Skorzystałam z Pani ćwiczeń. Sprawiają dziecku radość i uczą. Dziękuję
@logospektrumkatarzynamatyasik2 жыл бұрын
Cudownie!!!
@martam80462 ай бұрын
Super 😊. Dziękuję
@karo230 Жыл бұрын
Dziękuję, bardzo przejrzyste informacje
@alicjacymbaluk81954 жыл бұрын
Super fajny materiał bardzo dziękuje.
@Ingalill_EwelinTe4 жыл бұрын
Polecamk proste kolorowanki, wydzieranki, albo np malowanie palcami, do tego robienie "ciastek" z ciastoliny i plasteliny, potem dopiero szlaczki, labirynty, laczenie kropek - zaczynalam od tego z dzieckiem i pomoglo. Co rpawda nie lubi pisania liter, woli pisac cyfry, ale dzieki cwiczeniom , nie wyjezdza prawie za linie, pieknie prowadzi kredke/olowek po sladach, szlaczki staly sie calkiem ladne. Dobrze i prawidlowo trzyma ołówek. Problem pojawil sie teraz jesli chodzi o zeszyt w kratke czy w 3 linie - syn ma 6 lat, czy to nie za wczesnie zaczynam? czy moze odpuscic? oczywiscie nie zmuszam na sile.
@logospektrumkatarzynamatyasik4 жыл бұрын
Jeśli ma Pani wątpliwość odnośnie gotowosci dziecka, warto skonsultować się z terapeutą ręki. Specjalista powinien określić, czy dziecko jest juz gotowe do pisania w liniaturze, czy może należy jeszcze pozostać na dużych arkuszach, dużych przestrzeniach.
@spokojnezycie23603 жыл бұрын
Bardzo wartościowy materiał, uświadomił mi kilka rzeczy, Pozdrawiam mama leworecznego syna
@logospektrumkatarzynamatyasik3 жыл бұрын
Bardzo dziękuję, cieszę się, że mogła pomóc.
@alitiasofia23362 жыл бұрын
SUPER..DZIEKUJĘ😉😊😘
@Raczyna3 жыл бұрын
strzelanie papierowymi kulkami okazało się przebojem. Musiałam tylko rękę przytrzymywać, bo ktoś próbował oszukiwać ;P ostrzelaliśmy z oparcia kanapy oddaloną o 2m ścianę oprócz tego codziennie też trochę wyklejamy mozaiki, chyba kupione w Tedi, klamerki sobie darowałam, bo wiem że ćwiczy z nimi na IS w przedszkolu (ma WWR)
@logospektrumkatarzynamatyasik3 жыл бұрын
:) Fantastycznie :)
@martapolak31913 жыл бұрын
Bardzo fajne pomysły
@logospektrumkatarzynamatyasik3 жыл бұрын
Cieszę się :)
@Naakisa Жыл бұрын
Bardzo proszę o informację, co mam ćwiczyć z synem. Ma 9 lat, ma problem z przetwarzaniem słuchowym. Pisać umie ładnie, ale tylko jak pisze po śladzie lub odpisuje z napisanego tekstu. Natomiast jak pisze z myśli, to traci literki, zmienia kształt liter, zapomina o pisaniu dużą literą, zapomina o kropkach. A całość jest niesamowicie ciężka do przeczytania. Mamy terapię logopedyczną, skupiającą się na przetwarzaniu słuchowym. A podawane przez Panią w filmie problemy u nas nie występują. Zasugerowano mi, żebym uczyła syna pisać drukowanymi literami. Ale sama nie wiem, czy w tym wieku jak już umie pisać standardowo to jest dobre rozwiązanie.
@logospektrumkatarzynamatyasik Жыл бұрын
Problemy Pani syna mają podłoże słuchowe, więc zmiana czcionki niewiele tu pomoże. Proszę zerknąć do moich wcześniejszych odcinków, które poświęciłam zaburzeniom przetwarzania słuchowego oraz ćwiczeniom funkcji syntezy i analizy słuchowej (dwie funkcje, bez których czytanie i pisanie jest niemożliwe). Polecam tez pozycje książkowe Dyslektyczne ucho, Kto posłucha, ten usłyszy itp. Proszę kontynuować terapię przetwarzania słuchowego we współpracy z logopedą.
@renatakubiak44752 жыл бұрын
Czy można poprawić pisanie u dziecka 12-letniego?
@logospektrumkatarzynamatyasik2 жыл бұрын
Pani Renato, skuteczność działań w takim przypadku zależy w dużej mierze od przyczyn trudności. Ciężko więc rokować tylko na podstawie wieku. Warto skonsultować się z terapeutą ręki. Powodzenia
@emiliakluba20913 ай бұрын
Polecam poszukac Elementarz opracowany przez Ewe Landowską (taki ze świnką). Nikt nie porusza tematu, że czcionka szkolna zaprojektowana przez Falskiego jest okropnie niewygodna. Biedne dzieci jak mogą staraja sie pisać tą źle zaprojektowaną czcionka. A w 4 klasie kiedy moga juz pisać dowolnie, wymyslaja wlasne pismo. Czionka Pani landowskiej jest zaprojektowana tak, żeby pisać ładnie i szybko. Nie wymusz sztucznych łączeń. Nauka pisania tą czionką to czysta przyjemność.