Hej, mordeczki moje, trzy sprawy mam: 1. Pozostałe odcinki UNFOLD dostępne są tutaj: bit.ly/2HG2SQR 2. Jeśli ten odcinek Wam się spodobał, bardzo pomoże nam, jeśli podacie go dalej w świat, np. udostępniając go na fejsie, albo podrzucając znajomym
@darekuno16125 жыл бұрын
Jesteś tym co 🦔 - chętnie zagłosowałbym ale nie mam konta na fejsie. Wiem, kto dziś nie ma konta na fejsie?! No... ja nie mam i paru znajomych jeszcze znalazłbym ;-)
@Kerwish5 жыл бұрын
Jestem tym co 🦔
@mateuszmargol66035 жыл бұрын
Jesteś tym co jeż. Kasia a ty też jeż ?😂
@Spyder4585 жыл бұрын
Dlaczego nie powiedziałaś ani słowa o patentowaniu genów?
@Scizzzor5 жыл бұрын
Zagłosowane! o/
@nomadsstuff17705 жыл бұрын
jesteś tym, co jeż, jeżem byłeś i w jeża się obrócisz
@matriks40055 жыл бұрын
Jesteś tym co je twoje jedzenie :P
@matriks40055 жыл бұрын
Jesteś sianem
@caliceu44885 жыл бұрын
Zupełnie jak Anka z konfliktu o ateistach u Darwinów. 😏😂
@piotrnn55645 жыл бұрын
Amen
@bikeman14319 ай бұрын
xDD zajebisty komentarz
@TheEowyn5 жыл бұрын
Jestem w szoku. Nie dość że ten film twierdzi że GjeMo jest spoko, to jeszcze podprogowo próbuje wmówić nam że jesteśmy jeżami. Myślę że ten clickbaitowy temat jest tylko przykrywką. Ta produkcja została zapewne sfinansowana przez grupę Jeżoiluminati chcących w ten sposób opanować świat.
@KasiaGandor5 жыл бұрын
🦔🔺
@marlena4365 жыл бұрын
A już się obawiałam że ktoś na serio tak myśli... uff
@szymekx6665 жыл бұрын
Chciałem napisać jakiś komentarz o jeżu ale ten mnie zabił, więc oddalę się teraz w ciszy....
@przempry5 жыл бұрын
Jesteś tym co jeż :)
@KasiaGandor5 жыл бұрын
🦔
@kaaacper5 жыл бұрын
a jeż jest jeżem czyli jesteś jeżem
@Wikant185 жыл бұрын
xD
@Pancurnik5 жыл бұрын
Jesteś tym co bąk :)
@lagoszka12344 жыл бұрын
Chyba jesz
@mieciel273 жыл бұрын
Ani słowa o przegranych procesach (odszkodowania idące w steki milionów) przez Monsanto (teraz Bayer) w związku ze szkodliwością Rundupu?
@And-c1j Жыл бұрын
Wyrok sądu to nie jest dowód naukowy chyba proste prawda? Gdybym miał dobrych prawników jestem w stanie dowieźć że woda powoduje raka.
@arkadjusz8649 Жыл бұрын
Mądrzejsze o tym nie wspominać, to wcale niepodobne.
@michanoyva77343 жыл бұрын
to dlaczego niemcy zakazują glifosadu? 0.5 na kg. to dlaczego są ludzie którym wyszło kilkadziesiąt razy przekoczona norma?
@jasiekbolo99305 жыл бұрын
W czołówce brakuje tylko jebitnego logo Netflix :D
@maciej67375 жыл бұрын
jakieś 90% komentarzy o jeżu JEŻU ANASZPANIE
@seweryn90025 жыл бұрын
Bo Kasia bardzo sprytnie wam zaszczepiła tego jeża do świadomości próbując zobaczyć czy rzeczywiście eksperyment zadziała.
@milczenieogorkow92465 жыл бұрын
Ciekawe kto to jest jeż anaszpan.
@adreq3.053 жыл бұрын
@@milczenieogorkow9246 skromny: ana- szpan
@romualdbitkojn47702 жыл бұрын
Obowiażuje zasada"Zaufanie jest dobre a lepsza kontrola".Bez względu na cokolwiek zawsze należy zakładać ze cos jest szkodliwe.
@baziparada5 жыл бұрын
Idzie niedźwiedź przez las, patrzy a pod drzewem siedzi jeż i wcina jabłko: - Co jesz? - pyta - Co niedźwiedź? - odpowiada jeż Niedźwiedź zdenerwował się, ale postanowił spróbować raz jeszcze. Grzecznie pyta: - Co jesz jeżyku? - Co niedźwiedź, misiu?
@dobrawodazoteciekawostki81613 жыл бұрын
W badaniu z użyciem dużej dawki herbicydu Roundupu czesc szczurów umarla, a część miała młode z wadami. W trzecim pokoleniu szczurów po spożyciu Roundupu płody bywały zrośnięte. Trudno powiedzieć jakie pokarmy mogą zawierać resztki Roundupu. Na celowniku znajduje się soja i rzepak. Czy dieta miesnotluszczowa jest naprawdę taka zła?
@arsov98855 жыл бұрын
A jak wpiszesz gdzie zjeść GMO, to wyskakują informacje typu "ostrzegają", "autyzm" i "X powodów aby nie wybierać GMO" Opinia już się tak ukształtowała, żenie można wyjść poza bańkę informacyjną o szkodliwości GMO
@Netsuki5 жыл бұрын
Trzeba takie osoby tępić. Ale tępić poprzez fakty, a nie zniżać się do ich poziomu. Pokazywać, że to oni są niedoinformowani, że negują rzeczywistość, że badania na całym świecie dowodzą, że GMO nie jest szkodliwe, że te dowody, które pokazywały, że jest są spreparowane lub zwyczajnie fałszowane. Pokazywać po prostu jak jest. Nie do każdego trafi, ale nie ma innego wyboru.
@Wikant185 жыл бұрын
@@Netsuki Ostatnio doszedłem do wniosku że jak ktoś ma jakieś ukształtowane poglądy to faktami i tak nic nie zmienisz.
@joedoe14785 жыл бұрын
Wikkan 18 ja mialem uksztaltowane ale zmienilem je pod wplywem faktow
@Wikant185 жыл бұрын
@@joedoe1478 Jeśli ktoś jest na tyle dojrzały by rozpatrzyć to co mówi druga strona to ogromna zaleta, gratuluję.
@sad.platypus5 жыл бұрын
@@skolman bo pewnie zaśmiecasz kanał jakimś antynaukowym bełkotem, a niektórzy ludzie są łatwowierni więc trzeba tępić fałszywe informacje bo jeszcze sobie zaszkodzą przez własną naiwność połączoną z głupotą (lub umyślną manipulacją) innych
@mietekziom15 жыл бұрын
W Stanach Monsanto kontroluje 100% produkcji kukurydzy, rolnicy nie mogą zasiać własnych ziaren ponownie lecz muszą je co roku kupować od tej firmy, prawdziwy problem GMO to patenty i monopol gdzie jedna firma kontroluje ogromny rynek.
@jovialcupid96875 жыл бұрын
Zgodzę się, że jest to problem- ale nie powinniśmy tego zmieniać. Powinniśmy poczekać aż pojawią się inne firmy, bo wywęszą okazję- monopol zniknie. Idiotyzmem byłoby oczekiwać, że firma która zainwestowała miliony w pionierską technologię odda to wszystko za darmo- bo tak by było, gdyby te rośliny możnaby rozmnożyć. Warto tez zaznaczyć, że taniej wychodzi kupić nasiona GMO od monsanto niż zwykłe i stostować większe ilości środków ochronnych. Za parenaście lat jak ta technologia stanieje, pojawią się 'normalne' nasiona, które można rozmnażać.
@tjaryma4 жыл бұрын
@@jovialcupid9687 kapitalism ma sklonnosc do monopolizacji, juz Marx to twierdzil. Kapitalism sam sie nie reguluje.
@rzicha4 жыл бұрын
@@tjaryma tyle, że wszystkie istniejące monopole istnieją wskutek ingerencji państwa w gospodarkę, więc...
@tjaryma4 жыл бұрын
@@rzicha w jaki sposob monsanto stal sie monopolista dzieki panstwu?
@rzicha4 жыл бұрын
@@tjaryma mój błąd. Pominąłem prawa autorskie i prawa własności przemysłowej, ale to JEDYNY wyjątek od reguły
@chestertester34405 жыл бұрын
Na szczęście są ludzie ,którzy mają szacunek do setek tysięcy rolników ,którzy przez 10tys lat ujarzmiali naturę i z nią współpracowali. Oni nie chcą, by całe to dziedzictwo zostało zawłaszczone przez kilka firm nasiennych ,chemicznych i nawozowych i paliwowych. To do nich trafia olbrzymia część zysku rolnika i od nich jest uzależniony. W materiale przedstawia Pani wiele prawdziwych informacji, ale nie zechciała Pani poruszyć ogromu zagrożeń , które niesie ze sobą intensywne rolnictwo , które wcale nie jest potrzebne ,aby wyżywić ludzkość. Dzięki Parmakulturze ,głębokiej ekologii i zrównoważonemu rozwoju ,zamiast gospodarki rabunkowej jesteśmy wstanie naprawić wiele rzeczy i zbudować świadome społeczeństwo.
@alghul665 жыл бұрын
Zero konkretów tylko pieprzenie o świadomości zrownowazeniu i ekologii. Sorry, ekologiczne rośliny nie są wiele zdrowsze od tych przemysłowych z normami. Ba, czesto są wręcz bardziej zatrute. Dowody? Wiele ostatnich badan naukowe☺ podobnie z zawartościami odzywczymi. Różnice są niewielkie, albo żadne. Sorry stary. To bajki i ideologia, a nie konkrety.
@chestertester34405 жыл бұрын
Proszę zapoznać się z tym raportem Assessment Report on Land Degradation and Restoration - najlepiej w pełnej wersji, myślę, że to trochę rozjaśni powagę sytuacji. Dziękuję
@pysznamiska5 жыл бұрын
Na mojej uczelni raczej panuje przekonanie że GMO ani nie jest żadnym panaceum dla rolnictwa ani nie jest tak bezpieczne, jak niektórzy postulują. Wiem, że RAK to chwytliwy temat ale są też inne aspekty wpływu glifosatu na organizm, np. funkcje środbłonka czy mikroflorę jelitową o której się teraz tyle mówi. Kojarzę też jakieś badania nad zubożeniem mikroflory gleby ale nie mogłam się do nich dokopać teraz. Jak lubię kanał Kasi, tak ten odcinek jest troszkę jednostronny. Nie odżegnujmy się od GMO, otwórzmy się na dyskusję, ale poczekajmy jeszcze chwilę z szuflowaniem tych wynalazków 🙄
@janislaw16305 жыл бұрын
brawo, chyba tylko ty nie łyknęłaś wszystkiego jak pelikan. wiele osób nie ma pojęcia o czym jest rzecz, ale to "popularnonaukowe", więc musi być prawdziwe.
@tcechowski4 жыл бұрын
Rozumiem, ze klasyczne rolnictwo nie uzywa pestycydow?:)
@pysznamiska4 жыл бұрын
@@tcechowski nawet rolnictwo ekologiczne ich używa ;)
@magdalenagranosik52952 жыл бұрын
@@pysznamiska Dokładnie. Radzę posuzkac jakie produkty są dopuszczone do uprawy eco...przestaniecie miec ochotę na eco marchewki. Poza tym żeby nie wiem jak tupać nóżką eco-uprawy nie są w stanie wykarmić ludzkości. Niestety wydajnośc jest za mała. Sama nie stosuje w swoim ogrodzie żadnych oprysków...ale to mały warzywnik.
@mmgg06084 жыл бұрын
Lewacy powinni jeść GMO. Popieram
@lekkidu1785 жыл бұрын
Proszę odnieś się do tego. W USA firma Bayer ma zapłacić 2mld odszkodowania osobom które udowodniły że zachorowały na chłoniaka po ekspozycji na randup, glifosat.
@dancolombo60505 жыл бұрын
Tych osób już jest więcej.
@paper_ann4 жыл бұрын
Uwielbiam obie serie unfold. Dzięki 🙂. Pozdrawiam ☀️.
@agatadownar-zapolska415 жыл бұрын
W tramwaju szybka lekcja biologi
@MrSzymka5 жыл бұрын
Świetna seria - oby tak dalej! A w temacie jeża... Podchodzi niedźwiedź do jeża zajadającego śniadanie. Pyta: - Co jesz? - Co miś? - słyszy w odpowiedzi. Reflektuje się w porę i pyta ponownie: - Co jesz, jeżyku? - Co miś, niedźwiadku? - pada odpowiedź;-)
@kowalski42815 жыл бұрын
Biorę GMO. Nigdzie nie można dostać. Jesteśmy tym co niedźwiedź.
@hanskloss74965 жыл бұрын
W ostatnich badaniach omówiono negatywny wpływ glifosatu na florę jelitową ludzi (mikrobiom jelitowy) 3. Wykazano, że glifosat jest wysoce antybiotykiem, zwłaszcza dla pałeczek kwasu mlekowego, bifidobakterii i Enterococcus faecalis8. Wrażliwość na glifosat prowadzi zatem do zmniejszenia liczby tych bakterii ochronnych w jelicie człowieka, aw rezultacie do pogorszenia obrony przed bakteriami patogennymi, w szczególności przeciwko Clostridia i Salmonella. Ponadto patogenne szczepy Salmonella i Clostridia są odporne na glifosat 4,8,13. Spożycie glifosatu może w konsekwencji prowadzić do zaburzenia flory jelitowej (mikrobiomu jelitowego). 4. Dysbioza mikrobiomu jelitowego z kolei jest - jak pokazują liczne badania - związana z różnymi chorobami: zespołem metabolicznym, cukrzycą mellitus, choroby zapalne jelit, takie jak choroba Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zespół jelita drażliwego, rak okrężnicy, kamienie szczawianu wapnia, choroby sercowo-naczyniowe, reumatoidalne zapalenie stawów, jak również zaburzenia neurologiczne 15. Ponadto synteza aromatycznych aminokwasów fenyloalaniny, tryptofanu i tyrozyny w roślinie jest dławiona przez glifosat. W konsekwencji rośliny zawierają mniejszą część tych aminokwasów. Jeśli ludzie żywią się głównie takimi roślinami, może to prowadzić do stanów niedoboru, a tym samym do katastrofalnych stanów chorobowych. Brak tryptofanu powoduje niewystarczającą produkcję serotoniny. Serotonina ma działanie rozjaśniające nastrój, przeciwdepresyjne, relaksujące i łagodzące ból. Tlumaczenie Google z jezyka niemieckiego
@michamussor81803 жыл бұрын
Ale nie biorą pod uwagę kumulacji nagromadzenia tego świństwa w organizmie. Jedząc cos raz na mies ma inny efekt niz gdy jemy cos codziennie.
@alicjagaszta98755 жыл бұрын
najpiękniejsza sprawa świata, że ktoś wychodzi z inicjatywą edukacji społeczeństwa w tym temacie - bo nie oszukujmy się, niedługo brak wiedzy nas zabije (a migawki ładnie zaprojektowanych haseł w necie nie są równe treści) dzięki!
@Petaurista135 жыл бұрын
Tylko obawiam się, że w większości te filmy oglądają ludzie i tak w dużej mierze świadomi, którzy chcą poszerzać wiedzę,. Reszta albo je omija, albo urządza w komentarzach pokaz argumentów niemerytorycznych, lub merytorycznych, ale opartych na bzdurach. I nie chodzi mi o to, czy ktoś jest za, czy przeciw, tylko o poziom. Zarówno "Hurr durr! jesteś gupi, bo nie wierzysz w GMO" jak i "Hurr durr! umszesz, bo jesz GMO" są tak samo beznadziejne.
@veliocaptor5 жыл бұрын
Czy chwasty nie są potrzebne? Cały czas mowisz, że to zle, że istnieją.. mnie np przytłacza to, że na polach nie można znaleźć już bławatków, Maków, rumianku...
@veliocaptor5 жыл бұрын
? kilka lat temu były puste półki? teraz sie uginają
@Sirpoland5 жыл бұрын
Czy substancje podejrzane o powodowanie nowotworów to substancje kancerogenne? Tak można wywnioskować ze wstępu. Podejrzewanie, a powodowanie to chyba nie to samo. Idąc tym tokiem myślenia można stwierdzić, że glifosat jest rakotwórczy. Może pan Rotkiewicz użył skrótu myślowego? Możesz to wyjaśnić? Czy istnieją badania, które wskazują że żywność GMO może być szkodliwa, jest szkodliwa? Bardzo fajny materiał, czekam na kolejne odcinki :)
@KasiaGandor5 жыл бұрын
chodziło o akrylamid, którego status (jeśli idzie o ekspozycję z pożywienie) jest kontrowersyjny
@gospat73 жыл бұрын
5:30 przeciez to babka kłamie ..ludzie wy jej sluchacie ? nie przekracza 0,50mg?? to idz zrob sobie badanie , ja mam 1,2mg a nie faszeroje sie gownozarciem z marketów i staram sie odzywiac zdrowo .. a kazdy z was ma powyzej 1 mg , dzieci autystyczne maja 4,7mg ...
@kandarayun2 жыл бұрын
O,5 na kilogram masy ciała dziennie
@wojciechwojcik46605 жыл бұрын
Dzięki za merytorykę i przedstawienie argumentów za GMO. Zastanawia mnie też jak pokazać w oparciu o konkrety ewentualną szkodliwość GMO, doświadczenia ludzi i dietetyków etc.. Czy i jaki długoterminowy długoletni wpływ maja GMO z inżynierii genetycznej na człowieka? Wpływ na ciało, zdrowie, psychikę? Jak wyglądają wyniki niesterowanych, miarodajnych, nie manipulowanych badań ws GMO? Dziękuję za materiał. Proszę o więcej treści odkrywających rzeczywistość, a nie przekazujących prawdy w które społeczeństwo ma wierzyć.
@ona34633 жыл бұрын
Myślę, że GMO i glifosat już dawno temu wymknęły się spod kontroli. Widać to obecnie po ilosci osób chorujących na nowotwór. Dzisiaj każdy z nas osobiście zna przynajmniej jedną osobę z nowotworem. Nie interesuje mnie co jeszcze powoduje nowotwory oprócz GMO i glifosatu, ale co będzie dalej? Czy zostaną podjęte jakieś działania na rzecz faktycznej ochrony żywności?
@mscigniewzoc76693 жыл бұрын
zobacz badania na zawartość glifosatu w organizmie 90% ludzi która zrobiła takie badania mają przekroczone normy i to grubo
@marcinszczesny43922 жыл бұрын
Nie wspomniałaś o pozyskiwaniu ziarna GMO do zasiewu, gdzie przenica z wyrośniętego kłosu jest "jałowa" i rolnik żeby obsiać pole, znów musi kupić ziarno u producenta -sam nie możesz zrobić sobie zapasów ziarna do zasiewu . Jesteś uzależniony od jednego producenta. Sianie przenicy normalnej z GMO, powoduje wzajemne zapylanie i nieodwracalną zmianę materiału genetycznego roślin. - To właśnie było głównym powodem zakazu stosowania gmo
@lasa2315 жыл бұрын
Według mnie coś tu nie gra - jeśli pryskasz i coś ginie , to jakim cudem nie szkodzi to człowiekowi ? może powinno się powiedzieć że nie odczuwasz zaburzeń w organizmie -ale nie ulega to wątpliwości że go zatruwasz .
@maciejtk62873 жыл бұрын
Podpierać się badaniami WHO jest nie na miejscu to prywatna organizacja działająca na zlecenie korporacji
@rudacat41855 жыл бұрын
Jesteś tym, co jeż 😁 Świetny odcinek, bardzo PROFESJONALNY, dużo można się dowiedzieć w prosty sposób. Oby tak dalej ❤️
@bartekgorka82625 жыл бұрын
Na końcówce pośmiane :D
@cegla09105 жыл бұрын
Jesteś tym co jeż
@infonet33495 жыл бұрын
GMO jest bezpieczne - ok, ale gmo to co innego niż spożywanie herbicydów, a w filmie temat został potraktowany bardzo ogólnie. Może zechciałabyś zrobić cały program przedstawiający skutki spożywania środków ochrony roślin na zdrowie człowieka, które spożywamy już od dziesięcioleci. Jeden z rozmówców w tym filmie powiedział wyraźnie że środki te szkodzą, ale jak bardzo? Film na ten temat rozwiałby wiele mitów, pozdrawiam;)
@tedmen895 жыл бұрын
Czy wam też info przypomina trochę czołówkę z Dextera.... ? Kasia - uwielbiam Twój kanał i dumny jestem że już tak długo tui jestem - super kontent
@aleksandrakuta94575 жыл бұрын
Fajnie jest widzieć, że na YT możemy znaleźć takich TWÓRCÓW jak Ty :) Miło jest widzieć Twoje przygotowane, ogrom pracy jaki w to włożyłaś, zaangażowanie. W morzu treści niskiej jakości, to takie wspaniałe odświeżenie :) Powodzenia w dalszym rozwoju!
@victoriahanei4 жыл бұрын
Jesteś tym co jesz. To prawda! Tylko, że prawie nikt nie zastanawia się czym się odżywia. Polecam "Filozofię żywienia" Margaret Bellis, którą znalazłam na google books, bo do tej pory jestem pod wrażeniem tego jak mało wiemy na temat żywności.
@rafabuczynski30765 жыл бұрын
zostałem jeżem, bo obejrzałem do końca, można uznać dzień za udany. Film po raz który już z kolei pełna profeska. Keep up de gud dżob!
@koles0035 жыл бұрын
To jedz GMO - a ja dziękuje :) i frytek bym nie kupił GMO jeśli miałbym wybór. Dużo w tym odcinku kłamstwa korporacyjnego.
@bartekj14645 жыл бұрын
Dokładnie niestety wiele osób bez znajomości nie tyle nawet biologii co zasad logicznego myślenia łyka to wszystko jak pelikany...
@tareag9934 жыл бұрын
@@bartekj1464 Na studiach biologicznych na szczęście uczą logicznego myślenia. Wam matoły by sie to przydało xD
@ChleboPL5 жыл бұрын
(DLA STATYSTYK) Dobry Jeżu Anaszpanie, jesteś tym co jeż. (OD SIEBIE) Bardzo przyjemnie zrealizowany materiał, bardzo profesjonalnie, aż się chce słuchać :D
@KasiaGandor5 жыл бұрын
dzięki!
@mojmira63295 жыл бұрын
Jesteś tym co jeż ;) dlatego postanowiłam zaopatrzyć się w metafizyczne kolce przeciwko niewiedzy Ciekawy odcinek, z niecierpliwością czekam na kolejny.
@remithefox15985 жыл бұрын
Jesteś tym co jeż. Dziękuję za porcję wiedzy i rozsądku w tym szaleństwie z GMO, bo już powoli zaczynam się bać, że nawet na dystrybutorze na stacji paliw, zobaczę niedługo informację, że eko-diesel jest GMO-free.
@Loppster905 жыл бұрын
Puszczenie soft muzyki i wylistowanie badań naukowych w oderwaniu od rzeczywistości i GMO to nagle landrynki ;)
@klaudiakotowska13345 жыл бұрын
jesteś tym co jeż :) krótko, zwięźle i na temat ! a jaką wartościową wiedzę można uzyskać :)
@shocar305 жыл бұрын
Jesteś tym co jeż. Słodką truskaweczką.
@PorwanieSabinek5 жыл бұрын
Jesteś tym co jeż i też miałam puszczany ten film ze szczurami. Wtedy wydawał się najbardziej sensowną rzeczą na świecie (miałam wtedy jakieś 17 lat, don't judge me). Wciąż mam mieszane uczucia co do GMO (ale tak bardziej w stronę wpływu na środowisko, a niżeli na ludzi), ale i tak będę czekać na kolejne odcinki ♥
@JJ-dc9nb5 жыл бұрын
Tak można zaczynać dzień 💕
@KasiaGandor5 жыл бұрын
tak trzeba żyć
@JJ-dc9nb5 жыл бұрын
Kasia Gandor zgadzam się w 100%
@midnight.blue424 жыл бұрын
jesteś tym co jeż wspaniały film, więcej ludzi powinno go zobaczyć,
@aaquillusaaquillus16303 жыл бұрын
Obejrzałem z zainteresowaniem, ale nie zgadzam się z treścią tu przedstawioną. Moim zdanie GMO to jeden wielki eksperyment, o którego skutkach się szybko nie przekonamy. Zresztą, chyba sama powinnaś wiedzieć że weryfikacja szkodliwości lub jego braku w wielu takich przypadkach trwa całe dekady, można się spodziewać że tutaj będzie podobnie, a my możemy już nie zobaczyć tego za naszego życia. Druga sprawa to to, że ja jako człowiek na tym świecie kompletnie do niczego GMO nie potrzebuję, jest to dla mnie produkt całkowicie zbędny i niepotrzebny.
@waldemarjurkowski6037 Жыл бұрын
Nektarynka - zmodyfikowana genetycznie brzoskwinia. Pozdrawiam niejedzących nektarynki, więcej zostanie dla mnie
@szymon3447 Жыл бұрын
@@waldemarjurkowski6037nie zmodyfikowana tylko zmutowana
@kattychan46635 жыл бұрын
Jesteś tym, co jeż. Kocham twoj kanał, w koncu ktos co wnosi cos naprawde dobrego i nie zatrzymsl sie umyslowo w sredniowieczu. U nas np na biologii rozszerzonej pani nam puszczala filmiki pseudonaukowcow jakie go gmo jest szkodliwe i ze od soi umrzemy ;))(
@Milena-rd1pu5 жыл бұрын
Jesteś tym, co jeż. Piszę ten komentarz tylko po to, żeby powiedzieć, że szanuję za jeża 🦔
@KasiaGandor5 жыл бұрын
🦔🦔🦔
@Marta-ue7zz5 жыл бұрын
Jesteś tym, co 🦔. Tak przyjemnie się to ogląda, a przy tym wynosi się z tego naprawdę istotną wiedzę Nic dodać, nic ująć! Mega
@nataliakita16705 жыл бұрын
jesteś tym, co jeż. polecam Łąki Łan "Dziadarap" :)
@przybykan.45905 жыл бұрын
Jesteś tym co jeż :D Bardzo się cieszę na tą serię bo w końcu nie będę bała się dyskutować na trudne tematy, ponieważ w końcu wiem o co w nich chodzi ;)
@MsMargaret905 жыл бұрын
TVN jak zawsze w formie.... :D żenada
@rzicha4 жыл бұрын
a co ma wspólnego TVN z GMO poza tym, ze składają się z trzech liter?
@mgrycz4 жыл бұрын
@@rzicha Obejrzyj film wyżej.
@rzicha4 жыл бұрын
@@mgrycz no obejrzałem. Ale tam nic nie ma o związku TVN z GMO
@agajur124 жыл бұрын
@@rzicha Ale jest mowa o tym jak zmanipulowali nagraniem tak by pokazać GMO w niekorzystnym świetle
@franekpopawski86315 жыл бұрын
Kurde ale to jest dobre Film jest poprostu niezwykle estetyczny i swietnie sklejony
@hodowlatb71505 жыл бұрын
Podsumowanie. Najlepsze jest pryskane pestycydami, nie ma to jak modyfikacja genetyczna, a antybiotyki w tuczu nakładczym i na dużych fermach to mit. Dobra bajka. Smacznego z GMO .Pogadamy za 10 lat.
@dorotaiwanicka-bauer63264 жыл бұрын
Dlaczego podlinkowane filmy na temat chemii i GMO zostały usuniete?? Przypadek..
@midorisu85 жыл бұрын
Jestem załamana słuchając tego, aż ciśnie się na usta kto Cię sponsoruje? Monsanto? Smutek..
@dancolombo60505 жыл бұрын
No właśnie - Austria ostatnio podjęła decyzję o wycofaniu glifosatu. Czyżby nie słuchali naukowców? Oj ci austriaccy fanatycy, jak mogą podważać naukę!?!?!? Toż to skandal!!!
@takasobieja-qb1tv5 жыл бұрын
Ufff jest ktoś normalny 🙏🙏🙏
@bartekj14645 жыл бұрын
Dobrze, że ktoś inteligentny się znalazł na tej wyspie pelikanów... Do reszty, proszę posłuchać doktora Czerniaka, Jaśkowskiego, prof. Norkiewicza-Jodko, prof. Nowaka(chyba), książka Nasiona kłamstwa JeffreyaM. Smith'a też mówi wiele prawdy.
@rafasimlat48773 жыл бұрын
Uff, jaka ulga znaleźć taki komentarz w tej całej masie słodkich komentarzy. 🙈 Wystarczy tylko podwyższyć normy i nagle "ale z czego tu robić kwestię, przecież jest wręcz przeciwnie, tylko spójrz na nowe normy i posłuchaj tej soft muzyki " .
@rafasimlat48773 жыл бұрын
@@dancolombo6050 dokładnie! Zacofani chyba jacyś. Zamiast oglądać więcej programów popularnonaukowych to bawią się w jakieś niemodne "myślenie samodzielne" czy inne dyrdymały, ehh średniowiecze..... 🤡
@hiimbluexx79795 жыл бұрын
🦔🦔🦔🦔 Super robota!! Odcinki mają idealną długość i są świetnie przygotowane merytorycznie. I ta piękna oprawa graficzna 💙💙💙
@juliab.81375 жыл бұрын
Pani z Greenpeace popiera GMO ? Czy czegoś nie zrozumiałam ? Poza tym bardzo mądra i dobra ta seria, dziękuję Kasia :)
@hereinosmagicos83415 жыл бұрын
Seria calkowicie jednostronna. Nie zostaly poruszone praktycznie jakiekolwiek zagrozenia. Oh moze poza wyjatkiem klamstwa o glyphosate. Duza iloc panstw juz wiele lat temu calkowicie zakazala uzywania tego preparatu bo zostalo udowodnione poza wszelka watpliwosc ze powoduja onw raka. Oczywiscie bezstronna pani w okularach 'zapomniala' zrobic research w tych kwestiach. Rolnicy dostaja odszkodowania po 300 milionow dolarow za raka spowodowanego przez produkty firmy Monsanto( obecnie Bayer). Jest multum nowych pozwow i zostalo udowodnione sadownie ze preparat ten powoduje raka. Jest nawet znajdowany w mleku matek karmiacych piersia!!! Fajnie sie oglada tylko glupio jak ktos sie zna... wtedy wiesz ze masz doczynienia z korporacyjna dezinformacja.
@Petaurista135 жыл бұрын
@@hereinosmagicos8341 Wiesz jak się nazywa post merytoryczny bez konkretów i dowodów? Spam. Wiesz jak się nazywa post merytoryczny zawierający rażącą ilość błędów w pisowni i zdania zakończone kilkoma wykrzyknikami? Waldemar. Nie, no. Spam.
@GothaaMM5 жыл бұрын
Jeż.eli produkcja jest tak dobra, nie da się jej nie oglądać do końca :3 a jak wygląda sytuacja z substancjami odżywczymi przykładowo zimowych pomidorów, "sama woda", ale czy ich zwartość jest podobna do naturalnych? Dodatkowo czy zastanawiasz się czy zrobić odcinek o hodowli zwierząt, jak antybiotyki w kurczakach wpływają na konsumentów.
@zuzannakocur74585 жыл бұрын
Jesteś tym co jeż 🦔 ♥ Jak zwykle super!
@Bemx2k4 жыл бұрын
Ewentualna szkodliwość GMO wyjdzie dopiero po 20-30 latach ,jak kobiety przestaną mieć miesiączkę a zajście w ciążę będzie tak ja k 1/10
@konkapstryka2 жыл бұрын
już zajście w ciążę jest problemem...
@SPMJM5 жыл бұрын
Jesteś tym co Erinaceus. Kasiu, mało wybrzmiał sens wypowiedzi pani z Greenpeace, trochęza krótkie fragmenty jej wypowiedzi, chyba że dłuższe też były takie mało jasne.
@KasiaGandor5 жыл бұрын
rozmowa z panią z Greenpeace zeszła nam na trochę inne tematy, niekoniecznie wpisujące się w pełni w ten odcinek, ale nie mam poczucia, że sens wypowiedzi tutaj został wypaczony. anyway, narracja czwartego odcinka będzie w bardzo dużym stopniu poświęcona Greenpeace'owi i to w nim Kasi Jagiełło będzie o wiele więcej :)
@SPMJM5 жыл бұрын
Dziękuję za odpowiedź, nie wypaczony a mało precyzyjny. Ale czekam zatem na następne odcinki "Buzi"
@adamstefanskimusic5 жыл бұрын
Co za materiał! Zaintersowałaś mnie tą tematyką!
@alanowa1235 жыл бұрын
jesteś tym co jeż :D widać, że odcinek zrobiony przez PROFESJONALISTÓW :v
@danielprokopowicz85705 жыл бұрын
Naukowcy powinni wyhodować genetycznie zmodyfikowanego królika, który jadłby super-chwasty, a nie ruszał upraw.
@kamkamkil15 жыл бұрын
1:51 - lata treningu u gonciarza przy jednogłośnej opinii nareszcie się przydały
@AntlerMoth005 жыл бұрын
Filmik obejrzany, razem ze wszystkim reklamami, łapka w górę dana! Jesteś tym co jeż!
@ola_66305 жыл бұрын
Miłego dnia wszystkim 💋
@sliwa39745 жыл бұрын
@rupellovonmatterhorn42735 жыл бұрын
Jesteś tym co jeż. A poza tym, wydaje mi się, że w potencjalnym materiale o strategiach rozwoju produkcji żywności w przyszłości, warto by pochylić się nad zagadnieniem PERMAKULTURY (choć zwolennicy i propagatorzy tejże, są raczej przeciwnikami GMO, but still). Btw. produkcja na najwyższym poziomie. Świetny materiał! Pozdrawiam!
@Andrzej-uy7ik5 жыл бұрын
1:35 mi to wygląda na ciemnotę która boi się tego czego nie zna. Ja wolałbym zaryzykować GMO dla "lepszego" świata, niż czuć się pozornie bezpiecznym odpychając GMO. Ostatnio słyszę ludzi którzy boją się Wi-Fi że powoduje raka, a telefon w kieszeni którego nadajnik GSM jest prawie 200 kronie mocniejszy (Wi-Fi 10-100mW w jednym paśmie, GSM 1000-2000mW w kilku pasmach). Najważniejsze, to pamiętaj, że jesteś tym co jeż XD.
@galousanonymous5 жыл бұрын
Biorąc pod uwagę ostatnie informacje dotyczące procesu sądowego na temat szkodliwości roundup/glifosad. To lekko mija się z prawdą opinia w tym filmie na temat tej substancji.
@ilora72375 жыл бұрын
Tez właśnie pomyślałam o historii amerykańskiego ogrodnika,któremu sąd przyznał ogromne odszkodowanie....
@piotrfila36845 жыл бұрын
10:44 greenpeace i gmo... mieszanka wybuchowa
@visionschange5 жыл бұрын
Oglądam, lajkuję, nie przewijam reklam. Polecam ten styl życia. 🦔 Dzięki!
@AeroCraftON5 жыл бұрын
Krzyczeć, że GMO jest złe to tak jakby wmawiać usilnie, że szczepionki w obecnej formie szkodzą. ._.
@marchewkamawszystko66245 жыл бұрын
GMO to syf i w kazdym roku trzeba placic za nasiona wyzysk jebany..
@Lord22255 жыл бұрын
@@marchewkamawszystko6624 zawsze trzeba kupowac nowe nasiona na nowy sezon.
@marchewkamawszystko66245 жыл бұрын
@@Lord2225 nie trzeba mozna zebrac z wyksztakconych roslin
@Lord22255 жыл бұрын
@@marchewkamawszystko6624 Takie rośliny dają znacznie słabsze plony. Pan miły rolnik mówił w filmie. Chyba nie oglądałeś/as filmów?
@badblood86935 жыл бұрын
@@marchewkamawszystko6624 boże swięty, ty w ogole słuchałeś co mówiono w tym filmie? Czy wiesz o co chodzi z patentami? NO CHYBA NIE.
@karolinaniedziela21185 жыл бұрын
Uwielbiem Twoje widea. Widzialam tez Twojego Ted'a. CUDO!!! Jestem tym co jeż :*
@aleksandrakorbacz11225 жыл бұрын
Jesteś tym, co jeż 🦔❤️
@medstudent45775 жыл бұрын
Te zmiany u szczurów wyglądały jak gruczolaki sutka. Miałam 5 szczurów- jedna zmarła z powodu wady serca, jedna miała guza przysadki, dwie gruczolaki (zmarły z innych przyczyn), jedna zmarła "na starość". Tyle w temacie nowotworów u szczurów.
@fourup5 жыл бұрын
Jesteś tym, co jeż? Nie łapię paraleli... 😜
@aniachmal44615 жыл бұрын
Nie do końca chodzi o to, żeby zmieniać środek, którym zwalczamy chwasty - chodzi o substancję czynną zawartą w np. herbicydzie - to ją musimy co jakiś czas zmieniać. Czyli środki o różnych nazwach mogą mieć taką samą substancję czynną, a to ona jest kluczem w walce z uodpornieniem.
@adambartlomiejmiklaszewski19175 жыл бұрын
Hmmmm warto bylo czekac, bardzo ciekawy material, i zmeinilo troche moje poglady zwlaszcza komentarz na koniec, faktycznie skupialem sie dotad glownie na anty-technologii GMO myslac o MONSANTO , myslac ze wszystko co nie GMO jest dobre. Ale faktycznie Mysle ze cos w tym jest ze mogloby przyniesc cos dobrego do naszego zycia :D np. zywnosc GMO z komurkami antyrakowymi :D Leczmy raka jedzac GMO :D
@Haniv10015 жыл бұрын
JesteśTymCoJeż! 🦔 Podsumowanie, a w szczególności Pani Katarzyny bardzo fajne i takie do przemyślenia dla takich osób, którzy walczą z tym co ma ludzkości pomóc. Trafne porównanie do energii. Cóż dodać genialny drugi odcinek. Warto mieć dystans do badań naukowców, ale do takich rzeczy... Gdyby ludzie z taką energią dbali o środowisko, napierali na odnawialne źródła energii, ograniczali zużywany plastik to świat byłby w ogóle innym miejscu. A tak to mamy przeciwników szczepionek i GMO. Czyli wszystko na odwrót, niestety.
@zuzannamadzinska42235 жыл бұрын
- Panie Jeżu dokąd zmierzamy? - Byle do nowego odcinka UNFOLD
@achinger12345 жыл бұрын
Twoje filmiki sa tak dopracowane!!
@tommy91dark5 жыл бұрын
Krucjata przeciwko niewiedzy ludzkiej i niedoinformowania. Ale to dobrze bo coraz mniej faktów w internecie(mainstreamowych stronach takich jak yt. ) a coraz więcej teorii spiskowych. I o zgrozo coraz więcej ludzi teorie spiskowe traktuje jako fakty ...
@alghul665 жыл бұрын
Dokładnie! Krucjata przeciw glupocie i ignorancji!
@Marthaa1pl5 жыл бұрын
Czy mogłabyś również wrzucić źródła, z których korzystałaś?
@Norf175 жыл бұрын
Kasia subskrybuje Cię rękami i nogami a jak mi odpadną to będę głową w przycisk subskrybuj walił !!! Mi!!!
@sandrakowalska92905 жыл бұрын
Jesteś tym co 🦔 Kasiu, nie masz nawet pojęcia, jak bardzo jestem Ci wdzięczna za każdy filmik na Twoim kanale ❤️
@hanskloss74965 жыл бұрын
powiem to tak, nie masz pojęcia o czym mówisz, jedź gmo i pij roundup glyphosat, na zdrowie tobie
@Petaurista135 жыл бұрын
A to drodzy widzowie jest argument DO usunięcia. Raz, że stanowi argumentum ad personam, to jeszcze typu "E, nie znasz się, rób tak, żeby się zabić". Nie da się z nim dyskutować, bo jest argumentem pozamerytorycznym, w dodatku stanowi agresywny atak na inną osobą.
@hanskloss74965 жыл бұрын
@@Petaurista13 koleś, niby gmo i glyphosat nie jest szkodliwe ( wypowiedź panienki w video) więc skoro tak twierdzi niech się faszeruje tymi specyfikami. I jeszcze jedno, w USA jest już wyrok skazujący monsanto za spowodowanie raka u meskiego osobnika, i jest jeszcze 11000 dalszych roszczeń które zapewne będą negatywnie dla monsanto rozstrzygnięte.
@Petaurista135 жыл бұрын
@@hanskloss7496 Moze wiećej szacunku? Ani ja nie jestem "koleś", bo wiekowy ze mnie chłop, a razem nie piliśmy, ani osoba na filmie to nie "panienka". O wyrokach z USA już rozmawiałem w innym wątku tutaj, poszukaj sobie jak ci się nudzi. Nawiasem polecam 3, 4, 6, 7, 8, 9 i 10.www.polishexpress.co.uk/najdziwniejsze-odszkodowania-w-historii I tak, niektóre z nich zakończyły się zasądzeniem odszkodowania.
@MarekOrzylowski5 жыл бұрын
@@hanskloss7496 niewiem czy wiesz, ale wyrok dotyczy bezpośredniego kontaktu ze stężoną substancją. Rolnik nie zastosował podstawowych zasad BHP. W uprawach GMO glifosat stosuje się jako herbicyd, a więc we wczesnych fazach rozwojowych rośliny. Wraz z transpiracją wody substancją rozstaje całkowicie wydzielona. Roślina nie posiada żadnych pozostałości i jest całkowicie bezpieczna dla ludzi. Co innego występuje w uprawach konwencjonalnych przy desykacji. Roślina równomiernie usycha po zastosowaniu glifosatu a pozostałości w bardzo niskim stężeniu pozostają np w oleju rzepakowym. Właśnie o zakaz desykacji wszyscy powinni walczyć, nie o zakaz glifosatu. Dodam jeszcze, że w konwencjonalnych uprawach stosuje się bardziej szkodliwe substancje niż roundup. Metrybuzyna, flufenfacet, imazamoks i wiele wiele więcej substancji które są zbędne w GMO. Smacznego
@hanskloss74965 жыл бұрын
@kartamm1 no np. w piwie jest glyphosat , a jeśli by ów człowiek nie przestrzegał zasad bhp to niestety odszkodowania by nie dostał zapraszam do przeczytania uzasadnienia wyroku. w wodzie pitnej i innych produktach zostal glyphosat stwierdzony. tu jeszcze z niemieckiego umwelt amt,www.umweltbundesamt.de/themen/chemikalien/pflanzenschutzmittel/glyphosat I jeszcze jeden link jak glyphosat niszczy microbiom. www.ganzimmun.de/service/downloadcenter/?get_file=5852
@raniusz3k5 жыл бұрын
cieszę się podwójnie, że dotrwałem do końca :))
@ROWELEK5 жыл бұрын
CHWAŁA POPULARYZATOROM NAUKI!
@Bellana975 жыл бұрын
Powiedz proszę do jakich badań się odnosisz w kwestii upraw GMO a bioróżnorodności ?
@RossonsTequila5 жыл бұрын
dobra dawka manipulacji bravo
@112Feniks2115 жыл бұрын
Jesteś tym co jeż, Kasiu. Miło, że wróciłaś!
@kasiam45305 жыл бұрын
Mój tata jest rolnikiem, produkującym zboże w celach konsumpcyjnych na dużą skalę. Ma ogromną wiedzę, doświadczenie i jest pasjonatem jakich mało. Od lat twierdz, że GMO to przyszłość i lepsza alternatywa. On jak i jego znajomy sadownik twierdzą, że 100 ray bardziej wolą zjeść produkt GMO, niż produkt tradycyjny, na którym zostały przeprowadzone "opryski" , NAWET PO ODPOWIEDNICH OKRESACH KARENCJI. Poza tym nikt nie wspomina, że tradycyjne ziarno przed siewem przechodzi proces "zaprawiania" czyli obtaczania go w substancjach (często naprawdę agresywnych), aby nic w tej ziemi ich nie zjadło :p Poza tym tak dużo mówi się o ochronie zdrowia ludzi we wszystkich branżach, natomiast nikt nie zwraca uwagi na zdrowie rolników, którzy na tradycyjnej uprawie, aby cokolwiek zebrać i mieć z czego żyć, muszą wykonać kilka bardzo szkodliwych dla ich zdrowia oprysków, a to i tak nie daje gwarancji skuteczności. Bardzo trudno ochronić się zupełnie podczas pracy i widzę to z doświadczenia, mimo, że mój tata dysponuje sprzętem najnowszej generacji. Jest jeszcze jeden problem! Tradycyjne zboże, pozbawione oprysków jest atakowane przez grzyby, bakterie i szkodniki, które produkują metabolity, jedne z najbardziej szkodliwych dla nas substacji - mykotoksyny... które wywołują raka, a także zaburzenia płodności. Sama studiuję bezpieczeństwo żywności i debatować mogłabym długo... Czas zacząć myśleć logicznie i postępowo... Myśle, że na wszystko przyjdzie czas "pszenżyto" to też wymysł współczesnego świata dziś traktowane jako zwykłe zboże ;p
@jstola5 жыл бұрын
Kasiu, czy odniesiesz się do sprawy ochrony patentowej takich upraw GMO? Wydaje mi się to sporym problemem biorąc pod uwagę, że jedna firma, mając za sobą sztab prawników, będzie tak naprawdę rządzić całym rynkiem. Trochę przerażająca wizja przyszłości, ale jest to świetne narzędzie polityczne.