bardzo ciekawe i trafne porady! teraz tylko trzeba wcielać je w życie zwłaszcza, że niebawem przedświąteczny szał zakupów:)
@DorotaFilipiuktrainer5 жыл бұрын
⭐️Bezpłatne szkolenie na temat tego jak poprawić koncentrację podczas czytania, czytać 2x szybciej i zapamiętywać więcej z tekstu 📚 znajdziesz tutaj⤵️⤵️⤵️: dorotafilipiuk.pl/geniusz ⭐️A jeśli wciąż brakuje Ci czasu ⏰ dla siebie i zdarza Ci się odkładać obowiązki na ostatnią chwilę zobacz to bezpłatne szkolenie⤵️⤵️⤵️: dorotafilipiuk.pl/czas ⭐️Jak zawsze dostaniesz ode mnie 💯% praktycznej wiedzy do wdrożenia od razu! Krok po kroku pokażę Ci co możesz zmienić, aby ułatwić sobie życie dzięki świetnym narzędziom 🎉🎉🎉
@Pyjterx8 жыл бұрын
Zgadzam sie z przesłaniem filmiku - czyli, ze pieniadze nie dają absolutnego szczescia. Natomiast mam problem z przykładem w którym zapytano respodentów czy chcieliby zarabiac 50tys. podczas gdy inni 25 tys. czy 100 podczas gdy inni mają 200tys. Jeżeli ktoś ma trochę wiedzy z ekonomii to wie, ze w tym pierwszym przypadku bylibysmy bogatsi niz w tym drugim przypadku. Pamietajmy, ze pieniadz to tylko liczby zapisane na papierku, a im wiecej pieniedzy na rynku tym kazdy z nich jest mniej warty. Jezeli wszyscy albo znaczna wiekszosc mialaby 200tys. to ceny podstawowych produktow tez bylyby liczone w tysiacach, bo jezeli wszyscy maja miec 200tys. to pracownik, ktory produkuje cos co chcemy kupic rowniez musi zarabiac 200tys., a skoro tak to cena produktu musialaby być odpowiednio wysoka aby pokryć koszty utrzymania pracownika. Te 200tys. staloby sie normą za która mogą przezyć najmniej zarabiający ludzie, a teraz mamy wkroczyc my i dostawc polowe tego co ubodzy ludzie - jest ktos kto by na to poszedl?
@DorotaFilipiuktrainer8 жыл бұрын
świetne spostrzeżenie ;) Biorąc pod uwagę ekonomię byłoby dokładnie tak jak piszesz, jednak w tym badanu założono, że ceny nie ulegną zmianie, wszystko będzie tak jak jest z małą różnicą- albo Twoi znajomi i rodzina zarabiają znacznie więcej, albo znacznie mniej- co wolisz?;) Jak się okazuje naszego ego jest dla nas bardzo ważne;)
@TsuchiRin8 жыл бұрын
Założenie założeniem, ale czy dokładnie opisano warunki badanym? Jeśli nie przedstawiono ich szczegółowo, bez trudu można założyć, że 'inni', to 'wszyscy inni'.
@MarezPax6 жыл бұрын
mi pieniadze dały szczescie jak dostalem od mamy pieniadze z alimentow na 18stke i kupilem wkoncu lepszy ciagnik na gospodarstwo i tym samym sposobem poznawalem go od poczatku mialem wiekszy komfort pracy szybciej i lepiej wynkonywalem pracy i bylem i jestem z jego dumnny. Ale to nie tak ze za same pieniadze mamy o nie nie pianiadze mamy to byly jeskies 60 procent. Reszta to byly moje pieniadze. Nie dawno kupilem maszyny pod niego i szczerze jak sam sobie cos kupisz to jestes z tego o wiele bardziej zadowolony
@spiritofmirrors8 жыл бұрын
777 wyświetleń. To nie może być przypadek. To będzie piękna druga połowa dnia!
@bartoszk74398 жыл бұрын
Też często rozkminiałem korelację między szczęściem a pieniędzmi w moim przypadku i doszedłem do wniosku że pieniądze dają szczęście ale tylko chwilowe. Jestem oszczędnym (nie skąpym) facetem i lubię gromadzić hajsy. Oszczędności cały czas rosną a mój poziom szczęścia zupełnie się nie zmienia. Tak samo jest w przypadku kupowania nowych bajerów. Chciałem sobie kupić drogi komputer do gier i jakiś fajny smartfon. Kupiłem, nacieszyłem się tym w bardzo krótkim czasie, przyzwyczaiłem się do tych rzeczy i są one dla mnie już normą a poziom szczęścia jaki był taki jest. Od jakiegoś czasu marzy mi się samochód, najlepiej jakaś elegancka limuzyna... Jak myślicie jeśli bym sobie ją kupił jak długo bym się cieszył? Tydzień, dwa może miesiąc i uznałbym ten samochód za coś oczywistego. Podsumowując: Większość ludzi tkwi w błędnym przekonaniu że to ten hajs jest im do szczęścia potrzebny a tak naprawdę jest to szczęście tylko chwilowe... No chyba że ja jestem jakiś dziwny :D Pozdrawiam wszystkich!
@DorotaFilipiuktrainer8 жыл бұрын
Zgadzam się w 100%! Ludzie ogólnie mają tendencję do przeceniania wartości pieniądza jeśli chodzi o poziom szczęścia w ich życiu, co pokazują badania dotyczące tego, jak ludzie postrzegają wygraną na loterii- zdecydowania większość respondentów jest przekonana, że po wielkiej wygranej do końca życia byliby szczęśliwi. Natomiast jak pokazują badania osób, które wygrały duże sumy na loteriach- dokładnie tak jak powiedziałeś, czuli się szczęśliwi zaledwie kilka tygodni, czasem miesięcy. Także dziwny nie jesteś tylko świadomy ;)
@katarzynamarkowska23798 жыл бұрын
Świetne :-) juz wiem dlaczego łysi prezesi bankrutują!!!! Nie myślałas o tym żeby wyjąć z tą wiedzą dalej??? Musze się kiedyś wybrać na Twoje szkolenie :-)