Helló ablakosok! A pára folyik az ablakban, és egyelőre nem tudjuk az okát. Szerinted hol a hiba?

  Рет қаралды 54,106

SzakiEllenőr

SzakiEllenőr

7 ай бұрын

Ömlik a pára a nyílászárókból. Szép lassan megy tönkre, pedig az épület gyakorlatilag még át sem lett véve. Legalábbis olyan hivatalos műszaki átadás-átvétel nem történt, ami hiba és hiánymentesen záródott volna. A passzívház könyvedet itt rendeld meg:egyszeruen-passzivhaz.hu/
A tulajdonos kénytelen volt beköltözni, az épület azonban továbbra sincs befejezve. A nyílászárók vetemednek el, nem működnek megfelelően. A videóból ki fog derülni, hogy a lég- és pára állapotokkal szerintem nincs probléma. De akkor hol a hiba? A házban nincs akvárium, nincs pálmaház, fűtik, amikor kell szellőztetik, azonban valami mégsem működik. Meg fogjátok látni, hogy milyen hatalmas páracseppek görögnek a nyílászárókban. Ez így valahogy nem normális. Ti már jártatok így? Szerintetek mi lehet a megoldás? Valóban komolyan kérdezem, hiszen ezt a problémát szeretném megoldani. Ja és a vállalkozókra se feledkezzünk el. Az asztalos és a generálkivitelező jelentkezését is várjuk, hogy érdemben közösen együttműködjünk. Természetesen felhívtam a figyelmüket, hogy jó lenne erről közösen gondolkozni. Azonban erre nem nagyon voltak kaphatóak. Akkor lássuk, hol a hiba?
Érdekelnek az alacsonyenergiás házak?
Támogatnád a munkásságomat?
A legegyszerűbben így lehet könyved, rendeld meg itt!
www.egyszeruen-passzivhaz.hu
olvass bele! Már 35 oldal szabadon elérhető, nem kell feliratkozni sem!
egyszeruen-passzivhaz.hu/#tar...
#pára #ablak lecsapódás #kondenzáció #szellózés #nyílászáró #építésihiba #asztalos #faablak #ellenőrzés #műszakiellenőr #szakiellenőr

Пікірлер: 347
@martonsc2226
@martonsc2226 7 ай бұрын
Elő kell venni a jó öreg gyurmát, és megkeresni, hogy mit hogy állítottak be. Teljesen olyan, mintha csak dísznek lenne benne a gumi.
@repaircorner3322
@repaircorner3322 7 ай бұрын
Szerintem a belső tömítőszalag hibás. Ha ott nem jutna át a meleg, párás levegő, akkor nem lenne minek lecsapódnia. Javaslom egy hőkamera kölcsönkérését, mert az sokat tud segíteni a hibakeresésben.
@fanaticpass
@fanaticpass 7 ай бұрын
Sok éve javítunk, beépítünk es régen gyártottunk is nyílászárókat. elég sok cég fa nyílászáróját építettük már be. Az a tapasztalat h nagyon kis százalékban tudnak minőségi fa nyílászárót gyártani ( annak horror is az ára) . A videóban lévő hány éves lehet ? mert az nem normális, h a Roto vasalat több helyen korrodált. Nagy a valószínűsége.,hogy gumitömítésnek semmi köze nincs az záráshoz, ott mozog a levegő ott találkozik a hideg és meleg és le is csapódik. legjobb teszt. papír lap odacsuk akkor zar tökéletesen ha elszakad a lap de ha nehezen húzódik ki akkor ia megfelelő. Szeles időben a füst v öngyújtó láng is simán mutatja de a legjobb lenne a szaki nézné meg blower door teszttel. sajnoa kiderülne sztem, h az összes nyílászáró kuka. gyártási hiba vagy gumi tömítés nem megfelelő elég ha az 1ik marofejet. nem úgy állították be ahigy kell és nem fekszik össze a tok a szárnnyal ahogyan a magy könyvben. rengeteg emberi mulasztásbóp származó hibát találtunk már gyártásban. volt h túl kicsire vplt. gyártva a szárny v a muki túlcsiszolja. láttam mar. hiper szuper ablakot amin zárt álláspotban kiláttam vagy csak 2 2.mm t takart a szárny... Olyan nem igazán lehetséges, hogy 1 fa ablak csapolás szét akar csattanni a víztől. megoldás lehet ha más fajta tömítéssel kikisérletezi aki rakta, h mi is van elb.. zva. szomorú es egyben idegesítő lehet. A tokon lévő gumi sztem. semmit. nem zár ott.a sarokban. Ahogy látom nem. sima fenyő ablak. . u.i.: legtöbb emelő toló nem. képes hermetikusan zárni. (1ik címen 1 vödör homokot. vitt be a vihar a nappaliba. az volt a csúcs eddig :) )
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 7 ай бұрын
Köszi!
@gyozomeszaros1576
@gyozomeszaros1576 7 ай бұрын
A régebbi sofa nyilászáróknál a kűlsö falcnál kiszellözött nem volt ilyen probléma. Én oda nem raknák gumi tömítést.
@loar9032
@loar9032 7 ай бұрын
Üdvözletem Péter!Ahogy nyitod zárod a terasz ajtót úgy tűnik mintha kisebb lenne a szárny mint ami a tokba való és a gumi tömítés nem préselődik össze így jár a hideg meleg és ott csapódik le a pára.Vagyis gyártáshibás lehet a nyillászáró szerintem egyszerű mérésekkel ez lemérhető valamint egy hőkamerás kép is biztosan sokat mutatna!Jó nyomozást kívánok!Üdvözlettel :Árpád
@Lawrence8404
@Lawrence8404 7 ай бұрын
Sajnos a Roto vasalatnál előfordul a korrózió,sőt!Illetve nagyon gyenge is.A beépítőink régen rengeteget jártak utánaállítani.Ezért váltottunk már sok-sok éve Maco-ra,azzal az égvilágon semmi probléma nincs.Láttam már vastagon vízköves Maco vasalatot annyira durva volt az épület páraterhelése,de akkor sem volt rozsdás.
@fanaticpass
@fanaticpass 7 ай бұрын
@@Lawrence8404 igen pedig mindig azt mondtuk, h a roto a csúcs amikor azzal dolgoztunk. régi lakásomban hevesthermes ablakok vannak 120x150 3 rétegű és nem volt vele gond. most GU val dolgozik a partnerünk (sztem nem minden esetben kiforrott vasalat rendszer) de elég jó.
@cubeowl
@cubeowl 7 ай бұрын
Erről így kicsit kevés az információ. Jó lenne látni hogy hol milyen csomópontokat alakítottak ki a beépítéshez. Hol/hogyan valósították meg a hőhídmentes beépítést? A szigetelés rátakar a tokra vagy csak mellézár? Nem látszik hogy van-e párakivezetés a tokszerkezetből. Ez milyen nyílászáró? Furcsa ez a szerkezet. Valami egyedi gyártás? Miért nem a bevált belső kicsi gumi (hanggátlás) + egy középső szép nagy (mostanság sokszor már EPDM habszivacs betétes) légzáró gumi (hőszigetelés és hanggátlás) kombót használják? A külső guminak amúgy sincs sok értelme, legalább valamennyit kiengedne az odakerült párás levegőből. Dehát eleve oda nem is kerülhetne. Keressetek egy bármilyen normális faablakgyártó oldalán metszeteket és meg lehet figyelni hogy ott hogy kezelik ezeket a helyzeteket. Hogy hol vannak a tömítések és hogy számítanak az esetlegesen megjelenő párára és szabad utat biztosítanak neki kifelé. A legkülső tömítés kb. a szertkezet felénél - kétharmadánál van. Pontosan azért hogy a beltéri nedves levegő ne találkozzon a faszerkezet még hideg - a külső oldalhoz közeli - felületeivel. Nem látszik egyértelműen de úgy tűnt hogy melegperemes üvegezést használtak. Viszont méllyebbre kellene ülnie a szárnyban. És ahogy be lettek simán szilózva az üvegek az is olyan ... izéééé. Szóval a szerkezeten belüli belső oldali légzárás gyatra. Nem lenne szabad ennyi nedves levegőnek bekerülnie a szerkezetbe. Valamint a szerkezet külső oldala túlságosan lehűl. Ez adódhat a szerkezet hibájából és a beépítés hibájából is. Sz.tem itt mindkettő fennáll. Mit lehet tudni az utólagos kent párazárásról? Ilyen vékony rétegben kétséges hogy bármit is ér. Amilyen kenhető párazárást én ismerek az mind sokkal vastagabb rétegben biztosítja a rendes párazárást. És jól láttam hogy csak közvetlen az ablak melletti kis csíkban lett lekenve, és csak a purhab? Mellette pedig a vakolatlan téglafalra van ráragasztva a gipszkarton? Szóval kellene a nyílásszárókról több infó. Gyári metszetek, beépítési csomópontok. Illetve egy kicsit komolyabb feltárás. Belül és kívül is. Bocsánat, kicsit hosszú lett.
@jozsefm9118
@jozsefm9118 7 ай бұрын
Az a massza amit felkentek az a soudal ral szigetelés egyik anyaga. Sajnos amit oda pacsmatoltak az belülre való Soudal Soudatight LQ Black a neve. Kívülre a Soudal Soudatight Hybrid Grey, polimer tömítőanyag való. Egyben a kettő működik rendszerként. Véleményem szerint az ablak párásodásának semmi köze ehhez. Én az ablak tokban keresném a hibát. Valami oka van hogy ennyire áthül.
@uborka1956
@uborka1956 7 ай бұрын
Én arra tippelek, hogy valamilyen okból lehűl a nyílászárók kerete. Érdekes módon, üvegen nincs kicsapódás.
@tiborkozma6053
@tiborkozma6053 7 ай бұрын
Tömören. A 2 belső gumi nem zár csak a külső. Az hideg ès ott a pont, levsapódik a pára
@mjakfalvy
@mjakfalvy 7 ай бұрын
Egy valamirevaló műszaki ellenőrnek illene egy hőkamerát beszereznie. Egyből látszódna, hogy dől ki a meleg a házból, az ablakok rossz beállítása miatt.
@emanacio
@emanacio 7 ай бұрын
Maga a nyílászáró tömítése nem teszi lehetővé a levegő lezárását. A tok részben is áramlik a párás levegő és fent csapódik ki. A hiba az alján a sarokban lesz. Ezt részben tervezési és részben gyártási hiba. Hőkamerával tök jól látható, a színek szépen mutatják! Ha nincs hőkamera akkor is könnyen le lehet ellenőrizni. Egy takaró fóliát kell maszkoló szalaggal körberagasztani a tokon, majd a felület közepéhez (átlók metszéséhez) a maszkoló szalagból egy fogantyút képezni és ráragasztani a fóliára. ezt lassan meghúzva lehet látni, hogy milyen gyorsan feltelik a fólia alatti rész levegővel. Ezután már csak a fóliát meg kell nyomni és a másik oldalon érezni is lehet, hogy hol szelel
@lyukaskez
@lyukaskez 7 ай бұрын
Nekem volt egyszer hasonló problémám és 200x200-as ablakszárnnyal. Ott, mint kiderült, a bukó-nyilo zsaner egyik alkatrésze volt eltörve. Hiába volt jól beállítva az ablak, bezárás után az a sarok nem zárt tökéletesen, és szökött a levegő, kint meg lecsapodot belőle a pára, pont mint itt.
@ferencfazekas8478
@ferencfazekas8478 7 ай бұрын
Üdv Szaki.Nem bölcselkedni akarok nyílászárók javításával keresem a kenyerem de azért én sem tudok mindent :O).Mindenféleképpen mérni kéne egy tok-szárnyviszonyt én ezzel kezdeném hogy lássuk hogy jön ki a matek vagyis mennyire pontos vagy éppen nem a gyártás minősége.A tokban lévő gumi szerintem utólag lett beleregasztva valami öntapados vacak lehet,kiszedném mert az inkább kitart mint tömít.Nyításnál említed hogy és szorul, látszik is.A háromrétegű üvegtől borzasztó nehéz a szerkezet sajnos meg is lógott már,ilyenkor fent már nincs is meg a megfelelő rátakarás így légtömörség sem!Kellene csinálni egy körberajzolást hogy lássuk meg mi a pontos rátakarása szárnykeretnek a tokkeretre a fa esetében legalább 3-5 mm lenne a megfelelő.Amennyiben a gyártó nem híbázott és méretpontos a nyílászáró úgy megfelelő beállítással és vagy újraékeléssel vasalati elemek pontosításával javítható a szerkezet megfelelő légtömörsége elérhető.(Minden mást pontosabbat csak személyes műszaki felmérés után tudok mondani.)Üdv
@zoltanlakos4081
@zoltanlakos4081 7 ай бұрын
Még az is lehet, hogy mivel az ajtó nagyon kint van, ( a szigetelést látni bentről is, ) a szigetelés talán pogácsázva került rögzítésre és a fal és a szigetelés közé bemozog a hideg levegő és bejut az ajtónál és ott kicsapódik a benti pára.
@SirDrakeNewcanon
@SirDrakeNewcanon 7 ай бұрын
2:05 már más hozzászóló is írta hogy a gumik nem tömítenek. Itt jól is látszik, hogy ahol a guminak kellene tömítenie, ott is le van csapódva a pára, de nem teljes hosszban. Az is lehet, hogy egy beállítással megoldható a helyzet. Most néztem tovább a videót. Ha már meg van vetemedve az ablak, akkor az nem fog tömíteni.
@janos4136
@janos4136 7 ай бұрын
Gyurma gombócokat a keretbe és rácsukni. Szerintem nem zár (nem fexik fel) a tömítés.
@mopsz17
@mopsz17 7 ай бұрын
ez a helyes megfejtés👌
@davidnyul6658
@davidnyul6658 7 ай бұрын
Csak, hogy legyen még egy észrevétel! Ha a fa fel tudja venni a vizet, akkor romlik a hőszigetelő képessége és maga a keret is tud hőhídként viselkedni. Lehet, hogy a faanyag lakkozásában keresendő a hiba.
@istvanjuhasz9241
@istvanjuhasz9241 7 ай бұрын
Az okozó ott van 7:18 nál. Meg kell vizsgálni a tömítést, ha nem zár, kell bele magasabb profilú. Ez a nyílászáró így halálra van ítélve.
@macsalimanufacture9922
@macsalimanufacture9922 7 ай бұрын
3:53-nál, 8:11-él látszik, hogy a fix ablaknak a tokelem felső vízszintes eleme vége is el van kezdve korhadva, pedig ott semmilyen gumitömítés nincs mivel az fix elem, milyen fűtés van lakásban?
@petemitchell7373
@petemitchell7373 7 ай бұрын
Szervusz Peter, Ket dolgot vettem eszre: kulso falsikban van az ablak - a leheto leghidegebb helyen, ami sztem nem (es a building science-es szakik szerint sem) jo megoldas. Masik, h egy kontrolalt belso ter eseteben miert belul van parazaras es nem kivul?
@zsoltmolnar1731
@zsoltmolnar1731 7 ай бұрын
Ez a probléma csak a felső szint nyílászáróinál jelentkeznek?
@SirDrakeNewcanon
@SirDrakeNewcanon 7 ай бұрын
Utólag gondolkodtam rajta. Nem az a baj, hogy rosszul volt beállítva, kapott egy csomó párát, attól elvetemedett, most meg már hiába állogatják, nem ér össze az ablakszárny a kerettel.
@tvamos73
@tvamos73 7 ай бұрын
Nem tudom az okat, talalgatni sem tudok, de szornyu lehet, ha rakolti a rengeteg penzt, es ilyen. Nagyon sajnalom a tulajt.
@the-fix-it-man
@the-fix-it-man 7 ай бұрын
Üdv Szaki! Igazad van a 45% messze nem magas érték. Ez a probléma engem is foglalkoztatott pár éve, mert nagyon bosszantott, hogy az újszerű ablakok nem zárnak megfelelően és folyik a víz. Még hőkamerát is vettem emiatt. A helyzet az, hogy a gumitömítés 1-2 év alatt elöregszik és elveszti a rugalmasságát. Nyáron megtágul az ablak, ekkor megnyomja a tömítést és az úgy is marad. Jogosan feltételeznénk, hogy télen majd visszaáll, mikor az ablak eltávolodik, de sajnos nem. Egy két alkalommal még lehet állítani rajta, de ez is véges. Az egyetlen megoldás a gumicsere, már ha lehetne hozzá kapni, mert sajnos nem mindegyik ablakhoz lehet.
@uborka1956
@uborka1956 7 ай бұрын
: Most akkor a külső hideg levegő bejut a rossz gumitömítések át?
@RaptorBandi
@RaptorBandi 7 ай бұрын
​@@uborka1956nem. A belső meleg, párás levegő megy kifelé a rossz tömítéseken keresztül. Utána visszahűl harmatpontra és lecsapódik. Ha jó lenne (bent tartaná a meleg párás levegőt) és jó helyen lenne (a harmatponttól annyira beljebb, amennyire csak engedi a szerkezet) a tömítés, akkor ez a jelenség nem tudna kialakulni.
@sevenhorse8563
@sevenhorse8563 7 ай бұрын
Nekem is ez a gyanum hogy el deformálodott az ablak. A legideálisabb helyzetnél is dolgozni fog egy fa nyilás záró. Rá adásul a gyengébb minőségü ajtok ablakok már nem is fábol vannak , hanem ilyen préselt mügyantás fa utánzatokból amit fóliáznak. Rővid ideig dolgoztam nyilás záró gyártó cégnél , láttam egy két csodát . Én magam azt mondtam hogy egy fillért nem érnek ezek a termékek . Nem véletlen hogy az eggyik került 150.000.- a következő lépcső fok /ami borovi fenyőből volt valóban / az meg 250-300.000.- Csak egy ablakról beszélünk. Sajnos ezek horrorisztikus összegekbe kerülnek.
@uborka1956
@uborka1956 7 ай бұрын
@@RaptorBandi : Akkor a drága fa nyílászáró rosszul van kialakítva, elkészítve? Vagy csak elég lenne a gumitömítéseket újra cserélni?
@uborka1956
@uborka1956 7 ай бұрын
@@sevenhorse8563 : "Nekem is ez a gyanum hogy el deformálodott az ablak. " Elég, ha csak a gumitömítés elöregszik és nem zár jól.
@vadkan2469
@vadkan2469 7 ай бұрын
Kedves szakiellenőr. Rossz a légzárás, rossz a tömítés. Az ablakot bezárva a tokot és a szárnyat leragasztanám valamilyen ragasztó szalaggal. Ha így is párásodik akkor nem a tömítés.Egy próbát megér.
@Csurkista
@Csurkista 7 ай бұрын
Eddig az összes válasz közül ez a legegyszerűbb és legcélhozvezetőbb ötlet. Ez eldönti, hogy a tömítés, vagy valami más. ( Ránézésre tömítés, ami inkább csak parasztvakításnak tűnik. )
@akosgonczi5643
@akosgonczi5643 7 ай бұрын
Nálunk is hasonló fa nyílászárók vannak és ez volt a jellemző. Talán ami sokat javított rajta az a fürdőszobai elszívó és a szárítógép.
@vizual06
@vizual06 7 ай бұрын
Nem minthogyha profi lennék a témában, de nekem ami egyből feltűnt azaz, hogy az ablakok nagyon a kinti fal síkjához közelítenek, mintsem a falak közepéhez, vagy benti fal síkjához! Ez nagyon sokat számítana, úgy gondolom! Nálam is hasonló a szituáció! Nem is raktak a nyílászáró köré XPS-t? Aztán a 3. megközelítésem lenne, hogy milyen anyaggal kezelték a fa anyagot! Mert ránézésre a sziló tökéletesen tapad a felülethez! Korántsem a természetes fa nyílászáró hatást okozza, tehát lehetséges, hogy a hőhíd mentességére is kihat.
@ffezso
@ffezso 7 ай бұрын
Az ablak tok felső része is meg lett bontva? Ott valami nagyon nincs rendben.
@tamasdenem7892
@tamasdenem7892 7 ай бұрын
Mivel mondtad, hogy nem sikerült légtömörre megcsinálnia a kivitelezőnek, ebből szinte következik, hogy nagy eséllyel kívülről sem lett jó a szigetelés, a hideg levegő bejut a tok mögé és az lehűl. Ennyi páránál valószínűleg egyik tömítés sem zár tökéletesen, és ezért van mindenhol vízcsepp. Egy infrás hőmérővel is ki lehet mérni a felületeket, hiszen ha bent 21fok van, akkor ahol hideg a felűlet ott kb 10 fok körül lesz. 4:56 nál olyan mintha a tömítés szét lenne nyomva.
@bujdosoaron3193
@bujdosoaron3193 7 ай бұрын
A külső hungarocell szigetelés alatt jár a levegő. Lehet, még a téglák között is jár a levegő. Hiába néz ki jól kívülről, ha alatta hibás.
@sanyicnc
@sanyicnc 7 ай бұрын
A két belső tömítés feltehetően nem tömít. Kell egy kis gyurma amit be kell tenni a tok sarkaiba ahol a tömítésnek zárnia kellene becsukni az ablakot, ajót és az összenyomódásból kiderül valóban tömít-e amit beépítettek vagy sem. 3:56-nál a fix rész felső eresztéke is el van színeződve vagyis oda is jutott víz. A kérés, hogy oda honnan és hogyan jutott víz? Nem zárnám ki, hogy máshol is van lecsapódás a szerkezetben csak az még nem látszik. Hőkamerás diagnosztika is segíthet.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 7 ай бұрын
Az egész ház összes ablaka gatya. ITT viszont garantáltan NEM éri csapóeső, tehát a belső eredet erősen valószínű.
@pankajozsef6064
@pankajozsef6064 7 ай бұрын
Nem ér a gumitömítés a szemben lévő felülethez. Ha összeérne nem lenne helye kialakulni a cseppeknek.
@kaplarpeter399
@kaplarpeter399 7 ай бұрын
A páratartalom azért alacsony, mert mind a víz nem a levegőben van, hanem a nyílaszárón. A probléma itt 3 okra vezethető vissza. 1.) A nyílászárók a külső falsíkra kerültek, nincs a tokra rátakaró hőszigetelés. Lehet külső falsíkra szerelni, mint a passzív házaknál, de ott még jön hőszigetelés. Itt vélhetően a hőszigetelés hiánya miatt áthűl a tokszerkezet. Elképzelhető, hogy a hőszigetelés sem működik, pl. kimaradt a peremragasztás, csak pogacsázva van. 2.) Valószínűleg nem zár jól a gumitömítés. Vagy azért, mert nincs jól beállítva a szárny, esetleg eleve csálén építették be a tokot, vagy elvetemedett. 3.) Magas a belső paraterhelés, szükséges lenne páraelszívó, szárítógép, központi hővisszanyerős szellőztető iranyba elmozdulni.
@user-bj5xr5ju4n
@user-bj5xr5ju4n 7 ай бұрын
eloszor is az asztalos nevet jo lenne tudnunk Mester, hogy meg veletlenul se menjen tobbet hozza senki. masodszor nem vagyok ablakos, de az ablakot ki kell szerelni, leonteni egy kanna benzinnel es felgyujtani. sajnos az asztalossal nem lehet ezt tenni mert a torveny a kontart vedi es az aldozatot bunteti.
@ginbim
@ginbim 7 ай бұрын
Nem értek hozzá, csak személyes tapasztalatból beszélek, de 7:20-nál a nyílászáró mellett egy megpakolt ruhaszárítót látunk, ami arra enged következtetni, hogy itt szárítják a frissen mosott ruhát. Na most az irtózatosan megdobja a páratartalmat, ha nincs szellőzés. Ha gyerek is van a családban, akkor gyakrabban is mosnak, akár több adagot egymás után, ráadásul ilyenkor jellemzően olyan ruhákat mosunk, amik centrifugálás után is jelentős párát képeznek a belső terekben. Nálunk télen mosás után a tarkómon érzem a párás levegőt, és gyakran szellőztetek. Nyáron ez nem probléma, mert a teraszon teregetünk, és jellemzően a külső levegő páratartalma is alacsony olyankor.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 7 ай бұрын
Nem láttad a műszert? 45%a páratartalom, az én és a központi Home Assistant érzékelő szerint is!
@ginbim
@ginbim 7 ай бұрын
@@SzakiEllenor mérnék egyet ott a sarokban ruhaszárítás közben is azért. Mondjuk az mindenképp nagy kérdés, hogy a kondenzációról miért a nyílászáró gondoskodik. Láthatóan igen hatékonyan. Ha a légtérben nem ugrik meg a páratartalom, akkor az vélhetően azonnal ott lecsapódik, és azért is maradhat alacsonyan a mért érték. De nem tudom, lehet hogy kifejezetten jó a szellőzés, és az a többlet gond nélkül távozik a belső térből. Mondom, nem értek hozzá, csak próbálok józan paraszti ésszel felfogni egy ilyen problémát. Nálunk pl. a lépcsőfeljáróban pang az ilyen teregetés közbeni dunszt, pedig az alsó szinten a nagy nappaliban tereget a feleségem. Olyankor ha szondát tennék a nappaliba, nem hiszem hogy különösebben aggasztó értéket mérne, de majd kipróbálom, mert már kíváncsi lettem. :) Láttam olyat is, hogy ment ezerrel a párásító, mert az milyen jó a babának, a levegőben az istenért nem ugrott meg a páratartalom, de gondosan csorgott a víz az ablaküvegen meg a kereten, az ablak alatti komód mögött meg szemtől jól elrejtve elkezdett penészesedni a festett fal. De gondolom, már ezer ilyet láttál, szóval érdekel, hogy itt ebben a speciális esetben mi lesz a megoldás.
@belamulner5537
@belamulner5537 7 ай бұрын
@@SzakiEllenor Én sem értek hozzá, de műszer ide, mért érték oda, a nyílászáró alapú szellőztetés az kevés. (biztos, hogy van légmozgás, ha kinyitom az ablakot? Ugye nem biztos.) Saját tapasztalat. Amint bekerült a szellőztető ventillátor szakaszos 8 órás működéssel nálunk, megszűnt a párásodás.
7 ай бұрын
@@SzakiEllenor nézd meg még egyszer azokat az értékeket. 55%-60% között mutatja a Home Assistant grafikon, és csak azért ment le végre 45%-ra, mert végre szellőzettetek egy kicsit, amíg ott voltál.
7 ай бұрын
@@belamulner5537 nem lenne kevés a nyílászáró alapú szellőztetés, csak itt sajnos még úgy se szellőztettek. A kinti és a benti levegő közötti páranyomás akkor is megpróbál kiegyenlítődni, ha nincs légmozgás, gyakorlatilag a kinti levegő kihúzza a benti levegő páráját.
@generalmihaly1101
@generalmihaly1101 7 ай бұрын
Több ilyen problémával találkoztam már. A dolog elég egyszerű ! A tulajdonos próbál egy steril légmentes lakást biztosítani minden elektromos érzékelővel együtt,viszont a pára elvezetésére nem gondolnak vagy esetlegesen nem költenek.A tulajdonos által mért eredményeket nem veszem tényszerűnek,mert saját mérésemben jobban bízok,és a mérésből nem maradnak ki "bizonyos" ídőszakok. A történet úgy folytatódik hogy a háziasszony beviszi a 24-30 légköbméteres kis szobába a 2-3 db ruhaszárítót kb. 3-6 liter vízzel teli ruhával és a +22-25 fokos szobába zárt ajtók mellett,...a folytatást mindenki ismeri. Kérdezem én? Hova kerül a víz,ha már telítődöttek a bútorok a matrac és a parketta és minden ami fel tudja venni a párát....Nem kell itt semmit kenni főleg nem a falat és nem feltétlen a hibásokat keresni. Használati utasítást kell adni a házigazdának és ha más nem akkor ki kell buktatni az ablakot szárításnál...És lám! Probléma megoldva! .............Szaki ,kicsit hiányolom az olyan videókat mikor a tulajdonosok és vagy megrendelők károsítják meg a vállalkozókat. Azt hiszem erre is van jócskán példa. Viszont megértem hogy erre az oldalra és a megrendelőire káros lehet. Követem és tisztelem a munkáját !
@zzzzz2903
@zzzzz2903 7 ай бұрын
Ma már nem tereget senki (kézzel sem mosunk), szárítógépet használunk.
@generalmihaly1101
@generalmihaly1101 7 ай бұрын
Hát persze,én meg vízzel főzők@@zzzzz2903
@toolforgeworkshop
@toolforgeworkshop 7 ай бұрын
@@zzzzz2903 Ez nem igaz, de ha az is lenne, akkor a szárítógép is pont a lakásba/ házba nyomja be a párát, amit nem tud kicsapatni. És van belőle bőven... mértem.
@zzzzz2903
@zzzzz2903 7 ай бұрын
​@@toolforgeworkshop ??? Hogy mi? Dehogy nyomja. Tartajba vagy direkt a lefolyóba mint a mosógép csővel
@Bitmannn
@Bitmannn 6 ай бұрын
@@zzzzz2903 Az előző kommentnél félreértetted az "amit nem tud kicsapatni" részt. Ő sem azt állította, hogy a levegőbe nyomja, nyílván az a lényege a szárítógépnek, hogy egy tartályba gyűjti, vagy éppen a lefolyóba vezeti el a kicsapódott vizet. Azonban még egy korszerű hőszivattyús szárítógép hatékonysága sem 100%, valóban igaz, hogy van, amit nem tud kicsapatni a levegőből, ez bizony a helyiség levegőjébe kerül, hisz ezek a gépek nem teljesen zárt rendszerűek. Saját tapasztalatommal is alá tudom ezt támasztani, ha a fürdőszobaajtót becsukom (és miért ne csuknám), mire a 2 órás program lejár iszonyat pára lesz a fürdőben (meg x liter víz a gép tartályában). És nem egy korszerűtlen 100 éves cucc, hanem egy T8DEC68S típusról beszélek (márkát direkt nem írtam). Szóval a szárítógép használata alatt is érdemes a fürdőszobai elszívót üzemeltetni. El sem akarom képzelni milyen penésztanya lenne a lakás, ha oldschool módon, a lakásban teregetnék, és még az az x liter víz is a helyiségbe kerülne...
@zoltanpoloskei9377
@zoltanpoloskei9377 7 ай бұрын
Az alapelv szerint belülről kifelé haladva a páraáteresztő képességnek növekednie kellene. Itt viszont, úgy tűnik, a külső (tokba épített) gumi jobban tömít, mint a másik (szárnyba épített) kettő együtt. Háromszoros gumitömítés esetén nem ritkán az ablak szemöldök részén 2x3 cm hosszan felsliccelik a gumit, vagyis lyukakat hagynak a falc kiszellőzésének érdekében. Nem kóklerek, hanem komoly ablakgyártók.
@macsalimanufacture9922
@macsalimanufacture9922 7 ай бұрын
A tokba lévő gumi tömítés az szerintem valami kamu tömítés utólagos mókolás, én még nem találkoztam olyan modern fa nyílászáróval ahol így lenne gumi tömítés a tokban.
@zoltanpoloskei9377
@zoltanpoloskei9377 7 ай бұрын
Csapóeső ellen és zajszigetelési szempontból is hasznos. Az üvegtáblák belső szilikon tömitése is ellenőrizendő, mivel a szárnyak üvegfalcának kiszellőztetése is furatokon keresztül a tok és a szárny közötti falcba történik.
@dragkartracinghungary928
@dragkartracinghungary928 7 ай бұрын
Ez a helyes megoldás👍
@MulikSandor
@MulikSandor 7 ай бұрын
Mivel a páralecsapódás a nyílászáróban keletkezik, ezért a nyílászáró a hibás. Én javaslom a fogyasztövédelemhez fordulni. Egyébként szerintem a probléma két dologra vezethető vissza. Az egyik külső gumitömités rossz zárása vagy akáraz összes gumi rossz zárása, ami azt jelenti, hogy a szélzárási képessége nem megfelelő, ezt egy légnyomás méréssel lehetne elenőrizni, amit már láttam nálad videóban. A másik probléma pedig az lehet, bár a videóban ez nem látható, ezért ezt megvizsgálnám, hogy a szerkezeten belüli légáteresztő marások és furatok kialakításra kerültek-e. Ha ezek nem lettek megcsinálva vagy kevés van belőle akkor szerkezeten belüli légmozgás hiánya okozhat ilyen problémát.
@odorric
@odorric 7 ай бұрын
Így van. Az ilyen azért is bosszantó, mert nullkilométeresen elég lett volna egy tömítőt cserélni, de most már szétdagadt és átnedvesedett a fa...
@istvankenesei5650
@istvankenesei5650 7 ай бұрын
javaslat: az egyik ablaknál a falcot kitörölgetni alaposan, szárnyat bezárni és légtömör ragasztószalaggal leragasztani körben. Ezzel elég sok mindent ki lehet zárni egy lépésben. Vészmegoldásként én is kivennék 2x5 centit a legkülső kéderből, mert bár nem szép, még mindig jobb, mint egy szétrothadt ablakszárny.
@Nepi01
@Nepi01 7 ай бұрын
Pedig egyszerű! A hőkamerás vizsgálatot el kell végezni!
@zsolt1128
@zsolt1128 7 ай бұрын
hőhíd, hibás beépítés miatt, vagy gyenge minőségű nyílászáró
@NorbertHollo-ps7tm
@NorbertHollo-ps7tm Ай бұрын
Üdv Szaki! Az nem lehetséges hogy a terasz nincs szigetelve ?
@akosryczek9781
@akosryczek9781 7 ай бұрын
Sok itt a szakember, gondoltam akkor rakerdezek, hatha kapok segitseget. Szakszerutlenul beepitett nyilaszarok szakszeru, RAL beepitesevel foglalkozik itt valaki? Ablakosok/ablakgyartok elhajtanak, mert nem akarom lecserelni a 4 eves ablakokat...
@zoltanlakos4081
@zoltanlakos4081 7 ай бұрын
Ezek az ablak szerkezetek viszonylag vékonyak, így külső mínuszok esetén a légkamrákkal együtt is, itt tömör fa esetén is mindíg hidegebbek lesznek a belső oldalon így annak felületén ki fog csapódni a nedvesség. Úgy tűnik hogy ez az ajtó keret teljesen a fal külső szigetelésében van? A fa is sztem már vetemedett, nem zár. Szellőztetés, párátlanítás kell a belső légtérben. Kívülről meg szigetelni még jobban akár magát az ablakkeretet is! Nálam dupla ablakszerkezet van azaz kb a fal belső és külső síkjában is olyan 30-35 cm távolságban egymástól 3+2 rétegű ablakokkal ajtóval, semmi párakicsapódás nincsen sem az ablakon sem a kereteken. A szigetelése meg annyira jó hogy az energetikai szakértő is csak csettinteni tudott.
@Kisbenjoe
@Kisbenjoe 7 ай бұрын
Egyszerűen nem tudom felfogni, embereket mi visz rá arra, hogy fa nyílászárót vegyenek. Egyébként ha a nyílászáró alsó 1/3-ban az üveg párásodik, az normális jelenség akkor, ha nem elegendő a szellőztetés, hiszen a pára a leghidegebb részen fog megjelenni, ami egy ház esetében az üveg aljának kell legyen. Ebben az esetben látni, hogy a gumitömítésnél húzhat be a cúg. A tulajnak van két választása. 1: szellőztető rendszer, és bennmaradnak az elvetemedett fa nyílászárók(amik az évek múlásával egyre csak szarabbak lesznek) vagy 2:normális minőségű műanyag nyílászárókra kicserélteti a jelenlegi fa ablakait. (Még mielőtt nekem esnek sokan: vannak jó minőségű fa nyílászárók, de én személy szerint rengeteg tizenéves thermoüveges fa nyílászárót cseréltem már műanyagra, és nem volt még olyan tulaj, aki azt mondta volna, hogy megbánta.Valamint árban is sokkal jobb tud lenni a műanyag)
@user-wv8fd4io4t
@user-wv8fd4io4t 7 ай бұрын
Sok helyen ugyanez van műanyagnál.
@norbertginder496
@norbertginder496 7 ай бұрын
Üdvözletem! Egy kérdés: az épületen csak a bemutatott egy ablakon látható a páralecsapodás? A többi nyílászárónál nincs meg ez a jelenség?
@norbertginder496
@norbertginder496 7 ай бұрын
Amennyiben csak ennél, akkor a nyílaszáróval van a gond. Alább leírták, leírtak sok jó meglátást a probléma kezelésére. Az biztos, hogy az utolagos szigetelés nem elegendő. A gumik sem funkcionálnak, sajnos itt több lépcsős a ptobléma.
@DdavidHero89
@DdavidHero89 7 ай бұрын
Fürdőszobákban van visszacsapó szelepes elszívás(sima vagy hőcserélős az mindegy, hogy negatív nyomás legyen és a pára ne a házba dőljön be(hiába az ablak nem sokat ér tapasztalat)? Ugyanez a helyzet a szárítógéppel is ha van és hiába kondenzációs rengeteg párát tud kicsapni. Az mind a lakásba megy és a leghidegebb pontokon csapódik ki. Ha ezek egyike sem áll fent akkor sajnos az ablak minősége, kávaképzés nem megfelelő. Fa ablakot ezért necces beépíteni, mert rizikós a minőség és árban drága (műanyagnál is lehet de ott az ár miatt a prémium is belefér simán).
@tothlaszlo6810
@tothlaszlo6810 7 ай бұрын
Mester érdeklődnék.Milyen keresztmetszetű ragasztot gerenda kell ahhoz hogy 6m áthidaljon ha csak a két végén van alátámasztása.választ köszönöm
@gergelyzsolnai3771
@gergelyzsolnai3771 7 ай бұрын
Milyen terhel kell elviselnie?
@tothlaszlo6810
@tothlaszlo6810 7 ай бұрын
@@gergelyzsolnai3771 kB 80cm ként 7.5×15 szarufa+polikarbonát
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 7 ай бұрын
Tizenhat éve szűz tornászlány lesz rajta, vagy egy Abrams harckocsi, telitankolva?
@tothlaszlo6810
@tothlaszlo6810 7 ай бұрын
@@SzakiEllenor polikarbonát és 7,5x15ös szaruzat terveim szerint.terasz fedés lesz.
@redwaxtheinsane7863
@redwaxtheinsane7863 7 ай бұрын
14x14 es ragasztott szelemen, ha nem akarod nézni évek múltán a görbülést meg a repedéseket. @@tothlaszlo6810
@Ohno473
@Ohno473 7 ай бұрын
Kérjük Péter, Majd mondja el a konklúziót is! Köszönjük!
@stuntface
@stuntface 7 ай бұрын
Mikor vettem a házat 2018-ban hasonló probléma volt. Ablak tömítése nem volt megfelelő. Mivel jártas vagyok a témaban magam szereltem és tömítettem. Azóta megoldódott a probléma. Itt beszivárog a levegő a keretbe föleg a lakásból. Kint hideg a levegő - bent meleg kettő közt meg egy száraz levegős rétegnek kéne lennie. Itt ez nincsen meg. Egyetem alatt dolgoztam ablakos cégnél ahol befuvás után szürt (pára mentesített) levegővel töltöttük ki a keretet majd zártuk le és nyomás teszteltük. Itt ez nem történt meg.
@attilamarki5757
@attilamarki5757 7 ай бұрын
és?
@hunzsinor
@hunzsinor 6 ай бұрын
Köszi
@hungary011
@hungary011 7 ай бұрын
Nem zárnak megfelelően a nyílászárók nem lehet, hogy komolyabb vetemedés van és "huzatól"?
@matejanos9727
@matejanos9727 7 ай бұрын
Üdv, nálunk is 92mm és ablakok vannak sima Pur habbal kifújva mellette ès mègse folyik a víz. Alapanyag nálunk borovi fenyő ès a fetèse milesi. Szerintem ez az egzóta fa ès oldószeres festès kombó miatt lehet.
@danielaranyos5952
@danielaranyos5952 7 ай бұрын
Nekem szinten van ilyen ablakom. 2cm Xps a kavaban. Fa 3rtg uveg. Eszakra es keletre nező ablakoknal jellemzoen. 30 as porotherm tegla fal kulso alap vakolassal. 15 eps fogazott glettvassal ragasztva Ablakok be vannak allitva. Para nem nagy. 10eves haz. Parazaro folia nincs. Beepites nem trehany. Tokon nekem nincs gumi csak a szarnyon 2 falcban. En is tudni akarom a megoldast!!!! Nagyon orulnek ha lenne vegkifejlett megoldassal.
@siposandor1858
@siposandor1858 7 ай бұрын
Kérjük a gyártó nevét,betűket x-el,vagy pontokkal elválasztva,hogy ne legyen rossz hír keltés,vagy negatív reklám.Fent hőhíd van,az tuti.Hagyjuk már a hülyeségeket:gyurma,meg teregetés...Szellőző van minden nyílászáró profilban.Gyártó és beépítő is 1-es fizikából.
@EvaK7
@EvaK7 7 ай бұрын
Nálunk az albérletben az ablakkeret és a fal között dőlt be a hideg. A gipszkarton borítás miatt nem látszott, de alatta ujjnyi rés volt a keret és a fal között🤦🏻‍♀️
@denesnemes5410
@denesnemes5410 7 ай бұрын
A pára mindig a hideg felületen csapódik ki. Lásd: söröskorsó nyáron. Szerintem hőhíd okozza. A felvételen nekem úgy tűnt, mintha az épület kőzetgyapot szigetelése a falszerkezetben belül van, szendvics-szerkezettel lett megoldva, és a nyílászáró a külső (hideg) falszerkezethez van rögzítve. Így viszont hideg az ablaktok.
@stefanstefan1005
@stefanstefan1005 7 ай бұрын
Egyetértek.
@glisco1
@glisco1 7 ай бұрын
Ebben az esetben nem a szerkezeten belül okozná a páralecsapódást... max a belső felületen csak...
@zoltanlakos4081
@zoltanlakos4081 7 ай бұрын
Ha nincsen megfelelő szellőztetés az is probléma, minden hideg felületen ki fog csapódni a nedvesség. Mennyi lehet a páratartalom?
@GMIKI83
@GMIKI83 7 ай бұрын
​@@zoltanlakos4081Az egész videóban erről beszélnek hogy a pára csak 40% és végig ez szinten van tartva 23 fok mellett. 21 fokra is csak akkor ment le mikor nyitva volt az ablak. Szóval a pára az nem mert inkább szegény. 40% alatt meg már nem is egészséges.
@zoltanlakos4081
@zoltanlakos4081 7 ай бұрын
@@GMIKI83akkor ezek szerint a párás levegő kintről jut be, ott a melegebb közegben a hideg felületen rögtön kicsapódik. Egyébként megnéztem, javítottam is rögtön, sőt egy litániát írtam, de csak pár korábban írt mondat jelent meg.
@Peter_82
@Peter_82 7 ай бұрын
Nem nagyon értek hozzá Vízszigetelés hiányozhat a tok körül? Lemezalap hiánya? Régebbi videókban volt mutatva Véletlenül nem a légtelenítő szalag hiányzik a toknál? Purhab biztos nem szigetel rendesen hanem megszívja vízzel magát Lehet tévedek
@rogerdarkman157
@rogerdarkman157 7 ай бұрын
Az ablak gumit ápolni kell, ha jön a tavasz gricelinnel áttörölgetni és akkor nem vetemedik el, ekkor nem árt a műszerolaj sem a zárakhoz.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 7 ай бұрын
Az ablak 2 éves kb!
@oliver4711
@oliver4711 7 ай бұрын
Az ablak tok/keret hogyan van szigetelve? Mivel ott csapódik ki a pára az a hideg felület. A páratartalom relatív dolog. Pl: 24 fokos levegőben a 40% pára, ha az ablaknál lehűl a levegő, 15 fokra, akkor már 100%-ig telített lehet a levegő. De erről van táblázat ami megmutatja pontosan. Gondolom radiátor nincs az ablakok alatt. Érdemes lenne egy gyorsreagálású pára tartom mérővel megnézni hogy Mennyi a relatív pára a lakásban és az ablaknál
@underground4976
@underground4976 7 ай бұрын
Lehet hogy meg kellene nézni hőkamerával, illetve hogy az Argon gáz nem szivárgott el az üvegből. De a felvételen látszik hogy ott szárítják a ruhákat a ruha szárítón.
@user-ey3wl1xo2j
@user-ey3wl1xo2j 7 ай бұрын
Nem vagyok nyílászárós és asztalos sem. De ha jól láttam ahogy nyitottad, alul szorul ajtó. Akkor valószínü lehet hogy fent egyátalán nem zár normálisan!?
@csaszarherczeg4346
@csaszarherczeg4346 7 ай бұрын
Gyártási hibának gondolom, a nyillórész rövidre lehet szabva így a gumi nem záródik a tok falcra. Ezért huzatol és kicsapódik a pára a szerkezeten belül. Vagy nem a szerkezethez való gumi van használva.
7 ай бұрын
Télen brutál magas az 55% páratartalom 23 fokban. Sokkal többször kellene szellőztetni. Valahol 30%-35% között lenne reális megfelelő szellőztetéssel, de havas időben pillanatok alatt le lehet vinni 20% alá is. Nekünk a múlt héten szellőztetéskor 32% volt a minimum, és konkrétan rossznak éreztem a levegőt, amikor pár óra után visszament 38% környékére, és akkor újra szellőztetni kellett. Most ebben az esős időben persze magasabb, nem megy 37% alá (akkor se menne lejjebb, ha órákra nyitva hagynám az ablakot). Ez persze nem hitelesített mérőeszköz, de az 55% mindenképpen nagyon magas, én ott szerintem nagyon rosszul érezném magam. Naponta legalább 3x5 perc szellőztetés kellene, de amúgy elég jó indikátor az, ahogy lecsapódik a pára a kinyitott ablakon. Amikor az altűnik, akkor érdemes becsukni az ablakot. Ehhez így nem kell mérni sem.
@mjakfalvy
@mjakfalvy 7 ай бұрын
Nem a páratartalom miatt érzed magad rosszul, hanem a magas CO2 koncentráció miatt. 40-60% között optimális a páratartalom télen nyáron. A CO2 szint pedig 400 és 800ppm között.
7 ай бұрын
@@mjakfalvy nem lehet télen-nyáron ugyanaz az optimális tartomány, hacsak nem tudod a szobahőmérsékletet ugyanazon a szinten tartani télen-nyáron. Túl magas páratartalom mellett izzadni fogsz, és mivel nem tud elpárologni az izzadtság, ezért még jobban izzadsz, és ki is száradhatsz. Ennek nincs köze a CO2 szinthez. Az viszont nagyon nem mindegy, hogy 8 fokon vagy 16 fokon van-e a harmatpont (mint itt a videóban szereplő lakásban, amikor 60%-ra felment a páratartalom 24 fokon, ahol amúgy 36-53% lenne az optimális tartomány, ami 8-14 fokos harmatpontnak felel meg - emiatt nagyon nem mindegy, hogy ennek az optimális tartománynak az alján vagy a tetején tartod a páratartalmat). Nyáron nincs ezzel gond, mert nem tud harmatpont alá hűlni semmi, de télen nagyon nagy a jelentősége.
@balazsmagyar1114
@balazsmagyar1114 7 ай бұрын
Üdv SzakiSllenőr! Végre gép előtt vagyok, nem csak telefonon néztem a videot és eltudtam olvasni a előzményeket. Az épület még nincs kész! A pára az épületbe van. A felvételen látszik 2:49-nél az hogy 60% párát mért az eszköz december 6.-án kb 22:00 körül. Az épületbe volt 60% pára. ( A 60% az ugye nem normális jelenség ! ) A felvétel idején 45 % volt mert a többi már kicsapódott a nyílászárón vagy kiment a szabadba. Mért a nyílászárón csapódik ki? Mert az egy sima felület, és ki tud csapódni a pára, a falon is ottvan de nem tud kicsapódni ilyen látványosan. Talán egy falnedvesség mérő megmutatná de nem vagyok szakember! Nincs az épületbe szellőztető gép. Ez baj! Az ilyen épületeket amíg nincs kész addig igen gyakran kell szellőztetni! Főleg ha voltak még benti munkák amik víz felhasználással készültek ( festés, burkolás, glettelés )! Hányan laknak, a fürdőszobának van-e szellőzése az udvarra, hol szárítják a ruhát ? Mikor van lakók mozgása? Reggel el, este haza és akkor szellőztetnek ? Az ablakon felesleges keresni a hibát az teszi a dolgát zár légmentesen! Volt már velem is hasonló esemény. Úgy 8 éve Október vége volt, az ablakokon kicsapódott a pára holott már 6 éve laktunk benne és nem tapasztaltunk ilyet! Mi történt, mi volt az ok, hisz mindent ugyan úgy csináltunk. ( Nincs ilyen csoda mérőműszerem, nem okos ház, saját kivitelezés a „Szakemberekbe” nem hiszek! ) Elkezdtem gondolkodni. A pára a házba képződik, és fennakad az ablakon, hol képződik? Nálunk ruhaszárításnál. 3 gyerek ( 4-5-6 ) 2 felnőtt mosógép. Eddig is mostunk? Eddig mért nem volt? Megváltozott a család szokása. Jött az iskola, óvoda, és már mind a 2 felnőtt dolgozni járt. Reggel elhagytuk a házat 6:30kor és vissza értünk 17:00 ra. Közbe száradtak a ruhák, a lakásba, mint előtte 6 évig. Csak most nem volt mozgás, ( ajtó nyitogatás, ablak nyitás ) Azóta szellőztetünk hetente többször, nem bukóra billentett ablakkal, kinyitva sarkig, kitámasztva egy székkel, és 15-20 percig huzat ! 😊 és eltünt a pára az ablakokról, elő elő tűnik, de akkor egy kis huzat, és huss eltünik….
@laszlo4919
@laszlo4919 7 ай бұрын
egy teregetőnyi ruhából kijön 10-15 liter víz, én is használok párátlanító gépet nem ezeket gagyi higroszkópos tablettás cuccokt, rendes erre való gépet kb 25 ezer ft volt, minden fillért megér kb két órát megy, egyet fordítok a ruhákon és 2,5 óra alatt száraz az egész
@peterracz
@peterracz 7 ай бұрын
A nyílászáró külső falsíkon van. A fal hideg körülötte mindenhol. Van az az ábra ahol a hőszigetelt és a normál falat hasonlítják össze, hogy a falban vagy a szigetelésben vált harmatpont alá a hőmérséklet. Szerintem itt valami ilyen történhet. Ha beljebb lenne ott nem csapná ki, mert még meleg a fal. Esetleg idegen víz?
@mp750504
@mp750504 7 ай бұрын
Igen, a külső falsíkos megoldás alapból gatya
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 7 ай бұрын
Hát passzívházainkban SEMMI gond vele!
@leejamie7810
@leejamie7810 7 ай бұрын
Marhaság. Bármilyen beépítés gatya, ha rosszul csinálják meg.
@peterracz
@peterracz 7 ай бұрын
​@@SzakiEllenor Javítanám, homlokzatsíkon van. Falsík rendben, de ott még a kabátot is megkapja, itt ezt nem látom.
@paldoka3320
@paldoka3320 7 ай бұрын
A nyílászárók ideális helye a külső falsík előtt a hőszigeteléssel egy vonalban van, így lesz a tok és a fal találkozásánál a legkisebb hőhíd. Fontos, hogy a nyíászáró és a nyílászáró beépítése is légtömör legyen. A tok és az ablak között a gumi tömítések, a tok és a falszerkezet között a RAL szalag biztosítja a légtömörséget. Ha egy nyílászáró beépítése légtömör, és hőhíd mentes akkor ott ennél sokkal magasabb páratartalomnál se lehet ilyen mértékű páralecsapódás.
@davidposch7524
@davidposch7524 7 ай бұрын
Igaz szavak, de mi közük a videóhoz? Itt egyérteműen az ablakszerkezet a rossz, vagy nem megfelelő tömítőszalagot használtak. Vagyis kár volt megbontani a kávát is, és bekenni a PUR habot, pláne így.
@pistajoska6318
@pistajoska6318 7 ай бұрын
nagyon átérzem a tulaj baját. Drága pénzért szart kapott. Nálam a 80-as években beépített fa ablakok köszöni szépen jól vannak . Ha úgy jönne be a huzat mint itt akkor úszómedence lenne a lakás.
@potilala8662
@potilala8662 6 ай бұрын
az ablak felépítése lehet a gond, a kamrarendszere nem megfelelő (ha ez műanyag ablak), a köpeny alatti belső meleg kívül, középen is találkozva a hidegebb levegőárammal kicsapatja a párát
@gyuluskatrabant
@gyuluskatrabant 7 ай бұрын
Hát, nekem régi keretbe van építve, de én még ilyet nem tapasztaltam.
@kovacsgaborl
@kovacsgaborl 7 ай бұрын
A fa nyílászáró miatt van, gyártás folyamán nem volt elé száraz, és most zsugorodott annyit a szerkezet, hogy hozatos lett. Egy jobb minőségű hőkamerát érdemes lenne beszerzni, sok mindent elárul a nyilászáróról és környezetéről. Ajánlom a telefonhoz csatlakoztatható eszközt, amire kell arra megfelel és 100-120 e körül meg lehet vásárolni, sok érdekes képet lehet készíteni.
@bernadettkarvalicsne7050
@bernadettkarvalicsne7050 7 ай бұрын
Az albérletünkben ugyanez volt csak a falból jött a sarokban nagy erkélyajtó mellett és sajnos sokkal több, 10 percenként lecsepegett a földre egy egy csepp s mindez egy egy négyzet méternyi területen. Mint kiderül (felettünk egy emeleti terasz van tehát a fal teteje kinn van a szabadban) az építéskor semmiféle vízszigetelést nem tettek. (török nyugdíjas bácsika maga építette az épületet) jelentettük, elszigetelten azóta ilyen csepegés nincs de sajnos penész az jön így is az erkélyajtó minden oldalán.
@mauzi_vagyok
@mauzi_vagyok 7 ай бұрын
Jól látom, hogy a nyílászáró keretének kültér felé eső fele vagy harmada vizes, a beltér felőli oldala, ideértve a legbelső tömítőszalag környékét is, száraz? Ha a beltérben tényleg 40% körüli páratartalom van, az kifejezetten kevés. Itt szerintem nem a beltérből kijutó pára csapódik le, hanem a kültérben lévő pára. (Gyakorlatilag az utóbbi 2,5 hónapban megállás nélkül esett az eső...) Csak az a kérdés, hogy hogyan tud ennyire hideg lenni a fa felület. Határozottan nem tipikus jelenség fa nyílászárók esetében. Az én 100 éves házam fala vizes, csapadékos időben gyakran van 70% körüli páratartalom belül úgy, hogy (emiatt is) rengeteget szellőztetek, de ilyet még sosem láttam.
@denesnagy4717
@denesnagy4717 7 ай бұрын
Mielőtt kialakulna egy jelentősebb tapasztalt, jól képzett kivitelezői réteg, újra beesik az építőipar és kezdődik minden előről.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 7 ай бұрын
Kinek adják a megrendelők a pénzt? Majmoknak, kóklereknek, vagy az igazi szakiknak? Kettőt találhatsz...
@zoltanszigetvari7041
@zoltanszigetvari7041 7 ай бұрын
@@SzakiEllenor Hol lehet olyan szakit találni, aki látott házat? Sokszor próbálkoztam szakit hívni. Mindig az lett a megoldás, hogy a mély és alapos hozzáértés teljes hiányában magam csináltam meg, jelentősen jobb minőségben. Teljes a káosz. A személyes ajánlás, referencia munka sem jelent semmit (kipróbáltam)
@user-bj5xr5ju4n
@user-bj5xr5ju4n 7 ай бұрын
@@SzakiEllenor Az a baj Fonok hogy semmi megbizhato informacio nincs sehol. a lakast vasarlas elott atvizsgalo szakembereknel legalabb a kamarai adatbazisban meg lehet nezni, muszaki ellenor-e egyaltalan, de kivitelezoket, "szakikat" nem tudunk leellenorizni. A szakmanak a feladata lenne a selejtet tomegsirba loni, nekunk fogyasztoknak es nektek is sokkal jobb lenne. en is szivesen javittatnam a vizvezetekemet a colas-bayerrel, de azok nem foglalkoznak a kisemberrel.
@mzsolt7777
@mzsolt7777 7 ай бұрын
És mi a helyzet a fűtési hőenergia felhasználással? Ha a tömítéseken ennyire süvít a levegő (filtráció), akkor magas lehet a hőveszteség is, ez mutathat valami irányt... Amúgy ha jól emlékszem A Műegyetemről talán dr. Nagy Balázs csinált egy tesztet hasonló tömítetlenség miatt, ő füstölővel kereste meg a hibás pontokat.
@ferencfarsang
@ferencfarsang 7 ай бұрын
Ha csak a felső szinteken jelentkezik ez a pára kicsapódás, akkor egyszerű a válasz. Alsóbb szintekről, feljut a pára dúsabb levegő és ott a homlokzati nyílászáróknál csapódik ki. A tokon található harmadik gumitömítés kérdéses hogy miért került be, de az biztos hogy az valami utólagos mókolás. A harmatponti állapotot ott érte el a lakás belső páratartalma, a külső hőmérséklet hatására. Mollier féle h-x diagramot mindenesetre érdemes lenne tanulmányozni, mielőtt kizárólagosan a homlokzati nyílászárók és azok beépítésének minősége lenne megkérdőjelezve. Épület üzemeltetési probléma is lehet a háttérben. Előfordulhat az is, hogy egyszerűen csak a falfesték gátolja a falakat, abban hogy a belső egyenletes páratartalom fenntartásában ne tudjon részt venni pufferként. Ezek a nyílászárók elég jó műszaki tartalommal rendelkeznek: Eucalyptus frízek, meleg peremes háromrétegű üveg, szép és egyenletes felületkezelés...
@zoltanvass9492
@zoltanvass9492 7 ай бұрын
Ez most akkor RAL szalagos beépítés? (Párát ki, esőt nem be..) Az ablakok beépítésénél figyeltek, hogy legyen kellően hőhídmentes (vastagabb külső szigetelés, XPS/EPS ablaknyílás fölött a külső homlokzati síkon)? Ezek alap dolgok... Légtömörség mérés nem jó eredményt adott, ez azt jelenti, hogy ezek a nyílászárók vagy a beépítésük, vagy mindkettő nem jól sikerültek.... Az a kenhető bitugéllel a nyílászárók mellett mi volt a cél? Az nem engedi ki a párát, pedig kifelé engedni kell...
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 7 ай бұрын
A párat TILOS kiengedni! Miért teszünk akkor parazaro fóliát??
@zoltanvass9492
@zoltanvass9492 7 ай бұрын
@@SzakiEllenor Node kérem, nem ez a kérdés, hanem hogy HOVA tesszük a páraZÁRÓ, és hova a páraÁTERESZTŐ "fóliát", nem mindegy, hogy külső felületről, vagy belsőről beszélünk. Amit láttam, az úgy nem jó, ha jól értelmezem, mert ott a fal külső felületén van a párazárás, ami helytelen.
@gaborasz1767
@gaborasz1767 7 ай бұрын
XPS nincs az ablak kávában???
@SygmaGbr
@SygmaGbr 7 ай бұрын
Egy észrevétel: A 36-40% körüli pára nem egy légtömör házra utal (nálam ez gépi szellőztetéssel 55-60%), hanem egy huzatos Kádár-kockára. Na ott ömlik a víz a külső ablaktáblákról..
5 ай бұрын
Melyik cég gyártotta? Építette be? Valaki privátba megírná?:)
@atibi79
@atibi79 7 ай бұрын
Az is lehet, hogy nem jók a rámák méretei, kisebbek letek jópár milliméterrel. Ezért nem tömít rendessen a gumi.
@alex1173539
@alex1173539 7 ай бұрын
Ki kell dobni az ablakojat és venni masikat...ugy sem mieri el egyik gyarto sem....
@mckulsoporta1943
@mckulsoporta1943 7 ай бұрын
Hát ez elég durva pedig biztos nem volt olcsó!!! Sajnos már Én is találkoztam hasonlóval de ott a hideg miatt befagyott az ablakszárny pedig új műanyag nyílászáró volt. Csak sajnos a szárny mérete kisebb volt a kelleténél (máig nem értem az okát) ott ki kellett cserélni a szárnyat. A gyurmás megoldást javaslom a méret ellenőrzésre és ha rendben van akkor a tömítéseket kell megfelelőre cserélni. Szerencsére sok féle van a piacon! Sok szerencsét!!
@balazsmagyar1114
@balazsmagyar1114 7 ай бұрын
Mikor épült az épület? Hol szellőzik az èpüet? Mivel méri a párát csak műszerrel vagy hagyományos ezközzel? Lezárták az épületet mért csodálkozunk? Nem szellőztet !!! Belefeccölnek egy halom pénz és úszik a lakás. Egybe kell nézni a lakást nem a rész szerelőket!! Sajnos ez nem jó videó... egy világ omlott össze most a videó után...
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 7 ай бұрын
Nem magas a páratartalom, 45% nem sok!
@dozsalaszlo7534
@dozsalaszlo7534 7 ай бұрын
Nyilván bentről kifele tud közlekedni a levegő, és az így szállított pára tud kicsapódni az egyre hidegebb felületeken. Tömítés vacak valahol, ezt kellene megfogni, hol. Kiszedni a gumiszalagot, gyurmát tenni oda, és megmérni tolómérővel, mennyire nyomja össze az ajtó.
@veresandras1343
@veresandras1343 7 ай бұрын
Nekünk az új házban a műanyag 3rétegű tetőablak a fürdőszobában volt nagyon párás. Hiába töröltük + extra elektromos mobil fütést tettünk be 30 fokra akkor is visszacsurgott a tömítésen. De amióta picit résnyire nyitva hagyjuk megszűnt a jelenség, extra fűtés sem kell
@BL-wo9xc
@BL-wo9xc 7 ай бұрын
Fürdő az más, főleg akkor szokott párásodni, ha a plafonig van csempézve! Nem tudja a fal befogadni a melegviz páráját és lecsapódik az ablakra! Nem vagyok profi, de ez a tapasztalat!
@rogerdarkman157
@rogerdarkman157 7 ай бұрын
@@BL-wo9xc Így van ezt csak megerősíteni tudom, nézd meg egy fürdés után ha kinyitod bukóra az ablakot, a kávájánál.
@fanaticpass
@fanaticpass 7 ай бұрын
nálam mennyezetig van csempe, nyílászáró melegperem 3.rétegű üveggel. 95.%.paránál.mindenhpl folyik a víz. bekapcsolom a hővisszanyerős szellőztetőt ami ha esik kint szart sem. ér mellette megy a páramentesítő gép 2 óra üzem es kiszedi a párát, ügyelve h a házba ne jusson be.
@BL-wo9xc
@BL-wo9xc 7 ай бұрын
@@fanaticpass Ha egy öreg szellős ablak lenne még beépitve, akkor megszünne vagy csökkenne a pára! Lezárjuk szegény házat kívül belül annyira, hogy a pára nem tud hova felszivodni elpárologni! Mindennek van előnye és hátránya is! Én nem fogom a házat hungarocellozni se, szerintem a falnak levegőzni is kell!
@rogerdarkman157
@rogerdarkman157 7 ай бұрын
@@BL-wo9xc A gond ezzel csak az amit a fenti kolléga is leírt. Ha esik az eső akkor is kell szellőztetni, és akkor óhatatlan hogy jön be a pára. Mostanában pedig eléggé esős volt az idő. Az meg hogy nem szigetelsz, nos lehet valahol jó de valahol rossz is. Mindegyiknek van előnye és hátránya.
@bekespp0606
@bekespp0606 7 ай бұрын
Próbáljanak meg 24 fok helyett 20-at. Nem igaz , hogy ennyire szembe haladunk a környezetvédelemmel, hogy nekik 24 fok kell...
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 7 ай бұрын
műszakilag lehetséges. Mindehhez alig kell fűteni, jól szigetelt a ház. Ezt nem én döntöm el...
@bekespp0606
@bekespp0606 7 ай бұрын
Örvendetes hogy kevés energiába kerül nekik, de ha az a mennyiség X akkor biztos hogy Xnél jóval kevesebb lenne 20 fokos ingatlannál. Avagy a sörös példával , ha sört korsó helyett termoszba teszed nem lesz párás az oldala, de ha a termoszba folyékony nitrogént öntesz akkor ott is lesz pára. ;) Na majd hátha meg lesz a helyes megfejtés is, a hozzáértők részéről , nem okoskodok tovább. :)
@charlesbronson1075
@charlesbronson1075 7 ай бұрын
Nyáron fűtenem kellene 24 fokhoz😂 Télen éjszaka 19 nappal 20 ,nem tudnék melegebb szobában aludni, nem is egészséges. Egyébként nincs olyan jól szigetelő ablak mint egy vastag ,szigetelt fal, ennél fogva minden ablak hőhídként viselkedik .(Szerintem) Némi pára lecsapódás a 3 rétegű ablakokon is előfordul (Belül) pláne, ha nagy..
@krisztianhart8721
@krisztianhart8721 7 ай бұрын
Üdv Szaki! A belső oldalon lévő tömítő profilok nincsenek a helyzet magaslatán! Egy író lappal lehet ellenőrizni egyszerűen!
@orhelyemreallok1811
@orhelyemreallok1811 7 ай бұрын
Szerintem nem jó a gumitömítés és ott engedi a meleget. Hőkamera?
@fritzzoltan
@fritzzoltan 7 ай бұрын
Egyetértek azzal, hogy a beltéri teregetés nem jó megoldás. De aki társasházban lakik és a lakásbol a lépcsőházba lép az nem tud mást csinálni, és nem mindenki engedhet meg magának szárítógépet. Emlékszem gyerekkoromba mi is a lakásban teregettünk és soha egy csepp párát vagy penészt nem láttunk, sőt imkább párologtatni kelett a túl száraz levegő miatt. Manapság pedig minden második ember arra panaszkodik, hogy párásodás van , penész van. Mi az oka ennek?
@szeki08
@szeki08 7 ай бұрын
Régen nem zártak légmentesen az ablakok, simán kiment a pára. Alapvetően, modern házat aktív szellőztetőrendszerrel kellene épiteni...
@fritzzoltan
@fritzzoltan 7 ай бұрын
Sajnos a mostani új épületekben (lakás, ház) csak nagyon ritkán látom, hogy ez beépítésre kerülne.@@szeki08
@steve_video
@steve_video 7 ай бұрын
Gyerekkorodban átfütyült a házon a szél, a fűtés jelentős része az utcára ment és persze vitte magával a párát is.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 7 ай бұрын
Abszolút egyetértek, DE nem magas a páratatalom!
@steve_video
@steve_video 7 ай бұрын
@@SzakiEllenor OFF most csinálom a tetőtér szigetelését, meg tudnád mondani a párazáró fóliát milyen ragasztóval érdemes a falhoz ragasztani?
@karolyandras
@karolyandras 7 ай бұрын
Felülről ázik! Nekünk bontott német tölgy ablakaink vannak,de egy vízcsepp sem jelent meg még eddig, pedig 55-60 %-os a páratartalom. Ja huzat sincs!
@tommoney7985
@tommoney7985 7 ай бұрын
Felső hőszigetelési gond. De inkább a gumitomitest csereljek ki elsőnek .
@maestrohun
@maestrohun 7 ай бұрын
Felületi hőmérsékleteket mértél-e?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 7 ай бұрын
Igen, az jonak tűnt
@stierbinszky
@stierbinszky 7 ай бұрын
Az, hogy a gumi hibás-e, könnyen ki lehet deríteni egy blower door teszttel, és füsttel. Szerintem az nagyon jól megmutatása, hol szökik a benti meleg levegő.
@attilamarki5757
@attilamarki5757 7 ай бұрын
nem kel blower-door sem elég ha bekapcsolják a konyhai elszívót csukott ablakoknál, az meg csinál legalább 2-300Pa-t. az meg már érezhető az ablak réseinél.( ha nem tud akkor nagyon rosszak a tömítések)
@safarbence6887
@safarbence6887 7 ай бұрын
Kedves SzakiEllenőr! Én a vízrést hiányolom, amin kőrbe tud szellőzni bezárt állapotban a “falcolat” pl műanyag nyílászáró. Üdv Gergely
@ZoltanBihari-rz9hy
@ZoltanBihari-rz9hy 6 ай бұрын
Szerintem a három gumi tömítésből a külsőt ki kell venni. Általánosságban igaz, hogy a szerkezetekben kifelé haladva csökkenni kell a páradiffúziós ellenállásnak. a korai háromszoros ütközésű ablakoknál először egyszeres gumi tömítés volt közel a belső oldalhoz. Később kétszeres tömítés a belső ütköző peremen és a következő ütközésnél. A külső ütközésben nem volt légzáró gumi, sőt néhány tized milliméter rést hagytak.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 6 ай бұрын
Logikus gondolatmenet!
@user-pl1vg1zc5d
@user-pl1vg1zc5d 7 ай бұрын
"Szerinted hol a hiba?" Volt műszaki ellenőr az építkezésnél?
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 7 ай бұрын
Volt, annyit is ért....
@dragkartracinghungary928
@dragkartracinghungary928 7 ай бұрын
A külső és belső gumitömítés közt nem cirkulál a levegő. A külső gumitömítés felét 10 cm (minimum)meg kell vágni gyárilag.
@glisco1
@glisco1 7 ай бұрын
Ez már régen nem megoldás... ez akkor volt mikor a résszellőztetés és a megfelelő hővisszanyeréses gépészet nem volt kitalálva....
@azon79
@azon79 6 ай бұрын
Sokan az ablakot a tömítését meg a többit hibáztatják. Ami valószínűleg igaz is, viszont a valódi gond a magas relatív páratartalom. És valóban az egyik részen látszik is egy ruhaszárító. Azért van a pára az ablakon mert valóban hőhídként szolgál, és ami a lényeg, pára elszívóként. Mérhet a műszer bármit, az már csak az ablak “működésének” eredménye. Minden modern szigetelésű háznál szükséges a pára mentesítésről külön gondoskodni, mert a hiányának ez az eredménye. Szárítógép a ruhaszárító helyett, főzésnél kötelezően üzemeltetett páraelszívó, gyakori szellőztetés (főleg télen - nem, nem hűl ki 5 perc alatt, de drasztikusan leesik a páratartalom). Az ilyen par tízezer forintos szabadonálló pára mentesítő gépek, vagy a tablettás pár ezer forintos műanyag sz@rok semmit sem érnek. A legjobb a szellőztetés par perc, leesik a belső hőmérséklet 2 fokkal, ugyanannyi idő alatt vissza is megy. A párás belső levegő cserélődik a hűvösebb külsővel, amely felmelegedve nagyon alacsony relatív pára tartalommal bír. Még akkor is ha kint épp esik.
@Kiljah
@Kiljah 7 ай бұрын
A külső oldali "szigetelő" szerepe a csapódó eső ellen védelem. Alul ennek nem kell folytonosnak lenni. A mögötte levő cellatérnek az átszellőzését meg kell oldani a pára távozásának megoldására, felül a külső tér felé vezető furattal. /A külső tömítő profil elhelyezkedése és profilja sem az oda megfelelő. (Esetleg)/
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 7 ай бұрын
" A külső tömítő profil elhelyezkedése és profilja sem az oda megfelelő"-nekem is nagyon gyanús ez!
@macsalimanufacture9922
@macsalimanufacture9922 7 ай бұрын
Az előkamrában - ez az elsődleges gumitömítés előtti rész - ott nem is lehet gumi tömítés. Ami a videóban van az egy utólagos mókolás ott. Ott a sarokba az a gumi össze sem ér a szárny résszel. 4:55-nél látszik, hogy az elsődleges gumitömítés csatlakozásánál a toknál belül vízcseppek vannak ez csak úgy történhet meg, hogy a szárnyba lévő gumi nem tömít hozzá a tokon lévő felülethez. Papírhúzó próbát kell csinálni az az nagyon sok mindet megmutat, hogy menyire tömítenek gumik. @@SzakiEllenor
@Kiljah
@Kiljah 7 ай бұрын
@@SzakiEllenor Oda való profil például az S-7624. A hidegzóna (nem légtömör, nem kell annak lennie, nem az a szerepe) átszellőztetésének hiánya okozza a pára lecsapódást.
@anikosarkozi-varga1171
@anikosarkozi-varga1171 7 ай бұрын
Nálunk a fém bejárati ajtón kezdett el folyni a víz (korábban semmi gond nem volt vele), mivel nincs tökéletesen beállítva. Szóval a tippem, hogy valahol jön rá kinről a hideg levegő a réseken, sz@r tömítésen és ezért csöpög.
@tamashegedus5240
@tamashegedus5240 7 ай бұрын
Mi màr egyáltalán nem foglalkozunk fa nyilászárókkal. Csak a baj van velük! Több dolog lehet itt ami okozza a dolgot! De mivel a tokon folyik a viz az 100% hogy nem jól tömít a gumi! Illetve a belső teregetés a hàzban megint csak tetőzi a problémát! De mivel nem az üvegnél párás(itt a meleg peremes üveg nem segít) szinte ahogy elején irtam is itt a fa szerkezet záródása tömítettsége tuti hogy nem megfelelő!
Cool Items! New Gadgets, Smart Appliances 🌟 By 123 GO! House
00:18
123 GO! HOUSE
Рет қаралды 17 МЛН
Clown takes blame for missing candy 🍬🤣 #shorts
00:49
Yoeslan
Рет қаралды 39 МЛН
Double Stacked Pizza @Lionfield @ChefRush
00:33
albert_cancook
Рет қаралды 79 МЛН
Tuti, hogy nem villanyszerelő volt aki ezt csinálta!
22:12
HomeElectric
Рет қаралды 71 М.
Ádám abból él, hogy hangyákkal kereskedik
21:58
Gyetván Csaba
Рет қаралды 102 М.
Nézd meg kivel dolgoztatsz, mert nagyon rosszul járhatsz!
21:52
Szalmából építettek HÁZAT a családjuknak ❤️
32:53
Csorba Dániel
Рет қаралды 106 М.
Top 50 Amazon Prime Day 2024 Deals 🤑 (Updated Hourly!!)
12:37
The Deal Guy
Рет қаралды 1,4 МЛН
Это - iPhone 16 и вот что надо знать...
17:20
Overtake lab
Рет қаралды 117 М.
Красиво, но телефон жаль
0:32
Бесполезные Новости
Рет қаралды 1,5 МЛН
iPhone 15 Pro в реальной жизни
24:07
HUDAKOV
Рет қаралды 432 М.
Как распознать поддельный iPhone
0:44
PEREKUPILO
Рет қаралды 2,1 МЛН
Samsung Galaxy 🔥 #shorts  #trending #youtubeshorts  #shortvideo ujjawal4u
0:10
Ujjawal4u. 120k Views . 4 hours ago
Рет қаралды 8 МЛН
Какой ноутбук взять для учёбы? #msi #rtx4090 #laptop #юмор #игровой #apple #shorts
0:18