Hetente legalább egyszer, híradó helyett Aeropark tartalmakat kéne adni a tv-ben! Mennyire más lenne utána a hangulat!
@Zsoltli034 жыл бұрын
Szerintem is :)
@Schummy8184 жыл бұрын
úgy-úgy!!!
@BartaAttila4 жыл бұрын
Naponta!
@mihalybiczo4 жыл бұрын
Ez a csatorna a mai magyar ismeretterjesztés csúcsa. Régóta kísérem figyelemmel, és régóta imponál a magas színvonal, az igényesség, azt hittem, hogy nincs feljebb - de szinte minden egyes videóval feljebb kerül a léc. Köszönöm az alkotóknak az odaadó szakmai munkájukat, gratulálok, öröm nézni minden egyes alkotást.
@zsbokori4 жыл бұрын
Fantasztikus csatorna szuper tartalommal! Köszönjük Balázs!
@U-D-S-G4 жыл бұрын
Minden elismerésem a tiétek, nagyon jó az összes videó!!!Krànitz Balázs munkássága egyszerűen kiváló!!! Örülök hogy vagytok!
@atti_wise4 жыл бұрын
Köszönöm a videót! Gyakorlatilag minden típusismertető, ami nem a Boeing-Airbus halmazból merít, az már igazi kuriózum, főleg ha időben is visszarepülünk pár évtizedet. : )
@barnabasbalajcza54174 жыл бұрын
Nagyon szuper videó volt, köszönjük 😉😎
@tiborkovacs-vass13274 жыл бұрын
Ez a csatorna a "szórakoztató ismeretterjesztés", azaz az Infotainment csúcsa. Emlékszem, mikor kb. 15 éve az Aeroparkban voltam, olyan volt mint egy roncstelep - kivéve a már akkor is nívós tárlatvezetést! De most online is remek munka zajlik. Köszönjük, további sok sikert! És ha elfogadtok egy tippet: Jó lenne egy videó a Super Constellation típusról, esetleg egy összehasonlítás az IL-18 típussal. ;)
@janpf06244 жыл бұрын
A DC-8 az egyik kedvenc gépem. Az biztos, hogy nagyon szép.
@mdlmdl2814 жыл бұрын
Ne hazudjál már
@ferencdezsofi71944 жыл бұрын
Mindig is a retro airlinerek voltak a kedvenceim, örülök hogy készülnek videók ezekről a típusokról.
@kolyra4 жыл бұрын
Nagyon jól sikerült ez az epizód! Egyre jobb vagy ebben Balázs :)
@ZsomborZsombibi4 жыл бұрын
A tehenes sztorihoz hasonló anekdoták is jöhetnének majd (nem feltétlenül horror). Szerintem a korábbi után, szívesen mesélnének még a veteránok :)
@jozsefnemes15224 жыл бұрын
Ismét egy színvonalas, tartalmas és jól összerakott videó, hálás köszönet érte! 👍
@valeriadr.plichta87764 жыл бұрын
Nagyon-nagyon érdekes lett ez a filmetek is! Ti gondolatolvasók vagytok!🙂 Pont múltkor merült fel bennem,hogy a téli repülésről,illetve az egyes régebbi repülőtípusokról is olyan jó lenne egy-egy videót látni! Még ki sem mondtam,és tessék,itt vannak a valóban szakszerű,de a laikusok számára is jól érthető összefoglalók! Nagyon szépen köszönjük,igazi kikapcsolódást jelentenek!🙂
@aeroparkbudapest4 жыл бұрын
Kedves Valéria! Köszönjük szépen, nagy örömmel készülnek ezek az epizódok hétről-hétre. :)
@FFmybest4 жыл бұрын
Csak soha ne hagyjátok abba, mert olyan szintű függőséget okoz a csatorna, amit nehéz lenne pótolni 👍
@gabornagy82124 жыл бұрын
Több mint 47 ezer feliratkozó, gratulálok! Szeretjük mi magyarok a repülést :)
@TheLordKROK4 жыл бұрын
Nagyon jó videóitok vannak, de a kedvencem a repülőgép típus ismertetők, mint amilyen ez is :)
@aeroparkbudapest4 жыл бұрын
Egy jó darabig még nem fogunk kifogyni a típusokból! :)
@kincsesimi4 жыл бұрын
Ismét egy szuper videó, köszönjük. Külön öröm, amikor a Géza bácsi (is) mesél 👌🙂
@hijackAir3 жыл бұрын
Még sok érdekesség maradt a típussal kapcsolatban. Pl. hogy a sugárfordító üzemszerűen használható volt a levegőben, a két belső hajtóművön, vagy hogy nem voltak örvénykeltői/légterelői (vortex generator), a hosszú hajtóműgondolák funkcionáltak erre a célra. Plusz érdekesség, hogy később, amikor a DC-9-est tesztelték, és a szélcsatornában valamiért átesett a modell, a DC-8 hajtóműgondoláit vették alapul, ezért került fel a belépőéltől kiinduló légterelő a DC-9-esre, és maradt ott az MD-ken is. Szintén nem voltak orrsegédszárnyai, csak slotnak nevezett elhúzható reteszek, amelyekbe belekapva a szél, megnövelte valamelyest a légellenállást, ezzel emelve a gép orrát. Épp emiatt a nem túl hatékony rendszer miatt ""lógott" a gép orra megközelítés közben. A -62-es valóban hatótáv-rekorder volt, de még azt is bőven felülmúlta az a néhány darab, amit átkonvertáltak 72-re, ezek közül még ma is repül legalább a NASA példánya. Illetve hogy a korai gépeket 100E ciklusra tervezték, ezzel is versenyelőnyt bukva a Boeing-gal szemben, hiszen ez jóval megnövelte a gép súlyát, lassabb is lett. Ezért ragadt rá a 60-as évek elején a DC-Late gúnynév. Gyönyörű gépek voltak, szerintem jetek közül a legszebbek! Egyébként jó cikk volt ez is, gratulálok!
@ЭрикЧерный-ш6ы4 жыл бұрын
Ez megint nagyon Szuper!!!
@gaborkozma42344 жыл бұрын
Köszönjük szépen!
@worldtravellib4 жыл бұрын
Nagyon jó. Köszönet. 🙂👍✈️🛫
@attilanemeth89554 жыл бұрын
Ezt a tehenes sztorit hallottam gyerekkoromban :)
@larixtom4 жыл бұрын
ne marháskodj :)
@irihangodi4 жыл бұрын
Ilyen repülövel repültünk 1967-ben Romabol Montrealba. Romaig pedig Il-18-al. Arra mar sajnos nem emlekszem, hogy Montrealbol Vancouverig milyen geppel repültünk, hiszen ennek mar 53 eve. Mar arra sem emlekszem, hogy amikor hazafele jöttünk, milyen geppel jöttünk Victoriabol Vancouverig.Odafele komppal mentünk at a szigetre. Ugy ereztem, mintha egy meseben lennek mar Romaban is. Az a "sok" repülö, sokat vartunk, de nem unatkoztam egy percig sem, el sem lehetett mozditani a teraszrol :)
@juhasz-ungerkristof91554 жыл бұрын
A kedvenc ceruza gépem!!
@petervarga48054 жыл бұрын
Jó lett a videó.Boldog születésnapot kívánok Balázs!
@petercseh15414 жыл бұрын
Kiváló videó! De én úgy tudtam hogy a rendszer teljesen frisslevegős. Azaz a hajtómű kompresszorából kilépő levegő csak a 4 turbokompresszort hajtotta meg(A hűtőnyílások mögötti légcsatornákban helyezkednek el), majd az abból kilépő nagynyomású forró levegő átmegy először egy levegő-levegő majd egy freon/levegő hőcserélőn, aztán keverő zsaluk majd a kabin. Az újabb hajtőművekkel szerelt típusoknál jt8d? kiszerelték a 4 turbókompresszort és a freonos légkondikat, a hűtőnyílások egy részét lefedték. Majd bekerült a 727-nél alkalmazott ACM rendszerű hagyományos PACK rendszer ahol már a hajtómű szolgáltatta direktbe a levegőt.
@CsImre4 жыл бұрын
Ilyen gépen repültem először. Brüsszelből Newarkba a Capitol Air gépén, majdnem 40 éve.
@GreenCash14 жыл бұрын
Készíthetnétek videót a sugárhajtóművek működéséről. Tudom, vannak videók a neten, de a repülőkről is vannak, mégis a ti közlésformátokat, és szakértelmeteket igényli a közönség, pl. Én is :)
@waltersobchak4714 жыл бұрын
Örülök, hogy elkezdődtek a típusbemutatók, eddig az angolul is elérhető, de orosz srác által készített SkyShips oldalon voltak a legjobb összeállítások (mivel orosz, ezért természetesen a szovjet típusok is hasonló részletességgel voltak bemutatva), de most már magyarul is lehet hallgatni, magyar vonatkozásokkal ráadásul. Pl. nem is tudtam, hogy a KLM Lockheed Electrákkal repült hozzánk (mint ahogy az 15:00-nál látszik), valamiért azt hittem, hogy azok a gépek csak az amerikai kontinensen terjedtek el. Remélem, lesz a Convair 990A Coronadóról is hasonló videó, ami a Tu-144 és a Concorde után a leggyorsabb utasszállító volt.
@aeroparkbudapest4 жыл бұрын
Köszönjük szépen. Ha ránézel a korábbi videóinkra, legalább 20-25 típus hasonló bemutatóját találod meg.
@waltersobchak4714 жыл бұрын
@@aeroparkbudapest köszönöm, természetesen mindet végignéztem már többször is :). Eddig is voltak "rendhagyó", kitekintő adások (hidroplánok, léghajók, Tu-144, Concorde stb.) viszont többségében eddig olyan típusok voltak bemutatva, amelyeknek volt valamennyire közük a magyar légitársaságokhoz és a magyar repüléstörténethez, a DC-8-asnál (illetve a Tu-114-esnél) kezdtem úgy érezni, hogy kezdünk elszakadni ettől (ami nem meglepő, hiszen "elfogytak" :D), és önálló repülőgép-történeti bemutatók jönnek (ez egyáltalán nem baj, sőt :)).
@kovacslorant_hu4 жыл бұрын
A tartalom mellett a zene is telitalálat!
@mihalyspiak4 жыл бұрын
Nekem is volt egy DC-8 -as gépem a a szekrénytetején KLM matricával 1:100 méret arányú makettben,a hatvanas évek végétől ...kb 75-ig
@palpatho86954 жыл бұрын
Tisztelt szerkesztő úr ! Pilóta fülke tető valamint két külső motor és szány sérülés ( vesztés ) nélkül a hangsebesség átlépése ennél a tipusnál mesébe illő VÉL - ETLEN ( fngm sincs) . A valós véleményem átlépi az illetlenség határát , tehát megtartom magamnak . (Ettől még jár a lájk . )
@Snakeins4 жыл бұрын
Úgy gondolom, a hangsebesség-átlépés csak relatív lehetett, erős hátszéllel, mint nemrégiben az Atlanti-óceán fölött egy Boeing-nek. (talán 777 volt?) Ilyen hajtóművekkel és beömlőkkel rendkívül valószínűtlen a tényleges hangsebesség elérése. Egyébként érdemes lett volna megemlíteni a filmben a Convair 880-t is, amely a kezdetekben 707-nek és a DC-8-nak nagy riválisa volt, ha kisebb konstrukciós problémák miatt nem is olyan vált olyan sikeressé, mint az előző két típus.
@ferencdezsofi71944 жыл бұрын
747-es volt, amire gondoltál. Másrészről, akkoriban sokkal kisebb átmérőjű hajtóművek voltak a gépeken, (ezért nem volt gazdaságos) nem volt akkora légellenállása, simán lehet hogy elért nagyobb sebességet, mint a mai modern utasszállítók.
Jó videó! Esetleg majd a DC-9 és DC-10-ről lesz videó?
@aeroparkbudapest4 жыл бұрын
Ezt a vonalat a DC-10 és L1011 Tristar témakörrel fogjuk folytatni. :) És pár napon belül lesz egy nagyon különleges DC-9-es történetmesélésünk!
@joesam.4 жыл бұрын
@@aeroparkbudapest De jó! 👍Constellation is lesz, ugye? ;-)
@Simivokchannel4 жыл бұрын
@@aeroparkbudapest Várós :) ha jól emlékszem a DC-10 elég botrányos volt a raktérajtó hibás tervezése miatt, illetve rossz karbantartás következtében egy hajtóművet is elhagyott felszállás közben :/
@Simivokchannel4 жыл бұрын
@Zsolt Laskói igen, és asszem az L1011 tristar abban is megbízhatóbb volt (mint a DC-10), hogy több hidraulika köre volt, tehát egy hajtómű meghibásodásnál több volt a backup hidraulika, tehát nagyobb eséllyel lehetett irányítani a gépet, és lehetséges hogy amit írtál az nem a DC-10-el történik hanem egy Tristarral akkor lehet mindenki túlélte volna...
@ridl8934 жыл бұрын
Imadom..Minden egyes video erdekfeszito..
@bareszsopte4 жыл бұрын
A főbb dugattyús motoros típusokról is lesz ilyen videó? Nem tudom pontosan, azt hiszem olvastam, ehhez a típushoz tartozik, hogy volt egy kígyó a fedélzeten valami afrikai járaton és marás is történt.
@magalenin4 жыл бұрын
Akkor már CV-880 és 990 is legyen ;)
@aeroparkbudapest4 жыл бұрын
Napirendre veszem!
@szilidszudzsaro72434 жыл бұрын
Ezt a pilóta filmet hol tudnám megnézni kösz
@gerysphotos35194 жыл бұрын
Egy idoben jart egy DC-8 Cargo Ferihegyre, 9G-LIL (Lilike)
@laszlozsoltnagy48284 жыл бұрын
Az hogy hogy nem volt gond hogy csak az egyik szárnyon volt extra teher egyben áramlásrontó elem?
@gabornagy82124 жыл бұрын
Szerintem az egyensúlyt helyre tudták állítani egy kis asszimmetrikus szárnytartály töltéssel.
@SkywalkerTibor4 жыл бұрын
Szép, szép, de a CV 990 túltesz rajta szépségben.
@Elektroman24 жыл бұрын
Ránézésre is durva az a fekete füst ami kijön belőle felszálláskor...
@gerysphotos35194 жыл бұрын
Az An-12-esbol a mai napig kijon :DDDD
@tamastorok85124 жыл бұрын
A legkeményebb a B52 a régi 8 hajtóműves elrendezésben! Na, az aztán kormolt rendesen. De a Mig29 meg az F4 is adta az ívet forszázs nélkül.
@szekeresugronzeteny4 жыл бұрын
DC-8 az amerikai os neo gep
@tegridyVlog4 жыл бұрын
Imádok mindent ami a repüléssel összefüggésben van. Minden egyes videót megnézek, viszont egyre több a videókban a reklám. 16 perces 4-5 reklám. Borzalom :( Sokszor inkább ki is nyomon annyira dühítő.
@markmajor68284 жыл бұрын
Edu Kiraly elö lehet fizetni reklàm mentes youtube-ra. Èn sehol màshol nem nèzem meg a reklàmokat,csak itt,mert avval a tartalom kèszítöit tàmogatom