Як працює пам’ять і чому виникає дежавю? Нейробіологиня Вікторія Кравченко

  Рет қаралды 614

INSCIENCE

INSCIENCE

2 ай бұрын

Запрошуємо вас на захопливу лекцію про те, як працює наш найцінніший ресурс - пам'ять! На лекції нейробіологині Вікторії Кравченко ви дізнаєтеся, які бувають різновиди пам’яті та яку роль вони відіграють у нашому повсякденному житті, як нова інформація стає частиною нашої пам'яті, як формуються нейронні зв’язки та чому вони важливі для нас. А також з’ясуєте, що таке дежавю та мнемоніка. Дивіться, щоби краще зрозуміти, як працює мозок та як ми можемо покращити нашу пам’ять.
Сподобалася лекція? Підтримуйте проєкт на Патреоні: / science4kids
Або на Buy Me a Coffee: www.buymeacoffee.com/science4...
Шостий сезон лекторію ви можете слухати завдяки нашим партнерам - Фундації Білокінь, яка займається культурною дипломатією, розвитком освіти та підтримкою громадянського суспільства.
Дізнавайтеся про наступні вебінари, шукайте лінки на трансляції в Zoom і надсилайте домашні завдання в нашому телеграм-каналі: t.me/science4kids_inscience

Пікірлер: 5
@tori832
@tori832 2 ай бұрын
Дякую за лекцію😍🥰
@nickborzov4521
@nickborzov4521 2 ай бұрын
це як завжди , щось неймовірне !
@user-jq8pj6ey8i
@user-jq8pj6ey8i 2 ай бұрын
Дуже цікаво 😊
@lenaartemova1228
@lenaartemova1228 Ай бұрын
Намагалася малювати зірочку через відображення в дзеркалі. Це неможливо 😅 Чим ця вправа корисна для мозку?
@olenakompaniiets545
@olenakompaniiets545 Ай бұрын
Відповідь від Вікторії Кравченко: "Дзеркальне малювання (mirror tracing) - це зоровий і моторний тест, який передбачає вивчення нових рухових навичок. У цьому завданні учасники повинні накреслити фігуру (зазвичай це багатокутник, наприклад, зірка, ромб, квадрат або трикутник) і залишатися в межах подвійної лінії, при цьому бачити лише перевернуте відображення своєї руки в дзеркалі. Дзеркальне навчання відображає формування нових асоціацій між зором, повернутим на 180°, і рухом руки. Такий тест використовувався при обстеженні пацієнта Н.М. із пошкодженим гіпокампом для того, щоб зрозуміти, чи може він чомусь навчитись, не зважаючи на втрату довготривалої пам'яті. І такий специфічний вид завдання обирався тому, щоб точно не потрапити на якесь завдання, яке він вже виконував раніше, але не пам'ятає про це. Завдання вимагає від вас рухати олівець, щоб обвести схему зірки, дивлячись на свою руку лише як на відображення в дзеркалі. Така навичка зазвичай розвивається не одразу, а впродовж регулярних тренувань, зазвичай потрібно малювати по 10 зірок в день. При цьому потрібно впевнитись, що обстежуваний дивиться тільки у дзеркало і не бачить рухів руки безпосередньо. Експериментатор ретельно перевіряє кількість потраплянь за межі контуру зірки та час виконання завдання. При щоденному вправлянні така навичка формується за кілька днів, можете перевірити. Дослідження показують, що впоратися з цим тестом можуть діти в середньому після 8 років, оскільки потребує чіткого двонаправленого зорово-моторного усвідомлення простору (що дозволяє ефективно кодувати візуальну інформацію в рух у протилежних напрямках) порівняно з односпрямованим усвідомленням у дітей молодшого віку. Зрушення в зорово-моторному усвідомленні та контролі рухів відбувається приблизно у 8 років і встановлюється приблизно в 11 років. А от з першого разу намалювати зірку, дивлячись у дзеркало не виходить у більшості людей)) Julius, Mona Sharon, і Esther Adi-Japha. «A Developmental Perspective in Learning the Mirror-Drawing Task». Frontiers in Human Neuroscience, Vol. 10,March 2016. DOI.org (Crossref), doi.org/10.3389/fnhum.2016.00083."
КАРМАНЧИК 2 СЕЗОН 6 СЕРИЯ
21:57
Inter Production
Рет қаралды 437 М.
Indian sharing by Secret Vlog #shorts
00:13
Secret Vlog
Рет қаралды 55 МЛН
¡Puaj! No comas piruleta sucia, usa un gadget 😱 #herramienta
00:30
JOON Spanish
Рет қаралды 23 МЛН
Слова, які ми помилково віддали російській
16:52
Твоя Підпільна Гуманітарка
Рет қаралды 262 М.
Latest Nokia Mobile Phone
0:42
Tech Official
Рет қаралды 491 М.
Xiaomi Note 13 Pro по безумной цене в России
0:43
Простые Технологии
Рет қаралды 1,9 МЛН
Карточка Зарядка 📱 ( @ArshSoni )
0:23
EpicShortsRussia
Рет қаралды 332 М.