Запрошуємо вас до нашого театру Cult, що знаходиться у центрі Києва. У нас ви зможете побачити унікальні, експериментальні та класичні вистави українською мовою. Підтримуйте сучасну драматургію і до зустрічі у нашому театральному просторі. Переглянути афішу, придбати квитки та доєднатися соціальних медіа театру можна за посиланням: mssg.me/3gri3 У нашій закритій спільноті ви можете отримувати бонуси і ексклюзивний контент від проєкту за допомогою функції спонсорства mssg.me/kx84q Долучайтесь до нашого закритого літературного клубу, де ми зустрічаємось 2 рази на місяць: онлайн та офлайн. На зустрічах ми детально пропрацьовуємо заздалегідь обрані книги та покращуємо якість розуміння матеріалу. Щоразу у вас є можливість обрати: бути слухачем або доповідачем. Щоб взяти участь: t.me/cultlitclub
@oleksandranikolayenko52047 күн бұрын
По-перше: щира дяка вашому каналу))) Бо є щирою прихильницею Вашої діяльності. Але як проста людина, то вже втомилася від деграданства та декадансу всіх отих «філософів». Західна філософія занадто з патріархальним підходом. Жінки інакше сприймають сенс життя та націлені на виконання своєї творчої, життєдайної задачі. Тому так багато в філософських ідеях чоловічих маразмів та екзістенціальних проблем занепаду та того дибільного увірування у кінець світу, тобто якийсь там Апокаліпсіс. Все набагато простіше. Людина повинна бути подібна рослині: мати особистість (сортність); приймати свій етап циклу, в якому перебуває (весна-літо-осінь-зима або дитинство-молодість-зрілість-старість); виконати основну задачу - якомога більше передати своє «єство» в майбутнє. Грубо кажучи, якщо завтра помреш, то що після тебе залишиться? Діти, щасливі, здорові, стабільні? Сад квітів? Творчість? Спогади вдячних оточуючих за твою доброту та щире, чесне серце? Коли експансивно «захоплюєш собою оточення», чим більше твого «я» у Всесвіті, або твоїх дітей (бо вони мають право бути собою), то тим більше почуваєш себе щасливим))) Тобто міцно тримаєшся корінням за минуле, щоб своїм життям створити майбутнє. І не перервати ланцюжок поколінь.
@volodymyrmalynov424911 күн бұрын
Дякую вам пане Віталій за цікавий контент. Схоже що ви трохи хворіли коли писалася програма,помітив що ви "шмигали" носом і це вас трохи нервувало. Передача вийшла цікава і насичена сенсом, дякую вам за це. Сподіваюсь що ви вже в добрій фізичній формі.
@МаринаКушка-ш7жАй бұрын
Дякую за вашу просвітницьку діяльність ❤❤❤ дуже радію, що є український якісний просвітницький контент!
@sics906919 күн бұрын
Класний висновок. Дякую за свідомість
@ОрестМагера21 күн бұрын
Дякую за ефір
@NetleKissАй бұрын
Необхідною умовою саморозвитку людини,- є висока ступінь ментальної тверезості, тобто постійна робота над своїм місцем в часі і просторі. У тому числі і над неминучими для виживання залежностями. Ментально твереза людина не може заперечувати свою залежність від соціуму і його тиску. А здобуток особистої свободи і є маневром особистості в заданих умовах. Більшість людей живе не пробуджуючись. А за канал велике дякую!!!!!це мій канал,- а всі інші Собаки!
@ЯрославМиронюк-щ8хАй бұрын
Що означають Собаки з великої букви?
@NetleKissАй бұрын
@ передивіться відео. Взято з контексту.
@sics906919 күн бұрын
Дякую Вам... Буду читати
@МаксДжек-х2оАй бұрын
Дякую. Це відео найцікавіше. Дуже глибокі ідеї, є над чим задуматись. Крішнамурті здивував. Обовʼязково треба почитати.
@JamanYoАй бұрын
Ваш контент це щось!
@lila13lilaАй бұрын
Дякую. Протягом відео подумала про те ж, що ви сказали у кінці: на твою сім'ю, шановний Джидду, не нападали, не катували, не бомбили, не морили голодом, а то твоя філософія зазнала б змін. Це філософія мирного безпечного життя. Якби він не хаяв матеріальні ілюзії, він любив безпеку і комфорт, як усі ми і жив у найкращих умовах, як ви вірно підмітили. Він був на вайбі західних цінностей з індійськими словами. Він не пробачив смерті брата цій теософії і відмовився від неї, не зміг його врятувати від хвороби, хоча він махатма.
Задля підтримки каналу!!!!!!)))))) ДЯКУЮ)))))🎉🎉🎉🎉🎉🎉
@yurii475Ай бұрын
Дуже дякую! Схоже, що головною ідеєю, яку просував Крішнамурті, було самостійне мислення вільне від будь яких нав'язувань.
@OndreusАй бұрын
Якщо є воля, яка сильніша, то це неможливо. А всі ми народжуємся із слабкою волею. :) Тому, бачу його ідеї милими, але нежиттєздатними.
@IhorVyshniakovАй бұрын
@@Ondreus а чиї ідеї вам здаються життєздатними?
@OndreusАй бұрын
@@IhorVyshniakov Першим кроком, Епікур, щоб навчитись довіряти своїм відчуттям і вміти спиратись на них. Другий крок, чакральна система УФЙ (Школа гуру Ар Сентема). Навчитись діяти відповідно до задачі. Далі Кресіння, щоб мати змогу відміняти дурні рішення.
Тримаюсь подалі від людей які хочуть спасти всесвіт який «всі віки котиться в прірву». Люблю людей які дарують тобі сушку з шипшиною зі своєї городини для кампотіка і ти можеш зігрітися ним в зимові холоди 😌 Дуже часто помічаю що це різні типи людей
@smolletcap.5444Ай бұрын
Дякую, чекав цього випуску, цікаво
@valentynasolovey9055Ай бұрын
Дякую, було цікаво.
@АлександрБалабко-ю7жАй бұрын
Супер! Дякую!
@OndreusАй бұрын
Дякую за інформацію. Затикання усіх дюрок любов'ю не виглядає мені гарним рішенням :) Бо за різні задачі у людини відповідають різні частини тіла (свідомості). І їх також треба розвивати і ними займатись. Зло не з'являється саме по собі, воно виникає з добра. Будь яке добро, може стати злом, коли добра стане забагато, можете спробувати це у своїй уяві.
@Vic-on5icАй бұрын
Це правда. Трагедія у тому, що часто зло -- це добро, доведене до крайнощів. Подібно до того, як сказано, що наші вади -- продовження наших чеснот.
@OndreusАй бұрын
@@Vic-on5ic Немає ніякої трагедії :) Є межі придатності. Їх просто треба знайти. Робити з цього трагедію, це зайве = зло.
@НатальяСтепанова-т3рАй бұрын
З Господом до перемоги! Слава Україні! Слава ЗСУ! Смерть ворогам!
@jurkogolub7578Ай бұрын
Дякую! Було цікаво. Підтримую українське. Слава Україні!
@dasha2232Ай бұрын
В першу чергу треба налагодити гармонію і мир кодному у своїй душі, думках, особистому та соціальному житті- стати цільним і відмовитись від дуальності! Розвивати свідомість і берегти і зцілювати простір(екологію) навколо себе🧘🏻♀️🪷💜
@DennyWonderАй бұрын
Нарешті! Як довго довелося чекати.
@СвітланаГалан-ь1оАй бұрын
Дякую за ґрунтовне і цікаве відео. Відчувається Ваша велика робота. Дуже крутий матеріал.
@polenkolАй бұрын
Як і зазвичай, якісне відео, доступно і цікаво подана інформація. Дякую!
@ВалерийНайда-е8фАй бұрын
Дякую ❤
@seviltufekciАй бұрын
щиро дякую за настрій, потужний досвід, за український контент🎉❤
@Ts-tv7myАй бұрын
Так я читала книги Кришнамурті і тоді мені дуже допомогли його ідеї
@natadidaАй бұрын
Дякую, дуже цікава розповідь. З нетерпінням чекатиму наступну тему!
@andreberezovskiyАй бұрын
Дякую Вам за як завжди дуже файне, цікавенне, корисне та пізнавальне відео!!!
@liliazymak9568Ай бұрын
Дякую!
@serhiyhirchak1893Ай бұрын
Чудове відео, дякую Вам.
@pan_VolodymyrАй бұрын
Подивився тут і ще раз подивися на Spotify, було цікаво, дякую!
@nepidrobna_sylaАй бұрын
Дозвольте. Оце слухав вас і згадав дещо, що я для себе виніс слухаючи Крішнамурті. Заперечити я, відмовитись від я, піддати все сумніву. Це елементарно. Бо це було зроблено до Крішнамурті. І тому ця ідея мені зрозуміла. Але все побудовано на відмові. Тобто. Спочатку, я вбираю, вбираю, черпаю інфу, фільтрую, нагромаджую… і лише тоді я досягаю моменту, коли я можу заперечити, можу відмовитись, навіть від свого я. Бо це не є основою власної світобудови. Стабільність при відмові починає базуватись власне на усвідомленні змінності світу. Тільки так можна легко відкинути стабільні, стаціонарні уявлення.
@80mrEKАй бұрын
Супер, дякую!💙💛
@seviltufekciАй бұрын
Віталій Стеценко, добрий день, дякую за теми, які Ви піднімаєте,передивилася майже все на Вашому каналі. Не можу знайти про Шопенгауера Ваші відео. Взагалі про цього філософа нічого немає на Ютюб. Якщо буде натхнення зробити, я з задоволенням подивлюсь🎉❤ і не тільки я.
@olgamuratov568Ай бұрын
❤Дякую за розповидь про Джиду Кришнамурти.Вчитель,мудрець,борець проти банального,заивого,тупо егоистичного...Вивчаемо,осмислюемо,використовуемо иого безциннии досвид!😊
@sergtsch87Ай бұрын
О, нове відео у Вас!) Залишу вподобайку та коментар авансом. Дякую за вашу працю
@нататата-к5юАй бұрын
В мене була депресія, Біблія, молитва і піст. Мені допомогли. Жити по Божих законах не релігійних. Перегляд і зміна свого світогляду. Так подібно як казав Крішнамурті.
@OlehSusiak29 күн бұрын
Топова, вкрай потрбна інфа сьогодення. Надіюсь буде більше такої "бази".
@annadolhaАй бұрын
Дякую, круте відео. Зараз читаю книгу Хатха йога прадіпіка. Бачу дуже багато кореляцій з цим вченням
@ViterZHirАй бұрын
Прекрасне відео чудовий канал
@sichovyy_striletsАй бұрын
Дякую за якісний український контент! Будь ласка, не могли ви б зняти відео про творчість Чарлза Дікенса?
@КаринаЧеркасова-ф6уАй бұрын
Дякую. Дуже цікаво. Лайк, підписка.
@Лариса-в3пАй бұрын
Дуже щиро дякую❤🎉🎉🎉.Йог Рамачарака говорив подiбне.Є у Гуrлi.
@МаксДжек-х2оАй бұрын
55:51 З іншого боку, можливо, ми були б значно сильнішими у війні, якби сприймали реальність такою, якою вона є. Не вірили у два, три тижні чи корумпованим популістам. Тверезі роздуми про державу, кордони і їхню користь не відміняє обʼєктивної дійсності, в тому числі існування країни терориста. Нас захищають часто люди фанатичні, але що таке фанатизм ? Чи не можна назвати тоді і Крішнамурті фанатиком його ідей? Можливо ті люди яких ми вважаємо фанатичними насправді бачать реальність значно обʼєктивніше ніж ми. Хіба не вони бачили загрозу тоді коли суспільство міцно спало?
@bohdans.6914Ай бұрын
А чому ви вважаєте, що людина може сприймати реальність такою, яка вона є?
@oksana441729 күн бұрын
@@bohdans.6914 думаю може маючи знання про цю реальність
@o.k.3485Ай бұрын
Круте відео! Не знала про Крішнамурті, але дуже відгукнулись його ідеї
@svyatyk446Ай бұрын
Thanks
@ЮрійКицюраАй бұрын
Коли буде відео про Платона?
@Іларій-л7пАй бұрын
Крішнамурті був чудовою, осознанностю, в Людській Божій якості! А те про що, ви в останній критиці, навели по поводу нападу росії... це не його провина; що люди невсі використали, та пробудили в собі, ці знання! Він звертається до всіх, бути любячими, чесними, живими...
@СергійВальчук-ъ7дАй бұрын
Мій улюблений мислитель❤ Дуже повпливати на мене.
@petaledejasminАй бұрын
Дякую за відео 😊 На мою думку, в другому сезоні «Аркейн» деякі з озвучених ідей були так би мовити досліджені через дії одного з персонажів. Навряд чи автори надихались саме спадщиною Крішнамурті, проте щось в цьому є. Ну а від себе додам, що легко говорити про складність цивілізації та пороки ідеологій, живучи в країні зі сприятливим кліматом, розвиненою медициною та однією з найсильніших економік світу))
@МитроКифівАй бұрын
Все, що здобув з вивчення культури індусів - це жити в мирі з собою. Як на мене, то це дуже слушна думка.
@МихайлоНікітенко-у6юАй бұрын
Дякую що згадали Про ДжиДУ ❤😊
@Master_FormАй бұрын
Истина - это качество бытия, существующее неизменно и повсеместно (хотя и проявляющееся разнообразно, причем далеко не всегда очевидно).(с) /"Неожидаемая мудрость"/ Истина - это неизменная правильность для любых состояний реальности. (с) Истина - это правда на все случаи жизни. Правда - это локальная истина для конкретной ограниченной ситуации. Поэтому в каждом случае у каждого будет своя правда. Это несложно показать с помощью линейной алгебры и соответствующих геометрических интерпретаций / "Алгебра иллюзий"/ Люди обычно не могут найти истину, потому что не понимают сути того, что ищут. Поэтому они ищут не то и не там. И даже если найдут - то не поймут этого.
@eolit1oАй бұрын
39:22 дуже схоже на Дао.
@zzzztop2509Ай бұрын
Борючись з ідеєю ,він її створив,бо така доля ідеї ,виникнути ,розмножитись, як вірус і стати частиною організму після зцілення.😊
@leonidbilenko4931Ай бұрын
Сто Ролс Ройсів у гаражі, це не про Крішнамурті, а про Ошо Раджніша, який дуже любив саме цю модель авто.
@yurii.kravchukАй бұрын
Хочеться відповісти на "критику". Вважаю, що не дуже будуть конструктивними аргументи "якби всі в країні жили згідно ідеям К.". Це рівно про те, що говорив К., оскільки такі конструкції будуть штучними і обмеженими нашими уявленнями, досвідом і памʼяттю. В той же час, я не вважаю, що ці питання не є важливими, але я би не користувався ними для оцінки творчості даної людини.
@Orca-gy3lxАй бұрын
Я первый!!!! Cult 👍👍👍
@olegsorochynskyi9269Ай бұрын
про Роберта Адамса зроби огляд
@РусланСамченко-р4вАй бұрын
У великій мірі, погляди Кришнамурті, це християнство без пізніх нашарувань і тлумачень. Він несвідомо був під впливом чистого християнства. Воно було частиною його особистості, його свідомості і підсвідомості, без зовнішньої атрибутики. Це справжнє чисте, незамутнене християнство описане в Новому Заповіті, але у виконанні Кришнамурті. Дякую вам за лекцію і за канал взагалі.
@yourconcisenessАй бұрын
Про Роберта Адамса буде? 😏
@Ївга-э1тАй бұрын
Зі шкіл не виходить жлдного вільного розуму... Істинно так!
@ЮрійТовстухаАй бұрын
В своїх відео ви розповідаєте про важливість часу і про те, що прагнете розвиватись. А натомість знімаєте годинне відео про галюцинації якогось езотерика.
@olegtym7119Ай бұрын
Пригоди накроманів у Індіі . Зараз там теж багато таких ретритів і духовних вчень )
@wlandyslawАй бұрын
Щодо ідеї нескінченного "хочу" та незадоволеності від життя як наслідок: ця ідея була в стоїків у різних формах. Та й впевнений, що не лише у них, оскільки думка сама по собі є досить очевидною та прийти до неї можна через банальний буденний досвід.
@Ївга-э1тАй бұрын
Про Любов ЗДОРОВО
@chingizsalla29 күн бұрын
Перепрошую, але телугу не є діалектом (якої мови?). Це окрема давня мова є частиною дравідійської культури.
@МилаДиковскаяАй бұрын
❤
@andriiandroshchuk8592Ай бұрын
Погоджуюсь з Крішнамурті, що нація і кордони це симулякри. Як би їх не існувало б то й нападати не було б на що. Просто його ідею треба сприймати глобально, а не застосовувати до якоїсь певної країни. Саме такі симулякри і розділюють суспільство. Розділеним суспільством на багато легше керувати. Фанатичне досягнення кордонів не приведе до щастя чи процвітання ні в Україні ні у всьому світі. За три роки світ прийшов до нового нарощення озброєнь і став на край економічної прірви. Тобто це замкнуте коло. Ця війна породить тільки наступну війну і нічого більше.
@Vic-on5icАй бұрын
Без таких "симулякрів" не існувало б ані країн, ані народів. Ніхто й ніщо б не було захищене, усе б вирішувалось правом грубої сили. Ви б не писали тут українською мовою, тому що й мови такої не було б. Розділення повинне бути -- на добро і зло, закон і беззаконня. Кордони, хоча й умовність, але умовність необхідна, як і багато інших "умовностей" у житті. Не купляйтесь на гарні "філософії", позбавлені зв'язку з реальністю.
@andriiandroshchuk8592Ай бұрын
@ я поважаю вашу думку. Щодо мене я можу писати українською, російською чи англійською мовами, і це є справжня свобода. Жити і працювати де ти корисний, розмовляти на мові якій хочеш. А от що буде з Україною в якій через маніпуляції зникнуть українці, безталанно розбившись об бетонні укріплення ворога, та будуть замінені іншим етносом?
@Vic-on5icАй бұрын
@@andriiandroshchuk8592 Якби ваші предки так міркували, то український етнос разом із його мовою і культурою давно би розчинився у інших, чисельніших і агресивніших, етносах. І сьогодніші українські воїни воюють за те, щоб цього не сталося, ніяких "маніпуляцій" у цьому немає. Щось у вас причинно-наслідкові зв'язки страждають. У кожній боротьбі є ризик, то що -- взагалі не боротися? Це по-вашому -- свобода? Я знаю ті самі мови, що й ви. Це відкриває деякі можливості, тільки й усього. "Свобода" без обов'язків -- порожній звук.
@andriiandroshchuk8592Ай бұрын
@ не хочу вас переконувати в зворотньому, але чи не варто поглянути на більшу картину. Війна сама по собі вигідна дуже багатьом як за межами країни так і в середині. Світ на межі економічної кризи і саме ВПК дозволяє хоч якось триматись на плаву. Тож, на мою думку саме в цьому полягає маніпуляція. Війну не дають виграти, але її можна продовжувати. На жаль навіть владній верхівці Росії швидше вигідна сама війна ніж захоплення територій.
@Vic-on5icАй бұрын
@@andriiandroshchuk8592 Ми з вами настільки по-різному бачимо причини війни, що, мабуть, не варто й продовжувати цю розмову. «Сonspiracy theories» -- це не для мене. Якщо хтось і наживається на війнах (так було в усі часи), це не означає, що вони ці війни починають і ведуть. Вони просто користуються моментом, не більше.
@Ївга-э1тАй бұрын
Так і є: не варто пам'ятати всі історичні події...
@ЛюдмилаТисячукАй бұрын
Не погоджуюсь з вашою критикою на основі того, що ви розповіли про Крішнамурті. Кожен має сприймати зі своєї ,,дзвіниці'' не тільки погляди цієї людини, а й будь-яку іншу інформацію( що ми і робимо). Що я зрозуміла, то це те, що наше сприйняття має йти від нас справжніх, з реальним поглядом на світ.
@alicecaruzo46628 күн бұрын
Той мужчина може тішитися бо я вже давно так живу як вас розказано у відео
@Ївга-э1тАй бұрын
Використовувати власні здібності, бажання, можливості у сьогоденні без заздрощів, жаги влади, слави, багатства, без звинувачень і страхів! З бо "автра" може не настати... Але ж це не про людство в цілому!
@ІгорПіхоцький-ъ1гАй бұрын
🎉🎉🎉
@Vic-on5icАй бұрын
Усі «прекраснодушні» «New age» філософи ігнорують реалії земного буття. Цей світ за самою своєю природою -- жорстокий і холодний, навіть без участі людини. І навіть якщо люди починають самовдосконалюватись, це все одно не відбувається одночасно. Хтось уже самовдосконалився, а інший - ні, і той перший найчастіше стає жертвою другого. Кордони, правила, релігії не можна абсолютизувати, але й відкидати їх просто так не можна. Вони виникли з необхідності - для того, щоб не було хаосу. Є таке прислів’я: не спіши руйнувати паркан, спершу узнай, для чого він був поставлений. Заклик «пізнати себе» не вирішує усіх проблем. Щоб пізнати себе, потрібне ціле життя, і зациклюватись на самоспогляданні також не можна. Взагалі коли філософ говорить про самовдосконалення, але ігнорує проблему зла, яке існує у світі, він не є повноцінним учителем. Шкода, що у вас немає PayPal.
@kprohorowАй бұрын
Мені це нагадує те про що писали Стругацьки у "Град обречений" Будь які ідеї; ліві, праві, центричні, - вимагають за них помирати. Єдина ідея за яку, на думку авторів, треба жити це мистецтво та культура.
@leaderforsheeps7125 күн бұрын
вперше бачу чорношкірого чоловіка, який не краде, а втручається не в свої справи 😉
@ЧорнийБай27 күн бұрын
просто не бути тупою вівцьою ,але не всім дано ,тай вівці самі пасторів з нагайками шукають ,це їх сенс ,бо інакше можна зразу у вікно
@Олександр-р4ц8д24 күн бұрын
Послухав і зрозумів, що я на 99% Крішнамурті 😮
@Artur-vy1stАй бұрын
Надто швидко. Брак дикції. Багато слів незрозумілі.
@СтефаніяБунечко29 күн бұрын
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤😊
@ingwarbearАй бұрын
Крішнамурті не сказав абсолютно нічого нового по своїй суті. Як і Бодріяр зі своїми симулякрами. Це все вже було тисячі разів сказано за тисячоліття до них. І в Ведах, і в Біблії, і в Корані, тощо. Просто це все можна висловити нескінченною кількістю способів... А те, який зі способів буде підхоплений соціумом, банально впирається у вдалу комбінацію підбору слів, часу, місця і особи, яка це висловила... Люди не бачать, шо всі ті чудіки завжди говорять про одне і те ж, бо люди переважно не бачать дальше слів... Тому для людей кожен такий +- видатний чудік - це завжди шось нове, чого ше не було)))... А речі, про які тисячоліттями торочать чудіки - це не про слова і концепції, не про спосіб життя конкретно взятого чудіка, не про його вигляд і не про сто Ролс-Ройсів в його гаражі... Ця вся мішура взагалі немає жодного значення... Сказане чудіком треба оцінювати сугубо по внутрішньому "відгуку", а не по авторитетності автора (пардон). Ти - єдиний авторитет в своєму світі, бо тільки ти миттєво надаєш і забираєш авторитет в своїх очах у всіх інших своєю згодою чи незгодою. Але якщо у тебе немає достатнього досвіду самопізнання, якщо ти звик дивитись переважно "назовні", на форму, то сказане чудіком так і залишиться для тебе словами і оцінювати їх ти зможеш лише за формою, а не за тим, на шо вони вказують... Тоді ти - в біді, бо форми фракталяться, їм ніколи не буде кінця... Це диявольськи хитрий механізм захисту твого "я" від знищення, воно буде водити тебе по колу, як цуцика за сонячним зайчиком, вічність... =) Все впирається в те, коли ти втратиш інтерес до всіх "сонячних зайчиків": тоді ти автоматом все побачиш, без всякий Крішнамурті, Гурджиєвих та Ісусів. Тому і казав Джидду, шо немає жодних алгоритмів...
@kostya8653Ай бұрын
а ви спробуйте перед тим як писати свій текст додивитись відео до кінця, можливо знайдете відповіді на свої питання😊
@Ївга-э1тАй бұрын
Аби у кінці коменту не було Джиду - повірила б, що досягли себе ;)
@ДмитроШеколенкоАй бұрын
Сучасна егоцентрична позиція чудіка😅
@ingwarbearАй бұрын
@@Ївга-э1т Ех, не пройшов атестацію... )) То є так, все ніяк не влучу... Сильна туманність, Я - поза межами видимості, ше й модуль самонаведення барахлить... Якщо вам хочеться вірити, шо хтось "досяг себе", то вам нічого не заважає =). От тільки для чого?
@ingwarbearАй бұрын
@@ДмитроШеколенко еголівацька ))
@volodymyrdushaАй бұрын
Про Гільгамеша звичайно більш цікаво ніж про Ошо.
@Elerosse.Ай бұрын
41:08 в сенсі одним з перших? Це питання вичерпно ще в "Горгій" було опрацьоване, хіба ні?
@БогданБезмежАй бұрын
Всі ідеї Крішнамурті можна знайти у його книзі ,,Свобода від відомого" його ідеї досить прості читайте першоджерело книга має всього 120 сторінок
@igorkudrya8323 күн бұрын
Як на мене, то ідеї Крішнамурті найбільше нагадують вчення дзенбуддізма
@victoria-b7tАй бұрын
Кажуть, індуїстом неможливо стати. Ним можна лише народитись🤔
@antonpodlutzkyi1995Ай бұрын
час перечитати Крішнамурті. згоден з тезою, що він не вкладається цілком в рамки нью-ейджу - огидного за визначенням вінегрету, яким отруєне вже декілька поколінь і продовжують труїтися
@ЛюдмилаМехова-л7нАй бұрын
Утопічні погляди. Не може людина не належати хоч до якоїсь спільноти, бо це самотність , а отже і слабкість. Це протирічить інстинкту самозбереження. Ми розумні тварини, але тварини, причому стадні. Тому в "стаді" почуваємо себе природньо і безпечно
@ЯрославМиронюк-щ8хАй бұрын
Цікава думка, до якої спільноти належите ви?
@Ївга-э1тАй бұрын
Примітивно. Тому мудріші у невпинному саморозвитку ізолюються від керованого примітивними інстинктами "стада".
@ЛюдмилаМехова-л7нАй бұрын
Нейробіологія на все дає відповідь. Всі наші дії запропоновані нашою фізіологією. Волі вибору немає, це просто уява нашого мозку. А наші дії - це алгоритми. Професор Роберт Сапольськи дуже аргументовано це доводить. Наука.
@ЯрославМиронюк-щ8хАй бұрын
@@ЛюдмилаМехова-л7н якщо людина дотримується прийнятого рішення про голодування, то це алгоритм, чи виняток з правил?
@ЛюдмилаМехова-л7нАй бұрын
@@ЯрославМиронюк-щ8х прийняти рішення про голодування можливо, якщо для цього є відповідна комбінація нейромедіаторів, які дозволять мозку переконати організм, що смерть від голоду однієї особини дає переваги популяції, до якої належить ця особина. Це загальний механізм жертовності заради ідеї
@Якийсь_чувак1Ай бұрын
Цікаво було б послухати про садґуру
@Vlagyslav_PopkoАй бұрын
От, якраз, Крішнамурті був проти "закритих спільнот"! 😂😂😂
@burulaylapedron6358Ай бұрын
Яку б ідею не отримає тупий - тільки нашкодить собі та іншим.
@МаксДжек-х2оАй бұрын
Розумію критику, але депресія, яку ви описуєте, це важка депресія. І в такому стані людина не піде до гуру чи медитувати, бо в неї немає бажання робити будь що. Якщо ж казати про інші форми, то в деяких випадках медитація справді допомагає і це підтверджено. Я думаю ідея була в тому, що не варто шукати людину чи організацію, які візьмуть відповідальність за твій стан. Думаю це важлива думка при депресії. Дійсно, зараз ми знаємо, що в деяких випадках без медикаментозного лікування взяти за себе відповідальність не можливо. Але напевно в той час під словом депресія могли розуміти не зовсім те, що ми розумієм в останні роки.