No video

HIFI TOP 5: Mibe' toljuk a zsét...?

  Рет қаралды 8,943

RetroTech Hungary

RetroTech Hungary

Күн бұрын

Ebben az epizódban arról szeretnék beszélni, hogy szerintem mi a HIFI rendszerünk legfontosabb komponense és hogy én hogyan, és milyen érvek mentén állítottam fel egy amolyan fontossági sorrendet a különböző eszközök között. A HIFI-zés egy hobby, és a művelése közben nem feltétlenül a racionális vagy az objektív szempontokat veszünk figyelembe, amikor a pénzünket költjük. Nyilván, mint sokminden másnak, ennek is megvan a maga pszichológiája. A videómmal arra szeretnék rávilágítani, hogy ha már elkerülhetetlen a viszketés a zsebben, vagy éppen meguntátok a bluetooth hangszórók vagy a Fehér Almás fülhallgatók nyújtotta hangminőséget és tovább szeretnétek lépni, akkor hogyan súlyozzátok a büdzséteket. Ennek érdekében sorban végig fogom venni, hogy melyek azok az komponensek, amelyek a legjobban és melyek azok amelyek a legkevésbé befolyásolják a végeredményt, azaz a rendszeretek összteljesítényét és végső hangminőségét. Ez egyébként sokszor nem egy egyszerű kérdés, és a HIFI-zés kétség kívül egy drága hobby is tud lenni, ha valaki nagyon beleveti magát.
A főcím zenéjét szerezte: Patrick Patrikios. Az eredeti dal címe: Know Myself
Ha tetszett ez a videó akkor lájkoljátok a videó alatt.
A csatorna hosszabb távú fenntarthatósága érdekében támogathattok a Patreon-on is. Sajnos sok időbe telik az érdekes eszközök felkutatása, na és nem kevés pénzbe azok megszerzése. Ha szeretnétek továbbra is az én káromon tanulni, akkor havi egy cappuccino áráért már nagyon sokat segíthettek nekem a kutatásban. Előre is köszönöm az eddigi visszajelzéseiteket, ígérem továbbra is igyekszem megfogadni a tanácsaitokat, mert ezeket a videókat nem magamnak készítem, hanem nektek.
Miguel videója a Cambridge CXC "tuningról":
• Miguel pops the lid on...
Rendszeres támogatás (Patreon):
/ retrotechhungary
Eseti támogatás (PayPal):
paypal.me/Retr...
Eseti támogatás (Buy Me A Coffee):
www.buymeacoff...
Discord:
/ discord
Bővebb info, beszélgetés a www.avx.hu/forum oldalán.
avx.hu/forum/
Facebook oldal:
/ retrotechhungary

Пікірлер: 71
@k.richard2775
@k.richard2775 2 жыл бұрын
Nálam : 1.Akusztika és csend hallgatáshoz 2.Hangsugázó és pozíció 3.Forràs és elcsatolàsa 4.Erősítő 5.Kábelek
@TuristaArcsi
@TuristaArcsi 2 жыл бұрын
Ki fogtok nevetni, de én tavaly decemberig azt hittem, hogy a KZbin 1080p-ben feltöltött zenéi és a JBL extreme a zenehallgatás csúcsa. Utána megtaláltam ezt a csatornát 🙁
@JacintSun999
@JacintSun999 2 жыл бұрын
Mindig tanul az ember,örülj neki,mert ezek szerint még előtted áll néhány katharktikus élmény,miután berakod a kedvenc albumodat Cd-n egy alsó-közép kategóriás cuccal akár ami már úgy szól mint az atyaúristen a youtubehoz képest.
@PaulusdeKenezy
@PaulusdeKenezy 2 жыл бұрын
1. Olyan nő, aki elnézi a hóbortunkat, tolerálja a pénzköltést. 2. Jól kereső állás. 3. Saját lakóhely, lehetőleg családi ház, csendes környékkel és messzi szomszédokkal. 4. Jó hifi. 5. Sok pia. :-)
@johatan55
@johatan55 2 жыл бұрын
Na ez nálam mind megvan hála isten !!
@jozsefhorvath8861
@jozsefhorvath8861 Жыл бұрын
Ha megvan az 5.-ik pont,akkor a többi már elhanyagolható! :D
@moviesquirrel4559
@moviesquirrel4559 2 жыл бұрын
Kedves RetroTech, röviden említetted a "Monitor hangfal" kérdést. Én sokáig HiFi-ztem, de a legnagyobb zenei élmény mégis a studió monitorok világából kaptam. Sokáig élveztem egy Yamaha HS-80-as hangját. Nekem ez nyújtotta a legkielégítőbb zenei élményt. Viszont ezek nehezen integrálhatóak HiFi környezetbe, hiányzik a távirányító, hangerő szabályozás, több bemenet stb... Örülnék neki, ha ezt a témakőrt is egyszer körbejárnád. Köszönettel István.
@gaborvisnyei8528
@gaborvisnyei8528 2 жыл бұрын
vannak nagyon jó monitor kontrollerek, mackienek pld stb. Amúgy én is a stúdió hangzásra bukok.
@-gr4phon545
@-gr4phon545 2 жыл бұрын
Detto. Egy jól elhelyezett 8 collos alsóközép kategóriás aktív stúdió monitor már igen komoly élményt tud nyújtani, főleg ha az akusztika is rendbe van téve valamilyen szinten. Egy távirányítható dac/előfok megoldja a kényelmi kérdést is és nem is feltétlen kell a pro világból érkeznie.
@PeetShelby
@PeetShelby 2 жыл бұрын
Szia! Végre valaki aki a tápkábel valódi szerepéről, és emellett az erősítőben a megfelő tápegység alkalmazásáról és annak szűréséről beszél, és nem az 50 000Ft-os biztosítékkal és hasonló mágikus trükkökről szóló misztikus hülyeségekkel akarja az embereket butítani. Köszönöm! 👌👌👌🍻🍻🥂🥂❤️☺️
@janosnagy4382
@janosnagy4382 2 жыл бұрын
@@peterbanki910 Te se vagy elektromérnök az tuti!
@RTH
@RTH 2 жыл бұрын
Itt egy kicsit azért vitatkoznék. Az erősítő alapvetően egyenfeszültséggel működik. Tehát fogjuk a hálózati feszültséget a konnektorból, egyenirányítjuk, majd szűrjük, puffereljük, stb. A folyamat végén kapsz mondjuk +18V DC-t, meg -18V DC-t. Ezt az egyenfeszültséget illetve a tápegység kondenzátorai által tárolt energiát ugyan milyen szempontból befolyásolja a hálózati tápfeszültség pillanatnyi fázisa, vagy az onnan érkező zaj? Ha ezeknek lenne valós befolyása az erősítő kimenetén megjelenő hangra, akkor az erősítő tervezői nagyon rossz munkát végeztek, amikor annak a tápegységét tervezték. A helyzet az, hogy egy tápszűrő eszköz vagy tápkábel gyártó még soha nem publikált olyan objektív és megismételhető méréseket, amelyek alapján bizonyítható, hogy a termékük azt csinálja, amivel marketingelik. Olyat viszont már nem egyet láttam, hogy "független" mérésekkel igazolják, hogy ezek a cuccok vagy nem csinálnak semmi objektív módon mérhető dolgot, vagy még akár rontanak is a hálózati feszültség minőségén. A reflexió, amire célzol, az inkább a rádiófrekvenciás jeleknél probléma a MegaHertzes vagy GigaHertzes tartományban, ami pont két-három nagyságrendre van a hangfrekvenciás jelektől (milliószoros a szorzó). Tehát pl. egy digitális koax kábelnél érdemes lehet vele számolni (az ugye pont 1.5 MHz és 3 MHz FM modulált jel), de hangfrekvenciás kábeleknél (RCA interkonnekt, hangfalkábel stb) ez a jelenség értelmezhetetlen. Gyakran szokták emlegetni az ún. skin effect-et is, ami megint csak értelmezhetetlnen hangrekvenciás jeleknél. Ezek évtizedes, jól dokumentált tudományos tények, amely a mérnökképzés része és mérhetetlenül könnyű az ezzel kapcsolatos tudományos dokumentációkat elérni az interneten. Érdemes beleásni a dologba magad, mert sok mindennek a működését sokkal könnyebb megérteni és a kábelgyártók marketingrészlegének a népbutítását is könnyebb kivédeni. Ha hallottál is különbséget, annak biztos nem a reflexió a magyarázata, annál inkább az egyéb elektromos paraméterek, vagy valami egyéb pszichológiai oka van.
@demalgon5223
@demalgon5223 2 жыл бұрын
Saját tapasztalat alapján az erősítő váltás hozta a legnagyobb ugrást a hangminőségben. Cserélgetve hasonló kaliberű Quad, B&W, és Triangle ládák között érezhető volt a különbség, de hamar megszokta a fülem az új hangzást, és nem tudtam volna egyértelműen megmondani melyik jobb. Inkább csak más lett az élmény, nem jobb. De amikor a Jungson erősítőt (amivel szintén nagyon elégedett voltam) lecseréltem egy házi építésű csövesre akkor valami eszméletlen volt az előrelépés.
@robertszabo1957
@robertszabo1957 2 жыл бұрын
Zseniális epizód! Gratula és maxRespect!
@PaulusdeKenezy
@PaulusdeKenezy 2 жыл бұрын
Csak az a hulladék zene nem kellene bele. :-/
@annatamas483
@annatamas483 2 жыл бұрын
nagyon szeretem minden video tanulsagos udv.
@RTH
@RTH 2 жыл бұрын
Hello, köszi.
@szl5124
@szl5124 2 жыл бұрын
Sziasztok. Picit ellentmondanék a hangfal jelentőségének a saját esetem miatt. A hangfalat akartam szuperebbre cserélni és kértem kölcsön több sokkal drágább, jobb hangfalat. A jobb hangzásélményt nem hozták meg, az erősítő csere azonban jobb hangot eredményezett. Persze ez nálam volt így, de hátha segít másnak. Például a fyneaudio-emotíva párosodból is inkább az erősítőt cserélném egy precízebbre, levegősebbre. Egy normál dozoz is egy jó erősítővel nagyon jól tud szólni....
@janosnagy4382
@janosnagy4382 2 жыл бұрын
A drágább hangfal nem jelenti azt hogy jobb is.
@szl5124
@szl5124 2 жыл бұрын
Igen, igazad van, de általában egy 2* annyiba kerülő hangfal nem rosszabb, mint a felébe kerülő. Én csak annyit akartam momdani, hogy egy alapból jó hangfal birtokában egy erősítő csere jobb hangélményt adhat. Nekem ez a tapasztalatom, de el tudom az ellenkezőjét is képzelni. Az egyéni izlés is többféle lehet. Nyilván más hangfalat vennék zongorára és mást basszusgitárra.... nincs tuti ebben a hobbiban.
@steve1435
@steve1435 2 жыл бұрын
Ismét hasznos videó, bár nagyképűen azt mondanám, hogy ezen Én (vagy aki már régóta Hi-Fi-zik) túl vagyok. Nyilván ismered a két alapvető "iskolát", az egyik a Te általad is képviselt HANGSUGÁRZÓ fontosságát hangsúlyozó, (Én is ezt támogatom) a másik az ún. FRONT END-ista. Akik azt mondják a lényeg a jelforrás, mert ha a lemezből (CD, Vinyl itt most mind 1) nem "szedjük" ki a lehető legtöbb infót, lehetőleg semlegesen, akkor aztán ne várjuk, hogy a végeredmény megfelelő legyen. Egyébként természetesen ennek is megvan a maga logikája. A videót végignézve, teljesen egyet értek a sorrendel, és mint korábban írtam is azért a tápkábel csere, az én viszonylag szerény rendszerem hangjára is nagyon jótékonyan befolyásolja. És még egy mondat, jelenleg nekem a hangsugárzóm lóg ki a sorból, amelyben a komponensek kb. 1000 Font körül vannak, de ha cserélek dobozt, bizony azok 1500 - 1700 Fontosak lesznek tervek szerint.
@matyaspapp726
@matyaspapp726 2 жыл бұрын
16 perc nagyon kevés ehhez a témához. Ez, így nagyon felületes de mivel körültekintő módon százszor beletetted azt, hogy "szerintem" nem lehet belekötni. Pedig ej, de szívesen tenném:)
@krishori
@krishori 2 жыл бұрын
Sziasztok! Most írok ide először és azzal kezdeném, hogy tényleg remek a csatorna, abszolút érdekes és részletes elemzésekkel és magyarázatokkal. Kb. 10 éve kezdett komolyabban érdekelni a hifis világ, elég sok komponensét próbáltam, hallgattam már. A mostani epizód Top 5 sorrendjével részben egyet értek én is, de azért nálam volt már "extrém" módon kihallható különbség hangzásban analóg összekötő, de főleg a tápkábelek cserélgetése kapcsán. Volt olyan tápkábel ami nagyobbat dobott a hangzás minőségén (térábrázolás, részletesség, ...) mint hogyha ugyanazon gyártó erősítőjének alsó középkategóriás és a felső kategóriását hallgattam meg egymás után. A kisebbik "szériás" erősítő képes lett jobban szólni, egy jó (igen jó) minőségű tápkábellel, a 2x magsasabb szinten lévő és oda is árazott ugyanazon márka erősítőjéhez képest (persze abban az "alap" tápkábelt használva). Szóval én sem hittem sokáig a tápkábelek misztikumában de igen sok kábelt használtam, teszteltem és sok esetben (nem mindig) óriásit tud dobni a hangon. Az analóg interconnect kábeleknél még érthető és könnyen elfogadható, hogy a jobb anyaghasználat a kábelben segít javítani a végső hangzáson, de a tápkábelek esetében számomra is érdekes és varázslatnak tartom a mai napig. Amúgy ez a DAC-ba csatolt jó minőségű tápkábelre is igaz! Szóval nálam a 4. és 5. helyezet fej-fej mellett állapodna meg. A mi viszont 100%ban igaz véleményem szerint is, az a hangfalak megválasztása a rendszerben. Na itt aki "elspórolja" a pénzt az nagyot veszít a végeredményben. Valóban igaz az, hogy a teljes rendszer árának min. 50%-os költségkeretét (ha nem többet!) a hangszórókra kell költeni a megfelelő eredmény elérése érdekében. A hangfalak reprodukálják a lánc végén amit hallani szeretnél és ez a legfontosabb. Itt aztán nagyon nagy a merítési lehetőség, mind a hangsugárzók fizikai anyaghasználatát valamint a "belsejébe" rejtett elektronikai alkatrészek használatát illetően.
@RTH
@RTH 2 жыл бұрын
Hello Krisztián. Köszi, hogy ezt megosztottad.
@jozsefhorvath8861
@jozsefhorvath8861 Жыл бұрын
Egyetértek a sorrender,bár az erősítőkkel lehetne vitatkozni.Ugyan azon a hangfalon (Dynaudio SP 40) Electrocompaniet Eci 80D után egy kis A-osztályos Sugden A21 Signature bődületes változást hozott.Az Electro-val is szépen szólt,de a Sugden olyan mélyeket hozott ki a Dyno-ból,hogy egy laikus is észreveszi. Szerintem sokat számít,hogy A,A-B,D,stb osztályú egy erősítő. :)
@laszlovig6938
@laszlovig6938 2 жыл бұрын
teljesen jó a sorrend szerintem, maximálisan egyetértek, persze ha lehet az akusztika amennyire csak lehet a zenehallgatáshoz optimalizálni ez az első de erről beszéltél is, meg ahogy alább K.Richárd is írta.
@jointatti
@jointatti 2 жыл бұрын
Nagyon szuper osszeallitas!! A kebelekkel kapcsolatban par eve volt lehetosegem tapasztalni a semmit.Az egyik munkatarsam orult hifis 370 font/meter a hangfal kabelje.Elhozta kiprobalni,de tenyleg semmi kulombseget nem vettem eszre az en 4 font/metereshez kepest.Ami a lemezjatszo hangszedojet illeti en elobb javasolnek egy vakumcsoves eloerositot,majd,a a zseb engedi,lehet a hangszedot is cserelni.Nekem project tube box s2 van gyonyoruen szol kb.annyiba kerul,mint egy jobb minosegu hangszedo,de en ezt javaslom a hangszedo elott.
@jointatti
@jointatti 2 жыл бұрын
Bocsi 37 font/meter
@jozseffarkas8953
@jozseffarkas8953 Жыл бұрын
Üdvözlöm! Én is szivesem nézem a videóit, de csak most nyitottam meg ezt a részt. A fontossági sorrendben egyet lehet érteni, de azt arányokkal kissé vitatkoznék. A legolcsóbb kategóriában az arányosan árazott kábelek minősége általában nem elfogadható, a visznylagosan drágábbak ugrásszerűen javítanak a hangzáson. Minél magasabb összeget tudunk kiadni a rendszerre, annál kisebb arányban költenék hangfalra 50 %-nál. Aki több évtizede hifizik az rendelkezhet mind analóg, min digitális forrasok gyűjteményevel, ennek megfelelően az arányok még inkább eltolódhatnak a front-end irányába.
@user-un1wc7cz1v
@user-un1wc7cz1v 2 жыл бұрын
Üdv! Tom nem retro-tech. és nem a hifi vonala, de bluetooth hangszórók elemzésén, tesztelésén esetleg nem gondolkodtál még egy műsor erejéig legalább? Vagy absz ignorálod a témát? Köszi!
@RTH
@RTH 2 жыл бұрын
Hello. Alapvetően nem ignorálok semmilyen témát, de annyi érdekes dolog van a HIFI világában... De remélhetőleg egyszer minden sorra kerül :)
@gl328
@gl328 2 жыл бұрын
Szia! Tudnál tanácsot adni abban,hogy egy pár hangfalat akarok két különböző erősítőre kötni. Ehez hellene egy hangfal,vagy erősítő átkapcsoló,amivel felváltva tudom kapcsolni, használni az erősítőket.
@RTH
@RTH 2 жыл бұрын
Hello. Ebben a videóban választ kapsz a kérdésedre: HIFI tesztelés és összehasonlítás... A "féltudományos" megközelítés... kzbin.info/www/bejne/ZpjbgoOsi9x1nbs
@gyorgykunert-tim3422
@gyorgykunert-tim3422 2 жыл бұрын
Szia! Az én sorrendem és nézőpontom a következő, de előbb egy kérdés. Hangsugárzóhoz veszel erősítőt, vagy erősítőhöz hangsugárzót? Én mind a kettőbe és egyikbe se tartozom 😀, mégpedig azért, mert - ahogy (szerintem) mindenki másnál is - kinézek egy szobát, helyet, ahová bepakolom az egész rendszert, ami évekig ott lesz. Nyilván nem lesz 100% akuszitkai hatás, de vagy ott volt hely, vagy oda tervezem vagy oda engedték 😀Ez meghatározza a hangfal fizikai méretét is. Másik oldalról közelítve, a forráseszköz(ök) is adott(ak), vagyis vannak előfeltételek, amiken nem lehet változtatni. Adott a rendelkezésre álló hely, a forrás és adott a hallgatni kívánt zenei anyag minősége. Ezeken változtatni nem tudok, ezért ezeket nem is állítanám sorba (bár mások mondhatják, h ezek függvénye a többi, de szerintem nem). Továbbá hiába találok nekem megfelelő hangsugárzót, ha a hozzákötött erősítővel bár nagyon meggyőző, de nincs rajta számomra fontos bement például. Továbbá ugyanaz a hangfal máshogy viselkedik egy japán erősítővel meghajtva és máshogy egy némettel. Ezért az én sorrendem: a. előfeltételek, amik adottak, amiken nem lehet változtatni (ezeket én nem is sorolnám ide, de hát na) b. (számomra ez az első) erősítő + hangsugárzó páros c. teljes kábelezés Mivel használok fejhallgatót is, ezért ez egy másik szkenárió: a. DAC + fejhallgató páros b. kábelezés De ezek az én szempontjaim, én így csinálom 🙂
@RTH
@RTH 2 жыл бұрын
Hello, Gyuri. Talán a legnagyobb hibája a videómnak, hogy nem rágtam szájba, hogy ezúttal az abszolútértékben mérhető különbségeket vizsgálom, tehát azt, hogy önmagában mekkora pontenciál van egy adott eszközben arra, hogy a legjobban módosítsa azt, amit hallunk. Sajnos sokan ezt félreértették, ami ahogy az előbb írtam abszolút az én hibám. Természetesen ez a videó csak "elméleti fizika" és semmi köze nincs a valósághoz, hiszen a valóságban nem egy hangsugárzót hallgatunk, hanem azt rendszerbe kötjük és a rendszer szinergiája fogja eldönteni, hogy a komponensek mennyire hatékonyan fognak együttműködni és főleg azt, hogy az a fülünknek tetszik-e. Szóval az csak a tényeket a végletekig lecsupaszítva igaz, hogy egy hangsugárzó önmagában a legnagyobb változás forrása lehet, hiszen ha nem megfelelő erősítővel párosítjuk, akkor nem fogja tudni magát kifutni. Tehát az egész elmélkedés arra megy ki, hogy hogyan súlyozzuk a pénzünket, mi az amire a legtöbbet érdemes költeni. Ahogy más videóimban is sokszor hangsúlyozom a szinergia az eszközök között a legfontosabb, na és az egyéni izlésünk. A te ranglistád szinergia alapú, nem az adott eszközre önmagában vizsgálva vonatkozik, és ilyen szempontból teljesen egyetértek veled.
@andrastorma5822
@andrastorma5822 2 жыл бұрын
Szia! Hát már gyerekként, olyan 87 körül, meg fogott a zene, de azon belül is a híradástechnikai eszközök látványa. Nem tudok rá magyarázatot adni, hogy miért, de még ma is, órákat eltudok merülni, ezzen eszközök nézegetésével. Arról nem is beszélve, hogy 96 óta mennyi hangfal, meg erösitő megfodult itt nálam. Hát ez az a bizonyos út, amit szerintem, sokan megjárnak. Keresi az ember föleg a zene szerető a jó hangzást, de mi is az? Mindenkinek más és más. De egy biztos, és ebben igazad van, ezt megtanultam, hogy egy jó hangfal párossal nem lehet melényúlni. Aztán utána az elektronika, ami ki szolgálja. Szándékosan nem írok márkákat,mert mindenkinek más és más az ízlése. Ahol zenét hallgatok, azt én alakítottam ki, saját kezüleg, egy jó pár akusztikus szivaccsal, polcokal, ill arra is ügyeltem, hogy a nagy fix üveget vastag függönyel eltakarjam, és így viszonylag elég jó a szoba akusztika. 400 k körül vettem hangfalat, ennyi volt az elektronika is hozzá, a kábelekkel, nem estem túlzásba, ehhez az árfekvésű cucchoz, simán inakustik, meg norstone. Persze valaki ennyiért, csak kábelt vesz, tisztában vagyok vele, de ezért a 800 k ért, nagyon sok ablakot, meg redőnyt be kellet építeni maszekba hétvégenként, de megérte:)
@moviesquirrel4559
@moviesquirrel4559 2 жыл бұрын
a 80'-as évek beli eszközök engem is levesznek a lábamról. Sokáig gyakorlatilag szerelmes voltam egy "kék korszakos" Pioneer toronyba... 30 éve várok arra, hogy valamelyik gyártó ahhoz hasonló szép komponenseket gyártson modern kivitelben...
@jointatti
@jointatti Жыл бұрын
Szia! Tervezem,hogy csovet cserelek az eloerositoben.Jelenleg a gyari van benne Project s2 .Amit neztem eleg jo velemennyel 60 font/db korul van,de van egy masik 75 font/db Szerinted ebben az arkulombsegben lehet e nagyfoku kulombseg? Ami 130 font/db az biztos jobb,de annyit nem szanok ra.
@RTH
@RTH Жыл бұрын
Nem hinném, hogy sokat számítana, főleg ha a csövön csak áthalad a jel, de nem erősít valójában semmit. A csöveknek 100V feletti feszültség kell(het). Ha ennél kisebb feszültségű a tápegysége a cuccodnak (20V alatti), akkor tuti ún. katódkövető kapcsolást valósítottak meg a csövekkel, ami azt jelenti, hogy a cső semmilyen munkát nem végez, csak áthalad rajta a jel. Szóval az ilyen cucc végülis csöves, nem átverés vagy ilyesmi, de nem úgy csöves, ahogy azt szeretnéd…
@wombocosmic
@wombocosmic 7 ай бұрын
Szia! Teljesen kezdőként a segítségedet szeretném kérni. Egy Yamaha NS F51 hangfalpár mennyire jó választás?
@RTH
@RTH 7 ай бұрын
Hello. Hát ez elég kevés információ a segítséghez. Érdekes lehet a szoba mérete ahol hallgatni fogod őket, hogy milyen erősítővel és forráseszközökkel fogod őket hajtani, milyen zenét hallgatsz elsősorban, stb. Annyit általánosságban azért elmondhatok, hogy ha nem túl nagy a szobád és csak ennyi pénzed van hangsugárzóra, akkor lehet, hogy egy polcsugárzó ugyanennyiért magasabb minőséget fog képviselni, mint egy álló.
@wombocosmic
@wombocosmic 7 ай бұрын
@@RTH Igazad van, tényleg kevés dolgot mondtam, elnézést. Leginkább hard-progresszív rockot és heavy metal-t hallgatok, a CD gyűjteményen legnagyobb részét ez a műfaj képzi. A szoba panel lakáshoz mérten nem túl nagy.. Egy Yamaha CD-S303 CD lejátszót és egy Yamaha R-S202D erősítőt néztem ki kezdetnek, képviselnek ezek olyan minőséget, hogy érdemes lenne beruházni, vagy várjak még, gyűjtögessek és inkább nézzek ki egy nívósabb darabot (Marantz, Denon)? Köszönöm szépen a segítséget!
@komoriszilard7297
@komoriszilard7297 2 жыл бұрын
Halihó! Egy régi, olcsó Philips CD lejátszóm van. Nem vagyok elégedett a hangjával (sztereó tér, artikuláltság stb.) Koaxiális digitális kábellel és analóggal is rákötöttem az erősítőre, egyiknél sincs a vágyott hangminőség (ellenben egy kb. 40 éves magnódecknél igen). Szerintetek érdemes egy jobb lejátszót vennem?
@RTH
@RTH 2 жыл бұрын
Hello. Szerintem érdemes, de ha inkább a full analóghoz húz a szíved, akkor inkább hallgasd azt...
@komoriszilard7297
@komoriszilard7297 2 жыл бұрын
@@RTH Köszi a választ! Nem tudom eldönteni, hogy a CD lejátszóm gyenge, és azért nem vagyok elégedett, vagy pedig az analóg hangzás vonz. A kazettával az a baj, hogy összesen néhány maradt, ami hallgatható, és szívesen hallgatom is...
@Thejano1998
@Thejano1998 2 жыл бұрын
Én már egy Videoton szettel is beérném, de olyan ritka az eladó, mint a fehér holló.
@andrastorma5822
@andrastorma5822 2 жыл бұрын
Szia! Pedig a 2 legnagyobb hirdetési felületen, van bőven eladó használt Videotonból. És vannak köztük igen jó állapotú darabok. Illetve a Vidiket, viszonylag olcsón lehet javítani, ha esetleg olyat fogsz ki amivel baj van. Mert sajnos ez benn van a pakliban.
@palfijozsef2
@palfijozsef2 2 жыл бұрын
A sorrend teljesen rendben van. Viszont ha már audiofil témáról beszélünk, akkor a szobaakusztika mérést nagyon fontosnak tartom. Anélkül nem sokat érnek a méregdrága kütyük.
@tamasszerdahelyi1174
@tamasszerdahelyi1174 2 жыл бұрын
320 Dezső 🤓🤣
@laszlocurnovics417
@laszlocurnovics417 2 жыл бұрын
nagyjábol egyezek a listával
@halpesc6636
@halpesc6636 2 жыл бұрын
Nem olcsó hobbi. Minden összetevőből az középkategória alsó szegmenséből választottam. Külön-külön nem vészesek, de együtt csak lesek, hogy már hétszámjegynél járok.
@endrepinter357
@endrepinter357 2 жыл бұрын
Jó lenne majd egy adás, ahol a VIDEOTON - ORION hifi torony készülékeit, hangfalait összehasonlítod, véleményezed őket! :) Vagy lehetne egyszer egy kifejezetten Magyar hifi történelem óra is
@hollojosi
@hollojosi 2 жыл бұрын
Az valóban érdekes lenne. Sokan ebben szocializálódtunk...
@lajos-High-Fidelity
@lajos-High-Fidelity 2 жыл бұрын
Igazad van a hangfalaktòl függ a legtöbb 70-90% körülbelül . Nekem egyszer Volt egy erösitöm Kb àtszámitva 200000 frt ért késöb vettem egy Japan Nobel márkát több mint 3 milliòért sajnos rossablett egyyàltalán nempassolt a boxokhoz eladtam és vettem egy elo és végerösitöt 6 milliòert ez Volt erdig a leggdögösebb de eljàrt felette au idö. Most van egy PMA-2500ne a Denontol nem rossz de a handfalam még a régi és még jòl dolgozik . A Rca kàbelem Deno es Sony kb 60000 forint egy paar elégedett vagyok viele sajnos màr eggyiket dem lehet kani 400 ezerforintossat is kipròbáltam de ezt az árkülömbséget sehol nemhallottam a zenében Üdv Schweizbòl 👋😼
@enricovisconti6050
@enricovisconti6050 2 жыл бұрын
Amatőr
@KriszOliDJ
@KriszOliDJ 2 жыл бұрын
én nem szertném ha 10 milliós lenne de azért ne legyen himi humi filér 😀
@RTH
@RTH 2 жыл бұрын
Bocs, de én viszont azért szívesen ellocsolnék 10 misit a Hobby-mra :)
@KriszOliDJ
@KriszOliDJ 2 жыл бұрын
@@RTH csak annyit 😜😀
@KriszOliDJ
@KriszOliDJ 2 жыл бұрын
Ha az audio technikárol van szó akkor a pénz nem számít 😃😜
@mrlaszlo6757
@mrlaszlo6757 2 жыл бұрын
A ritka nemesfémek vezetokepesseguk jobb és van hogy jól felhasználásuk segít a hifibe ...csak ugye áruk millió feletti
@anacat4880
@anacat4880 2 жыл бұрын
A kérdés már csak az, hogy ennek van-e jelentősége annak fényében, hogy a lakásodban réz és/vagy alumínium kábelek vannak. Számít-e ebből a szempontból az utolsó 1,5 méter?
@mrlaszlo6757
@mrlaszlo6757 2 жыл бұрын
@@anacat4880 ami a falbol megy az igen csak ugye egymillió az nem kevés pénz hogy 5vagy 10 % ot ki vegyél a rendszerből ez a dolog csak annak számít akinek van fölösleges egy milliója és netán tán még olcsóbb eszközökbe is be köti hogy mit javit
@janosnagy4382
@janosnagy4382 2 жыл бұрын
Az aranynak rosszabb a vezetőképessége mint a réznek.
@mrlaszlo6757
@mrlaszlo6757 2 жыл бұрын
@@janosnagy4382 uhh tesó est bárcsak ne mondtad volna ....
@janosnagy4382
@janosnagy4382 2 жыл бұрын
@@mrlaszlo6757 Miért? Összeomlott most benned egy világ, hogy ezt megtudtad?
Most akkor az A/B, vagy a vakteszt hülyeség?
19:46
RetroTech Hungary
Рет қаралды 9 М.
Zombie Boy Saved My Life 💚
00:29
Alan Chikin Chow
Рет қаралды 26 МЛН
КТО ЛЮБИТ ГРИБЫ?? #shorts
00:24
Паша Осадчий
Рет қаралды 3,6 МЛН
艾莎撒娇得到王子的原谅#艾莎
00:24
在逃的公主
Рет қаралды 53 МЛН
Waltari: Az asszony és az idegen, 21. rész (hangoskönyv)
26:21
Darvas László ás Sólymos Antal: HiFi Magazin 79-92
2:30:18
Allegro Club
Рет қаралды 2,5 М.
Háború Ukrajnában - Nógrádi György (2024-08-26) - HÍR TV
1:02:20
36 éves felvétel krómos BASF-en
8:51
Molnár-Soós Sándor István
Рет қаралды 6 М.
A PS Audio is "elrúgta a pöttyöst"...
24:00
RetroTech Hungary
Рет қаралды 9 М.
Hogyan építsünk Raspberry PI-ból egy "jóárasított" Streamert...
31:21
LOST TECHNOLOGIES: Mysteries of Vanished Civilizations
2:03:29
Lifeder Educación
Рет қаралды 3,9 МЛН
IKEA Turntable Review: What were you thinking?! #obegransad #ikea
12:31
RetroTech Hungary
Рет қаралды 19 М.
Zombie Boy Saved My Life 💚
00:29
Alan Chikin Chow
Рет қаралды 26 МЛН