Запрошуємо вас до нашого театру Cult, який знаходиться у центрі Києва. У нас ви зможете побачити тільки унікальні експериментальні та класичні вистави українською мовою. Підтримуйте сучасну драматургію і до зустрічі у нашому театральному просторі Переглянути афішу, придбати квитки та доєднатися соціальних медіа театру можна за посиланням: mssg.me/3gri3 Також доєднуйтеся до нашої спільноти та отримуйте бонуси і закритий контент від нашого проєкту за допомогою функції спонсорства mssg.me/kx84q
@taisiiadiachenko78064 ай бұрын
Коли я була школяркою, Шевченко у школі був таким собі замінником леніна. Педагоги брали під козирьок виконання проекту культової особистості і виконували його аж занадто буквально і дерев'яно. Колишні партійні комсомольці одягалися у вишиванки, але і далі неслися по накатаній системою парадигмі. Ми, як діти, сприймали це по-бунтарськи, усі ці класи з портретом вусатого діда у вишитих рушниках, бандурами, і безкінечною формальною журбою і стражданнями по темі його особистості, які були для нас далекими і незрозумілими. Окремі вірші і поеми зацікавлювали, але не більше ніж російська чи всесвітня поезії. Вперше я по справжньому подивилася у вічі цьому втіленню архетипу Українця під час Помаранчевої революції у 2004, але вся велич Шевченка і його творчості розкрилась для мене з початком війни у 2014 році. Особисто для мене його геній усвідомився вже в контексті того, що почало відбуватися саме із моїм життям. Окремо хочеться сказати про те, що той образ Шевченка, який навмисно створили і підтримували довгий час, як сумного хворого діда в каракулевій шапці та кожусі, це булщіт. Це була достатньо молода (помер в 47 років!), життєлюбна, талановита людина, з надзвичайним почуттям гумору. Він був знаний серцеїд, модник і люди його часу любили і поважали його. Згадайте тільки його малюнки себе голого і групові фото, де вони з приятелями гонять (btw звідти і та шапка). Це був достойний син свого народу у абсолютно усіх сенсах, навіть у сучасних. Ну і це відео, де бійці здирають баннер р*сні, а під ним вірш про те, що ми обов'язково встоїмо і що за нами правда і воля святая, мене кожного разу в соплі. Бо він наче пише це мені особисто. Нам усім.
@happiness49554 ай бұрын
Коментар на підтримку Вашого каналу, дякую дуже за Вашу працю на славу України.
@svetalavrin77634 ай бұрын
Велика дяка за розбір рідного, близького і дорогого! Дорога в світ починається від рідного порогу!...
@pablosoler16022 ай бұрын
Браво, прекрасний ваш канал! Я Кобзар без сліз не можу читати. Це як Євангеліє, певною мірою... Але це сльози натхнення, не розпачу
@infinityvv4 ай бұрын
Чудове відео на День Конституції України! Дуже пропрацьоване та інформовмісне, спасибі
@Andrii19734 ай бұрын
Дякую захисникам України за мужність і героїзм, дякую автору за працю.
@ВолодимирДубравський4 ай бұрын
Краще киньте донат на Сили Оборони України
@ЛіляВасиленко-в4ъ4 ай бұрын
До Шевченка не підходить вислів подобається або не подобається, Шевченко геній,від звертається до глибин людських,заглядає в душу і піднімає на поверхню все що там є,і нам може бути страшно від цього,і основне,до Шевченка треба дорости...він не всім" по зубах",але для того і є генії щоб піднімати нас ,будити нас,плакати і сміятись,любити і ненавидіти...але ми ще не прочитали Шевченка,бо де "вражою злою кров'ю...",бо інакше волі не буде,і не буде "садка вишневого біля хати.дякую вам за огляд,за чудовий канал.
@elya43814 ай бұрын
Дякую за проопрацювання КОБЗАРЯ! За підказку ідеї архетипу українства.
@brobdingnagswift85824 ай бұрын
"Отаке-то на сім світі роблять людям люде! Того в'яжуть, того ріжуть, той сам себе губить".
@eu4day4484 ай бұрын
Для мене Шевченко це не поетичність, а слова наповнені Силою. Він змушує відчувати прихід енергії, напади журби, припливи меланхолії. Його слова це сувора, іноді брутальна реальність, що написані незламною людиною.
@pardus56944 ай бұрын
Це "Біблія" українського народу. Лиш щоденне нагадування собі все, про що він писав, уже буде як мінімум наставляти на шлях вирішення усіх наших проблем не тільки в питаннях особистих, а й у питаннях державних.
@daisy_margo3 ай бұрын
Дякую Вам за такий проєкт! Хочеться вчити історію та виконувати заповіт Шевченка. Дякую захисникам, що борються щодня за нашу свободу 🙏
@БоровецСвета4 ай бұрын
Дякую за вашу працю, дуже актуально і потрібно
@andreberezovskiy4 ай бұрын
Дякую Вам за як завжди дуже файне, цікаве, корисне та пізнавальне відео!!! Кобзар -сила, пушкін -...
@NetleKiss4 ай бұрын
Особисто я думаю, що було б дуже непогано збільшити квоту саме українських діячів культури на Вашому каналі! Ми реально знаємо мало про себе! Що до Гоголя ,- ким би його не вважали з приводу політики,- він геніальний письменник! І стоїть над всією московитською літературкою! Точка зору особиста!Дякую за відео!!!!!
@ЮлияСавчук-м7э4 ай бұрын
Віталій, дякую Вам і вашій команді за таке цікаве відео!
@konstantinperepelycia46024 ай бұрын
Дякую Вам за ці унікальні матеріали, але хочу дещо зауважити. Радянська влада дуже добре розуміла небезпеку Кобзаря. Тому поряд з друкуванням паралельно поширювала серед населення думку, що це така собі селянська література. Діячи КПРС не мали у себе на полицях цієї книги. Наприклад до будь якої людини, яка приходила вшанувати пам'ять Шевченка на Чернечу гору не в "офіційні" свята, миттєво підходили співробітники кгб і перевіряли документи. Брали на карандаш.
@aedfindliath51474 ай бұрын
Так при совку панувала концепція "влади робітників і селян". Що тут незвичного?🤔 Та й у 20-х та в 30-ті роки, коли більшовицька влада тільки закріплювалася, абсолютна більшість українців жили в селі. Українці і були по суті селянами. Тому сов влада і просувала ті твори, які були близькі більшості, які були селянами.
@aedfindliath51474 ай бұрын
А на початку 1920-х якраз було і навпаки - панувала теорія "боротьби культур" - "просунутої" пролетарської та "відсталої" селянської. Тому факт того, що українцям в перше двадцятиліття СРСР не "зайшли" пролетарські сюжети якраз доводить те, що село і селянські сюжети були їм ближчі. Робітники та міські жителі стали переважати в Україні лише з 1960-х років, і то, вони були добре розбавлені росіянами, які приїжджали на соціалістичні будови або ріщними чиновниками, викладачами, військовими.
@liudmylademska94444 ай бұрын
Слава нашому Кобзареві💙💛🫶🏻Хай квітне український ютуб! Вподобайки і підтримка☺️
@Lesia53164 ай бұрын
Дуже Вам дякую за цю надзвичайно важливу для нас, українців, працю!
@ОленаУкраїнка-о4р4 ай бұрын
Обожнюю Тараса Григоровича! Дякую Вам за вчасне нагадування. Тільки наголоси треба правильно ставити
@vitvitty34314 ай бұрын
Дякую за роботу. Коментар для підтримки каналу.
@ВолодимирДубравський4 ай бұрын
Тяжко на душі від цього відео, дякую за роботу. Зараз думка про Вільну Україну, з її усіма звільненими територіями здається наче раєм. Ми просто хочемо, щоб від нас відчепилися і дали жити.
@Роман-э4р2ю3 ай бұрын
Надзвичайно важливе відео, велика подяка за вашу роботу!
@СтеценкоЛариса4 ай бұрын
❤❤❤Хай квітне український ютуб ♥️♥️♥️
@ASHIM32104 ай бұрын
Кобзар даний не для естетики,а щоб ми усвідомили проблему і як її вирішити,яку ми успішно ігнорили до сьогодення
@ОлегГречка-ю5ъ4 ай бұрын
Дякую! Бажаю наснаги!
@БорисЩука-ш4н4 ай бұрын
Вітаю. Для цієї програми, було б круто зробити колаборацію з Андрієм Середою з Кому Вниз, для зачитування віршів. Бо Шевченко в його виконанні неперевершений. Можливо, для майбутніх відео було б гарно робити подібні дуети...
@ЗорянПотапов4 ай бұрын
Дякуємо вам за ваш труд та роботу на користь української історії, культури та неймовірно цікавого контенту загалом!
@НадіяСніжко-н6в4 ай бұрын
Поезія Шевченка унікальна тим, що вона зрозуміла простим людям, але не така проста, як здається на перший погляд, адже він звертається і до історії ,і до міфології. І тим цікава і для більш освічених людей.
@Maester0y4 ай бұрын
#комент4ібільшеслів Дякую за черговий крутий випуск! І ще кілька слів у коментар для кращого просування відео ютубом!
@39exposures4 ай бұрын
Захотілося знову перечитати. "Кобзар" та історія України то мабуть саме корисне з того, що я засвоїв у школі
@avrorazukr4 ай бұрын
Найважливіше у Шевченка питання- це філософія творення людини національного типу, української людини, в якій мислитель бачив ключ до національного визволення народу. Національна самосвідомість плюс сильна воля - це і є ті чинники, які роблять українську людину борцем за свободу. Таких людей в часи Шевченка було обмаль,він цим дуже тривожився.
@НадеждаБаландюк-я7ъ4 ай бұрын
Чудово, дякую!
@OleksiiCherezov4 ай бұрын
Дякую! Зараз якраз перечитую ...
@NazarYaroshenko4 ай бұрын
В кожній українській хаті повинні бути біблія та кобзар🇺🇦 Без цих двох книжок ніяк
@Shadwd3 ай бұрын
Навіщо ці пережитки минулого? Пилюку збирати?
@Ewok-DShW4 ай бұрын
Чудовий контент. Дякую
@genykgenyk56844 ай бұрын
Було цікаво, особливо про зв'язок з історичним контекстом, який часто ігнорують або швидко проминають у школі, і про стосунки з іншими письменниками. Хотілось би послухати детальну і врівноважену, я б навіть ужив слово "центристську", біографію Шевченка від вас.
@evgenfes40104 ай бұрын
Пару днів тому завершив прочитання Кобзаря. Переважну більшість творів збірки, (за виразом Винниченка), неможливо читати без брому.
@ВолодимирПанченко-г1ю4 ай бұрын
На жаль, саме Винниченко був одним з тих, котрі (за словами Олександра Олеся) "перегризлись, як собаки, пересварились, як коти, і розповзлися знов, як раки". Бромом тут ради не даси. Тому для читання "Кобзаря" треба не брому, чи (за словами самого Шевченка) не "сукровати", а "козацької тії крові, чистої, святої".
@Yevhen_Maksak4 ай бұрын
Дуже дякую за відео 🤝🤝🤝
@Oleksandr_____4 ай бұрын
🎉🎉🎉🥳🥳🥳нарешті дочекались!!!
@IVWOR4 ай бұрын
Дякую 💙💛
@ВіраОліферчук4 ай бұрын
Щиро дякую!
@ВікторСитниченко-р6ъ4 ай бұрын
Дякую.
@МаратАкчурин-к4р4 ай бұрын
Стеценко, ви в курсі, що скороговорка не засвоюється, особливо для непідготовленого слухача? Тобто марна робота.
@Nikitaliskov4 ай бұрын
Дякую, чудова та важлива тема
@DAYchick4 ай бұрын
Журба - досить складний в продукуванні і керуванні емоційний продукт літератури. Але вартий фінальної своєї стадії - катарсису, який в свою чергу породжує надію і мрію! Тому можна сказати, що журба у Шевченка досить таки конструктивна і творча.
@CouchWarrior5614 ай бұрын
Однієї журби(депресії) для катарсису недостатньо. Катарсис наступає тільки після надзусилля або надпадіння та досягнення самого дна, коли не залишається нічого окрім як відтолкнутись від того дна обратно вгору.
@yurii4754 ай бұрын
Дуже дякую!
@Mklmf56794 ай бұрын
Слава Україні!
@bohdanvelemyr87753 ай бұрын
Вважаю, твердження про те, що вірш Шевченка не є аж надто геніяльним, твердженням хибним. Його вірш - на рівні Шейкспіра, якщо не вище, а вже коли порівняти з Дантовими терцинами, то вони взагалі здаються примітивом. Такої різноманітности та гнучкости вірша, такого звукопису немає навіть у авангарді з усіма його шаленими експериментами. Що ж до вірша Симоненка, то його вірш надається найбільше до агітації, але жодним чином не надається до роздумів. Словом, він є занадто плакатним. Хоча й надзвичайно яскравим. Але він має вузький діапазон емоцій і не сягає рівня глибинних і складних, неоднозначних почуттів.
@emptyhead6564 ай бұрын
Дуже цікаво
@dmytro_p14 ай бұрын
Холодний Яр також шикарний вірш
@crazy_frog52534 ай бұрын
Шевченко - геній! І талант його величезний, особливо враховуючи його походження та стартові позиції. Ніякий там пушкін і поряд не стояв.
@Volodymyr10.444 ай бұрын
Донцов у своїх працях найкраще цитує Шевченка і пояснює його творчість! Ключовими архетипами в творах Шевченка є архетипи козака і свинопаса, боротьби і рабства.
@ЛюбовБеркович-ы1ф4 ай бұрын
В нас, Житомирська обл.,було відносно безпечно і в лютому. Але деякі втікли тоді і не повернулись зараз. Отже, війна не обовязково була і євимушеною еміграцією. А для жеяких зручна причина втікти з України. В мене є такі родичі і на Закарпатті...
@alexanderdisney3424 ай бұрын
Дякую за випуск. Трохи незвично слухати випуск про Кобзаря на каналі, де був випуск про Кастанеду чи "Бійцівський клуб" Паланика😅😅
@MariaL84 ай бұрын
Так, згодна з Вами, до генія Шевченка, пан Стеценко, явно, ще не доріс. Його рівень -- Паланік ( Палагнюк).
@MariaL84 ай бұрын
Так, згодна з Вами, до генія Шевченка, пан Стеценко, явно, ще не доріс. Його рівень -- Паланік ( Палагнюк).
@alexanderdisney3424 ай бұрын
@@MariaL8 до рівня Шевченка можуть дорости одиниці на цій планеті. Якщо пан Стеценко Вам чимось конкретно не подобається - так озвучте! Нашо ображати? Людина старалась для нас, українців
@MariaL84 ай бұрын
@@alexanderdisney342 , так, мені не подобається, коли люди намагаються пояснити, іншим людям те, що самі до кінця не розуміють, а Ви вважаєте, що це допустимо? Доводилось читати і чути більш компетентний аналіз явища ,,Шевченко''.
@alexanderdisney3424 ай бұрын
Кожен аналіує в площині свого світогляду. Є такі, кому ніяк не вгодиш, скажуть, шо десь обов'язково є набагато краще. А де, хто і, чим саме, краще - це вже не істотно. От є краще, і крапка
@валерійкрупський-ю3г4 ай бұрын
Час від часу , я перечитую вірші Тараса Грегоровича . Правда ті вірші що написані московською , я майже не читав, бо мені не сподобалося. Дякую ! Слава Українськой Нації !!!
@ArtemKolotiuk4 ай бұрын
🔥🔥🔥🔥
@ЯремаМихасяк4 ай бұрын
Хотілось б, щоб ви зробили відео про якогось письменника-фантаста українського походження
@danielalkonov88924 ай бұрын
Коли зробите випуск про єзуїтів або Ігнатія Лойолу?
@SVForever34 ай бұрын
Було цікаво
@nataliiafeseniuk4304 ай бұрын
Більше коли приїжджаю в село читаю Кобзаря
@ievgenchesnokov10704 ай бұрын
"Київ за три дні" не відбувся завдяки "Червоній Руті-89", яку слід визнати найбільшим прорахунком наших одвічних ворогів. Другого разу нам такого не подарують.😕
@AureliusMA4 ай бұрын
Це лише один з багатьох факторів провалу "Київ за 3 дні"
@alexdpl56474 ай бұрын
Розкажіть, будь ласка, про Вірського та гопак. Це унікальне культурне явище.
@СидоровичАндрій4 ай бұрын
Дай Боже здоров'я, дякую за чудові просвітницькі роботи! В наступному відео не оминайте нашого землякамонаха Андрія Зелінського з Товариства Христа і також дуже цікаво ваш огляд на його роботи в літературі. На перед дякую за будь яку згадку. kzbin.info/www/bejne/nHO3aYJ7abuNf6Msi=R_HaHw1x5BQ3FQL3
@Tka4_Sergij394 ай бұрын
Пам'ятники Шевченку ставила діаспора українців яких саме більше було депортовано або які самі переїхали до інших країн не від гарного життя тому і така велика кількість пам'ятників Кобзарю. Вподобайка та комент.
@petrotv34214 ай бұрын
Вогонь 🔥💪🤝
@helengrozaАй бұрын
Перший "Кобзар" - 8 поезій: Перебендя Катерина Тополя Думка До Основ'яненка Іван Підкова Тарасова ніч Думи мої
@AlexLevchenko-ey8yk4 ай бұрын
Починаючи з серединки двохтисячних, творчiсть Шевченка,це головна мiшень для москвин iв та ix посiпак в Украiнi. Спочатку Бузина, тепер Дацюк, знецiнюють та пiдмiнюють змiсьи творчостi Кобзаря. Панасенков на Московщинi теж знущався з Шевченка. Так що, вороги та яничари постiйно будуть намагатися знецiнювати Шевченка, щоб вичавити цю Послать з пам'ятi украiнцiв.
@ievgenchesnokov10704 ай бұрын
У день Конституції України слід визнати, що неадекватний клован передав геть усі повноваження агенту Кремля. "В твоїй хаті сидить ворог та сміється з тебе" - Т.Г. Шевченко.😕
@Yura-el6mz4 ай бұрын
Кому передав кто і що передав? Іди проспися на такі види ведуться тільки такі чорти як ти
@n.o.75874 ай бұрын
Ого скільки ботів налайкало😁
@ОленаУкраїнка-о4р4 ай бұрын
Так і є
@sfif45854 ай бұрын
@@n.o.7587чому так слабо? Чому просто 'боти'? Давайте вже одразу пишіть ПорохоБоти і ховайте голову назад в пісок 😂
@SuperBalodya4 ай бұрын
17:18 По Шевченку в середині кожного українця має бути 2 козака (нічого спільного з мемом про двох вовків)
@nataliiafeseniuk4304 ай бұрын
Шевченко зробив певний винахід в побудові слова
@olgatomenko18284 ай бұрын
Шановні глядачі, ставте вподобайки, якщо дивитесь такі відео регулярно. Ну, хіба ви геть не згодні зі сказаним - тоді пишіть коментаря авторам. Канал таким чином розвивається і його рекомендують іншим. Не лінуйтесь!
@Archan1s4 ай бұрын
7:01 насправді це так. Попри українське походження Гоголя, він робив твори далеко не на українську тематику. Точніше, він відійшов від неї і занурився у малоросійство. Це можна порівняти із сучасними українськими блогерами, що роблять контент московською. Вони ніби й українці, але роблять контент для московитів. То ким їх вважати?
@оксанакорсак-ъ4б4 ай бұрын
Я не являюсь шанувальницею поезії , і Шевченко для мене в першу чергу гарний поет, тому що його вірші легко запам'ятовувалися, але вони завжди навіювали смуток.
@DmytroRakov2 ай бұрын
Це називається "російський автор/москальський автор" українського походження.
@Mamut-mama4 ай бұрын
Порівняння Симоненка і Шевченка некоректне, бо вони поети різної епохи і стилю, це як порівнювати шкарпетки зі шляпою. Логічний ляп
@ВолодимирПанченко-г1ю4 ай бұрын
Так. Але ж: "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття...".
@Олександр-м7п5щ4 ай бұрын
Цікаве відео, як завжди. Закликаю всіх підписатися і писати каменти. Це не діло, що такий канал і такі відео мають порівняно мало переглядів.
@tymofiizakharkevych4 ай бұрын
❤
@romanslobodyanuk62564 ай бұрын
👍
@tamriko67654 ай бұрын
ой, така тонка маніпуляція - хоч один раз прочитати кобзаря - геніїв не один раз читають!!!
@ВіталійБараковецький4 ай бұрын
Який може бути секрет - це від Бога і ніяк інакше ви не поясните.
@dimaas26074 ай бұрын
🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@oleksakoledinsky53254 ай бұрын
Він Великий Антипрокрастинатор(як на мене)---але українчики й досі не усвідомили величи його генію(!!
@СтефаніяБунечко4 ай бұрын
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
@UAre_madness4 ай бұрын
Тайм коди не видно
@tamriko67654 ай бұрын
Звісно Симоненко чудовий поет, але ж Шевченкову поезію зовсім не можна порівнювати із віршами Симоненко - від слова _зовсім_
@aedfindliath51474 ай бұрын
А ще Симоненко написав контраверсійного вірша "Ні, ще не вмерла Україна".
@serhiikholod4 ай бұрын
Дякую за нове відео, ще не подивився. Висловлю своє враження про наше життя останніх 30+ років незалежності. Його можливо вміститу у одну цитату «Дурень думкою багатіє». Вибачте, якщо це комусь буде вважатися образливим, але поки нам обіцяли, сталося так, що в Україні українцям вже нічого не належить 😢
@lilscardix98614 ай бұрын
Цікаво подивитись реакцію Михайля Семенка😂
@shulgadmitry66884 ай бұрын
Шевченка відправили у заслання через поему "Сон", де він прямо ображав царицю. В ті часи у будь якій імперії за таке б відправили у заслання, або стратили. В цьому плані не думаю що варто із Шевченка робити великим мучеником і жертвою, тоді був такий контекст епохи
@ВолодимирПанченко-г1ю4 ай бұрын
Якби було так просто... Пушкін за не менш "блюзнірський" віршик "Сказки" ("вот бука, бука - русский царь") відбувся... посадою чиновника з особливих доручень у Кишиневі. Для того, щоб потрапити за Урал у солдати, "под строжайший надзор, с запрещением писать и рисовать", слід було завинити перед царатом набагато серйозніше...
@ОльгаСичкарь-я9е4 ай бұрын
Посередині зник звук! 😢
@Arthur-fx8wb4 ай бұрын
То ось хто в усьому винен
@vovasokol28914 ай бұрын
А що думає прогресивна молодь про Кобзаря ??😮
@BlaisePascal-bo4mo4 ай бұрын
Все рассказы о причинах Первой Мировой Войны нужно начинать не с оценок европейсkих военно-политических раскладов накануне 1914, а с внимательного прочтения “Анны Карениной”, где в последней части Толстой описывает отправку русскомирских добровольцов для оказания военной помощи молодой Сеpбской Народной Республикe. Именно Россия вcкормила чудовище нищебродского сербского нациоанализма, который и был триггером военного конфликта, который продолжаетя в Европе до сих пор. Кстати, многие из диалогов с русскомирцами, приведенные в романе Толстого до боли напоминают рассказы современных русскомирцев, собранныe в промышленных масштабах на канале Золкина. Уровень пещерности мышления скпепоносного народа совершенно не изменился за последние 150 лет.
@aaaavhgdgh4 ай бұрын
Чому не солов'їною?
@emptyhead6564 ай бұрын
Так важко хоча б через перекладач текст пропустити, якщо не можете написати українською?
@TheVolf2422 күн бұрын
Відео топ,але вірші дійсно погано читаєш)
@bars2206884 ай бұрын
Дякую за контент, дуже цікаво. Але одне уточнення. Київська Русь ніякого відношення до України немає. Тому не треба називати Русь, нашею країною:-) Це як би італійці називали Римську Імперію своєю країною. По факту, це різні країни у різні часи.
@ВолодимирПанченко-г1ю4 ай бұрын
Історичне відношення є - і безпосереднє. Київська держава (з її локальною галицько-волинською трансформацією) - литовсько-руська держава - початки козацтва - Гетьманщина. Якщо так судити, то Англія часів Плантаґенетів теж мало чим нагадує сучасне Сполучене Королівство.
@MariaL84 ай бұрын
Випадок, коли автор відео, повторюючи тезу: ,,Шевченко -- геній'', так і не спромігся пояснити , в чому ж його геніальність.
@Cult-Vitaliy-Stetsenko4 ай бұрын
в змалюванні архітепів
@MariaL84 ай бұрын
@@Cult-Vitaliy-Stetsenko , а , ну тоді гаразд.
@ЯрославРожнівАй бұрын
Німота це німці.
@vitalikdobudenb4 ай бұрын
Прагнете Шевченка сучасності?? Щоб текста захоплювали і наповнювали?? Ознайомтесь з музичною творчістю Гоні Почитайте його музичні текста і ви будете вражені
@marisergeeva15044 ай бұрын
знімайте на одну камеру. це не є плюс коли камера перемикає з різних ракурсів в процесі інформації. Ви ж не новини тайм о тайм пишете. розбавьте тоді картинками більше, но не блимайте перебігами камерой
@evgenfes40104 ай бұрын
На нарциссичні прояви схоже 😊
@kramarenko72704 ай бұрын
В селянських хатах в часи радянщини портрет Шеаченка висів під рушниками, як образ саятого
@ВолодимирПанченко-г1ю4 ай бұрын
Так, висів. Бо Шевченко писав мовою, якою говорив народ, писав про речі, зрозумілі народові. "Про Парашу - радость нашу, султан, паркет, шпори" - ці всі "панські примхи" не були близькі масам (у кращому розумінні цього терміну).
@cntmg4 ай бұрын
Совки просто не читали його, хтось сказав що там на царя гонять, от і дозволяли, як же вони лохонулись через свою імперкість)) а Кобзар як і Коран у мусульман, допоміг нам тупо виростати українцями, це буквально текст який активує та "прошиває" прошивку "Українець" . Та навіть наша зрада-перемога напевно через Кобзар)
@Cult-Vitaliy-Stetsenko4 ай бұрын
+
@ВолодимирПанченко-г1ю4 ай бұрын
Не тільки "лохонулись". Просто Шевченко був уже настільки органічним для української культури, що викреслити його просто не наважились (якщо, скажімо, без Куліша, який невідомо чому був під майже повною забороною до другої половини 1980-х рр., українській культурі ще можна було вижити, то Шевченко для цього був надто великою постаттю... тому залишалось одне - посмертно "приручити", оголосити "першим великим українським більшовиком", як це зробив у 1920-х рр. пролеткультівець Володимир Коряк).