Heroes of Might and Magic: A Strategic Quest, vydaná v roce 1995 společností New World Computing, nebyla založena na deskové hře Titan, ale na počítačové hře King's Bounty z roku 1990. Tuto hru navrhl také Jon Van Caneghem, tvůrce série Might and Magic. King's Bounty byla průkopnická strategická hra, která kombinovala prvky tahové strategie a taktických bitev, což později posloužilo jako základ pro koncept a herní mechanismy Heroes of Might and Magic.
@josefmutl41914 ай бұрын
Díky za upozornění na hru Titan (1980). Kromě Mage Knight (2011) se k inspiraci z Heroes III. hlásí také Euthia: Torment of Resurrection (2021). Před vydáním této hry od Archon Studio - Heroes of Might & Magic III: The Board Game (2024) exislovalo již několik her z jiných dílů série Heroes: - Heroes IV: The Heroes of Might & Magic IV Collectible Card & Tile Game (2005) - Heroes V: Heroes of Might and Magic V Collectible Card and Tile Game (2006) - Heroes VI: Might & Magic Heroes: The Board Game (2012) Kromě těch her, které oficiálně vyšly, se tuto herní perlu pokoušel převést do světa deskovek také neznámý počet fanoušků. Sám jsem to za těch 25 let toužil realizovat již několikrát. A nyní jsem konečně ve fázi dokončování vývoje a testování prototypů. Když jsem v roce 2021 začal sledovat novinky z vývoje hry od Archon Studia, věřil jsem, že svou adaptaci hry budu mít dokončenou dříve než oni, a že to budu mít lepší než oni. No, první předpoklad se nenaplnil... ;-)
@josefmutl41914 ай бұрын
Dokončenou a neuvěřitelně detailní fanouškovskou adaptaci jsem našel na KZbin: HoMM3B - Настольные Герои - @HoMM3B. Autor to vzal fakt důkladně a mechaniky nezjednodušoval. Jeho verze je způsob, jak uchovat Heroes III jako kulturní dědictví i v offline/postapo světě.
@Rethonovo4 ай бұрын
moc hezké zpracování, vlastně všechny mechaniky odpovídají tomu, co bylo v HoMaMIII. Ale ani při třetím hraní zatím neubylo koukání do pravidel na detaily - na první hry to chce hodně času a dobrou náladu - užívat si atmosféru a nedělat si nic z toho, že nic neodehrajete :)
@tomasvapenik36293 ай бұрын
Ahoj Planeto, děkuji za shrnutí hry. Jenom bych Vás opravil v případě té druhé kampaně a exkluzivního obsahu. I ti hráči, kteří jdou do druhé kampaně poprvé (nejsou Returning backer), mají k dispozici veškerý obsah z první kampaně, včetně Tower a neutrálních jednotek. Oni by těžko dodali Big Box, kde by z obsahu museli něco vyndavat. Tyto dvě exkluzivity tedy nebudou pouze v retailovém prodeji. Pak jsem se ještě chtěl zeptat na to solo. Já jsem někdo, kdo nemá téměř čas a hry hraju z 95% jako solo. Všichni tu hru hodnotí z pohledu hráčů bojujících proti sobě. Já jsem si nastudoval, jak se chová automa, ale hru jsem ještě neměl čas hrát. Ale působí to na mě tak, že ta hra na solo moc není, což mě dost překvapuje, když heroesy na PC byly hlavně na solo. Já jsem ani neznal nikoho, kdo by to hrál proti sobě, všichni hráli vždycky kampaně. Ale tady to vypadá, že inteligence nepřítele je dost špatná a především předvídatelná a že scénáře jsou o tom najít si jednu správnou cestu. Asi nejvíc mi vadilo chování automatického hráče v tom, že má jasně dané priority, například, že útočí automaticky na hrdinu hráče. Když to převedu na chování PC nepřítele, tak i ten když viděl, že je slabší, tak se utíkal schovat do svého hradu, kde měl větší šanci na obranu. Tady když budu chtít smáznout nějakého hrdinu, tak mi dokonce stačí vstoupit jenom na jeho hexagon a ani nemusím utrácet body pohybu a on si přijde pro nakládačku sám. A jak je to se znovuhratelností scénářů? Asi nic moc, že?
@planetaher3 ай бұрын
Ahoj, děkujeme za doplnění ohledně kampaně. My sólo prakticky vůbec nehrajeme, takže ani tady nedokážeme soudit, ale podle našeho názoru šlo v tomto případě převést počítačovou hru do deskové podoby hlavně proto, aby se hrála ve více hráčích a kompetitivní mód (proti sobě) je tady za nás to hlavní. Takže zrovna u této hry (nebo třeba i Slay the spire) bychom pro sólo preferovali počítačovou předlohu...
@retromangamancz6784 ай бұрын
Hra je super, ale pravidla v základní hře jsou dost špatně napsaná. Vřele doporučuji na zatrolenkach stáhnout revidovaná pravidla nebo se kouknout na Nithrania jejich návody jsou super👍👍
@planetaher4 ай бұрын
Dobrý tip, díky za něj, pravidla jsou fakt napsaná neintuitivně...
@leBIGm4c4 ай бұрын
HOMAM vibe má trochu hra Battalia: The Creation, jinak doporučuji pro tablety digitální verzi Titan HD
@tanakasan794 ай бұрын
2k za trochu plastu a papíru .... no nic zůstanu u digitální verze
@kyuuseishu19694 ай бұрын
Video skvělé, hra už tak moc ne. Na představení jsem trpěl. 🤬
@planetaher4 ай бұрын
Čím to? C o tak vadilo?
@kyuuseishu19694 ай бұрын
@@planetaher Planetu miluju. Ať už akce, tak videa, co děláte pro lidi jsou skvělé. Chybu bych osobně viděl ve dvou věcech, ve hře samotné a ve vysvětlení. Heroesy jsem hrál naposled pěknou řádku let dozadu, takže se mi některé věci zdály jen lehce povědomé a spíš jsem k tomu šel s čistou hlavou. Nahraného toho mám dost a to i o dost komplexnější hry. Vysvětlování bylo tak z půlky pravidel a na několikrát, na všechno jsme se museli permanentně doptávat až mi to bylo skoro trapné a pravidla nepomohli vůbec. Horší pravidla těžko hledat. Už jen zjistit, který symbol je kde a co znamená je peklo. Když už se nám to podařilo "rozchodit", tak od prvního pohledu jsem měl nevýhodu na základě desek, následovalo kompletní "pojetí náhodou" jak při náhodném protivníkovy, tak i v kostkách. Příjde mi, že prostě na každý scénář existuje jedna ideální cesta. Doslova nám bylo i řečeno ať jako první postavíme oba stejnou budovu. Odehráli jsme několik kol a raději jsem se šel uklidnit vedle nad Duchy ostrova. 😂
@planetaher4 ай бұрын
@@kyuuseishu1969 Díky za podrobnou odpověď, chápeme a soucítíme, tak třeba někdy jindy u něčeho, co sedne líp 🙂