Szia! Japanbol irok, bizony meg itt is nezik a Videoidat! Gratulalok! Komoly kutatomunka van mogotte. Mar regota hasznalok kettos kabelezest, de meg soha nem probaltam kulonbozo kabeleket. Nekem Marantz gepek es B&W hangfalak muzsikalnak a felso kozepkategoriabol. Kabelekenek a japan gyartasu Canare kabeleket szoktam hasznalni, mert olcso, jo minosegu, es nagy a valasztek. Hangfalkabelnek egy 13AWG-s 4 eres kabelt hasznaktam eddig, aminek nagyon alacsony az ellenalasa. Nagyon jol szolt igy is, a vastagsagabol adodoan energikusan de tisztan szolt. A videodat nezve gondoltam tesztek egy probat, es vettem egy 20AWG-s OFC 4 eres kabelt. Igy a 13AWG ment a basszusra, a 20AWG ment magasra. Es ezutan majdnem besz***rtam. A kulonbseg nem patikamerleg kategoria. Mintha Uj hangfalam lenne. Meg energikusabb lett az egesz hangzas, gazdagabb tisztabb magas, csodas terhatas, nagyobb reszletezettseg. Nem placebo mert bevontam vaktesztbe az asszonyt is, es ugyanazt mondta. Szoval halas vagyok neked., Retrotech hungary. Megsporolral nekem par szazezret. Tovabbi jo munkat.
@RTH3 жыл бұрын
Hello. Örülök, hogy megadhattam a kezdőlökést és, hogy Japánból is figyelemmel kíséred a csatornámat. :)
@navrasicsi2 жыл бұрын
Végre megértettem, hogy ezek mire jók. Eddig senki nem tudta úgy elmagyarázni, hogy a csökött agyammal fel tudjam fogni. :)
@zoltantakacs61443 жыл бұрын
Korrekt, tömör és lényegre törő, ahogy megszoktuk. Köszi.
@juvi68153 жыл бұрын
Ismet nagyon jo volt, koszonjuk !!!
@attilakovacs7732 жыл бұрын
Szia. Mennyivel kevesebb ertelme van a bikabelezesnek ha 2.1-ben hallgatok zenet fokent? Jelenlegi rendszerem, KEFQ4 front, JBL A120P sub, Sony STR-DN1040 erosito. Erositoben beallitva 150Hz alatti frekvencia megy a sub-ra. Elore is koszi a valaszt, es a videokat! Tovabbi sok sikert a csatornahoz. Udv!
@RTH2 жыл бұрын
Hello. Nem azon múlik, hogy van-e értelme, hogy van-e szubod vagy sem. Ki kell próbálni és ha hallasz valamit, akkor volt értelme, ha nem akkor is, mert nagyobb összkeresztmetszeten több áram tud átfolyni. :)
@attilakovacs7732 жыл бұрын
@@RTH Koszonom a valaszt. Akkor kiprobalom es majd referalok. Egyebkent Angliabol kovetlek (a Naim "gyar" szomszedsagabol), gazdagitva ezzel is a nemzetkozi kovetotaborodat. :)
@zoltangaborszekeres54403 жыл бұрын
Szia! Érdekes, hogy csak azt mondod, hogy a mély van külön és a közép-magas szekció szintén. A két utas, két hangszórós rendszerekre többé-kevésbé (az, hogy a középtartományt honnan kapod, erősen függ hangszóróktól és velük együtt a vágási frekitől is), illetve talán a te koaxiális hangfalaidra is igaz amit mondasz, de vannak kivételek. Nekem van egy pár JAMO S708-asom, ahol csak a magas van külön körön. Ezzel együtt is jó a videó!
@staLkerhu3 жыл бұрын
Erről nekem az jut eszembe, hogy sokan a 2 utas rendszerekhez is azt javasolják, hogy a mélyközépre olyan vastag vezetékes tekercset kell tenni, amekkorát tudsz. Hogyne, majd pont egy olyan rendszer mélyközepére fogok 1,8mm-es tekercset tenni, ami felmegy 2800-3000 Hz körüli értékre, persze. 2 utasban én maradtam az 1mm-esnél, köszönöm szépen.
@arpadirimias8776 Жыл бұрын
Van egy Yamaha emx860 st em aszt szeretnem tudni hogyi igazabol hangszoronkent mennyit teljesit
@ZsoltKisskrisztian3 ай бұрын
Engem az érdekelne hogy van egy vermona l9063 szett és az erősítő nem jó az erősítő nélkül is lehet használni a két hangfalat?
@laszloszondi99973 жыл бұрын
Eddig azt hittem, hogy a hangosító az csak a volume-t húzogatja fel-le egy széken ülve. De most értettem meg, hogy az egy SZAKMA. 😄 🙂 Zseniális videó volt (ez is).
@bogika983 жыл бұрын
Ezt most a videó megnézése nélkül reagálom le. Ez egy szakma valóban. Csak van egy apró veszélye, a gyors ütemű hallásromlás. Annak meg a veszélye, hogy a károsodott hallás alapján történik a koncerthangosítás. Én elég sok koncerten megfordultam már, de max 5 százalék volt az olyan, ahol valóban jó hangminőség és nem elviselhetetlen középmagas visítás és melldöngető mély volt a jellemző. Sajnos sok zeneanyagot már a stúdióban is már elnézést, de féllg süket hangmérnökök kevernek, vagy régi anyagoknál rontanak le az élvezhetetlenségig a "remaster" jegyében. Persze tisztelet a kivételnek.
@joanyadhatan Жыл бұрын
@@bogika98 kiegészíteném még azzal az életszagú jelenséggel, hogy a koncerthangosító illető szarik a közönség élményébe és úgy keveri ki a hangzást, hogy az ő pozíciójában, azaz személy szerint neki tuti legyen...
@joanyadhatan Жыл бұрын
hát még az a hangosító, aki nem a koncert hangjáért felel, hanem a zenészek színpadi monitorait állítgatja, hogy minden zenész megkapja, amit kér...
@belashx3 жыл бұрын
Én is próbálkoztam kettős kábelezéssel, és tapasztaltam, hogy az általa nyújtott térérzet nagyon csalóka. Celestion F30 típusú hangsugárzóim voltak akkoriban, és a kettős kábelezés hatására olyan mértékű "fázispara"(egy zenész haverom mondogatta mindig :)) volt, hogy az már élvezhetetlenné tette a zenehallgatást. A kábelre nem emlékszem, talán sima réz hangsugárzó kábel volt. Érdekes módon, később, a Phonar P30 Premiummal nem volt ilyen gond. Persze közben a madzag kukázva lett. Ekkor találtam egy elég jónak tűnő cikket a témáról, ami elég gyakorlatiasan mutatja be, hogyan szüntethető meg a probléma, mire kell figyelni. audioworld.blog.hu/2015/02/04/multikabelezes
@RTH3 жыл бұрын
A te példád is mutatja, hogy a HIFI-ben nincs minden helyzetre ráhúzható és jól működő megoldás. A kábel önmagában nem csinál semmit, amikor viszont a rendszeredbe kapcsolod, akkor minden részlet egymásra hat és minden részlet számít. Ezért van az, hogy ami az egyiknél működik, az a másiknál meg nem. Nincs egy mindenre használható megfejtés. Ezért nem értem azt, amikor mondjuk egy gyártó azt mondja, hogy egy kábel így vagy úgy hat a rendszeredre. Mégis milyen rendszeren tették ezt a megállapítást? Milyen erősítőn mérték? Milyen hangfalon? Milyen tápkábellel? Stb. Ezért nem szeretem én sem megmondani a tutit, mert nincs ilyen. És arról még nem is beszéltünk, hogy nem ugyanazzal a füllel hallgatjuk a dolgokat, amit talán a legnagyobb különbség. :)
@keresztnevemvezeteknevem53953 жыл бұрын
Jó, hogy felhoztad a linkelt cikket. Habár végül is úgy alakult, hogy úgy tűnik nem kell kipróbálnom az abban foglaltakat, mert odáig jutottam, hogy már csak az segíthet (max még Jézus, de őrá kevésbé számítottam a Hi-Fi-zgetés területén). :) Bő egy hónapja elkezdetem lecserélgetni a rendszerem teljes kábelezését. Az IC kábeleknél a csere egy azonnal hallható nyereséget hozott, a kezdeti bizonyos nyersességgel, ami a bejáratáskor szépen mérséklődött, majd megszűnt (inakustik/barkács óccó kábelek -> AQ drágább, de még nagyjából alapkategóriába tartozó kábelek). A tesztek alapján a kettős-kábelezésnél a csipogóhoz kiválasztott VDH, CS-122 is jó döntésnek bizonyult az azonnal érzékelhető tiszta, vidám, levegős hangzásával (azt hiszem ennek az elődje is médiamarktos ezüstözött Inakustik volt nálam a tweeternél). Nade ha lúd... Szal jött az utolsó elem, amitől először alapjaiban ingott meg a hitem az egész kábelezgetésben. Egy régi, tömör Mission kábelt váltottam le a mély/középnél egy AQ Type4 kábellel. Ami aztán rögtön csörömpölt, legalább 2X összvastagsága ellenére kiszegényítette a mélyeket, valami iszonyúan szólt. Bármifajta sztereo térről nyilván abszolút szó se volt. Bár pl. az a kevés mély amit produkált viszont meglepően precíz volt. De végül majdnem kukáztam a projektet. Gondoltam, adok még egy esélyt, amíg bejáratódik az AQ, hagyom a helyén. Dehát gyak hallgathatatlan volt az egész, olyan szinten harsány volt, hogy gyak vattával a fülemben ültem a hangfal elé. :D Úgyhogy jött egy unortodox megoldás, gondoltam ideiglenesen, egyszerűen betekertem a régi Mission kábelt a mély/középhez az AQ mellé, amíg az utóbbi bejáratódik. A hangszín mondhatni azonnal egyensúlyba került. Azonban valami olyan katyvasz sztereoképet produkált (valszeg a fázisok egyfajta orgiája miatt), ami ráadásul szinte óráról órára változott, hogy úgy tűnt hosszútávon ez sem járható út. Ekkor került képbe az általad linkelt cikk. Gondoltam azonban, mielőtt az abban leírtak szerint visszavágom a kábelt (mindegyik olyan 2.5 m hosszú, de nem mértem őket egymáshoz, szal passz, hogy mekkora difi van köztük) azért megvárom, hogy teljesen bejáratódjon, lenyugodjon. És láss csodát olyan 2-3 hét után kezdett megjönni a sztereo tér is, az AQ csörömpölése is sokat javult. Szal most a pár héttel korábbi állapothoz képest egy levegős, teres, kiegyensúlyozott (bár pár KHz-en még mindig kissé kiemelt) hangot kaptam, ami még mindig szépen finomodik. És kb itt tartok.Összességében most nagyságrenddel jobb a hang, mint volt a cserék előtt (kb elértem azt, amit akartam, sőt sokkal többet is), de hogy én a kábelekhez most megint évekig nem nyúlok hozzá (a Mission is marad ott ahol van), az hótziher! XD
@RTH3 жыл бұрын
És ez a rövidebb mélyközép kábel valóban játszik? Ugyanis, ha levágsz pl. 4 centit egy kábelből, akkor nanoszekundumokkal ér előbb a hang oda a hangfalterminálhoz, a hosszabb kábelnél. Ekkora késleltetést fizikailag nem vagy lépes meghallani, az a mikroszekundumos tartományban van, ami ezerszeres különbség. Szóval kiváncsi vagyok, hogy valaki tesztelte-e a cikk állításait, mert papíron nem működhet, de az is igaz, hogy a hifiben a papír és a fülünk együtt kell, hogy dolgozzon, nem egyik a másik nélkül. Ezt úgy értem, hogy ha hallasz változást, akkor azt le is lehet mérni. Egyébként a most vasárnapi videómban pont erre mutatok számításokat... Mármint az eltérő hosszúságú kábelekre. :)
@szabolcsdevai1514 Жыл бұрын
@@RTHigen, ezt kevesen értik meg, hogy a hifiben sem létezik mindenre érvényes megoldás, mivel a készülékek sem egyformák. Ezen felül aki nem hallja ki a különbségeket, egyből azt mondja, minden kábel egyforma. Előszeretettel hivatkoznak rá, hogy a különbséget nem tudják mérni. Van olyan magát nagyra tartó hangszórójavító, aki megmagyarázza, ami 20Hz-20kHz-ig átvisz műszer alapján a hangfalak között, az ugyanúgy szól. Ezeken sajnos humánus módszerekkel nem lehet segíteni.
@gabormeszaros70903 жыл бұрын
Szia ! segítenél sony str-dh790 erősítőmet hogy tudom bekötni kettös kábelezéssel ? S 606 -os JAMO hangfalaim vannak jobb ellöl és bal elöl ? Köszi a választ előre is.
@RTH3 жыл бұрын
Hello. A használati utasításban benne van… d1iidmbxp3clrv.cloudfront.net/product-manuals/S606_OM.pdf
@communityresistance74164 ай бұрын
Engem az érdekelne, hogy ez azt jelenti, hogy ha van egy kétcsatornás erősítőm és két két csatlakozós hangfalam, akkor meg csinálhatom azt, hogy a hangváltón szétválasztom a mély és a közép+magas hangszórók szűrőit és külön kivezetem, akkor jobb hangzása lesz a sztereo erősítőnek is, ha más kábeleket használok? Eleve vastagabb kábeleket vettem, hogy minél alacsonyabb legyen az ellenállás, de akkor ha jól értelmezem ezt a dolgot, akkor a vékonyabb bevonatos kábelek a skin hatás miatt mint kvázi egy szűrőként viselkedve levágják a mély tartományokat? A hangváltó ezt nem teszi meg már eleve?
@peterkiss3443 Жыл бұрын
A magas és a mélytartományt összekötő kábelek eltérő hossza indokolt lehet a finomhangolásnál? Köszönóm a választ!
@attilamerai21702 жыл бұрын
Szia! Érdeklődni szeretnék, hogy a Rega io erősítő, amin nincs sub kivezetés, dupla kábelezéssel összeköthető-e olyan mélyládával, amin van high level speaker level input, mint pl. az SVS SB-1000?
@RTH2 жыл бұрын
Hello. Hát ez bonyolult kérdés. Én anno ugyanezt megkérdeztem email-ben az Emotiva-tól és ők azt mondták, hogy simán lehet. De azért én írnék egy emailt a Rega supportnak. Az az előnye is megvan annak, ha így kötöd be a SUB-ot, hogy koherensebb lesz a hangja a rendszerednek, hiszen ugyanazt a jelet kapja meg, mint a hangfalaid, azaz az a hangzás, amit a Rega csinál az megjelenik a SUB bemenetén is, amíg ha csak a vonalszintű kábellel kötnéd be, akkor maximum az előerősítő hanglenyomatát vinnéd tovább a SUB-ok felé, a végfokokét nem. Ami hátránya lehet ennek a megoldásnak, hogy ha nem tökéletes az impedanciaillesztés, akkor az egész rendszer hangja elmászhat, valamint én az első időkben figyelném a Rega hőmérsékletét is, hogy nincs-e bármilyen túlmelegedés az esetleges nem megfelelő eredő impedancia miatt. Azaz ésszel a hangerőpotival. De első körben kérdezd meg a Rega-t, hogy ez így ér-e. A titkos pro tippem pedig az, hogy hagyd a fenébe a SUB-ot és vegyél valami combosabb álló hangsugárzót, amiből jön elég basszus.
@techgoa83705 ай бұрын
tök jó ötletet adtál, hogy külön végfokokra bontom a magas/ mély tartományokat, egyből elindúlt a hangya az agyamba, mert elég jól bontható a Luxman erősítőm, de a ReVox-om is hasonló... Most vettem egy Tannoy 637 és ha nem Bi kábelezem, akkor durrog a magas közép..
@sitizsuАй бұрын
Tiszteletem! Legyen kedves segíteni. Ha egy 8 ohmos erősítő bedugós hangfal csatlakozóba ugyanoda két 8 ohmos hangfalat dugok be, vagyis a két hangfal pár egyik oldalát egyikbe, a másikat a másikba dugom be, igy akkor ugye négy hangszóró fog működni. Vagyis egymás mellé dugom be a két zsinórt, tehát akkor marad a 8 ohm, vagy változik? Szabad ilyet csinálni? Köszönöm szépen.
@RTHАй бұрын
Hello. Igen változik. 4 ohm lesz belőle. Az erősítőre elméletileg rá van írva hogy bírja-e. A polaritásra is figyelni kell.
@sitizsuАй бұрын
@@RTH Köszönöm szépen.
@SKRULLJSZ3 жыл бұрын
Szia, jó lett a videó rendesen kedvet kaptam, aztán felordított a hangfalam: - Szélessávú vagyok b.....meg!!! 😄😄😄😄
@RTH3 жыл бұрын
Ha ket szelessavu hangszoro van benne akkor meg megoldhato 😀
@SKRULLJSZ3 жыл бұрын
Ez klasszik kivitel 🙂
@RTH3 жыл бұрын
Akkor ennyike :)
@janosrostas86463 жыл бұрын
Helló lenne egy kérdésem . Van egy pár bi-amp- s hangfalam meg egy nem olyan hifim . Rá lehet e kötni a hangfalakat ugy hogy összecsavarom a 4 kábelt 2 re ?
@RTH3 жыл бұрын
Én ezt nem javasolnám… Nincs a hangfalban hangváltó és probléma lehet a hangszórók eredő impedanciájával is…
@janosrostas86463 жыл бұрын
@@RTH köszönöm a választ
@ernodan75773 жыл бұрын
ismét jó volt az infó csak egy apróság volna korrigálandó: az arany jobban vezeti az áramot mint az ezüst!
@RTH3 жыл бұрын
Hello. Sajnos nem jok az informacioid. Elsőfajú vezetők rész, az első bekezdés vége: hu.m.wikipedia.org/wiki/Elektromos_vezet%C3%A9s
@ernodan75773 жыл бұрын
@@RTH Bocs ! Utána néztem és (bár nagyon meglepődtem, mert nem így tudtam ) igazad van! Tanulság:(elsősorban a magam részére) biztos ami biztos utána kell nézni ha valamit állítunk. Üdv. Ernő
@RTH3 жыл бұрын
@@ernodan7577 Nem probléma. Szeretnék csak ennyit tévedni, mint te. :)
@gabormate20043 жыл бұрын
Szuper videó! Egy kérdés: Jamo E820-as centerhez is jó lenne szerinted az sv 150-es? Köszi :)
@RTH3 жыл бұрын
Biztos jó hozzá, hiszen átmegy rajta a jel. Hogy hogyan fog vele szólni, azt nem tudom. :)
@mettyugabor3 жыл бұрын
@@RTH Azt sejtettem, hogy átmegy az a jel :))) Akkor pontosítok a kérdésemmel: tudsz ajánlani esetleg valami kábelt center hangsugárzóhoz, amit próbáltál is? Köszi
@RTH3 жыл бұрын
Sajnos házimozival nem nagyon foglalkoztam, úgyhogy nem tudom, de nem gondolnám, hogy ennél komolyabb kábel valaha is kell egy center sugárzóra. Lehet, hogy tévedek, szóval ez csak egy tipp.
@jointatti3 жыл бұрын
Udv.Nekem van egy Yamaha A s701 es erosito,amin van biwire lehetoseg.Ez a biware es azA+B csatorna egyut van.Honnan tudom,hogy melyik terminal lessz a mely es melyik a magas.Jelenleg az A terminalt kotottem a magas (high) B a mely ( low) A hangfal Wharfedale 240 haromutas allo.Amit azonnal eszrevettem,hogy a melynel nincs az a brummogo basszus
@RTH3 жыл бұрын
Az A és B terminál egyenértékű. Nincs semmi különbség köztük és párhuzamosan vannak kötve egymással. Ez egy kényelmi funkció, mert ha csak két pár terminál lenne az erősítőn, akkor neked kellene párhuzamosan összecsomózni a kábeleket. Szóval ha megcseréled a kábeleket az A és B terminálon, ugyanazt az eredményt kell, hogy kapjad. Az, hogy nincs az a brummogós basszus, nem tudom, hogy azt érted-e alatta, hogy kevesebb lett, vagy azt, hogy kevésbé torz. Elméletileg kevesebb nem szabadna, hogy legyen, hacsak nem valami nagyon prosztó kábelt kötöttél rá, ami túl sokat "elvesz" belőle, ahelyett, hogy kevesebbet "venne" el. Kell próbálgatni a különböző kombinációkat, valamint nem mindig a jó megoldás a bi-wire, csak általában.
@jointatti3 жыл бұрын
@@RTH Sajna,nekem van egy nagy problemam,nem igazan tudom ,hogy amit hallok azt ,mikent nevezzem🙄De a basszus esetebe inkabb mondhatnam szellosebbnek.Koszonom a valaszaidat.Nagyon erdekesek es hasznosak a videoid.
@karolybanovics90323 жыл бұрын
Gratulálok a videóidhoz, hézagpótló művek. Azt szeretném kérdezni, hogy ha kétféle fémből készült kábelt közösítesz az erősítő hangfal kimeneténél, akkor az előbb-utóbb nem lép valamilyen kémiai reakcióba? (Gondolok itt olyan problémákra, mint amik régen az alu - réz kábellel vegyesen megvalósított villamos hálózatoknál előjöttek.) Nem akarok hitvitát indítani, de amit egyáltalán nem tudok elfogadni, az a kábelek "bejáratása".
@joanyadhatan Жыл бұрын
a különböző fémek akkor kezdenek korrodálni, ha nedvességgel érintkeznek, pl. pára. asszem elektronikus korróziónak hívják és fűtési rendszerekben tud nagyobb galibát okozni. a kábelbejáratásnak is meg van (lehet) a fizikája. e téren a hívő és a szkeptikus közötti szuperpozícióban vagyok, szigorúan tapasztalatok nélkül... :) ...és az egyik általam hitelesnek tartott hifistánál (Dragonweed) olvastam, hogy ő sem igazán hisz/hitt benne, de (nem audio rendszeren végzett) komoly terheléssel "járatott" kábelei jobban szóltak, pontosabban jobban szólt velük utána a rendszer. :) én a digitális kábeleken voltam ki, de némi olvasgatás után annak is tudományosan belátható volt a háttere, miért nem mindegy, miféle usb-kábelt használsz. persze (árazásban) az ésszerűség keretein belül. ott az volt a megfejtés, hogy az usb-audio szabvány eredendően hibajavítás nélküli és az átvitel elméleti maximumát feszegeti. (érdemes kellően nyitott hozzáállással utánakeresgetni, olvasgatni, had próbáljanak meggyőzni. legfeljebb nem sikerül nekik..)
@sancikaful2 жыл бұрын
Üdv. Sajna ennek a videónak hála elhalt az erősitőm fél oldala. Fisher ca350. És Heco Victa prime 702 hangfal. Négy csatornára külön kötöttem ahogy mondtad és olyan kábellel, tulterhelés végett az eggyik oldal el is halt. Köszi. A videódat egészítsd ki azzal hogy a régi erősítők nem mindeggyike bírja ezt a bekötést.
@RTH2 жыл бұрын
Hello, Sanyi. A kettős kábelezéssel gyakorlatilag a kábel keresztmetszetét növeled meg, ez nem egy invaziv beavatkozás sem az erősítő, sem a hangfal oldalán… Ha rendesen van megcsinálva… Én két dolgot tudok elképzelni… Mivel egy öreg erősítőről van szó, lehet hogy fatális véletlen történt és éppen most adta fel a harcot… Vagy valamit elkötöttél és csináltál egy jó kis rövidzárat. Ha van az erősítőben rövidzár elleni védelem, akkor lehet, hogy csak biztosítékot kell cserélni. Még egyszer… Technikailag a kettős kábelezés az erősítődnek olyan, mintha egy vastagabb kábelt kötnél be, attól pedig ritkán szoktak az erősítők tönkremenni… Inkább soha…
@sancikaful2 жыл бұрын
@@RTH Köszönöm a válaszod. Az erősítőmön négy hangfal kimenet van. A hangfalból az áthidalót ki vettem és úgy kötöttem be a négy kábelt. Hangfal felső kettőre ezüstözött 2.5mm est alul a mélyeknek 2.5mm es réz kábelt. Tehát mind a négy kimenet külön a hangfal mind a négy bemenetére. Az erőm 8ohm es. Tehát így jónak kellettvolna lennie. Áthidalóval egy egy kimenet és bemenetre kötve 4ohm a hangfal. Ezért nem értem miért ment ki az eggyik oldal.
@RTH2 жыл бұрын
Az erősítőn kiválasztottad, hogy mind a 4 bemenet egyszerre menjen? (A+B lett kiválasztva?) Mert ha 4 ohm-os a hangfalad, akkor ha szétválasztod, 4 ohm alá eshet az impedancia. Ha az A+B van kiválasztva, akkor az erősítő oldalon újra összeköttetésre kerül a két oldal (mert az nem 4 csatorna, csak 2 csatorna négybe szétválasztva) és nem kell, hogy probléma legyen vele... Ellenben, ha csak az A vagy csak a B van benyomva, akkor előfordulhat, hogy egy 4 ohm-os hangfalnál túl alacsony lesz a terhelő impedancia. Egyébként, ha időben észreveszed és nem küldöd meg a hangerőt, még ez sem kéne, hogy probléma legyen. Egy 4 ohm-os hangfal normál körülmények között is be-be nézhet 2 ohm alá bizonyos frekvenciákon, amely pillanatnyi terhelést, eddig is elviselte az erősítőd. Ahogy mondtam, ha van védelem az erősítőben, akkor az oldott le, ez lehet akár egy üvegbiztosíték is belül. Nem tudom, nem ismerem az erősítőt... Ha nem értesz hozzá inkább ne piszkáld... De lehet, hogy valóban valami emiatt elpukkant benne, végül is régi alkatrészek vannak benne, amelyek nem bírják már úgy stresszt, mint az újak. A problémád biztos javítható, a nagyobb kérdés inkább az, hogy nem vitte-e magával a hangfalaidat is, ha nincs az erősítőben rendes védelem...
@sancikaful2 жыл бұрын
@@RTH Igen az a+b egyszerre lett kiválasztva. A hangfalnak úgy irja hogy 4-8ohm. Azverőm viszont 8ohm. A végfok valószínű meg úszta mert van kicsi recsegős hangja ha emelem a hangerőt. A jobb oldalra kötve a két hangfal a hagyományos bekötési móddal viszont szépen szól. Biztosítékokat át néztem. Valószínű a végfok előtti kondenzátor halt meg. Abban tudnál e segíteni ha meg csináltatom az erősítőmet hogyan kössem be a hangfalaimat helyesen? Az erősítőm Fisher CA-350. És Tegnap vettem vadi új Heco Victa Prime 702 es 2db hangfalat hozzá. Köszönöm.
@RTH2 жыл бұрын
Hát az erősítőt A+B-re kapcsolva kell használni, aztán már csak a polaritásra kell figyelni, meg hogy ne keverd össze a csatornákat. Oldalhoz oldalt, színre színt kell kötni, ennyi…
@katonafull3 жыл бұрын
Naés ha olyan erősítővel oldod meg a kettős kábelezést, aminek A+B hangfalkimenete van, az nem jó, van valami hátránya ennek a megoldásnak? A videó ismét érdekes témát boncolgat. Jó lett! :)
@RTH3 жыл бұрын
Semmi hatranya nincs. Az ugyanazt csinalja mint ha te egy banandugoba ket kabelt kozositenel. Csak kenyelmesebb es az erosito odalon tobb dugora van szukseg, de amugy tok ugyanaz.
@denesszutor61343 жыл бұрын
Sziasztok! Inakustik premium silver 2x4mm kábelem van jelenleg itthon.Meg lehet oldani a kettős kábelezést evvel vagy más keresztmetszetet kell választanom?Előre is köszönöm a válaszokat!
@RTH3 жыл бұрын
Nincsen ra recept, hogy mi lesz a jo neked. Milyen kabel, milyen atmerovel fog mukodni. Ezt csak tapasztalati uton lehet kikiserletezni. Egyszeruen annyi a valtozo az egyenletben, hogy keptelenseg igy megmondani a tutit.
@denesszutor61343 жыл бұрын
@@RTH Köszönöm a választ,kipróbálom!
@keresztnevemvezeteknevem53953 жыл бұрын
Érdekes, hogy bizonyos oldalakon, ahol ugyan ajánlják a kettős kábelezést, nem ajánlják viszont az eltérő kábelek használatát, mert nem kiszámítható az eltérő kábelek hatása. Nos ez részben igaz, de pont ez lenne a lényeg, véleményem szerint, hogy a kábelekkel kompenzáljuk a hangsugárzó esetleges hibáit, hiányosságait. Először is el kell gondolkodnunk azon, hogy mi az a néhány jellemző, amin javítani akarunk (mély, teresség, középtartomány stb), majd ezután már bizonyos támpontot jelenthetnek a kábel kiválasztásánál a csoporttesztek. Ezek alapján már szerintem össze lehet válogatni egy szettet, ami az előzetes értékelésnek (és a pénztárcánknak) megfelelő lehet. A siker nyilván nem garantált, de tapasztalatom szerint a kábelek így kettős-kábelezéssel a külön megjelenő jó tulajdonságaikat inkább összeadják, mint egymás kárára próbálnák érvényesíteni. Több helyen javasolják, hogy kezdésnek (és talán később is) inkább a hangosításban már nagy múlttal rendelkező cégek kábeleivel próbálkozzunk. Ezek megfelelően jó minőséget produkálnak pár száz/ezer Ft-os igazán budget áron a soxor csak csomagolást, dizájnt és vudumágiát kínáló hifi/audiofil specialistákhoz képest. Nem én mondtam. :) A Klotz, Belden, Mogami termékeket szokták említeni, mint a puccos audiofil kábelek olcsó alternatíváit.
@qartzika3 жыл бұрын
Szia. Milyen típusú erősítőt ajánlasz egy klipsch r820hoz? Mint márkában és teljesítményben. A mostani pioneer sx20as erősítő nem a lagjobb nekem. Üdv
@RTH3 жыл бұрын
Igen ez az erosito egy kicsit meltatlannak tunik ezekhez a tornyokhoz. Mivel nagy az erzekenyseguk. 2x100 wattnal nincs nagyobb teljesitmenyre szukseg, bar ez s szoba meretetol es akusztikajatol is fugg. Mi a bajod ezzel az osszeallitassal? Mi hianyzik? Egyebkent a Klipsch szerint kell a 150w csatornankent ami furcsa ajanlas egy ilyen nagy erzekenysegu hangfalnal. Vagy a valos erzekenyseg ennel alacsonyabb vagy valami mas van a hatterben.
@csababenga14713 жыл бұрын
Nekem r28f van yamaha rn303d-vel, de elégedett vagyok, igaz még bejáratósak.
@jenokovacs41933 жыл бұрын
Szia. Egy képet rakhatnál fel az erősítőd bekötéséről,mert az ábrán nem igen tudtam kiigazodni. Köszi
@RTH3 жыл бұрын
Allitsd meg a videot az abranal. Sajnos nem tudok ide kepet beilleszteni. De a Discordon tudok egyet kuldeni ha fent vagy. A lenyeg az hogy egy banandugoba van bekotve a vastag es a vekony vezetek pozitivja es egy masikba a negativ kabelek. Igy oldhato meg ha nincs 4 par terminal az erositon csak ketto, hogy csatornankent kozosited az erosito oldalon, amig szetvalasztod a hangfalnal.
@tibitibi11783 жыл бұрын
@@RTH Szia És ezzel a megoldássál is jó tud lenni!?Csak azért kérdezem mert most Nekem Biampolva van a házimozi erősítővel és most fogok egy Emotiva pt100 és a300 szettet összerakni és ott csak így fogom tudni ahogy leírtad ,és jó lesz attól még hogy a vegfokknál közösitve lesz!?Vagy valamennyit romlani fog? Köszönöm előre is !!!
@RTH3 жыл бұрын
Hello. Én pontosan így használom a saját Emotiva végfokomhoz is. Szépen egybeszőttem a két kábelt, hogy mindegyik a lehető legnagyobb felülettel érintkezzen a banándugóval, és együtt fogattam be a banándugóba. Ha van hely hozzá a banándugóban csinálhatod azt is, hogy a kelleténél több kábelt blankolsz le és félbehajtva dugod be a csatlakozóba. Minél nagyobb felületen érintkezik a vezeték a banándugó belsejével, annál boldogabban fognak szaladgálni az elektronok. Ha egy fokkal elegánsabbra szeretnéd megcsinálni, akkor az egyik kábelre villás csatlakozót szerelsz, míg a másikat pedig banándugóval kötöd rá az erősítő adott kimenetére. Így nem lesz véglegesen összekötve a két különböző fajta vezeték és könnyebben tudod cserélgetni őket. Valamennyit mindig romlani fog, a kábelek és csatlakozók között pont azért lehet különbség, hogy mennyit és mit rontanak a kimenő jelen. "Javítani" egyik kábel sem tud.
@tibitibi11783 жыл бұрын
@@RTH Szia Köszönöm a részletes leírást:)) Igazából eddig házimozin hallgattam a zenét remelem ez a páros jó lesz:))) És most ugye az Emotiván nincs 2-2 pár csati ezért be lesz közösitve eddig a házimozi tudta a Biamp üzenemódot úgymond :))) Emotivára táp kábelt mit tudnál ajanlani elofok vegfoknak!? Köszönöm szépen!!
@RTH3 жыл бұрын
Én a gyári tápkábeleket használom, csak levágtam róla az amerikai csatlakozókat és raktam rá EU dugót. Nem tudom, hogy most már forgalmaznak-e hozzá EU tápkábelt, vagy átalakítót adnak-e hozzá. Ezt érdemes megkérdezni a kereskedőtől. Amúgy tejesen jó minőségű a gyári tápkábel, kivételesen.
@zsoltmengyan3 жыл бұрын
Szia! Kiváló videó! Csöves erősítőknél is szokták használni a kettős erősítést?
@RTH3 жыл бұрын
Termeszetesen. Miert ne?
@keresztnevemvezeteknevem53953 жыл бұрын
Köszi szépen, nagyon jól sikerült ez a videó is! :)
@robaG013 жыл бұрын
Üdv Tudnál ajánlani valami szakirodalmat a témában? Némi számítást, méretezést v oszcilloszkópos mérést?
@RTH3 жыл бұрын
Ez a lenyeg, ami a szamitasokbol adodik es ad nemi tudomanyos magyarazatot a kulonbsegekre: “Monowired and bi-wired arrangements may produce different frequency (and phase) responses as a result of the changes in the impedance/network behaviours of the two arrangements.” www.audioholics.com/audio-video-cables/bi-wiring-part-2-the-cable-conundrum
@jenokovacs41933 жыл бұрын
Szia . Várjuk nagyon,én pont itt tartok a rendszeremnél,most próbálgatom. Ja és Szép a Fyne Audio.,,,nekem a kistestvére van az F500, zseni cucc,nagyon különleges hangal,imádom.
@RTH3 жыл бұрын
Igen azt teszteltem én is először, de az én nappalimba egy kicsit sovány volt a basszus, amit produkált, úgyhogy inkább rámentem a legnagyobb tesóra. Igaz ez meg néha a másik véglet, de a sokból mindig könnyebb kevesebbet csinálni...
@jenokovacs41933 жыл бұрын
@@RTH Itt jön az akusztika,nálam meg ez a pici F500 van ,és majdnem hogy sok a basszus,de azért nagyon megfogottan szól,ezért szeretem.
@RTH3 жыл бұрын
Hát igen, nem mindegy, hogy hány légköbméteren durrantod, meg és pl. mennyire csupaszok a falak. Nekem a Nappalim egyben van az étkezővel és a kettő 40nm. Hiába csak a fele az amit be kell szólnia, a hangot ez nem érdekli.
@palvarosi90353 жыл бұрын
Ez mind tök jó addig,ameddig meg nem nézed a hangfalaid belső kábelezését....... Akkor döbbensz rá,hogy tök feleslegesen bohóckodtál a kábelekkel. :D Ez pont ugyanaz,mikor rádsóznak egy 100e ft-os 1 méteres tápkábelt,de a falikonekktortól a villanyórádig,meg árnyékolatlan kábelek vannak..... :D Vagyis semmit sem ér,ha nem cserélsz mindent.
@RTH3 жыл бұрын
Igen ez persze attol fugg milyen hangfalrol beszelunk. Azert van olyan gyarto aki figyel a belso kabelezesre is, igaz ennek ara van.
@keresztnevemvezeteknevem53953 жыл бұрын
Csak megjegyzem, hogy azért azt a mikrohullámot, ami bemegy a falon belülre is én azért megnézném magamnak. ;) Márpedig a speckó árnyékolt tápkábel ugye pont azért van, hogy kiszűrje azt az EM zavart, amit azon az 1-2 méteren a konnektortól a Hi-Fi-ig a vellanydrót, mint antenna összeszedne. Szóval azért meglepően sok mindennek van értelme egy bizonyos szegmensben, vagy inkább a fölött. Nyilván a szülőktől örökölt, 5 e Ft eszmei értékű, kétkazis Aiwa Hi-Fi esetén elhanyagolható a hangképben megnyilvánuló hatása egy ilyen megoldásnak.
@RTH3 жыл бұрын
Az árnyékolt tápkábelekről szóló videóm alatti kommentekben már vagy 20 embernek leírtam, hogy én milyen okból döntötem úgy, hogy ilyet építek és (spoiler alert) ezek között nincs benne az, hogy a Paks felől érkező "tiszta" áramot megszűrjem, úgyhogy ennek az ismétlésétől eltekintek ha nem bánod, ha érdekel keress utána a kommentek között. Csak a pontosság végett... Mikrohullámoknak az 1GHz és 100 GHz közötti tartományt nevezzük. Ezek alatt még nagyon sok RFI zaj van a levegőben (AM/FM Rádió, DVB-T televíziós műsorszórás, stb), ami átmegy a falakon és beszivároghat az eszközeinkbe. A másik felére a felvetésedre, meglepő dolog, de valahol logikus is, hogy sokszor a "rosszabb" minőségű eszközökön sokkal látványosabb a javulás, hiszen ezek nem éppen kifinomult instrumentumok, tehát pl. egy tisztább betáp sokkal markánsabban mutatja meg magát, mert mondjuk az ilyen erősítőknek amúgy nem elég kifinomult a tápegységük. Egy HIGH-END cuccnál sokkal kisebb az a nyereség, amit egy jól látható összeg elköltése után tapasztalsz. Az más kérdés, hogy ezt addig senki sem tapasztalja meg, amíg nem pattint a példádban szereplő AIWA hifi alá, egy 3 milliós tápszűrőt, ami valljuk be nem túl életszerű példa, de józan paraszti ésszel végiggondolva végül is tök logikus, mert azt amit a tápegységből kispóroltak, az ilyen módon te pótolod. Ahogy mondtam nyilván ez nem egy életszerű példa de csináltam hasonló teszteket a Technics SU-V500-as erősítőmet bevonva és ami a komolyabb cuccomon egyáltalán nem okozott semmi változást, az ezen az öreg low-budget cuccon egyértelműen tetten érhető volt. Csak nyílván nem fogok egy olyan tápkábelt használni egy ilyen lestrapált japánhoz, ami az erősítő piaci értékének az 5-10-szeresébe kerül. De tapasztalatnak mindenesetre érdekes volt.
@palvarosi90353 жыл бұрын
@@RTH Csak azért írtam,mert sajnos nagyon kispórolják a gyártók a hangfalon belüli kábelezést! Amiket én használok,és láttam a belsejét: JBL studio180, B&W dm602s3, Dali zensor1. Ezek belső kábelezése, a 20 éve suhancként épített somogyis hangfalamétól is gagyibb. Úgyhogy ebből kell kiindulni! Persze,ha egy milla körül veszel egy pár polcsugárzót,akkor számíthatsz rá hogy erre is igényes volt a gyártó,de mérget nem vennék rá...... Ha viszont nem kábelezed át a belsejét is,akkor semmit sem érnek a drága külső kábelek.
@RTH3 жыл бұрын
Ebben igazad van. Mindig lesznek olyan reszletek, amelyek nem fernek bele egy videoba. Igy is sokan hisztiznek, hogy ilyen hosszu reszeket forgatok. Es legtobbszor csak a felszint kapargatom. :)
@TheOctabrain3 жыл бұрын
Várom.
@kittikalocsai52323 жыл бұрын
Üdvözlöm s házimozi erősítőnel érdemes kihasznalni ha tudja az erősítő e a hangfal is
@RTH3 жыл бұрын
Kedves Kitti. Nem vagyok benne biztos, hogy ez kijelentés vagy kérdés volt? 😀 Amennyiben kérdés volt a válaszom, igen érdemes. A HIFI a próbálkozásról szól, ami valamikor bejön valamikor meg nem. Kettős kábelezésből és kettős erősítésből baj még sohasem lett. A legrosszabb esetben keveset, vagy semmit nem hoz a konyhára. Tisztán elektromos szempontokat figyelembe véve a vastagabb kábel általában jobb, márpedig kettős kábelezésnél a párhuzamosan bekötött kábelek átmérője kvázi összeadódik.
@kittikalocsai52323 жыл бұрын
@@RTH igen kérdés volt most egy pár 2.5 inakustic prémium hangfalkábellel van öszekotve akkor érdemes még venni egy pár hangfalkábel venni s összekötni
@RTH3 жыл бұрын
Meg lehet probalni, igen.
@kittikalocsai52323 жыл бұрын
@@RTH és azt tudni fogom mit hova kell kötni az erősítő front részéhez meik csatit kösem a hangfal nál?
@RTH3 жыл бұрын
Sokat segitene ha tudnam pontosan milyen erositorol (gyarto + tipus) es milyen hagfalrol van szo.
@frankfarago28253 жыл бұрын
Sajnos, az ábra 4:31-nél kissé használhatatlan.
@Robi72.3 жыл бұрын
Oda tetted magad rendesen!!! 😊( Igaz mikor én bi-wiring-ot alakalmaztam, nem is gondoltam arra, hogy mind a magas mind a mélyközép sugárzóknak a legmegfelelőbb kábellel továbitsam a jelet. Viszont a keresztváltótól a hangszórókig is egy számomra jó minőségű kábelt használtam. Én úgy tapasztaltam, hogy szinte minden területen kisebb de inkább nagyobb javulás volt a jellemző. A tér élmény ami igazán melbe vágott. /VDH The Wind Mk II/)
@motorcityproject3 жыл бұрын
Jó hogy nem gondoltál rá mert ez placebó :D
@RTH3 жыл бұрын
Az igazsaghoz hozzatartozik, hogy vannak szamithato kulonbsegek a kettos kabelezes es a szimpla kabelezes kozott (impedancia, frekvenciamenet, faziskulonbsegek), de ez nem mindig jelenti azt, hogy a bi-wire jobb, csak azt hogy altalaban jobb. Vannak erre kulonbozo szamitasok es kutatasok. Neha egymasnak ellentmondoak. De osszessegeben elmondhato, hogy a bi-wire-nak vannak elonyei, ha mas nem a megnovekedett atmero es a csokkeno impedancia. Az, hogy ez egy adott rendszeren milyen hatast valt ki. Passz. Le lehet merni. Vagy meg lehet hallgatni.
@Robi72.3 жыл бұрын
@@motorcityproject Egy kis felháborodással tölti meg a szívem egyik szegletét az a jelenség, hogy miért kérdéses bizonyos személyeknél az a "tény" , hogy ha az információt (jelen esetünkben a zenét), lehető legjobb minőségben akarjuk közvetíteni akkor ebben a tevékenységben minden egyes "résztvevő" (pl: kábel) befolyásolja a hang minőségét. Akár nézhetnénk egy szemléltetést eme hatás érzélkeltetéséhez: Ha például egy gyümölcs termesztő frissen szeretné továbbítani a termést a fogyasztó számára akkor nagyon fontos hogy a lehető legjobb szállítási eszközöket, szállítási körülményeket és mindezt a lehető legrövidebb idő alatt biztosítsa, hogy a friss árúhoz jusson a fogyasztó. Vagy is a "frissen szüretelt" gyümölcs küllemét, ízét, illatát érzékelhesse, ami igazán vonzó és ebből fakadóan élvezettel fogyasztható. De ha nincsenek a lehető legjobb körülmények (szállítási eszközök, szállítási körülmények) biztosítva, akkor ugyan célba éréskor felismerhető az "árúcikk", de lehet már nem olyan friss (pl: a banán esetében ez könnyen megfigyelhető), ezért a küllem is, az íz is és némileg az illat is változik és így már nem olyan vonzó, fogyasztható. Persze a banán banán marad, a narancs narancs marad de az ízük a küllemük az illatuk bizonyos mértékig megváltozott, ami viszont fontos, mert hozzájárul az abszolult élményhez a fogyasztás alkalmakor. Ezért gondolom azt, hogy bármilyen adat (pl: LAN, Ethernet) kábelről vagy más kábelről is legyen szó, befolyásolja a hang minőségét.
@keresztnevemvezeteknevem53953 жыл бұрын
@@motorcityproject Nem placebó, csak tudod van akinek olyan xar a füle, vagy a rendszere, hogy kötöződeróttal is összekapcsolhatja a komponenseket, akkor se hall semmi különbséget! ;) :D
@Robi72.3 жыл бұрын
@@RTH Ez is igaz...de tudod vannak olyan dologok is amik nem láthatóak vagy mérhetőek és még is léteznek. Úgy vélem, hogy még nagyon sok olyan tényező létezik amiről még nem tudunk mert nem alkalmas arra a mai technológia. Ez az, az alapelv ami formálja ezt illetően a szemléletemet.
@adorjan856 Жыл бұрын
Őrület kiérti ezt!? Én nem!..😮
@piconuevo1873 жыл бұрын
Szia! Nem bántásból írom, de szúrja a szemem... Mit keres egy hangfalkábelen kábelkötegelő? Elfogyott a gáz a melegítőből? Vagy ez a zsugorcső hőálló? Mégegyszer nem rosszból, de ilyesmi senkinek eszébe se jusson!!! Egyébként csípem a csatornádat, de ez kicsit sok(k) volt!
@RTH3 жыл бұрын
A zsugorcsovet azert huztam ra, hogy a port es a nedvesseg egy reszet kizarjam, valamint mivel a kabel a foldon van es takaritas kozben mozgatva van amolyan toresgatlo funkciot is ellat. Mivel az a meretu zsugorcso, ami rafog a banandugora nem zsugorodik ra a vekonyabb kabere, mert tul nagy, ezert erositettem meg egy vekony gyorskotozovel is, hogy erosebb legyen es jobban zarjon. Nem tudom, hogy ezzel mi a problema. Beleszol a hangzasba?
@tiborbirgany29563 жыл бұрын
Egyszer majd próbáld ki a fakábelt. Sokkal zajmentesebb, pihentetőbb lesz a hangkép.
@RTH3 жыл бұрын
Bocs Tibor, de nem biztos, hogy ertem amit javasolsz. A fa nem vezeti az aramot. Pontosan mire gondolsz?
@tiborbirgany29563 жыл бұрын
@@RTH Bocs, csak nem tudtam kihagyni a poént. Bő 30 éve kezdtek többen hifizni az ismeretségi körömből. A többi "csoda" között ezidőtájt jelent meg a szénkábel, ami egy valódi, megvehető dolog volt, állítólag csodálatos lett tőle a hang.(nem tudom van-e ilyen manapság is). Erre született meg a poén, hogy a fakábel még a szénkábelnél is jobb.
@RTH3 жыл бұрын
Ja értem... elfelejtetted a smiley-t a vegerol :)
@szabolcsdevai1514 Жыл бұрын
@@tiborbirgany2956nekem volt szénkábelem, amit az elő-végfok között használtam és a CD-előfok között.
@panblue4311 ай бұрын
Nekem volt fa kábelem! Az eljén még túl zsenge volt és zavart a zöld szín, kicsit kiemelte az "s" hangokat. Aztán az idő telt-múlt, a kábel vastagabb lett, erőre kapott, kinőtte a zavaró "s" - t.Lassan korhad így oda az átvitel nagy része de legalább környezetbarát.
@TheStokr3 жыл бұрын
Hát bizony - dual kábel, dual meghajtás - van valami benne - igaz - hogy több kábel is - megéri!!!!
@frankfarago28253 жыл бұрын
Szinte minden 3-utas aktív live Sound / PA speaker-ben vagy aktív stúdió monitorban 3 különböző erősítő működik egyszerre HF, MF, LF). Habar a "dupla meghajtás" is jó, még is csak minden driver-t külön-külön erősítővel kellene meghajtani, nem? Egy 3-utasban tripla meghajtással.
@ondrejgaran23072 жыл бұрын
Egy hozaadas, a banan dugo csatlokozok es rezbol vannak csak le vannak fujva aranyal, ugy hogy nem vezetnek roszabol az aramot mint a rez, mert nem aranybol van, hanem rezbol :))) Persze ha jobb minosego csatlakozokrol van szo ( mint peldaul furutech ).
@RTH2 жыл бұрын
Hello, Ondrej. Logikusan belegondolva, mivel az egész csatlakozó be van vonva arannyal, ezért az elektronoknak át kell menniük az aranyrétegen is nem? Legtöbbször a "gagyibb" csatlakozókat eleve bronzból készítik, ami nem valami jól vezeti az áramot, ilyen szempontból az aranyréteg még segít is. A elektronok a vezetékek külső felületén áramlanak, tehát az az aranyréteg igenis részt vállal az áram továbbításában, hiszen pl. a vezeték közepén szinte semmi elektronáramlás nincs. Bár nem vagyok fizikus, de mintha így tanultam volna anno...
@ondrejgaran23072 жыл бұрын
@@RTH Ha csak le van fujva azt nen jelenti ugyan az mint ha aranybol lenne, igy hogy biztos hogy nem. The International Annealed Copper Standard material conductivity study reveals the following FACT: Silver - 105%; Copper - 100%; Gold - 70%; Aluminum - 60%; Brass - 28% Gold is one of the few metals that does not corrode Csak ezert fujak le vagy Rhodiumal es szokjak, az se korodal. De az igaz amit mondtad hogy legtobjet vagy sárgarézbol csinajlak vagy masbol es csak be vonjak aranyal hogy szepen nezzen ki. Azert jo markat kell ezekbol is venni peldaul Furutech, de ot is vigyazni kell mert lehet olcson kinai masolat venni es az nem rezbol van :)
@RTH2 жыл бұрын
Nem állítottam, hogy olyan mintha tömör aranyból lenne… Nem is lehetne megfizetni. Az aranyat azért használják bevonatként, mert nem korrodál. Az oxidréteg ugyanis elektromos szigetelő.
@ondrejgaran23072 жыл бұрын
@@RTH Igen azert hasznaljak, irtam en is hogy azert ,feljeb. De ha peldaul lemernel hogy mijen aram vezetes van egy rendes rez kabel Furutech rez aranyozot csatlakozokal es anelkul, szerintem biztos majdnem ugyanaz jonne ki :) Sot ha ugy veszuk, akkor a hangfalkon es aranyozot csatlakozok vannak, meg az erositon is, ugy hogy nagy gond nem lesz ha kabelokon es az lesz nem de :)))) Ahogy te is mondtad a legjob kabel az ha nincs kabel, az igaz. Amugy jol csinalod, csak igy tovabb!
@csszabi87793 жыл бұрын
Én inkább arra hajtok, hogy vegyek 1db nagyon jó integrált erősítőt. Csak ami nagyon jó, az q... drága is, és még akkor sem biztos hogy a legjobbat választottad a hangfaladhoz. Én biztos nem állnék neki 3 dobozt kötögetni 1000 féle kábellel (melyik a legjobb).
@csszabi87793 жыл бұрын
A videó különben baba, ment a like.
@RTH3 жыл бұрын
Szabi. Sunázom a hozzáálásodat. Majd ha minden másból vettél egy nagyon jót, ami akár lehet "q... drága is", akkor kezdj el lamentálni a kábeleken. Addig azért ne az OBI-ban vágass le méterre redőnygurtnit, de ne is olyat vegyél, aminek 1000 dollár métere. Örülök, hogy kapizsgálod a filozófiám. Nálam is az utolsó helyen van, az amikor megveszem a világon a legdrágább kábelt, mert úgy érzem, hogy a többi cuccal révbe értem és nincs feljebb.
@csszabi87793 жыл бұрын
@@RTH 3 féle hangfalkábelem és 4 féle összekötő kábelem van. Egyik sem az Obiból. Tudom, mit lehet elérni kábelek cseréjével.
@RTH3 жыл бұрын
Nem felteteleztem, hogy TE szemelyesen nem figyelsz oda ra, csak egyetertettem veled.
@BanSt3v33 жыл бұрын
@@csszabi8779 Van köztük Nordost Valhalla2 például? Ha ezekben a kategóriákban mozogsz akkor esetleg érted mit lehet elérni a kábelek cseréjével...
@kovacstibor65143 жыл бұрын
Nem szerepelt az eleve Biamp erősítők esete...
@bogika983 жыл бұрын
Igazság szerint a sztereó oldalakhoz teljesen külön erősítő és természetesen teljesen külön táp kéne. Aztán lehet fokozni persze mély/közép/magas szinten...
@jozseffarkas89533 жыл бұрын
👍
@pistahorvath3 жыл бұрын
Az arany rosszabbul vezeti az áramot mint a réz! Igen. Vagyis nem. A vörös réz jobban vezeti az áramot mint az arany.nem a sárga ,mert az rosszabb vezető mint az arany. "Á" vöröstől csak az ezüst a jobb vezető.Így korrekt.
@communityresistance74164 ай бұрын
Ezt a marhaságot érdemes lenne átgondolni az eltávolítás végett! A fémek vezetőképességét a színfémekre lehet értelmezni összehasonlításra! Olyan, hogy sárgaréz szín fém nem létezik, mert az egy ötvözet és így az ellenállása sem határozható meg ilyen formában, mert az az ötvözők arányától fog függeni! Sárgarézből meg jellemzően amúgy sem csinálnak kábeleket meg csatlakozókat, néhány kivételtől eltekintve, ahol a szilárdság miatt a réznél nagyobb igénybevételt elviselő anyag kell de az acélnál meg jobb vezető, pl motor bekötések csavaranyái és átkötései.
@jointatti3 жыл бұрын
Erdekes,hogy te az ezustozott csatlakozot tamogatod.En a legtobb hangfalon es erositokon aranyozott csatlakozot latok,meg a nagy markakon is.
@RTH3 жыл бұрын
Az arany még a réznél is rosszabbul vezeti az áramot, viszont nem oxidálódik. Az ezüst a réznél jobban vezeti az áramot, viszont az is oxidálódik. Szóval sem “tudományosan”, sem hangminőség szempontjából nem könnyű a választás. Ezt mindenkinek magának kell átgondolnia, hogy melyik tulajdonság neki a fontosabb és mi az ami a fülének is megfelelő.
@jointatti3 жыл бұрын
@@RTH megertettem,mar a videoban is ezt,de a kerdesem az,hogy a hifi gyartok ezt nem tudjak,vagy direkt gyartjak arany csatlakozokkal,hogy rosszabb hangminoseget kapjunk🤔
@RTH3 жыл бұрын
Inkabb azert, hogy tartosabb legyen és ne oxidálódjon. A hangminosegben nem eg es fold a kulonbseg (vagy sok esetben mindegy is). Egy olcso cuccnal meg majdnem mindegy mibol van a csatlakozo vagy a kabel.
@ispapp3 жыл бұрын
Nálam Horizontál Passiv megoldás lesz. Ennek oka, hogy az erősítőm dual mono (csak a trafó előtt közös), így az egyik erősítő nagyobb terhelést kap, a másik kevesebbet (erősítő alatt készüléket értek) Ha ugyanezt az erősítőt Vertikál Passívban használnám, akkor az erősítőn belül lenne féloldalas a kihasználtság. Egyébként 2 teljesen egyforma Hiraga Le Monstre 15W-os verzióról van szó, amiben lesz egy extra funkció is: Ha csak az egyik erősítőt kapcsolom be, akkor Bi-Wire rendszerrel szól majd, ha mind a 2 be lesz kapcsolva, akkor Bi-Amp rendszerben. (Ennek 2 oka van, az egyik az összehasonlítás lehetősége, a másik a meleg nyári napok---A Hiraga brutál mennyiségű hőt termel 2db sztereó kb 280W-ot fűt el alapjáraton)
@motorcityproject3 жыл бұрын
:DDDD ezt a mágiát. sírok.
@keresztnevemvezeteknevem53953 жыл бұрын
:D Ne sírj!!! Tudod! kzbin.info/www/bejne/joTSd6yYj6xjlas