Koreański chłopiec O KTÓRYM USŁYSZAŁY MILIONY. "Problematyczne" dzieci z programu TV w Korei.

  Рет қаралды 127,732

Pyra w Korei

Pyra w Korei

6 ай бұрын

Ekskluzywna oferta Surfshark na Black Friday! Wykorzystaj kod promocyjny PYRA i otrzymaj aż do 6 miesięcy za darmo tutaj: surfshark.deals/PYRA
ŹRÓDŁA:
Odcinek 169 programu "My Golden Children" (fragmenty i całość)
• [#금쪽이몰아보기] 서로 다른 육아 방식...
• [#금쪽이] "날 안 좋아하는 것 같아"...
TikTok który omawiam: www.tiktok.com/@sosprem/video...
a__vanita/status/...
namu.wiki/w/%EC%9A%94%EC%A6%9...
www.ichannela.com/program/det...
www.newsis.com/view/?id=NISX2...
gall.dcinside.com/mgallery/bo...
/ have_you_guys_seen_this
averagebeing.com/4-year-old-k...
www.sportskeeda.com/pop-cultu...
www.koreaherald.com/view.php?...
health.chosun.com/site/data/h...
annals.yonsei.ac.kr/news/arti...
vt.tiktok.com/ZSN9FX9TF/
vt.tiktok.com/ZSN9Fag5L/
vt.tiktok.com/ZSN9Fmys2/
vt.tiktok.com/ZSN9FUMBE/
vt.tiktok.com/ZSN9F5HPp/
vt.tiktok.com/ZSN9FmsYN/
vt.tiktok.com/ZSN9FX89f/
vt.tiktok.com/ZSNuENgtc/
Kup książkę "Polka w Korei. Jak się żyje w kraju K-popu, kimchi i Samsunga" już dziś: www.empik.com/polka-w-korei-j...
Chciałabyś/chciałbyś wspierać mój kanał? Super! Możesz to zrobić tu, na KZbin, stając się KARTOFLEM PLUS! 🥰
/ @pyrawkorei
Linki do miejsc, gdzie możecie jeszcze spotkać Pyrę:
Pyra na Facebooku: / pyrawkorei
Grupa FB Kartofle Pyry: / 2020217994872637
Pyra na TikToku: / pyrawkorei
Pyra na Instagramie: / pyrawkorei
Jeśli macie jakiekolwiek pytania, piszcie śmiało w komentarzach lub gdziekolwiek na moich social mediach!
#korea #mygoldenchildren

Пікірлер: 402
@MK-kr3rq
@MK-kr3rq 6 ай бұрын
ten fragment komentarza, że rozpieszczeniem dzieci jest traktowanie ich z szacunkiem i okazywanie im empatii jest dla mnie tak okropny, że nawet nie wiem jak go skomentować
@BialaWilk
@BialaWilk 5 ай бұрын
Boże tak ♥️
@TheMrsParadise
@TheMrsParadise 6 ай бұрын
Nie bez powodu Korea jest aktualnie państwem z najwyższym wskaźnikiem ilości samobójstw na świecie. Ten "tradycyjny" model wychowania prezentowany w ich kulturze, której tak mocno bronią, jest toksyczny i destrukcyjny. Mam wrażenie, że dziecko jest sprowadzane do roli produktu, z którego ostatecznie tworzy się świetnych pracowników i specjalistów, ale za to rzeszę nieszczęśliwych ludzi. W czasach gdy tak mocno rozwija się subdyscyplina psychologii - psychologia rozwojowa i zwiększa się świadomość społeczna dotycząca wychowywania dzieci, ciężko nie odnieść wrażenia, że Koreańczycy po prostu sobie z tego zakpili, a w imię obrony tradycji przed zachodnimi kulturami są w stanie wręcz przyzwalać na stosowanie wobec dzieci zarówno przemocy fizycznej jak i emocjonalnej. Tak, "dyscyplina fizyczna" to wciąż przemoc.
@milly4549
@milly4549 6 ай бұрын
@@DionizosKratos od kiedy tradycyjny model rodziny to kobieta w domu z dzieckiem? moze, jakas klasa wyzsza w latach 50 w usa sobie mogla pozwolic, bo moja babcia pracowala, jej matka to samo i moje wszystkie prapraprabbaki tak samo, kobieta OD ZAWSZE pracowaly jak nie w polu to przy zwierzetach i jeszcze musiala ogarnac dzieci i meza. nie wiem skad takie myslenie, ze 'kobieta siedzi w domu', bo tylko moze 1% spoleczenstwa mogl sobie na to pozwolic typu szlachta czy mieszczanstwo, a reszta chlopstwa zasuwala razem z dziecmi na czele.
@laecja
@laecja 6 ай бұрын
​​@@milly4549 Dokładnie. Kobiety biednym mężczyznom odbierają potencjalną podwyżkę? Śmieszna argumentacja. Z punktu widzenia ekonomii marnotrastwem jest niedopuszczanie kobiet do rynku pracy - za problemy, między innymi strukturalne, należy winić to, że świat cały czas zapomina, że do dziecka trzeba dwojga, nie tylko w ujęciu biologicznym. Osobiście wolałabym równy dostęp do rodziców, niż dalszą relację z jednym z nich (ojcem). Tego nigdy nie nadrobisz, a większość ojców dystansuje właśnie patriarchat i wielbiciele "tradycji", a także kompletnie nieprzygotowany system, przez takowych trzymany w ryzach.
@DionizosKratos
@DionizosKratos 6 ай бұрын
Zawsze bawi jak kobiety mówią, że cokolwiek ogarniają chociaż przez ostatnie 200 tysięcy lat nie były w stanie stworzyć ani jednej jako takiej zorganizowanej społeczności i do dziś nie ma żeńskiego odpowiednika Arystotelesa, Schopenhauera czy Einsteina. Zresztą teraz niewiele się zmieniło, najbardziej znane niewiasty to Kardashianki czy Rihanna, a kobietą roku zostaje facet w sukience, bo on ma cokolwiek do powiedzenia, a nie tylko kręci tyłkiem pod kamerę. Wiem jak ta wasza katorga w gospodarstwie wyglądała - pielenie ogródka do 10:30, wydoić 3 krowy i na plotki do sąsiadki na 5-6 godzin w czasie kiedy chłop musiał kilka hektarów obrobić, rąbać drewno na zimę i dach załatać. #PiekłoKobiet
@binabalbina107
@binabalbina107 6 ай бұрын
​@@DionizosKratosTak jak twoja siedząc i pisząc te bzdety wyssane z palca.
@DionizosKratos
@DionizosKratos 6 ай бұрын
@@binabalbina107 to z czym się konkretnie nie zgadzasz? Czy tak po prostu nie akceptujesz rzeczywistości?
@rmierzwiak
@rmierzwiak 6 ай бұрын
Skoro okazywanie dzieciom empatii to rozpieszczanie ich to ja nie mam pytań :(
@AniaYuny
@AniaYuny 6 ай бұрын
Smutne to bardzo 😢
@juliabakowska4176
@juliabakowska4176 5 ай бұрын
Kolejną smutną dla mnie rzeczą jest to, że ten najgorszy hejt wylał się na matkę, podczas gdy ojciec powinien być odpowiedzialny w tym samym stopniu. Nie czytałam komentarzy na ten temat, więc mogę się mylić, ale mam wrażenie, że ogólnie tak to wygląda: matka jest krytykowana, nawet bardzo słusznie, a wkład ojca jest bagatelizowany, bo przecież od niego się tyle nie oczekuje.
@klina6
@klina6 5 ай бұрын
Dokładnie, obydwoje rodzice zawinili, w dodatku o ojcu chłopiec mówił ze się go boi, ale to wszyscy skupili się na matce, bo zawsze największy nacisk jest na kobietach.
@MrLukasw44
@MrLukasw44 5 ай бұрын
Wiesz, że 25 na 26 ataków nastolatków w szkołach w USA to byli nieletni wychowywani przez SAMOTNE matki. Są nawet badania, które wskazują, że kobiety w tragiczny sposób wychowują dzieci. Są badania matematyki i statystyki nie oszukasz, 80% mężczyzn w więzieniach było wychowywane przez SAMOTNE matki! Dlaczego nikt o tym nie mówi? To jest dopiero ewenement, jako społeczeństwo ktoś powinien pochylić się nad tematem.
@poinsettia12
@poinsettia12 5 ай бұрын
@@klina6 To sie nazywa patriarchalny swiat. Dlatego ja nigdy nie jestem taka pi*da, co krytykuje matke a ojca nie, jak widze, ze oboje zawinili lub to ojciec jest katem rodziny, co sie zdarza duzo czesciej.
@Sloth-tr7bd
@Sloth-tr7bd 5 ай бұрын
właśnie też mnie to zdziwiło. Like okej rozumiem chęć wymierzenia sprawiedliwości na obydwoje rodziców, bo dziecko nigdy nie powinno przechodzić takich rzeczy. Ale że jak już na kogoś jechać bardziej to ludzie hejtują matkę? I to jeszcze zachód? Przecież to o ojcu dziecko powiedziało że się ewidentnie BOI. Co jak co, ale budzenie w strachu dziecka jest według mnie dużo gorsze niż nie lubienie go(albo dawanie wrażenia dziecku że go nie lubisz). Kolejny przykład hipokryzji tych ludzi co mówią że są progresywni
@juliabakowska4176
@juliabakowska4176 5 ай бұрын
@@Sloth-tr7bd no właśnie... strach przed rodzicem...
@kawaiinozomi2926
@kawaiinozomi2926 6 ай бұрын
Bardzo płakałam gdy oglądałam ten fragment na tiktoku… ten biedny mały chłopiec nie zasługuje na to. On jest zbyt mały żeby musiał to wszystko rozumieć i przechodzić. Bardzo mi przykro z tego powodu że prawdopodobnie nie jest to jedyna rodzina która tak właśnie traktuje swoje dzieci (juz nawet nie chodzi tylko o Koree)
@EvaCharkiewicz
@EvaCharkiewicz 6 ай бұрын
Nasuwa mi sie 1 pytanie... PO CO IM DZIECI?! Nie kazdy musi miec dzieci, nie kazdy ma instynkt rodzicielsk.....
@LiliLolka
@LiliLolka 6 ай бұрын
Trzeba się ich zapytać 23:16
@Isa_drug
@Isa_drug 6 ай бұрын
Nawet nie każdy z instynktem rodzicielskim powinien mieć dzieci, bo tak jest prawda nie każdy nadaje się na rodzica. Dziecko to nie zachcianka, czy zabawka którą rzucisz w kąt gdy nie masz na nie czasu, lub gdy ci się znudził.
@DionizosKratos
@DionizosKratos 6 ай бұрын
Degeneracja kobiet w Polsce poza skalą - pytanie "po co dzieci?", a później dzietność na poziomie 1,3 w tym tempie Polacy praktycznie wymrą w perspektywie 200 lat. Na ale w Afganistanie czy Nigerii gdzie kobiety kupuje się jak kozy na targu i nie mają nic do powiedzenia dzietność jest na poziomie 4 i więcej także oni tu przejmą wszystko, a wasze córki będą im robić za żonę numer 7.
@marcelinevonschrute9850
@marcelinevonschrute9850 6 ай бұрын
Społecznie kobiety są zmuszone do posiadania dzieci i wychodzenia za mąż a potem służby domowej. One tego nie chcą ale kulturalnie jest to od nich wymagane i kobiety spotykają sie z wykluczeniem społecznym i nienawiścią
@Kasiolove
@Kasiolove 6 ай бұрын
Spoiler: Nie istnieje coś takiego jak "instynkt rodzicielski"
@Tofeuszek
@Tofeuszek 6 ай бұрын
Zawsze myślałam że nie lubię dzieci, sama nie chcę ich mieć i czuję się po prostu przy nich źle. Ale patrząc na tego chłopczyka popłakałam się, serce mi zmiękło i przyznam że sama miałam myśli typu "zaadoptowałabym go" tak jak na tych tiktokach. Ta sprawa strasznie mnie ruszyła, mimo że jestem osobą która miała zazwyczaj obojętne podejście i chłodną opinię. Dzieci powinny mieć dzieciństwo, miłość i ciepło, a nie siedzieć godzinami samemu, bojąc się o to czy mama wciąż je kocha bądź nie. Bardzo przykra sprawa.
@hdshjs
@hdshjs 2 ай бұрын
Mam dokładnie tak samo jak ty. Nie lubię i nie chcę dzieci a do tego gdy myślę o tym jak okrutny i chory jest ten świat nie miałabym serca sprowadzać na niego dzieci. Zamartwiłabym się o to dziecko na przysłowiowy amen
@alexandravictoria2176
@alexandravictoria2176 5 ай бұрын
Obejrzałam ten odcinek i szczerze mówiąc chyba nigdy tak nie płakałam po filmiku na yt. Dziecko chodziło po sali zabaw i mówiło mamie, że się boi zostać samemu bo ona cały czas odchodziła. Kazała mu się bawić i nagle uciekała tak kilka razy, aż dziecko myślało że się zgubiło i płakało na środku sali. Chodziło o to że chciała uspać jego siostrę w cichszym miejscu, ALE MU O TYM NIE POWIEDZIAŁA i po prostu odchodziła. co z tą babą jest do cholery?!
@fave525
@fave525 6 ай бұрын
widziałam urywki tego programu na tiktoku. po co w ogóle mieć dzieci? nie jestem matką, nie mam instynktu macierzyńskiego, nie chcę mieć dzieci, ale oglądając ten program łzy ciekły mi niemalże po plecach. chłopiec jest przeuroczy, bardzo elokwentny, chciałabym go przytulić, zabrać na jakieś lody, plac zabaw i pobawić się z nim, żeby chociaż przez moment mógł być normalnym dzieckiem.
@magdad.72
@magdad.72 5 ай бұрын
Niestety, wciąż jest silna presja społeczna na posiadanie dzieci. Kobieta bez męża i dziecka jest uznawana za przegraną, dysfunkcyjną. Nie mam dzieci, więc często się z takim konserwatywnym, nieempatycznym podejściem spotykam.
@poinsettia12
@poinsettia12 5 ай бұрын
@@magdad.72Ale chyba nie w Polsce? W Europie nikt juz na to nie patrzy, czy masz dzieci czy nie.
@pannalaura4378
@pannalaura4378 5 ай бұрын
@@poinsettia12 przez lata staraliśmy się z mężem o dziecko. Zdecydowanie czułam się traktowana jak kobieta drugiej kategorii. Tym bardziej, że pracuję jako nauczycielka. Inni nauczyciele czy rodzice uczniów nie raz dawali do zrozumienia, że jak nie mam dzieci to się nie znam
@magdad.72
@magdad.72 5 ай бұрын
@@poinsettia12 w Polsce, jednak mentalność społeczeństwa jest jeszcze dość zaborowa
@Ang6kn
@Ang6kn 5 ай бұрын
​@@poinsettia12 Oj bardzo na to patrzą, i w Polsce i w ogóle w Europie
@renatawyszynska1246
@renatawyszynska1246 6 ай бұрын
Nie trzeba Korei, u nas jest wiele podobnych rodzin.
@Ang6kn
@Ang6kn 5 ай бұрын
Nie mają czasu, siły i chęci nawet na wychowywanie jednego dziecka, a myślą o trzecim 🤦🏽‍♀️ Dla mnie to patologia
@koteria_
@koteria_ 6 ай бұрын
Ja uważam, że to nie tylko rodzice są winni, ale również system Korei... Przepracowani rodzice, babcie, które pilnują dzieci.- Te babcie wychowywały i nadały pewien całokształt własnym dzieciom, te owe juz DOROSŁE dzieci powtarzają zachowania rodziców... Nie każdy, ale jednak w większosci tak jest.
@Swirl_Girl
@Swirl_Girl 6 ай бұрын
Taak to problem systemowy jakbw Chinach normalnie
@EPMala
@EPMala 6 ай бұрын
Mieszkam w Polsce i widzę, że sporo dziadków zostaje z dziećmi do momentu pójścia przez dzieciaki do żłobka/przedszkola, lub w czasie choroby... Jak byłam dzieckiem też dziadkowie zostawali z kolegami i koleżankami i jeszcze czasem mieli cudze "wnuki", bo rodzice dziecka byli napływowi i dziadkowie byli daleko - fakt, że nie cały dzień, ale jednak. Myślę, że to jest normą na całym świecie.
@marysias.
@marysias. 6 ай бұрын
Tak mi trochę brakuje słów ;( Mnie to nawet nie podniosło ciśnienia, mnie to zasmuciło. Dziecko zachowuje się tak, jak każde, którego na pewno nie przygotowano na nadejście rodzeństwa młodszego a tu rodzina zdziwiona jakby robił coś nie tak ;( Szkoda, jak mówisz, że nie zalecają żadnej sensownej pomocy a jedynie takie pomalowanie trawy na zielono. Ech, a taki miły chłopczyk. Chociaż aż ciarki mnie przeszły, jak widzę, że zachowuje się tak dorośle jak na takiego maluszka...
@alicjamynarska8117
@alicjamynarska8117 6 ай бұрын
😢😢😢 biedny słodki mały chłopiec. Taki podobny do mojego synka, taki tylko przytulić do serca i nie puścić. Smutne, że całe pokolenia nie potrafią dać dzieciom ciepła. A przecież nic im nie jest bardziej potrzebne, żadne zabawki, żadne gadżety, tylko obecność i miłość.
@Lusi1405
@Lusi1405 6 ай бұрын
Przykre to bardzo. Nie jest łatwo wychowywać 2 dzieci ale wtedy trzeba dobrze zaplanować czas, podzielić obowiązki aby dzieci czuły się kochane i szczęśliwe.
@hmm-technikOrganizacjiReklamy
@hmm-technikOrganizacjiReklamy 6 ай бұрын
2? Mój dziadek miał 7 własnych dzieci i 9 swojej żony razem 16
@marcelinevonschrute9850
@marcelinevonschrute9850 6 ай бұрын
Tylko ze przerażajace jest to ze to wszystko jest na głowie matki, społeczeństwo uważa ze to kobieta powinna zrezygnować z pracy i wszystkiego żeby wychować dzieci a stary może robić co chce i nawet żadnych obowiązków w domu nie wykonywać ani się nie zajmować tymi dziećmi
@annagora8696
@annagora8696 6 ай бұрын
@@Kavvey trochę ostateczny ten osąd. dzieciom trzeba poświęcać czas, ale żyć tez trzeba dalej, bo ktoś musi zarobić na utrzymanie dzieci i przy okazji nie zwariować.
@annagora8696
@annagora8696 6 ай бұрын
@@Kavvey też tak kiedyś myślałam. Ale będąc matką mam już trochę inne zdanie. Sytuacja przedstawiona w programie nie jest idealna, pewnie też jest trochę podkolorowana na potrzeby tv (a mamy tu dosyć typową sytuację rodzinną, bez przemocy, alkoholu czy innych patologi wymagających działań ostatecznych). Ale życie nie jest idealne, i rodzice też nie są nigdy idealny, bo są tylko ludźmi. Więc takie ostateczne sądy są mało warte. Na pewno rodzina z programu się pogubiła, ale mogą to skorygować sami lub przy drobnej pomocy z zewnątrz. Nie potrzeba tu dodatkowego hejtu.
@natas3301
@natas3301 5 ай бұрын
Mnie zastanawia czemu matka chce następne dziecko, skoro nie może poradzić sobie z synem
@mariakuzniar5921
@mariakuzniar5921 6 ай бұрын
Pani Agnieszko ten odcinek to właściwie mógł by być jako materiał do ciemnej strony Korei smutne
@aleksandraweronika2580
@aleksandraweronika2580 6 ай бұрын
Przed studiami dorabiałam sobie jako opiekunka do dzieci i niestety takie relacje rodzinne to temat powszechny nawet u nas, sfrustrowana matka i ojciec, bo nie dość, że praca to jeszcze dzieci w domu, które wymagają uwagi, jeszcze babcia, która zawsze najlepiej wszystko wie gdzieś w tle. Z reguły nikt nie zakłada, że gdy założy rodzinę to tak się potoczy, ale rzeczywistość niestety daje w kość i rodzina to nie jest miły obrazek niczym z TV, a coś co trzeba pielęgnować, dawać dużo energii i rezygnować czasami z siebie. Mam nadzieje, że tej rodzinie uda się stworzyć jeszcze ciepły dom i nie zdecydują się na trzecie dziecko, bo to brzmi abstrakcyjnie gdy nie mają czasu na dwójkę i pewnie jeszcze mniej dla siebie. Dlaczego tyle hejtu dostali rozumiem, ale nie popieram, bo to jest tragedia, która składa się z każdej osoby w tej rodzinie. Mam nadzieje, że kiedyś terapie w Korei będą bardziej popularne, bo tu na pewno by się przydała. :(
@DionizosKratos
@DionizosKratos 6 ай бұрын
Terapia nie pomoże, bo problemem są złe matki jak ta tego chłopca, która zamiast się nim zajmować to karierę uskutecznia - bo szmal ze sprzedaży kawy ważniejszy niż własne dzieci. Co jej powie psycholożka? "Jest pani silną niezależną kobietą, tak trzymać!" - w świecie klanów, przyczyna problemu ma być jego rozwiązaniem dlatego te wszystkie cudowne rozwiązania nic nie zmieniają.
@aleksandraweronika2580
@aleksandraweronika2580 6 ай бұрын
@@DionizosKratos to mogla napisać tylko osoba, która nic nie wie o terapii i jej znaczeniu w życiu... więcej pokory życzę i otwartości
@AniaYuny
@AniaYuny 6 ай бұрын
​@@aleksandraweronika2580to prawda i nie mająca dzieci. Posiadanie to jedno, ale każdy też chce mieć coś z życia a nie być matką, co dziecko nad własne potrzeby. Fakt, ta pani nie umie równowagi w tym złapać i tu jest problem, ale właśnie w tym problem, że zawsze jest że to kobieta ma się poświęcić skoro ma dzieci i skupić się na nich. A puznjej atak, bo trzeba było pracować, gdy jest rozwód a ona nie ma nic, bo poświęciła się dzieciom.
@DionizosKratos
@DionizosKratos 6 ай бұрын
@@aleksandraweronika2580 "terapia" czyli słuchanie tego co rozumie każdy z IQ większym niż rozmiar buta za pieniądze - to może działać tylko dla totalnych nieogarów którym ktoś musi powiedzieć, że np. jak w przypadku tej koreańskiej matki, że dziecko wymaga uwagi i uczucia... Poproszę 200 PLN i widzimy się za tydzień buahahahaha No ale na kobiety to działa, bo nie ogarniają nawet podstawowych podstaw.
@DionizosKratos
@DionizosKratos 5 ай бұрын
@@karolina3680 to się zgadza, ale kobiety wolą łobuzów, a oni nie będą zajmować się dzieckiem.
@dinara777m
@dinara777m 6 ай бұрын
Ja oczywiście ich absolutnie nie tłumacze, ale jest pewne ze właśnie ich zachowanie wynika z ich własnego dzieciństwa. Niestety to tak działa dopóki ktoś nie przerwie takich schematów.
@marcinsznn
@marcinsznn 6 ай бұрын
Opinia z "rozpieszczaniem dzieci" okazując im empatię pokazuje jak shierarchizowane jest koreańskie społeczeństwo i jednocześnie że bardzo jest kładziony nacisk na bycie w schemacie "tak jak inni'' i nie ma opcji, żeby z tego schematu wyjść, Bo przecież wtedy straci szacunek do hierarchii i schematu więc będzie "inny" niż wszyscy.
@paulab6942
@paulab6942 6 ай бұрын
Jak zobaczyłam kawałek fragmentu kilka tygodni temu jak ten chłopczyk się wypowiada to się autentycznie popłakałam w tramwaju
@malinowamambabwo3072
@malinowamambabwo3072 6 ай бұрын
Oglądam Pyrę, ale obawiam się obejrzeć ten odcinek. Mam dwulatka w domu i jestem w zaawansowanej ciąży. Jestem bardzo wrażliwa na niewłaściwe traktowanie dzieci, na pewno się popłaczę także chyba sobie daruje.
@paulab6942
@paulab6942 5 ай бұрын
@@malinowamambabwo3072 nie oglądaj kochana, szkoda nerwów na takie coś. odpoczywaj!!!!! ❤️
@TakaTa999
@TakaTa999 6 ай бұрын
Do dziś mam przed oczami sytuacje, kiedy mama (byłam wówczas w podstawówce, 3-4 klasa) nazywała mnie debilką czy lafiryndą (wątpię by znała znaczenie drugiego xd), idąc za rękę z moją młodszą siostrą kilkuletnią przede mną i zostawiając mnie w tyle. Bicie, wyzywanie, obrażanie, poniżanie. Z przytulania zrobiła prezent, który dostawałam raz do roku w urodziny, a jedyne o czym ze mną rozmawiała, kiedy na mnie nie narzekała, to żebym znalazła sobie pracę. Oczy jej się świeciły, kiedy coś ładnie narysowałam lub zagrałam tylko dlatego, że widziała w tym okazję do pochwalenia się mną koleżankom. Denerwuje mnie, kiedy słyszę ludzi (zwykle na yt) mówiących nagle teksty w stylu, że każda matka zasługuje na miłość, że każda jest absolutnie najlepszą osobą na świecie i kocha swoje dziecko, każda mama jest super itd. Gloryfikowanie kobiety tylko dlatego, że urodziła, nie patrząc potem na to jak wychowywała dziecko to porządek dzienny, który doprowadza mnie do wewnętrznej furii po latach :// Nie wyobrażam sobie jak zabłąkaną w życiu i emocjach osobom bym była, gdyby nie babcia, która przez pierwsze i najważniejsze lata życia była dla mnie tą jedyną prawdziwą matką, dbając o mnie ze swoim synem, a moim wujkiem i ojcem chrzestnym. Nawet kilka dni temu, a mam już 21 lat myśląc o tym miałam łzy w oczach, wyznając chłopakowi, że dalej nie rozumiem, czemu mnie tak nie znosiła. Na szczęście, przynajmniej dla mojej siostry była czuła i kochająca. Kiedyś przez tę zazdrość nie lubiłam siostry, ale w wieku gimnazjalnym zaczęłam się z nią już lepiej dogadywać. Aktualnie obie mamy żal do matki o jej infantylne zachowania, odzywki, pijaństwo i siedzenie po pracy non stop w telefonie.
@fransorka8074
@fransorka8074 6 ай бұрын
Zgadzam się z Tobą prawie w 100%. Zauważyłem jednak, że czasem by zrozumieć zachowania innego człowieka trzeba poznać tajemnice historii jego życia. Zawsze są one zamknięte za grubymi "ścianami" psychologicznych blokad i samoznieczulania się (najczęściej są to nałogi ale nie tylko, może być np. pracoholizm itp.). Gdy zabraknie "znieczulaczy" lub się chwilowo wyczerpią to wówczas taka osoba odreagowuje na wszystkim i wszystkich wokół, a chyba nie ma bardziej bezbronnej i "dostępnej pod ręką" ofiary niż własne dziecko. Być może Twoja matka doświadczyła zła w swoim życiu, które ją "złamało" a o którym nigdy Wam nie opowiedziała... i być może nigdy już nie opowie... Powiela na innych kalkę tego czego sama doznała w swoim życiu tylko trochę w innych "kolorach"... Zwykle można się z tego wyrwać tylko poprzez psychoterapię. Trzymajcie się i wszystkiego dobrego
@DionizosKratos
@DionizosKratos 6 ай бұрын
@@fransorka8074 już tam nie zdejmuj odpowiedzialności i nie wymyślaj jakiś wymówek, że nałogi to czy tamto - po prostu była złą matką jakich pełno dookoła i tyle w temacie.
@Cationna
@Cationna 6 ай бұрын
Bardzo mi przykro, że to Cię spotkało. Serdecznie Ci życzę, żebyście obie z siostrą znalazły wszelkie środki potrzebne do wyrwania się z tego domu, praktycznie i mentalnie, i uleczenia tych krzywd i schematów, które Wam dał. Super, że jesteście teraz z siostrą sprzymierzeńcami, to wcale nie jest oczywiste, a mega cenne. Dzięki za podzielenie się historią!
@TakaTa999
@TakaTa999 6 ай бұрын
@@fransorka8074 Niestety masz rację. U mojej mamy też było faworyzowanie jednego dziecka i znam jej historię dorastania, ale oczywiście choć wyjaśnia, to nie usprawiedliwia to faktu, że robiła potem dokładnie to samo z nami :/
@fransorka8074
@fransorka8074 6 ай бұрын
@@TakaTa999 zupelnie nie usprawiedliwia chociaz troche wyjasnia. Jej sie nie udało wyrwać z tych "kajdanów" ale mam nadzieję, że Wam się uda przy tej świadomości i uważności którą macie i staracie się powiększać... Możemy tylko się nieustannie starać, z naciskiem na nieustannie.
@apawula2545
@apawula2545 6 ай бұрын
To brzmi prawie jak temat na ciemną stronę Korei...
@nataliastanio6635
@nataliastanio6635 6 ай бұрын
Bardzo smutne. Mam dwoje dzieci i każdego dnia obserwuje jak wychowanie w bliskości pomaga im wzrastać i jak piękną relacje budują między sobą. Wychowanie z karami i nagrodami, czy przemocą nigdy nie jest dobre i jeżeli ktoś decyduje się na taki model wychowania to warto założyć konto i zbierać na dobrego psychoterapeutę dla dziecka.
@littlemy5968
@littlemy5968 6 ай бұрын
gdy widziałam tłumaczenie na Twitterze- płakałam, chciałam tak bardzo przytulić tego chłopca.
@Isa_drug
@Isa_drug 6 ай бұрын
Nie dziwię się, mały tak rozpaczliwie potrzebuje miłości i atencji od najważniejszych ludzi w jego życiu, rodziców. 😭💔
@DionizosKratos
@DionizosKratos 6 ай бұрын
@@Isa_drug mamusia woli pieniążki ze sprzedaży kawki, a tatuś jakby się zajmował synkiem zamiast zarabiać więcej od niej to by mu zrobiła rozwód tzn. zabrała dziecko i przez sąd wymusiła haracz który oczywiście poświęciłby na podrzędną kawiarnię jak to współczesna "kobieta sukcesu".
@yantie_q
@yantie_q 6 ай бұрын
@@DionizosKratos Typie, ty masz jakąś awersję do kobiet czy o co ci chodzi? To już 3 czy 4 komentarz pod tym filmem, w którym obrażasz kobiety.
@DionizosKratos
@DionizosKratos 6 ай бұрын
@@yantie_q nie obrażam nikogo tylko piszę jak jest, a że prawda was obraża to już wasz problem nie mój. Matka decyduje o wychowaniu dziecka i w każdej chwili może wykreślić ojca z rodzinnego obrazka biorąc rozwód, także macie swoją ukochaną władzę, a teraz musicie ponosić konsekwencje jak podejmujecie złe decyzje - czego tu nie rozumiesz?
@yantie_q
@yantie_q 5 ай бұрын
@@DionizosKratosCo do pierwszego akapitu, to nie, to, o czym piszesz nie jest prawdą. A jeżeli chodzi o dalszą część twojego komentarza, to do dziecka prawa mają OBOJE rodziców.
@wooowoo6291
@wooowoo6291 5 ай бұрын
Myliłem się gwałtowny rozwój technologiczny Korei nie opóźnił rozwoju społecznego o 20 lat. Opóźnił o 30. Do tych wszystkich „nie mogących zrozumieć jak można”. Widać nie pamiętacie późnej komuny i jakie były „stosunki rodzinne”. Myślicie,że skąd się wzięło pojęcie „klucza na szyi”? Albo „matkę powinno się kochać a ojca bać”? A myśmy nigdy nie mieli tak zaharowanych rodziców. Do dziś nawet niektórzy „politycy” wychwalają kary cielesne i potrzebę „dyscypliny”. Zapomnieliście dyskusję w mediach o „zasadności zakazu kar cielesnych”? Jeszcze w mojej podstawówce, gdy nauczyciel „nie wytrzymał” i uderzał np. w twarz, to myśmy musieli iść do „dyrektora”. I co, nikt z Was linijką po „łapach” nigdy nie dostał? Nie zrozumcie mnie źle, absolutnie odrzucają mnie takie relacje. Tyle, że nie bądźmy hipokrytami. Nie tylko rodzice są temu winni, a właśnie rozwój społeczny wszystkich. My jesteśmy (dzięki opatrzności) po prostu dalej.
@olgalewandowska7754
@olgalewandowska7754 6 ай бұрын
Formuła tego programu przypomina "Supernianię". Na myśl przychodzą mi jeszcze "Surowi rodzice" i coś by się jeszcze znalazło. Nie ważne, jaki to program, one wszystkie są tak samo szkodliwe i antybliskościowe.
@malgorzatazofia2458
@malgorzatazofia2458 3 ай бұрын
Jakim prawem w takich programach można pokazywać dzieci? Jako dorośli powinni wystąpić o odszkodowanie,. Jeśli już mają być powinni w nich występować aktorzy/
@kate5334
@kate5334 6 ай бұрын
Gdy zobaczyłam ten tik tok dosłownie serce mi pękło. Ten 4 latek zachowywał się jak mini dorosły. Wyglądał jakby był w ogromnym bólu , jakby stracił wiarę w wszystko, szczególnie w rodziców. To okropne, że on jedyne co chciał to, to żeby rodzice sie z nim bawili a ojciec zwrócił się do niego z szecunkiem. Oni na niego nie zasługują. Ja mam szczerą nadzieję, że ktos się tym zajmie jakoś. Żadne dzieciątko nie zasługuje na takie cierpienie
@Cationna
@Cationna 6 ай бұрын
"W większości przypadków wychodzi, że problemem są rodzice i ich zachowania" to wychodzi w 100% przypadków jakichkolwiek problemów. Dzieci się nie "psują" same z siebie. Problemy wychowawcze są problemami wychowujących. Tak, niektóre zachowania dzieci mogą przekraczać wszelkie granice i być w taki czy inny sposób niedopuszczalne - ale to rodzice ustanawiają te granice i uczą bardziej konstruktywnych zachowań. W przypadku nastolatków sprawa zaczyna się robić trochę bardziej skomplikowana, ale wciąż to reakcja rodziców jest decydująca. A gdy chodzi o małe dzieci, nie ma tutaj nawet pola do dyskusji. Nieistotne, jak "trudne" jest dziecko - może rodzic nie umie sobie poradzić i potrzebuje z tym pomocy, ale to jest calkowicie po stronie rodzica żeby się ogarnąć i zrobić wszystko, żeby pomóc swojemu dziecku. "Złe" zachowanie to albo sygnał, że dziecko sobie z czymś nie radzi, albo próba zwrócenia na siebie uwagi (co świadczy o zaniedbaniu, a nie egoizmie), albo coś co zostało wyuczone, albo wprost naśladowanie zachowania rodziców - albo, w najsmutniejszych przypadkach, zwykłe, ludzkie zachowanie, które przeszkadza rodzicom, bo nie widzą swoich dzieci jako pełnoprawnych ludzi, tylko jak rekwizyty, zabawki, zwierzątka domowe, kłopot.
@chestterfield
@chestterfield 5 ай бұрын
Ten konkretny odcinek ma się nijak do kultury i systemu Korei- co w przypadku innych odcinków jeszcze ewentualnie jestem w stanie zrozumieć (mimo, że nie popieram, ale no to jest dyskusja na inny czas). Na całym świecie są małżeństwa, które dzieci traktują jak uzupełnienie braków w miłości- do czasu zmajstrowania następnego dzieciaczka. Które cisną swoim dzieciom, a za zamkniętymi drzwiami rozpływają się nad nimi dając zupełnie przeciwne przekazy. Są też i babcie, które są wręcz wrabiane w sprawianie opieki nad wnukami tak jakby to był ich święty obowiązek (uwaga- nie jest i mają pełne prawo odmówić, bo są tylko od wspierania) bez kszty wdzięczności od swoich własnych dzieci. Ja sama znam nawet takie przypadki tu w Polsce. Mnie sam system wychowywania dzieci i edukacji w Korei jak i w całej Azji doprowadza delikatnie do szewskiej pasji, bo robi z ludzi roboty, które od rana do nocy od praktycznie dnia zero nastawione są na osiąganie jak największych sukcesów i w rezultacie wegetują, a nie przeżywają życie.
@kikolandzik
@kikolandzik 6 ай бұрын
z deszczu pod rynnę te tik toki. masakra, te social media są coraz toksyczne. zamiast porozmawiać to przemoc siłowa ):
@andrejewna_6990
@andrejewna_6990 4 ай бұрын
Znak czasów.
@kasiaseek
@kasiaseek 6 ай бұрын
„Ooo jaka wspaniała dziewczynka, taka dojrzała jak na 4 lata, zachowuje się jakby miała kilka lat więcej! Wspaniale!” 20 lat pózniej: „Wmawiasz sobie tego borderline”
@Swirl_Girl
@Swirl_Girl 6 ай бұрын
Wspanialy komenatrz❤
@magdad.72
@magdad.72 5 ай бұрын
Z jednej strony mamy przekonania "matka wie, co najlepsze dla jej dziecka" a z drugiej statystyki z gabinetów psychologicznych, z których jasno wynika, że większości zaburzeń nabywamy w dzieciństwie (nawet tym bez patologii i zaniedbań).
@kasiaseek
@kasiaseek 5 ай бұрын
@@magdad.72 ale tez wiemy, ze dzieci są głownie wychowywane przez matki, więc nie da sie ocenić średnio która płeć jako rodzic wyrządza więcej krzywdy dzieciom, skoro ogólnie udział ojców jest nieporównywalny w stosunku do udziału matek… + chciałabym zaznaczyć, że mnie posiadanie tragicznej matki nie dotyczy
@magdad.72
@magdad.72 5 ай бұрын
@@kasiaseek ogólnie mówiąc - to skomplikowane
@olakamzelska
@olakamzelska 6 ай бұрын
Widziałam to właśnie na internecie i było mi cholernie przykro. Jeśli dzieci są zdenerwowane i agresywne, może należy poszukać problemu w sobie? Niektóre rozwiązania są dziwne, ale fakt, że rozmowa jest ważna potwierdza wiele badań. Szkoda, że w Korei jest to "rewolucyjne" rozwiązanie. A ten chłopczyk powinien być dzieckiem, a jego słowa i zachowanie sugerowały bardzo dużą dojrzałość. A tak nie powinno być. Aż sama się wzruszyłam na to, co mówił i jak się zachowywał. Mam nadzieję, że mimo wszystko rodzice choć trochę zrozumieli swoje błędy. Ale reakcje na tiktoku i komentarze zdecydowanie przerysowane i nie na miejscu. I nie pokazują odpowiednio rozwiązania problemu. Uważam, że każdy rodzic może popełniać błędy, najważniejsze, aby się na nich uczyć. Wychowanie jednego dziecka jest trudne, w szczególności dwójki małych dzieci. Oni może nie są najlepszymi rodzicami, ale może ten program coś zmieni w ich życiu?
@wiktoriarutyna3907
@wiktoriarutyna3907 6 ай бұрын
Jako nastolatka zostałam nianą i to było okropne dużego chłopca, 4 latka, kazali mi wozić w wózku i jeśli będzie niegrzeczny to lać go drewnianą łyżką po plecach. Rodzice nie mieli do niego szacuncku bo według nich był nie wychowany sam z siebie, to była jego decyzja być niegrzecznym. Nigdy tak szybko nie zakończyłam pracy.
@malinowamambabwo3072
@malinowamambabwo3072 6 ай бұрын
To było w Polsce ? Tacy ludzie zasługują na to żeby opieka społeczna się nimi zintersowała
@minami.a
@minami.a 6 ай бұрын
zglosilas to gdzieś?
@magdad.72
@magdad.72 5 ай бұрын
Masakra :( wiesz, jak się potoczyły dalsze losy tego człowieka?
@dorotahannenberg5141
@dorotahannenberg5141 6 ай бұрын
Zabawa w naukę cyferek i literek? Zabawa to zabawa
@katarzynanowak6088
@katarzynanowak6088 6 ай бұрын
Czytam tu komentarze niektórych polskich matek broniących przepracowaną koreańską mamę i włos mi się jeży na głowie! Być tylko dla dziecka, skupić na nim całą swoją uwagę, wczuć się w jego potrzeby, jego świat , choć przez parę chwil w ciągu dnia wolnych od pracy to niezbędne minimum (!!!), żeby jego układ nerwowy, mózg rozwijały się prawidłowo, żeby czuło się bezpiecznie w całym późniejszym życiu!! Tu nie chodzi tylko o brak czasu dla dziecka, tylko o osobowość matki ( słuchając jej toksycznych odzywek do syna myślę, że prawdopodobnie ma ona osobowość narcystyczną co jest już klasyfikowane jako zaburzenie osobowości, a tym powinni się zająć specjaliści od tego zaburzenia). W Polsce powinno się kręcić takie programy, żeby pokazać ile u nas jest toksycznych rodziców i niekochanych dzieci i żeby pokazać jak na to reaguje społeczeństwo, twórcy programu i specjaliści od zdrowia psychicznego. Bardzo możliwe, że gdyby ta koreańska matka nie pracowała 24 godziny na dobę, też by nie " widziała" swojego syna. W naszym katolickim kraju problem narcystycznych rodziców jest zamiatany pod dywan. Oburzamy się na to, co jest w Korei, a nie widzimy, co się dzieje w polskich "świętych" rodzinach. Jestem kobietą w średnim wieku i do końca życia będę cierpieć z powodu chronicznych chorób i zespołu stresu pourazowego, bo moje polskie otoczenie uznało, że wszystko Ok, skoro w domu nie pili, ja świetnie się uczyłam, a potem byłam wzorową pracownicą itd. Więc od dziecka nie walczyłam o siebie i nienawidziłam siebie za to, że czuję się tak okropnie w "świętej " rodzinie , w życiu, którego niektórzy mi zazdrościli. Tak , wnerwiające te programy, a może właśnie to głupota i kompletny brak empatii organizatorów i rodziców są na coś, żeby potrząsnąć tą ciemnotą i obojętnością niektórych ludzi na tego typu problemy?!
@tolatola2772
@tolatola2772 6 ай бұрын
W Polsce byla Super niania. I też z tego programu można było zobaczyć że problemem byli rodzice a dziecko stawało się tłem. A czasami dzieci przerastały emocjonalnie i inteligencją rodziców.
@polishnorwegianandspanish9145
@polishnorwegianandspanish9145 6 ай бұрын
Oglądałam ten przetłumaczony fragment. Jako ktoś kto ma 12 lat doświadczenia w pracy z dziećmi może nie powinno mnie to szokować bo komentarze dzieci z terapii systemowej (rodzinnej) lub indywidualnej w Polsce które czytałam były znacznie gorsze ale nadal tego typu wypowiedzi dzieci mnie szokują. Cieszę się że nie ma w naszym, polskim społeczeństwie przyzwolenia na taki stosunek rodziców do dzieci. Dzieci nie są naszą własnością i wychowujemy je dla świata. Absolutnie nie można wobec nich stosować kar fizycznych oraz przemocy słownej. Powinniśmy je kochać i uczyć jak być dobrymi ludźmi. Tzw „złe” zachowanie dziecka jest czasami normą rozwojową, a jeżeli nam takie zachowanie przeszkadza to zawsze można je skorygować. 1. Babcia nie jest rodzicem i nie powinna być główną osobą zajmującą się dziećmi. To obowiązek rodziców. Babcia może pomóc ale nie ingerować w stopniu w którym dzieje się w stosunku do chłopca, 2. Należy pokazywać dziecku że się je kocha. Ono o tym nie wie. Nie można być wobec dziecka bardzo krytycznym i należy je wspierać, 3. Ci rodzice są niewydolni wychowawczo, nie rozumieją jakie błędy popełniają i nie powinni mieć drugiego dziecka. Matka nie jest jedyną osobą odpowiedzialną za chłopca. W tej dynamice rodzinnej mamy również ojca, babcię oraz rodzeństwo chłopca.
@j.asiaa77h77
@j.asiaa77h77 5 ай бұрын
" Cieszę się że nie ma w naszym, polskim społeczeństwie przyzwolenia na taki stosunek rodziców do dzieci." - przyzwolenia może i nie ma, ale i tak to się dzieje. Nie ważne, czy Polska czy Korea - takie sytuacje zdarzają się zbyt często.
@carolinabalaga6222
@carolinabalaga6222 6 ай бұрын
Płakałam jak oglądałam te tiktoki i tego małego, jak uniósł swoją małą rączkę prosząc o "przerwę". Wiadomo, że nie rozumiemy koreańskiej kultury i ich sposób na wychowanie itp ale takie sytuacje i komentarze, jak np ten z początku filmu, dają mi obraz kompletnie bez dousznych i bez serca koreanczykow. Ja wiem, że tak nie jest w 100% ale nieco trudno mi zrozumieć ich sposób myślenia....
@DionizosKratos
@DionizosKratos 6 ай бұрын
W Korei rządzą mega korporacje robiące wszystko - od papieru toaletowego po samoloty, a ludzie są tresowani do tego, żeby produkować przyszłe "bioroboty" do zasuwania na multimiliarderów. Oczywiście kobiety w Korei podpisują się pod tym dwoma rękami, bo taka już wasza natura, że zawsze popieracie gościa z najwyższą pozycją społeczną vel szefa z korpo dla którego jesteście tylko trybikami w jego wielkiej machinie do robienia pieniędzy.
@knedliczki9975
@knedliczki9975 6 ай бұрын
A, no tak
@agnieszka9592
@agnieszka9592 3 ай бұрын
Pewne mechanizmy są jednak międzynarodowe... "Nie radzę sobie z dwójką dzieci, wiec zrobię sobie trzecie" xDD
@nataliakaminska2180
@nataliakaminska2180 4 ай бұрын
Oglądałam caly odcinek i czułam jak mnie krew zalewa. Ten film udowadnia, że nie każdy dorosły człowiek zasługuje na bycie rodzicem. Jak mozna tak krytykować własne dziecko. Najgorsze w tym wszystkim jest fakt, że większość społeczeństwa nie widzi z tym problemu, skoro media międzynarodowe dopiero zareagowały. Przeraża mnie to. Pyra świetny materiał bardzo dziekuje za ten filmik i wkład jaki wniosłaś🎉❤
@milaczkumilaczku
@milaczkumilaczku 6 ай бұрын
Niektórzy nie powinni mieć dzieci.Dziękuję , pozdrawiam .
@omomom666
@omomom666 5 ай бұрын
Nie da się nie rozpłakać oglądając tego aniołka... Mam nadzieje, że będzie miał szczęśliwe życie. Dzieci zasługują na wszystko co najlepsze
@hdshjs
@hdshjs 2 ай бұрын
Cały czas myślałam 'po co robili sobie drugie dziecko jeśli dla jednego nie mają w ogóle czasu' kiedy totalnie powaliłaś mnie tekstem, że matka chciałaby trzecie dziecko.
@Bylobyinaczej
@Bylobyinaczej 6 ай бұрын
Zazwyczaj, gdy dziecko źle się zachowuje to nie jest wina tego dziecka ani działanie z premedytacją, tylko próba zasygnalizowania, że coś złego dzieje się w jego rodzinie. Jeżeli już kogoś próbować "naprawiać" to rodziców w pierwszej kolejności. Wiem co mówię, bo sama jestem matką.
@ilonaszep3275
@ilonaszep3275 6 ай бұрын
😂 tak napewno masz racje, dzieci nigdy nie sa wredne i zazdrosne tak jak ludzie
@Bylobyinaczej
@Bylobyinaczej 6 ай бұрын
@@ilonaszep3275 starsze owszem, ale kilkuletnie maluchy? Nie wiem
@BurnSalat
@BurnSalat 6 ай бұрын
​@@ilonaszep3275ale to rodziców rola jest by pomóc dziecku zrozumieć swoje emocje i jak działa świat i jak w nim działać
@ilonaszep3275
@ilonaszep3275 6 ай бұрын
​@@Bylobyinaczejtak mlodsze tez, popserwuj troche jak masz dzieci
@olakeska7908
@olakeska7908 5 ай бұрын
​@@ilonaszep3275każda osoba z wiedzą z psychologii rozwojowej powie ci, że w przypadku dzieci ZAWSZE pracuje się z rodziną. Problem znajduje się niemal zawsze w rodzicach i ich podejściu, a nie w samych dzieciach. Zazdrość natomiast jest czymś normalnym, dzieci mają prawo ją przeżywać, a rolą dorosłych jest pomóc im sobie z tym poradzić
@tysia7878
@tysia7878 6 ай бұрын
Nie słyszałam o tej sprawie wcześniej, ale widziałam już dawno temu urywek Hello Counselor na yt (z dnia 2018.03.05 - jest dostępny na yt z tytułem Does everyone live like this? Help Me!!!) i pamiętam jak zszokowana byłam, jak traktuje się dzieci w Korei - dziewczynka ewidentnie miała dość - jej "plan dnia" to jakiś żart - brak kontaktów z rówieśnikami, brak czasu na normalne posiłki, zawalona była zajęciami dodatkowymi - rodzice w ogóle odklejeni, przecież to jest norma, że ich córka ma zdobywać osiągnięcia i być prymuską, więc nie będą jej chwalić, tylko jeszcze więcej wymagać; a na koniec oczywiście to w sumie wychodzi, że to nie jest taki wielki problem dla panelistów i widowni. Bardzo to przykre.
@eunikacwioro2894
@eunikacwioro2894 6 ай бұрын
Pytanie na ile rodzice poszli do tego programu żeby faktycznie szukać rozwiązania, a na ile poszli szukać rozgłosu dla własnego biznesu lub sławy?! Moim zdaniem wiele osób błędnie podchodzi do rodzicielstwa jako do czegoś co ma dopełnić ich życie, da jakiś rodzaj satysfakcji. Zamiast uświadomić sobie, że tworzą małego człowieka który później musi umieć prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie, czuć się wartościowym jego członkiem. Jeśli nie potrafią przekazać dziecku właściwych wartości i prawidłowo nim pokierować to nie powinni na rodzicielstwo się decydować. Lepiej niech kupią sobie lalkę do zabawy, bo nawet zwierzaka nie powinni mieć. Każda poważna decyzja w naszym życiu niesie jakieś skutki. Jak można być zaskoczonym, że dziecku trzeba poświęcić czas, siły i środki by prawidłowo się rozwijało? To tak jakby być zaskoczonym, że małżeństwo nie wygląda jak w serialu i że wymaga wysiłku i starań by się udało i trwało. Myślę, że takie problemy będą się wzmagać bo w dużej części wynikają z zakłamanego podejścia do życia propagowanego w mediach. Ludzie robią się coraz bardziej bezmyślni, bo media lepiej wiedzą co musisz mieć i robić żeby być szczęśliwym i wartościowym człowiekiem.
@eunikacwioro2894
@eunikacwioro2894 6 ай бұрын
@@Kavvey twierdzę tylko, że się przyczyniają. Bezstresowe wychowanie, pogoń za pieniędzmi, zakrzywione pojęcie piękna, wszechobecna przemoc, itp. itd. Moim skromnym zdaniem jeśli ktoś sam z sobą nie jest szczęśliwy i jeśli nie zadbał o własny rozwój (niezależnie od wychowania) to poważnie powinien się zastanowić co ma do zaoferowania w związku i jako rodzic. Jeśli nic to....
@magdad.72
@magdad.72 5 ай бұрын
​@@eunikacwioro2894 z wymienionych przez Ciebie powodów nie zdecydowałam się na trudy macierzyństwa. Mam koty, bo kocham zwierzęta i chcę im pomagać, a i tak jestem w szoku, ile czasu oraz uwagi wymaga zwierzę, by spełnić jego instynkty i nie doprowadzić do problemów behawioralnych 😮
@agaskowronska6191
@agaskowronska6191 5 ай бұрын
Niestety wydaje mi się, że wielce romantyczne, ociekające miłością i empatią dramy azjatyckie nijak się mają do rzeczywistości. W państwach Azji jednostka nigdy się nie liczyła, miała być jedynie dopasowanym do reszty trybem w maszynie i chyba to się nie zmieniło! Problematykę przemocy w rodzinie porusza drama "Castaway Diva". Ciekawa jestem, jak Koreańczy przyjęli tę dramę.
@arturgrabski2251
@arturgrabski2251 6 ай бұрын
Przykro mi, że to dziecko ma takich rodziców, nie widać aby go kochali i to co mówią do niego sprawia, że wcale się nie dziwie, że to wywołuje agresje.
@szafranka12
@szafranka12 6 ай бұрын
Zabieram się za oglądanie, widziałam urywki tego programu na Tiktoku i bardzo mną wstrząsnęły słowa tego chłopca 🥹 dziękuje Aga za kolejny super odcinek!
@agaaga7420
@agaaga7420 6 ай бұрын
Dziękuję Aga❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Pozdrawiam cieplunio 🌹🌹🌹🌹🌹
@iwisniewska22
@iwisniewska22 6 ай бұрын
Też widziałem TT i szczerze serce mi pękało😢
@zyciejestdroga
@zyciejestdroga 6 ай бұрын
Cześć Aga, dziękuję za materiał ❤
@AlgieriaMojaSzczyptaOrientu
@AlgieriaMojaSzczyptaOrientu 6 ай бұрын
Bardzo ciekawy odcinek, dziękuję ❤
@indusgamer9891
@indusgamer9891 6 ай бұрын
masakra, to program o problematycznych doroslych a nie ich dzieciach. Ktos kto ma choc minimalna wiedze,nt rozwoju i potrzeb dziecka, odczyta potrzeby i zachowania tego chlopca w 3sekundy. A tak - babcia wykazuje zachowania przemocowe, tak wychowala dzieci swoje, tak traktuje teraz syna i synowa oraz wnuczka. Tak wychowane dzieci, ( rodzice z programu) wychowuja przemocowo teraz swoje dzieci. Koncowka programu to rezyseria. Rodzina nie bedzie szczesliwa, jesli ktos nie przerwie tego przemocowego kregu , nie zadba o terapie doroslych. Okropnie mi sie to ogladalo i sluchalo. Po co im dzieci, skoro nie maja czasu byc rodzicami?? I jeszcze ten niemowlak w wisiadle - porazka.
@strawberryvanilla92
@strawberryvanilla92 5 ай бұрын
ja nie potrafie powstrzymać się od płaczu nawet jak Ty o tym opowiadasz, mimo, że widziałam ten filmik już wcześniej i też płakałam okrutnie
@KWenee
@KWenee 6 ай бұрын
Super opowiadasz i przekazujesz informacje w sposób przystępny i bardzo konkretny. Naprawdę dobrze się Ciebie słucha :) Nie myślałaś o tym, żeby zrobić cykl "prasówki" np. raz w miesiącu i omawiać najważniejsze informacje i newsy z koreańskiej pracy, bulwarówki i TV? Wydarzenia, informacje i plotki z życia celebrytów? Wiadomo, że czasem robisz całe odcinki na najważniejsze tematy którymi żyje Korea ale tutaj chodzi o taki szybki "przegląd" informacyjny, tak żebyśmy wiedzieli w miarę na bieżąco co się dzieje w Kr. Myślę, że to byłby super pomysł na serię a Ty świetnie nadawałabyś się na naszego polskiego "korespondenta".
@ViCouz
@ViCouz 6 ай бұрын
Dyscyplina fizyczna? nie ma czegoś takiego , jest przemoc. Co się dzieje z takimi dziećmi? Wystarczy poczytać życiorysy znanych przestępców, seryjnych morderców itd.
@kampa257
@kampa257 6 ай бұрын
Dziękuję za materiał, ciekawiła mnie ta sprawa od kiedy zobaczyłam tiktoka.
@karolinao.985
@karolinao.985 6 ай бұрын
Dziękuję 🌿
@MissKoletta
@MissKoletta 6 ай бұрын
Dopiero połowa filmu, a mnie szlag trafia. To jest niepojęte, żeby traktować dzieci w ten sposób. Biedny chłopiec, trudno sobie wyobrazić, ile się od niego wymaga w domu na co dzień, że tak powstrzymuje emocje. Dziecko w tym wieku powinno czuć wolność w wyrażaniu emocji, nie powstrzymywać łez, jeśli jest smutne. Dobra relacja z rodzicami zapewnia maluchowi poczucie, że może być sobą.
@dorotabrzoska2751
@dorotabrzoska2751 6 ай бұрын
Super vlog 😊 Pozdrawiam
@mald379
@mald379 6 ай бұрын
Jako niegdys 13-letnie dziecko, ktoremu zostalo powiedziane "co, chialoby sie na ASP? Marzenie scietej glowy." Moge poradzic rodzicom zeby juz odkaladali na terapie dziecka, a jak nie na terapie to na dom starosci. I nie chodzi tylko o to zdanie a to jakie podejscie rodzicow to reprezentuje, to nie beda wyizolowane przypadki, w takich rodzinach dzieci nie maja zadnych podstawowych praw poza prawem do posilku i ubrania, bo w tym pokoleniu uwazaja ze jak sie zapewnia PODSTAWOWY byt to kazda inna potrzeba - emocjonalna, wychowawcza, materialna - to roszczeniowosc i w ogole przestan mowic bo dzieci i ryby glosu nie maja.
@izak.2464
@izak.2464 2 ай бұрын
Bardzo ci jestem wdzieczna za takie obiektywne przedstawienie tematu - niemalze zawsze. Nie broniąc teraz rodziców chłopca, chciałabym zwrócić uwagę na agresywne zachowanie tiktokerów. Przeraża mnie to mocno, bo chociaż współcześnie dzieje się coś dobrego i pojawia się coraz wieksza świadomość wpływu wychowania na życie dorosłe to mam wrażenie, że zaczyna się demonizować rodziców. Wychowanie to duży kawał ciężkiej pracy dla rodziców (nie musze sama być matką, żeby to wiedzieć) i należy mieć to na uwadze zanim zacznie się oceniać cudze błędy
@maggie1335
@maggie1335 6 ай бұрын
Tutaj mamy przyklad na to ze nie wszystcy pasuja na rodzicow , nie ma znaczenia jakiej jestesmy narodowosci . To ze mozna splodzic dziecko nie znaczy ze bedziemy dobrymi rodzicami . U mnie , gdyby sytuacja chlopca ujrzala swiatlo dzienne , prawdopodobnie wladze zabraly by dziecko do rodziny zastepczej a rodzicow wyslali na szkolenie rodzicielskie . To co to dziecko opisuje to psychiczne tortury . Brak slow , okrutni rodzice .
@xiviex1128
@xiviex1128 6 ай бұрын
Rozczaruje cie, ale w Polsce nie odbiera się dzieci bo jest ochrona rodzin. Nawet patologii nie odbierają. Nie wiem co musiałoby się stać by zabrali dziecko
@annawrobel1509
@annawrobel1509 6 ай бұрын
Ja jak to widziałam to się popłakałam. Strasznie mi żal tego dziecka
@kor_di
@kor_di 6 ай бұрын
19:58 Dokładnie tak powstają późniejsi narcyzi 😢 oby Ojunah dostał lepsze wychowanie w sensie uwagi i miłości i dojrzałości rodziców 💜💜
@Remakai
@Remakai 6 ай бұрын
Osobiście stronię od tego typu „programów”. Wiadomo, że spora cześć takich produkcji to czysta reżyserka żeby „dobrze się oglądało”. Ludzie chyba trochę zapomnieli, że większość sytuacji może być po prostu odegrana ze scenariusza lub celowo podkręcona i trzeba się trochę zdystansować do tego co się ogląda - nawet jeśli celowo mocno grają na emocjach (dziećmi, zwierzętami smutnymi czy bulwersującymi sytuacjami )
@Qimor
@Qimor 6 ай бұрын
Zabieram się za oglądanie! Smutne to i przykre jak dzieci są traktowane... Pozdrawiam cieplutko Ciebie Agnieszko I TJ 🫰
@irenazejmo1483
@irenazejmo1483 6 ай бұрын
A co sadzic o rodzicach, ktorzy nagrywaja filmiki z rozbijaniem jajek o czolo dziecka lub rzucaniem mu na twarz plasterka sera i umieszczanie tego na tik- toka. Nie rozumiem tego swiata.
@fransorka8074
@fransorka8074 6 ай бұрын
+1 mało kto to piętnował, większość bezmyślnie się śmiała a przecież to była przemoc psychiczna
@matsuari9753
@matsuari9753 6 ай бұрын
boze dopiero dotarlem do poczatku omawiania tego filmiku i sie poplakalem
@MG-yx9qr
@MG-yx9qr 5 ай бұрын
Dzięki ❤🌷🌻🍀
@lucynaz.8538
@lucynaz.8538 6 ай бұрын
Jestem przerażona tym odcinkiem. Chyba mój mit wspaniałej Korei właśnie padł na łopatki 😯😢
@rozaliamaria6993
@rozaliamaria6993 6 ай бұрын
I tak długo wytrzymał 😂
@magdad.72
@magdad.72 5 ай бұрын
Ale jak znajdziecie kraj z godnym życiem, otwartym, empatycznym społeczeństwem, bez przestępstw i przemocy, to zabierzcie mnie ze sobą 🥺
@Aleex111
@Aleex111 5 ай бұрын
@@magdad.72 hmm... bardzo ogólne pojęcia i każdy może mieć trochę inne odczucia co dla niego znaczy godne życie, otwarte społeczeństwo itp. no i też trzeba być świadomym, że tam gdzie ludzie tam zawsze będzie jakieś łamanie prawa :| z tych wszystkich wymienionych rzeczy to chyba najbardziej zależałoby mi na braku przemocy i przestępstw, ale coś takiego niestety nie istnieje
@magdad.72
@magdad.72 5 ай бұрын
@@Aleex111 no właśnie :(
@kor_di
@kor_di 6 ай бұрын
A właśnie wczoraj rozmawiałem z dziewczyną, uczy się na nauczyciela młodszych dzieci, Chinka. Wczoraj mówiła mi o pracy jaką miała jako tutorka - robiła test, na ile Chińskie mamy są gotowe i na ile radzą sobie z macierzyństwem. Zszokował mnie 4,5/10 gdzie głównie problemem jest, że tych dzieciaków W OGÓLE nie ogarniają + nadal funkcjonujący Konfuzjonizm… Może i w Korei too much Confucianism i tworzenia przyszłych narców?
@magdad.72
@magdad.72 5 ай бұрын
Ciekawe, jak mamy z innych krajów zaliczyłyby taki test.
@lutra-lutra
@lutra-lutra 5 ай бұрын
ten program powinien nosić tytuł "Moi popaprani rodzice"😖
@vlogi3276
@vlogi3276 5 ай бұрын
Typowy przykład przemowy psychicznej i możliwe że nieświadomej z perspektywy rodziców. Ogromne problemy na psychice będzie miał ten chłopiec w życiu dorosłym.
@Aleex111
@Aleex111 5 ай бұрын
Dla mnie to jest szalone jak społeczeństwo może tak myśleć. Nie jestem żadnym specem, zdaje sobie sprawę jaka hierarchia i sposób myślenia panuje w Korei, ale kiedy wychodzą właśnie takie przypadki jak ten gdzie pokazuje się wychowaniem w niektórych domach, przykład jakiejś tragedii takie jak Sewol, podejście do zawodu jako np koreański idol z zespołu, nieosiągalne kanony piękna to aż mam ochotę stanąć na ulicy w Korei i spytać się 'czy wy tak na serio myślicie? czy z wami jest wszystko okej?" bo dla mnie to jest szokujące jak tak duża grupa ludzi może tak jednoznacznie, źle myśleć. Oglądam różne programy koreańskie i ludzie potrafią się czasami na prawdę mądrze wypowiedzieć, wiele Koreańczyków po raz setny zabiera głos w ważnej sprawie, która dzieje się u nich regularnie a tam dalej jak grochem o ścianę. Nie umiem wymyślić innego społeczeństwa niż to Azjatyckie, które by tak ślepo podążało za toksycznym wzorcami. Żeby nie okazywać czułości dziecku? Żeby kanonem piękna było 45 kg? Żeby wybielać sobie skórę zabiegami? Żeby mieć tylko 4 dni wolnego? Żeby myśleć że skoro jesteś fanem piosenkarza to masz do niego jakieś prawa? Szalone, to wszystko jest serio jakieś postrzelone :') I oczywiście interesuje się amatorsko Koreą, Japonią, ale przychodzą czasami takie momenty gdzie zrozumienie pewnej "normalności" u nich nie przeszłoby w żadnym innym kraju europejskim, Ameryce itp. Wiem, że Azja to inna część, inna historia, inna mentalność, ale są chyba jakieś uniwersalne mniemania, które występują w rozwiniętych społeczeństwach? Jakby chociaż to, że jak mam dziecko to muszę sie nim zająć i kocham go na tyle, że nie chce go skrzywdzić a tutaj setny raz widze motyw, że człowiek jest traktowany jak maszyna :') Mogłabym o tym pisac i pisać..i tak się już rozgadałam, ale temat jest tak głęboki i szokujący że aż szok (przynajmniej dla mnie).
@lia3133
@lia3133 5 ай бұрын
Nie bardzo rozumiem czemu ludzie tak się tu emocjonują, przecież u nas takich sytuacji jest w opór! Gdyby byl taki program to o wiele gorsze patologie by były. Tu tez rozmnażają się ludzie nie mający bladego pojęcia o wychowaniu dzieci, nienawidzący ich albo produkujacych kolejne na zasiłki. Jest u nas mnóstwo dzieci skrzywdzonych psychicznie i fizycznie,nie na darmo przodujemy w próbach samobójczych dzieci..😢
@saerin7924
@saerin7924 5 ай бұрын
obejrzałam tego tiktoka i po prostu pociekły mi łzy po twarzy
@joannapotniak8070
@joannapotniak8070 3 ай бұрын
Niezmiennie mnie zaskakuje ze takie wyreżyserowane, mało mające wspólnego z rzeczywistością programy (i różne reality i tv show) tak mocno poruszają ludzi
@ewastefanska6074
@ewastefanska6074 6 ай бұрын
Po co ludzie mają dzieci skoro nie mają dla nich czasu..
@magdad.72
@magdad.72 5 ай бұрын
Bo takie są oczekiwania społeczeństwa...
@magdalena22896
@magdalena22896 6 ай бұрын
Było mi bardzo przykro oglądając ten program...
@dorotahannenberg5141
@dorotahannenberg5141 6 ай бұрын
Cholerna przemocowy rodzina,w Polsce tego też jest dużo tylko telewizja tego nie nagłaśnia
@indusgamer9891
@indusgamer9891 6 ай бұрын
program z opisu brzmi jak Niania - polska czy angielska wersja. obawiam sie obejrzec co pokazesz, bo bliskie mi jest rodzicielstwo bliskosci,a nie metody pokazywane w tego typu programach. Dotarlam poki co do reakcji TJ na Twoje pierwsze pytanie i obawy mam jeszcze wieksze...no ale ogladam,bo ogladam kazdy twoj odcinek :)
@NemeTheWild
@NemeTheWild 3 ай бұрын
Dojrzałe dzieci, dziecinni dorośli:c ciężko bedzie miał młody, powodzenia dla niego
@satsukiyo
@satsukiyo 4 ай бұрын
*zrób sobie dzieci* *nie miej dla nich czasu* *zwal opiekę na babcię* *Co jest nie tak z moim dzieckiem i czemu moja mama jest taka zmęczona ciągle? 😮😮😮*
@mariajurczynska3929
@mariajurczynska3929 6 ай бұрын
No,cóż,czy tam wogòle jest ceniona empatia..?Chyba niezbyt,skoro każde zwierzę jest do zabawy lub zjedzenia,bez specjalnej kontemplacji.Taka wyuczona mentalność.
@hmm-technikOrganizacjiReklamy
@hmm-technikOrganizacjiReklamy 6 ай бұрын
A tak nawiasem mówiąc to zastanawiam się jak bardzo się zmieniło postrzeganie świata np traktowanie dzieci od kiedy poznał Ciebie Polkę która ma inny światopogląd od azjatyckiego.
@kor_di
@kor_di 6 ай бұрын
16:31 Konfucjonizm i wyścig szczurów robi swoje 😢
@lula7703
@lula7703 6 ай бұрын
Choć nie jestem psychologiem czy socjologiem to nie trudno mi było zauważyć, że ta rodzina przed wszystkim cierpi na brak czasu - a wiadomo, że to podchodzi już pod problem systemowy, ci dorośli ludzie nie mają czasu żeby zająć się sobą, a co dopiero dziećmi. Może to zabrzmi jak hot take, ale nie dziwne, że Korea Płd ma taki problem z przyrostem naturalnym - nie łatwo jest wychowywać dzieci, kiedy nie ma się pieniędzy i czasu na rodzinę. W konsekwencji jeśli taką rodzinę się zakłada, to wygląda ona tak, jak w tym programie (nie mówię oczywiście że to standard, ale trudno nie jest dojść do takiego wniosku patrząc na to co się w Korei dzieje). Nie mogę pojąć jak w takim przypadku rząd koreański chce jeszcze bardziej zwiększyć ustawową ilość godzin pracy (chyba nawet do 68?) - przecież to totalna recepta na porażkę. Z drugiej też strony po zobaczeniu tego odcinka wkurzyło mnie też to, że sam program, jak i odbiorcy skupiają się wyłącznie na matce chłopca, kiedy to oboje rodziców zaniedbuje swoje dzieci. Przebija tu taka typowa mizoginia 😠 Koniec końców wydaje mi się, że takie sytuacje przechodzą bez echa w Korei bo, niestety, taki sposób wychowania dzieci jest tam normą i trochę trudno ich za to winić, kiedy rzeczywiście sposób w jaki to społeczeństwo żyje w takim hiperkapitalistycznym kraju nie ułatwia tworzeniu zdrowych relacji rodzinnych.
@wampgirl
@wampgirl 4 ай бұрын
Kojarzy mi się to z programem Super Niania tam też były fragmenty z życia rodziny i porady jak wychowywać dzieci żeby im pomoc.
@annastokowska-jozwiakowska3910
@annastokowska-jozwiakowska3910 5 ай бұрын
😢smutne .
@MsMalgosia
@MsMalgosia 4 ай бұрын
Korea jest bardzo rozwinięta technologicznie ale mentalnie są zacofani. Szokujące jak bardzo.
@Snekq
@Snekq 6 ай бұрын
Klasyczna sprawa, rodziców nie stać na dzieci oboje muszą pracować non toper by rodzina miała co do gara włożyć i gdzie mieszkać, a babcia ze staroświeckimi zasadami wychowania (które ni muszą być złe ale tutaj akurat widać że babuszka nie ogarnia jak się dziećmi zajmować)
@agata3958
@agata3958 6 ай бұрын
Myślę, że ta babcia nie ma nawet możliwości zapewnić temu chłopcu to, czego potrzebuje czyli godzin ruchu, zabawy, uwagi. Ma jeszcze pół rocznego bobasa na głowie i problemy z plecami, a czterolatek ma mnóstwo energii. Ja mam o rok starszą siostrę to razem się bawiłyśmy, godzinami potrafiłyśmy się gonić dookoła stołu. Też głównie zajmowała się nami babcia, ale to po prostu obserwowała jak się bawimy a nie biegała z nami. Genialny pomysł ma ta mama, żeby zwalić babci na głowę jeszcze trzecie dziecko...
@Snekq
@Snekq 6 ай бұрын
@@agata3958 no ten pomysł z 3cim dzieckiem jak nie mają czasu na jedno to już odklejenie
@martakorolczuk9428
@martakorolczuk9428 6 ай бұрын
Trochę to przypomina program Superniania, z tym że w nim ekspertka obserwowała życie rodziny na co dzień, żeby wprowadzić inne schematy zachowania i dziecka i rodziców. Parę takich rozwiązań sama wdrożyłam w swojej rodzinie i sprawdzałam, czy zadziałają. Nikt nikogo nie oskarżał, nie krytykował, ale też nie współczuł, bo to nie były rodziny patologiczne. Z bieżących tematów z Korei, o których ostatnio głośno w Polsce, to zaognioną sytuacja na granicy z Koreą Północną. Jakby "odmrożono " rozejm i będzie powrót wojny... A jak to widać w Korei?
@marzenak5907
@marzenak5907 6 ай бұрын
Polecam reportaż "Superniania kontra trzyletni Antoś". Ten program to było DNO, niesamowicie szkodliwy.To po prostu było show telewizyjne, nie miało pomóc nikomu, tylko się dobrze sprzedać.
@martakorolczuk9428
@martakorolczuk9428 6 ай бұрын
Oczywiście, bo to w końcu show i też może stać się patologią marketingową 😢
@Cationna
@Cationna 6 ай бұрын
No, parę patologicznych rodzin się zdarzyło, nawet u nas, a jeszcze więcej w zagranicznej. Stosowanie przemocy, rodzice bierni albo wręcz odmawiający udziału w wychowaniu, nadopiekuńczość, traktowanie dzieci przedmiotowo, trauma pokoleniowa... Częsty schemat praktycznie nieobecnego ojca który jak jest, to karze fizycznie, nie widzi problemu albo obwinia matkę i nie chce zaakceptować jakiegokolwiek feedbacku Superniani, bo to by oznaczało że popełnił jakiś błąd... U nas wszystko było na niższym poziomie, oryginalna brytyjska Superniania była nie tylko autorką tej metodologii, którą polska nieudolnie wdrażała (często niestety na sposoby, na które oryginalna złapałaby się za głowę, bo bez pełnego zrozumienia), ale też fantastycznym psychologiem, potrafiła wychwycić sedno problemu i naprawdę dotrzeć do ludzi, nawet niektórych takich, którzy początkowo naprawdę wydawali się beznadziejni. Oczywiście scenki na koniec są reżyserowane, ale można było wyraźnie zobaczyć, kiedy niestety niewiele udało się wskórać, a kiedy naprawdę coś się zmieniało w tych ludziach. Było parę pięknych historii, ale niestety też parę tragedii, na które nic nie dało się poradzić, bo ktoś po prostu nie chciał się zmienić.
@pogoniara7657
@pogoniara7657 5 ай бұрын
Brzmi jak nasza polska "super niania" z lat ok 90 tych. Tyle, że tu to średnio wyszło. 😢
@estera9898
@estera9898 24 күн бұрын
Gwoli ścisłości ,,Superniania" była emitowana w latach 2006-2008.
@Isa_drug
@Isa_drug 6 ай бұрын
Strasznie mi szkoda tego malca. Każde dziecko przeżywa, kiedy pojawia się nowy członek rodziny i rodzice powinni nie pozwolić, aby starsze dziecko czuło się i odrzucone. Nie rozumiem tego zachowania rodziców i sposobu w jaki wychowują tego małego chłopca, a tak naprawdę nie robią tego tylko karcą malca. Serce się kraje💔 Obawiam się że te wydarzenia po programie które zostały pokazane zostały po prostu wyreżyserowane, jak to zwykle bywa, aby pokazać jakie są skuteczne metody przedstawione przez ekspertów. Szkoda, naprawdę szkoda... Pomyślcie ile dzieci na świecie dorasta w toksycznych rodzinach, a później jako dorośli mają przez to mnóstwo problemów.
@bogumiajankowska1213
@bogumiajankowska1213 6 ай бұрын
To jest prawda,wychowywalam 3 dzieci, ale brakowalo na wszystko pieniedzy podwojnie pracowalam .Nie mialam czasu bardzo zajmowac sie.dziecmo!!.Bylam tak zmeczona ,ze gdzie usiadlam to zasypialam.Nawet na stojaca latego dzieci mialy do mnie pretensje o to.
@aniarymek
@aniarymek 6 ай бұрын
Ale babcie tak mają. Zawsze chcą dobrze. ;-)
@Laura-qo2zc
@Laura-qo2zc 6 ай бұрын
To w jaki sposób matka rozmawia i zachowuje się wobec swojego 4 letniego jest poje.... To dziecko ma dopiero 4 lata, 4!
@katarzynarex361
@katarzynarex361 6 ай бұрын
Problemy są zawsze 🤔 powinno przedstawiać się problem listownie. I rady . Takie dziecko może być wytykane. Dzieci trzeba motywować a nie stale jesteś zły.
@MsJewka_
@MsJewka_ 5 ай бұрын
A to nie była ustawka z tym chłopcem? Celebryci zrobią wszystko, żeby się promować. Chłopca też można wyuczyć roli.
КАК СПРЯТАТЬ КОНФЕТЫ
00:59
123 GO! Shorts Russian
Рет қаралды 2,8 МЛН
Can You Draw The PERFECT Circle?
00:57
Stokes Twins
Рет қаралды 96 МЛН
OMG 😨 Era o tênis dela 🤬
00:19
Polar em português
Рет қаралды 11 МЛН
Dlaczego Koreanki są TAKIE SZCZUPŁE? [Pyra w Korei]
21:46
Pyra w Korei
Рет қаралды 421 М.
BRUTALNE STANDARDY PIĘKNA W KOREI CZYLI CENA IDEAŁU
35:38
Pyra w Korei
Рет қаралды 495 М.
"NIE ZAPOMNIMY". Siedem lat po zatonięciu koreańskiego promu SEWOL.
46:39
Korea ma problem ze STALKERAMI...
22:33
Pyra w Korei
Рет қаралды 104 М.
КАК СПРЯТАТЬ КОНФЕТЫ
00:59
123 GO! Shorts Russian
Рет қаралды 2,8 МЛН