Szia! Nagyszerű a komposztkazánod! De ha elfogadsz egy pár tanácsot: még régen a sörkollektor. Hu csapattal agyaltunk és kísérleteztünk sok dologgal, ventilátornak érdemesebb lenne centrifugális vetilátort használnod, mert az garantáltan át tudja tolni a levegőt a csőrendszeren. Viszont az árára és a fogyasztására figyelj. Ha az ár nem nagyon szempont, akkor a TechnoPoint-tól lehet jó ventilátort venni, ha viszont olcsón szeretnél jót, és nem zavar a hangja, esetleg hőszigetelten kívül helyezed el, akkor bontóból Opel F astra vagy Suzuki fűtőventilátor ellenállásfokozat nélkül (mert drága és veszteségesen szabályoz) izmosabb PC ATX tápegységről meghajtva és házilag épített PWM szabályozóval (60 A terhelhetőségű megépíthető 2000 Ft-ból!) az áramfelvétel 20-30W körül, a szállítás 200 köbméteróra körül alakul. Neked nem a kevés 60 fok, hanem a nagyon sok 30 fok a lényeg, ezzel fűtesz nagyobbat! Fém cső alkalmazása esetén gondolj a korrózióra is, kívülről a komposzt esetleges maró hatása eszi az alut, vasat (horganyzottat is) míg belülről a levegőben lévő pára. A saválló jó lenne, de drága! Meg a komposztot is szennyezik a fémoxidok... A műanyag cső hőátadó képességét tudod javítani még több csővel = nagyobb felület, vagy dupla cső párhuzamosan feltekerve a kazánban. A légcső bejáratára vagy a ventilátor elé érdemes felszerelni egy minél nagyobb felületű porszűrőt. Nekem a sörkollektornál a konyhai páraelszívó sima fehér szűrőbetétje vált be dupla rétegben, 0, 8 négyzetméteres felületen mert olcsó, mosható (mosógépben is), nem fogja vissza a ventilátort és jól szűr és a ventilátor hangját is hatékonyan csillapítja.
@zoli55l7 жыл бұрын
Minden tiszteletem. Szerintem a megvalósításhoz kellett: egy cél, BÁTORSÁG belevágni a megvalósításba, kutató munka, beletenni egy kis időt, anyagi forrást, munkát, és figyelmet. Tetszik, hogy őszintén, mérésekkel alátámasztva objektíven tárja elénk a tényeket. Hiányolom, hogy nem írja le az anyagi megtérülést, mennyi a befektetés fizikai munkába időbe, pénzbe, mikor térül meg, nagyjából kb mekkora helyiséget lát el a kazán, és érdekelnének a téli tapasztalatok is. Köszönöm a megosztást
@kendereszoli5 жыл бұрын
Profi videó és hozzáállás! köszönöm az inspirációt.
@gothicurefilm7 жыл бұрын
Minidig öröm ilyen emberekről tudomást szerezni. Köszi a videót! (y) A hanggal azonban csinálj valamit, vedd halkabbra benne a zenét mert nagyon kellemetlen a megtekintése. ;-)
@zsokapap4606 жыл бұрын
Köszönöm. Nagyon hasznos volt, mindig van új a nap alatt :) Csak így tovább!
@balintpapp60984 жыл бұрын
Az alsó cső végét kivűl kell hagyni a földön. Akkor nem kell vetilátor. Ha szükséges a kinti csövégét szűkíteni kell pl. Fa dugóval. A hideg levegő nyomja a meleg levegőt.
@spacejunkengineering13516 жыл бұрын
Flakonban kell pisilni ès azzal kell nèha lelocsolni a komposztot az majdnem tömèny nitrogèn, azonnal beindítja a komposzt bomlását ! Olcsó ! Jó!
@molnartundi95644 жыл бұрын
Szeretném megtudni, pontosan milyen típusú és méretű csövet használtál. Köszönöm! :)
@mateszabo54877 жыл бұрын
Végre vmi értelmes kreatív videó.
@attilaszabo28667 жыл бұрын
Miért kell mindehhez ez a hangos tucc-tucc aláfestés, ami nagyon zavaró? Egyébként érdekes, csak fárasztó végighallgatni!
@kripto-biztonsag7 жыл бұрын
Attila Szabó Kőszönöm a visszajelzést, máskor jobban meggondolom.
@zapparanazio75946 жыл бұрын
@@kripto-biztonsag ne is rakj be zenét
@zapparanazio75946 жыл бұрын
Nagyon jó. Mi is építűnk 1 ilyet. És mennyi ideje tart ez a hő a házatokba???
@veghatilla7 жыл бұрын
Gratula!
@kerteszesfunyiro7 жыл бұрын
Bocs én nem értem mi volt a cél? Mi lett az eredmény?Sikerült befűteni a fürdőszobát 1 napra?
@alsafejriszemi81856 жыл бұрын
Ez egy iskolai projekt volt...
@janoskukoda397910 ай бұрын
@@alsafejriszemi8185 tényleg csak egy napra működött? Azt gondoltam egy teljes telet is ki lehet vele fűteni. Miért nem a padlófűtésre kötöttétek rá és víz lett az átadó közeg?
@mihalysuba94322 жыл бұрын
Ez a projekt fut meg? Mik a tapasztalatok?
@kripto-biztonsag2 жыл бұрын
Nem, de finom cukkini nőtt rajta tavaly előtt
@fonix68 Жыл бұрын
@@kripto-biztonsagerősebb ventillátor kellett volna, akkor müködik. Mondjuk én levegöt nem fúlynák be komposztból, mert a cső könnyen megsérülhet a komposztban. Inkáb egy vagy több koracél tartályon ketesztül egy radiátort melegítenék.
@janoskukoda397910 ай бұрын
Vagy padlófűtést?@@fonix68
@masvagyok3237 жыл бұрын
így tovább !
@uborka19567 жыл бұрын
Miért nem közvetlenül a fürdőszobában alakították ki a komposztkazánt? Megspórolhatták volna vele csöveket és a ventilátort. :)))
@annabekefineszarvas73794 жыл бұрын
Mert a komposztnak szaga van.
@uborka19564 жыл бұрын
@@annabekefineszarvas7379 : Egy normál kazán sem a fürdőszoba légterébe engedi az égésterméket. A komposztkazánt is el lehet szigetelni a fürdőszoba légterétől. :)))
@annabekefineszarvas73794 жыл бұрын
@@uborka1956 Nagy volt a komposztkazán. Talán nagyobb is, mint a fürdőszoba. Ráadásul, locsolni is kell.
@uborka19564 жыл бұрын
@@annabekefineszarvas7379 : Ha nagy a kazán, akkor lehetne úgy is, hogy a kazánba építik bele a fürdőszobát. :)
@fonix68 Жыл бұрын
@@uborka1956és valóban, egy legó-szerűen összepattintható ,kisebb komposztblokkokkal körbe lehetne raknin az épúleteket. Mondjuk 1 méter * 30 cm * 30 cm kockákkal, aminek külső oldala szigetelt, vagy sima osb, a fal felöli oldala mondjuk bádog, vagy egyéb kevesbé szigetelő anyag. Es kapott a ház egy termikus burkot!