Díky, že si dáš tu práci informace přehledně a srozumitelně zpracovat. Super kanál, bady. Odběr. ;) Ať se ti všechno daří!
@jupiterkatz17685 жыл бұрын
Z celého srdce Vám všech děkuji. Vaše práce je úžasná!
@adamstritesky42097 жыл бұрын
Čau, jsem moc rád že děláš tyhle videa některým z nich teda moc nerozumím ale jiné mi hodně pomáhají :) já jsem si před asi třemi měsíci uvědomil za jaké blbosti jsem měsíce vyhazoval peníze a zbytečně a tahle metoda mi teďka pomohla ( zvlášt když se blíží vánoce ) :) Ps : flašky taky sbírám :D Adam Stříteský 12
@Metalearning_cz7 жыл бұрын
Super Adame, díky. Některé informace, kterým třeba v tuhle chvíli nerozumíš k tobě dorazí (možná) později. Měj se fajn!
Bomba, díky moc, odebírám a začínám sledovat. (vzdělávat se) :))
@IamMNothingElse5 жыл бұрын
Ahoj. Většinu svého času věnuji hudbě, je to taky jedna z mála věcí do které investuji, je mi totiž jen třináct let. Před měsícem jsem si založil KZbin Kanál a vydávám na něj hudbu, bohužel tu, která mě v celku štve je to Elektro a já mám rád pop. Dík za video, rozvinulo mě k tomu že máme jen omezený čas a ten bych měl využít jak chci
@lodnisroub6 жыл бұрын
Celkem zajímavý postup, který jsem našla zrovna někde u minimalistů, je sepsat si větší útraty a pak dojmy po měsíci a po roce. U spousty věcí by stačilo počkat měsíc a zjistíte, že je vlastně ani nepotřebujete. U některých naopak zjistíte, že jste si místo pasiva koupili aktivum. A někdy zjistíte, že půjčka na nové auto není nutná, protože je pro vás levnější si jednou za čas vzít taxi nebo auto pronajmout, případně odkoupit starší auto od známého. Přitom třeba na Zonkách jsou hromady půjček na nová auta, ale z toho jen pár jsou auta používaná intenzivně k práci.
@paulafassati65177 жыл бұрын
Ahoj. Díky za video. Zrovna sedím nad naším rozpočtem, třeba budeš mít nápad. Zdá se mi totiž, že tohle video je pro určitou "bublinu" třeba mladých lidí bez dětí apod. - může být velká, my můžeme být výjimka... Ale: jakmile máš děti, srovnané hodnoty a nějaká omezení (např. manžela, který se nemůže odstěhovat na levnější vesnici a starat se o levný barák, protože by to psychicky nedal - bez Prahy, je intelektuál prací a smyslem vázaný na Prahu a nepraktický atd.) Tak pak tě prostě ty hodnoty něco stojí (zdravá strava, kterou si nemůžeš vypěstovat, ale musíš draze koupit, nebo kvalitní školy pro děti, když nechceš aby je semlel současný nesmyslný školský systém)... k tomu přičteš intelektuální práci v kultuře, která má mega smysl, ale minimální výdělek a najednou vůbec nejsi v situaci, kdy si můžeš škrtat ze seznamu bmw, prtž škrtáš drahý avokádo, možnost jet na obyčejný hory v zimě a zdravé boty pro děti - na bmw tě ani nenapadne pomyslet, btw. byl bys rád za úplně nejobyčejnější auto, co by ti s dětma usnadnilo život. Co pak? Z čeho ještě víc ubrat, aby to neruinovalo hodnoty...
@Metalearning_cz7 жыл бұрын
Ahoj Paulo. Můj názor ... pravda je, že děti nemám, teoreticky si to sice dokážu představit, prakticky ale ne a to je ta nejdůležitější část zkušenosti. Správu peněz jsem ale řešil v životě vcelku detailně v mnoha situacích. Nicméně právě kvůli tomu co píšeš jsem řekl ve videu jednu větu a to ... "... měsíční minimum. Každý ho máme trochu jinde, ale ve výsledku to NEHRAJE ROLI." U mě je to třeba 10-15 000/měsíc. U Tebe s rodinou to může být třeba 60 000/měsíc. Ve výsledku to ale nehraje roli, protože stačí dle potřeby škálovat to co děláš kvalitně pro ostatní (čím více lidem pomůžeš, tím větší zpětná vazba v mnoha ohledech, nejen finančních). Pokud máš rodinu může to být na jednu straně omezení, na druhou stranu se z toho dá udělat benefit a postavit na tom třeba svůj projekt nebo komunikaci. Tím co děláš "potřebuješ vygenerovat" oněch 60K. Pokud máš nyní intelektuální práci v kultuře, která má mega smysl ale minimální výdělek, bude asi háček pravě tady. Někdy může mít práce mega smysl, ale měla by být win-win pro obě strany. Samozřejmě člověk může řešit optimalizaci výdajů, zda koupit avokádo nebo bio avokádo, myslím ale, že je jednodušší tím co dělám změnit život (pomoci), ostatním. Opravdu to cítit jako prioritu a nesoustředit se primárně na to "vydělat peníze". U nás třeba v dílčích projektech metalearners.cz nemají tvůrci v tomhle ohledu v online světě žádné hranice a líbí se mi pozorovat jak tím co je živí opravdu žijí :-)
@paulafassati65177 жыл бұрын
Já právě pořád nevim, jestli to není řešení jen pro určité typy lidí. Vysvětlim: ta blbě placená práce v kultuře není moje, ale mého manžela. Já už s dětma a vším kolem víc nevydělám, pokud se nechci zničit jako třeba v jednu chvíli ty. A manžel je na tom stejně. Navíc je pro něj právě ta idea "čím víc děláš dobrou práci, tím víc za ni dostaneš i finančně" hrozně naivní a úsměvná, pokud nechce podnikat, což nechce, protože by ho to zničilo a není na to. Prostě opravdu chce dělat to, co dělá a v téhle sféře je opravdu běžné, že lidi peníze nemají. Je to zaměřeno na malé procento populace příjemců z řad dejme tomu intelektuálů. Univerzitní učitelé mají míň, než řidiči tramvaje, to je všeobecně známé atd. Ne, že by řidiči nedělali podstatnou práci... Prostě nějak nedokážeme najít klíč k tý celý situaci.
@Metalearning_cz7 жыл бұрын
Zkusím použít trochu jinou terminologii. Někdy máme domněnky v které věříme a nedokážeme si představit, že věci mohou fungovat jinak. Vydělat více nemusí znamenat se zničit (více pracovat), nálepka "podnikání" nemusí být vůbec spojená se stresem. Člověk občas musí udělat krok do neznáma a neřešit důsledky, ale onu příčinu. Přeprogramovat domněnky - začít u zeleného stolu. Byli jsme naučeni, že se ve společnosti pracuje 8 hodin denně, 5 dnů v týdnu. Pokud člověk podniká, pracuje 7 dnů v týdnu a 14 hodin denně. Co to zkusit vyvrátit a vymyslet si svoje pravidlo, jak pracovat 4 hodiny denně s tím, že budu mít dostatek času i na rodinu? [Partnera nezměníš (to by ani nebylo dobrý), ale to asi víš. Pokud člověku dává smysl pracovat v akademické sféře za tabulkáč (taky jsem tam v rámci phd byl), je potřeba počítat na druhé straně i s důsledky, například těmi finančními.]
@martinkudlacek4874 жыл бұрын
díky
@janruml65184 жыл бұрын
Člověk by si nejradši koupil spostu věcí jen pro zábavu, ale někde uvnitř ví, že je lepší investovat do něčeho, co bude mít smysl a třeba i díky tý věci časem vydělat peníze zpátky...Poslední dobou nad tim hodně přemejšlim, jinak super video!
@SeKyySMusic6 жыл бұрын
Super tvorba👌
@sonnsobek76335 жыл бұрын
super videa chlape ! :)
@nonnettaa3764 Жыл бұрын
Dostali jsme život ,dostane se k nám i tolik peněz ,kolik právě potřebujeme.....
@jakubskyba79467 жыл бұрын
V tomhle mě dost nakopla kniha Život v lesích od Thoreoua, asi si ji četl. Byla by druhá na seznamu majáků (první je Carnegie a tolik známe How to make friends and influence people). A tenhly videa tam možná přibudou taky. :-)
@Metalearning_cz7 жыл бұрын
Díky za tip na Thoreaua, poslechnu si kousek v audiu, už to leze do telefonu :-) ... neznám to, ale vidím, že je to spojené s Emersonem, kterýho mám rád hodně.
@jakubskyba79467 жыл бұрын
Emerson mu ten pozemek v lese pronajal nebo tak nějak. :D
@janbrych63683 жыл бұрын
GOOD
@jiribanda67524 жыл бұрын
Dávám odběr ;)
@lodnisroub6 жыл бұрын
Jeden dotaz - co vše zahrnovalo těch 8000 měsíčně? Byly tam i náklady na bydlení? Klidně odpovězte přes soukromou zprávu - jen mě to zajímá, protože to vypadá, že máme stejné životní náklady :)
@Metalearning_cz6 жыл бұрын
Ahoj Petro, 8K měsíčně je asi takové absolutní minimum, abych "přežil". Neplatím nájem, takže energie a kvalitní jídlo + možnost dělat co chci kdy chci. Mnohem komfortnější bude tak 15k, tam už budu moct fungovat i z pohledu systému jako řádně platící člověk :-). Určitý strop, kde fakt nestrádám zde v ČR, může být cca 25K. Když žiju v zahraničí, záleží na lokalitě, ale opět je to rozmezí 8 - 40K, podle toho jak se chci rozšoupnout a kde jsem. Zda platím nájem nebo někomu hlídám dům, mnoho faktorů. Pokud ale příjem vzroste na 50, 100, 500K ... je vlastně už vcelku jedno. Člověk ví, kde má hranici, kde nestrádá a může žít. Právě ta nastavená hranice mnoha lidem chybí, ať už těm na jednom nebo druhém konci spektra. Měj se! H.
@lodnisroub6 жыл бұрын
@@Metalearning_cz Tak to jsme na tom opravdu podobně. Včetně faktu, že taky kolem sebe často vidím problém s nastavenými hranicemi, kdy se lidé s tímtéž příjmem jako já rozčilují, jaktože oni sotva vyjdou a já si odkládám peníze stranou. Zatím jsem nepřišla na rozumný způsob, jak jim to vysvětlit. Ani nejsem žádný minimalista, jen mě impulzivní nakupování a všechen hype okolo míjí obloukem.
@nosemajedna5 жыл бұрын
Díky. Srdce se vzbouřilo a už jedeš. Kéž by konečně otevřelo oči víc lidí.( Štěstí: Potkají se dva. Ten první, kde jsi to štěstí našel. Druhý , Vytvořil jsem si ho sám. Nic tě nedokáže udělat šťastným,dokud tě nic neudělá šťastným.Jeff Foster. Doufám že přidáš i ledovou vodu. Jak si člověk uvědomí Samádhí? kzbin.info/www/bejne/aWexfIWIba1_eJI Sněžný muž Wim Hof kzbin.info/www/bejne/a5u3kKiaptitaZI
@Metalearning_cz5 жыл бұрын
Ahoj, Tummo (Wima) školíme v ČR na našich víkendech horpomalu.cz/vikendy i s cert. instruktorem Liborem Matušem - není reklama, ale spíš fakt, že tahle technika se v onlajnu prezentuje dost blbě :). Sice ji máme v Bettermind, ale je mnohem lepší člověka mít osobně u sebe a hlídat si ho. Měj se krásně a díky za koment, Honza ;-)
@marekkrakovsky41872 жыл бұрын
Čas nikdy nekončí! Duše je nesmrtelná a počet lekcí je nekonečný.
@damiavesela62875 жыл бұрын
Já jsem ve družině prodávala bonbóny za 2 Kč jeden. Vyhrála jsem je na dětském dni a bonbóny nejím, takže pro mě dobrý. Taky když jsem dostávala na svačinu meloun a kamarádka ho chtěla a pořád mě přemlouvala, abych jí ho dala, tak jsem jí řekla, že jedině za 20 Kč a ona souhlasila. Takhle jsem si vydělala mých prvních cca 30 Kč
@rosambo5895 жыл бұрын
"bez reklam" ? vubec by mi tam ty reklamy nevadili, kebyze nepovis, ze videa mas bez reklam...
@masinkatomas30323 жыл бұрын
Nastartujte Google a napište klíčové slovo "AdBlock"! ;)