Szia,ha eleve ez a komposztkazán bent a fóliában van,mennyire lenne hatékonyabb leszámítva azt a helyet amit elfoglal?
@nimrodrozsa68973 жыл бұрын
szia! Az lenne a kérdésem, hogy miért nem lehet a meleg levegőt keringetni, mi az előnye a víz keringetésének, majd róla a levegő lefújásának ? Azért kérdezem, mivel a a komposztkazánban Co2 termelődik a bomlási folyamatoknak köszönhetően, és a növényeknek nagyon nagy szükségük van a Co2-re.Van aki óriási pénzeket fizet azért hogy CO2-t juttasson a fóliasátorba, és a növényei megtáltosodnak tőle, állítólag.
@foldsarkanypermakultura50063 жыл бұрын
Lehet, ez a kisérlet a fűtési technológia kifejlesztéséről szól. A fólia fűtése másodlagos tényező. Amiket te írsz igazak. Levegős hőcserélőben nem gondolkodtam, de szerintem azt csak zárt rendszerben érdemes, nem tartom jó ötletnek a komposzt belsejében élő organizmusokat, sprórákat befújni a légtérbe. Nincs adatom az élettani hatásukról, veszélyesnek ítélem. A víz jó hővezető és átadó közeg 30szor jobb a hővezető képessége mint a levegőnek, a fűtési rendszerek nagyrészt ezt használják. Bevált technológia, könnyen kivitelezhető. Könnyebben adaptálható a meglévő fűtési rendszerekhez. Pl:családi ház, padlófűtés.Ezért választottam ezt.
@kovacssandor68122 жыл бұрын
5-6 honap a elettartalma egy ekkora kazánnak amig azt az 50-55fokot tudja biztositani? Utanna kuka ès ujjat jell telepiteni ujra tolteni szerves anyaggal?
@zsofiaszonyei91613 жыл бұрын
Helló! Én arra lennék kíváncsi, hogy mekkora mennyiségű komposzt töltőanyagot használtatok fel a kazán megépítéséhez? Gondolok itt a megemlített fára/trágyára/konyhai hulladékra, úgy nagyságrendileg. Hány kW hőenergiát tud ennyi anyagból ez a rendszer előállítani?