Merytoryka prowadzącego jest niesamowita. Pewien stękacz ze stażem na youtube kilkukrotnie większym nie dorasta do pięt po względem zachowania przed kamerą, wiedzą i profesjonalizmem.
@debumcykcyk4 жыл бұрын
Stękacz jeszcze chciał kasę za linki do filmików. Jedno auto 3 lata robił 🤣
@Pepcio19924 жыл бұрын
Ale po co porównywać? Nie pasuje inny kanał, nie oglądać, proste. Jeju ile zawiści w ludziach jest to masakra...
@mrsuperbartek4 жыл бұрын
@@Pepcio1992 A no tak krytyka Dyzmy motoyoutuba to dzisiaj hejt...
@rrrq91044 жыл бұрын
@@debumcykcyk mowa o totalshade ?
@MalinWuja4 жыл бұрын
tylko że totalshade nie szpachluje pojazdów tylko je cynuje. Zajmuje to o wiele więcej czasu i ma o wiele większe doświadczenie i umiejętności. Nie ma co się oszukiwać.
@blokers232424 жыл бұрын
Więcej materiałów tego typu!!! Zdecydowanie. Pełna merytoryka z praktyką a nie tylko opowiadanie co się przeczytało, od mechaników dowiedziało i zbijanie kasy na tym :-) Tu przynajmniej jest zaangażowanie.
@barti8894 жыл бұрын
Mega propsy dla Maćka, że chce się w swoim wolnym czasie podzielić wiedzą, i to w tak mega merytoryczny i przystępny sposób, mógłby w tym czasie robić milion rzeczy a on nie! Panie Maćku ukłony po same sandały!
@shoock304 жыл бұрын
Pan Maciek nauczyciel profesor szpachli i lakieru a tak poważnie podziwiam jego wiedzę na temat blacharki i lakierowania
@MeMe-nv9eg4 жыл бұрын
Gościu tak mówi, że aż chce się słuchać.
@darek85TBG4 жыл бұрын
:-) Robercie nic tak nie poprawia humoru po ciężkim dniu w pracy jak film z fajnym materiałem od Ciebie czy rzetelna wiedza od ludzi z którymi współpracujesz którzy wiedzą o czym opowiadaja. Pozdrowienia dla Ciebie i Braci Postępskich!
@zgrywus4 жыл бұрын
Nie jestem w stanie zrozumieć pewnych rzeczy.. jak taki materiał po jednym dniu może mieć tylko tyle wyświetleń? Tyle darmowej wiedzy, tyle montażu, tyle nagrywania.... Gość dzieli się wiedzą którą zdobywał grube lata, też kiedyś coś coś tam próbowałem działać w podobnym kierunku i gdyby wtedy istniały takie poradniki.. Do wszystkiego trzeba było dochodzić metodą prób i błędów
@Autoholicy4 жыл бұрын
Algorytmy YT mnie nie lubią nie lokuje nie sprzedaje nie lubię Gender....
@ZdanoG64 жыл бұрын
Pierwszy raz o Braciach Postępskich usłyszałem tutaj z kanału. Ilu jest właśnie w Polsce takich fachowców o których człowiek nie wie a to po prostu ukryte talenty. Super się słucha Maćka.
@Autoholicy4 жыл бұрын
Taki jest zamysł serii tuningowy patrol i jej rozszerzenie w przypadku budowy nissana dla widzów
@ZdanoG64 жыл бұрын
@@Autoholicy Git pomysł !
@kobionekenobi00164 жыл бұрын
Ale wy mi ratujecie dupsko tymi materiałami , ileż to człowiek wiedzy z takich mądrych ludzi może czerpać , oby ci los w dobrze schnącej szpachli wynagrodził ☺️☺️
@ElSorPL4 жыл бұрын
Pozytywny "brat" z mega wiedzą. Od siebie dodam, że przy szlifowaniu szpachli ważny też jest mały docisk (wręcz jego brak) i dużo cierpliwości. Jak nie ma być widocznych dołków to trzeba niestety szlifować długo i systematycznie bez "próby oszukania systemu". Nie ma też co liczyć na to, że podkładem uratujemy to, co zepsuliśmy szpachlą - jeśli widać załamania na powierzchni odtłuszczacza podczas przemywania szpachli albo i tym bardziej na pudrze, to będzie je także widać na lakierze. Co do szpachli na gołą blachę to jako ciekawostkę napiszę, że moje auto było 12 lat temu naprawiane przez poprzedniego właściciela i została położona szpachla na gołą stal na błotniku i co ciekawe po 11 latach, jak sam je odnawiałem lakierniczo, nie zauważyłem w tym miejscu prawie wcale rdzy. Zastanawia mnie tylko to, czy kiedyś były inne szpachle czy może już wtedy były dostępne takie, których wypełniacze nie wchłaniają wilgoci i taką właśnie zastosowano w tym przypadku.
@pako7382 жыл бұрын
Odniosę się w Twoim komentarzu do tematu szpachlówek , teraz i kiedyś . Myślę, że tutaj przyczyna raczej tkwi w materiale z jakiego kiedyś auta robili , a z czego są robione dziś . Nie jednokrotnie przydarzyła mi się sytuacja, że na starym aucie nic nie wychodziło , a na nowych zdarzało się .
@WSCHDxCUSTOMS4 жыл бұрын
Materiał petarda! Wnioskuję by pojawił się materiał dotyczący naprawy po "życzliwym" człowieku który przerysował nam drzwi gwoździem, jak to na metaliku załagodzić ewentualnie pomalować większą powierzchnię po przeszlifowaniu na gładko (ale pozbyciu się klaru) ale nie malować całych drzwi. Pozdrowienia!!!!!!!!!
@Lattini3 жыл бұрын
robisz dobra robote pokazując co i jak ja od 6 lat detailer ale powiekszam wiedze i zaczynam cos z malowaniem a tu pieknie poazane co i jak pOzdro mistrzu
@mariandorek2 жыл бұрын
Daleko do mistrzostwa ale na pewno lepiej od większości "lakiernikow"
@andrewk.41804 жыл бұрын
Bardzo profesjonalnie pokazałeś jak to powinno wyglądać, szkoda że wiele warsztatów tak nie robi! Jak bym tak u mojego szefa robił to by mnie z roboty wrzucił bo za dużo czasu by się poswiecało na element a jak wiadomo czas to pieniądz. prywatnie stosuję twoją technikę i jeszcze nie miałem reklamacji.
@kamil-sowa4 жыл бұрын
Te 40min jakoś szybko zleciało, mega merytoryczny materiał, w sumie teraz wiem czemu mój szpachlowany bok wygląda jak wygląda ;P. To ja robię kawę i idę bok u siebie robić, dobrej nocy.
@robus1732 жыл бұрын
Z całym szacunkiem ale okopytowane niesamowicie szpachla nie wygrzana a to podstawa rysy po wyciąga na pierwszym słońcu pracowałem pół życia z ludźmi którzy pracowali ta technologia ja też tak robiłem siła zeczy ale się wyleczyłem . Robilem kiedyś próbę 120 z ręki pod szpachle i wyszło
@Mariusz911T4 жыл бұрын
Masz wiedzę i umiesz ją przekazać. Rób więcej takich mądrych filmów.
@maciejgalusinski36384 жыл бұрын
Wielu profesorów na uczelniach czy nauczycieli powinno się uczyć od Pana Macieja jak się powinno przekazywać wiedzę, a nie tylko klepać regułki. Tutaj jest teoria połączona od razu z praktyką ;)
@theccmat954 жыл бұрын
Odcinki z Maćkiem to klasa sama w sobie. Szacun
@Bartek30101990 Жыл бұрын
Super, dzięki wielkie za instruktaż. Wiedziałem o co chodzi w tym wszystkim chodzi ale jak to okladnie zrobić to nie wiedziałem. Niestety pierwszy raz od 15 lat przetarłem auto i nie mogę na to patrzeć więc będę działał gdy pogoda będzie. 👍🏻 And sub pozdrawiam
@mariusz6604 жыл бұрын
Zajebisty, tematem szpachlowania to mi się 🤮 chce , ale gość to tak opowiada jakby w kuchni danie dnia robił 😁👍👍
@mariusz6604 жыл бұрын
Fajne wstawki muzyczki 👍👍
@micha32064 жыл бұрын
A już myślałem, że na naukę szpachlowania to wyłącznie do Wazzupa.
@kajfaszmlot69374 жыл бұрын
No bo tam na naukę a tu pośmiać się z amatorki
@marekmarco6157 Жыл бұрын
Mam nadzieje ze wiadomosci przekazane przez t'en odcinek nikt nie bedzie wprowadzal w zycie,proponuje doksztalcic sie n'a warsztatach prowadzonych przez specjalistow w tym temacie,nie jest to zlosliwe,przemyslcie to,pozdrawiam z francji
@mati_15344 жыл бұрын
Wspaniały pomysł z tymi materiałami i dzięki za poświęcony czas.
@Green-xk2er2 жыл бұрын
Puder i promiennik ir najlepsze co może być przy takich pracach👍💣💥 Mega fajny materiał👍
@piotrkolassa77164 жыл бұрын
Świetnie przekazana wiedza. Widać rękę profesjonalisty. Pozdrawiam i czekam na więcej 👍
@jakubb3tex3094 жыл бұрын
świetnie się to ogląda, oby częściej i więcej. Pozdrawiam
@krzysztofdus60452 ай бұрын
Super wyjaśnione! Brawo! Żadko się widzi, że ktoś szlifuje na ręce a nie maszyną po której są fale Dunaju później. Ja tylko staram się nie używać zmywacza na szpachlówkę a jeśli już używam to staram się później podsuszyć dobrze bo boje się że szpachla się napije. Mam pytanie czy do aluminiowej maski też można stosować te szpachlowki?Pozdrawiam!
@andrzejpagan82774 жыл бұрын
No i to jest instruktaż. Super . Pozdrawiam.
@kamilkamil92624 жыл бұрын
Pod podkład zrobiłem papierem 800 trzyma się już 1.5roku teraz tak się zastanawiam czy nie odpadnie. Na rancie przetarlem się nawet do blachy ale że nie chciało mi się już podkładowa położyłem baze na ta blachę i o dziwo nie rdzewieje. Sprawdza się powiedzenie prowizorki chodzą najdłużej;) czekam na następny materiał pozdro.
@BartasVAG4 жыл бұрын
Więcej materiałów tego typu.Miły i sympatyczny blacharz lakiernik.Miło się ogląda czerpie wiedzę 😊👍
@adamt33323 жыл бұрын
Już dołki ledwo czuć a tu szlifowania a szlifowania jeszcze :)
@nadianaina7114 жыл бұрын
Jesteś świetny uwielbiam filmy z tobą doceniam to co robisz. Pozdrawiam😘
@etgmotorsport97424 жыл бұрын
Jeśli ktoś nie posiada precyzyjnej wagi do 0,1g jako amator i jest mu ciężko na oko dobrać proporcje, to może się wspomagać doborem objętościowym a nie masowym i użyć strzykawek, które kupi za grosze w aptece. Gęstości szpachlówki i utwardzacza są względnie zbliżone stąd można sobie przejść na mililitry zamiast gramów.
@krzysiek901003 жыл бұрын
Super filmik instruktazowy. Mam pytanie czy między warstwami nakładania szpachlówki nie trzeba jej przejechać papierem?
@polakpolak17824 жыл бұрын
Widzę nowy film, daje kciuka w górę w ciemno! I teraz dopiero oglądam 😁
@TheMadmat764 жыл бұрын
Przyjdzie kit -będzie git!!!!!!!!!!!!
@Tombal8.44 жыл бұрын
Piękny materiał,czekam na odcinek z napraw panelowych,operowania spoterem ,klejem itp chciałbym poznac waszą technologię prostowania elementów.pzdr
@maciejnowak10513 жыл бұрын
Pit Generalnie OK. Proponował bym zmycie elementu przed rozpoczęciem szlifowania (pierwszego matowania). Nie wciera się wtedy wszystkich tych tłuszczy i osadów niewidocznych gołym okiem w element.
@tomciovirus88414 жыл бұрын
Tu właśnie wychodzi zasada "szpachluj po całości" Nie tylko dołki, jak dla mnie najtrudniejszy etap
@tw73argos Жыл бұрын
Kolego jak już to chcesz robić profesjonalnie to po pierwszym zaciągnięciu i wyschnięciu szpachli powinieneś to przeszlifować a nie nakładać kolejną warstwę szpachli SZKOLNY BŁĄD
@janekos9194 жыл бұрын
na to czekałem
@AlectricDj4 жыл бұрын
Mam mega wielką prośbę!!! :D Czy jest szansa na odcinek o pracy z laminatami spasowanie szym szpachlowac itp? Myślę że będzie sporo zainteresowanych tym tematem
@marianop30314 жыл бұрын
Witam z całym szacunkiem ale pod szpachlowanie niematujemy ręcznie powierzchni grubymi papierami typu p 120 p 180 p 240 szlifujemy maszynowo papierem p 240 lub p 180 po ręcznym szlifowaniu pod szpachle krawędzie na przejściu szpachli mają rysy i to jest miejsce siadania pozatym szlifujemy obrobioną szpachle ręcznie maszynowo żeby pozbyć się rys pod następną warstwę szpachli pozdrawiam uff. serdecznie .
@Kubofonista4 жыл бұрын
Mnie tez zawsze uczuli ze pod szpachel minimum 180 oscylacja. Tak tez robie od ładnych kilku lat. Natomiast coraz częściej widuje warsztaty które nie zbierają rys między warstwami szpachlu, może technologia się zmieniła 🤔
@adamponto4 жыл бұрын
Miło się go ogląda i słucha..👍🍺👍🍺👍
@arturzlakiernik13944 жыл бұрын
P120 to nie za grubo pod szpachle? Ja osobiście kładę kit na p180-p240
@adahoadaho59024 жыл бұрын
Od 30lat szpachlowalem na gola blachę i żadnych reklamacji nie miałem.Rdza jest największym problemem,nawet najmniejsza
@kisudvd4 жыл бұрын
Super, dziękujemy za dzielenie się wiedzą 👌 Pytanie - dlaczego nie używa się maszyn przy szlifowaniu szpachli (używałeś klocka)?
@BraciaPostepscy4 жыл бұрын
Można jak najbardziej. Tyle ze trzeba mieć w tym wprawę. Maszyna nie zawsze sprawi ze będzie prosto dlatego wole aby ktoś zaczął od klocka
@Michal.Szmigielski4 жыл бұрын
Z szacunku do niektórych twórców nie przewijam reklam. Z taką myślą, ,,niech sobie zarobi te pół grosza więcej'' I właśnie obejrzałem ponad 3 minutowy wykład o preparacie na odchwaszczanie -_- Ale hej, czego się nie robi.
@mrdider12 жыл бұрын
O preparatach na grzybicę pewnych narządów czy tym podobne przypadłości, lub płonące konary, to trzeba mieć dużo (samo)zaparcia 😁
@kacperzeleznik75354 жыл бұрын
Tak mniej więcej jesteś w stanie powiedzieć ile mikronów doszło przez tą szpachle? Dziękuję za kolejny bardzo ciekawy film 👍💕
@kacper85293 жыл бұрын
Centymetr debilu
@Voniq4 жыл бұрын
Przydała by się jak najszybciej druga cześć bo będę zaczynał swojego opla :D
@kamilantczak4234 жыл бұрын
Ja staram się stosować na wgnioty pierwsza warstwę Szpachel z włóknem szklanym, dużo cięższy w obróbce ale za to jest pewność że nie posiada
@_Skrzypi_4 жыл бұрын
Bardzo fajny materiał z konkretnymi informacjami dla totalnych laików w temacie blacharki/lakiernictwa. Może kiedyś pojawi się film jak polakierować takie miejsce po szpachlowaniu i nie zrobić łaty na elemencie. Czy koniecznie trzeba malować całość, żeby była jednolita warstwa?
@rexmanr3 жыл бұрын
Może i dla laików, ale tych którzy wiedzą co to jest izolator.
@qiotreko62864 жыл бұрын
Zróbcie filmik o maszynach o co chodzi ze skokami i wgl.
@tomaszfilipiak41134 жыл бұрын
Czy jak mam dziurę w zderzaku po plewie gazu dobrze jest ściągnąć zderzak? Zrobić go od spodu mata plus żywica i następnie po związaniu szpachlować szpachlówka od zewnątrz? Czy jednak spawać plastikiem i wtedy szpachlować? Pozdrawiam.
@nieczerwony3 жыл бұрын
Ja się zawsze zastanawiałem czemu do szpachlowania nie zatrudnić kobiet? W końcu są w tym o wiele lepsze bo robią to codziennie 🤣(przynajmniej niektóre)
@kacperfranczak98823 жыл бұрын
Na takie elementy jak maski dachy używa się szpachlówka z pyłem aluminiowym jest odporna na wysokie temperatury.
@marcinnowak47494 жыл бұрын
Witam, spoko filmik , chętnie zobaczę kolejny etap. ja się rzuciłem na głęboką wodę ze słupkiem na dodatkowe zegary i niestety efekt marny... może jakąś cenna rada z Twojej strony. Powodzenia . pozdrawiam
@GentKermit4 жыл бұрын
Uzyj szpachli natryskowej skoro słabo ci idzir
@pioterpioter4 жыл бұрын
Super lekcja💪💪💪 pozdro😉
@progaragechinskiemotorki4 жыл бұрын
A to nie jest fabryczny podklad kataforyczny czy jak to się piszę co nurzą elektrostatycznie karoserię?
@boaboa46714 жыл бұрын
Spoko filmik! Mam tylko jedna uwagę/pytanie. Ja np. Staram się nie myć szpachli bo ona chłonie jak gąbką. Jeśli już myje to czekam dość długo albo podsuszam delikatnie opalarka. Nie siada Ci potem szpachla?Pozdrawiam!
@leberka39124 жыл бұрын
Witam,a jaka szpachlówka do zderzaków plastikowych? Dzięki za świetny odcinek i poświęcony czas po pracy,Pozdrawiam.
@BraciaPostepscy4 жыл бұрын
Są dedykowane szpachlówki do zderzaków
@sylwiamagdziarz87233 жыл бұрын
Witam czy szpachlówke uiwersalna morzna kłaść na wszystkie elementy karoserii ?
@wisior184 жыл бұрын
Fajnie jakbyś zmierzył tą finalną warstwę kitu miernikiem ciekawe ile wyszło bo 3/4 kupujących teraz to magicy mierników ...
@Pocztus4 жыл бұрын
35:52 Czegos tu nie rozumiem..... o_O Wykańczam maszyna żeby nie posiadały mi rysy pod podkładem a potem matuje recznie p240? O co tu chodzi :D chyba jestem do tyłu z technologia. Bardzo prosze mi to wytłumaczyć :D
@qwerty741114 жыл бұрын
Też nie rozumiem, dlaczego odrazu nie przejechać papierem 240 i zniwelować tego po 180?
@BraciaPostepscy4 жыл бұрын
Dlatego ze maszyna przy skoku 5 i papierze 180 daje finalnie rysę około 450. To pod podkład jak dla mnie ciut za dużo. Dlatego dla pewności wole pozostawić lekka rysę 240. Tym bardziej ze będę klad izolator i podkład. Natomiast maszyna da nam gładź na której możemy bardziej skontrolować powierzchnie pod światło
@qwerty741114 жыл бұрын
@@BraciaPostepscy Super :D dziękuję za odpowiedź ;)
@grabialonso96514 жыл бұрын
Wszystko fajnie ale jak ja bym miał u siebie w pracy 3 razy szpachlowac dołki to bym na siebie nie zarobił
@jankes34813 жыл бұрын
A da radę wyciągnąć wgniecenia bez szpachli ? Słyszałem coś o cynowaniu
@rysiullszmergiell4 жыл бұрын
Czemu daje się szpachlówke z aluminium na dach maskę a nie na boki poza tym fajny materiał
@etgmotorsport97424 жыл бұрын
Aluminium ma dość dużą rozszerzalność cieplną i dzięki temu szpachla przy wysokich temperaturach utrzymuje parametry sprężystości, a dokładniej rozszerza się względnie proporcjonalnie z blachą na której leży. A najwyższe temperatury na samochodzie w słoneczny dzień są na masce i na dachu.
@kornelweber58794 жыл бұрын
Kurna czekam na Live'a z Maćkiem, żeby telefonicznie zadać mu pewne pytanko :) A nawet dwa :D
@dziabi34 жыл бұрын
Chcesz się oświadczyć ? 😛
@kornelweber58794 жыл бұрын
@@dziabi3 Szlag nie wiedziałem, że ktoś się kapnie XD
@Niner84 жыл бұрын
Super materiał, doceniam profesjonalizm. Sam jestem detalistą w tej dziedzinie i robię zgodnie ze sztuką, a ze sztuką znaczy dłużej niż u Mirka w garażu. Niestety nie każdy chce za to zapłacić. I to jest przykre. Ostatnio w parku rozrywki pod Wawą szedłem przez parking oglądając fuszerki. Średnio połowa aut byla naprawiana tak tragicznie, że widać to było już z daleka. Sam nie wiem może po prostu się czepiam, a innym to nie przeszkadza. Może wychodzą z założenia że jak coś było naprawiane to musi się odróżniać od oryginału? Jak myślicie?
@etgmotorsport97424 жыл бұрын
Po 1 ludzie nie mają pojęcia jak wygląda wada lakiernicza, z racji wszędobylskiej ilości naprawianych aut, które ich otaczają uznają wtrącenia, zakurze, oczka, przetarcia za normę. Po 2 usługi lakiernicze są relatywnie drogie więc mało kto decyduje się na profesjonalne warsztaty, woli mieć tanio zrobione a co za tym idzie akceptuje obniżoną jakość.
@strefamobilna-trademark22579 ай бұрын
raz sobie próbowałem szpachlować i widzę tutaj te same problemy, które mnie spotkały. Mianowicie szpachla jest gorzej zbierana przez papier niż lakier obok. Ta goła blacha naokoło szpachli to jest w rzeczywistości nowy dołek. Jak temu zapobiec?
@PanJapaa4 жыл бұрын
TEGO SZUKALEM!
@lukircproject70214 жыл бұрын
A jak się do tego ma szlifowanie na mokro ,oczywiście wykańczające?
@adammechanik12403 жыл бұрын
Szpachli na mokro nie szlifujemy poniewaz chłonie wilgoć jak gąbka.
@damianxxx71084 жыл бұрын
Kiedy będą jakieś nowe filmiki z tej dziedziny ;)
@BezSennyPL4 жыл бұрын
Czy nie łatwiej byłoby użyć metody pdr do tego typu wgniotek niz szpachla?
@jedras19914 жыл бұрын
Ja tu czytam o wiedzy i merytoryce a gość nie wie czym robi i na japonki mówi cykliny... Pewnie krzyczy do pomocnika co by wstawił wodę na kawę w sedesiku... Jak ktoś ma odrobinę praktyki to ma bekę niezłą.
@NeoPoland3 жыл бұрын
Puder tylko dla początkujących proponuję nie zaczynać od p120 bo rys na robimy na twardym lakierze ps za głowę się łapie jak widzę ile razy ten pan szpachluje robi się to inaczej bardziej łebsko zważając na skurcz szpachli pozdro dla tych co wiedzą o co mi chodzi
@rafalwisnia22402 жыл бұрын
Tz. Jak Ty to szpachlujesz ,chodzi mi o.skurcze szpchki. Możesz to opisać albo podać linka do twojej metody ? Pozdrawiam
@NeoPoland2 жыл бұрын
@@rafalwisnia2240 po prostu daje się więcej szpachli na dołki i się tzw cienuje spachlowka
@rafalwisnia22402 жыл бұрын
@@NeoPoland rozumiem że więcej szpachli na dołki ale nie wiem co masz na myśli z tym cieniowaniem szpachlą?
@NeoPoland2 жыл бұрын
@@rafalwisnia2240 to że należy stopniowo schodzić z grubosca szpachli w stronę równej powierzchni a ten pan na równo nakłada szpachle potem mu to się zapada wybiera obok dołu i znowu ma nie równo i tak kilka razy szpachluje ,ten dołek na dwa razy i do domu :) pozdrawiam
@piotrtreder6594 жыл бұрын
Witaj, nie będę Tobie radził ale szpachlowkę móg byś wymieszać listwą pomiarową do lakieru jak nie masz pod ręką zwykłej cykliny budowlanej, mieszając cyklinką.,katujesz tą blachę bo całą jest brudna od szpachli i twoje ręce również. Natomiast co do szpachlowania, gdybyś sciagnol z tej pokrywy trochę materiału to było by Ci prościej poszpachlować bo w praktyce wyprostował byś to tym materiałem co pozostał w tych uszkodzeniach, A szpachli to raczej nie przemywaj bo bardzo szybko wchłania to czym ja spryskasz, ale bardzo wolno to oddaje, lepiej to bardzo dobrze wydmuchać. Maciek takie moje spostrzeżenia.
@piotrtreder6594 жыл бұрын
A może powiedz gdzie można zadawać te pytania, do ciebie bo nie rozumiem jeszcze jednej żeczy, pod koniec filmu zmywacz silikonowy, spryskany panel i papier 240? 😉
@BraciaPostepscy4 жыл бұрын
piotr treder spoko każdy ma swoje techniki :) na koniec spryskalismy tylko pod kamerę żeby spróbować uchwycić wyprowadzenie powierzchni
@Dikej924 жыл бұрын
Zabraklo mi czujnika na szpachle i obok na lakier ;) szpachlowanie jest strasznie upierdliwe, najgorsza czesc odbudowy blacharskiej 😉
@adammechanik12403 жыл бұрын
Ode mnie rada taka ze jak szpachlujesz to staraj sie nie robic tych kantow,wedlug mnie jest wtedy duzo latwiej.
@wp41732 жыл бұрын
👍
@elzbietaspytkowska57463 жыл бұрын
Po co szlifowaliście 150 na maszynie (150x3=450) jak potem itak przejechaliście 240 ręką.
@Lexe-qz1qb4 жыл бұрын
Pytanie odnosnie szpachli aluminiowej. Kladzie sie ja na gola blache, czy na epoksyd? slyszalem juz rozne teorie na ten temat
@janbradtke77964 жыл бұрын
Zależy jaki produkt kupisz. Karta techniczna w dłoń i wszystko wiesz :)
@erd34584 жыл бұрын
Nigdy na gołą blachę choćby tam adamantium było.
@adriankrystian16664 жыл бұрын
Czy zamiast pudru mogę napruszyć delikatnie czarnym sprayem?
@fajex4 жыл бұрын
możesz najlepiej jakiś czarny mat
@BraciaPostepscy4 жыл бұрын
Tak jak najbardziej. Uwierz ze taniej wychodzi puder :)
@Krzysztof_l.s.r.g4 жыл бұрын
@@BraciaPostepscy powiedz jakiego używasz? Czarny mat próbowałem ale zalepia mi papier, potrzebuje czegoś suchego.
@BraciaPostepscy4 жыл бұрын
Krzysztof L.S.R.G używam tylko pudru. Spray zapycha papier i pyli :)
@dejvv46134 жыл бұрын
Nie powinno się używać akrylu w sprayu na szpachle, bo później mogą wychodzić efekty. Są specjalne control spraye lub pudry i takich się powinno używać. Są troche droższe ale tego idzie naprawdę nie dużo.
@jacekzet9199 Жыл бұрын
No niestety, ale sporo błędów tylko w tym materiale. Począwszy od gradacji papierów, ręcznego nimi szlifowania, aż po niepotrzebne pałowanie z warstwami szpachli. Maks, to dwie, a fachowcy potrafią na jedną. Szpachla utwardzi się niezależnie od grubości warstwy więc szkoda czasu na taką zabawę.
@MarioMotoVlog4 жыл бұрын
Jak przy tych czynnościach zrobią sie obok przecierki do golej blachy, zawsze tam dajemy podkład epoxydowy, następnie akrylowy?
@BraciaPostepscy4 жыл бұрын
Tak. Choć przy małych przecierkach dobry izolator wystarczy
@MarioMotoVlog4 жыл бұрын
@@BraciaPostepscy co konkretnie polecisz? Druga sprawa, Załóżmy mam na blotniku pod szpachla rdze ,ktora już peka, jak pozbyc sie Rudej, bez wymiany poszycia?
@BraciaPostepscy4 жыл бұрын
Mario Moto izolator np z nfcc. A ruda to jak rak trzeba ciąć. Ewentualnie do gołej blachy następnie fertan epoxyd podkład
@MarioMotoVlog4 жыл бұрын
@@BraciaPostepscy dzięki za info, pozdrawiam i czekam na kolejne filmy
@Gangster99884 жыл бұрын
ja to bym chciał zobaczyć jak pan lakiernik lakieruje z puchy : p
@szczepangce4 жыл бұрын
Podbijam
@BraciaPostepscy4 жыл бұрын
Co masz na myśli mówiąc „z puchy”?
@michaledwoch24384 жыл бұрын
Szzzzpraj🤔?
@Gangster99884 жыл бұрын
@@BraciaPostepscy no jak to co XD no sprayem. Ciekaw jestem jak to wyjdzie w fachowej ręce. Sam nieco maluję z puchy bo w bloku nie da rady mieć kompresora i felgi tak robiłem sobie i znajomym i sztosiwo
@BraciaPostepscy4 жыл бұрын
H4wki zdarzyło się. Natomiast fanem po prostu nie jestem. Chodzi mi o samą jakość powłok. Jak to mówią wszystko się da :)
@lidro144 жыл бұрын
Po prostu MISTRZ
@krzysztofwisniewski24004 жыл бұрын
fajnie
@pawetarasiuk2193 жыл бұрын
Zastanawia mnie tylko to ze mnie fachowiec uczył ze nigdy nie można kłaść szpachli na poprzednią nie przetartą chociaż trochę
@18wind084 жыл бұрын
Pytanie mam, czy niskie, wysokie, temperatury, mocne nasłonecznienie wpływają negatywnie na szpachlówkę zanim wyschnie? Domyślam się, że tak, jeśli się nie mylę, to jakie temperatury są optymalne?
@BraciaPostepscy4 жыл бұрын
16-25. Wysokie nie są najgorsze, wówczas „dosycha”. Natomiast poniżej 16 nie powinnismy w sumie pracować szpachlą.
@etgmotorsport97424 жыл бұрын
@@BraciaPostepscy Chyba, że stosuje się produkty z linii industrial np z certyfikatami kolejowymi ;)
@BraciaPostepscy4 жыл бұрын
ETG Auto to się zgadza :) nawet sam stosuje czasami z tej lini :)
@etgmotorsport97424 жыл бұрын
@@BraciaPostepscy No ja robię odbiory techniczne pociągów, włącznie z malaturą, także znajomość technologii i karty techniczne produktów muszę mieć w głowie. Branży samochodowej się nie mieści w głowach, ze można klar kłaść przy 10st C i to zgodnie z zaleceniami producenta. Tu dla przykładu Novoakryl 575.
@18wind084 жыл бұрын
A to ciekawe co piszecie, ale takie "wyjątki od reguły", to raczej mniejszość? Szary Kowalski gdyby chciał sobie podszpachlować i polakierować, to chyba nie ta półka cenowa, żeby się o to obawiać?
@arturlipinski64844 жыл бұрын
Zamiast pudru mozna np czarny sprayem psiknac?
@mateuszmichalowski19934 жыл бұрын
Można, tylko delikatnie z duzej odległości. W 101 napraw pokazywali ten patent
@adammechanik12403 жыл бұрын
Można. Ale puder mozna tez zastapic barwnikiem do betonu w proszku .
@qiotreko62864 жыл бұрын
A nie można szlifować szlifierką rotorową? tyko trzeba papier i klocek?
@michaooo50513 жыл бұрын
Szlifierka nie zrobisz tego tak dokładnie jak klockiem. Szlifierka usowasz rysy pomiędzy szpachlowaniami
@ukasz54154 жыл бұрын
patent dobry , .... lecz osobiście , gdy ja mam takie dołki przed sobą to szpachluje bardziej punktowo z lekką górką 0 tak aby wystawała z dołka minimalna ilość szpachli. Nie robię tego nigdy na gładko , szpachel to stwardnieniu i tak lekko siada .Jak pierwsza warstwa wyschnie , dokładam następne .
@opczenderjaworski36462 жыл бұрын
120 z łapy pod gips?? No chyba a że na progu w passacie starym bo na masce poszarpać 120 z łapy sobie nie wyobrażam
@albertwrona86224 жыл бұрын
Myślisz że gotowy kolor w sprayu dedykowany do danej marki samochodu do dobry pomysł na pomalowanie jakiś drobnych elementów (np po wgniotce) Chodzi mi o to czy są duże różnicę w odcieniu.
@BraciaPostepscy4 жыл бұрын
Tak są bardzo często. Ponad to spray raczej nie rozpyli odpowiednio
@albertwrona86224 жыл бұрын
@@BraciaPostepscy ok dzięki
@rokadologistics10673 жыл бұрын
✅✅✅
@Lulus7274 жыл бұрын
Jakiego izolatora używacie?
@BraciaPostepscy4 жыл бұрын
NFCC
@jebacwas55344 жыл бұрын
Trzeba do blachy drzeć. Każdą wcześniejszą warstwę najpierw przeciera się.
@kalbar9113 жыл бұрын
niestety wykonanie jest dalekie od poprawnej technologii - z całym szacunkiem do wykonawcy
@michalklosiewicz88904 ай бұрын
Jak krowie na rowie....Wytłumaczone że chyba nie ma ludzia by nie posklejał tego :)