Üdvözletem Mester úr. Nagyon jó videó. Nekem is van ilyen Parkside csiszolóm. Meg egy Chicago Pneumatics is ami kb 5ször annyiba kerûl. Teljesítménybe nem vettem észre különösebb különbséget közöttük. Kidolgozás anyagminőségbe ergonómiába a CP sokkal jobb. De hobbi szintre szerintem a Parkside is elég. Én 2 azonos teljesitmenyű és márkájú kompresszort paralel összekötöttem hogy több levegómennyiség álljon rendelkzésre.(olcsóbb volt venni mégegy kis kompresszort mint nagyobbra cserélni a meglevőt) plussz még egy olajzót meg vízpára csapdát is közbeiktattam a levegővezetékbe. További jó munkát és várom a kővetkező videókat.
@imrekovacs51629 ай бұрын
Szeretem a videóid Miklós.Magam is sokat és mindenfélét javítok.Jól jönnek az okosságok.Köszi.
@sandorkolman98039 ай бұрын
Köszönjük a videót! Használd egészséggel a szerszámokat!👍🙂
@Horváth_Miklós9 ай бұрын
Köszönöm.
@roci88179 ай бұрын
Gratulálok az új műhely család taghoz
@Horváth_Miklós9 ай бұрын
Köszönöm.
@nemethadam6999 ай бұрын
Remek videó mester 🤟🧑🏭
@sandorkanyo19589 ай бұрын
Üdvözletem.. Levegőcyatlakozó esetén a készülékcsere a nyomás alatt lévő csőre a gyorscsatlakozót elé ildomos egy sima elzáró csapot szerelni a könnyű készülékcseréhez. Csak javaslat nem okoskodás.
@Horváth_Miklós9 ай бұрын
Nem vettem okoskodásnak. De mégsem fogok elzárószerkezetet beépíteni a csőbe. Ilyen probléma kizárólag a gagyi PARKSIDE cső végén lévő csatlakozóval van. Mert annyira vékony, hogy nincs mit megfogni rajta. A saját 10-es belsejű gumitömlőmmel már nincs ilyen, mert annak a külseje 22-25 mm így azt meg lehet fogni. De pont ebben a filmben említem, hogy a gumitömlőmmel már túlságosan robusztus a szerkezet, a vékony tömlővel sokkal kezelhetőbb. Tehát nem fogom visszahizlalni a mozgatott tömeget és méretet, a kezelhetőség határán felülre.
@belatoth41709 ай бұрын
A kábeles parkinál már csak a Fein- em veszélyesebb. Szorulós kapcsoló és a fordulatszámszabályozás hiányában ritkán használom.
@Horváth_Miklós9 ай бұрын
Pedig a Fein neves márkának számít.
@garazschannel44119 ай бұрын
Én sokat használok elektromos csiszolót. Egy lábbal kapcsolható hosszabbítóval használom. Így nem kell a kapcsolóval bajlódni.
@Horváth_Miklós9 ай бұрын
Köszönöm, ez egy valóban jó ötlet. Sőt, még meg sem valósítottam, de már tovább is fejlesztettem. Egyenescsiszolóhoz olyan kapcsoló kell, amit nem lehet fixre bekapcsolni, csak megnyomva ad feszültséget. Mint egy nyomógomb. Lehet, hogy ezt megvalósítom.
@garazschannel44119 ай бұрын
@@Horváth_Miklós Csongő kapcsoló.
@andraskobzi34489 ай бұрын
Régi varrógép lábkapcsolója is jó lenne? Hasonló az elv.
@garashan9 ай бұрын
Egy apró megjegyzés, hogy nehogy valaki félre értse. Attól, hogy valami frekvencia váltóról üzemel még nem következik egyenesen, hogy 3*230V-ról üzemel. Tipikusan az 1 fázisú frekvencia váltók azok, amiknek a kimenete 3*230V. A 3 fázisú bemenettel rendelkezők tudják a 3*400V-ot is. Hogy mikor melyiket használjuk, az függ a motortól is. A videóban szereplő vezetékes Parkside van nekem is. Én már az elején vettem hozzá 3 Hikoki szerszámot. Ha jól rémlik, akkor nem is volt hozzá gyárilag, csak egy kis köszörű. Nekem egy bajom van vele. Nem konstans elektronikás, azaz terhelés hatására beesik a fordulatszáma. Ez főleg akkor figyelhető meg, ha nem maximális fordulatszámon üzemeltetem. Nyilván a gombja engem is bosszant. De ritkán használom, főleg olyan helyeken, ahol hegesztési varratot kell lemunkálni nem hozzáféthető helyeken. Mint ahogy a filmben is látszódott.
@Horváth_Miklós9 ай бұрын
A frekvenciaváltóra vonatkozó leírása természetesen így igaz, köszönöm, hogy egyértelművé tette azoknak, akik nem annyira járatosak a témában. 👍
@feri9509 ай бұрын
Nagyon jók ezek a szerszámok, sokat használom, viszont a turbómarót már 10 éve nem használtam eldugtam úgy, hogy meg se találjam még ha keresem sem. Ugyanis olyan szilánkokat produkált amit hetek múlva is a talpamban találtam meg.
@SirDrakeNewcanon9 ай бұрын
Én nyáron a lehorganyozott kerítésünkről martam le a megfolyásokat és a cseppeket. Itt inkább az volt a baj, hogy eltömődött a turbó maró. Ahol meg rám ment a forgács ott néhol piros pötty lett a kezemen, főként a könyökhajlatban. Ahogy megizzadtam a napon, úgy égett mint a fene.
@Horváth_Miklós9 ай бұрын
Ez tény. Mindig kesztyűt használok, ahogy a filmen is látszott, illetve addig le sem veszem a kesztyűt, amíg sűrített-levegővel le nem fúvattam magamról ezeket a kis apró tűcskéket.
@kavicsos6418 күн бұрын
Kemény anyagokban is nagy segítség ha egy furatot kell kibővíteni ,vagy épp sülyesztékelni a csavarfejet .
@SirDrakeNewcanon9 ай бұрын
5000 volt a készlet, a fejek külön kerültek volna 1000-be, így 4000 csak a gép. Én is vettem, megéri!
@Horváth_Miklós9 ай бұрын
Igen, én is így gondolkodtam, mert ezenkívül is vettem már csapos köveket. Bár azokat tényleg egyre ritkábban használom.
@jozsefkovacs46149 ай бұрын
Igaz kis fúratba a maró is rotyanik meg néha a tengely is neki áll ütni .
@gabormolnar49319 ай бұрын
Én is vettem egy parkside egyenes csiszolót.de nem kézben fogva szeretném használni, hanem egy régi Kelet német multimat felfogható konzollal az asztalra rögzíteni.igy mindkét kezem szabad, hosszú kinyúlás szinte egy teljes gömb áll a rendelkezésemre.bárhogyan odaférek a forgó szerszámhoz
@inoe64759 ай бұрын
kösz!
@ViLLaMVaDaS29 ай бұрын
A parkside akkus egyenes csiszoló nem ilyen kretén, azon jó helyen van a kapcsoló, és könnyen jár. Nem is tudták volna a végére rakni, mert oda került az akku foglalat.
@gaborsebok8769 ай бұрын
Üdvözlöm!Nagyon tetszenek a videói,megnèztem az összeset többször.A kompresszorjáról szeretnèk èrdeklődni,gondolom ön kèszítette?Lehetne esetleg kèrni egy bemutató videót?Biztos másokat is èrdekelne.Èn is szeretnèk csinálni sajátot,jó lenne egy kis bemutató videó.Előre is köszönöm.
@Horváth_Miklós9 ай бұрын
Köszönöm. Az ötlet nem rossz, sőt, nem is új. Régen készítettem egy teljes cikket róla a tar.hu oldalamra. Fényképekkel, hosszú leírásokkal. De a szolgáltató megszűnt és a rajta lévő cikkek is elvesztek. Eddig nem jutott eszembe, hogy filmként is jó téma lehetne, de az ötlet valóban jó. A film elkészültéig (nem tudom mikor lesz belőle valami) egy pár fénykép itt tekinthető meg róla. goo.gl/photos/SJyXSsDBNQhQsHmF9
@gaborsebok8769 ай бұрын
Nagyon tetszik!!Várom a videót.Sajnos nagyon kevès ilyen jó szakember van mint ön.Szeretnèk èn is ekkora tudással rendelkezni,de nem egyszerű tudom.
@matyasborvendeg40749 ай бұрын
Én a működtető karjának a végére hegesztettem egy anyát, így egy csavarral be tudom állítani mennyire nyissam ki a levegőt. Így lehet fordulatszámot szabályozni.
@Horváth_Miklós9 ай бұрын
Köszönöm ez egy jó ötlet. 👍
@matyasborvendeg40749 ай бұрын
@@Horváth_Miklós örülök hogy tudtam ötletet adni.
@lela87149 ай бұрын
Amennyire tudom ezeknek a pneus csiszolóknak olajozót is fel kell szerelni a pneumatikus körre, vagy időnként egy-két csepp olajat tenni a csatlakozóba.
@Horváth_Miklós9 ай бұрын
Minden levegős forgógépnek kell a kenés. Én az "időnként tolok bele egy kis olajat" verziót alkalmazom a légkulcsnál is meg levegős csavarhúzónál is.
@bsj19539 ай бұрын
Mennyire vagy megelégedve a Parkside kézi, elektromos és levegős szerszámokkal?
@Horváth_Miklós9 ай бұрын
Levegős ez az egy van, mit a filmben mutatok. Kábeles az az egyenes csiszoló szintén a filmből, aztán egy szalagcsiszoló, a kézi, valamint egy porszívó. Ezek jók, nincs velük baj. Aztán van három akkus gépem. Egy tíz éves 14,4 V-os csavarbehajtóm, pár éves 20 V-os csavarbehajtó és egy 20 V-os ütve-csavarozó (kerékkulcs) . Az öreg 14,4-es mindent visz. Az első pillanattól napi használatban van és még mindig bírja. a többi még nem bizonyított, mert nem mentek annyit. Közben eszembe jutott, hogy van még egy levegős szerszámom a PARKSIDE-tól. Egy folyamatos lyukasztó. Trapézlemez vágásához vettem, de nem igazán volt praktikus erre a célra. egyébként a gép maga, tudja azt, ami a feladata.
@bsj19539 ай бұрын
@@Horváth_Miklós köszönöm.
@garashan9 ай бұрын
@@bsj1953Igaz nem engem kérdeztél. Én nem igazán szeretem őket. Egyrészt nagy a minőségi szórás. Másrészt, ha az ember hozzátesz egy kicsit és vásárol egy minőségi szerszámot, akkor észre fogja venni a különbséget. Pl. van egy rezgő csiszolóm. 10 perc munka után zsibbadt a kezem, igaz volt is törve a kéztő csontom és nem igazán van a helyén. Utána széntment rajta a csiszolópapír lefogatása. Kiszakadt a leszorító fület rögzítő csavar a talpból. Vettem egy Makitát. Azzal sokkal tovább lehet dolgozni, mert nem viszi át a rezgéseket az emberre annyira. Ha valami nagyon ritkán kell és csak rövid ideig, akkor jó a Parkside. Ha valamit sűrűn használ az ember vagy alkalmanként hosszabb ideig, akkor venni kell egy normális gyártmányt. Egy időben szemeztem a fémipari szalagfűrészükkel, a kézivel. Élőben megnézve nagyon rossz volt. Mindene lógott, sorjásak voltak az alkatrészek, zárványosak az öntvények/porkohászati alkatrészek. Egyszóval nem vettem meg. Inkább vettem egy békebeli keretes fűrészgépet. Lassabb, de cserébe megbízható és ha kopik, akkor javítható. Másrészt nem borítja fel jóformán semmi sem, mert 850kp a súlya.
@ErnőBolye9 ай бұрын
Én még nem mertem venni ezekből a gépekből de egy akkus sarokcsiszolót lehet hogy veszek csütörtökön. Azért mert állítható a fordulata, és nem mellékesen olcsó.
@Horváth_Miklós9 ай бұрын
Sarokcsiszolóban é maradok a vezetékesnél. De én konzervatív vagyok, vagy vaskalapos. :)
@ErnőBolye9 ай бұрын
@@Horváth_Miklós nekem kint az erbőn remélem jó lesz. Köszönöm szépen Miklós bátyám hogy válaszolt
@gabormolnar49316 ай бұрын
En is vettem egy parkside -os egyenes csiszolót,de en asztalra rögzítve szeretném használni,egy régi multimax befogóval
@Horváth_Miklós6 ай бұрын
Ha úgy kényelemes, akkor jó. Bár nem tudom, hogy mire lehet abban a helyzetben használni. biztosan van valami olyan munka, amire úgy jó. Én pedig növeltem a levegős szerszámaim számát még kettővel. A harmadik gépem egy hatalmas bolygóműves levegős egyenescsiszoló.