчики ;)
@yachter51276 ай бұрын
Красень! Вподобайку відео та тобі😂
@igorwtftrt46106 ай бұрын
За це я і люблю двопідвіси це моя тема двопідвіс це топ, ван лав як кажуть люди
@TarikUA906 ай бұрын
Вельчики топ!!! Дякую за відос)
@cherrypie58946 ай бұрын
який гонний контент 🤘🏻
@calmfm987656 ай бұрын
Дякую за відео!
@RunVeloSergii6 ай бұрын
Як завжди цікаво. Дякую
@Oleh_1st5 ай бұрын
Двопідвіс 👍🔥
@СтепанМонец6 ай бұрын
Дуже прикольне відео! І пізнавально і розважально! Не озвучили один важливий аспект: Хартейл більш універсальний, бо при бажанні можна використовувати як дейлі ровер по місту, з двопідвісом з цим знааачно складніше(це добре помітно по організованим велокатакам по києву в 100км, там на двопідвісах виїжджають на подібне значно рідше))
@MultiTheStudent6 ай бұрын
рідше тому що вони дорогі
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
Не зовсім зрозуміло як відсутність амортизатора (яким ще й може блокуватись) робить велосипед універсальніше, адже посадка, геометрія, трансмісія, ширина керма та ширина і зубатість коліс від цього не змінюється. Якщо взяти 2 абсолютно однакових за рівнем комплектуючих велосипеди, то хардтейл буде дешевше. І обслуговувати його дешевше. Частіше за все саме в цьому й криється причина їх домінування в поїздках. А деякі райдери мають по 2 байка й можуть підвіс використовувати виключно на технічно складних й швидкісних трасах, а на великі відстані брати більш жорсткий хардтейл.
@СтепанМонец6 ай бұрын
@@veloplaneta_ua бо навіть заблокований аморт має невеличкий хід/люфт, + 2 кг на великих дистанціях відіграють свою роль. А можливо це більше стосується більш бюджетних моделей по 16+ кг, та психологічне сприйняття/стереотип🤷♂️ Проте якось по місту або в довгих катках я рідко спостерігаю двопідвіси☻️
@Superman4716 ай бұрын
Та що тут дивитися якщо ти бідний купляєш хардтейл якщо багатий то двох підвіс
@SanyaManson6 ай бұрын
Якщо ти бідний, то купуєш двопружин на місцевому базарі 😂
@Superman4716 ай бұрын
@@SanyaManson ну залежно наскільки ти бідний
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
Це не має жодого відношення до вартості, має значення лише тип траси для якої використовується той чи інший тип рами. Можливо ви здивуєтесь, але хардтейли з легкістю можуть вартувати дорожче 15-ти річного авто бізнес класу.
@Superman4716 ай бұрын
@@veloplaneta_ua просто подивіться на трійку призерів на всіх крос-кантрі або просто подивитися на першу десятку фіналістів будь-якого крос-кантрі всі будуть на двох підвісах
@bermillion18586 ай бұрын
Та є відношення. Початкова ціна хардтейлів все ж менша ніж підвісів.
@AndriyKor6 ай бұрын
Команда любителей хардтейлов💪👇
@yuriinoname6 ай бұрын
Типу тих людей, кому не вистачило коштів на двопідвіси?)
@veloplaneta_ua5 ай бұрын
@@yuriinoname це ви про Scalpel HT Hi-MOD Ultimate?)
@artemplakhotniy66356 ай бұрын
Різницю вартості обслуговування теж було б цікаво почути
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
Приблизний розрахунок вилка х 2 (але є купа перемінних, що можуть впливати на це)
@Lirnyk6 ай бұрын
Хотілося б побачити у вас новий скальпель з новою підвіскою. Коли чекати?
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
Наступного сезону має бути, а от чи буде раніше сказати важко, бо є купа перемінних, що можуть на це повпливати. Спробуйте звернутися у наш кол-центр, там мають володіти більш точною інформацією.
@Lirnyk6 ай бұрын
@@veloplaneta_ua поки чекатиму, надіюсь зробите анонс. Ще цікаво, які комплектації завезе велопланета і за якою ціною)))
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
@@Lirnyk Тоді краще слідкійте за нашими соцмережами, або сайтом, бо там анонс точно буше швидше ніж якесь відео тут ;)
@krecc78886 ай бұрын
Останім класичним кантрійником був FS-I❤
@Superman4716 ай бұрын
Скажіть різницю в ціні та у вазі чітко скажіть що + 500 г за комфорт і плюс стільки-то сотень доларів
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
Ціну можна знайти за посиланням в описі та в закріпленому коментарі. А як виміряти комфорт в грамах чи грошах не знаємо, бо комфорт це суб'єктивна штука. До того ж підвіска дає не комфорт, а контроль, і його в грамах також не виміряти.
@yuriivorobei59016 ай бұрын
Їздив на хардтейлах з самого дитинства до майже 40 років. В минулому році пересів на кантрійний підвіс з новомодною геометрією, 120-ми ходами і ось цим ось усим. Назад на хардтейли точно не хочу)) По великому рахунку на технічних трасах рівня теперішнього кубку світу і дистанціях трохи довших ніж шорт-трек, де треба вміти розподіляти сили, підвіска вже показала свою перевагу. Навіть враховуючи те, що спортсмену доводиться везти з собою 1-1.5 кг "лишньої" ваги. А якщо говорити про більш жорсткіші рельєфи типу наших карпатських марафонів, то там навіть порівнювати не варто. З іншого боку, для їзди по накатаних грунтовках на плоскачі зараз однозначно краще підходить гревел. Єдина біда підвісів, що в недорогих комплектаціях воно зазвичай важить як чугунний міст. Тому спортсмени-аматори в тому ж бюджеті продовжують надавати перевагу хардтейлам. Але й у цьому сегменті починають з'являтися цікаві варіанти типу нового Chisel Fs. Конандейлу варто би придивитися до такого рішення у конкурентіа ;)
@tarakudo83496 ай бұрын
Рігид сила
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
Але не на тих трейлах, де катають топові кантрійники, там з ригідом здебільшого буде піша сила ;)
@mr.trollator49196 ай бұрын
спорт - це сучасний технологічний двопідвіс, універсальність - це хардтейл.
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
На світоаих чемпіонатах все ще можна зустріти хардтейли, бо є достатньо крутильні траси
@ПавелШевченко-ш4п5 ай бұрын
питання трохи не в тему.При виборі найнера для звичайної не екстремальної їзди,що принциповіше: наявність гідравліки, але втулки насипні;чи мех. гальма, але втулки на промах?в іншому велосипеди приблизно однакові за рівнем.Будь ласка порадьте)Перший Schwinn moab 3,другий Pride marvel 9.2
@veloplaneta_ua5 ай бұрын
Гарні конуси можуть бути в рази кращі ніж бюджетні картриджи, так само як і гарна механіка може бути кращою початкової гідравліки. Це якщо загалом казати про подібні порівняння, тут треба дивитись на кожні конкретні комплектуючі. Яле якщо порівнювати саме ці велосипеди, то головна їх відмінність - рама, що диктує трохи різне призначення велосипедів, через різну геометрію. Moad - початковий крос-кантрійник, що розраховани на більш-менш спортивну їзду, тренування та навіть аматорські змагання. Marvel - прогулянковий байк, що розрахований більше на помірно динамічні поїздки на природі задля рекреаційних цілей.
@viktorvinpas70036 ай бұрын
2 кг різниці в вазі ....дуже відчуваються.
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
Якщо мова про однакові велосипеди за конструкцією, а тут підвіска на технічних та дх секціях компенсує втрачені секунди на підйомах та плоскачі
@hryhoriishkliaruk94995 ай бұрын
До речі хотілося почути у чому різниця між розмірами коліс, бо дивлюсь 26 майже нема, а тільки 27 або частіше 29
@veloplaneta_ua5 ай бұрын
26-ті, можна сказати, вимерли, бо не мають жодної переваги в МТБ над 27.5 та 29 (враховуючи сучасні геометрії та технології рамобудування). 27.5 дають більше маневреності та динаміки розгону, а 29 стабільніші та дозволяють легше підтримувати швидкість + вони краще відпрацьовують бездоріжжя на низьких та середніх швидлкостях, бо проскакують невеличкі ямки в які 27.5 заскакує. Яле це питання сильно глибше та багатогранніше, це ж лише грубе порівняння діаметрів.
@hryhoriishkliaruk94995 ай бұрын
@@veloplaneta_ua зрозуміло дяку, може згодом заміню й раму, поки мене все влаштовує :) Хоча прокачав до SLX
@yuriis17906 ай бұрын
Тут все просто як 2×2. Маєш гроші - купуєш двопідвіс. Не маєш грошей - копиш на двопідвіс. Звісно, якщо розумієш для чого воно тобі. Скальпель Хардтейл - це взагалі помилка природи або фейл маркетологів. Краще вже алюмінієвий двопідвіс купити.
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
Це не має жодого відношення до вартості, має значення лише тип траси для якої використовується той чи інший тип рами. Можливо ви здивуєтесь, але хардтейли з легкістю можуть вартувати дорожче 15-ти річного авто бізнес класу (хіба що, якщо збирати на підвіс вартістю авто з салону...) Тут така штука, якщо ви не розумієте якийсь товар, це не значить, що він помилковий і нікому не потрібний, просто ви його не розумієте і він вам не підходить ;)
@reapton6 ай бұрын
Наскільки я знаю, інша вилка окрім лефті на велик не полізе. Це правда?
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
Та ні, можна поставити що завгодно, аби був конус 1 1\8 - 1 1\2 (або адаптер)
@bermillion18586 ай бұрын
Ви обмовились. Різниця вийшла 2 секунди, а не 4 як ви сказали. Бачу, що просто упоролись)
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
Добре, що Олексій хоч щось сказав після цих заїздів))
@bermillion18586 ай бұрын
@@veloplaneta_ua І то так. Дійсно навалює непогано)
@Crazyvideos88ii6 ай бұрын
Перший
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
Та ні, перший вже навіть закріплений)
@Crazyvideos88ii6 ай бұрын
@@veloplaneta_ua 🆒️
@tonydemy73056 ай бұрын
Шошошошошошошошо)
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
а шо?
@322-Dota26 ай бұрын
мене теліпає від тих 1 трубних амортизаторів!!!111
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
Це ви про Лефті? Чого так?)
@322-Dota26 ай бұрын
@@veloplaneta_ua та, не знаю, як надгрижений
@user-gy7wd4dp2v6 ай бұрын
@@veloplaneta_uaБо виглядає як костиль! Чисто візуально це якась дічь! І плювати мені на моду, чи якісь там технології лефті. Велосипед повинен подобатись зовні. Тільки не треба говорити про те що "на колір і вкус"... Це все маячня!
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
@@user-gy7wd4dp2v якщо про "колір і смак" то все маячня, то яким чином ви можете обирати те що подабається, а що не подобається?)
@ally_brave6 ай бұрын
Тільки гревел!!!
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
На трасах, під які зроблені ці кантрійники, на гревелі доведеться тяжко, а місцями й взагалі пішки ;)
@shtirlicc74046 ай бұрын
Реклама …
@veloplaneta_ua5 ай бұрын
Як зробити порівняння типів велосипедів не використовуючи велосипеди цих типів у кадрі?
@some_developer6 ай бұрын
Пигналы? Та ну ладно...
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
"Пігнати" - стара форма слова "погнати", що досі часто зустрічається в деяких діалектах. Можете якось погортати словник Грінченка 1909 року, там можна знайти багато подібних питомо українських слів, що сьогодні мають іншу форму і не відповідають сучасній літературній нормі.
@some_developer6 ай бұрын
@@veloplaneta_ua Ну знаете... это уже какие-то кровосісі, котрі могуть тількі скігліті, колі треба брать лопату
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
@@some_developer до чого азіровщина до питомо українського слова, яке існує в українській не одне століття? Ви прочитали наш минулий комент? Якщо вам не подобається якесь діалектне слово, то це виключно ваші вподобання, що не мають відношення до носіїв діалектів та діалектних слів.
@serhiy_chobitko6 ай бұрын
московськомовний тіп робить зауваження щодо української... який крінж
@some_developer6 ай бұрын
@@veloplaneta_ua Азировщина до того, что впечатления от услышанного похожие. Кто же знал, что вы носитель исторического диалекта, я-то думал, что вы на украинский перешли в 22 году. Но вы не распаляйтесь, тем паче что слово в словаре старинном записано.
@nickpart17426 ай бұрын
То ви, хлопці, ще по соші не катались! Ото покатушки, а нє ето ваше фсьо !
@veloplaneta_ua6 ай бұрын
це де?
@nickpart17426 ай бұрын
@@veloplaneta_ua , соша - називають, на територіях які були під Польщею, дорогу, яка вимощена з крупного каміння. Не бруківка, а саме крупне каміння, яке не підігнане одне до одного, зі значними перепадами по висоті . Трясучка ще та, швидкість не розвинете! От би спробувати на ньому двопідвіс!
@bermillion18586 ай бұрын
Він напевно про шосце казав😊
@nickpart17426 ай бұрын
@@veloplaneta_ua , на заході України соша - це дорога викладена з крупного каміння, яке НЕ підігнане ні по висоті, ні по приляганню одне до одного. При їзді руки трусяться як у алкоголіка зі стажем. Хотів би спробувати двопідвіс , цікаво: якби він себе там зарекомендував?
@veloplaneta_ua5 ай бұрын
@@nickpart1742 таке легко знайти і в Харкові, де і знімалося це відео, достатньо лише звернути у приватний сектор. Хлопці там зазвичай то на гревелах, то на хардтейлах носяться, підвісом не доводилось проїжджати тими вулицями. Проте, що доволі очевидно, на підвісі має їхатись краще, ніж на будь чому іншому, бо ніщо окрім підвіса не має такої підвіски ;)