Калькулятор масиву сонячних панелей - які правильні кути для автономної станції та на продаж?

  Рет қаралды 12,979

Bogdan Kushlyk

Bogdan Kushlyk

Күн бұрын

Пікірлер
@СократДиогенов
@СократДиогенов 2 ай бұрын
Спасибі вам що в темі та ділитесь знаннями та досвідом. Десять років тому казав щоб брали трохи на схід, бо зранку холодніше та сонячніше.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
так. калькулятор цей момент враховує )
@Andriy_Lutskiv
@Andriy_Lutskiv 2 ай бұрын
Всі дуже доречні і життєві поради. Інструмент без такого доречного коментаря доволі прісно виглядає :) Багато до чого, що Ви казали саме життя довело. Дякую!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@Andriy_Lutskiv так, інструмент крутий тоді коли знати як він працює і якщо вміти ним користуватись. Дякую вам
@in_sane_v
@in_sane_v 2 ай бұрын
Цікаво й інтригуюче починати дивитись це відео, коли сам знайшов цей і інші калькулятори, вже все перерахував у різних варіантах, але до панелей черга ще не дійшла 😊 Це як очікування оцінки твоєї роботи кимось більш досвідченим! Пізніше відпишу, що я нарахував правильно, а де помилився!
@WarMusic2022
@WarMusic2022 2 ай бұрын
Погрався з калькулятором. Дякую за посилання. Ввів данні для вертикально розміщених панелей на південь і був приємно вражений зимовими показниками. Так що є сенс розміщувати на стінах або на парканах за можливості.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@WarMusic2022 так. Особливо двосторонні за системою схід-захід
@MrSidoryk
@MrSidoryk 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk У мене на відстані в 10м від будинку. Стоїть 5 поверхівка. Із абсолютно пустою площею на південь. 6 м в ширину. І я вже, декілька років - облизуюсь на це місце. І ще запитання: Чи доцільно, засипати білою галькою - площу під мет конструкцією. Для збільшення ефекту, відбиття сонячних променів. Саме для 2 сторонніх панелей? На відміну від звичайної, зеленої трави, що не надто гарно ростиме у вічній тіні.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@MrSidoryk ефект від іншого кольору буде, але незначний. Я б вже не заморочувався
@majestif
@majestif 2 ай бұрын
Респект автору за пояснення, все по поличкам розкладено.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
будь ласка
@serkrat
@serkrat 2 ай бұрын
Відео бомба,наскільки добре роз"яснили,скільки нового почув.І за Віталія дякую.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
будь ласка
@chuchvych88
@chuchvych88 2 ай бұрын
Круто! Давно хотів дізнатись детально про такі інструменти.
@archuk7775
@archuk7775 2 ай бұрын
Просто the best друже ! Дуже корисна Iнфа дуже !!
@olexiykubliy4273
@olexiykubliy4273 2 ай бұрын
Дякую за цінну інформацію.
@primuszt
@primuszt 2 ай бұрын
Як же ж вчасно мені попалось Ваше відео... Напередодні отримав від виконавця на погодження проект СЕС. До другої години ночі клацав цим калькулятором. На ранок змінив у проекті кут з 35° на 65° 😄 ...чекаю монтажа...
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@primuszt врахуйте вітрові навантаження ще.
@AlexShloma
@AlexShloma 2 ай бұрын
Дякую за корисне відео 👍
@andrey_kocherga
@andrey_kocherga 2 ай бұрын
Дякую, було корисно.
@Саша-м5й7к
@Саша-м5й7к 2 ай бұрын
Дякую за випуск, Розраховую будувати повністю автономний будинок, тому Ваші відео допомагають. РЕС нестандартне приєднання нарахував 1,2м грн. 360м тягти провода, хоча стовби є. Вони рахують 2к за м.п. Тому приходиться вивчати альтернативні джерела енергії. Планую тепловий насос поставити, щоб в міжсезонні хватало опалення з нього + теплоакамулятор щоб вся гаряча вода була в одному місці.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@Саша-м5й7к так, саме для таких випадків треба слати РЕС у дупу. Все реально зробити.
@OlegOlegovich
@OlegOlegovich 2 ай бұрын
а не краще змінити місце проживання в такому випадку? можна ж купити десь готову ділянку з будинком, знести повністю будинок і будувати новий як ви і задумали, але в такому випадку у вас вже і електроенергія буде проведена, і газ можливо також
@Саша-м5й7к
@Саша-м5й7к 2 ай бұрын
@@OlegOlegovich легше. Можна і ділянку купити з комунікаціями. Але це дуже дорого. Ми сім'єю купили 3 ділянки поруч по 20соток на окраїні міста. І на кожну рес дав від 1.2 до 1.4м грн за електрику. Якщо брати такі ділянки з комуніквціями то це + 1$\на сотку землі. Тому хоч це і вигодніше, але в нас немає таких гроші.
@Саша-м5й7к
@Саша-м5й7к 2 ай бұрын
З другої сторони якщо вкинути ці гроші в альтернативу, то в нас буде безкоштовна енергія. А ресу 30тис. Доларів закинеш і плати за кожен кіловат ще поки по 4 а далі буде більше.
@skaliyihor6942
@skaliyihor6942 2 ай бұрын
Булоб те відео місяць 2 назад. )) але всерівно цікаво тепер вже перевіряти по калькулятору шо я настроїв сам. Бо вагався за 2 варіант тот зараз і взнаю чи вибір зробив правильно
@rednose692
@rednose692 2 ай бұрын
Дуже потрібне відео ! Дякую ! Але і попридираюсь - вітряк не кожному під силу - це ж не панельки, треба слідкувати. "батарейка" на 90кВт досить не дешеве/об'ємне/важке. Ну і генератор - мабуть найгірше: жре багато, потрібне обслуговування. Та я розумію, що потрібен баланс між цим усим, але ж "жабу" логікою не проймеш ! "Дорого" і все !!! :)
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@rednose692 треба шукати баланс. Ну і відштовхуватися від того що зарядять всякі обленерго за підключення (це якщо завести треба на ділянку наприклад).
@akaigx9
@akaigx9 Күн бұрын
Пасмурна погода двох місяців цього року 2024- листопад і половина грудня при наявності двох масивів панелів під кутами 70 та 40 градусів до землі внесла значні корективи в роботу цієі прожки. Добре що маю можливість керувати кутом нахилу. А ось про необхідність 4 градусів, а тобто 11 години дня підтверджує прога для вимірювання UV індексу або сонячноі активності із гугл плау.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Күн бұрын
Так, що цікаво навіть у похмуру погоду кут 70 працюватиме чуть краще ніж 40. Так же ж?
@d.vitalio
@d.vitalio 2 ай бұрын
Дякую автору що збив спантелику). Чомусь думав що хвататиме повністю весь рік і 6квт, а тут 10квт панелей, і то показує що не хвататиме в деякі місяці. А інвертор вже на 6квт китайсі вислали), але на сх.пд . всеодно тільки 4квт може стати панелей (із-за димарів), а на зх. толку всеодно мало ставити, хоть і всі 10квт....
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@d.vitalio все нормально, тепер ви будете чітко знати про нестачу і знатимете як її вирішити
@d.vitalio
@d.vitalio 2 ай бұрын
Добре що про кут нахилу для Києва сказали, поки не поставили панелі,то ще є можливість попросити монтажників максимально вигідно поставити. За це окремо подяка
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@ruslanwel це залежно який запас... Я зараз вважаю що для автономності запас акумуляторів має бути тижневим. Але то звісно недешево.
@user-gt45
@user-gt45 2 ай бұрын
ура! Нове відео Богдана. Питання, як завжди, не по темі. У вас немає можливості отримати консультацію по паралельному підключенню 13s літієвої збірки та 15s залізофосфатної. По макс. напрузі зарядки на мін. розрядки вони узгоджуються, звичайно, швидкість розряду буде на різних етапах різна, По амперажу кожна збірка може працювати самостійно (200А елементи) з окремими бмс. Зрозуміло, що енергію спочатку буде забирати з залізофосфата а потім з ЕнЕмСі, зарядка теж буде кривувата, з часом буде різна деградація елементів. Але зараз вони нові, хочеться залишити на зиму весь комплект.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@user-gt45 ух і задачка. Я б таке не поєднував ) Хоча бачив пару прикладів коли LiFePO4 та GEL працювали разом...
@vvv-v13
@vvv-v13 2 ай бұрын
Продайте якусь і купіть 2-гу до пари
@Andrii_Kokots
@Andrii_Kokots 2 ай бұрын
Дякую, цінна інформація 🎉
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
будь ласка
@YukkoSergii
@YukkoSergii 2 ай бұрын
Кому не показую свої нові сонячні поля, всі питають: чому без нахилу? 😂 Нарешті знайшлась розумна людина, ролик якої можна показувати всім у відповідь. без нахилу тому, що ці поля під власне зимове споживання. Тому вони двосторонні, тому вони вертикальні. А влітку сонця і без них вистачає... Щодо поля захід-схід на двосторонніх панелях, в мене таке є, я його зараз збільшую вдвічі. Воно береже ресурс батарейки. В 6:30 влітку воно вже батарейку заряджає і бере на себе навантаження, а поле на південь почне працювати тільки о 9:00, а о 20-21-й годині західна сторона ще виробляє, а південне поле вже о 18:30 вимкнулось. Тому коли всі сіли на свою батарейку, я готую вечерю на західному сонці.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@YukkoSergii bifacial вертикально за схемою схід- захід це дуже добрий варіант, можливо навіть найкращий.
@YukkoSergii
@YukkoSergii 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk взимку двосторонній solar fence захід-схід працювати не буде. В них помітна просадка генерації в ті часи доби, коли взимку можна сподіватися на наявність сонця. Тому я вчора запустив південь-північ 🙄 А от на розсіяному світлі, як сьогодні, захід-схід буде виробляти майже стільки, скільки південь-північ, але "виробляти" 5-7% від номіналу. Це дуже мало.
@YukkoSergii
@YukkoSergii 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk захід-схід - це орієнтацієя панелей, тобто передня частина панелі дивиться на захід, а задня на схід. Відповідно південь-північ - передня на південь, а задня на північ.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@YukkoSergii так, я в курсі як це. Дядько з Everyday projects with Dave детально таке тестував якраз.
@YukkoSergii
@YukkoSergii 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk я саме від нього і набрався. 😏 але одна справа - дивитись дядю на ютьюбі, а інша справа - вкласти власні гроші в систему, яка будується всупепеч класичним уявленням. Я спочатку поставив тестове поле захід-схід в травні. Зрозумів плюси і мінуси і вже восени лупанув південь-північ і докупив панелей, щоб подвоїти захід-схід. Основний плюс вертикального поля полягає в тому, що воно займає мінімум місця. Пустив собі вздовж паркану і все... Але є і мінуси. В мене ці поля на стовпах 4м, тому вся конструкція з заліза виходить дорогою, а от з дерева - зовсім притомні гроші. Особливо якщо самому збирати.
@Marusya_Agregat
@Marusya_Agregat 2 ай бұрын
Зимою мало сонця але багато вітру. ідеально = сонячна + вітряк. На крайняк бензогенератор (даби акамулятори в 0 не стояли) і якшо не буде мережі довго (краще канешно з мережі зарядити чим з генератора). І все, і красота. А на весну-осінь того вітряка навіть знімати можна даби не виматував робочі часи свої і не портився
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
"краще канешно з мережі зарядити чим з генератора" - це поки з мережі дешевше, то так, ну і якщо вона є та мережа. "на весну-осінь того вітряка навіть знімати можна" - нащо аж так радикально? на гальмо поставити і хай висить собі. бувають же і дні коли дощ валить весь час а вітер є. знадобитись може.
@Ravlik_Pavlo
@Ravlik_Pavlo 2 ай бұрын
Різниця між моїми параметрами (6712kWh) та Optimaze (6720) в рік смішна. Напевно я вгадав просто)))
@YuriyPohranychnyy
@YuriyPohranychnyy 2 ай бұрын
чи не варто залишити можливість, у варіанті "для власного споживання", змінного кута під зимовий\літній кут?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@YuriyPohranychnyy можна і так. Питання лише в тому що це ймовірно зайве, бо влітку їх хоч на північ направ ті панелі - не буде куди дівати виробіток.
@olgab5878
@olgab5878 2 ай бұрын
За малої ємності акумуляторів на зиму мабуть краще буде встановлювати панелі горизонтально, бо виробіток за густої хмарності однозначно кращі, а в зимові місяці по пів місяця без сонця - це наша реальність! Доречи, ви не розглянули варіант не збільшення ємності, а збільшення площі панелей, що може бути дешевшою альтернативою! І ще, якщо не враховувати відключення, то варто вже порахувати і окупність такої станції за поточних тарифів, особливо коли ставимо по 85кВт*год акумулятори!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@olgab5878 збільшення площі панелей не завжди можливо, бо може вимагати встановлення додаткового інвертора. Але з іншої сторони якщо інвертор наявний, то його однозначно варто запакувати по повній панелями, наскільки це йому дозволено і якщо цього дозволяють наявні дахи/скати чи місця кріплення панелей
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@olgab5878 про окупність якщо ми говоримо про автономію мова навіть не може йти. Бо автономія передбачає відсутність зовнішньої мережі. Окупності там не буде ніколи (ну або вона буде 20 умовних років, наприклад), треба просто забезпечити свою потребу та і все.
@olgab5878
@olgab5878 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk Найперше обмеження вилізе в наявності необхідного оптимального місця для встановлення панелей.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@olgab5878 о, це точно... З площею буде перша проблема
@Oleksandr1206
@Oleksandr1206 2 ай бұрын
Дякую
@user-TIM69
@user-TIM69 Ай бұрын
Добрий день. Щиро дякую Вам за детальне відео. СУПЕР!!! Проте при використанні програми у мене з'явились деякі питання, в яких я заплутався. Інвертор з батареею вже у мене встановлений. Стоїть питання по встановленню панелей і мені хотілося б скористатись правильними розрахунками. Лише не знаю, як з Вами зв'язатись, щоб обговорити розрахунки. Чи можете мені допомогти? Чи можна з Вами поспілкуватись в приватному чаті?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Ай бұрын
давайте спробуєм. +380675017574 - напишіть у вайбер/телеграм
@yurijhachkevych7517
@yurijhachkevych7517 2 ай бұрын
Дякую Вам за відео, стиль подачі контенту, підкажіть, а є такий же сайт але для вітряків?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@yurijhachkevych7517 ні, саме такого нема. Є трошки інший, який допоможе зорієнтуватись. globalwindatlas.info
@Aquamasters930
@Aquamasters930 2 ай бұрын
Я і не збирався б вже теж підключати мережу. 20 -30 кВт акумулятор і 12 кВт панелей. Але зимою толку 0! В мене станція вже 3 роки. Все працює ідеально але з жовтня день короткий, часто пасмурна погода, сніг, туман. З березня все краще.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
та ні. далеко не нуль навіть взимку.
@andriymer531
@andriymer531 Күн бұрын
Колись дивився, вирішив знайти , подивитись вдруге, бо згадав що тоді почув мудре бачення. Дивлячись вдруге не пожалів, бо якраз вибираю кут для встановлення. Дякую за інфу. І ще маю питання. Чи вартує щось чарувати з кутом нахилу, бо маю можливість встановити панелі на літню кухню, з кутом даху 50 градусів і азимутом 202 -116?
@andriymer531
@andriymer531 Күн бұрын
Чи все таки краще встановити на будинок на південний схід кут даху 27 і азимут 113 (по програмі мубуть -67). Всюди свої нюанси. На будинку - високо нічого не буде затінювати, але почистити, обслужити проблематично. На літній кухні можна обслужити, але значно нижче, на перспективу може щось з сусідської ділянки тінити.... Локація Львівська область. Плану. починати з китайського інвертора і 3 кіловат на панельках Longi. Роблю перші кроки в альтернативній енергетиці, і наперед вибачаюсь якщо відповіді на питання здадуться простими і примітивними.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk Күн бұрын
якщо я правильно здогадуюсь то ви назвали географічні азимути. тобто літня кухня - то 22 градуси від півдня до заходу, а будинок виходить на 67 градусів повернутий від півдня до сходу. мені здається що літня кухня пріоритетніша по куту дуже сильно і по азимуту загалом теж. але питання лише в тому скільки туди панелей влізе, бо я думаю що цілком з часом захочеться заповнити обидва ці скати.
@andriymer531
@andriymer531 Күн бұрын
@@bogdankushlyk Так все правильно здогадались. Також схиляюсь до такої думки щодо лтньої кухні. Думаю на перспективу потім MPPT контроллер докупити, щоб же один стрінг підкинути на східну сторону. Але це вже потім, головне правильно почати , щоб враження були позитивні ) Дякую за консультацію.
@Игорян-в1п
@Игорян-в1п 2 ай бұрын
Зробiть будь ласка розбiр, чи можна перевищувати параметри W Бо сам хочу на Deye 6квт з 7800w панелей повісити 9200w. , Поки думаю
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@Игорян-в1п можна. Почитайте офіційні даташити. Там перевищення х2 в середньому прописані.
@olgab5878
@olgab5878 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk а що заважає в паралель купу стрінгів поставити і під'єднати до інвертора?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@olgab5878 обмеження в Isc прописані у паспорті інвертора. Їх не просто так пишуть.
@olgab5878
@olgab5878 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk Струм короткого замикання Isc прописано для ефективного узгодження, але якщо ви хочете мати запас на хмарну погоду, можете в паралель влупити скільки вам влізе, і інвертору нічого від цього не буде.
@artemca
@artemca 2 ай бұрын
Лукавите трохи. Там в грудні то буде 300, але це буде 4 дні по 50квт годин кожен, а інші 26 днів по 3-10 кіловат максимум. Як зберегти ті 50квт на наступні дні :) Дешевше докупити генератор бензиновий на підзарядку ніж 100 кіловат годин акумулятор мати. Хоча якщо є кошти - то 100 квт/годин акумулятори + генератор, але ж дорого.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
так і в чому ж я лукавлю? я десь казав що буде дешевше так як я казав? я просто показав як користуватись інструментом з підбору і проєктування системи, причому просто на якомусь лєвому прикладі. а далі кожен приймає рішення сам для себе як кому легше. комусь легше генератор. а комусь легше акумулятори, бо жінка генератора того ні тяготи не буде, ні заправляти не буде, ні обслуговувати також не буде. мільйон різних умов в кожному окремому випадку, не буває універсальних рішень. все строго індивідуально залежно від конкретних умов конкретної задачі.
@artemca
@artemca 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk Згоден, то я собі додумав :)
@ssssss6910
@ssssss6910 2 ай бұрын
Доброго вечора. Переглядаю усі Ваші відео. Моє запитання буде можливо не до цьго відео, але хотів би почути Вашу думку. Підскажіть будь ласка чому Ви обрали таку схему 20кВат. мережевий і 10к.Ват гібрид, не доцільніше один deye 30к.Ват. гібрид. Дякую за відповідь.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@ssssss6910 на момент покупки всі Deye більше 12 кВт були лише під високовольтні акумулятори. Зараз вже з'явились до 20 кВт низьковольтні, ну але станція вже зібрана... Тому питання банально лише в ціні акумів і не більше. Також, я не хочу ніяких інших акумуляторів крім LiFePO4, це питання безпеки.
@ssssss6910
@ssssss6910 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk Дякую за відповідь.
@VaKula-ShmyrdjakNePrinjal
@VaKula-ShmyrdjakNePrinjal 2 ай бұрын
Доброго дня! А шо буде, якщ до інвертора з PV входом на 10 А відключити панелі зі струмом на 20А?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
є два варіанти: або згорить або не згорить. як саме буде - залежить від того як влаштований контролер заряду у вашому інверторі. ну і насправді інвертор з контролером заряду на 10А треба ще пошукати, так само як і панелі на 20А.
@ПавелТ-п5щ
@ПавелТ-п5щ 2 ай бұрын
Имея построенный дом менять крышу никто не будет, а вот дополнительных панелей доставить и МППТ контроллеров это вариант!
@sm-user
@sm-user 2 ай бұрын
цікаво
@ДмитрийСимакович-ы8л
@ДмитрийСимакович-ы8л 2 ай бұрын
Вітаю! Якщо ухил даху під різними кутами (60% та 35%) чи можна панелі об'єднувати в єдине поле та вішати на один трекер? Також в планах зробити ще одне поле на іншій споруді ( відстань 40 метрів). Для потужності в 4,5-4,8 кВт щоб з'єднати друге поле з інвертором на таку відстань достатньо сонячного кабелю на 4мм чи брати 6мм? Орієнтовна напруга на кабелі стновитиме 440-480 вольт.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
1. поєднати різні нахили в один масив то можна, але будете мати втрати. ваш весь масив завжди працюватиме так як працюватимуть найгірші панелі. тобто ви постійно сидітимете в нестачі десь на око в 10-15%. 2. якщо така велика дистанція - я б вже брав 6мм2, хоча порахуйте собі: www.jcalc.net/voltage-drop-calculator-as3008 різниця всього у 0,5% десь при 10 амперах, але то ж все таки 0,5% втрат чи недовиробітку.
@ДмитрийСимакович-ы8л
@ДмитрийСимакович-ы8л 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk щиро дякую! При 4мм = 1,37% втрат (падіння напруги на 6 вольт), при 6мм = 0,91% втрат (падіння на 4,4 вольта). В принципі, припустимо. Не думаю, що теплове розсіювання з розрахунку 1,2Вт/метр кабелю можуть йому якось суттєво зашкодити.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@ДмитрийСимакович-ы8л вам вирішувати. я б брав все ж 6 мм2, просто тому що мені такий подобається. а так втрати що там що там невеликі.
@ДмитрийМайстровой
@ДмитрийМайстровой 2 ай бұрын
Доброго дня. А що можете сказати про сонячні панелі Q-Sun 700w
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@ДмитрийМайстровой вперше про них чую
@ДмитрийМайстровой
@ДмитрийМайстровой 2 ай бұрын
Та підкупае те що 700 і 40.21 вольт для деї 8 кВт можливо повісити 9 штук і поле в 6.3 кВт. Розумію що вони не видадуть стільки. Реально буде близько 5.2- 5.5 кВт але це більше ніж 575 райзени
@ДмитрийМайстровой
@ДмитрийМайстровой 2 ай бұрын
Або є панелі які можете порекомендувати 700 ватні чи то все міфічні панелі?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@ДмитрийМайстровой всі характеристики що на панелі пишуть подані для STC (standard test conditions), тому жодні панелі майже ніколи тих показників не видають. Реально побачити 90-95% від заявленої потужності.
@Юрий0323
@Юрий0323 2 ай бұрын
Батарея виконує дві функції- балансуюче джерело струму та балансуюче навантаження, а калькулятор є інструментом для банків , не розумію чому всі дивляться на панель як генератор, коли фізично це джерело струму, як що хочете локальну систему для будинку, то не з того боку рахуєте, бо все програмне забезпечення для керування СЕС, це проста іграшка для дорослих на заміну стрілялки з реальним результатом- дійшов до нового рівня. Система- це коли мешканці не думають що в них запускається і де береться опалення і електрика а в крані є завжди вода, а за це платиться не більше 30 -50 грн за м2 Вашої оселі.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@Юрий0323 не зрозумів. А з якого ж боку рахувати як не з прогнозованого чи реального споживання? Задача ставиться саме таким чином - які потреби потрібно закрити. А далі вирішується в межах вашого бюджету.
@Юрий0323
@Юрий0323 2 ай бұрын
Треба робити графіки свого споживання Ви вірно пишете, а рахуєте від прогнозованого графіку потенціалу панелей, а оптимальне розміщення приймається від графіку споживання, а ви берете не добовий графік, а об’єм місячного споживання, автономні системи -це керування споживанням, а ви дивитесь як на енергосистему, котра для джерела струму при зеленому тарифі і є балансуюче споживання. Ви грієте бойлер від панелі з ккд 20%, а не від сонячного колектора з ККД 70%. Тільки комплексне інженерне рішення дозволяє мати максимальний ефект для автономії будинку, бо окремо СЕС, ВЕС , котел, тепловий насос, геліосистема є тільки складові, бо кожен будинок індивідуальний, за свої 40 років роботи я не бачив однакових підстанцій, електростанцій з однаковим обладнанням щоб вони мали однакові параметри роботи.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@Юрий0323 ну я є здається у відео показував графіки співвідношення виробництва і споживання? В частині про off-grid системи, тобто про автономні. І там підхід зовсім інший.
@Юрий0323
@Юрий0323 2 ай бұрын
Ви не зрозуміли, спочатку робиться Ваш графік споживання добовий, місячний та річний, а потім підбираєте інвертор, панелі, генератор, вітряк , спочатку тепловий розрахунок, а потім котел, тепловий насос, геліосистема, тільки не рекуперація , бо вона не окупиться від слова ніколи за життя середньостатичного українця…
@rednose692
@rednose692 2 ай бұрын
@@Юрий0323 Теоретично Ви маєте рацію, а практично - "треба почекати рік-два, щоб зібрати статистику". "Система- це коли мешканці не думають..." - це ви ж писали мабуть не про Україну зараз, а теоретично про "систему" ? А так система - це те, що хоч паганенько, але працює, а не теорії комплексних інженерних рішень за всі гроші світу :)
@СократДиогенов
@СократДиогенов 2 ай бұрын
Моя конструкція -8 до сходу 55 - нахил. Двосторонні. Вже стоїть. Без калькулятора.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
це добрий варіант. на зиму буде те що треба
@ДмитрийМайстровой
@ДмитрийМайстровой 2 ай бұрын
Доброго дня. А скільки можливо панелей Longi 575 W на кожній стрінг повісити для Deye 6 квт. По пыдрахункам 8 панелей на кожний стрінг = всього 16 панелей. І використовуваться на повну потужніть не буде тобто 3 квт максимум
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
я мабуть зроблю окреме відео як рахувати кількість панелей на стрінг, бо постійно отримую одне і те саме питання... щоб дати вам відповідь - замало даних. нема жодного показника крім умовних ватів панелі...
@OlegOlegovich
@OlegOlegovich 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk я також буду чекати таке відео, дякую!
@АнтонОпря-й1й
@АнтонОпря-й1й 2 ай бұрын
Це все теорія. А практика інша. Жовтень може мій 10.4 кВт масив сгенерувати вдвічі більше ніж мені потрібно. Але кілька днів підряд дощі і похмуро і вже кожного дня дефіцит генерації по 10-12 кВт і це не зима. Це по факту означає що масив акумуляторів має бути не 10 не 20 кВт. А від 100 і більше. Бо тиждень підряд дощів це не така вже нереальна картина. А потім два три дня сонця підряд і треба мати куди діти зайву енергію. 500 кВт по року без змін то не автономія. То означає що ви залежні від газу. Бо якщо опалення електрикою, навіть тепловим насосом, то взимку буде 1500 кВт а не 500 а то і більше
@SleepImportant
@SleepImportant 2 ай бұрын
купи генератор коли немає сонця і треба підзарядити (і коли немає сєті) 100кв панелей. ага)) лучше вже генератор докупити на чорний день і дозаправляти акамулятори ним
@АнтонОпря-й1й
@АнтонОпря-й1й 2 ай бұрын
@@SleepImportant хм а до чого тут генератор? Тут же обговорювали кути і оптимальне розташування панелей. А я кажу що толку от тих кутів не дуже багато. Бо втрати від того що електрику нікуди діти і накопичити коли сонце є набагато більші ніж там кутом і азімутом гратися
@SleepImportant
@SleepImportant 2 ай бұрын
@@АнтонОпря-й1й вот сюди ,,Це по факту означає що масив акумуляторів має бути не 10 не 20 кВт. А від 100 і більше,, даби не тратити міліони, купити генератор і бензин. і хвате 10-20кв акум. і коли він сів = запустили генератор який його заряжає через інвертор
@АнтонОпря-й1й
@АнтонОпря-й1й 2 ай бұрын
@@SleepImportantгенератор ніяк не допоможе збирати енергію від сонця. Це відео саме про це, а не про те як електрикою бути забезпеченим.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@АнтонОпря-й1й по факту я від цього калькулятора маю більше на 7-10%. Тож якщо порахувати по ньому - то точно не будете у програші
@ІванБучок-т3ю
@ІванБучок-т3ю 2 ай бұрын
👍💪✌️🇺🇦
@semsemeon
@semsemeon 2 ай бұрын
Головний прорахунок в розрахунках це те що споживання і виробітка не лінійні, особливо зимою. 150 кВт може виробити за 5 зимових сонячних днів (решта пасмурні) , і акум на 50 кВт не розтягне це на місяць. І спожити можна 30 кВт за кілька годин (наприклад зарядка авто), а не плавно розтягувати на добу
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@semsemeon це ж орієнтир! В офі-грід варіанті до речі він так і рахує, за статистикою сонячних і не сонячних днів. Тому там і величина значно більша днів, коли воно пише що акумулятор розряджений. Якщо хочете повну автономність - без вітряка і без дизельгенератора ніяк.
@semsemeon
@semsemeon 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk думав про вітряк. Зупиняє ціна і відсутність вітру. Ваш в лапках любимий акб Київ каже " нєт солнца єсть вєтєр", вже 10 днів дивлюся в вікно, солнца нєт но нєт і вєтра
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
ну акебе - то окрема історія. вітер у нас в країні насправді є і досить непоганий. просто треба кожну окрему локацію добре вивчати і рахувати необхідність тої інвестиції. для підприємств, там де тариф 10 грн/кВт - їм точно вигідно ставити вітряки. бо собівартість ЕЕ з вітряка вдвічі нижча. а от домашникам - не вигідно, бо з мережі докупити все ще трошки дешевше.
@semsemeon
@semsemeon 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk в степу може і дує, Україна це не лише степ. Кажу що у мене нема вітру
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@semsemeon таке цілком може бути. globalwindatlas.info допоможе оцінити локацію
@WarMusic2022
@WarMusic2022 2 ай бұрын
Цікаво чи ці розрахунки враховують температуру повітря. Бо від +25 до -10 ті самі лонги дають температурний коефіцієнт 10%
@WarMusic2022
@WarMusic2022 2 ай бұрын
А ще цікаво почав розбиратися зі значенням "Installed peak PV power [kWp] - Peak power" (kWp) = 1 kW/m2 * area * efficiency / 100. Ввів данні в калькулятор... Ой Дурять нашого брата китайці....
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@WarMusic2022 цей калькулятор враховує значно цікавіше - освітленість в конкретно вашій точці.
@samba_11
@samba_11 2 ай бұрын
мені показало азимут -14, кут - 37
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@samba_11 ймовірно ви значно південніше
@samba_11
@samba_11 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk а чи враховано рельєф тут. Бо я на схилі гори живу, яка мене затіняє
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@samba_11 думаю він має враховувати таку річ. може саме тому і повернув вас до сходу трошки більше ніж звично
@skaliyihor6942
@skaliyihor6942 2 ай бұрын
Цікаво чому формі біше буде виробляти чим на даху? На землі і пилюки біше і затінення всякі
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@skaliyihor6942 питання в температурі
@skaliyihor6942
@skaliyihor6942 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk а ну в мене на криші але 11 поверх і так продувається тому мій випадок ще краще))
@skaliyihor6942
@skaliyihor6942 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk ви своїм відео мене зайняли на пів дня тепер сижу клацаю всяку кути. Правда панелі вже змонтовані але всерівно цікаво ніяк толком неможу визначити свій азимут. Телефон мене шось дурить. Знаю шо маже ідеально південь але чучуть в західну сторону а скіки це градусів незнаю. Нема десь в гуглі на мапі задати напрямок щоб мені сказало азимут ?
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@skaliyihor6942 ну все що вниз на гугломапі то 0, тобто південь. А далі вправо до сходу - то мінус 1, 2, 3 градуси і так далі. До заходу буде +1, 2, 3 і так далі
@skaliyihor6942
@skaliyihor6942 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk та я це розумію але як лінію провести от я бачу свою кришу знаю напрямок а як зрозуміти 1-2 чи 10 градусів . Хоч по калькуляторі там взагалі копійки ріниці можна незаморочуватись
@ВасильВасиль-ь4б
@ВасильВасиль-ь4б 2 ай бұрын
відсоток днів із повним акумулятором 84,33% відсоток днів із розрядженою батереєю100% поясніть будь ласка ! акб 5квт, масив 10квт, місячне споживання 300квт
@ВасильВасиль-ь4б
@ВасильВасиль-ь4б 2 ай бұрын
то якщо без підмішуваня то печальний результат для акб настане швидко
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@ВасильВасиль-ь4б мала АКБ загалом. Треба х3-х4 збільшувати.
@ВасильВасиль-ь4б
@ВасильВасиль-ь4б 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk дякую за вашу інформаційну роботу!
@ханХаджиГирей
@ханХаджиГирей 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk Вітаю! підкажіть будь ласка маю інвертор Аnern EVO-4200 хочу підібрати найкращий варіант панелей звернувся до Віталія в Лубнах ви його контакти залишали в попередн.відео а він каже по інверторах Deя а по іншим до вас направив то допоможете підібрати а з мене могорич!
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
напишіть у вайбер/телеграм +380675017574
@NOWAR2024
@NOWAR2024 2 ай бұрын
как там с погодой двор опять не затопило
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@NOWAR2024 дренажна підсипка справилась на відмінно. Води в дворі нуль. Але текло по вулиці знов )
@NOWAR2024
@NOWAR2024 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk видиш шифер сработал не вышло повторения прошлого потопа а ты тогда судится с фермерами хотел а дело оказалось простым шифер подсыпка и все в шеколаде
@wescor8365
@wescor8365 2 ай бұрын
Про що мова? Підписаний ніби давно, але не все дивився, Тицніть носом в відео якщо було
@NOWAR2024
@NOWAR2024 2 ай бұрын
@@wescor8365 про прошлый потоп во дворе было видео там я посоветовал шифер ставить
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
отаке було: kzbin.info/www/bejne/eHXHcmpomMpsj5o отакий був наслідок зразу ж того ж дня: kzbin.info/www/bejne/fJrTZYGhh9-Fbac отакий наслідок на наступний день: kzbin.info/www/bejne/r6qXnX2OrpaWoK8 а, ось як за пару днів почали відшивати паркан знизу: kzbin.info/www/bejne/mmO0gHeEqc9oqas
@alexlando1161
@alexlando1161 2 ай бұрын
Хочу поставити 2 кВт панелей на схід та 2 на захід. Азимут буде 90 та -90 при оптимальному куті? Якщо так, то денна/місячна виработка буде складатися? Дякую за відповідь.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@alexlando1161 якщо ваші масиви будуть на різних контролерах чи МРРТ-трекерах - тоді додавайте. Якщо ви збираєтесь таке на одному трекері посадити - будете мати навпаки 40-50% втрат 90 та -90 то чистий захід і схід відповідно. Я б не радив так робити. Краще -45 та +45 якщо є можливість.
@alexlando1161
@alexlando1161 2 ай бұрын
Дуже дякую.
@NOWAR2024
@NOWAR2024 2 ай бұрын
поставь 2 на юг и по 1 на восток и запад и будет тебе счастье летом от расвета до заката будеш солнышко ловить а зимой 2 юг будут работать а восток запад отдыхать будут хотя у дипломированого инженера панели работают даже под снегом и под любым углом к горизонту и даже ночью
@ua420
@ua420 2 ай бұрын
вигідніше на схід через нагрів панелей
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@ua420 найвигідніше на трекер. Але якщо фіксований кут - тоді 4 градуси до сходу дадуть максимальну генерацію масиву незалежно від температури.
@NOWAR2024
@NOWAR2024 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk это найвыгиднише с точки зрения мощности а с точки зрения цена качество трекер очень невыгоден особено с учетом того что он стоит да на земле а тут нам да кругом да тень
@InfernoDJ
@InfernoDJ 2 ай бұрын
ну да, 20кВт акумів і 90 зовсім невелика різниця. всього якихось 200тис грн
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@InfernoDJ а як ви хотіли? Автономність має свою ціну. Просто якщо ви порахуєте ціни на підключення - то часто будете здивовані. Може бути х3-х4 легко від того що ви назвали за акуми
@OlegOlegovich
@OlegOlegovich 2 ай бұрын
200 000 грн то б ще було пів біди)) але ви трохи недорахувалися якщо брати дея, то 5 кВт коштуватиме мінімум 800$ тобто їх треба буде 18 штук, 18 * 800 = 14 400$, або по теперішньому курсу 41,5 грн - 597 600 грн
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@OlegOlegovich та ні, купляти треба по $130 за кВт, а якщо все одночасно то ціна може бути ще кращою, менше 120 за кВт навіть.
@OlegOlegovich
@OlegOlegovich 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk добре, але 130$ за кВт і 90 кВт - то сума також в майже пів мільйона грн...
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@OlegOlegovich якщо за підключення до мережі треба платити 1+ млн - тоді півмільйона за акумулятори то в порівнянні небагато.
@O_Vinja
@O_Vinja 2 ай бұрын
"Простіше запустити бенз. генератор ніж добрати 20 кВт з мережі взимку" )))) автор розсмішив ! ))))))))))))))))))))))))))))))))
@МихайлоГорбачук-с5н
@МихайлоГорбачук-с5н 2 ай бұрын
Ну.. він, напевно, мав на увазі простіше купити і обслуговувати генератор три місяці, час-від-часу, ніж паритись з підключенням мережі. Це якщо мережі не було взагалі
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@O_Vinja це якщо нема мережі - то простіше запустити генератор. А якщо є мережа , то поки в нас ціна електрики як для ніщєбродів - то звісно вигідно купляти дешеву електрику з мережі.
@O_Vinja
@O_Vinja 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk Не дочекаєтесь ! ))) І не дивно це чути від вас ...))) Не зважаючи на те, що атомна електрика коштує копійки і є екологічно найчистішою ! Сонячні панелі значно більше забруднюють і сильно гріють планету !
@O_Vinja
@O_Vinja 2 ай бұрын
@@МихайлоГорбачук-с5н Хто чітко мислить - чітко викладає.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@O_Vinja якщо атомна коштує копійки - то встановіть собі вдома домашній реактор...
@СтепанМигов-х1к
@СтепанМигов-х1к 2 ай бұрын
А ещё лучше набрать аккумуляторов киловатт на 150-200 и продать для этого дом, и будет счастье. Спасибо.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@СтепанМигов-х1к ні, якщо ви задумались продавати будинок - то навіть не меліть дурниць, це просто не для вас.
@СтепанМигов-х1к
@СтепанМигов-х1к 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk это был просто сарказм. Наболело на фоне всех этих цен.
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@СтепанМигов-х1к розумію. Далі буде тільки гірше. Тому розцінюйте це як максимум до якого можна і треба йти поступово, крок за кроком.
@NOWAR2024
@NOWAR2024 2 ай бұрын
хорошо у тебя всё звучит а ты сам 5 киловатник ещё и в руках не держал а уже его людям советуеш нехорошо это а вдруг оно фуфло что не оправдает ожидания вот 2 киловатник свое отрабатует на все сто а вдруг 5 киловатник да не даст ожидаемого результата может лучше советовать провереный ветряк два ветряка да по два киловата точно известно оно работает и хорошо работает а тот 5 киловтник хтож его знает как он себя поведет
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@NOWAR2024 знають поляки, де таких вітряків уже дуже багато
@NOWAR2024
@NOWAR2024 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk но лучше если сам помацаеш лично провериш как оно на ветру себя ведет вот 2 киловатник точно шорошо работает тут без вариантов
@bogdankushlyk
@bogdankushlyk 2 ай бұрын
@@NOWAR2024 ну я ж фізично не можу все перемацати, це просто нереально
@NOWAR2024
@NOWAR2024 2 ай бұрын
@@bogdankushlyk это понятно что нельзя обьять не обьятное просто 2 киловатник уже доказал что он работает и притом хорошо работает а как работает 5 киловатник то еще неизвестно может он плохо на низах работает и плохо выходит на нужные обороты или там винт слабый и он вобще не выдает нужной мощности на слабом ветре
Une nouvelle voiture pour Noël 🥹
00:28
Nicocapone
Рет қаралды 9 МЛН
UFC 310 : Рахмонов VS Мачадо Гэрри
05:00
Setanta Sports UFC
Рет қаралды 1,2 МЛН
She made herself an ear of corn from his marmalade candies🌽🌽🌽
00:38
Valja & Maxim Family
Рет қаралды 18 МЛН
Основной "недостаток" гибридного инвертора при блекауте
14:25
Солнечная энергия-Алексей-
Рет қаралды 36 М.
Бойлер через інвертор, або пошо нам, цей "зелений тариф" ?
11:17
Богдан Іванишин (Velo-Akordion)
Рет қаралды 6 М.
Une nouvelle voiture pour Noël 🥹
00:28
Nicocapone
Рет қаралды 9 МЛН