Яких вітамінів не вистачає твоєму організму / Dr. Ruslana Borysenko

  Рет қаралды 5,482

Dr. Ruslana Borysenko

Dr. Ruslana Borysenko

Жыл бұрын

Вітаміни - в перекладі з латинськоі vitae- життя, amin- органічна сполука, що містить аміногрупу (-NH2), яка є крайнє необхідною для існування живих істот.
Людський організм потребує вітаміни в мінімальних дозах. Від 0,01 mg до 100 mg.
Для нормальної життєдіяльності людині потрібно приблизно 13 вітамінів.
Всі вітаміни ділять на дві великі групи: водорозчинні і жиророзчинні.
До жиророзчинних належать: вітамін А, D, E, K. Всі інші - водорозчинні.
У відео йде мова про жиророзчинні вітаміни.
Вітамін А. Його можна назвати вітаміном краси. При його дефіциті ламається волосся, з‘являються темні п‘ятна на лігтях і колінах, шкіра стає шершавою і огрубівшою. Знижується імунітет, може порушуватись зір і розвиватись так звана куряча сліпота. Вітамін А участвує в синтезі пігментів в тому числі пігменту Родопсину, який необхідний для нічного зору.
Вітамін А є в великій кількості в риб‘ячому жирі, печінці, жовтках, маслі, сметані. В рослинах є провітамін А в формі бета каротину. Попадаючи в людський організм він перетворюється на вітамін А. Багато бета каротину знаходиться в моркві і інших яскраво- кольорових овочах і фруктах.
Вітамін Д. На сьогодні, це - самий хайповий вітамін. Зараз його розглядають не лише, як звичайний вітамін, а як стероідний гормон- вітамін.
При його нестачі, в дітей може розвинутись рахіт, в дорослих - розм‘якшення кісток (остеомаляція).
Окрім цих симптомів, порушення мінерацізаціі зубів, знижений тонус м‘язів, слабкість в ногах, неспокій, дратівливість, депресія, часті простудні захворювання- можуть бути симптомами гіповітамінозу вітаміну Д.
В людей, які мають онкологічні проблеми, майже в стовідсотків випадках- вітамін Д є на нижньому кордоні, або значно низчий норми.
Наша шкіра може виробляти вітамін Д, коли ми пребуваємо на сонці.
Також його можна отримати з продуктами харчування- грибами, рибою (риб‘ячий жир), яйцями, печінкою, молочними продуктами.
Вітамін Е.
По праву можна назвати головним вітаміном- антиоксидантом. Він запобігає руйнуванню наших клітин вільними радикалами.
При його дефіциті може розвинутись статева слабкість, порушення менструального циклу в жінок. З‘явитись розсіянність, проблеми з пам‘яттю, підвищитись ризик розвитку запальних процесів. Прогресування серцево- судинних захворювань.
Джерелом вітаміну Е- є рослинні олії, особливо нерафіновані, печінка, яйця, гречка, бобові.
Вітамін К- виробляється в нашому кишківнику « хорошими» бактеріями. Він бере участь в синтезі протромбіну, який участвує в згортанні крові.
При дефіциті вітаміну К можуть з‘являтись продовжувані кровотечі.
Вітамін К є в великій кількості в рослинах, які мають зелений колір( цвітна капуста, броколі, кабачки, шпинат, салати).
З обережністю потрібно вживати «зеленину» людям, які приймають медичні препарати для розрідження крові - Кумадин, Варфарин. Вітамін К, є прямим антидотом до цих препаратів і може знизити іх активність.
Друзі, якщо Вам це відео було цікавим, не забудьте поділитись ним з друзями.
До нових зустрічей.

Пікірлер: 31
@IrynaKoshiv
@IrynaKoshiv Жыл бұрын
Безмежно дякую за українську мову♥️
@user-is7cz3ri2e
@user-is7cz3ri2e Жыл бұрын
Досить цікава і життєво необхідна тема.Дякую дорогий лікарю.
@dr.ruslanaborysenko2501
@dr.ruslanaborysenko2501 Жыл бұрын
Будьте здорові і не хворійте💜🌹
@user-ps3eg5id3e
@user-ps3eg5id3e 5 ай бұрын
"Дуже цікава інформація! Дякую, докторе Руслано, за підказки щодо недостатку вітамінів!"
@SO-lo8pb
@SO-lo8pb Жыл бұрын
Все правильно, цілий рік мучили болі в суглобах, лікувалася в ревматології, витратила купу грошей на обстеження, так нічого і не вилікувала. Прикро, що жоден лікар не призначив аналіз на вітамін д, якраз в цьому і була моя проблема. Усунула дефіцит, тепер все ок
@dr.ruslanaborysenko2501
@dr.ruslanaborysenko2501 Жыл бұрын
Чудово, що не дивлячись на всі Ваші перепитіі все закінчилось добре. Бережіть себе.
@yevgeniyakupetska1508
@yevgeniyakupetska1508 2 ай бұрын
Дякуємо за росяснення.
@olhapavluk6570
@olhapavluk6570 Ай бұрын
❤❤❤🍀
@user-fu1dw4zo5f
@user-fu1dw4zo5f 2 ай бұрын
👍👍👍
@user-gy9cw3ip3l
@user-gy9cw3ip3l 11 ай бұрын
Дякую, дужк цікава і змістовна розповідь
@Sens3162
@Sens3162 Жыл бұрын
Дякую за відео все зрозуміло.Слухаю Вас а кості на ногах ниють,здав аналіз вітаміну Д результат 27,7нг/мл.Приймав Алендрон Д3 Віста 5600.Була така алергія що верхня губа була більша чим жінки колять ботокс,терміново вкололи два уколи Дексаметазону.Напевно це була велика доза для мене почав приймати раз в день звичайний вітамін д 2000.
@dr.ruslanaborysenko2501
@dr.ruslanaborysenko2501 Жыл бұрын
Часто продається вітамін Д в вигляді синтетичного аналогу. Оскільки вітамін Д- жиророзчинний, він накопичується в організмі. Такі штучні форми можуть спровокувати алергічну реакцію або інтоксикацію. При покупці також звертайте увагу на « інакші інградієнти», на етикетці під основним складом. Там часто великий перечень допоміжних речовин, які також можуть бути алергенами і не завжди є корисними. Пи.Си.: Якщо Вас цікавлять якісні американські саплементи і вітаміни, в тому числі якісний, натупальний віт. Д3, зверніться до мене в приват через Facebook. Я пересилаю іх в Украіну. Бажаю Вам здоров‘я. 💜
@AndriiGeorgian
@AndriiGeorgian Жыл бұрын
Дякую!🇺🇦
@user-lm9kg3kj4o
@user-lm9kg3kj4o 6 ай бұрын
Дякую
@user-th4me7su1e
@user-th4me7su1e 9 ай бұрын
Дуже цікаве відео.Підписалась.👍
@ihormir.1532
@ihormir.1532 Жыл бұрын
ЩИРО ДЯКУЮ ! Міцного здоров.я Вам
@dr.ruslanaborysenko2501
@dr.ruslanaborysenko2501 Жыл бұрын
На взаєм. 😊
@user-bi2rn4pp5c
@user-bi2rn4pp5c Жыл бұрын
Корисна інформація, дякую.
@dr.ruslanaborysenko2501
@dr.ruslanaborysenko2501 Жыл бұрын
На здоров‘я. 💜
@sergeyn-ch4521
@sergeyn-ch4521 3 ай бұрын
👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍😀😀😀😀
@user-ij4wr1ob8w
@user-ij4wr1ob8w Жыл бұрын
Дякуем доктор будемо їсти продукти з вітамінами
@dr.ruslanaborysenko2501
@dr.ruslanaborysenko2501 Жыл бұрын
І будьте здорові
@Hyzhachka
@Hyzhachka Жыл бұрын
Дякую за інформацію) тільки не почула про вітамін Б! Чи є у вас відео таке на каналі? Чи можливо самому підібрати дозування цього вітаміну ?(якесь середньо статистичне ))))
@dr.ruslanaborysenko2501
@dr.ruslanaborysenko2501 Жыл бұрын
Вітаю Na Na. Дякую за ідею створення нового відео про вітаміни групи B. В мене на каналі є відео про вітамін В3. kzbin.info/www/bejne/gZTTgIN-nMSCaKs. На загал вітаміни групи В є водорозчинними. Тобто такими, що надовго не затримуються в тілі і виводяться нирками. Іх передозувати практично неможливо. Якщо немає якихось серйозних проблем зі здоров‘ям, то на загал можна приймати середні дози. В1-1.1-2.4 мг, В2-1.2-3.0 мг, В3- 13-25 мг, В6-1,5-2,8 мг, B12-2,4 мг. Це - середні добові норми. Іх дозування може корегуватись в залежності від віку, стану здоров‘я, наявності хронічних хвороб, вагітності і т.д. Звичайно ж найкраще порадитись з Вашим лікарем.
@Hyzhachka
@Hyzhachka Жыл бұрын
@@dr.ruslanaborysenko2501 дякую !
@dr.ruslanaborysenko2501
@dr.ruslanaborysenko2501 Жыл бұрын
😊
@user-th4oe6xk1s
@user-th4oe6xk1s Жыл бұрын
Дякую🙂багато корисного дізналась А чи можете порадити які вітаміни приймати щоб набрати вагу жінка 30 років дяяякую
@dr.ruslanaborysenko2501
@dr.ruslanaborysenko2501 Жыл бұрын
Вітаю Олю. Ваше запитання- надзвичайно цікаве і важливе. Більшість людей стараються знизити вагу тіла ( і це зробити іноді не легко), але ще важче буває набрати кілька кілограмів. В одному коментарі важко дати повну відповідь на Ваше запитання. Це - тема окремоі розмови. Але, я постараюсь. Хочу описати причини, які можуть призвести до зниження ваги тіла. Іх можна поділити на три групи. 1. Ви елементарно недоотримуєте кількість калорій і потрібних поживних речовин з іжею. Або інакшими словами недоідаєте. 2. Ваш організм, через якісь причини не може засвоіти калоріі і поживні речовини, які надходять з іжею. Це може трапитись через проблеми з кишківником, підшлунковою залозою, через проблеми з чутливістю до глютену, діабетом першого типу…. 3. Ваш організм отримує і засвоює калоріі і поживні речовини, але якісь механізми в Вашому тілі заставляють «спалювати» більшість засвоєних калорій. Що це можуть бути за причини? - насамперед проблеми з щитовидною залозою, яка відповідає за метаболізм в організмі ( здати аналізи, які покажуть рівень гормонів ЩЗ) - глисти ( для іхнього існування потрібні поживні речовини). - деякі інфекціі, які часто можуть протікати в « скритому» вигляді. ( наприклад туберкульоз, ВІЧ). - часто онкологічні процеси також приводять до зниження маси тіла. Олю, проаналізуйте причини, на які я вказала, порадьтесь зі своім сімейним лікарем. Пройдіть обстеження, щоб виключити проблеми зі здоров‘ям, які можуть призводити до низькоі маси тіла. Якщо нічого не « знайдете», це -дуже добре. В такому випадку моі рекомендаціі будуть такими. 1. Частіше іжте. 5-6 разів в день. Якщо Ви звикли істи 3 рази в день, стараючись покласти більше іжі в тарілку, то мабуть Ви не можете « справитись» з такою кількістю іжі. Тому добре було б добавити кілька прийомів іжі. Пам‘ятайте, кожного разу, коли ми імо, підшлунковою залозою виробляється інсулін. Високий рівень інсуліну в крові= додадкова вага. 2 Не пийте ніяких рідин перед прийомом іжі. Це - зменшує об‘єм шлунку. 3. Вибирайте продукти харчування багаті поживними речовинами, які легко засвоюються ( жирна риба, цільне молоко і молочні продукти, сири, горіхи, макарони з цільноі пшениці з маслом)…. 4. Коли готуєте страви, добавляйте туди « екстра калоріі». Наприклад, коли робите омлет, добавте більше масла і добавте тертого сиру. Коли готуєте суп, можете добавити туди вершки і масло. Такі супи до речі, дуже смачні. 5. Постійно майте при собі « щось пожувати». Наприклад пакетик з горішками, палочку з медом, плиточку чорного якісного шоколоду. 6. Якщо немає ніяких заперечень зі сторони здоров‘я, можете собі дозволяти десерти після кожного прийому іжі. ( я не є прихильницею десертів, але в Вашому випадку, поки не доведете вагу тіла до оптимальних цифр- Вам можна). 7. Маленький лайфхак. Почніть користуватись великими тарілками. На них іжа візуально виглядає меншою. 8 І ще одне. Ваш сон. Під час сну, наші мускули « ростуть» і відновлюються. Будь ласка проаналізуйте все, про що я тут описала і знайдіть для себе відповідь. Можете звернутись до мене приватно за більш детальними рекомендаціями. Бажаю Вам вирішити Вашу ситуацію і бути здоровою.
@user-th4oe6xk1s
@user-th4oe6xk1s Жыл бұрын
@@dr.ruslanaborysenko2501 дуже дякую вам за ці поради 😀 думаю що причина в поганому засвоєнні бо в лікаря була все добре і їїм не погано і апетит є і дуже полюбляю випічку і жодні грами не ростуть☹☹☹😨
@dr.ruslanaborysenko2501
@dr.ruslanaborysenko2501 Жыл бұрын
Зробіть додадкове обстеження на толерантність до глютену.
@annasytnyk585
@annasytnyk585 Жыл бұрын
все таки здавати аналізи на визначення кількості вітамінів важливо....
MEU IRMÃO FICOU FAMOSO
00:52
Matheus Kriwat
Рет қаралды 35 МЛН
Super gymnastics 😍🫣
00:15
Lexa_Merin
Рет қаралды 108 МЛН
Каха ограбил банк
01:00
К-Media
Рет қаралды 10 МЛН
Найважливіши вітаміни для жінок
9:54
Школа здоров’я Наталії Власнюк
Рет қаралды 10 М.
Ви пʼєте вітамін Д неправильно! Побічні дії та хвороби…
14:59
Василь Чайка лікар з комплексним підходом
Рет қаралды 372 М.
Вітамін B: Які продукти? Як споживати? MDExpert 139
3:08
ПравдаТУТ Львів
Рет қаралды 6 М.
MEU IRMÃO FICOU FAMOSO
00:52
Matheus Kriwat
Рет қаралды 35 МЛН