Боже‚яка особистість! Просто мурахи по тілу‚як в одній людині може вміститись стільки талантів‚мов‚галузей зацікавлености. Як ми збідніли. Якими лентюхами стала наша молодь... Щиро дякую ‚Ірино Дмитрівно‚за такий цікавий і корисний виклад🙏 Читаймо Наталену Королеву! Ставаймо мудрішими🙏
@IrynaFarion10 ай бұрын
Дякую
@ЛюдмилаФільварок8 ай бұрын
Чим більше слухаю ваші лекції Пані Ірино, тим більше ,, чую себе безсилою '' перед щирою творчостю Великих людей, які так Любили Україну! Дякую Велике за вашу всеосяжну працю в ім'я України, ії народу, яка об'єднує і надихає на звитяги... Україна Переможе!
@ВераДавыдова-о2о5 ай бұрын
Щиро дякую за ВАШУ душу і працю!❤
@fanatola4 жыл бұрын
Ірина Фаріон черговий раз відкрила для українців не просто непізнанні факти історії, а цілковито інший, неначе паралельний всесвіт де живуть вічні герої. Боже, якіж ми ще темні! Дякую Вам, пані Ірино!
@Sarboz13 Жыл бұрын
Читаю все підряд від Наталени Королеви-це шедеври, як так можна писати, як так розкішно вживати українську мову. Дякую, пані Ірино.
@YuriPodzizey4 жыл бұрын
Велика подяка Вам пані Ірино! Вам дано від Бога так цікаво викладати, я заслуховуюсь із захопленням, переглядаючи Ваші записи або інтерв'ю із Вами.
@ЛесяПолиектова3 жыл бұрын
Львів ніколи не візьмуть путінські чоботи,поки ми маємо таку глибу знань історії України.Чарівно і з любов'ю доносить до нас. Браво!
@ПонадУсе-у1я4 жыл бұрын
Пишаюся вами пані Ірино. Ви гідно ставитися до всього Українського. Дякую за мужність та твердість відстоювання Українськості. Слава Героям України. Дякую. Підпис та лайк.
@ЛюдмилаДаценко-ь4д2 жыл бұрын
Яка славна наша нація!!!! Яка прекрасна наша мова!!!! Тримаймося купи,українці!!! Пишаймося своїм корінням та шануймо своїх героїчних предків!!!! Щира подяка пані Ірині за відновлення таких шановних та значимих для України імен!!!!
@Джей4Самсунг2 жыл бұрын
Ой ,як добре, що Ви пані Ірино сієте про геніальне----це духовні цінності, про Наталену КОРОЛЕВУ.Я в свої роки надихаюся, зростаю,жалкую ,про втраченні 30 років розкрадання духовно, матеріально, морально людського генофонду української НАЦІЇ
@olgaromaniv35164 жыл бұрын
Дякую, пані Ірино, за цю студію. Було дуже цікаво послухати про таку дивовижну жінку, як Наталена Королева. 1. Дійсно вражаючим є те, що будучи еспанкою, полячкою, маючи стільки різноманітних корінь, Наталена обрала саме українську літературу і українську мову. Зазвичай, коли людина має обирати те, яку мову вчити, у якій країні жити, вона завжди думає про вигоду для себе. Наприклад, коли ми хочемо вивчити якусь іноземну мову, скоріш за все це буде англійська, чи німецька, або французька, тому що це зараз вигідно. Якщо ми можемо виїхати у якусь країну, то це буде США або країна Західної Європи. Цей вибір також продиктований бажанням вигідно влаштувати своє життя. Наталена знала мови, будь-яка країна світу радо б прийняла її творчість і внесок, але вона чомусь обрала таку непоказну на фоні інших Україну. А все тому, що душею обирала, а не бажанням матеріяльної вигоди, тому і знайшла свої місце в українській культурі. 2. Дуже сумним є те, що вона не стала відомою для українського загалу. Можливо, вона із тих митців, до яких суспільство ще не доросло. Я впевнена, що настане мить, коли українці, не знаючи, де шукати порятунку, звернеться до філософії християнства, яку так гарно оспівувала Наталена Королева. 3. Талановита людина талановита у всьому. Наталена є найяскравішим підтвердженням цього. Мені і життя не вистачило б, щоб вивчити стільки мов, стати співачкою, актрисою, археологом, єгиптологом, письменницею, а це лише капля в морі її вмінь. 4. Графинею вона була не просто так, і рід її не носив це звання, лише за походження і багатства. Декілька разів у цитатах було слово «лицар». З цього можна зробити висновок, що у її сім’ї честь і благородство були не пустими словами. Чого лише вартують слова її батька, про обов’язок перед народом, серед якого живеш, до того ж, народом поневоленим. Де ж таке чути було, щоб поляк розказував про обов’язок перед українцями? Можна казати, що українства у ньому було не менше, ніж у Наталени. 5. На завершення, хочу додати, що українці зовсім не вміють цінувати людей, які працювали для їхнього духового та культурного збагачення. Дуже довгий час, та й зараз також, найталановитіших представників нашої нації переманювали інші країни або вони самі йшли, шукаючи тих, кому потрібний їхній талант. Нарешті, до нас прийшов той, хто дійсно зацікавлений у нашій культурі, нашій мові, хто міг зробити величезний внесок в історію будь-якої нації, але обрав Україну. Але, попри це, ми знову не можемо оцінити тих, кого нам сам Бог посилає.
@ІринаФаріон-г4и4 жыл бұрын
Дякую
@МирославаПолатайко2 жыл бұрын
ДЯКУЮ, пані Ірино,Якою мізерною почуваю себе в порівнянні з велетом мого народу Наталеною Корелевою,Боже, дай моєму народові відчуття своєї величі, своєї сакральності.Дякую.
@SerhiyBohdan4 жыл бұрын
Ірино Дмитрівно, дякую Вам за дуже пізнавальний і повчальний матеріал. Все вірно: справжнім українцем є той, хто, передусім, українець в душі!
@avaheih4 жыл бұрын
@shevva shevva це звичайна ліберальна демократія. щоб жінки на рівних правах та можливостях могли отримувати такі ж самі посади як чоловіки , і відповідну зарплатню як чоловіки. це має назву "рівність у правах". Якщо вам щось не подобається, сидіть вдома, без права голосувати, без права розлучитися, без права займати керівні посади, без права на рівну сплату своєї праці, без права на водійське посвідчення, без права займати військові посади, без права на деякі операції , без права займатися науковою працею, - лише тому, що ви народилися жінкою або чоловіком! Ось для чого потрібні гендерні квоти , тому що ми живемо у 21 столітті , а не у кам'яній ері ! Щоб з'явилися фахівці - таку можливість треба надавати усім людям на рівних правах, як жінкам так і чоловікам. знаючи про ці квоти і рівні можливості, людина буде впевнена у своєму майбутньому , самореалізації та кар'єрі - і що цій людини не мають права відмовити , лише на тій підставі що вона жінка, - а не завдяки її розумовим, освітнім здобуткам та досвіду як фахівця ! Ось про що йде мова! щоб не було дискримінації за статтю , як у вас це часто буває на будь-якому шаблі чи у будь якій ланці ! Чому вам потрібно пояснювати простіші речі у цьому світі та політиці? Чому ви сами не бажаєте думати і вчитися?
Пані Ірино, якби ви створили оцю тільки передачу , я би запам'ятав вас і своєму житті , а ви , як нескінчене джерело, насичуєте нас мудрістю і відмиваєте наші душі від ганьби , втримуєте від аморальних вчинків , і робите це так , як не кожен священик здатний це робити. Я вам бажаю щастя , натхнення і міцного здоров'я ,а також довгих , нескінчених років плідного життя на користь нашому величному народові.
@МаріяСмілянець-ц9р4 жыл бұрын
Прекрасний коментар!дуже важливий.
@genat27874 жыл бұрын
@@МаріяСмілянець-ц9р І вам спасибі на доброму слові. Кожній людині приємно відчувати підтримку своїх зусиль.
ДЯКУЮ! Дякую за Вашу пристрастей любов до України і української МОВИ!!
@antoninapyasetska77655 ай бұрын
Дякую пані Ірині! Вічна пам‘ять!
@tamaraklymenko72394 жыл бұрын
Щиро дякуємо Вам, дорога пані Ірино! Слава українців Вашою працею живе у віках!
@СофіяЛемик4 жыл бұрын
Слава Україні, Ірино Дмитрівно! Дякую за цю студію. Я вперше чула про цю геніальну березневу квіточку- Наталену Королеву. Ось основні тези: 1.Зовсім нетипове ім‘я , яке не характерне для українського народу. Сама Наталена стала українкою, яка знала більшість европеських мов, навчалась в Парижі,Петербурзі .А ще більше дивує те, що мати- еспанка, а батько - поляк. Дуже шкода, що зараз учні, студенти не вивчають оповідей цієї української авторки. Вона відкриває для нас справжню ідею Біблії . Саме тема християнства є так важлива для нас зараз. 2.Як важливо віднайти свою землю і творити для неї. Це було істотне завдання Наталени Королеви. Вона жила і творила славу для українського народу. Вона робила набагато більше, ніж зараз кожен з нас. 3.Особливо вражає заповід батька. Він навчав свою доньку не забувати свого народу. Я вважаю, що саме завдяки батькові, Наталена Королева стала українською письменницею. Адже, саме він запросив Марійку до свого дому, залишив дочці цей чудовий заповід і обіцянку, яку Наталена виконала з гордістю. 4.Дивовижна жінка, яка вправно володіла багатьма мовами,досягла успіху в археології , стріляла з лука і не тільки. Її сильний характер, який допоміг їй досягти успіху. Стає дуже дивно ,чому з такими чудовими здібностями дівчина обрала саме українську культуру. На що вона відповідала : «Як побачила Волинь, то закохалась..». Завдяки бабусі, маленька Наталена відкрила для себе всю красу України, яку так не змогла забути. Це вражає! 5.Також не слід забувати чоловіка Наталени. Саме він надихнув її вивчати українську мову. Наталена Королева не була чистокровною українкою, але як добре можна володіла нашою мовою. Соромно має бути зараз тим, які живуть на нашій Україні і не розмовляють українською мовою. 6. Слова, які ми не звикли чути саме так : вуйки,вихову,кровИ,Еспанія.
@ІринаФаріон-г4и4 жыл бұрын
Дякую
@ЛарисаМироненко-п6дАй бұрын
Вічна пам'ять пані Ірині Фаріон за її відданість, за невимовну любов до рідної України, за невтомну працю за для нашого пробудження від такої глибокої сплячки. Невимовний біль і туга від втрати цієї мужньої, сильної, непоборної, розумної, геніальної доньки України. Пам'ять про пані Ірину Фаріон нікому не стерти з наших сердець і з історії України. Слава українській нації ❤ Смерть ворогам ‼️ Україна була є і буде ❤❤❤
@nadyason3115 күн бұрын
Цілком підтримаю-невимовний біль. Царство Небесноє рабі Ірині.Амінь.
@nastyanarolska44634 жыл бұрын
Доброго Вечора Ірино Дмитрівно! Дуже дякую що розповіли цю історію, про те як донька Еспанки, та Поляка стала Українкою. Я дуже рада, що почула про цю дійсно величну особистість, яка зробила дуже багато, для України та Українців. Тому хочу виокремити декілька тез. 1. Величний рід величної людини. Неймовірно було чути про величний рід Наталени Королеви, про те яке глибоке і багате коріння вона мала, але її серце всеодно належало до України. Я зовсім нічого не чула, ані про її величний рід, ані про неї, проте прочитавши декілька уривків з її твору "Без Коріння" я зрозуміла наскільки величною силою думки володіла Наталена, читаючи її слова навіть думка не приходить, що вона була не чистокровною українкою. 2."Знайшла свою духовну землю" Закохалася Наталена в Україну, ще з дитинства, коли її до себе взяла на виховання бабуся, там вона побачила неймовірну красу Волинських земель. Тут я її дійсно розумію, тому що я народилася і все життя живу на Волині, яка завжди буде для мене Батьківщиною де б я не була. 3. Формування Українки. Її формування Українки відбувалось все її життя. Спочатку її бабуся, потім її батько який привіз її подругу дитинства Марусю, і сказав мудрі слова "Зрадою, і вічною ганьбою є зречення свого роду, свого гену..." "Твій рід буде завжди з тобою хоч де ти будеш..." Потім вона ще 5 років пробула на Волині. 4.Бог чує Божих людей. Її велика творчість це вкорінення Християнства. Вона бере біблійні сюжети, і заводить їх в душі, і серця звичайних людей. По правді сказати була великою жінкою, була письменницею, Музикантом, Співачкою та Археологом. 5. Королева. Ще одним дуже важливим чинником її формування як Українки, став її чоловік Василь Королів, з яким вона все ж таки стала Королевою. Він надихнув її, він сказав що в Українській літературі вона може, залишити своє незрівняне слова.
@ІринаФаріон-г4и4 жыл бұрын
Дякую
@ilonabryk68354 жыл бұрын
Слава Україні! Дякую вам, Ірино Дмитрівно, за цю студію! Було дуже цікаво дізнатись про життя та діяльність Королеви Наталени, бо чесно кажучи, сьогодні почула про неї вперше. Ось 5 тез, що вразили мене найбільше: 1) "Істотне завдання-творити мистецькі цінності для добра української нації якій вірно служили колись члени роду Дунін-Борковських" . Найбільше мене вражає те, що Наталена будучи еспанкою, направила свою діяльність саме на український народ. Вона, будучи чужою на нашій землі, піклувалась про неї більше ніж етнографічна маса. Змогла осягнути красу та силу України. 2) "Дві речі залишаються постійно незмінні. Перша-це обов'язок до народу серед якого живеш, особливо ж коли цей народ скривджений, поневолений, невільно ані погорджувати ним, ані бути байдужим до нього і його потреб, бо лицарський обов'язок і присяга зобов'язують боронити всякого скривдженого і воювати за слабого". Це неймовірно! Такий урок дає батько своїй сімнадцятирічній донці в Києві, таке напуття. Якою ж розумною людиною був граф Дунін-Борковський. 3) Друга річ, яку обов'язково пам'ятати. "Голос роду-безсмертний і непереможний, твій рід буде завше з тобою хоч де ти будеш жити". Де б ти не був, важливо пам'ятати хто ти і хто твої батьки, до якої нації ти належиш, бути відповідальним. 4) Повне її ім'я, за іспанським звичаєм, - Кармен-Альфонса-Фернанда-Естрелья-Наталена. Мати майбутньої письменниці, графиня Марія-Клара де Кастро Ласерда Медінаселі (зі старовинного іспанського роду Ласерда), померла при пологах. Батько Наталени, польський граф Анджей Єжи Дунін-Борковський, займався археологією, жив переважно у Франції. 5)У Празі Наталена познайомилась із Василем Королевим-Старим - письменником і художником, працівником дипломатичної місії УНР в Чехословаччині, який став її чоловіком, помічником, літературним наставником. Він був великою постаттю та зробив для українського народу багато корисного. В. Королів-Старий займався літературною, педагогічною, мистецькою діяльністю. Було дуже цікаво! Дякую, що відкриваєте для мене нові постаті. Хочу завершити словами Тараса Шевченка: "Вже коли повна безнадія накриє тебе, то згадай про ту філософію, яка є все найбільшим порятунком, про її величність філософію християнства!
@ІринаФаріон-г4и4 жыл бұрын
Дякую
@БогданаДмитрук-р5ю4 жыл бұрын
Дякую за таку чудову студію! Так приємно розуміти, що належиш до народу з багатою історією. Настільки багатою, що навіть чужі люди хочуть стати її частиною. Наталена Королева цьому приклад. 1. Дуже гарні слова сказав батько Наталені: служи народу, серед якого живеш. Це дійсно так. Невже якась хтось, живучи на чужій території почне іти проти течії, встановлювати свої порядки і командувати? Люди виженуть таку приблуду. 2. Також батько навчав дівчину: не забувай свого роду. Навіть Шевченко говорив: "Бо хто матір забуває - того Бог карає". Відцуратися своєї крові - те ж саме, що відрубати собі кінцівку. Яскравим прикладом є Гоголь, що збожеволів під кінець життя. 3. Дуже цікава подруга Наталени Маруся, що не розуміла російської і не хотіла цього. Як багато людей прогинаються під когось, щоб завоювати чиюсь довіру. Можливо якби вона вивчила московську, то втратила той шарм, за який любила її Наталена. 4. Можна багато говорити про таланти і вміння цієї письменниці, але вирізняє з-поміж усіх її любов до Бога. Саме це тонке почуття, яке є основою християнства дає той духовний стержень і сили жити, творити. 5. Тільки вдуматись: іноземка-еспанка, а володіла мовою краще, ніж зараз самі українці! Наскільки потрібно влюбитися в чужий край, щоб так оспівувати його?! ЇЇ вразила Волинь, моя маленька батьківщина. Озирнімося, люди, бо ми воістину живемо на прекрасній землі!
@ІринаФаріон-г4и4 жыл бұрын
Дякую
@rayisavalchuk42464 жыл бұрын
Ірино,Ви неперевершена.Так багато цікавого і цінного Ви доносите до нас,не знаючих і навіть не підозрюючих що в нас є така багата історія.Вам безмежно вдячна.
@ІринаФаріон-г4и4 жыл бұрын
Дякую
@sophika_7034 жыл бұрын
Слава Україні! Ірино Дмитрівно, дякую за таку важливу студію. Я вперше дізналася про цю надзвичайну жінку, тому хочу виділити 5 головних тез: 1.Мене дуже вразили слова батька Наталени про обов’язок до народу серед якого живеш. Ти маєш боронити той народ, що прийняв тебе і служити йому, а не нехтувати його мовою, традиціями та благополуччям. 2.«Голос роду безсмертний і непереможний..». Немає нічого сильнішого за кров. Незважаючи ні на що, твій рід завжди є з тобою де б ти не був. 3.Ще раз запевнилася у важливості виховання, адже саме завдяки вихованню Наталена стала такою видатною особою. Завдяки піклування своїх рідних вона виросла в оточенні, що заохочувало розвиток морально-етичних цінностей, а також привило любов до науки. 4.Ми маємо більше піклуватися про формування характеру, адже безхарактерність нашої націй робить нас слабкими та нікчемними. 5.Іноді Батьківщина - це не країна, в якій народився, а країна, якій присвятив всього себе.
@ІринаФаріон-г4и4 жыл бұрын
Дякую
@ОксанаМихальська-и5ъ4 жыл бұрын
Дякую, Ірино Дмитрівно! На одному диханні прослухала. Завдячуючи саме Вам та Вашим проєктам на телебаченні відкрила для себе ще одну надзвичайну українку.
@ГалинаБуткус4 жыл бұрын
Дякую,пані Ірино! Прекрасний для наслідування приклад національного патріотизму. Було б прекрасно, якби подібні твори озвучити, створивши аудіокниги
@tetyanavaskevych84904 жыл бұрын
Дякую! Ви неперевершені!
@ГалинаБуткус4 жыл бұрын
@@tetyanavaskevych8490 дякую і Вам! Приємно знати, що я не одна у таких оцінках і бажаннях!
@AnastasiiaOstapiuk4 жыл бұрын
Слава Україні! Ірино Дмитрівно, щиро дякую за цю студію. Сьогодні я вперше дізналась про велику письменницю - Наталену Королеву. Хочу виділити 5 тез з випуску: 1. Краса української природи - це неймовірне чудо, подароване нам Богом. Як жаль, що сьогодні ми часто не помічаємо скільки краси навколо нас, краси нашої української землі. Натомість ми їдемо за кордон споглядати чужі пам’ятки культури та природи. Наталена Королева змогла розгледіти усю велич української землі, українських людей. І це неймовірно вразило дівчину, «блудний лицар знайшов свою духову землю, свій чарівний перстень» 2. Вражають настанови батька Наталени. Він заповідає, що «дві речі лишаються постійно незмінні: одна - обов’язок до народу, серед якого живеш. Особливо ж, коли це народ скривджений і поневолений, не вільно ані погорджувати ним, ані бути байдужим до нього та його потреб. Бо лицарський обов’язок і присяга зобов’язують уборонити всякого скривдженого й воювати за слабого. Друга річ така. Зрадою є виректися свого роду, сплямити герб, зламати честь, гасло й обітниці. Голос роду - безсмертний і непереможний». Ці настанови вплинули на завдання Наталени в її житті, яке вона сформулювала так: «творити мистецькі цінності для добра української нації». Письменниця змогла не тільки виконати заповіді батька, а й доповнити свій рід ще одною великою постаттю. 3. Вкотре я переконуюсь, що талановита людина талановита у всьому. Наталена Королева не тільки писала надзвичайні твори, вона також вправно їздила верхи, володіла холодною зброєю, займалась музикою і навіть була оперною співачкою. Коли дівчина переїхала в Петербург вона одночасно навчалась в археологічному інституті й академії мистецтв. 4. Найбільший вплив на Наталену як на українку мав Василь Королів, адже з ким поведешся, від того й наберешся. Василь був націоналістом, дитячим письменником, він розписував храми і саме він надихнув Наталену стати українською письменницею, навчив її мови і сказав, що вона в українській літературі зможе сказати своє незрівнянне слово. І справді її слово розцвіло в українській літературі. 5. Наталена Королева росла під впливом ідеї «протистояння лібералізму». Отже, з дитинства вона перебувала в ситуації боротьби з атеїзмом, соціалізмом, матеріалізмом. А це не могло не відобразитись на рішучому характері Наталени.
@ІринаФаріон-г4и4 жыл бұрын
Дякую
@Центрсамовідновленнятарозвитку4 жыл бұрын
Хай Бог береже і всіх нас, пані Ірино! Щиро дякую вам за безмежну любов до України! Дай нам Боже ще й любові до людей і любові людей до Бога!
@ЛеонідБоднар-л3й4 жыл бұрын
Пані Ірино , дай Боже Вам здоров'я нехай береже Вас Бог і Україна.
@valentinavb96632 жыл бұрын
Це божественно. Як соромно, що ми не знаємо Особистостей які знали Україну, цінували і прославляли її. Дякую Вам пані Ірино, що даєте нам ці знання і направляєте на шлях яким нам треба йти, щоб перемогти ворога і досягнути великої мети
@russsurowy99864 жыл бұрын
Thank you Pani Iryno for this incredibly uplifting lesson. It goes to show that being Ukrainian comes from the depth of the soul. Slava Ukraini!
@cam58064 жыл бұрын
Героям слава!
@ОленаУманська-н8ы4 жыл бұрын
Як багато нового, цікавого, потрібного я пізнаю з ваших уроків української історії!!! Дякую!
@innasnitsarenko91665 ай бұрын
,,Нечиста сила,, Василя Королів була моя найулюбленіша книжечка в дитинстві.Чудова книжка Дуже раджу до прочитання вашим діткам❤
@ulianasoroka31964 жыл бұрын
Добрий день! Як завжди, відкрила для себе не лише нові факти, а й загалом нову особистість.Про Наталену Королеву я почула лише сьогодні. З випуску я виділила для себе 5 головних тез: 1.Майже кожна особа доводить, що коріння немає значення. Головне сприйняття себе, як частиною певного народу. "Чому я стала українською письменницею?"- ця фраза доводить, що вона вважала себе українкою. Власне сприйняття в рази важливіше, аніж сприйняття навколишніх людей. Вона знайшла свою землю. Цією землею стала Україна. 2.Розум- те чим варто пишатись. Вдосконалювала себе ця жінка завжди. Вивчала нові мови, читала нові книги та проводила роздуми над власним буттям. Ідеально знала кілька мов. Від своєї мачухи вивчила чеську. Знала арабську. Використовувала знання мов, як інструмент за допомогою якого, показувала себе. Розкривала себе не за вигляд, а за розум, велич якого було важко сприйняти іншим. Верхова їзда, оперний спів- здавалось, вона вміє все. 3.Найвища ціль- творити та збагачувати мистецькі цінності для добра УКРАЇНСЬКОЇ нації. Лицарський обов*язок- урок від батька. Боронити народ, не плямити герб, гасло та обітниці. "Твій рід завше з тобою, хоч де ти будеш жити" . Саме це дало розуміння, що вона має служити народові серед якого живе і не забути свого коріння. "Обіцяю"- і вона виконала обіцянку. 4. Сім*я- головне джерело великих людей. Тата за його гострий розум та ораторські здібності, вона вважала французьким королем та часто порівнювала голоси та промови. Бабуся- людина, яка виховала Наталену. Вона дала їй поштовх для розвитку у правильному напрямку. Коли вона жила з бабусею, Наталена познайомилась з Україною. Волинь заклала фундамент українського сприйняття для Наталени. Саме там, вона чула мову та зустріла свою першу подругу. 5. Формування характеру. Українці безхарактерний народ. Саме це ми маємо перейняти від цієї особи. 6. Здивувало вживання слова "осідку", ніколи не чула вживання у контексті. "Вуйки" дивну чути таку звичну для мене форму десь поза межами будинку. Намагаюсь звикнути до закінчення "и": "кровИ". Дякую за цей випуск.
@ІринаФаріон-г4и4 жыл бұрын
Дякую
@anastasiazavatska94074 жыл бұрын
Слава Україні, Ірино Дмитрівно! Дякую за цю студію, яка відкрила для мене особистість, про яку я раніше не знала. З прослуханого, хочу виділити основні тези: 1. Дивовижно, яка різна суміш крові у предків Наталени: мати - еспанка, тато - поляк, бабуся - з литовського роду, але проживала в селі Великі Борки на Волині. Саме це село та бабуся заклали в Наталені фундамент українського світу. З того часу, донька еспанки та поляка, стала українкою, класиком української літератури. «Так блудний лицар знайшов свою духову землю, щоб сповнити істотне завдання у своєму житті..». Це слова, після яких не залишається сумніву, що Наталена, дійсно, є українкою. До речі, дуже сподобалось у цьому вислові вживання прикметника «духовий», адже для неї наша земля, безперечно, стала духова, чимось сокровенним всередині душі… 2. Вразив заповіт її батька , з якою величезною силою духа він був написаний. Можна цитувати повний текст його заповіту, бо кожен рядок сповнений мудрістю та відданістю , але я процитую те, що запало мені в душу найбільше: «.. бо лицарський обов’язок і присяга зобов’язують боронити всякого скривдженого та воювати за слабого..», «..голос роду безсмертний і непереможний, твій рід буде завше з тобою..». Дивовижні слова... 3. Якою різнобічною особистістю була Наталена Королева: знала декілька мов в ідеалі, опанувала верхову їзду, стала оперною співачкою. Проте, найбільшим досягненням, на мою думку, можна вважати те, що вона стала Людиною з великої літери, віднайшовши свою землю та своє призначення. 4. У житті ніщо не трапляється випадково: і зустріч її з майбутнім чоловіком у зовсім чужому для обох місті не є винятком, адже Бог у потрібний момент надсилає нам правильних людей, і для Наталени - це Василь Королів, дивовижно важлива людина в українській історії, яка надихнула, навчила рідної солов’їної мови. Одним словом, без допомоги цього чоловіка, ми не мали б зараз такої чудової УКРАЇНКИ та УКРАЇНСЬКОЇ письменниці. 5. Постать Наталени Королеви є вражаючою. А який сильний посил вона намагалась донести до людей усе своє життя.. Її творчість - це величезний вклад в українську літературу. Одвічні теми пошуку правди, філософії християнства чудово висвітлені у її творах. «Не буде перебільшенням сказати, що ця унікальна жінка була більшою українкою, ніж багато хто, хто українцем народився».
@ІринаФаріон-г4и4 жыл бұрын
Дякую
@ІгорЖивцов4 жыл бұрын
Кожна програма - це відкриття для усіх, кого цікавить доля України! Дякую пані Ірині за таку самовіддану і натхненну працю!
@НадіяДудчук4 жыл бұрын
Слава Україні! Постать Наталени Королеви є настільки незвичайною, що важко уявити… Мене справді надихнула ця жінка вчитися, розвиватися та не покладати рук. На жаль, я ніколи не чула про неї до цього моменту. Я вдячна вам Ірино Дмитрівно, що ви даєте всебічні погляди на культуру, історію, літературу мого народу - українського! 1. «Блудний лицар». Так називає себе ця чарівна іспанська графиня. Каже, що знайшла свою землю, закохалася у Волинь та Київ. «Істотне завдання у своєму житті - творити мистецькі цінності для української нації». Важко уявити наскільки сильно ця жінка була захоплена українською мовою, народом та культурою. Вона не вибрала рідної еспанської чи польської, як її батьки, а саме українську. 2. Родина Наталени Королевої також неменше вражає мене. Мати, батько, бабуся всі ці люди є відомі графи еспанські. Маєток бабусі Теофілі був розташований на Волині у селі Великіборки. Саме це село заклало любов і цікавість до України. 3. «Обов’язок до народу серед якого живеш!», «Зрадою, а тим самим і вічною ганьбою є виректися свого роду…голос роду безсмертний і непереможний, твій рід буде завжди з тобою хоч де ти будеш жити!» Вражаючі настанови батька Наталени. Ось, що таке справжня відданість. Незвичайні слова, які збереглися в моїй голові. 4. Неймовірно розумна і талановита дівчина. Мене надихнули її досягнення протягом життя. Займалася і письменництвом, тлумаченням християнських символів, оперними співами, археологією, медициною, вивченням мов…ще довго можна перечислювати її таланти. Це просто не вкладається в голові, настільки ця людина була всебічно розвинута. Кожному з нас би такого бажання, наполегливості та сили характеру! 5. Надихнув Наталену до написання творів її чоловік Королів. До речі, саме від прізвища її чоловіка і пішло Королева. 6. «Ціле життя шукав я істини, тужив за нею…І не знайшов, чи може не впізнав…» - сказав Понтій Пилат.
@ІринаФаріон-г4и4 жыл бұрын
Дякую
@lidiadaniliv3024 жыл бұрын
Велика подяка за цікаву розповідь❤️❤️❤️
@DanilchenkoKateryna2 жыл бұрын
Дякую за цікавий матеріал)))
@КуцВіктор4 жыл бұрын
Дякую, пані Ірино, чудова промова.
@Величар4 жыл бұрын
Дякую пані Ірино! Думаю не одинокий в цьому.
@AmetistGiacint4 жыл бұрын
Вы бы для начала грамотно писАть научились
@10101wonderer4 жыл бұрын
це огидно! нав'язувати рабовласницьку релігію!
@yanakorynovska4 жыл бұрын
Доброго вечора,Ірино Дмитрівно! Дуже вам дякую за цікаву студію про таку незвичайну постать,ім’я якої я,на жаль,почула вперше,проте тепер впевнена,що не забуду ніколи.Ось,що я хочу виділити: 1. Мене дуже вразило,що незважаючи на те,що Наталена Королева не була етнічною українкою,знала багато мов,вчилася у Парижі й Петербурзі,та мала багато різних перспектив, вона обрала творити українською мовою і стала класиком української літератури. 2. Вона була не просто письменницею,а геніальною майстринею слова,що розкодувала християнські символи,які допомогли людям зрозуміти та усвідомити значимість Біблії. 3. Наталена була всебічно розвиненою особистістю, адже брала уроки музика у самого Миколи Лисенка,який навіть подарував їй музичну мініатюру. Більше того, відомий оперний співак Олександр Мишуга,відкрив у ній оперний голос,Наталена стала справжньою оперною співачкою. 4. У Празі вона зустріла своє кохання.Це велике кохання називалося Василь Королів. Саме він вплинув на Наталену, та зробив із неї українську письменицю,він довів їй,що вона зможе сказати своє слово в українській літературі. Василь був натхнеником та наставником Наталени.Саме завдяки йому,ми можемо пишатися такою неймовірною особистістю у нашій літературі. 5. Через свої оповідання Наталена намагалася достукатися до українців, показати їм правду,привабити до пошуку духовної краси і моралі .ЇЇ творчість - це насіння християнства,яке вона проростила у серцях українців.
@ІринаФаріон-г4и4 жыл бұрын
Дякую
@МаріяСмілянець-ц9р4 жыл бұрын
Прекрасно, як завжди.і дуже актуально.століттями не могли вбити отой ген українства, бо рід мав пам'ять.і гордився нею.схоже, що останні часи стали найбільш нищівними для нашої національної пам'яті, якщо люди таку пам'ять так масово втратили.
@10101wonderer4 жыл бұрын
це огидно! нав'язувати рабовласницьку релігію!
@MrMunzichara4 жыл бұрын
@@10101wonderer Боте, цить!
@ЛиханскаяТатьяна4 жыл бұрын
Дякую !♥️
@romansahan18534 жыл бұрын
Слава Україні, Ірино Дмитрівно! Дякую вам за таку інформативну студію. Ніколи раніше нічого не чув про Наталену Королеву, еспанку, яка була більшою українкою за деяких етнічних українців. Хотів би виокремити такі тези: 1. Наталена Королева походила зі знатного шляхетного польсько-еспанського роду. Її коріння настільки давнє, що обросло різними легендами. Наприклад, є свідчення, що її родичем по маминій лінії був Понтій Пилат - суддя Ісуса Христа. 2. Наталена Королева була надзвичайно талановитою жінкою. Вона завжди розвивала себе різнобічно, тому вивчила багато мов, серед яких еспанська, українська, польська та чеська; мала ґрунтовні знання у археології; співала оперу і навіть змогла стати чудовою українською письменницею. 3. Безперечно, сильно вплинув на розвиток світогляду Наталени її батько. Він дав їй настанови, в яких чітко вказав, що вона повинна поважати народ, серед якого проживає і також не зганьбити свого роду. Письменниця не те що виконала заповіт батька, вона, крім того, змогла прославити нашу літературу, пишучи свої твори у непопулярному на той час жанрі. 4. Наталена Королева перфектно знала українську мову. Писала вона свої твори на біблійну тематику, тим самим змушувала нас, читачів, замислитись над спасінням своєї душі, почерпнути щось важливе з її слів. 5. Остаточно українкою Наталена Королева стала, коли одружилась з Василем Королівим. Саме його патріотична сім'я надихнула еспанко-польку працювати на користь саме України та її народу. Писала вона зовсім не так як її сучасники, прихильники соцреалізму та лібералізму. Саме вона залишила нам спадщину нетипових творів західноєвропейского стилю, які варто читати і сьогодні.
@ІринаФаріон-г4и4 жыл бұрын
Дякую
@tetianadragutsan3035 Жыл бұрын
Дякую ,шановна панi Iрино❤
@МіраКорнілкова-я8ц4 жыл бұрын
Дякую вам, пані Ірина! Завжди цікаво вас слухати!
@AmetistGiacint4 жыл бұрын
Не дай бог
@ЯРОСЛАВКОВАЛЬ-ж9у4 жыл бұрын
Великі творчі праці! Вдячні люди! Радію, що все більше їх стає! Надіюся, що більше мудрих буде І серед тих, хто безпідставно "пристає".
@Весна-в2р2 жыл бұрын
Дякую за цікаві лекціі.
@oleksandrasenkiv1124 жыл бұрын
Слава Україні! Дякую, Ірино Дмитрівно, за таку чудову студію! Я згідна з вами, що часом іноземці роблять більше для нашої країни, ніж етнографічна маса. Наталена Королева - унікальна постать, яка зробила надзвичайно великий внесок в українську культуру. Після почутого хочу виділити таке: 1) великі люди ставлять собі великі завдання, і таким для Наталени було «творити мистецькі цінності для добра української нації», наголошую «української нації». Вона, родом з Еспанії, знайшла поклик своєї душі на українських землях, знайшла свою «духову землю». Як інколи тяжко знайти те потрібне місце для себе. Ми звикли, що для більшості великих постатей таким місцем є рідні землі, Батьківщина, адже ж той самий Тарас Григорович так тужив за своєю землею. Це все з тієї причини, що відчував якусь енергетику, заспокоєння та нетривожність удома. І хоч місцем спокою і творіння для Наталени були не рідні землі, та ніхто її в цьому не осуджує... 2) неможливо не зауважити ставлення батька Наталени до її подруги Марусі, адже він зазначив, що для його дому ця дівчина була своєрідним символом українства. Все ж таки, який великий і могутній український народ. «Вона ходить в українських строях, вона говорить українською мовою, вона дихає українським духом», хоч і не на рідних землях. Який же ж міцний той дух був, щоб про нього так говорили. Українка...і цим все сказано. 3) у житті кожної людини велику роль відіграють її батьки. Хоч матір покинула життя після народження Наталени, батько був дуже впливою в її житті. Він давав їй потужні уроки, які вона, звичайно ж, брала до уваги. Наприклад, батько говорить: «Ти, поселяючись у Києві, маєш обов‘язок перед тим народом, а понад то твій обов‘язок великий, що це народ скривджений»... Отак батько відчуваю потребу українського народу в своїй дочці, в її силі. 4) також батько їй наголосив, що «в кожному роді спливаються різні крови, але в наших жилах ніколи не було ні краплини від москалів і жидів», чим хотів наголосити на тому, щоб вона зробила правильний вибір, не забувала свого роду, але йшла за покликанням душі. У цей же час Наталена просто хотіла вступити до Київського університету, щоб навчатись. Вона прагнула бути з українським народом, відчувала своє покликання там, і не її вина в тому, що предмети в університеті викладали російською... 5) Наталена Королева - унікальна людина. Незважаючи на те, що багато років вона була за кордонами України, вона все одно душею була поруч з українським народом. Саме такий посил Наталена робить в одному зі своїх оповідань. «І хоч в якому він стані сьогодні перебуває, я до останнього захищатиму цей народ»... Велика пошана, Наталені Королеві, адже навіть сьогодні важко знайти таких відданих Україні людей. 6) зацікавило нове ім‘я Теофіля грецького походження, а також слово «осідок», яке ми зараз звикли називати «розташуванням» Дякую
@ІринаФаріон-г4и4 жыл бұрын
Дякую.
@АннаСтруж2 жыл бұрын
Дякую пані Ірино ! Ви наш Просвітитель!!!
@IruNa_A2 жыл бұрын
Дякую за чергову яскраву, сильну історичну постать про яку я навіть і не здогадувалася 💗
@АртурПалтуш4 жыл бұрын
Дуже і дуже цікаво. Дякую
@galinasivko50924 жыл бұрын
Пані Ірина, розчулили ви мене, надіхнули та повернули до нового, збагаченного українськістю життя Дякую за ваше подвіжництво...
@НаталяБадьо4 жыл бұрын
Слава Україні! Ірино Дмитрівно, ваша студія як і завжди є пізнавальною і цікавою. Наталена Королева була для мене до сьогодні невідомою мені особою, про існування якої я і не здогадувалась, а жаль. Адже вона принесла нашій культурі багато визначних творів, і як людина вона чудово відзначилась. Тому, виходячи з цього хочу виділити таке: 1. Наталена Королева - велична персона, яка хоч і не була українкою і не текла у її венах наша козацька кров, проте, зробила вона для нас набагато більше, ніж інша етнографічна маса. Вона жила, щоб творити славу для нашої культури, мови та нашої ідеї. Присвятила себе творенню української нації. 2. Суть написаних творів Наталени полягає у морально-етичному вихованні. Вона спонукає нас до зближення із Богом , пишучи свої геніальні твори на релігійну тематику. Адже, лише так наша душа буде врятована, навернувшись до Всевишнього. З її уст проливається ідея Біблії - настанови на правильне та гідне життя. 3. Настановлення батька, яке істотно вплинуло на світогляд юної Наталени. Саме слова Анджея глибоко вкорінилися всередині і керували нею, підказували дорогу правди. Вкотре переконуюсь, що одна людина здатна змінити життя не лише одної особи, а й цілого народу. 4. "Твій рід буде завше з тобою, хоч де б ти не був" - ще одна настанова, яка каже нам, що виректися свого народу є вічною ганьбою. Адже, народ завжди буде пам'ятати це. Проте, найгірше це докори власного сумління, які здатні звести з розуму, довести до глибокого забуття. Тому, потрібно любити свою націю, і щоб не сталося бути вірним до самого кінця. 5. Дивовижна і різногранна особа. Людина, яка досягла успіху в археології, гарно співала, їздила верхи, стріляла з лука та багато інших речей, які у неї чудово виходили. Проте, з цього всього переліку найбільше припала Наталені до душі наша українська література. Огорнула її душу та звабила. І вона піддалась цим чарам. Також, ми можемо пишатись її видатними творами, мова яких заворожує, і в деякий момент змушує задуматись чи справді я добре знаю свою рідну мову. Інколи, навіть, і соромно, тому що вона не була українкою з народження, але так добре знала мову, в той час як хтось не здатний і половини її знань осягнути.
@ІринаФаріон-г4и4 жыл бұрын
Дякую
@ПолінаОнопрійчук4 жыл бұрын
ДЯКУЮ ВАМ ПАНІ ІРИНО ЗА ВАШУ ПРАЦЮ.
@nikodidenko22394 жыл бұрын
Дуже дякуємо Вам, ШАНОВНА ІРИНА!!! Неймовірно ЧУДОВО!!! СЛАВА УКРАЇНІ!!!
@ainkain24854 жыл бұрын
Геморою - слава!
@ЯРОСЛАВ-б3д4 жыл бұрын
Не Ірина, а Ірино!!!!!
@halynazhydovska80125 ай бұрын
Дебілко не лікується!@@ainkain2485
@МаріяСмілянець-ц9р4 жыл бұрын
Ще один раз зрозуміла, чому таких людей радянська влада репресувала: розумних, освічених.бо саме вони хоронили отой ген українців.з приходом радянської влади у 39 році була знищена вся!!інтелігенція Тернополя-тільки за це, що мали вищу освіту і потенційно могли бути отакими наталенами.і потрібен час, щоб той ген знову розвинувся, відродився з нічого.то ж чому ми так іноді дивуємось, що немає над Україною егрегора-духовної сутності нації.їй ще потрібно висвітлитися, досягнути сили натален королевих
@mariyayanko65414 жыл бұрын
Надзвичайно цікаво! Дякую Вам, Пані Ірино... Чому ми так мало знаємо?!. Ще раз: дякую...
Слава Украiнii!!! Наш доктор - Геббельс!!! Героям - слава!
@MrMunzichara4 жыл бұрын
@@ainkain2485 Погано стараєшся, роботодавець грошей не дасть!
@IngwarS4 жыл бұрын
Надзвичайно талановита особа Наталена Королева. Вперше чую про таку ОСОБУ. Дякую за цікаву оповідь.
@leonidavkhimenko23394 жыл бұрын
Героям Слава ! Щиро дякуємо Вам за працю пані Ірині !
@ТолікРубаник4 жыл бұрын
Героям Слава! Дійсно дивовижна особистість,в Україні про неї знають мало й якщо знають то хіба через незначну кількість її українських творів.
@AmetistGiacint4 жыл бұрын
Где вы героев нашли ???
@fanatola4 жыл бұрын
@@AmetistGiacint вже 300 років як, кожен хто визнає себе українцем, або зробить для України щось гарне-то вже герой!
@ИванСмирнов-в8е4 жыл бұрын
@@fanatola так термін "українець" вигадали в кінці 19 століття.
@MrMunzichara4 жыл бұрын
@@ИванСмирнов-в8е Термін «українець» паралельно існував, але твоя правда в тому, що до того ми називалися русинами, а ви - московитами.
@olegderkach33634 жыл бұрын
Дякую пані Фаріон👍👍👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@МаріяБиблик-ц6ю4 жыл бұрын
Дякую за нову студію і за ваші старання, Ірино Дмитрівно. Не вперше дізнаюсь з ваших випусків про абсолютно незнайомих мені особистостей, яких я б мала знати. Хочу виокремити такі тези: 1. Мене вразила її любов до Бога, адже лише люди, які довіряють і люблять Його можуть працювати з Біблією. Справді, важливо для кожного з нас розуміти про що написано в Біблії, а не читати її як художню літературу. Проте в наш час, більшість людей навіть не мають її в домівках, а якщо і є, то припадає пилом. Але ж саме звідти ми можемо почерпнути нові сили для звершень, знайти відповіді на всі питання. 2. Варто кожному з нас замислитись, в якій насправді чудовій країні ми живемо. Відкинувши владу і людей, які вічно чимось незадоволені, можна побачити всю красу нашої батьківщини. Це та країна, яка надихає інших. Ми живемо серед тої природи, яка закохала в себе не одного іноземця,а нашу Наталену Королеву вона вразила до глибини душі. Нам потрібно пишатись і любити цю землю так, як її полюбила ця геніальна жінка. Вона сама ж про себе говорила : "Блудний лицар знайшов свою духову землю" 3. Впевнена, що не просто так Наталена полюбила Україну і все, що з нею зв'язане. Українській нації вірно служили її родичі. Також бабуся Теофіля прививала дівчинці любов до українців. Вона росла і виховувалась в тому оточенні людей, які знали і розмовляли українською мовою. Незважаючи на те, що батько її був поляком, а мама еспанкою, Наталена пам'ятала ту дитячу бабусину науку і не могла її відкинути. Вона була поліглотом, знала багато мов, але тягнуло її до тієї, якою вперше дівчинка, певно, й заговорила. 4. Настанови батька своїй донечці є просто неймовірними. У цих словах надзвичайно велика сила і даремно їх не говорять. Вони мають звучати і сьогодні для всіх тих, хто цурається рідної землі і прагне чогось "кращого". Завжди потрібно пишатися своїм родом і ставати тільки кращим, аби цей рід був справді славний. Ми власноруч можемо зробити наше життя значно кращим, та біда в тому, що не хочемо. Не потрібно шукати кращої долі, потрібно самому її творити там, де тебе поселив Господь. 5. Мене вразила різнобічність інтересів Наталени Королевої. Я навіть уявити не можу звідки вона брала сили і бажання пробувати себе щоразу в чомусь новому. Це людина з характером, яка ніколи себе не жаліє на шляху досягнення своєї мети. Таких людей нам зараз бракує.
@KovachY54 жыл бұрын
Через не знання історії України, правильно трактованої, українці зараз немають держави гідної.
@Slavchyk308d4 жыл бұрын
Дякую. Підтримую.
@Іруся-щ2ь4 жыл бұрын
Слава Україні! Пані Ірино дякую Вам за те, що я взнала про ще одну важливу постать в Історії України! 1.Кармен-Альфонса-Фернанда-Естрелья-Наталена пройшла досить важкий життєвий шлях, і втрату матері, згодом втрату і бабусі - тинялася по родичах. Пройшла вона і навчання у Нотр-Дам де Сіон де навчилася доброти і самопожертви. І тільки в 17 років переїхала до Києву, де провчилась у Київському інституті шляхетних дівчат, яке згадувала потім як невтішне місце де відбувалась війна між вихованками і вихователями. Попри це все - вона не впала духом, вона не обізлилась й вийшла чистою з цього закладу. 2 Урок батька своїй донці мене вразив, адже Наталена повністю його дотрималась «..Що лицарський обов’язок і присяга зобов’язують боронити всякого скривдженого і воювати за слабого" Вона вірно оберігала українську мову і шанувала свого батька за його слова. 3.Мені сподобалось те, що наші українські жінки справді хоробрі і мудрі. Наталена своїм прикладом показала що звичайна жінка може оволодіти навичками що здебільш вважалися чоловічими.Вона вміла їздити верхи, фехтувати, стріляти, володіла холодною зброєю. А також вона була надзвичайно розумною - знала безліч мов, і мала велику любов до їх вивчення. Це також дуже велике досягнення. 4.Її зв‘язок із Миколою Лисенком. Микола Лисенко великий український композитор, це ми знаємо ще зі шкільних часів. Проте, про ученицю Наталену я дізналась від Вас. І це для мене дуже цікавий факт оскільки Микола Лисенко подарував Наталені свою музичну мініатюру « Зоря з місяцем» з підписом «Моїй учениці» 5.Любов Наталени до Василя Королева. Василь Королів-Старий брав участь у революційному українському національному русі. Їхні дружні стосунки переросли у щось більше, те чим Наталена надихалася, а Василь зробив із неї «українську письменницю» .Все було добре до моменту ,коли Василя почали викликати на допити, і все що він встиг це сказати їй останній слова « Слава Ісусу Христу» і померти. Його смерть була трагічною для Наталени але Василь зіграв велику роль для того, аби вона стала українською письменницею. їх зустріч була не випадковою. Дуже Вам дякую, Пані Ірино, за таку можливість дізнатись більше про свою історію та те, які величні постаті нам подарувала доля.
@fedirkonyk95634 жыл бұрын
Геніально, повчально і переконливо!.. Від щирого серця: шаную і люблю Вас за це пані Ірино.
@ЖаннаВерещинська4 жыл бұрын
Доброго дня, Ірино Дмитрівно! Дуже дякую вам за цю студію. Постать Наталени-Королеви є надзвичайно цікавою, було дуже пізнавально слухати вас. Ось 5 тез: 1. Мати еспанка, а батько поляк. То як Наталена стала українкою? Ось, що вона сама відповідає: «Як побачила Волинь то закохалася в екзотиці... так блудний лицар знайшов свою духову землю.» Вона знайшла свою землю! Наталена вперше відкрила для себе Україну ще у дитинстві, коли виховувалася бабусею, що жила на Волині. Саме тоді зародилася її любов до України. Побувавши в Україні Наталена вже не змогла забути її. 2. Дуже припали мені до серця її слова про життєве істотне завдання: творити мистецькі цінності для добра України. Ось як мислять Великі Люди. Ось які в Них цілі. Це надихає мене також поставити перед собою велику мету та іти за нею. 3. Хочу зауважити великий внесок батька Наталени-Королеви у її формування як української письменниці. Я вважаю, що саме він був вагомою ланкою, що привела до цього. Адже саме він запрошує жити до них Марійку, адже «вона є символом українства». Також він сказав Наталені про обов'язок до народу серед якого живем. Зокрема це стосувалося української мови. 4. Мене дуже вразила багатогранність Наталени-Королеви. Вона знала багато мов, гарно стріляла та їздила верхи, вчила філософію та археологію, навчалася музиці та співу. Зокрема вона брала уроки у Лисенка. Згодом вона стала оперною співачкою і грала в операх Парижа. Також у Петербурзі навчалася малярства та археології. Вона брала участь у багатьох розкопках. Зокрема Помпеї та Десятинної церкви. Аж голова макітриться від її різнобічності. 5. Отже, хочу сказати, що Наталена-Королева є надзвичайно цікавою та неординарною, неповторною особистістю. Я читала її твір «Без коріння» і він мене сильно вразив. Читається дуже легко, вона ніби захоплює у полон, і не відпускає аж поки ти не дочитаєш. Коли починаєш читати одразу стає зрозуміло, що автор - людина надзвичайно освічена та багатогранна. Тож ще раз дякую вам за цю студію.
@ІринаФаріон-г4и4 жыл бұрын
Дякую
@liumilic4 жыл бұрын
🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@ТетянаСлівінська-х9и4 жыл бұрын
зачарована вашою трибуною, дякую, почула багато цікавого !!!РЕСПЕКТ ,ПАНІ ІРИНО!!
@валерійкрупський-ю3г4 жыл бұрын
Дякую! Ваші оповідання підтвержують моі думки.
@KORECH704 жыл бұрын
Як завжди,- необхідні ліки, які потребує наш нарід, які сприяють її видужуванню! Вельми вдячний, пані Ірино!..
@ballmyach64004 жыл бұрын
Не знаю как народу, а тебе лично лекарства нужны.
@НацикІБандерштадтський4 жыл бұрын
@@ballmyach6400 Тобі явно не допоможуть ліки, ти ж пляшку з дупи витягти не тямиш =)))
Шановна Ірина Фаріон, дякую ТЕБЕ за багатство української літератури, яку було відкрито для мене завдяки ТВОЄЇ корисної праці на славу українського народу.
@ВікторСтасюк-к9ю2 жыл бұрын
Дякую, це просто шедевр
@МаксимПатрашенко4 жыл бұрын
Ірина Фаріон надзвичайно розумна жінка.Кожна її промова чи урок це як відкриття чогось нового.Цю людину на президента!
@ainkain24854 жыл бұрын
Фарiон - молодець! Це вона навчилась промовам коли була у комсомольськiх та коммуняцькiх лавах. Вчила студентiв як треба "гарячо любить Родину", одержувала за це грошi.
@Xena_84 жыл бұрын
@@ainkain2485 всі ми жили в тоталітарній державі де не було альтернатив. Але одиниці лишилися справжніми патріотами. А хто мішає Вам пропагувати "український ген" вже виходячи з виховання в посткомуняцьких лавах. Критикувати всі мастаки, а зробити якщо не краще, то хоч такого самого рівня - то зразу в "кущі"
@MrMunzichara4 жыл бұрын
@@ainkain2485 Кумедно, що т. з. Иван Иванов (чисто ботське імʼя) тут до відгука Соломії Козачок «Слава Україні! 🇺🇦» написав «Геморою - слава!», а вже у відповіді до цього відгука, задля дискредитації Ірини Фаріон, а отже і її патріотичних передач, намагався вдати з себе українського патріота та борця з комуністами.
@MrMunzichara4 жыл бұрын
@@ainkain2485 Боте, погано стараєшся, ніхто грошей не дасть.
@torl26412 жыл бұрын
Дуже цiкаво! Треба у школах дiтям розповiдати про видатних украiiнцiв - це так користно i повчально! Дякую, Панi Iрино!
@vadymkotlyar44234 жыл бұрын
пані Ірина-неперевершена!
@SergijDidovich4 жыл бұрын
Спасибо Ирина Дмитриевна за Ваш труд.
@Таня-д9у5н4 жыл бұрын
Дякую шановній пані Ірино!
@olegkratt96924 жыл бұрын
Дуже дякую Вам...
@olgabashuk19324 жыл бұрын
Дякую п.Ірочко. заслухалася Вас!Так ніхто не розкаже,як Ви ❤
@ainkain24854 жыл бұрын
Не кожен вмiэ так гарно брехати! Путiн - пуйло навiть заздрить!
@olgabashuk19324 жыл бұрын
@@ainkain2485 аби ти не сівсрав
@ЛюдмилаТкаченко-в5м4 жыл бұрын
Дякую, дуже цікаво та корисно для всіх.Слава Богу за Вас, пані Ірино! Велику справу робите. Нехай Вас Господь береже! Благословінь!💕👍😇
@софуська-е4ж4 жыл бұрын
Добрий день! Наталена Королева надзвичайна постать, котра наділена багатьма талантами, які, часом, навіть не пов’язані між собою. Цікавилася і музикою, і археологією, і мовами, і, звісно, письменництвом. Дивуюся, як одна людина так багато здатна робити. Вона постійно вдосконалювалася, прагнула вивчати щось нове, і їй це успішно вдавалося. Наталена є беззаперечним прикладом для наслідування. 1. Незвично, але донька еспанки і поляка стала українкою. І вона була більшою українкою, ніж багато з тих, хто ними народилися. Сумно, звісно, що, земляки часто виявляються зовсім чужими, на відміну від, здавалося б, чужинців. 2. Наталена у своїх творах закликає до морально-етичних постулатів. Населяє біблійний світ звичайними людьми. Читаючи її твори, можна зрозуміти ідеї Біблії. 3. Чому ця жінка вирішила залишитися в Україні і присвятити себе творчості на благо її культури? Бо вона закохалася в нашу країну. У волинську екзотику, у Київ, з його соборами. А ще їй здавалося, що українці - нащадки давньої Еллади. І навіть шукала підтвердження цьому. 4. Батько Наталени дав їй дві настанови. У нас є обов’язок до народу серед якого живемо, особливо ж, коли це народ скривджений, поневолений. Не вільно ані погорджувати ним, ані бути байдужим до нього і його потреб, бо лицарський обов’язок і присяга зобов’язують боронити всякого скривдженого і воювати за слабого. Зрадою, а тим самим і вічною ганьбою є виректися свого роду, гену, сплямити герб, зламати честь, гасло і обітниці. Голос роду безсмертний і непереможний, твій рід завжди буде з тобою, хоч де ти будеш жити. Цього вистачить, щоб вирішити з ким іти. Тобто потрібно служити народові, серед якого живеш, але й не забувати своє коріння. 5. Коли повна безнадія накриє тебе, згадай про ту філософію, яка є найбільшим порятунком - філософію християнства. 6. Також у цьому відео можна помітити не характерне для сучасного мовлення вживання деяких слів: строй - одяг; осідок - розташування; не вільно - не гоже, не варто, заборонено; виректися, замість зректися, крови, а не крові; вуйко, а не дядько; погорджувати, тобто ставитися зневажливо.
@ІринаФаріон-г4и4 жыл бұрын
Дякую
@ОлександраЧорна-в6д4 жыл бұрын
Щиро дякую!
@velotsyraptor_3334 жыл бұрын
Пані Ірино, добрий день! Дякую за студію, після перегляду якої хочеться вивести п'ять тез: - Перше, що обов'язково кидається в очі кожному, хто ознайомлюється з цією особистістю є її етнічна належність. Еспанка за національністю - жодного зв'язку із Україною та українцями. Але найбільш банальне правило етикету свідчить, що у чужому домі треба дотримуватися його звичаїв, що на превеликий жаль не завжди дотримується і сьогодні. А український дім став рідним для Наталени. - Ви чудово підмітили те, що в порівнянні з Наталеною багато українців не знає української. Кілька днів тому я прочитав її твір "Перунове прокляття". Я був вражений багатством лексики, що вона використовувала. Якщо візьмемо до уваги факт того, що українська не була її рідною від народження, то враження зростає. - Ця теза буде тісно пов'язаною з попередньою. Наталена була поліглоткою. Неможливо не погодитися, що коли зустрічаєш поліглота, то отримуєш захоплення. А в свою чергу Наталена знала доволі багато мов, а ще й не тільки споріднені з еспанською, а й одну з найскладніших для вивчення для европейця - арабську. Вона могла писати свої твори еспанською, французькою чи російською й стати відомою чи не на ввесь світ, а вона писала українською. Це не може не викликати поваги. - Наталена була справді обдарованою людиною. Скільки ми знаємо українських єгиптологів? А Наталена була єгиптологинею, а ще брала участь в різноманітних розкопках в інших місцях. А також вона вміла їздити верхи, стріляти з лука та співати. Направду талановита жінка. - Особливої уваги заслуговує тематика її творчости. Вона возносила високу моральність та християнську думку. У той час це не було в моді. Творити те, що подобається саме тобі, незважаючи на тенденції - це і є сила митця, як особистости. Тим більше, що її творчість внесла щось нове для української літератури.
@ІринаФаріон-г4и4 жыл бұрын
Дякую
@КатяСорока-о5м4 жыл бұрын
Дякую! Слава Україні!
@ainkain24854 жыл бұрын
Геморою - слава!
@КатяСорока-о5м4 жыл бұрын
@@ainkain2485ану брись під лавку.
@MrMunzichara4 жыл бұрын
@@КатяСорока-о5м Иван Иванов - це бот запарєбріковий. Але в деяких відповідях він удає з себе українського патріота, тож будьмо пильними, бо кремляді намагаються нас розсварити.
@gricaev504 жыл бұрын
Як завжди , цікаво і пізнавально .Слава Б-гу що є такі жінки , як пані Ірина Фаріон .
@ЛідіяЦіхоцька4 жыл бұрын
Пані, Ірино, Ви одержима поступом українців.
@ИванСмирнов-в8е4 жыл бұрын
Хтось вважає її антидержавницькою.
@MrMunzichara4 жыл бұрын
@@ИванСмирнов-в8е Не хтось, а к**пи. Називаймо речі своїми іменами.
@ИванСмирнов-в8е4 жыл бұрын
Яка радість! Пані Іриночка в червоному! Так вона може завоювати самі тверді серця!
@ballmyach64004 жыл бұрын
Так для коммунистки червоний колiр, самый родной.
@ИванСмирнов-в8е4 жыл бұрын
Пані Іриночка справжня вкраїночка - Серце палаюче, промінь в очах. Нашій надії вона як світлиночка, Для ворогів небезпечніш меча!
@ІринаФаріон-г4и4 жыл бұрын
@@ballmyach6400 Молодець! Показав усю красу свого дебілізму. Пиши ще
@здоровавблагодатідякую4 жыл бұрын
Дякую!З захопленням сприймаю надзвичайно грамотну, гармонійну ведучу і теми ,які вона оповідає .Це так потрібно для виховання українців.
@ivanman45562 жыл бұрын
...!!!
@olgamokrii29 күн бұрын
Ірино Дмитрівно❤ вже 5 місяців жиємо без Вас. Біль, сум, але наснага до боротьби не згасає❤ дякую за підтримку Вашу нас тепер уже з небес❤
@sandbox55002 ай бұрын
Дякую за випуск! ❤
@andriykhomyak2 жыл бұрын
Яка глибока доповідь 💔 слухаю ще один раз
@ІринаФаріон-г4и Жыл бұрын
Дякую.
@qksdkk4 жыл бұрын
Доброго дня, пані Ірино! Хочу подякувати Вам студію, завдяки якій я познайомилась з раніше невідомою мені особистітю , Наталеною Королевою. Хочу виділити основні тези: 1. Дуже вразив рід Наталени. Мати була еспанкою, батько - поляком, бабуся - литовкою, але жила на Волині. Саме вона закликала дівчину на Україну. Наталена була вражена красою української землі і казала: "Блудний лицар знайшов свою духову землю, щоб сповнити істотне завдання у своєму житті". Я бачу в ній глибокий патріотизм, який не притаманний навіть деяким українцям. 2. Батько виховував її з розумінням того, що ти відповідаєш за свій народ, ти повинен боронити землю, на якій живеш. Немає нічого ближчого, ніж рідне місце. Тому твій обов'язок - воювати за свій рід, а не зраджувати та нехтувати ним. Ці слова свідчать про його мудрість та відданість своїм корінням. 3. Наталена була дуже різносторонньою: співала, писала надзвичайні твори, знала декілька мов, займалася верховою їздою, археологією і багато чим іншим. Вона надзвичайно мотивує не зупинятися на досягнутому, а продовжувати свій розвиток і знаходити своє покликання. 4. Її твори були написані, аби виховати людину, навести її на моральний шлях. Наталена закликала нас єднатися з Богом, молитися та боротися з атеїзмом. Бог нам допоможе пройти через усі незгоди, потрібно лише вірити в Нього. Завдяки молитві ми врятуємо нашу душу і вбережемо її від гріха. 5. Наталена Королева - вражаюча особистість, яка на своєму прикладі показує, що людина може розвиватися у багатьох напрямках, потрібно лише дійсно цього хотіти. Її постать дала мені зрозуміти, що людина буде щасливою тоді, коли знайде своє місце на землі, буде знати, що її там чекають. І часто це місце - не там, де ти народився.