IZOLACE A LINIOVÁ DRENÁŽ SUTERÉNU

  Рет қаралды 257,092

Stavebniny DEK

Stavebniny DEK

Күн бұрын

Пікірлер: 34
@michaldovicin2134
@michaldovicin2134 4 жыл бұрын
Načo sa tam dala osb doska? Však tam zhnije. Ináč drenážna rúra je položená na textíliu do vytvarovaného podkladu v hline či sa robil betónový? Ďakujem
@jaroslavbroulik5529
@jaroslavbroulik5529 2 жыл бұрын
Dobrý den, proč nejdřív Glastek a pak Elastek.....reps. proč kombinace? děkuji
@stefanbiely8990
@stefanbiely8990 8 ай бұрын
No keď polistiren ako zateplenie na stenu mala isť plná Tehla aj stará ale drevo trieska nie to je dobré pre miši a po roku pre všetok hmiz 😂😂😂😂
@jurajhprobyt2107
@jurajhprobyt2107 2 ай бұрын
Pozor tu asi chceli ukázať ako hudobníci robia montáž skladby😊
@martincivin1039
@martincivin1039 2 ай бұрын
Zdravím mam dotaz da se tento postup pouzit i bez zatepleni mam sklep pulku na zemi a pul podzemi potrebuji jen stahnout vodu nebo by jsze doporucily jiny postup bez zatepleni problém tam je jen jeden je to dum z roku 1970 takze zaklady jsou tzv. Balvany z potoka a na tom je postavený dům děkuji za odpověď
@pgabik21
@pgabik21 5 жыл бұрын
Ako sa ma spravne instalovat nopova folia? "Nopiky" dnu alebo von? Vo videu to mate raz tak a raz tak... DiKI
@StavebninyDEK
@StavebninyDEK 5 жыл бұрын
Dobrý den, nopová (profilovaná) fólie plní funkce podle způsobu instalace. Kladením fólie nopy směrem k zemině, se vytváří svislá drenážní vrstva. Nejčastěji se používá u podsklepených objektů. Toto platí za předpokladu použití fólie DEKDREN G8 s nakašírovanou textilií již z výroby. Alternativně mezi nopovou fólii DEKDREN N8 a zeminu je kladena filtrační textilie FILTEK 300. Pokud kladu fólii směrem ke konstrukci, pak vytvářím vzduchovou mezeru. Tento způsob se nejčastěji používá u nepodsklepených objektů, z důvodu omezení kontaktu např. omítky se zeminou a omezení jejího vzlínání nad úroveň terénu.
@dushk0
@dushk0 3 жыл бұрын
@@StavebninyDEK takže u nepodpivničeného priestoru chcete ochrániť okolitú hlinu pred tlakom vody? Raz niekto zdôvodnil chybnú inštaláciu a u nás z toho vznikol celý priemysel. Keď už realizuje niekto výkop, mal by spraviť riadnu hydroizoláciu a inštalovať nopovku správne a hlavne nevolať dodávateľa, ktorý ovláda až dva spôsoby "správnej" inštalácie.
@tomasskyta9023
@tomasskyta9023 2 жыл бұрын
@@dushk0 takže ako
@TheRadis44
@TheRadis44 10 ай бұрын
dalo by se něco podobného aplikovat i na sklepní prostory ve starším domě?
@tommy.dee1
@tommy.dee1 5 жыл бұрын
Dobry den, medzi eps a asfaltove pasy nie je potrebna separacna vrstva? Niekde som zachytil, ze po case eps v styku s asfaltom degraduje.
@StavebninyDEK
@StavebninyDEK 5 жыл бұрын
Dobrý den, Tommy. S modifikovanými a oxidovanými asfaltovými pásy vyráběnými v rámci produktové řady DEK desky z expandovaného polystyrenu nijak negativně nereagují a mohou být i dlouhodobě v přímém kontaktu.
@PavolSeman
@PavolSeman 5 жыл бұрын
jako ja pracne zaizolujem zaklady ipou a webrem a potom tam navrtam diei na listu? :-) nee :-)
@dushk0
@dushk0 3 жыл бұрын
A ešte OSB dosku na ochranu neviem čoho xD Nopová fólia je mechanická ochrana a odvod priamej vody. Cez perimetrovú izoláciu EPDM a nad to nalepiť nopovku ako ochranu.
@martinkresanek7087
@martinkresanek7087 8 ай бұрын
Brutal drahe zbytocne
@bartsimpson2665
@bartsimpson2665 4 жыл бұрын
Great job ! Best one I have seen in my life !
@TheKavaMen
@TheKavaMen 3 жыл бұрын
Dobry den, aky vyznam ma ta osb doska? Je to potrebne?
@StavebninyDEK
@StavebninyDEK 3 жыл бұрын
Dobrý den, OSB deska chrání profilovanou nopovou fólii před poškozením při hutnění zásypu. Její následný rozpad v zemině nám již nevadí. Co se týká podkladu pro drenážní potrubí, vždy se provádí z betonu. Tím je určen a zajištěn požadovaný spád drenážního potrubí, což v zemině ani ve štěrkovém násypu nelze zajistit. Vytvarovaný betonový podklad pro pokládku drenážního potrubí je vidět jak na animaci, tak i v záběru v čase 2:07.
@mateuszbieniek7038
@mateuszbieniek7038 3 жыл бұрын
Super video, zaujíma ma akú hrúbku izolácie- styroduru treba dať keď sa jedná o podpivničený dom s obytným priestorom?
@StavebninyDEK
@StavebninyDEK 3 жыл бұрын
Dobrý den, děkujeme. :) Tloušťku tepelné izolace obvykle definuje projektant na základě návrhových podmínek v exteriéru a interiéru. V případě podsklepeného objektu, kde se nad sklepem nachází obytný prostor, se tloušťka zateplení soklové části objektu obvykle volí shodně s tloušťkou tepelné izolace ETICS. Popřípadě se zvolí tloušťka o 10-30 mm nižší, pro vytvoření okapního nosu na zakládací liště zateplovacího systému ETICS.
@robertkacalkadis.9423
@robertkacalkadis.9423 5 жыл бұрын
V čase 1.31 ukazujete, že nopová folia sa dotýka perimetra a na nej je geotextília až po vrch, hneď na to v 1,38 vidno, že je to presne naopak aj nopova folia je otočená naopak, a v čase 2,32 už nie je geotextília ani pred nopovou foliou ani za nou, je len z časti za nou v spodnej časti. Ako to teda mám byť? Ďakujem.
@StavebninyDEK
@StavebninyDEK 5 жыл бұрын
Dobrý den, některé záběry pro video jsou použity z jiných staveb s rozdílným způsobem aplikace nopových fólií. Text u videa popisuje řešený postup či detail. 1:31 - aplikace nopové fólie DEKDREN G8 1:38 - ukončení profilované fólie lištou 2:34 - drenážní potrubí zakryté kamenivem. Pro vytvoření svislé drenážní vrstvy doporučujeme použít nopovou fólii DEKDREN G8 a na svislou konstrukci ji umístit nopy a nakašírovanou geotextilií směrem k zemině.
@anntonnnyan4964
@anntonnnyan4964 4 жыл бұрын
@@StavebninyDEK ....je to z toho duvodu,aby se zemnim tlakem nepromackli nopy do per.polystyrenu....jinak by samozrejme z podobneho duvodu bylo dobre pouzit tuto nopovou folii s malymi a huste osazenymi nopy,ktere vytvori dostatecnou tlakovou ochranu geotextilii proti zatlaceni zeminy
@Jan_Sturm
@Jan_Sturm 3 жыл бұрын
Dobrý den, zajímalo by mne jakým způsobem se právně řeší vodorovná hydroizolace mezi základní deskou a svislou stěnou ze ztraceného bednění. Do desky musí být přikotveny roxory. Jak to správně vyřešit? Nejdříve natavit pásy a následně vyvrtat díry pro roxory a pro ukotvení použít chemickou kotvu nebo naopak rovnou při betonování základní desky vložit roxory a následně si nějak porait s hydroizolací? Jaká by byla alternativní skladba v podobě pvc folie? Děkuji.
@StavebninyDEK
@StavebninyDEK 3 жыл бұрын
Dobrý den, hydroizolace spodní stavby včetně řešení prostupů se posuzuje a navrhuje na dané namáhání vodou, na využití suterénu (např. zda se jedná o Archiv, strojovnu, garáže, sklad atd.), definované účinnosti a spolehlivosti, také z pohledu přístupnosti pro opravu v případě poruchy, ale hlavně z pohledu nákladů. Například do podmínek tlakové vody a náročný stav vnitřního prostředí (je otázka, zda je zde samotná povlaková hydroizolace vhodná) lze zvažovat vodotěsné propojení výztuže s ocelovou deskou a sevření povlaku přírubami (tento způsob byl popsán např. v časopisu DEKTIME 03/2009). Pro méně náročné podmínky lze zvážit propojení povlaku s betonem kolem výztuže a použitím vhodné stěrky. Variantou mohou být i prostupové tvarovky navlečené na výztuž a propojené s povlakem a utěsněné vůči výztuži. Vše je nesmírně pracné, záleží na počtu těchto prostupů, proto má smysl princip konstrukcí řešit spolu s hydroizolací. Možná by se vyplatilo založit objekt na základové desce s tím, že hydroizolace bude pod ní. Návrh se řeší individuálně pro danou stavbu v rámci prováděcí projektové dokumentace. Podrobnější informace ohledně návrhů hydroizolace a příklady řešení prostupů ve spodní stavbě jsou uvedeny v projekční publikaci " KUTNAR - Izolace spodní stavby", která je ke stažení na našich internetových stránkách. Možné varianty řešení lze probrat s konzultačními techniky na prodejnách Stavebnin DEK.
@perinaja5564
@perinaja5564 Жыл бұрын
ako sa dostane voda do tej odvodnovacej rury?
@TheRadis44
@TheRadis44 10 ай бұрын
vypadá to na drenážní rouru...je všude perforovaná
@michaelarudolfova8031
@michaelarudolfova8031 6 жыл бұрын
Dobrý den, chci se zeptat, jak jste kotvili asfaltové pásy? Ve videu jsou ukázány kotvy ale není u nich žádný popis. A také se chci zeptat na vzdálenost kotev a jestli jste kotvili 1. i 2. vrstvu. Děkuji
@StavebninyDEK
@StavebninyDEK 6 жыл бұрын
Dobrý den, Michaelo. Asfaltové pásy jsme kotvili šrouby do betonu EJOT® BS-R přes talířovou podložku HTW 82/40 F ve vzdálenostech cca 200-250 mm. Kotvena byla pouze první vrstva.
@ondrejnespesny3918
@ondrejnespesny3918 6 жыл бұрын
1:37 to asi nebude drenáž, že?
@StavebninyDEK
@StavebninyDEK 6 жыл бұрын
Dobrý den, svislou drenážní vrstvu lze v případě této skladby vytvořit dvěma způsoby. V prvním, doporučeném případě lze použít nopovou fólii DEKDREN G8 a na svislou konstrukci ji umístit nopy a nakašírovanou geotextilií směrem k zemině, tuto možnost vidíte ve videu právě v čase 1:37. Alternativní řešení spočívá v použití nopové fólie DEKDREN N8, tentokrát nopy směrem ke konstrukci, která se následně doplní samostatnou geotextilií FILTEK 300.
@gramwgrejaka5382
@gramwgrejaka5382 5 жыл бұрын
Super film. Pozdrawiam!
@CZWhitek
@CZWhitek 2 жыл бұрын
Dobrý den, rozumim správně, že ty ochranné OSB desky jsou funkční pouze ve fázi provádění (při zásypu), ale po relativně krátké době se vlivm vlhkosti rozpadnou? Myslíte, že je to opodstatněný náklad? Nestačily by tenčí 12mm namísto 15mm? Vidím to toitiž poprvé, ale popravdě na stavbách moc nejsem a od školy už je časově daleko, takže chápu, že se věci vyvíjí.
@sinon7640
@sinon7640 Жыл бұрын
Pozri pár komentárov nižšie..... Je o len ochranná vrstva pri zhutnení :)
1. část / Drenáže, přípojky, obsypy, akumulační nádrž, terénní úpravy
20:21
Zateplení šikmé střechy v podkroví - izolace ISOVER UNIROL PROFI
11:40
iPhone or Chocolate??
00:16
Hungry FAM
Рет қаралды 40 МЛН
Остановили аттракцион из-за дочки!
00:42
Victoria Portfolio
Рет қаралды 3,7 МЛН
23.Естественная вентиляция
15:03
Диванный строитель
Рет қаралды 6 МЛН
Správná hydroizolace spodní stavby krok za krokem
13:45
divize WEBER, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.
Рет қаралды 12 М.
DELTA drenážne video, odvodnenie stavby
5:21
Dörken Slovensko
Рет қаралды 408 М.
Zateplení základů, odvodnění
7:58
Pasivní domy Stach stavby
Рет қаралды 149 М.
How To Fit Insulated Roof Panels ~ Easy DIY Guide
16:37
Skill Builder
Рет қаралды 368 М.
Hydroizolace základové desky 3/3 - opracování detailů
10:59
Hustej Vercajk
Рет қаралды 69 М.