Як правильно порахувати допустиму кількість панелей для інвертора чи MPPT-трекера - показую приклад

  Рет қаралды 8,828

Bogdan Kushlyk

Bogdan Kushlyk

Күн бұрын

Пікірлер: 258
@galanyar6398
@galanyar6398 26 күн бұрын
Дякую за професійний і толковий коментар. На просторах інтернету один з небагатьох матеріалів, який розжовує базову тему, з якої треба починати монтаж своєі СЕС.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 26 күн бұрын
@@galanyar6398 будь ласка
@IBR1ZEI
@IBR1ZEI 2 ай бұрын
Дуже цікаве і корисне відео, дякую що ділитесь досвідом!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
будь ласка
@lukyanchukandriy
@lukyanchukandriy 2 күн бұрын
О, якраз сьогодні думав чи ще поставити панелей)
@wickeddill9425
@wickeddill9425 Ай бұрын
Дякую! Дуже зрозуміло. Дуже потрібна інформація . З повагою!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
будь ласка
@Shadow-ua.
@Shadow-ua. 2 ай бұрын
Дякую за корисну інформацію. Звернув увагу у відео, що ці технічні характеристики на старі моделі Deye. Нові моделі значно кращі візуально, а також в технічних характеристиках.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
там де рахувалось на 20 кВт інвертор - то на нову модель вже було, на SM2. але як не дивно для неї дані по напругах на МРРТ такі самі як і на 10 кВт на першу серію. лише по струмах суттєво розширено.
@Human-mj1xm
@Human-mj1xm 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk А що тут дивного, макс напруга визначається не моделлю чи роком випуску інвертора, а компонентами що там застосовані, а їх параметри(особливо по напрузі) стандартні і не міняються рік від року як моделі інверторів.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
ну я про те що могли б і компоненти нові вставити... але ж нема цього в цьому конкретному пункті по МРРТ
@Human-mj1xm
@Human-mj1xm 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk ставити замість 650В транзистори на 1200В - це вже просто зовсім інша модель буде, та й класи по напрузі зовсім інші, вже не зовсім для побутових потреб.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@Human-mj1xm та зрозуміло... пересічній сім'ї такого інвертора буде більш ніж достатньо.
@in_sane_v
@in_sane_v 2 ай бұрын
Коментар на підтримку каналу ) Дякую за підтвердження правильності моїх розрахунків і ходу думок!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@in_sane_v дякую і будь ласка
@majestif
@majestif 2 ай бұрын
Автор продовжує нас балувати годним контентом, дуже дякуємо! Щодо температурного рекорду, то Вікіпедія каже таке "The coldest temperature ever recorded in the city was −32.9 °C (−27.2 °F) on 11 January 1951."
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
може бути. значить перерахувати згідно з тими показниками, схему ви знаєте
@ua420
@ua420 2 ай бұрын
Я певен що цей рекорд був вночі. А треба дивитись в сонячиний південь, це десь на 5 градусів більше від мінімального рекорду для Києва
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
ну за посиланням що я надав у описі, -26.1 було зафіксовано 9 січня 2024 року о 8:36 ранку.
@vadim2905
@vadim2905 2 ай бұрын
​@@bogdankushlyk Норм! Брр...))
@MrRossi848
@MrRossi848 2 ай бұрын
В інструкціях до інвертора завжди написана максимальна допустима напруга, яку потрібно дотримуватися. потрібно вирахувати від сонячних панелей при міносових температурах напругу, давати запас 10-20% для інвертора. Сила струму не так важливо, але тоже не перевищувати на 20-30%, щоб не була дуга між контактами в інветрорі, хто зна чи плата лакована чи ні і яка відаль між дорішками. Він тільки зможе переробити ту яку дозволяють транзисторам в інварторі. Дякую за відео, змене лайк, і усім пережити цю зиму з електрикою.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
все буде добре
@pekaruk
@pekaruk 2 ай бұрын
Богдане, нарешті дочекались), дякую. Дуже гарно все пояснили
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@pekaruk будь ласка
@ua420
@ua420 2 ай бұрын
По струму можна перевищувати, просто буде PV oversizing. Можу свій приклад надати (станція вже 2.5 роки працює) Коли в сонячний день панелі теоретично зможуть видати 14A кілька годин в прохолдний день -- інвертор візьме свій максимум, в можму випадку це 12A. Панелі Leapton 600W, Інвертор EAST EA16KTSI. Така сама логіка як з акумулятором, він може видати 100A але якшо ви підключите зарядку телефона то буде віддавати 1A
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
так. але не зовсім так. все буде добре якщо воно працюватиме постійно і плавно протягом всього дня. а якщо почнуться стрибки з увімкненням/вимкненням - ой може бути цікаво.
@user-hw2md3oy5q
@user-hw2md3oy5q 2 ай бұрын
Все розжували і паклали нам в рот. Дякую за корисну інформацію.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
будь ласка
@Human-mj1xm
@Human-mj1xm 2 ай бұрын
Ситуація із струмом кз досить неоднозначна. Доречи, багато хто не розуміє, що струм кз для панелей і струм кз у "розетці" це зовсім різні речі. І автомат на 16А не відключить панелі від інвертора при кз десь на цій лінії. Тепер стосовно цього ж струму кз панелей для інвертора: необхідно залазити в схемотехніку і дивитись що ж там!? А там, якщо спрощено, стоїть DC-DC повишайка дросель-діод-транзистор. Далі знову ж таки у цієї схеми два режими роботи: напруга на стрінгу до приблизно 350В і вище цих 350В. Якщо напруга нижче, тоді цей DC-DC перетворювач працює в стандартному режимі і ніякий можливий запасний(надлишковий) струм ніяк зіпсувати не може! Але! Але, якщо напруга на стрінгу буде вища за умовні 350В(в різних інверторах дещо може відрізнятись ця напруга), перетворювач вже не працює і струм на пряму, не контролюючись перетворювачем іде одразу на спільну високовольтну шину постійного струму. І в цей момент, якщо стрінги можуть видавати багато, то струм може перевищити максимально допустимий для дроселя(за умови, що інвертор його споживає, скажімо на зарядку акумуляторів і на потужне навантаження будинку) і діода, що можуть і видати "білий папський дим" для заміни останніх. Якщо для інвертора з одним мппт входом це може бути не критично, бо діод може бути з достатнім запасом, то для інвертора з двома входами запасу по струму 2х і більше може не бути, що може призвести до фатального "білого диму" !
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
все саме так і є. мабуть тому на "одновходних" інверторах і не пишуть цю величину через запас. але все одно, я б більше ніж 2 масиви паралельно не підключав (тобто десь 2х18А Isc - то я вважаю критичною межею для малих китайських інветорів за умовних 300 баксів)
@torlova5107
@torlova5107 2 ай бұрын
Ви пишите, що надлишковий струм з панелей стає небезпечним для інвертора тільки у випадку перебільшення умовної напруги 350в. Звідси випливає, що увагу треба звертати якраз на цю напругу. Але! Як може пошкодити струм КЗ панелі (це коли накоротко замкнути вихід панелі) вхідні кола інвертора? Тобто, якщо одна людина замкне накоротко вихід розетки, то як це вплине на другу людину, що стоїть в коридорі?
@Human-mj1xm
@Human-mj1xm 2 ай бұрын
@@torlova5107 струм кз панелей відрізняється від струму максимальної потужності менше ніж на 1 А!
@alexeyko7356
@alexeyko7356 2 ай бұрын
Змонтував 9 панелей (джінко с) півтора місяця тому, по розрахунку виходить 472В, але по факту більше 460В не було - при умові майже холостого ходу, там 200ват споживання було. Думав, якщо буде добігати до 500В, то я буду, як жонглер навантаження, кидати (хату підтоплювати). Але з практики: останній тиждень суттєво похолодало і приморозки з ранку, і от мої панелі вже лупашать 492В і зловити момент, коли сонце виходить і різко зростає напруга і в цей момент підсадити обігрів -- не виходить. Поки акумулятора в мене не має, може з ним було б краще - він би в необхідний момент, коли розрядження брав би на себе навантаження... Наразі схиляюсь, що все таки треба 1 панель відключити, бо на дворі 0/-2...-3 і вже 492В (це те що я просто встигнув побачити), думаю що -5/-7 це точно за 500В буде... Таке питання, можна якось задіяти зв'язку 8 і 1 панелі? Може є технічне рішення?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@alexeyko7356 все правильно мислите. Ще 4-5 градусів вниз і вже критично для напруги буде. Одну панель можна виокремити і подати її на заряд АКБ через окремий контролер заряду
@roman_tsura
@roman_tsura 23 сағат бұрын
5.11 - ви сказали, що у випадку з інвертором Deye буде перевищено поріг по напрузі 500В, то все згорить. Для експерименту, який проводився 3 рази, взяли низьковольтний інвертор MUST-PV18-3224 VPM II у якого max solar voltage Voc=160VDC , і приїєднали до нього спочатку три панелі з Voc=41,2V. Інвертор запрацював без проблем. Додатково скажу, що на вулиці було температура 24С, сонячно, вересень 2024. Після додали ще три панелі послідовно, аналогічних параметрів. Інвертор відразу пішов у аварійне вимкнення, тобто спрацював захист без жодних наслідків. Те ж саме повторили тричі, з інвертором було все гараз. Захист спрацьовував. Думаю, що інвертор Deye, який є більш просунутим, повинен також легко справлятись з перевищенням по напрузі з фотовольтаїки і вимикатись захистом. Ось так коротко і не більше.Дякую.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 23 сағат бұрын
@@roman_tsura вже є відео (десь тиждень чи два тому вийшло на просторах ютуба) про те як горить Deye від перенапруги по сонячному входу. Так от - там було детально все розібрано і видно що конденсатори в тому конкретному інверторі розраховані на 630 вольт. Але це лише тому що Deye засунули цей запас в той інвертор. А який запас засунули в інший інвертор і чи засунули його - це вже питання. Хочете експериментувати - експериментуйте. Але і 500 вольт це дуже багато, це дозволяє вліпити як правило х2 панелей до потужності інвертора. Питання лише - а нащо вам ще більше?
@roman_tsura
@roman_tsura 19 сағат бұрын
@@bogdankushlyk я слідкую за оглядами на польських та англомовних сайтах і саме такий випадок було зроблено також і на Anenji 4200W 24 V другого покоління. Також відпрацював захист. Якщо не спрацьовує захист на вимкнення, то не тільки конденсатори вийдуть з ладу. Як на мене, захисти від перенапруги, перевантаження чи перегріву повинні спрацьовувати. Бо якщо їх немає, тоді зміст купувати такий інвертор. У випадку, який показано на youtube про Deye, перенапруга не була причиною аварії. Цей інвертор Deye був дефектним, і таким прийшов з заводу з Китаю. А весь недолік перенесли в іншу площину.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 12 сағат бұрын
ні, не був дефектним той інвертор Deye. дефектною була людина, яка некоректно підключила в нього вітряк (просто напряму через діаодний міст, а не як положено через проміжний on-grid controller так званий). а вітряк діє за іншим принципом зовсім, і там захисти інвертора йому вибачайте до сраки, бо він підкоряється іншим законам. і причиною вибуху конденсаторів була саме перенапруга...
@roman_tsura
@roman_tsura 12 сағат бұрын
@@bogdankushlyk ок. Ми говоримо про фотовольтаїку, і при перевищенні певних параметрів спрацьовує захист. Все решта - це людський фактор , як ви сказали дефектність людини
@s.o.v.8200
@s.o.v.8200 15 күн бұрын
Привіт! Десь дивився Ваше одне з відео, але не можу знайти. Ви ніби говорили що маєте контакт наших людей в Китаї чи Гонконгу які зможуть відправити товар в Україну і дешевше. Яким це чином можна зробити. Порекомендуйте. Бо знайшов на Алі продавця, а вони не відпоавляють в Україну. Хочу щоб вони відправили на склад наших а наші мені. Розкажіть яким це чином зробити і щоб безпечно.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 15 күн бұрын
шукаєте в гуглі: Міст Чайна або М3 карго - це два альтернативних перевізника, можуть зробити те що вам потрібно
@dmytrosimashko7836
@dmytrosimashko7836 19 күн бұрын
Цікаве та інформативне відео, дякую. Поділюсь своїми спостереженнями, що практика і теорія може розходитися. Є дві СЕС у двох сусідніх будинках (азимут і кут нахилу даху однаковий), панелі однакові 550Вт (risen rsm144-9-550m, Voc 49,8В), а інвертори по 6кВт різних виробників. Будинок №1 має 12 панелей та інвертор Deye Sun-6K-SG03LP1-EU, а Будинок №2 має 10 панелей та інвертор PowMR (POW-HVM6,2M-48V-N). Обидва інвертори мають максимальну вхідну напругу 500В. Тож, Будинок №1 має номінальний (STC) Voc 597,6В, а Будинок №2 498В. Risen допускає 3% приріст - Ви дуже гарно показали схему як його рахувати через температурний коефіцієнт. А тепер реальність: Будинок №2 при пониженні температури (осінній ранок) напруга перевищує 500В і інвертор виключається та переходить в захист (помилка over voltage), для нормальної роботи одну панель мусили відключити. По Будинку №1 напруга перевищує 600В, але все працює, інвертор не виключається і власник не відчуває жодного дискомфорту. Ймовірно виробник Deye закладає підвищений ресурс або має внутрішні методи відсікання напруги чи захисту.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 19 күн бұрын
цікаве спостереження. але тут два моменти: 1. триндюлєй вписати тому хто повісив на Deye стільки панелей. ну бо це порушення. а якби Deye не заклали запасу, а якби пробой на корпус та щось би зайнялось і згоріло. я таке бачив. 2. не до кінця зрозуміло яким чином Deye змушує той масив працювати. можливо дійсно закладений захист додатковий від дурня. ну але Deye то Deye, нема чого його навіть порівнювати з іншими - то геть інший клас обладнання. і ваш приклад чудовий тому доказ.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 19 күн бұрын
@@dmytrosimashko7836 щойно вчора поговорили і ось сьогодні я бачу і наслідок на Deye 5 кВт від перевищення по сонцю і причину чому він витримує 600 вольт. Дуже рекомендую до перегляду kzbin.info/www/bejne/rIiTp5qHq5V2na8si=MCscWIZb59_OXMyt
@kparma-bq5yt
@kparma-bq5yt 2 ай бұрын
STC це ідеальні тестові умови. NOCT - більш наближений до реальних умов.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
саме так. але розрахунок тих показників проводиться саме від STC
@torlova5107
@torlova5107 2 ай бұрын
Параметри Noct використовують, щоб порівнювати панелі в більш реальних умовах
@МиколаСавченко-т6р
@МиколаСавченко-т6р Ай бұрын
Дякую за змістовне відео. Все чітко та зрозуміло. Проте, у мене лишилося одне питання - як правильно враховувати температурний коефіцієнт по току у разі "плюсового" максимуму температури. Тобто, потрібно брати до розрахунку максимальну температуру навколишнього середовища чи додатково мати на увазі, що панель може "розжарюватися" на яскравому сонці, і її реальна температура буде значно вищою ніж температура повітря?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
@@МиколаСавченко-т6р якщо чесно - можна нехтувати. Там на порядок менший коефіцієнт, і на 20-30 пунктів менша різниця в градусах температури, тому фінальні величини по струму цілком будуть більшими всього в межах 0.2-0.3 А, що взагалі не критично.
@МиколаСавченко-т6р
@МиколаСавченко-т6р Ай бұрын
Дякую!
@wescor8365
@wescor8365 Ай бұрын
​@@МиколаСавченко-т6рнакидайте 1а. А краще 2, то ніколи не перевищите
@АнтонОпря-й1й
@АнтонОпря-й1й 2 ай бұрын
правда вона трохи інакша насправді -26 то ж точно температура зафіксована не в середині сонячного дня коли ота напруга буде максимальною, а якщо навіть в теорії вдень буде, то поки сонце добіжить до тієї точки то панелі нагріються, а є ще втрати на дротах, з'єднаннях автоматах захисту звісно при 11,3 трозрахункових - 12 ставити точно не варіант але от якщо 11,9 умовних то мені здається в реальних умовах ви не отримаєте овервольтаж, те що я фіксую на своїх панелях то напруга на 20-25 вольт нижча ніж розрахунккова при поточній температурі повітря в теорії згідно з документацією на панелі і це при відсутності навантаження взагалі (навіть акб заряджене), в реальному житті взимку ще спіймайте момент щоб у вас навантаження не було і батарея була заряджена p.s. почув про обмеження струму для powmr що начебто він відсутній чи не вказаний (тут не про марку а взагалі про всі копії), а ви той powmr в руках тримали? в мене 10 квт і все вказано що на поля по 18А макс, не скадно знайти фоточку в інтернеті популярного 6,2 квт де вказано 27А (там одне поле) так що не розумію проблеми всюди інформація є, було б бажання її побачити
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
суть в тому що є правила. а вже про нехтування ними приймає рішення користувач. так само як і бере всю відповідальність за це рішення на себе. робити можна майже все, якщо обережно і знати наслідки. про таблички і шильдіки. на моєму китайському EAsun не написано нічого, ні в інструкції ні в табличці... таке буває. а знайти табличку від іншого інвертора і прийняти її як табличку для свого - ну то це те саме - це рішення особисто користувача як і вся відповідальність з тим пов'язана. з іншої сторони - якщо нема ніякої інформації - то знайдена десь на щось подібне - це вже таки щось на чому можна формувати своє рішення.
@АнтонОпря-й1й
@АнтонОпря-й1й 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk то вам карма за за жлобство ой за економію :) взяли би версію не SMH а SMG на 50 баксів дорожче був би у вас шильдік з написом скільки ампер можна
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@АнтонОпря-й1й та ні, то просто цікаво було погратись. Я цілком прекрасно знав що купляв. Там на його місці все одно Deye 5кВт стане в результаті )) Я взагалі всі свої інвертори що ще не Deye переведу на Deye, такий план.
@АнтонОпря-й1й
@АнтонОпря-й1й 2 ай бұрын
​@@bogdankushlyk та я не те мав на увазі і так зрозуміло що там mppt кльопають що в deye що у інших китайців по дуже простому правилу, щоб ви могли великі сучасні панелі вставити де 1 mppt там дві послідовно 550 +- тобто два по 13-14 А а там де 2 mppt то два поля по 650 W панелей де 17-18А на поле ну це для 48V
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@АнтонОпря-й1й ну зараз панелі бувають трьох основних типорозмірів: 1,1*1,7 метри 1,1*2,3 метри 1,4*2,2 метри і всі виробники +/- в тих розмірах вже граються. далі залежить від хімії для склейки, комірок, якості пропайки, діодів, двосторонності, нижньої основи як скло чи як пластикат (не пам'ятаю точну назву матеріалу, якийсь полімер) і так далі... в результаті все одно виходять якісь показники і вони різні від виробника до виробника. стандартизація це не так погано насправді.
@GryNiS
@GryNiS 2 ай бұрын
Добрий вечір, у мене питання щодо двох МППТ. У мене зараз на одному стоїть вісім панелей (максимально фіксував 382В, за Vmp має бути 354В) чи варто мені підключати 4 до одного МППТ і 4 до іншого? 8 панелей вранці дають 212В (години 2). Інвертор SUN-6K-SG05LP1-EU. І дякую за корисну інформацію.
@GryNiS
@GryNiS 2 ай бұрын
вихідні дані Voc панелі при STC: 52,16V Isc панелі при STC: 13,89А темп. коеф по Voc: -0,26%/С допустимий максимум для інвретора на масив по Voc: 500V допустимий максимум по Isc на трекер: 17А мінімально можлива температура для Києва: -26,1 градус Цельсія Start-up Voltage(V): 125 MPPT Voltage Range(V): 150-425 При розподілі на два МППТ побоюся вранці дві години не буде виробітку.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@GryNiS не треба нічого міняти. хай працює так. як прийде до мене Deye 5кВт - буде десь подібна картина, можливо навіть ще чуть вища напруга буде.
@pekaruk
@pekaruk 2 ай бұрын
Вітаю, цікаво, чи багато з тих хто переглянув відео, порахували скільки ж має бути у них змонтованих панелей, чи правильно змонтували їм компанії. Я порахував і трохи "піднапрягся", зробив зауваження інсталятору і чекаю відповіді від них. Для прикладу на 5квт Деє олнофазний - змонтовано на 1 МPPT - 10шт Longi 540wt ( 49.5 Voc; Коеф - 0.27)
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@pekaruk це не те щоб піднапрягся... Це взагалі підсудне діло, якщо інсталятор допускає такі провтики. І я зараз серйозно.
@LogosVVV
@LogosVVV 2 ай бұрын
В мене на кожен MPPT підключений масив панелей по схемі 10s2p. Тобто по струму перевищення в 2 рази. Політ нормальний. Білого димка поки не було. Тому вказаний в характеристиках струм це не скільки не можна перевищувати, а скільки інвертор може взяти.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
я вже десь тут показував фото з пробоєм... тому те що поки щастить - це добре. хай щастить і надалі.
@LogosVVV
@LogosVVV 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk Дякую. Думаю пробой був через перевищення напруги.
@ОксанаСтешенко-с3д
@ОксанаСтешенко-с3д 2 ай бұрын
Є ще думка що деякі інвертори можна перевантажувати за силою струму а деякі ні. При чому по яких параметрах це "можна чи не можна" поділяти,невизначено. У вас який інвертор?
@LogosVVV
@LogosVVV 2 ай бұрын
@@ОксанаСтешенко-с3д Deye 6. В нем есть настройка - какую максимальную мощность можно брать с панелей. Я прописал 8 кВт. По характеристикам 7.8 кВт.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@LogosVVV та ні, ну подивіться ж ТТХ. Я ж у відео навіть показував. Вже 12 кВт дозволено панелей на ваш інвертор 6-кіловатний
@snowraider2005
@snowraider2005 Ай бұрын
Пане Богдан , дякую за ваші відео. Підкажіть чи правильно я зрозумів , що до 5/6 Деї можна підєднати 2 поля по 11 панелей 435вт? Вже є в наявності Дея 6квт. В мене складний 4 скатний дах, планую встановити панелі по колу на кожен скат по декілька панелей так як площа даху невелика. Також за можливості підкажіть з вашого досвіду яка ефективність панелей на північно/західному скаті даху. Планую підєднати на 2 мппт з оптимізаторами, так як є будинки поряд і багато дерев
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
так. 11 штук тих панелей - то якраз максимум на масив, а їх можна два таких. але якщо у вас різні скати і різні кути в один масив попадають - то тільки з оптимізаторами їх щоб все працювало добре. ефективність від західних і пінічно-західних панелей буде звісно, але значно нижча. тому! спершу забивати максимально площу східного і південного скату, і лише потім західного, а якщо не влізатиме щось - ну тоді вже так і буде пару штук на залишковий скат можна всунути буде.
@olexiykubliy4273
@olexiykubliy4273 Ай бұрын
Дякую за цінну інформацію. Підкажіть будь ласка по підбору сонячних панелей. Планую зібрати систему з використанням інвертора Aner. 4.2КВт. В специфікації до інвертора вказана максимальна напруга 500В. Інформації по максимальному струму немає. Панелі планую з'єднувати послідовно. Чи можу я розглядати будь-які панелі по потужності(400, 450, 500, 550Вт ...) при умові, що сумарна напруга з урахуванням температурного коефіцієнта не буде перевищувати 500В? Чи все ж таки якось треба врахувати максимальні струми панелей та інвертора(питання як дізнатися)?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
@@olexiykubliy4273 в принципі будь які панелі підійдуть. Ключове - напругу не перевищити. По струму мені траплялись значення для цих інверторів у 27А робочий і 35 максимальний. Як правило два паралельних масиви вони дозволяють підключити.
@nagomarik5593
@nagomarik5593 2 ай бұрын
Вітаю Маю таке питання) Ваш EAsun має максимальну напругу по mptt 450V а захист 600V, чи спрацює варистр тоді коли потрібно?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@nagomarik5593 так варистор же не від перевищення на 50-100 вольт захищати має... Його задача скидати кіловольти зайві. І у випадку підбору ящиків захисту я цілком міг би брати ящик на 1000В, це би лише означало що компоненти того ящику розраховані витримати таку напругу без пробоїв в звичайному режимі роботи.
@nagomarik5593
@nagomarik5593 2 ай бұрын
​@@bogdankushlyk Цікаво... Літом бачив ситуацію коли згоріли 2 входи по сонцю deye 5 через грозу,захист неспрацював зовсім.Запобіжники цілі і ПЗІП на 1000V також.Хз....
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@nagomarik5593 ну як собі хочете, але я вважаю що має бути на сонячній станції окремий пасивний грозозахист. мабуть варто мені про це окреме відео зробити, бо все влаштовано у мене і є що показати.
@nagomarik5593
@nagomarik5593 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk Ні, я нічого не заперечую і до вашої думки ставлюсь поважно так як ви маєте більше знань за мене) Але інколи теорія не зовсім про практику.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@nagomarik5593 так і є. Так часто буває що правила правилами, а спрацює якийсь виняток.
@ЮраФеренц-г9п
@ЮраФеренц-г9п Күн бұрын
Скажіть, будь ласка, який краще інвертор підібрати для власного споживання (без зеленого тарифу), якщо є велика площа скату даху (задача - максимальний виробіток взимку). Два варіанти: 1)на 4 окремі mppt; 2) на 2 mppt по 2 входи і запаралелити масиви по 2 стрінги (Voc і Іsc не буде перевищено).
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Күн бұрын
я думаю варіант 2 буде чуть дешевший. і перевежна більшість інверторів вміє назначати двом паралельним входам одного МРРТ різний струм. принаймні Deye точно так вміє, Huawei також. одна умова - дуже бажано щоб кількість панелей в цих паралельних масивах (на різних скатах даху кожен) - щоб вона була однакова, або максимально близька (тобто перекос в одну панель ще допускається для мінімальних втрат)
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Күн бұрын
але маю додати. якщо питання бюджету відсутнє, тоді звісно що краще буде купити інвертор на 4 окремих МРРТ
@ЮраФеренц-г9п
@ЮраФеренц-г9п Күн бұрын
Усі панелі на одному скаті, одинакова кількість на стрінг. Питання чи буде додаткова генерація зранку і ввечері чи в хмарну погоду від того, що загальний ампераж на мппт буде більший (підключення на 2 входи одного мппт замість того, щоб на окремі мппт)
@ЮраФеренц-г9п
@ЮраФеренц-г9п Күн бұрын
Я так розумію, що інвертор на 4 окремі мппт краще, якщо є можливість розмістити окремі масиви на різних кутах. У моєму випадку всі панелі на одному скаті і питання чи буде більша генерація в погану погоду, якщо підключатись на мппт з двома входами (по ідеї загальний струм з двох входів на кожному вході до мппт)
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Күн бұрын
@@ЮраФеренц-г9п ні, не буде. Тоді нема сенсу купляти на 4 МРРТ.
@KN13
@KN13 Ай бұрын
Доброго вечора, замовили гібридний інвертор jsdsolar 48V, порадьте чи можна буде до нього підключити двохсторонні монокристалічні панелі Qrustal Max N 12. 690-710W
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
@@KN13 можна, питання лише в кількості. Як рахувати - в цьому відео детально все якраз є.
@KN13
@KN13 Ай бұрын
Дякую
@rostik7
@rostik7 2 ай бұрын
Возможно прослушал, подскажите, если мы к примеру расчитали что на инвертор я могу последовательно подключить мах 10 панелей, я могу еще паралельно к этим 10 подключить еше 3 или 5 или 7 по 10?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
паралелити масиви можна. але є кілька нюансів: 1. всі масиви що стоять паралельно мають мати однакову кількість панелей, а самі панелі мають бути в одній площині щоб не було втрат (виняток, якщо ставите оптимізатори під кожну панель) 2. ви маєте не перевищити допустимі значення дозволів по струму для інвертора (Isc якщо такий вказаний).
@ВікторПилипчинець-м8ч
@ВікторПилипчинець-м8ч 14 күн бұрын
Підкажіть чи правильне буде підключення Мережевий інвертор Deye SUN-30K-G04 72шт th420-450 pmb7 46scs (43.8v) по 12шт на кожен стрінг зʼєднані послідовно ? А то я трішки не можу розібратися чи це на кожен стрінг можна подавати до 850v чи на інвертор в загальному!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 14 күн бұрын
на кожен масив по 850 вольт ліміт. ну і туди можна гарно більше ніж 12 таких панелей послідовно, мабуть аж до 16-17 штук.
@ВікторПилипчинець-м8ч
@ВікторПилипчинець-м8ч 14 күн бұрын
Дякую за корисну відповідь. Я так порахував що 72 шт нормально для 30кв , тому і розбив рівномірно на кожен стрінг, якщо ставити більше на один стрінг то деякі остануться взагалі не задіяні.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 14 күн бұрын
@@ВікторПилипчинець-м8ч та якщо є куди поставити панелі - треба вліпити по максимуму. Тому я б краще забивав спершу входи під зав'язку і хай один МРРТ краще вільний буде, може колись потім захочеться або доставити панелей, або вітряка туди вчепити (так теж можна, тільки через спеціальний On-grid контролер).
@ВікторПилипчинець-м8ч
@ВікторПилипчинець-м8ч 14 күн бұрын
Ще раз дякую за корисну інформацію)
@Marusya_Agregat
@Marusya_Agregat 2 ай бұрын
19:00 парочку раз подивимся і зрозумієм (тим хто дійсно хоче розібратись)
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@Marusya_Agregat це так. Я ще у описі відео розписав ці ж приклади, може допоможе декому.
@СтепанМигов-х1к
@СтепанМигов-х1к 2 ай бұрын
Добрый день. Подскажите что будет: Подобрал поле панелей по напряжению как положено. Хочу параллельно подключить ещё такое же поле, чтобы увеличить ловушку для солнца. При этом превышаю норму по току. Но! Обращаю внимание, что нагрузка снимаемая с инвертора не будет превышать его паспортных данных с поправкой на китайское качество. DEYE не рассматривается. Заранее большое спасибо.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
для китайців можна паралелити. з досвіду - там 34-36А може витримати вхід. вони на жаль не пишуть ніде про цю величину.
@СтепанМигов-х1к
@СтепанМигов-х1к 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk У меня на инверторе написано 26А
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
ага, то таки написано? ну тоді варто дотримуватись тої величини. її не просто так пишуть. тоді можете паралелити два масиви панелей по 13 А кожен. питання тільки що то у вас за 26 ампер - то робочі? чи то для короткого? бо якщо робочі - тоді багато панелей підходять. а от якщо КЗ - то тоді підібрати панелі буде значно важче
@СтепанМигов-х1к
@СтепанМигов-х1к 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk Если я не буду превышать мощность интернета по нагрузке, то и на входе ток не превысится. Просто будут не использованы все возможности панелей. Но в плохую погоду будет прирост в генерации.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@СтепанМигов-х1к так, паралельність масивів саме для цього і придумали. І оверсайз масивів (легальний і допустимий) робити просто необхідно.
@John_V_2077
@John_V_2077 Ай бұрын
Вітаю, завжди шукав інфу яке ж обмеження по А на вході в МРРТ умовного PowMR на 3квт. Чув "думку" що на наклейці інвертора в розділі "Соляри" можна повну потужність панелей (3квт) ділити на NOV (номінальну робочу напругу) в 240V і виходить 12.5А...тобто навіть не кожна "400ка" підійде для нього. Чи не могли б ви дати якісь коментарі з цього приводу, дякую.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
тут все просто. якщо у вас панелі послідовно - тоді той Isc - то і є максимум масиву. а реально ви частіше будете бачити щось близьке до Ipmax показника по одній панелі
@lukyanchukandriy
@lukyanchukandriy 2 күн бұрын
Богдане, де ваші акумулятори? Свій встановив, але нічого не перевіряв. Запитав виробника детальні характеристики щоб правильно в інвертор налаштування внести, чекаю. До речі, буде дуже корисно, якщо подібне відео від вас буде. Як визначити батареї та налаштувати під них дею
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 күн бұрын
та годують мене М3 тим що ось-ось і вже-вже. а сам підозрюю що десь пішки по частинках переносять їх зараз через кордон. по налаштуваннях конкретно цих батарей (великих 15 кВт модулів) - Lithium 00 протокол для Deye. ну і додатково є апка для моніторингу від сеплоса. отут: www.seplos.com/bluetooth-app.html
@lukyanchukandriy
@lukyanchukandriy 2 күн бұрын
@bogdankushlyk мені міст чайна разом з інвертором до нп за 470 доларів доставила
@lukyanchukandriy
@lukyanchukandriy 2 күн бұрын
@@bogdankushlyk дякую за відповідь
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Күн бұрын
@@lukyanchukandriy так. я другу свою партію везу вже через міст, ось щойно отримали вони собі на склад, і будуть везти. мабуть навесні отримаю.
@romandubovik239
@romandubovik239 2 ай бұрын
Дякую. Чекав це відео. Питання: чи є сенс встановлювати панелі, якщо є можливість встановити тільки на захід і тільки на схід на даху, друго містя для них немає. сам інвертор з батареєю встановленний.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
Є звичайно. Перед тим десь було відео про калькулятор виробітку, поклацайте ним і порахуйте.
@nick-firstest
@nick-firstest 2 ай бұрын
Ооо дякую я чекав на це відео)
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
будь ласка
@mykolaalfavitskyi141
@mykolaalfavitskyi141 2 ай бұрын
Вказують на Pormr і Anern інформацію максимальну напругу для контролера
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
та напругу вказують всі. а от струм...
@ВасильПришляк-г2п
@ВасильПришляк-г2п 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk Мене інформував майстер який розуміється в електронній схемах інверторів , незважаючи що в тех. характеристиках багатьох інверторах стоїть максимальна напруга 500В , а кондюки і схемі стоять на 450В . Тому він радив не перевищувати значення 450В
@chuchvych88
@chuchvych88 Ай бұрын
Я навіть таких розрахунків не чув і не бачив від інсталяторів панелей. Якби майстер отак мені все розказав і пояснив, то я би обов'язково обрав саме такого майстра, навіть якщо він був би найдорожчим у регіоні. А то одні приїхали та й кажуть, що треба панелей ставити на 500 вольт, бо так пише на інверторі і обов'язково парну кількість. Я звісно одразу відмовився.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
@@chuchvych88 є таке. На жаль не всі, хто інсталюють, мають досить для того клепки.
@user-sh15iv
@user-sh15iv 2 ай бұрын
А що ви думаєте про позиціонери. Бачив в селі три масиви на стовпах з позиціонеопми (дуже мподобалось)
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
трекер - це чудово. дозволить максимізувати виробіток настільки наскільки це взагалі можливо. ну але питання в ціні і окупності інвестиції.
@ВасильВасиль-ь4б
@ВасильВасиль-ь4б 2 ай бұрын
Завжди цікавий контент задоволенням дивлюся, дякую вам! Є питання; будем відбивитися від деї 5квт, якщо там є2 mppt контроллера то на перший контролер я даю 11 панелей, а на другий я ставлю 7 панелей, головне не перевищити того що може приняти 2 mppt по сумі? Чи це не перевищувати 500 вольт по сумі двох mppt контролелів?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
якщо два МРРТ - то обмеження є на кожен. на кожен можна не більше 500 вольт і не більше 17А. і тепер найцікавіше - оскільки це різні трекери - то два масиви можуть мати різну кількість і панелей і ці панелі можууть бути різних виробників і типорозмірів (відповідно і параметрів) і в різних площинах можуть знаходитись
@ВасильВасиль-ь4б
@ВасильВасиль-ь4б 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk дякую
@user-TIM69
@user-TIM69 Ай бұрын
Добрий день. Неодноразово передивився Ваше відео. Респект і велика подяка. 👍🤝 Адже я зараз стою перед вибором панелей і правильному іх підрахунку, щоб забезпечити максимальний ККД. Проте я мабуть трохи заплутався і прошу підказати чи є помилка в моїх розрахунках?? Розрахунок по температурному коефіцієнту. Наприклад панель Longi LR5-72HTH-585M По напрузі: Open Circuit Voltage (Voc/V) - 52,36 Temperature Coefficient of Voc -0.230%/℃ Найнижча температура для моєї місцевості - мінус 31,5 C Амплітуда 31,5+25 =56,5 С (31,5+25) * 0,23 = 12,995 % Відповідно: 52,36+(52,36 * 12,995 %) = 52,36 + 6,80= 59,16 V Тобто максимальна напруга 59,16 V по одній панелі. По струму: Short Circuit Current (Isc/A) - 14,27 А Temperature Coefficient of Isc +0.050%/℃ (31,5+25) * 0,05 = 2,825 % Відповідно: 14,27 - (14,27 * 2,825 %) = 14,27 - 0,40 = 13,87 Якщо перевищення по напрузі недопустиме, то я десь читав, що перевищення по струму можливе, але не більше 30 %., адже навряд чи будуть панелі працювати постійно при максимальній відачі енергії. Тому, для інвертора з параметрами PV max, V - 500 V, PV max I - 22 A, виходить, що: максимальна к-сть панелей 500 / 59,16 = 8 по струму на 1 стрінг у 8 панелей проблеми взагалі відсутні по струму на 2 стрінга по 8 панелей - 14,27+14,27 = 28,54 А, що менше ніж перевищення по струму на 30 % PV max I 22+30% = 28,6 A 28,54 < 28,6 Тобто максимальний ККД для такого інвертора - 2 стрінга по 8 панелей Маю на увазі панелі по наведеному прикладу. Правильно? Дякую Вам за відео і Вашу допомогу!!!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
так. все правильно. всі б так рахували.
@user-TIM69
@user-TIM69 Ай бұрын
Значить я на правильному шляху. Щиро дякую Вам за роз'яснення, адже нині не кожен електрик, що встановлює СЕС може пояснити чому так.. Вони зараз "дуже зайняті" 😊. Здоров'я Вам і здійснення корисних проектів під мирним небом України!
@Alex-vb1gk
@Alex-vb1gk 2 ай бұрын
Вітаю. В мене два інвертора Deye 6, на кожному із них по 7 панелей Jasolar 545 на кожному трекері, в мене вийшло після підрахунку що максимум я можу на кожний трекер підключити по 9 таких панелей, підкажіть вірно я пощитав, якщо так , чи ж сенс довстановити щоб було по 9 шт?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
ну як я маю вгадати не бачучи параметрів панелі?
@Alex-vb1gk
@Alex-vb1gk Ай бұрын
Прикріпив посилання на даташіт, перевврте будьласка.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
не бачу. посилання ютуб сам блочить. нема його ні в коментарях до розгляду, ніде. напишіть краще у вайбер/телеграм 0675017574
@YuriyMoroz
@YuriyMoroz 2 ай бұрын
а можно как то это в ексельных формулах сделать, что бы самим считать?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
можна. в описі до відео все написано що з чого береться - то думаю вам буде нескладно відтворити їх у екселі.
@taraspavlyk4932
@taraspavlyk4932 2 ай бұрын
Могли б просто в даташиті графік "температура/ напруга розімкненого кола" зобразити. Все було б просто і зрозуміло.
@RuslanChornyi
@RuslanChornyi 2 ай бұрын
То та мінімальна температура -26°С буває зазвичай вночі чи вранці, коли ще не піднялося ☀️ сонце, тоді і енергія не виробляється. А коли вже виробляється, то і температура піднімається до вищої, ніж була мінімальна вночі.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@RuslanChornyi є правила. А рішення про нехтування ними як і відповідальність за наслідки - все на самому користувачу.
@RuslanChornyi
@RuslanChornyi 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk Дані правила будуть діяти в умовах, коли: 1) температура повітря досягне наприклад -26С° при повному освітленні панелі. 2) Кут освітлення панелі сонцем у зимову пору року не буде таким самим, на який ми налаштовували панель, тому що влітку кут освітлення інший; 3) Треба брати до уваги деградацію продуктивності панелі з кожним наступним роком. Тобто панель щороку не буде видавати такої самої потужності як попередні роки. Тому ймовірність, що ті 12шт панелей зможуть перегріти інвертор при мінімальній -26С° вночі є дуже мала.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@RuslanChornyi почитайте про критерій Вальда в теорії прийняття рішень. Має бути виключена будь яка ймовірність настання критичної ситуації. Саме таким критерієм треба тут керуватись.
@vadimgrigoryev5432
@vadimgrigoryev5432 2 ай бұрын
Достойний контент
@ПетроИльницкий
@ПетроИльницкий 29 күн бұрын
Якщо інвертор дея 6 кВт, скільки на нього можна навантажити панелей Trina Solar 575 Вт TSM-DE19R
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 29 күн бұрын
порахуйте за схемою як описано отут і знатимете: kzbin.info/www/bejne/g36VlIx_mNp5rJI
@ПетроИльницкий
@ПетроИльницкий 29 күн бұрын
@bogdankushlyk в мене два поля по шість панелей зараз стоїть
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 29 күн бұрын
я думаю туди цілком влізе більше. по 8 чи навіть по 9. але треба порахувати як за схемою у відео вище
@JekaGoldLive
@JekaGoldLive 2 ай бұрын
Це база яку має знати кожний хто самостійно встановлює собі панелі і будує СЕС, я трошки роблю простіше, просто до значення напруги відкритих контактів додаю 18 - 20% і тоді це число яке виходить ділю на максимальну напругу по PV!
@d.vitalio
@d.vitalio 2 ай бұрын
То на 11,73% різницю в панелей вираховувати, чи 18-20? Я вже геть заплутався...
@JekaGoldLive
@JekaGoldLive 2 ай бұрын
@@d.vitalio Автор в відео все показав як рахувати, я просто для себе накидую 18 - 20% з запасом до номіналу напруги панелей, і так рахую, 18 - 20 там ніколи не буде, буде менше, але мені так спокійніше, і зручніше!
@d.vitalio
@d.vitalio 2 ай бұрын
Зрозуміло... Я останні місяці для себе теж накидував 18-20%, але тепер прийдеться все трохи перерахувати.. Автор хоч знову збив мені всі мої прорахунки, але аргументовано все і наглядно пояснив
@JekaGoldLive
@JekaGoldLive 2 ай бұрын
@@d.vitalio ну якщо потрібно по максимуму повісити на 1 МППТ то можна перерахувати, в мене наприклад 9 панелей 450 райзен можна з урахування 18%-20% , но в мене 8 стоїть, не хочу під завʼязку МППТ загружати.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
панове, на забувайте, що я взяв до прикладу одні з кращих панелей за температурним коефіцієнтом, 0,23% - це далеко не у всіх так. як правило там більші значення. дивіться параметри своїх.
@ОлександрВознюк-м7д
@ОлександрВознюк-м7д Күн бұрын
Добрий вечір.прошу допомоги прорахувати максимальну кількість панелей і при можливості схему підключення.інвертор Deje 12К-SG02LP1-EU-AM3 .панеліRisen RSM 144-10-595 BNDG.маю 30шт.м.Вінниця. Дякую.якщо можете допомогти розрахунок на карту.розумію що Ваші знання вартуют.ще раз дякую.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Күн бұрын
я так розумію у вас три трекери там на інверторі - по 10 панелей на кожен і все буде гарантовано добре.
@ОлександрВознюк-м7д
@ОлександрВознюк-м7д Күн бұрын
Добрий вечір .по мої м підрахункам 10 на трекер послідовно паралельно в сумі на три трекера перевищує Max PV Voltage 500V.чи це на кожний трекер може бути максимум 500V i 44A.буду вдячний якщо під скажете.Дякую.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Күн бұрын
@ОлександрВознюк-м7д знайдіть специфікацію інвертора. Мені здається там значно більше ніж 500 вольт на кожен трекер ))
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Күн бұрын
А, бачу у вас однофазник. Тоді так, тоді 500 вольт ліміт на трекер і 44 ампери теж на трекер (можна по 22 на кожен з паралельних входів). Тоді є сенс робити по 5 панелей послідовно на кожен вхід, тобто на трекер буде тих самих 10, але двома паралельними масивами по 5 кожен на свій вхід трекера.
@alexlando1161
@alexlando1161 2 ай бұрын
Дуже потрібна інформація. Дякую. Нажаль не всі можуть купити Дею, а китайці майже ніколи не пишуть максимальний ток з панелей. Тому питання, як (хоть приблизно) вираховати ток зная макс. Допустиму напругу та макс. потужність панелей. Чи просто застосувати з-н Ома? Ще раз дякую.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@alexlando1161 на китайців як правило 2 масиви паралельно допускається. З того що я зустрічав 32-34 А має бути ок. Перевищення по потужності панелей точно потрібне, головне щоб кожен окремий масив з паралельних не мав Voc більший за допустимий. На мій EAsun SMH-II 435 Longi можна сміливо набирати 2 паралельних масиви по 10 штук ще і під зимовим кутом (65-68 до горизонту). 11 то вже не варто. Я так зробив лише тому що вони лежать практично плоско і дистанція до інвертора чимала (звісно все з розрахунками).
@alexlando1161
@alexlando1161 2 ай бұрын
Ще раз дякую.
@ДомашнийТВ-з9й
@ДомашнийТВ-з9й 2 ай бұрын
Зазвичай вказують максимальний ток по mppt наприклад на 24в масті в мене був mppt на 80а, множимо на номінальну напругу системи 24в отримуємо 1920вт, це співпадає з рекомендованою виробником загальною потужністю по панелям. 2квт. Ви можете параллелити панелі до 80а по току, але суто в рамках 2квт по загальній потужності по панелям. Наприклад 400ватт панель, ток 11а. Можна скомпонувати 1 панель x 6 стрінгів, 3 панелі x2 стрінги, або 2 панелі х3 стрінги. Перший варіант суто теоретичний, я не знаю кому можна знадобитися така конфігурація за такими токами, на які ще й кабель потрібен мабуть 25 кв.
@alexlando1161
@alexlando1161 2 ай бұрын
Must це виключення з китайських інверторів. Там дійсно це вказується.
@Raptorlong
@Raptorlong 2 ай бұрын
Мега круто👍🏻
@torlova5107
@torlova5107 2 ай бұрын
Поясніть, чому для перевірки по струму ви берете значення струму короткого замикання панелі Isc ? Струм короткого замикання в даному випадку - це коли замкнути накоротко вихід панелі. Це значення можна було б застосовувати, якби вхідні кола інвертора чи контролера мали нульовий вхідний опір. Для чого ж тоді наводять параметр Current at Maximum Power: Imp [A] ?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
"Для чого ж тоді наводять параметр Current at Maximum Power: Imp [A] " - щоб побачити при яких струмах максимальна потужність і яка при цьому напруга на панелі. іншими словами це лише така собі точка максимальної потужності з вольт-амперної характеристики панелі, просто для стандартизації і сертифікації її, щоб назвати номінальну потужність панелі. "чому для перевірки по струму ви берете значення струму короткого замикання панелі Isc" - мабуть тому що саме цей струм буває критичним для інвертора
@torlova5107
@torlova5107 2 ай бұрын
​​@@bogdankushlykв який момент роботи він може стати критичним для інвертора?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@torlova5107 тоді коли виникає дуга
@torlova5107
@torlova5107 2 ай бұрын
​@@bogdankushlyk ну це капец! Який струм та потенціал має дуга? Треба рахувати в конкретних випадках, але ніхто не рахує? Чи, можливо, хочете сказати що Isc рівний дуговому струму?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@torlova5107 я дугу бачив і при 10 амперах на 60 вольтах наприклад. а ви?
@NOWAR2024
@NOWAR2024 2 ай бұрын
ой как все запутано бо я то думал много панелей да паралельно и будут они в любую погоду работать заряжать акумулятлоры и вовсе строну смотреть будут чтоб ловить солнышко от расвета до заката а выходит не все так просто как кажется на первый взгляд ...
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
саме так
@NOWAR2024
@NOWAR2024 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk сложная это штука домашняя энергетика много нужно знать и ещё больше покупать чтобы все работало весь год да в любую погоду и собирало солнце когда оно есть а не тогда когда оно под удачным углом попало на панели
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@NOWAR2024 так і ніхто і не казав що це має бути просто ) але все реально і зробити, і опанувати, і потім переробити чи доповнити якщо треба
@NOWAR2024
@NOWAR2024 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk и сложно и дорого даже с минималкой на 6 ампер панели и 60 ампер литий пришлось поморочится и потратится но зато теперь гаджеты заряжать не проблема даже 12 вольтовые теперь не проблема но дальше все упирается в денги чтобы перейти на 220 надо все помощнее а значит подороже
@NOWAR2024
@NOWAR2024 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk а я воплотил свою мечту про раскладушку три панели по два ампера паралельно сделал раскладушку вышла дешевле чем готовая и мощнее потом три лиевых акумулятора по 20 ампер последовательно итого 12 вольт и шим конролер дешманский за копейки провода обычная медь водостойкие морозостойкие солнце стойкие на киловатную нагрузку при 220 вольтах нагрузку да маловато но не греются точно
@McLaren8D
@McLaren8D 2 ай бұрын
Це все добре, коли знаєш скільки максимум, але цікавить який мінімум панелей потрібно?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@McLaren8D так щоб у масиву V при Pmax було вище мінімума старту МРРТ. Дані брати там само.
@rainonsunday6510
@rainonsunday6510 2 ай бұрын
пройшовся по даних з квітня по жовтень. Не знайшов ні одного дня де б вольтаж хоча б приблизно дійшов до напруги відкритого кола.. в мене панелі на 51 вольт. більше 48 вольт не було. 48 було сьогодні зранку при 5 градусах на дворі.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
ну то Voc досягається при STC... треба щоб було 1000 ват / м2 освітленість та 25 градусів температури на власне комірці, ну і також щоб в цей самий момент сонце падало на комірку під кутом 90. все що не так - змінює показник Voc. але тут має бути задача унеможливити проблему в будь яких ситуаціях за будь яких умов (такий собі критерій Вальда, якщо про теорію прийняття рішень говорити) - бо добре якщо згорить лише інвертор, а не гараж чи хата разом з ним.
@archuk7775
@archuk7775 2 ай бұрын
Что вы сделали! Вы взяли и забрали хлеб у инженеров всякой шушеры 😂 , конечно поняли просто разжевали спасибо огромное !
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
будь ласка. чим більше буде людей знати як все влаштовано - тим багатшим буде суспільство загалом.
@archuk7775
@archuk7775 2 ай бұрын
@@bogdankushlykзгоден так тримати !!
@screensudo
@screensudo 2 ай бұрын
цікаво, детально, корисно. Дякую!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
Будь ласка
@МаксимДумка-й3ц
@МаксимДумка-й3ц 2 ай бұрын
тобито мінімальна температура і сонянчне випромінювання в 1000вт/м2 це ж не логічно сонце світить дуже сильно що малоймовірно в зимовий період бо кут інший і немає тої потужності на панель
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@МаксимДумка-й3ц та якраз ймовірно. Запитайте у інсталяторів коли горять інвертори.
@Mishutka-i9m
@Mishutka-i9m 2 ай бұрын
Как правило,при мин дневной температуре,ярко светит солнце.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
так. таке цілком може бути 1-2 рази за зиму. і якщо таке станеться - то краще Voc допустимий інвертору не перевищувати, бо інакше тупо згорить
@ua420
@ua420 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk так інсталятори кажуть що саме взимку згорають, але там зазвичай вже в 20% перевищенння
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@ua420 та де ж вони візьмуться ті 20%? порахуйте за схемою - там треба температура щоб було -45 чи навіть ще менше щоб до 20% добратись
@ua420
@ua420 2 ай бұрын
@bogdankushlyk Я кажу що на інсталяціїї вже бувають перевищення с першого дня. І якщо к цьому перевищеню додати ще 5% від охолодження -> буде біда. Якісні інвертори SMA, Fronius, Victron , чи Huawai мають компонентну базу яка дозволяє гратись в цю рулетку. Інсталятори на своєму досвіді кажуть що на реальних обʼєктах було перевищення %20 та працювало. Тому хтось ставить собі систему яка перевищує паспортні данні (через жадібність?)
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
о, ні. в перевищення я б точно не грався. це дуже дорого може коштувати.
@user-brehunec
@user-brehunec 2 ай бұрын
@ДмитроТищенко-з1ч
@ДмитроТищенко-з1ч 2 ай бұрын
Виходить в мене буде 520в при допустимих 500в... Можуть бути проблеми... 9 шт 435 тріна
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
можуть. треба рахувати допуск (tolerance) по Voc, втрати на кабелі, на контактах (якщо є), втрати на кутах (азимут і нахил) і втрати на деградації. може і пощастить, а може і ні. цього ніхто не гарантує.
@ДмитроТищенко-з1ч
@ДмитроТищенко-з1ч 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk та розумію... Просто якщо вірити системі то в мене 465 в повинно бути було літом, а в мене зараз при 10° тільки почало доходити до 463 в. Може й пронесе, а ні то одну вимкну на морози...
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
може і пронесе. кут сильно впливає
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
але ж то у вас зараз 465 - в роботі? чи таки Voc (без навантаження тобто)?
@ДмитроТищенко-з1ч
@ДмитроТищенко-з1ч 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk по паспорту voc
@жизнь-л2ж
@жизнь-л2ж Ай бұрын
0.25*51=12.75% 25° 40*0.25%=40.1 24° 40.1*0.25 =40.2 .......................... - 26°=15% приблизно 12.75% и15% можно и не влізти)) Треба невеличкий запас брати Відсотків 18%+-
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
це напряму залежить від панелей. мої 435 Лонжі мають 0,23% коефіцієнт. а 545 Лонжі вже значно більший... тому кожен випадок рахується індивідуально саме за тою схемою як описано у відео.
@жизнь-л2ж
@жизнь-л2ж Ай бұрын
@@bogdankushlyk я не про коефіцієнт він може бути різний Перемножати 0.25*51 не варто
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
@@жизнь-л2ж чому? це ж якраз температурний коефіцієнт в параметрах панелі поданий на 1 градус цельсія зміни температури... тож від STC при 25 до -26 які можуть бути в Києві якраз 51 градус різниці. от той 51 градус різниці і множимо на % зміни Voc вказаний в даташиті панелі.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
невеличкий запас та і якихось умовних 15 чи 18% про які ви пишете - то з довідника стеля, вибачте... є єдино правильна схема розрахунку - описана у відео. може відрізнятись лише мінімальна температура в регіоні монтажу. а також температурний коефіцієнт панелі - на це є даташит.
@жизнь-л2ж
@жизнь-л2ж Ай бұрын
@@bogdankushlyk так Я і пишу : на панелі написано на кожний градус і якще рахувати на кожний градус то різні відсотки виходять Читайте перший коментар уважно
@youintrasting4666
@youintrasting4666 2 ай бұрын
Інформація цікава але я з Вами не згідний. При температурі на вулиці -26 градусів, кількість сонячної енергії не буде 1000 як при стандартних умовах, тому і напруга не виросте до цих значень як Ви рахуєте. Таке може статися лише коли влітку буде світити сонце а панелі охолодити до - 26, що відповідно - неможливо. А ще це напруга розімкненого кола, без навантаження, а навантаження є завжди..навіть сам інвертер.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
це ви так думаєте що не буде. а от один яскравий сонячний морозний день може зробити свою справу. достатньо одного разу лише, ну і щоб щось трапилось щоб наприклад вимкнулось все. рішення приймає завжди користувач. є правила які кажуть одне - а є реальність, коли людина нехтує цими правилами.
@Mihail307
@Mihail307 2 ай бұрын
Мінімальна температура зафіксована в Києві -32.2
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
перерахуйте відповідно до цих даних. схема у вас є
@wescor8365
@wescor8365 Ай бұрын
Питав в телезі Ігоровича, відповіді толком не побачив. Мейк скай блу 60а На 12в зараз Зібрав ліфер. 20-80в робоча для нього на 12в, Мах павер 720вт Чел що має їх 10 і 50+ налаштовував, каже що 4 панелі вішав. Після вашого відео розумію що можна тільки 2 можна. То краще шукати панелі мах приближені до моїх 720вт. Але щоб влізти в 60а і в 20-80в. То будь які лонги і райзени Будуть працювати наполовину. Бо 40+40в не можу поставити Хоча 17+17а і замало 😢 на мої60а мппт
@wescor8365
@wescor8365 Ай бұрын
Далі думаю на 24в може перейти Тоді 1440вт 37-105в Тоді вже 3 можна буде поставити 40+40+40в то вже теж перебор, 120в То вже в паралель ліпити?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
@@wescor8365 ставити 2s2p на ваш 12-вольтовий інвертор.
@wescor8365
@wescor8365 Ай бұрын
​@@bogdankushlykв тому відео казали ніби 4 послідовно
@wescor8365
@wescor8365 Ай бұрын
​@@bogdankushlykвиписав ці 2 панелі на листок, куди ж без нього) Беремо Лонгі 435вт 44в при - 26°с* 15а грубо Маємо 660вт. Як можна 2 вчепити, чи 3, то буде 2*670 чи3*660, чи я щось не те рахую? Беремо райзени титан 590вт 46в при - 26°с 18а грубо Перемножуємо Маємо 828вт Це вже більше ніж мої 720вт Вона 1 перевершує, то як можна кілька чіпляти?
@wescor8365
@wescor8365 Ай бұрын
​@@bogdankushlykдумав брати мах в тобто 590 кращі за 435. А зараз ще більша каша в голові ніж до перегляду званого відео
@lEuroSportl
@lEuroSportl 2 ай бұрын
Так дякую все зрозуміло
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
будь ласка
@lEuroSportl
@lEuroSportl 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk Маю питання 12хв 30с "Не потрібно перевищювати Ампери" Бачу що багагто людей використовують підключення паралельне чи послідовне де ампери сумуються і цей принцип використовують особливо у ЕкоФлоу та інших станціях ... як кажуть головне щоб вольти не перевищювало. Питання це ви маете наувазі цей принцип тільки до дея ? чи взагалі до любої системи ? В основному що я чую що Ампери не страшно воно просто буде відсікати лишне ...
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@lEuroSportl не тільки в Deye цю величину струму пишуть насправді. І у інших людей все працює добре рівно до того моменту поки те що має відсікати лишнє його в якийсь момент не відсіче. Подумайте краще про інше - нащо ж тоді ставити запобіжники по силі струму, якщо воно само відсіче?
@lEuroSportl
@lEuroSportl 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk дякую почув.
@ОльгаМедынская-х1х
@ОльгаМедынская-х1х 2 ай бұрын
-26 - це вночі.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
а посилання яке я показав у описі каже інакше
@westerner-kc6yf3bx7b
@westerner-kc6yf3bx7b 2 ай бұрын
++
@cvv2k
@cvv2k 2 ай бұрын
відразу видно що ніразу не інженер
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@cvv2k я не сперечатимусь, а зразу нафік пошлю, можна?
@d.vitalio
@d.vitalio 2 ай бұрын
@@cvv2k діпломірований?)
Мясо вегана? 🧐 @Whatthefshow
01:01
История одного вокалиста
Рет қаралды 7 МЛН
Quando eu quero Sushi (sem desperdiçar) 🍣
00:26
Los Wagners
Рет қаралды 15 МЛН
Мясо вегана? 🧐 @Whatthefshow
01:01
История одного вокалиста
Рет қаралды 7 МЛН