Żyjesz wiecznie Panie Profesorze ze swoją wielką wiedzą i bezbłędną w swojej prostocie umiejętnością przekazania.
@husc77753 жыл бұрын
Nie, co najwyżej do zakończenia ludzkości.
@bogdanhoracy42333 жыл бұрын
W jednym z komentarzy przeczytałem ze Pan Profesor Jerzy nie będzie miał nowych wykładów. Tak smutno mi się zrobiło. Ale jesteśmy sumą informacji które do nas dotarły. Część jego wiedzy, sposobu myślenia jest już częścią mojej świadomości
@adammickiewicz14884 жыл бұрын
Niechaj pan profesor żyje wiecznie.
@kamilak36852 жыл бұрын
Chcialabym mieć takiego dziadka! Bym go mogła cały czas bez przerwy słuchać I się uczyć aby tą wiedzę przekazać własnym dzieciom.
@ja11111128 жыл бұрын
Myślałem, że zobaczę 5 minut. Zostałem na całość ;) Świetna persona z Vetulaniego.
@jacekkierkegaard86324 жыл бұрын
Oglądałem ostatnio ciekawy kabaret i uśmiałem się przednio. Tu uśmiechałem się inaczej, zacniej, z ręką pod podbródkiem, kiwając głową yhm yhm, z podziwem. Piękny wykład. To prawda, mózg jest elastyczny.
@riddick95472 жыл бұрын
...i lubi płatać subiektywne figle nawet w najtęższych umysłach. To tylko kwestia wspólnych uzgodnień w danej gromadzie 😉
@tangomode3678 Жыл бұрын
Fantastyczny człowiek. Super ciekawy wykład. Dziękuję za ten materiał. Z ogromna Przyjemnościa wysłuchałam i chętnie posłucham bisa :)
@e.beatszczygielska31242 жыл бұрын
Takie wykłady są wyjątkowe bo łączą różne dziedziny...
@Markicjusz Жыл бұрын
Bardzo fajny oryginalny i obiektywny facet. Takich oderwanych od religii naukowców nam trzeba💪
@ewazaluska94593 жыл бұрын
Szkoda że nie uczą nas w szkołach odkrywamy dużo na starość gdzie już nakładki w nas mnóstwo bzdur. Dziękuję
@zielka777 Жыл бұрын
Niektórzy już tak uczą w szkołach, ale większość uczniów na tym etapie nie jest przygotowanych do przyjęcia jakiejkolwiek wiedzy. Wolą się bawić smartfonem😢
@ll.94018 ай бұрын
Opisać w formie biblii, nakazać czytanie ( dla wygodniejszych- sluchanie) przypiąć jako punkt bezwzględności warunkowej na maturze, bezapelacyjnie ♥️
@leszekwalinowicz57955 жыл бұрын
Panie profesorze, przepraszam, bo już muszę iść spać ! Zatrzymam ten wywiad. Jutro siądę przy monitorze i dalej pana będę słuchał. Pewnie jutro podejmę kontrowersyjne dyskusje.
@husc77753 жыл бұрын
Troche jakbyś go kultem religijnym otaczał.
@sugar29512 жыл бұрын
Jestem przewdzieczna ze trafilam na wyklady Pana Profesora niesamowity czlowiek .....ps.I oczywiscie za komputer tez ;-)
@leszekwalinowicz57955 жыл бұрын
Dziś wysłuchałem wykładu do końca i proszę o BIS ;-))
@michabienek44895 жыл бұрын
Profesor nie żyje.
@michabienek44894 жыл бұрын
@AjGatAjDiA czemu?
@michabienek44894 жыл бұрын
@AjGatAjDiA hahahah 😂
@Tomasz_Kowalski3 жыл бұрын
@@michabienek4489 samochód potrącił.
@michabienek44893 жыл бұрын
@@Tomasz_Kowalski pytanie czamu było do komentarza o tym ze nadal bym się na oiom ale został już usunięty
@evalexis014 жыл бұрын
54:00 perspektywa niesamowita i ciekawa opisana przez profesora.
@leszekwalinowicz57955 жыл бұрын
Do niedawna program komputerowy to był algorytm, który działał dokładnie według założeń programisty (sam jestem programistą). Natomiast dziś stosuje się, stosunkowo prosty algorytm sieci neuronowych (AI-Artificial Intelligence), którego działanie nie jest do końca przewidywalne. AI się uczy, ale do końca nie wiadomo czego i jak się nauczy. Na obecnym poziomie nie jest to jeszcze bardzo groźne, ale w przyszłości AI zacznie "grasować" po sieci, uczyć się na bazie bliżej nam nieznanych źródeł. Dziś brzmi to, jak SF, ale jak zaczynałem jako informatyk, to PC, Smartfon i Internet to też brzmiało jak Since Fiction.
@sigalgodoffitness20234 жыл бұрын
@@m.3041 powiem tak szanuje naukę bardzo sam nie jestem naukowcem ale jestem osobą która potrafi przewidywać i myśleć np jak zarobić pieniądze i zarabiam... mało istotne. Kwestia czasu jest aż sztuczna inteligencja będzie naszym niewolnikiem zakładam za małe prawdopodobieństwo jest żeby zjadła twórców, my ludzie mamy instynkty skurwysynu i egoistów wszyscy :) bardziej bać mniej. Ale sztuczna inteligencja będzie tak samo jak teleporty i inne wynalazki, negowanie tego jest jak wiara że jesteśmy jedyni i sami prozna i egoistyczna :)
@evalexis013 жыл бұрын
Gdzieś w innym wykładzie było pokazane, jak AI uczy się rozpoznawać zwierzęta. Pokazano przykład zdjęcia, które dla człowieka jest chaotycznymi gęstymi kropkami, a komputer kwalifikował to jako zwierzę. To jest bardzo ciekawe, jakich czasów dożyjemy. Już niedługo.
@evalexis013 жыл бұрын
01:03:00 widać inspirację do serii wykładów Mózg a kultura, zresztą seria godna polecenia na Copernicus Center :)
@wiesawamisztal81884 жыл бұрын
Ok dziękuję pozdrowienia od Adele z Neapolu
@Dodynonamo8 жыл бұрын
genialne :)
@katarzynabastet64504 жыл бұрын
Wymysł światów równoległych można porównać do sprzężenia zwrotnego w pojęciu geometrycznym, tak czy owak, jest to redukcja w postrzeganiu rzeczywistości.
@lesqamc27534 жыл бұрын
akceptujmy różnorodność świata każda jednostka jest ważna nim zaczniemy skazywać na ostracyzm społeczny ludzi różniących się od siebie. współistniejemy i dostrajamy się do siebie. na podstawie okdryć z całego świata no pierd.. bym wizję tam że od razu by mnie zamknęli w wariatkowie.. ale jeżeli dążymy do prawdy co poradzić xd strach publicznie występować nie dziw że naukowcy się nie wypowiadają publicznie niektórzy xd
@jaboo79plnoneed166 жыл бұрын
Komputery kwantowe używane są w wojsku amerykańskim 128 bitowe od 2010 roku (firma Lokched Martin). To teraz gdy to piszę do sztucznej inteligencji jest nie daleko mimo, że dowiemy się zapewne o tym dużo później niż się to stanie.
@Potimus_Ripme4 жыл бұрын
Nie ufam ludziom, ktrórzy czynią błędy ortograficzne i stylistyczne. PS- doweisz się o AI jak Ci zamknie automaatyczna bramę do garażu poprzez maternet
@bozenab8916 жыл бұрын
48:05 - 49:15 "JEST to co JEST" i to co NIE JEST jednocześnie Panowie, tak jak nie ma nadal w Tablicy Mendelejewa jednoatomowego metalu jak złota, platyny, srebra, miedzi, palladu, kobaltu i in. z jądrem High Spin, ale GRUNT, że naszym MÓZGIEM uczymy się wciąż o tym co JEST, a może jednak wciąż jako Ludzkość nie używamy UMYSŁU, oddając się w przyszłości we władanie maszynom.
@888waldi7 жыл бұрын
Aby pobudzić pojedynczy receptor w lewym oku potrzeba 78000 fotonów na sekundę z bardzo wąskiego pasma na które jest czuły i one tam zostają, następnie analizę obrazu prowadzi prawa półkula (logiczna, szeregowa, analityczna) i odwrotnie dla oka prawego ( pólkula lewa o przetwarzaniu równoległym, graficznym, lekkim) , cześć obrazu się nie pokrywa bo nos zasłania , zatem te fotony które odebrało prawe oko są jego i tylko jego nawet drugie oko odebrało coś innego , więc każdy człowiek , zwierze, ptak posiada indywidualny, jedyny na świecie zestaw fotonów który odebrał i zinterpretował budując sobie wyobrażenie o tym świecie i emocje wybrał najlepsze działanie wg. swego doświadczenia i zdobytej wiedzy (programów cudzych) . Mówienie o jakichś standardach , dzielenie na grupy, budowanie jakichś modeli mózgu, mapowanie mózgu itd. mija się z w/w powodu z sensem . Tym właśnie różnimy się od maszyn że procedura np: mleko wywoła u każdego inne odczucie, skojarzenia, a nawet niektórym zrobi się niedobrze, gdy tym czasem dla maszyn to biały płyn wydzielany przez saki do karmienia potomstwa. Ludzie religijni wiedzą że każda myśl dociera do Boga ( Bóg zatem w języku maszyn byłby serwerem nasłuchująco-rejestrującym (skoro na finał życia ma cię rozliczyć to musi rejestrować) do tego mającym tysiące innych cywilizacji do rejestracji (które stworzył) już samo uświadomienie sobie tego faktu powinno wywołać zachwyt nad potęgą ilości przerabianej i magazynowanej informacji przynajmniej fachowców z branży IT ( a jak to było wytłumaczyć np: Mojżeszowi , Faraonowi, Cesarzowi , a nawet dziś 99% ludzi na to jeszcze nie wpadło )co również zostanie zapamiętane ( własnie na to On czeka = docenienie przez fachowca = nawet By się odezwał do ciebie mówiąc " to pikuś w porównaniu do tego co jeszcze się dowiesz mój mały (młoda świadomości)" ale nie chcę ci psuć frajdy z odkrywania rzeczy które w galaktyce są tak stare i nudne że już nikogo nie cieszą ani nie dziwią . Ludzie też tak mają: co z tego że po koncercie w operze cała sale klaszcze i wiwatuje na cześć śpiewaczki kiedy ona widzi ze sceny w drugim rzędzie wybitnego śpiewaka operowego a on nie klaszcze (i najlepsze że on wie i ona wie dlaczego).
@unreactive5 жыл бұрын
"Ludzie religijni wiedzą że każda myśl dociera do Boga" *wierzą Jak mogą to wiedzieć?
@michalgeppert53735 жыл бұрын
@@unreactive A skąd wiesz, jeśli nie wierzysz? ;P
@Potimus_Ripme4 жыл бұрын
podoba misie twoj tok rozumowaniaa. szczegolnie końcówka, z nieklaszczącym śpiewakiem lepszym.
@RFKZLS4 жыл бұрын
On wie, że ona wie, że byli razem ale im nie wyszło 😂 wszystko zależy od podejścia do życia
@888waldi4 жыл бұрын
@@Potimus_Ripme On nie jest lepszym śpiewakiem tylko się zna na fachu.
@michalgeppert53735 жыл бұрын
Dalej mnie dręczy pewna myśl... Jakie było piąte pytanie?
@paweskrzypek74038 жыл бұрын
Zobaczcie jak podeszli do gościa który mówi 48:28 - 49:00.Wywierają presję -" oddaj mikrofon dziadu".Piękne!
@and14518 жыл бұрын
Ahaś, a może warto podjąć dyskusję na temat niż skupiać się na wyciąganych na siłę argumentach, zwracanych do wyszukiwanej publiki? A zobacz, że w ogóle podjęli publiczną dyskusję. Zawsze możesz następnym razem stanąć do rozmowy upublicznianej z profesorem. Empatii Ludki...!
@paweskrzypek74038 жыл бұрын
Facet dobrze że zadaje pytania, gorzej że prowadzący chcą mu przerwać i podeszli nieładnie z sugestią typu-kończ już.O to mi chodziło.,,Piękne" dostrzec tą sytuację,to takie ludzkie że konferencja przysłoniła im człowieka.Zgadzam się brak empatii bo konferencja była dla prowadzących ważniejsza.
@np.pioterko54236 жыл бұрын
Wolność jest opisem stanu relacji. W takim ujęciu wolność "od" czy "do" nie ma sensu. Wszelka zmiana wolności elementu układu zaburza stan realacji, wprowadza nieuporządkowanie, wzrost wewnętrznego napięcia i kontrreakcję układu. Wolność i kwantowy stan splatania mają ze sobą bardzo wiele wspólnego.
@themarhiospotater85558 жыл бұрын
4:40 Wszyscy krytykują Freuda, ale jak przyjdzie co do czego, to jego metafory są najtrafniejsze.
@np.pioterko54236 жыл бұрын
Wiele obliczeń w matematyce czy fizyce jest trafnych i... nieprawdziwych, bezuzytecznych, czyli opisujących NIC.
@beegee9639 Жыл бұрын
♥️🇵🇱🇵🇱🇵🇱♥️
@maciejdominiak30544 жыл бұрын
Nie zgodzę się , że religia jest potrzebna !! Dlaczego nie odetniemy pepowiny i uświadomimy sobie , że jesteśmy częścią całości ? Przez tyle czasu Religie nie zrobiły za wiele dobrego dlaczego bo człowiek nimi steruje !!! Dlaczego nie zostawić wierzeń albo dlaczego czlowiek indywidualnie nie ma już zakodowane pewnych norm moralnych i etycznych ? Mnie się wydaje , że nauka też nie jest bez winy 🤔🤔🤔
@Pant4rej3 жыл бұрын
Nie zrozumiałeś co zostało powiedziane
@annasiergiejewicz55523 жыл бұрын
Nie chodzi potrzebe bycia religijnym. Chodzi o to ze kazdy ma w mozgu obszar ktory sprawia potrzebe przezyc duchowych. Np euforia naukowca w dazeniu i odkryciu jakiejs prawdy. Albo uczucie uskrzydlenia u artysty podczas tworzenia. Niestety niektorzy wola religie...
@Mieczywsad3 жыл бұрын
@@annasiergiejewicz5552 Ciekawe czy miłość też pochodzi z tego obszaru. Ktoś wie? Ja będę szukał.
@Pec3t6 жыл бұрын
szkoda, ze nie padla odpowiedz na pytanie o swiadomosc bimetalu...
@husc77753 жыл бұрын
Jestem jako homosapiens zbiorem protonów elektronów i neutronów i mam świadomość to może kaźda czăstka elementarna ma świadomość.
@Mieczywsad3 жыл бұрын
@@husc7775 Nie wiadomo co dzieje się w mikro świecie, ale bimetal to przecież nie jest istota i nie czuje tak jak człowiek. W ogóle - świadomości jako słowa powinniśmy używać w kontekście ludzkim, ewentualnie w odniesieniu do zwierząt, bo są nam najbliższe. Tzw. "świadomość" występująca w środowiskach nam nie znanych to zupełna abstrakcja, choć wydaje się że wszechświat jest ze sobą połączony to nie wiadomo na jakich zasadach.
@husc77753 жыл бұрын
@@Mieczywsad to co napisałem to w sumie całkowicie nieweryfikowalna hipoteza.
@Mieczywsad3 жыл бұрын
@@husc7775W sumie to też nie potrzebnie się tak rozpisywałem, ale dałeś mi do myślenia, pozdrawiam.
@husc77753 жыл бұрын
@@Mieczywsad również pozdrawiam życzę sukcesu w dochodzeniu do prawdy mi to czasem nie wychodzi.
@piotrcz90218 жыл бұрын
Jedna uwaga. Nawet jesli komputer bylby nosnikiem umyslu to by byc dalej podobny to musi miec doznania nieustanne poprzez zmysly. maszyna moze miec calkiem inne doznania a wiec jej swiadomosc albo sie zmieni calkiem z czasem albo gdyby sie miala uczyc od podstaw swiadomosci to wyksztalci ja inaczej. czlowiek ma ograniczenia fizyczne ktore przekladaja sie na ksztaltowanie swiadomosci w okreslony nimi sposob. maszyna niebedzie miala takich dylematow chyba ze jej doznania beda oszukiwane
@bozenab8916 жыл бұрын
"Doznaniami maszyny" nazywasz zero-jedynkowe informacje z zewnątrz, będące wynikiem działającego programu. I co to znaczy "uczyć się od podstaw świadomości" ..... Człowiek różni się od każdego komputera aktem zrozumienia (Twierdzenie Gödla). Maszyna zawsze będzie wykonywać program, a nie go rozumieć. Osobiście uważam, że kto tego nie rozumie działa na szkodę ludzkości. No ale to w końcu Nasz Nie/Świadomy Wybór.
@aztekiumbot51893 жыл бұрын
22:06 Są zakazane! :-)
@andrzejb40503 жыл бұрын
Profesor na wielu rzeczach się znał, ale raczej nie bardzo się orientował w doktrynach politycznych. Sugestia, że tylko nacjonalista potrafi zabić za ojczyznę jest zwykłą manipulacją. Patriota też potrafi. Zresztą, ludziom zabitym nie robi wielkiej różnicy, czy zginęli z ręki anarchisty, socjalisty, komunisty, internacjonalisty, trockisty, republikanina, monarchisty, islamisty czy innego fanatyka religijnego.
@dominikkurek11553 жыл бұрын
Zbyt uprościł w tym przypadku
@annasiergiejewicz55523 жыл бұрын
Patriotyzm czy nacjonalizm to zaburzenia jak np narcyzm. Patriotami czy nacjonalistami zostaja ludzie specyficzni. Nie kazdy nadaje sie na patriote co nie oznacza ze nie lubi swojego kraju. Wdg mnie sa to odmiany fanatyzmu.
@dominikkurek11553 жыл бұрын
@@annasiergiejewicz5552 Patriotyzm to zaburzenie? Dobre
@annasiergiejewicz55523 жыл бұрын
@@dominikkurek1155 Jak mozna kochac rzecz sztucznie wyodrebniona. Kochac bardziej niz wlasne dzieci. Za linie na mapie je osierocic i oddac najwyzsza wartosc - zycie. Przy tym mordowac.
@dominikkurek11553 жыл бұрын
@@annasiergiejewicz5552 Dlaczego bardziej? Patrioci są gotowi ryzykować życie, broniąc kraju więc i swoich dzieci.
@tachion18014 жыл бұрын
Dla tych co Lema czytają i pamiętają :) Właściwą odpowiedź na wszystkie dręczące Nas pytania da Nam jedynie GOD - sztuczny mózg, czyli komputer generacji ostatecznej ; )
@Anonymous-lz7zn4 жыл бұрын
Bardzo słabe audio
@luke_taylor927 жыл бұрын
Dlaczego wyrażamy jako ludzie radość, pozytywne nastawienie szczerząc zęby - uśmiechając się? Czy u zwierząt nie jest dokładnie odwrotnie?
@goskadz23974 жыл бұрын
Mój pies też jak się śmieje wystawia ząbki ale inącej jąk warczy😁
@Mieczywsad3 жыл бұрын
szympansy też tak zacieszają
@seveto39114 жыл бұрын
1:11:11 czy 1:11:10
@krzysztofkocierba85375 жыл бұрын
Kretyn (49:20) zadający pytanie, czy bimetal ma świadomość, naprawdę psuje przyjemność słuchania profesora
@bogdanzawadzki84304 жыл бұрын
A czym jest świadomość ?
@Mieczywsad3 жыл бұрын
@@bogdanzawadzki8430 Co to za pytanie gdy wiemy czym jest bimetal?
@elaela80053 жыл бұрын
Wszystko moźliwe, jeżeli znajdą w mózgu pierwiastek religii i zastąpią go sztuczną inteligencją.
@dareks.7973 Жыл бұрын
Ej, niech mi profesor powie o której sie jutro wysram/
@waclawkrzyzak80914 жыл бұрын
niektórzy komentujacy tutaj stoja przed klatką z zyrafą i mówia "tego zwierzecia nie ma" ale to wynik analfabetyzmu (tego w szkole nie uczą) neurobiologicznego i filozoficznego
@SuperElwira2 жыл бұрын
to się dzieje, gdy jest profilowanie i nadmierna kontrola ludzi-nie ma genów odpowiedzialnych za coś. kzbin.info/www/bejne/nGibi4mCi8mCZqM
Mozg nie jest maszyna to czlowiek usiluje nasladowac Nature budujac maszyny.
@impulserr4 жыл бұрын
oczywiście, że jest maszyną
@husc77753 жыл бұрын
Podaj definice maszyny to wtedy sie zastanowimy czy mozg jest maszuna czy nie.
@np.pioterko54236 жыл бұрын
Jeśli filolożka jest czymś innym niż filolog to znaczy, że płeć ma wpływ na filologię. Czy to prawda? Jesli nie, to rozróżnianie filolog/filolożka nie ma sensu, czyli jest głupie. Dziwne, że nie ma jeszcze elektronki, protonki, neutronki, fotonki, bozonki, kwantki...
@rotsuuu5 жыл бұрын
No ale dlaczego nie mówimy Pan Pielęgniarka zamiast Pielęgniarz? Dlaczego nie mówimy Pan położna?
@mariolamingin4 жыл бұрын
@@rotsuuu mówimy!
@annasiergiejewicz55523 жыл бұрын
To sa nazwy. Nadal je czlowiek. Ciekawe czy kobieta czy facet? Jezeli chodzi o uzywanie jezyka to kobiety maja wiekszy zasob slownictwa. To jednak nie powoduje wyzszosci kobiet jako ludzi.
@Mieczywsad3 жыл бұрын
Nie znam kontekstu, ale chciałbym zauważyć, że w polskim języku rozróżniamy płcie i dzięki temu wiadomo czy mówimy o chłopie czy babie. Kwestia kultury w której się żyje i przyzwyczajeń zeń wynikających. W angielskim dają przy poważnych ludziach przedrostek Mr. i Mrs. My tworzymy końcówki, np. -loszka : )
@annasiergiejewicz55523 жыл бұрын
Np.pioterko to kto bada dana dziedzine raczej nie ma wplywu na jej ksztalt. Filologia jako dziedzina nie zmienia sie w zaleznosci od tego kto sie nia zajmuje.
@DawidSkrzos3 жыл бұрын
Tak bowiem Bóg umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Bo Bóg nie posłał swego Syna na świat, aby potępił świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. Kto wierzy w niego, nie będzie potępiony, ale kto nie wierzy, już jest potępiony, bo nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego. Ew. Jana 3:16-18 Czy jesteś osobą, która narodziła się na nowo? Nowonarodzenie to supernaturalna ingerencja Boga w momencie gdy zdecydujemy się oddać swoje życie Jezusowi, następuje wtedy zamieszkanie Ducha Świętego w wierzącej osobie, który zmienia nasze serca i przekierowuje nasze myśli i pragnienia ku Bogu. Mamy tylko jedno życie i to życie niedługo się skończy, każdy musi umrzeć. I dlatego warto już teraz upewnić jaki jest tak naprawdę cel tego życia. A jeśli masz wątpliwości czy Bóg istnieje lub co jest prawdą poproś Boga by ci to objawił. Jeśli On istnieje to z pewnością pokaże ci prawdę, a jeśli nie to nic przez to nie stracisz. Ale jeśli istotnie On istnieje, to wiedz, że są tylko dwie drogi. I decyzja gdzie spędzisz wieczność należy do ciebie. Albo spędzisz ją w wiecznym oddaleniu od Boga albo w niekończącej się radości i spełnieniu w bliskości z Bogiem. "czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują." 1 Koryntian 2:9
@jankrawczyk43884 жыл бұрын
Religie nie sa wdrukowane, po prostu pewne grupy (szamani, "medrcy", czarnoksieznicy czy inne cwaniaki ) zorientowali sie ze z tego mozna swietnie wyzyc, szczegolnie bez rozmnazania sie, i slizgac sie na reszcie.
@dominikkurek11553 жыл бұрын
Skłonność do wiary jest wdrukowana. Religia zaś to system wierzeń i praktyk. Niektórzy sprytnie żyją z wiary... innych.
@safirot32634 жыл бұрын
Dwbil *bebil.
@SuperMartasa Жыл бұрын
św.p.prof. Powiedział coś strasznego i okrutnego ,że nauka powinna mieć prawo do prowadzenia doświadczeń na ludziach i istotach żywych .Co to za nauka, skoro musi mieć tyle ofiar. Pan profesor chyba nie do końca wiedział o czym mówi ,bo niestety, ale nauka jest wyjątkowo niemoralna. i okrutna. Ciekawe co by powiedział teraz ,gdyby dożył do roku 2023
@rafi24376 жыл бұрын
Szkoda czasu i pieniędzy na tą fizykę.Więcej jest pytań niż odpowiedzi.A każda odpowiedź rodzi następne pytanie i chyba już doszliśmy do granicy,której nie da sie przekroczyć z badaniami.Każdy fizyk mówi to samo,co jego kolega po fachu i tak w koło Macieju.Wydawać kasę na domniemania,jest bez sensu....a tylu ludzi głoduje.Einstein zrobił swoje i tak naprawdę na tym koniec.
@janmarekogrodnik24375 жыл бұрын
Einstein nic nie zrobil tylko ukradl.Nawet tytulu ,,Teoria wzglednosci" nie zmienil.
@adminyotuba18515 жыл бұрын
Zastanawiam się czy to było na serio
@e.beatszczygielska31242 жыл бұрын
@@janmarekogrodnik2437 tak, dosłownie , jego żona mu robiła zadania matematyczne i wzory...Jest o tym film... Wtedy kobiet nie dopuszczano do zamkniętego grona tylko dla mężczyzn profesorów i naukowców to poświęciła się dla Einsteina... A On się odwdzięczył...
@e.beatszczygielska31242 жыл бұрын
Nauka jest potrzebna
@rafi24372 жыл бұрын
@@e.beatszczygielska3124 oczywiście że tak, ale chyba lepiej skupić się nad badaniem niewyleczalnych chorób, niż drążyć temat o podróżach w przyszłość lub przeszłość.
@cyfrobot20927 жыл бұрын
ale pi....lenie, cieżko sie słucha, profesor który nawet nie umie się wysłowić.
@otomichal866 жыл бұрын
A mnie się dobrze go słucha. Ciekaw jestem jak Ty w tym wieku będziesz się wysławiać.
@jolay094 жыл бұрын
@CyfroBot@ Uwierz mi 👌🏻 Nie musisz się tu aż tak poświęcać, żeby tego aż tak ciężko słuchać 😂 🙈
@marcysiaxxx3 жыл бұрын
Pan Vetulani nie zna się na programowaniu komputerów dlatego jest w błędzie. Przecież można tak zaprogramować komputer żeby ten lecząc człowieka z raka robił to tak tak żeby człowiek zawsze przeżył. W ogóle kto kolwiek pisałby oprogramowanie to pierwsze co by zrobił to zadał warunek który zawsze musi być spełniony czyli że pacjent ma przezyć. Można komputer nauczyć tak aby podejmował ryzyko jesli oszacowane szanse przyżycia na wskutek danego leczenia są większe niż szanse przezycia przy nic nie robieniu. Warunek w algorytmie taki że człowiek ma przezyć. Zresztą sporo pacjentów umiera na wskutek złego leczenia czy pomysłki nawet jak leczy człowiek. Leki są szkodliwe dla zdrowia i czasem leczenie prowadzi do śmierci. Np. pacjent leczony lekami immunosupresyjnymi umiera z powodu niezbyt groźnej infekcji bo sie nie ma jak obronić bo ma wyłączony układ odpornościowy. Np. pierwsza ofiara koronawirusa w POlsce o której mówiły media. Sprawa prosta jak drut. Komputerowi można zadać pewne warunki, które zawsze musza być spełnione czyli żeby nie przekraczał pewnych granic. Chociażby film Terminator 2 z Anoldem Swarzennegerem - Terminator tak strzelał do ludzi żeby ich nie zabił bo tak kazał mu John Conor:) W 3ciej części terminator też miał dylemat co zrobić .... Szuczna "inteligencja" jest tworzona na wzór inteligencji człowieka i przez człowieka. Tak bęzie działąć jak ją człowiek zaprogramuje.
@dominikkurek11553 жыл бұрын
Prof. miał na myśli, że niewrażliwy komputer może uśmiercić pacjenta, bo to też jest rozwiązaniem zadanego mu problemu, do tego najszybszym.