Brawo czujni blacharze brawo czujni lakiernicy. Wiele firm lakierniczych oferuje podkłady epoksydowe, które są zalecane do nakładania na gołą blachę jako zabezpieczenie antykorozyjne. Na tego typu podkłady można szpachlować, ale warto najpierw sięgnąć do karty technicznej szpachlówki i sprawdzić jakie są zalecenia producenta. Na rynku mamy szpachlówki o różnych włąściwościach i przeznaczeniach. Wiele szpachlówek faktycznie WYMAGA położenia podkładu epoksydowego. Jego działanie jest nie do przecenienia! Jest super produktem i jednym z niewielu, który możemy położyć pod szpachlę, a który da nam zabezpieczenie antykorozyjne. Jeżeli stosujecie, brawo. Chętnie podjadę do pierwszego z brzegu warsztatu i sprawdzę czy ma taki produkt i go stosuje. Jednak na rynku znajdują się i takie produkty, które nie wymagają położenia podkładu epoksydowego, a korozja w miejscu naprawy nie pojawi się. Szpachla, która została zastosowana podczas prac w filmie, to przetestowany i zatwierdzony przez producenta materiał (w tym wypadku 3M, lecz jest to produkt, który posiada w ofercie wiele firm). Musimy wiedzieć z czym pracujemy. Seria ma na celu przedstawienie nowoczesnego, dzisiejszego podejście do kwestii blacharstwa i lakiernictwa, z pełnym wykorzystaniem innowacyjnych produktów, które oferuje nam rynek. Producent gwarantuje, że tak zastosowany produkt nie spowoduje korozji na naprawianym elemencie. W wypadku wykorzystanego w filmie produktu - przy poprawnie oczyszczonej blasze, wyczyszczonej do żywego z nalotów korozyjnych, zastosowanie warstwy epoksydowej odbywa się na własną odpowiedzialność. W tym wypadku jest to po prostu niewskazane. Zainteresowanych odsyłam do karty technicznej, gdzie między innymi dowiecie się, że jest to produkt przetestowany i zaaprobowany do użycia na oczyszczoną stal, stal galwanizowaną czy aluminium. Takie rozwiązania to żadna ekscentryka, stosuje się je powszechnie wśród dużych producentów, w zależności od technologii np. w serwisach klasy A czy B. A tak na marginesie pamiętacie, że pokryłem cały naprawiany fragment elementu podkładem antykorozyjnym? Zrobiłem to po to, żeby po pierwsze zabezpieczyć szpachlę przed wilgocią, a po drugie, aby zabezpieczyć antykorozyjnie miejsca wokół szpachli, będące gołym metalem. Zmiany w technologii blacharsko-lakierniczej są ogromne, co i raz słyszymy o nowych, bardziej innowacyjnych produktach. Tak jak skończyła się era szlifowania szpachli na mokro, tak uwierzcie, że naukowcy badają i testują szpachlę, którą można kłaść na goły metal. Sprawdź, zanim się wypowiesz!
@AnserEnjoyer7 жыл бұрын
Miłośnicy czterech kółek -zrób to sam Podczas wysychania jest tak duża różnica temperatury między blacha a szpachla że jest dużo wilgoci uwierz za 2 lata popęka albo zdrapiesz szpachel a tam pomarańczowo
@Milosnicy4Kolek7 жыл бұрын
ah czyli dalej nie dopuszczasz że może być coś nowego lepszego no ok :)
@wideokracja5017 жыл бұрын
Jak sam twierdzisz robisz filmy dla AMATORÓW by im pokazać jak coś zrobić samemu i ZAPOMINASZ o takich podstawach ? czyli znowu ktoś obejrzy Twój genialny filmik i poniesie podwójny koszt bo ktoś potem będzie musiał to poprawić. Znowu za Twoje błędy ZAPŁACI WIDZ. Ponadto w materiale popełniłeś wiele błędów więc trochę skruchy bo coś mi się zdaje że gdyby nie komentarze to byś do dzisiaj o tym nie wiedział (mimo zakupu odpowiedniej szpachli). Kanał prowadzisz rok i sam masz ZEROWĄ praktykę a pouczasz ludzi z wieloletnim doświadczeniem. Zrób chociaż JEDEN materiał bez błędów to pogadamy. Gdzie ten nowy warsztat Janusza ?
@rosomakup7 жыл бұрын
Niech będzie ubytek w powłokach na spachli od Kamyka lub czegoś podobnego. To całą wilgoć która się dostanie idzie odrazu na gołą blachę a spachla trzyma wode jak gombka. Jedyny powód w którym powinno się oddzielać spachle od blachy. Lecz to Tylko jest moje zdanie..
@Milosnicy4Kolek7 жыл бұрын
+Marcin K no i nadal nie czytasz z uwagą 😂
@krystianmarekkoszowski33576 жыл бұрын
Szacun. Wnęki śnią mi się po nocach. Dla Tych Którzy zaczynają swoją przygodę jest to bardzo dobry poradnik. Uczniowie lakiernictwa patrzajcie !!! Kiedyś takie rzeczy można było tylko oglądać a nikt nie tłumaczył. Albo tylko mi, nikt nie tłumaczył... mi się podoba.
@adrianwesoy72137 жыл бұрын
Śledzę kanał prawie od początku i bardzo dużo się nauczyłem. Jesteś osobą doskonale zorientowaną w wielu tematach.Filmik ten jednak skłania do wielu błędów lakierniczych min. szpachla ciągnie wilgoć i kładąc na gołą blachę powstanie korozja.Podkład akrylowy nie odizoluje tego gdyż nie tworzy szczelnej powłoki. Ogladając materiał o polerowaniu rys, szlifujesz okrężnymi ruchami co jest kolejnym błędem.Szlifujemy zawsze "na krzyż" przód-tył a następnie prawo-lewo :) Bardzo ciekawe materiały i czekam na kolejne.Dziękuję bardzo za poświęcany czas
@vegasgame15596 жыл бұрын
BRAWO, dobry film, bardzo dobry film w odróżnieniu od filmu w którym testujesz skręcanie i wytrzymałość materiałów. Każdy krok po kroku pokazany, mówiony, dobry materiał szkoleniowy!
@mateuszwecawowicz18473 жыл бұрын
Jak zawsze propsuje twoje filmy to zostań przy silnikach 💪 bardzo dużo błędów, chociaż by samo szlifowanie. Ale człowiek uczy się na błędach!
@aristonik91722 жыл бұрын
Masz rację ale najlepiej uczyć się na czyiś błędach
@barthec7 жыл бұрын
Siema Michu jak lubię twoje wszystkie odcinki to tutaj była prawdziwa amatorka nigdy nie kładzie się szapchli na gołą blachę!!! Taka robota jak pokazujesz to na max 2 lata i element dodatkowo zardzewiały. Prawidłowy proces technologii naprawy powłoki lakierniczej powinien po wyszlifowaniu na gołą blachę zostać nałożony podkład epoksydowy dwuskładnikowy lub gdy jest rdza Wash Primer epoksydowy. Na to dopiero idzie szpachla i dalej zgodnie ze sztuką.
@Milosnicy4Kolek7 жыл бұрын
Wiele firm lakierniczych oferuje podkłady epoksydowe, które są zalecane do nakładania na gołą blachę jako zabezpieczenie antykorozyjne. Na tego typu podkłady można szpachlować, ale warto najpierw sięgnąć do karty technicznej szpachlówki i sprawdzić jakie są zalecenia producenta. Na rynku mamy szpachlówki o różnych włąściwościach i przeznaczeniach. Wiele szpachlówek faktycznie WYMAGA położenia podkładu epoksydowego. Jego działanie jest nie do przecenienia! Jest super produktem i jednym z niewielu, który możemy położyć pod szpachlę, a który da nam zabezpieczenie antykorozyjne. Jeżeli stosujecie, brawo. Chętnie podjadę do pierwszego z brzegu warsztatu i sprawdzę czy ma taki produkt i go stosuje. Jednak na rynku znajdują się i takie produkty, które nie wymagają położenia podkładu epoksydowego, a korozja w miejscu naprawy nie pojawi się. Szpachla, która została zastosowana podczas prac w filmie, to przetestowany i zatwierdzony przez producenta materiał (w tym wypadku 3M, lecz jest to produkt, który posiada w ofercie wiele firm). Musimy wiedzieć z czym pracujemy. Seria ma na celu przedstawienie nowoczesnego, dzisiejszego podejście do kwestii blacharstwa i lakiernictwa, z pełnym wykorzystaniem innowacyjnych produktów, które oferuje nam rynek. Producent gwarantuje, że tak zastosowany produkt nie spowoduje korozji na naprawianym elemencie. W wypadku wykorzystanego w filmie produktu - przy poprawnie oczyszczonej blasze, wyczyszczonej do żywego z nalotów korozyjnych, zastosowanie warstwy epoksydowej odbywa się na własną odpowiedzialność. W tym wypadku jest to po prostu niewskazane. Zainteresowanych odsyłam do karty technicznej, gdzie między innymi dowiecie się, że jest to produkt przetestowany i zaaprobowany do użycia na oczyszczoną stal, stal galwanizowaną czy aluminium. Takie rozwiązania to żadna ekscentryka, stosuje się je powszechnie wśród dużych producentów, w zależności od technologii np. w serwisach klasy A czy B. A tak na marginesie pamiętacie, że pokryłem cały naprawiany fragment elementu podkładem antykorozyjnym? Zrobiłem to po to, żeby po pierwsze zabezpieczyć szpachlę przed wilgocią, a po drugie, aby zabezpieczyć antykorozyjnie miejsca wokół szpachli, będące gołym metalem. Zmiany w technologii blacharsko-lakierniczej są ogromne, co i raz słyszymy o nowych, bardziej innowacyjnych produktach. Tak jak skończyła się era szlifowania szpachli na mokro, tak uwierzcie, że naukowcy badają i testują szpachlę, którą można kłaść na goły metal. Sprawdź, zanim się wypowiesz!
@kporo167 жыл бұрын
Cześć Michu Fajna serja bede obserwowal. PS . To bardziej z lakierowania ale taka ciekawostka oile ktos w to uwierzy. A mianowicie Miałem wujka ( ŚP ) On z zamilowania i hobbystycznie zajmowal sie blacharka i lakierowaniem aut Tu masz racje z przygotowaniem wszystkiego On potrafil garaz przerobiony na powiedzmy lakiernie 3 dni przygotowywac zanim zaczol w ogóle malowac samochud 1 dzien , mycie pustej lakierni 2 dzien wprowadzenie auta do srodka i sprzatanie wycieranie nawet opony musialy byc umyte 3 dzien nagrzewanie i uwaga, lub oziebianie pomieszczenia Na dzien 4ty dopiero malowal . Raz pamietam dzewo mu sie zwalilo na lakiernie za dużo sniegu lodu itd w zime Auto przygotowane do malowania nie ucierpialo ale trzeba bylo na zewnątrz wyprowadzic Wiesz co zrobil , powiedzial Trudno jakos damy rade Byla to zima na dwoze z - 20 nieschodzilo Auto stalo 4 dni na mrozie na 5ty bylo -28 a on wytargal kompresor i wszystko do malowania + dwie potezne gazowe nagrzewnice skierowane byly na kompresor i węże podlaczone do pistoletu w odpowiedniej odleglosci oczywiscie W domu rozrobil lakier i zaczol malowac na dwoze Samochud mojego ojca duży fiat 125p Przypomne -28 i sloneczny dzien Zaczol okolo 10tej 11tej Skonczyl 3 godziny puzniej Auto stalo jeszcze 2 dni na mrozie i "schlo" Efekt po poskladaniu i umyciu nawoskowaniu itd itp Był masakryczny !!! Ciemna czerwień, lakier lustro jak w lustrzankach . Nikt nie wierzył , że w taki sposób to wszystko bylo przygotowane chcac niechcac i pomalowane Nie wiem czy to przeczytasz a tym bardziej mi uwierzysz i oczywiscie inni miłośnicy. Pozdrawiam serdecznie i czekam na nastepne odcinki ...
@dariuszsienski47355 жыл бұрын
Dzięki wielkie właśnie robię sobie zaprawki przy samochodzie i twoje rady mi się przydały aczkolwiek robię na odjeb z reguły więc sobie daruję pewne rzeczy 😄
@sebastiannowini55587 жыл бұрын
elegancko przyda się w nadkolach w mojej astrze
@Bart3cki987 жыл бұрын
Spoko materiał, bardzo mi się przyda twój film Michu bo będę robić to przy swoim aucie :D Wielkie dzięki za dobre objaśnienie wszystkiego jak co robić!
@plati875 жыл бұрын
Jestem laikiem a wiem, że przed szpachlą zawsze epoksyd leci :) o reszcie pracy się nie będę wypowiadał choć ja robię inaczej ;) hehe
@jonybrawofx7 жыл бұрын
HIFI STEREO SZPULOWIEC MOJEGO DZIECINSTWA...POZDRAWIAM I OGLADAM KAZDY ODCINEK ...DUZO WIEDZY I CIEKAWYCH INFO JESTESCIE MEGA EKIPA ..
@jacekztelelefonu7 жыл бұрын
Konkretnie to rozszlifował. Wraz z ocynkiem.
@kamillendzion9207 жыл бұрын
Ja jako lakiernik bym tego do lakierowania nie przyjął, podkład w sprayu jedynie na przecierki podczas obrabiania akrylowego, nie wiadomo co to i czy się nie będzie ważyć, poza tym na gołą blachę epoksyd lub surfacer, i w takich rękawiczkach to nie czuć co w ręku trzymasz a co dopiero wyczuć płaszczyznę maski :) kostka tez nie trzesz w jedna stronę bo po pierwsze nie będzie zbyt równo a po drugie robi się to na krzyż żeby wycinać rysy i szybciej szlifować, ewentualne drobne nierówności wycinasz potem z podkładu a na dziurki jeśli je pominąłeś to nitrówka
@paulinalipkowska1076 жыл бұрын
TAK PODKLAD JEDNO SKLADNIKOWY W SPRAJU TO STRATA CZAU NA POPRAWKI WSZYSTKO SIE WAZY I GRYZIE.TOTALNA LIPA
@marcink34306 жыл бұрын
Dobrze prawisz łysy :D Pracowałem kiedyś na lakierni samochodowej i potwierdzam fakt że watro coś takiego samemu zrobić. Nawet lakiernicy czy blacharze z wieloletnim stażem w zawodzie olewają sprawę i robią na odpieprz. Oczywiście nie twierdze że każdy tak robi ale jak chcecie mieć pewność że jest dobrze zrobione i zaoszczędzić to lepiej samemu sie zabrać do roboty a łysy yoda was poprowadzi :D
@bunkr237 жыл бұрын
Super! Czekam na resztę odcinków tej serii. Dziękuję za takie filmy, pomagają!
@avant1242 жыл бұрын
Profesjonalni blacharze w uznanych serwisach stosują zarówno metodę bezpośrednio na blachę jak i z przełożeniem epoksydem. Wszystko zależy od parametrów technicznych materiałów ,stanu blachy i miejsca wykonywania naprawy. Pozdrawiam blacharzy używających najdroższych materiałów:):):)
@STRICTEJOB7 жыл бұрын
OJJ ALE CUDUJESZ W TYM ODCINKU. . SZCZERZE WYKITOWAŁEM JUZ Z PONAD SETKE AUT I KILKA ZABYTKOWYCH WIEC WIDZE TU TYPOWO PRZEDSTAWIENIE NAPRAW I W SPOSOB ZNACZNIE DLUZSZY I WCALE NIE GORSZY. . . Apropo mieszania szpachlu na wadze . . Pracowałem z okolo 14 osobami w tym fachu przez około 10lat i zaden nie mieszal utwardzacza i szpachli na wadze. . heh no z tym poleciales . . i jeszcze uzywanie maszynki na tym filmiku.. Zupełny brak doświadczenia w jej prowadzaniu. ;p No ale i tak subek i łapeczka w górę :) I zachęcam zerknąć moje produkcje w tym fachu ..
@Alex-jm4hp7 жыл бұрын
estebes 777 ładna mazda.
@STRICTEJOB7 жыл бұрын
hehe e tam mały ulepek ;p taka mazda taki blotnik to pikus ;p najgorsze są zabytki a zwłaszcza poprawki jak ten garbus hot rod co mam w filmikach...
@TakaShiGUREEDO7 жыл бұрын
Bardzo podoba mi się inicjatywa
@jangrzywacz49157 жыл бұрын
Zawsze z Twojego filmu jakąś zajebistą nutę wyniosę :p tym razem 6:35. Dzięki!
@Mateusz16v7 жыл бұрын
Uczysz fuszerki.. Pod szpachlowanie i każda kolejna warstwę szpachli czy podkladku powinno się zagladzac drobniejszym papierem.. Potem na wiosnę maska się nagrzewa od słońca wszystko siada i robi się lodowisko bo komuś nie chciało się zagladzic..
@WuuuEn7 жыл бұрын
No wlasnie, jak z tym jest? ja slyszalam wersje, ze nie szlifuje sie zbyt wysoka gradacja bo szpachla nie osiadzie ;| jednak w innych zrodlach leca z ta gradacja coraz wyzej. Kazdy mowi i pokazuje co innego o.O
@shiroikuma7707 жыл бұрын
WuuuEn - im większa chropowatość tym lepsza przyczepność. Ale co za dużo, to nie zdrowo. Czasem lepiej wziąć na wyczucie jak się nie ma doświadczenia. Ja pod malowanie stal (czarna lub nierdzewka) traktuje max 240 i jest ładnie gładko. Ze szpachlą myśle, że jest podobnie.
@WuuuEn7 жыл бұрын
Shiroi Kuma zloty srodek? ;)
@shiroikuma7707 жыл бұрын
Niom. Najlepiej sprawdzić doświadczalnie. Blacharz nie jestem, więc nie wiem jak tam z przyczepnością szpachli, ale pod malowanie 240 jest ok. Albo niech się inni, doświadczeni wypowiedzą. Ja po 80 na pewno bym nie szpachlował :)
@WuuuEn7 жыл бұрын
Shiroi Kuma nie no tez bez przesady z ta 80 :P dylematem jest raczej gorny prog ;)
@szybkomysle7 жыл бұрын
Po to Bozia dała oko żeby robić na oko ;D Świetny pomysł na serię Łysy , czekam na nastepne odcinki
@BartasVAG7 жыл бұрын
Świetny odcinek wszystko wytłumaczone krok po kroku .Pozdrawiam;)
@danielhryniuk41657 жыл бұрын
Świetnie mordo mimo że wszystko to wiem bo zajmuje się mechanika , a kiedyś odrobinę blacharka i lakiernictwem to.milo się to ogląda :) będę oglądał dalej łapa w górę leci . Rozwijaj to dalej idziesz w dobra stronę :)
@grzegorz25163 жыл бұрын
Dzieki za taki program kolego
@janusznietypowy92927 жыл бұрын
Witam. Jeśli to ma być poradnik zgodny z technologią szpachlowania to przed szpachlą kładziemy podkład epoksydowy na gołą blachę aby zabezpieczyć ją antykorozyjnie ponieważ zwykłą szpachla nie ma takich właściwości co do reszty nie mogę się przyczepić, dobra robota ;) (y)
@dziczeqx51957 жыл бұрын
Michu,, pomocny odcinek czekam na kolejne z tego tematu.
@piecho967 жыл бұрын
Co do szpachlowania jeszcze jak miałem praktyki na mechanika szef nas też uczył szpachlowania i robiliśmy to naprawdę dokładnie zazwyczaj 3 warstwy szpachli czasami więcej kładliśmy żeby było równo i były orginalne skoki i spady co mierzyliśmy. Cały samochód po dachowaniu który kiedyś był robiony i nie był wcale brzydki. Jak dla mnie spoko odcinek czekam na całą serię i na ten twój plan taniej lakierni
@htsprayworks75017 жыл бұрын
Ogólnie filmik pomocny dla osób które chciałby samemu przygotować dla lakiernika element mam kilka zastrzeżeń :) Szpachlówki na gołą blachę się nie kładzie. Powinno się to odizolować epoxydem a benzyną ekstrakcyjna to sobie pięknie naniosłeś tłuszczu jeszcze więcej niż było. Polecam zmywacz sylikonowy. W dodatku na pokrywy silnika powinno się stosować szpachlówkę z pyłem aluminiowym. Lepiej oddaje ciepło i później nie siada (o ile była dobrze zaaplikowana) I z tymi sprayami 1k to bym uważał bo możecie czymś takim lakiernikowi narobić więcej roboty. One są robione na innych rozcieńczalnikach i gryzą się podkładami 2k. Do takiej chwilowej izolacji to może się nadać podkład spray epoxydowy (np spectral under 395)
@738KM5 жыл бұрын
Bardzo fajnie Michu Fajna seria się zapowiada szczególnie dla osób które mają jakieś pojecie teoretyczne ale prawie nic praktycznego
@hubcior117 жыл бұрын
Łysy jeśli nie ma korozji to nie trzeba jechać do blachy , lekko szlifujesz miejsce dookoła uszkodzenia a w środku jak nie masz dostępu to włókniną można przejechać, ogólnie to chodzi o to żeby zrobić rysę dla przyczepności szpachli . I jak ci koledzy pisali na gołą blachę nie dajesz szpachli tylko grunt epoksydowy albo w przypadku rdzy ( chyba że piaskujesz) to jakiś brunox czy cus innego . Pozdro :)
@KrzysztofHH7 жыл бұрын
Super pomysł! Napewno sie przyda w domowym majsterkowaniu.
@Alex-jm4hp7 жыл бұрын
Kiedy odcinek jak wstawić ćwiartkę albo dupę z dachem??
@saatapraata52127 жыл бұрын
Artur Alex Michu się boi i pojęcia nie ma gdzie migomat się włącza😄
@nyrafas7 жыл бұрын
Czkawki dostalem xD temat zacny :D
@kamlociarz7 жыл бұрын
Ja mam nadkola na tyrytytki polecam
@son787 жыл бұрын
Brawo. Prędzej czy później temat się przyda 😉
@krystianmakowski18457 жыл бұрын
u mnie na lakierni nie używa się np tego epoxyd, tak sam jak tej wagi do szpachli, dajesz na oko 3% i jazda. tylko też jak rozcinasz maszyną to na płasko się staraj bo tak to rantów narobisz i przyps, a tak to zajebisty pomysł na serie :D
@wrapmajk27707 жыл бұрын
Michu tylko jedno można powiedzieć 😎 Progressss 👍
@DjStikerS7 жыл бұрын
Bardzo fajny film właśnie zabrałem sie za szpachlowanie swojego samochodu :)
@misterdui65277 жыл бұрын
Widzę że kanał idzie coraz w lepszą stronę :D Przez wasze kilka poradników zaoszczędziłem trochę kasy bo sam mogłem zrobić a nie oddawać do kogoś ;) Życzę powodzenia i pozdrawiam :D
@adamz-m12057 жыл бұрын
nie chce nikogo poprawiać ale zmywacz antysylikonowy by się przydał zamiast benzyny ekstrakcyjnej
@SvensonGielen7 жыл бұрын
Oo widzę w tle polski magnetofon szpulowy OPUS :) Taka rada odnośnie tego sprzętu - przełącznik prędkości przełączyć na pozycję środkową, bo jak jest na skrarnych to gumowa rolka zmiany prędkości wałka dociska do niego ciągle i tym samym odkształca się. Podobnie z wciśniętym przewijaniem ;)
@obywatelcane67756 жыл бұрын
Swojego Poloneza nigdy nie szpachluję. Tylko szczota druciana, zeszlifować wszystkie purchle, wytrawić fosolem na to minia ołowiana [pokost + proszek Pb & terpentyna]. Wszystko to zamalowuję zwykłą olejną a w przypadku dołów drzwi poniżej listwy bitgumem. Może i nie jest to jakoś super estetyczne, na handel ale też rdza nie pojawia się znowu w tych samych miejscach. Ten olej w połączeniu z ołowiem wchodzi w reakcję z ogniskami korozji, wytwarza się coś w rodzaju szkliwa i korozja dalej nie postępuje. Wżery oczywiście pozostają, jest nierówna powierzchnia no ale wóz ma jeździć a nie wyglądać :-D
@Gr3y.b6q7 жыл бұрын
Jeśli chodzi o plastiki. Popękany lakier szlufujemy do "golego". Istnieją szpachle specjalne do plastiku, jeśli o to chodzi, także nie tylko jakiś klej, zawsze coś taniej, ewentualnie cienko uniwersalna. Na zderzaki normalnie akrylowym podkładem, chyba że mamy przetarcia do samego plastiku, to dajemy grunt do plastiku i na to akrylowy bez szlofowania. Ogółem uważam ze seria przydatna ;)
@szymon11137 жыл бұрын
na goła blachę najpierw epoxyd a później szpachla ;)
Dokładnie, jak Łysy chce edukować to niech robi to jak należy!
@danielhryniuk41657 жыл бұрын
Niekoniecznie , zależy jakiej szpachlowki uzyjesz
@fear19107 жыл бұрын
Dokładnie, skoro robisz naukę dla innych to robić to jak się należy. Ogólnie to wszystko idzie nie w tym kierunku. Michu zobacz swoje pierwsze filmiki i wyciągnij wnioski... wróć do korzeni.
@michael2502917 жыл бұрын
dobra uwga
@walec73437 жыл бұрын
Czekam na odcinek z wyciągania. Tym czasem łapa w górę
@radekosiecki38537 жыл бұрын
Megaaaaa ! Czekam na kolejny odcinek ! Oby tak dalej , wiele się człowiek uczy z tak zajebistego kanału. Michu szacunek.
@szymon34784 жыл бұрын
Łysy, przy takim kacie szlifowanie jedynie bardziej powyzynasz i będą większe rysy i nierówności. A jak się szlifuje do zera (blachy) to lepiej więcej miejsca w okół i później poprawic to papierem 120,180,240,400,1000(1000 na mokro) i później malować nasinas (mokro w mokro) lub robić podkład i matować podkład i malować normalnie, lecz mokromokro jest szybciej i taniej a też wychodzi dobrze. Wiem to wszyskto gdyż mój tato jest lakiernikiem i często dorabiam sobie u niego w pracy pomagając mu.
@dariuszjagodzki46574 жыл бұрын
Fajna koszulka 👍 Ciekawy film
@wojciechkowalski91507 жыл бұрын
Siema, ja to robie inaczej, szpachle docieram na krzyż zeby rysy wycinać, co do tego czyściwa by nie pyliło to oki, ale wspomniec trzeba o sciereczkach ANTYSTATYCZNYCH, one właśnie zbierają wszystki pyłki i śmiotki które zostawiło czyściwo, kosztuje ona ok 3zł ale jest mniejsze ryzyko wtrąceń czy to w podkładzie czy lakierze, pozdro
@xdzordzx7 жыл бұрын
świetny odcinek, na taką serie czekałem
@chillhood22797 жыл бұрын
seria jak najbardziej dla mnie bo chcę zrobić u siebie blacharkę a nie mam pojęcia jak się za to zabrać i ile to będzie kosztować.
@radosawsobieszczyk64607 жыл бұрын
Pomijając już kwestie zabezpieczenia blachy przed szpachlowaniem, to widać tutaj inne błędy. Niepotrzebnie tak głęboko schodziłeś polerką. Polerką, której z zasady nie przechyla się aż pod takim kątem, bo właśnie wtedy powstają "doły". Jeśli nie leczysz rdzawek i tylko likwidujesz głębsze rysy, to wystarczy dojść do oryginalnego podkładu - wtedy mamy pewność, że nie przetyraliśmy oryginalnych zabezpieczeń. Druga kwestia - za dużo szlifowane na jeden raz. Szpachla siada i to nie po 20-30 minutach, bo wtedy wysycha jedynie częściowo. Nakładanie jej na raz jest możliwe tylko przy bardzo płytkich wgnieceniach - powyżej 2 mm potrafi się "zapowietrzyć" i przy szlifie powstaną mikro-wyrwy. Trzecia sprawa - naprawdę nie dało Ci do myślenia to, że co prawda wgniotkę uzupełniłeś, ale obok dotarłeś do gołej blachy, czyli innymi słowy - że brakuje tam całkiem sporo "materiału" ? Po spryskaniu matowym podkładem wydaje się, że jest ok, ale gdy na to położyłbyś lakier i klar, to wtedy dopiero wychodzą "góry & doliny". Czwarta sprawa - zbyt niskie gradacje papieru ściernego - łatwo zebrać za dużo materiału oraz naruszyć spójność jego wierzchniej warstwy. Powyższe piszę nie jako lakiernik, ale osoba, która bawiła się w to samodzielne i przy pierwszym podejściu w podobny sposób spaprała temat ;)
@matthewmarc9737 жыл бұрын
zapowiada sie zajebista seria!! Pozdro Michu
@piotrgas73377 жыл бұрын
Spoko odcinek, ciekawe wstawienie w tle ROCKS'A, a za szlifowanie FESTOOLEM szacun, używam na codzień narzędzia klasy premium. Szkoda tylko że zabrakło kwestii zabezpieczania blachy po szlifowaniu (dla zwykłego majsterkowicza wystarczyło np brunox wspomnieć), no i gdzie kwestia papierów z gradacją wyżej jak 1000. Mam nadzieję że wątek się rozwinie i coś niecoś będzie uzupełnione. Także łapa w górę.
@MrDesperadoTV7 жыл бұрын
Bardzo fajny odcinek. Takie coś się fajnie ogląda, prosto i na temat. O niebo lepsze niż odcinki, w których schodzisz z głównego tematu i zaczynasz się "mądrzyć" na temat życia( nie znam się, więc wypowiem się). Nie mam nic do hejtowania polskiego cebulactwa, bo to trzeba tępić, ale wg mnie powinieneś coś takiego nagrywać na drugi kanał, który jest mniej oficjalny. Tutaj bardzo fajnie się sprawdza profesjonalne podejście do tematu. To tylko taka moja subiektywna opinia, ktoś inny może mieć inne odczucia.
@shiroikuma7707 жыл бұрын
Michu, nie szlifuj kantem, narobisz sobie dziur i nacięć, a co za tym idzie - dodatkowej roboty. Ja wiem, ze przyjdzie szpachla, bla, bla, bla, ale nawyk Ci zostanie i będzie się na Tobie mścił przed długi czas. Szlifuje się na płasko, po to własnie papier ma cała powierzchnię ścierną, a nie tylko kawałek na obrzeżu. Później robiłeś to już dobrze. A poza tym... jak ściągnąć aluminiowy próg pod drzwiami w Mondeo MK3 z 2001r.? Ten z logiem... w rogu zrobił mi się kalafior, i chcę to usunąć, zanim będą poważniejsze straty. Pozdro :D
@DYMCAR967 жыл бұрын
Michu oby tak dalej. Takie filmy sa potrzebne.
@Dominator26667 ай бұрын
Podpowiedz mi proszę czy jak położyłem podkład to jeszcze używać jakiegoś papieru przed właściwym lakierowaniem?
@jednoreki6667 жыл бұрын
No to jeszcze jedno pytanie. No bo słyszałem, że pod szpachlę też się daje podkład. A wynika to z właściwości szpachli, która przepuszcza wodę. Słyszałeś coś o tym? Możesz coś więcej na ten temat powiedzieć?
@Skin0Gra7 жыл бұрын
Super seria. Z zaciekawieniem będę oglądał :)
@HunterRageGameplay7 жыл бұрын
super sprawa ;) czekałem na tego typu serię ;)
@seba8285 жыл бұрын
Trzeba wziąść pod uwagę to jaka jest duża wgniota, ile za element i jak z klientem było uzgodnione. Zgadzam się z komentarzem "najpierw epoksyd później szpachel" ale zapomniałeś dodać że jeżeli element był wstawiany na mowy "spawanie" to trzeba użyć kleju epoksydowego na ewentualne dziurki po pokładzie żeby wilgoć nie dochodziła do szpachli
@AnserEnjoyer7 жыл бұрын
Serio waga do urabiania szpachli? Mało rozgarnieta osoba jesli pokazesz jej ile czego dac, urobi dobrze szpachle. Druga sprawa szpachlowanie, nie dosc ze na gola blache to do tego zaszpachlowales tak slabo ze masakra, porobione zadry ktore pozniej przeszkadzaja w szlifowaniu szpachli. Po trzecie szlifowanie szpachli, takie ruchy jak ty robisz to nadaja sie ale do tarcia chrzanu w poludnie, szlifuje sie na krzyz, jesli szlifowalby ktos tak jak ty to moze narobic doleczkow od chuja po kostki... szlifowanie powinno sie kontrolowac reka, sprawdzajac czy nie ma dolkow, do tego puder kontrolny i robota zrobiona wtedy super! Juz nawet nie chce gadać o reszcie czynnosci bo wiekszosc zrobiles zle. Malo ktory lakiernik przyjmie ci taki element do lakierowania bo nie wie jak zrobiles wszystko przed nim i nie bedzie chcial zebys pozniej narzekal ze cos jest zle i roznosil zla opinie o nim bo pewnie wszystko zrobil dobrze tylko zawiniłeś ty. Nie rób czegoś czego nie umiesz.... pozdro
@arturwiniarski96557 жыл бұрын
Łukasz Stanisławowski Masz rację, samo szlifowanie na krzyż i klocek trzymać pod ukos ↖️ a nie tak jak w filmie ⬆️
@xRideqx7 жыл бұрын
Widać ze chłop robi to pierwszy raz
@AnserEnjoyer7 жыл бұрын
Rider nawet gadal ze drugi albo trzeci... ale jest tylu lakiernikow i blacharzy ze mogl ten odcinek lepiej przygotowac...
@Daniel-ol9rl7 жыл бұрын
To tylko łysy nie Chris kubeczko musiał to spierdolić
@chwila54957 жыл бұрын
Panowie Michu sam powiedzial ze robi to 2- 3 raz wiec sie nie czepiajcie poza tym to jest tutorial dla osob ktorych wartosc auto to max 10k zł bo inni oddadza do serwisu i nie beda sie bawic sami. Wg mnie film ok i mozna sie z niego cos ciekawego dowiedziec
@kacpereeek59266 жыл бұрын
Kocham walczyłeś maszyne i dopiero dotknąłes Błąd
@kubach38047 жыл бұрын
nareszcie o blacharce
@none-ek5mz7 жыл бұрын
bardzo fajny odcinek
@polski_hagrid7 жыл бұрын
no to na wiosnę wywieszam szyld blacharstwo i lakiernictwo
@elterslow84697 жыл бұрын
Siema Michu, filmik bardzo pomocny na poczatek i za to kciuk/lapa w gore, dodatkowo mam mala prosbe czy moglbys dorzucac w opisie filmu utwory jakie uzyles?
@mateusz35937 жыл бұрын
Stara dobra szkoła, uczcie się bo Michu wiecznie żył nie będzie! Michu z całym szacunkiem żyj jak najdłużej, ale na gołą blachę pierw epoksyd-żeby flota w kielni zgadzała i ruda szmata nie dostała-niech moc będzie z Tobą 😁
@RedFoxLive.s.a7 жыл бұрын
Dobre odcinki. Czekam na kolejne części ;)
@bmwgrudziadz92867 жыл бұрын
Na gołą blache najlepiej podkład epoksydowy, szpachla od gołej blachy może odstrzelić. Tu niech już się wypowiedzą znawcy tematu, czy szpachla na podkład epoksydowy czy akrylowy. Z tego co pamiętam podkład akrylowy na epoksydowy, nakłada się po około 24h, gdyż kurczący się podkład akrylowy, może spowodować mikro pęknięcia na epoksydzie, nie do końca utwardzonym, a jak jest ze szpachlą nie wiem.
@Milosnicy4Kolek7 жыл бұрын
Wiele firm lakierniczych oferuje podkłady epoksydowe, które są zalecane do nakładania na gołą blachę jako zabezpieczenie antykorozyjne. Na tego typu podkłady można szpachlować, ale warto najpierw sięgnąć do karty technicznej szpachlówki i sprawdzić jakie są zalecenia producenta. Na rynku mamy szpachlówki o różnych włąściwościach i przeznaczeniach. Wiele szpachlówek faktycznie WYMAGA położenia podkładu epoksydowego. Jego działanie jest nie do przecenienia! Jest super produktem i jednym z niewielu, który możemy położyć pod szpachlę, a który da nam zabezpieczenie antykorozyjne. Jeżeli stosujecie, brawo. Chętnie podjadę do pierwszego z brzegu warsztatu i sprawdzę czy ma taki produkt i go stosuje. Jednak na rynku znajdują się i takie produkty, które nie wymagają położenia podkładu epoksydowego, a korozja w miejscu naprawy nie pojawi się. Szpachla, która została zastosowana podczas prac w filmie, to przetestowany i zatwierdzony przez producenta materiał (w tym wypadku 3M, lecz jest to produkt, który posiada w ofercie wiele firm). Musimy wiedzieć z czym pracujemy. Seria ma na celu przedstawienie nowoczesnego, dzisiejszego podejście do kwestii blacharstwa i lakiernictwa, z pełnym wykorzystaniem innowacyjnych produktów, które oferuje nam rynek. Producent gwarantuje, że tak zastosowany produkt nie spowoduje korozji na naprawianym elemencie. W wypadku wykorzystanego w filmie produktu - przy poprawnie oczyszczonej blasze, wyczyszczonej do żywego z nalotów korozyjnych, zastosowanie warstwy epoksydowej odbywa się na własną odpowiedzialność. W tym wypadku jest to po prostu niewskazane. Zainteresowanych odsyłam do karty technicznej, gdzie między innymi dowiecie się, że jest to produkt przetestowany i zaaprobowany do użycia na oczyszczoną stal, stal galwanizowaną czy aluminium. Takie rozwiązania to żadna ekscentryka, stosuje się je powszechnie wśród dużych producentów, w zależności od technologii np. w serwisach klasy A czy B. A tak na marginesie pamiętacie, że pokryłem cały naprawiany fragment elementu podkładem antykorozyjnym? Zrobiłem to po to, żeby po pierwsze zabezpieczyć szpachlę przed wilgocią, a po drugie, aby zabezpieczyć antykorozyjnie miejsca wokół szpachli, będące gołym metalem. Zmiany w technologii blacharsko-lakierniczej są ogromne, co i raz słyszymy o nowych, bardziej innowacyjnych produktach. Tak jak skończyła się era szlifowania szpachli na mokro, tak uwierzcie, że naukowcy badają i testują szpachlę, którą można kłaść na goły metal. Sprawdź, zanim się wypowiesz!
@dominikwasyk59307 жыл бұрын
Myślę że będzie dobra seria
@mechanik4297 жыл бұрын
Witam, zapomniałes jeszcze zareklamować szlifierkę firmy Mirka CEROS lub DEROS. Sprzęt godny polecenia!
@michnick87 жыл бұрын
Pytam jako laik, można było to jeszcze wyciągnąć z drugiej strony jakąś łyżką?
@HTakwarium2 жыл бұрын
Siema. Michu czy seria była kontynuowana? Bo nigdzie nie mogę znaleźć cz. 2?
@wojtas_9457 жыл бұрын
zajebiście że robicie takie serie taka fajna odskocznia od stricte czystej mechaniki pozdro :)
@piterlive755 Жыл бұрын
Można używać izopropanolu zamiast benzyny ekstrakcyjnej?
@Patryk777711 Жыл бұрын
Nie dajesz podkładu pod szpachlówka? Tak na golą blache można kłaść?
@jarosawguszuk3493 Жыл бұрын
A co zrobić jak po lakierowaniu podkładem robią się dołki.
@mateuszt19977 жыл бұрын
Zapowiada się fajnie :) Pozdrawiam
@drzasper10047 жыл бұрын
Michu ale jedno musze ci powiedzieć ż w takich rękawicach to możesz ewentualnie kłaść papę na dachu a nie szlifować
@waldemarszawua94265 жыл бұрын
nie znam sie a wypowiadam))))do papy zostan przy lakierowaniu i szpachlowaniu pape zostaw mi)))
@muzykanvm7 жыл бұрын
Michu! Bardzo wartościowy kanał, subskrybuję od pierwszych odcinków i zdania nie zmieniam. Widzę jedną rzecz do poprawy. Uwaga głównie do osoby zajmującej się montażem. Proszę używać limitera! W każdym odcinku gdzie pojawia się muzyka (czyli większość o ile nie wszystkie), jest ten sam problem. Kiedy Michu czy inni Panowie, czy Panie się wypowiadają głośność jest OK, ale każde wejście muzyki zmusza mnie do ściszenia, bo muzyka jest zdecydowanie głośniej niż "materiał głosowy". Z góry dziękuję za wysłuchanie mojej prośby. Myślę, że moje odczucia nie są odosobnione ;)
@DormiusOksivox2 жыл бұрын
Na razie zawodowo szpachluję ściany, więc pewnie i z autem bym sobie poradził 😜 Tak na serio, to chcę się zabrać za kilka wgniotek w moim aucie, tylko czasu brak 😔
@Lars_Rainer7 жыл бұрын
A czy jest jakiś kwas do odrdzewiania stali?Próbowałem fosolem ale nie daje rady...
@piotrminda90197 жыл бұрын
Szacun michu za Arię Uniry!!
@siwy34617 жыл бұрын
Łysy po raz kolejny pokazuje, że jest taki sam jak specjalista trytytkarz... dokładnie taki sam jak Ci, z których tak się śmieje. Słuchaj kolego, nic do Ciebie nie mam. Ale po raz kolejny odstawiasz fuszerkę i wprowadzasz zamęt. Chcesz coś pokazywać to albo się doinformuj, albo zaproś kogoś kto się zna. Na Boga, przestań chwytać się wszystkich tematów z dziedziny motoryzacji. Takiej osoby, która ogarnia wszystko po prostu nie ma. Zobacz np. na program "Samochód marzeń kup i zrób". Mają tam speców od tapicerki, alternatorów, rozruszników, skrzyń, tłumików itd. Chcesz się kreować na jakiś autorytet, to zacznij robić do porządku!
@BarekOfficial7 жыл бұрын
dobrze mowisz, wyjąłeś mi to z ust, ekspert od wszystkiego ;) prawda jest jedna... jak ktoś zna na wszystkim to znaczy, ze nie zna sie na niczym :) juz dawno te wypociny przestałem ogladac...
@boogiestyle207 жыл бұрын
Dobrze prawicie Panowie. Unsuby zaczną się zaraz sypać.
@wiktor17997 жыл бұрын
TVN ALERT
@saatapraata52127 жыл бұрын
Łysy leci na zgarnianie keszu ile i gzie i na czym tylko da się...reklamy, linki do stron i ogólnie promocja gówna byle za papierek zapłacono i tyle go obchodzi.
@czaro2217 жыл бұрын
ja nie pozjadałem wszystkich rozumów i nawet czasem Łysego oglądam, ale jestem lakiernikiem z wykształcenia i zawodu i jak patrze na to, to mi sie nóż w kieszeni otwiera..
@gabrielagoda67127 жыл бұрын
Nie odtłuszcza sie benzyną ekstrakcyjna ponieważ ma silikony w sobie tylko używa sie zmywacza silikonowego 😉
@Alex-jm4hp7 жыл бұрын
Chciałem to samo napisać 😉
@pioterha6 жыл бұрын
Może minęło 10 miechów, ale muszę się zapytać. Skąd informacja, że w benzynie ekstrakcyjnej są silikony? Czytałem karty charakterystyki kilku firm i była tam tylko mowa o niskowrzących frakcjach ropy naftowej (pentan, heksan, heptan), które odparowują w ciągu bardzo krótkiego czasu bez śladu. Poza tym niektóre zmywacze silikonowe mają prawie identyczny skład co benzyna ekstrakcyjna.
@STTofficial7 жыл бұрын
Widzę że szlifierka z dobrej firmy ;) !
@SK-XIII7 жыл бұрын
Siema Michu. Spoko odcinek...
@bartlomiejswierczynski79497 жыл бұрын
Michu a opowiesz cos moze o "szpachlowaniu olowiem" ? Pamietam ze kiedys ogladajac jakis angielski program o restaurowaniu samochodow nabaknieto cos o takiej technice, ale jej nie pokazano. Pozdrawiam
@sawikbmx7 жыл бұрын
Super pomysł na serie !!
@Elade_Crew7 жыл бұрын
Michu jaka szlifierkę rotacyjna ? Piła spalinowa, ewentualnie diax i lecisz z tematem.
@milczorek47817 жыл бұрын
Michu jeszcze parenaście takich masek i będzie coś z tego :P ja zamiast skrobać tą szpachlę (tym niebieskim hebelkiem) wziąłbym papier i ręcznie to napierdzielał ciągle to sprawdzając ewentualnie kogoś poprosił o sprawdzenie (jeśli wiem że coś już szlifował i ogarnia jak ma to być ) . Dłużej by zeszło ale inaczej by to wyglądało , z tymi zadrami to mają rację jednak bo później wychodzą kwiatki że są centki jakby czubkiem długopisa nakłuwał . Więcej nie piszę bo się nie chcę dopierniczać bo lepszy nie jestem :D
@WoznyVanlife7 жыл бұрын
Fajny i rzeczowy materiał. Daje lajka :)
@donek95207 жыл бұрын
pozdro łysy do odtłuszczania lepiej urzyć zmywacza do sylikonu odparowuje trochę dłużej ale benzyna ekstrakcyjna ponoć zostawia tłuste naloty
@donek95207 жыл бұрын
i epoxyd na gołą blache przed szpachlą i jest git wtedy
@VIPERMIKOLOW7 жыл бұрын
Silikon nie sYlikon
@piotrekwojcicki33917 жыл бұрын
Wszystko wszystkim ale szlifierke masz zajebistą :) lubie
@gerwazygie59347 жыл бұрын
Hehe nie znam sie , wiec wypowiem sie .
@micha.p43645 жыл бұрын
Wszystko fajnie tylko szlifując ręcznie szlifujemy krzyżowo .gdyż szlifując krzyżowo zacieramy rysy po szlifowaniu ., i możemy zacząć szlifowanie już od gradacji 220 kolejno schodząc o sto czyli 320 i finalnie 400 już przed samym podładowaniem. po wyschnięciu podkładu na mokro papierem 1000 lecimy miejsca zapodkładowane a pozostałą część maski papierem 2000. Pozdrawiam.
@humer957 жыл бұрын
jakie są marki godne polecenia sprzęgieł, koła dwumasowego do renault?
@KretusRex6 жыл бұрын
Gdzie część druga ja się uprzejmie pytam? maska rozjebana stoi w garażu i nie wiem jak dalej robić ;)