"Kultura handlu: Sprzedawca - jego cechy podstawowe" (1973) /CAŁY FILM/

  Рет қаралды 35,240

Wytwórnia Filmów Oświatowych

Wytwórnia Filmów Oświatowych

Ай бұрын

Film oświatowy prezentujący cechy wzorowego sprzedawcy.
Barwny, 35 mm, 13 min
Reżyseria: Anatol Fidek
Scenariusz: Anatol Fidek
Zdjęcia: Anatol Fidek
Produkcja: Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łodzi
Spot "75 lat WFO":
Realizacja: Pola Włodarczyk
Dźwięk: Asia Szczęsnowicz
Muzyka: Konrad Krajewski
Spot "WFO":
Realizacja: Magdalena Parszewska
Muzyka: Leszek Karczewski
----
VOD: vimeo.com/wfol...
Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łodzi
wfo@wfo.com.pl
FB: / wytworniafil. .
IG: / wytworniafi. .
TikTok: / wytworniafilm. .
Portal Streamingowy i VOD - Drzwi do kultury: drzwidokultury....
----
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

Пікірлер: 211
@pawel115
@pawel115 Ай бұрын
Najlepszea obsługa klienta byla w filmach Pana Bareji
@hakade5846
@hakade5846 Ай бұрын
A rzeczywistość była taka: Moja matka w czasach PRL posłała mnie kiedyś zimą do nabiałowego po śmietanę. Tzn. nie żebym ot tak, poszedł i kupił, tylko W KOLEJKĘ do nabiałowego, który otwierano o 7:00. Pamiętam, że to były ferie zimowe, wtedy jeszcze bywały spore mrozy. Ludzie stali zziębnięci przed sklepem, w środku panie "sklepowe" się krzątały, a myśmy tańczyli tańce tupane przed wejściem, żeby nie zamarznąć. "Pani kerowniczka" popisywała się punktualnością w otwieraniu sklepu, więc za pięć siódma, dalej staliśmy na piętnastostopniowym mrozie, kiedy nagle uczennica (dziewczęta z pobliskiej handlówki miały podczas ferii praktyki w sklepach) wykazała się odruchem serca i wpuściła nas do środka. Szum wchodzących "klyjentów" wywabił "panią kerowniczkę" z zaplecza "na sklep", po czym ryknęła ona do nieszczęsnej uczennicy: == GDZIE MI WPUSZCZASZ TO BYDŁO !!? === "Bydło" nie śmiało nic powiedzieć, bo "pani kerowniczka" była w prawie i mogła bydło wyjebać na te pozostałe 4 minuty za drzwi, albo w ogóle nie otworzyć sklepu wieszając na nim kartkę "INWENTARYZACJA ZDAWCZO-ODBIORCZA" i nasze zamarzanie przed sklepem poszłoby na marne. Propaganda więc to jedno, a rzeczywistość - drugie.
@MikrofonElwisa
@MikrofonElwisa Ай бұрын
Nie byłeś jedyny 😅
@RadoslawKotowski1984
@RadoslawKotowski1984 Ай бұрын
W 1973?
@marek7554
@marek7554 Ай бұрын
Kurczę,skąd ja to znam.Rok gdzieś 1985...
@polska5837
@polska5837 Ай бұрын
Do tego to trzeba mieć nabiał!😆
@hakade5846
@hakade5846 Ай бұрын
@@RadoslawKotowski1984 Około 1983.
@pawograbo87
@pawograbo87 Ай бұрын
Z okresu zaprzeszłego🙂 Jest chleb? Jest wczorajszy A kiedy będzie dzisiejszy? Dzisiejszy będzie jutro
@sprytnychomik
@sprytnychomik Ай бұрын
"Panie, tu nie jest salon damsko-męski! To jest kiosk Ruchu, ja tu mięso mam!"
@Ojcovito-ck5le
@Ojcovito-ck5le Ай бұрын
Kurde jakie tez zartu z broda sa niesmieszne :)
@karitahar5918
@karitahar5918 Ай бұрын
haha dokładnie XD
@AczeOne
@AczeOne Ай бұрын
Ja jako sprzedawca byłem wychowany na zasadach, empatia, pomoc, uczciwość, rozumienie potrzeb klienta... w Panasonic Technics mnie zwolnili, bo nie wciskałem klientom byle wierzy ak47 aby wyjść w nagrodę wcześniej. Innemu klientowi pokazałem jak zrobić pętlę, przez co nie musiał kupować dodatkowego dekodera.... a z innym dyskutowałem o tym że karty dźwiękowe w komputerach i DAC klasy D zdominują przyszłość... i że nie warto mu kupować teraz tego czy tego wzmacniacza. W tych czasach Sprzedawca to musi być kombinatorek i mieć gdzieś potrzeby, on ma sprzedać.
@kopiowanievhs
@kopiowanievhs Ай бұрын
Swoja karierę zawodową zaczynałem od pracy w sklepie elektronicznym. Szybko sie jednak przekonałem, że właściciel ma ujemne pojęcie o elektronice, a jedynie coś tam gdzieś przeczytał. Miesiącami nie można się było doprosić, żeby zamówił układy, o które pytali klienci. Robotę bez żalu rzuciłem, jak zaczął sprzedawać zestawy Cyfrowego Polsatu, a że ja nie umiałem wciskać ludziom pakietów, których nie potrzebowali, to co miesiąc nie mieściłem się w premiowych widełkach. Później jeszcze pracowałem w dwóch sklepach sportowych i nie powiem - ta praca w trzech miejscach nauczyła mnie dużo. Przede wszystkim wiem jak traktować sprzedawców, bo sam nim byłem. Sprzedawców, a nie "doradców klienta", którzy wciskają ludziom to, na czym mają największą punktację. Takim to dziękuję za doradztwo, ewentualnie poproszę o pokazanie czegoś, podłączenie...
@gosiakowbaj2742
@gosiakowbaj2742 20 күн бұрын
W tych czasach, chcąc kupić wino 🍷 deserowe, węgierskie , to trzeba przyjść z butelką
@NecrosDeus
@NecrosDeus 14 күн бұрын
Myślę, że jakbyś sam poprowadził firmę handlową, to Twój stosunek do opisywanych rzeczy zmieniłby się diametralnie. Wiele osób zaczynało handlowy biznes z myślą, że będą otwarci na klienta, będą im sprzedawać naprawdę to czego potrzebują, i że w ogóle będą "do rany przyłóż". Czas szybko to weryfikuje. Po pierwsze, klienci to nie biedni ludzie dla których trzeba coś poświęcać, a powiem więcej, sporo z nich to cwaniaki roszczeniowi, pójdą tam, gdzie ktoś im coś taniej zaoferuje. Uczciwość w tym przypadku to strzelanie sobie w kolano. Po drugie. Trzeba sprzedawać bez sentymentów, bo czekają opłaty, w tym faktury i pensje dla pracowników. W tym przypadku, gdy pracownik jest za uczciwy, jest dla niego ważniejsze dobro klienta niż firmy, dzięki której ma pensję, to wyraźnie działa na szkodę tejże firmy. Nikt takiego pracownika trzymał nie będzie. Powiesz coś uczciwie, klient podziękuje i pójdzie gdzieś indziej. Czy kupi coś innego niż to, co mu odradziłeś? Niekoniecznie. W innym sklepie perswazją wmówią mu coś, i klient kupi to, czego u Ciebie nie kupił! Firmę zakłada się po to by zarobić. Towar sprowadzony trzeba sprzedać jak najszybciej, bo do uregulowania czekają faktury. Jak sprzedawca odradza to, co firma ma na stanie, to jest to ordynarny sabotaż. Dobry sprzedawca proponuje to, co ma w ofercie firma. Jeżeli klient wyjdzie z firmy bez zakupu, to jest to dowód, że sprzedawca jest kiepski i nie ma dla niego miejsca! Najgorzej jest wtedy, gdy klient wychodzi z firmy z wiedzą, którą później wykorzystuje przy kupnie czegoś w firmie konkurencyjnej. To brak profesjonalizmu.
@iwka-do3sp
@iwka-do3sp 9 күн бұрын
@@gosiakowbaj2742 to chyba jakieś jaja 🤣
@user-yz9nm3ql1y
@user-yz9nm3ql1y Ай бұрын
No czasami panie były średnio miłe...🙂 Szczególnie w mięsnym.
@Tomek1985
@Tomek1985 Ай бұрын
Do dzisiaj w wielu sklepach, nic się nie zmieniło
@jarozlawus
@jarozlawus Ай бұрын
​@@Tomek1985chyba w tych zamkniętych 😊
@iwka-do3sp
@iwka-do3sp 9 күн бұрын
@@user-yz9nm3ql1y w mięsnym pamiętam, że jak poprosiłam,by pokroiła jakąś tzw.wędlinę,to z przekąsem spytała, czy też chcę w kosteczkę.
@marekgebski3555
@marekgebski3555 Ай бұрын
Miło się to ogląda.
@jarozlawus
@jarozlawus Ай бұрын
Jak ktoś lubi propagandę... 😅
@marekgebski3555
@marekgebski3555 Ай бұрын
@@jarozlawus Ty oglądasz nie propagandę. Prawda?
@jacek1929
@jacek1929 Ай бұрын
​​@@marekgebski3555a żyłeś w tamtych czasach? Bo chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę z tego co napisałeś.
@RadoslawKotowski1984
@RadoslawKotowski1984 Ай бұрын
@@jacek1929 Tak, tak. Za Gierka to wszyscy z głodu poumierali.
@jacek1929
@jacek1929 Ай бұрын
@@RadoslawKotowski1984 urodziłem się w 1964 roku więc mniej więcej pamiętam jak było za Gierka. Chciałeś mi coś zasugerować?
@instorypl
@instorypl Ай бұрын
Ten film się nic nie zestrzał - i wtedy i dziś to czyste science fiction. Wczoraj, bo klient brał wszystko jak leci (fakt, jeszcze nie w 1973), a dziś, bo wszyscy lecą na prowizji ze sprzedaży tego, co akurat jest w promce 😉
@mirek6317
@mirek6317 Ай бұрын
SĄ PŁYTY CHYŁY? Nie ma. A BYŁY? też nie ma ❤🔥
@monikkami
@monikkami 28 күн бұрын
Dziś wszystko kupujemy sami. Kontakt klient- sprzedawca, niestety, ograniczył się do minimum. Brakuje nam tych interakcji społecznych 😟 Film propagandowy i raczej ideowy ale jak ktoś już napisał - miło się to ogląda 😊
@azzurroazzurro4721
@azzurroazzurro4721 9 күн бұрын
I jeszcze głos lektora, Ksawerego Jasieńskiego. Ten pan podawał stacje w warszawskim metrze. Ma 92 lata.
@pawenowodworski7996
@pawenowodworski7996 Ай бұрын
Na filmie wszystko było a w rzeczywistości nawet maszyny do szycia nie można było kupić, pamiętam że była kupiona używana uszkodzona gdzieś na bazarze
@Mq05515
@Mq05515 Ай бұрын
2:50 dzisiaj mlode ekspedientki nie potrafią liczyć 😮
@NecrosDeus
@NecrosDeus 29 күн бұрын
A po co mają liczyć, jak kasa pokazuje ile mają wydać reszty? Pierwszy raz na Zachód wyjechałem na początku lat 90'tych. To był szok, i to już na pierwszym parkingu, gdzie zwykła toaleta w porównaniu z tym co było w Polsce, to istne Bizancjum. W sklepie też przeżyłem szok, gdy kasjerka na ekranie miała "wydrukowane" ile ma wydać reszty.
@azzurroazzurro4721
@azzurroazzurro4721 9 күн бұрын
Widać, że to produkcyjniak. Wszyscy tacy piękni i mili. Tak nie było.
@mariuszwanzke4557
@mariuszwanzke4557 Ай бұрын
😂😂😂😂 klient brał co akurat było. Sprzedawca był panem klient nic nie znaczyl
@Radek.68
@Radek.68 Ай бұрын
W 1973?? Nie, wtedy faktycznie można było przebierać. Trwało to zaledwie kilka lat, ale film pokazuje rok 1973 i wtedy tak było.
@teresablizinska235
@teresablizinska235 12 күн бұрын
Jak to surrealistycznie brzmi _"Rusz się Bohdan w sklepie są cytryny"_ w piosence śpiewanej przez Łazukę w latach siedemdziesiątych w naszym najweselszym baraku. Tytuł "Bohdan trzymaj się" dla chętnych
@Panic138
@Panic138 Ай бұрын
Nie wiedziałem, że wtedy było tyle towarów w sklepach. Myślalem, że sie kupowalo co bylo akurat dostępne bez marudzenia.
@drmaciej4499
@drmaciej4499 Ай бұрын
No bo to są jeszcze lata 70. Wtedy sklepy były pełne towarów
@koriolakorni5041
@koriolakorni5041 Ай бұрын
70, rozwój na kredyt z Zachodu. Inwestycje się miały zwrócić, nie zwróciły się i pokłosiem tego były 80
@NecrosDeus
@NecrosDeus 29 күн бұрын
Do filmiku propagandowego z pewnością towaru dowieźli, niemniej to rok 1973, wtedy produkcja szła pełną parą za pożyczone od Zachodu dolary. Na dodatek pensje w spadku po Gomułce były małe, a ten towar był bardzo drogi. Za 2-3 lata sytuacja się zmieni, bo już nie będzie dolarów na wkład dewizowy do produkcji, więc produkcja się zmniejszy, a na dodatek Gierek uwolni pensje, co spowoduje napływ pieniądza na rynek. Towaru mało, ludzie zaczęli mieć pieniądze więc chętnie kupowali, no i mamy puste półki.
@NecrosDeus
@NecrosDeus 29 күн бұрын
@@koriolakorni5041 Gierek faktycznie zrewolucjonizował przemysł po gospodarczym skansenie Gomułki, niemniej było to zrobione za pożyczkę. Nie byłoby nic w tym złego, gdyby nie fakt, że popełniono gigantyczne błędy ekonomiczne, które skończyły się bankructwem państwa w 1980 roku. Kupiono bardzo nowoczesne technologie jak na warunki krajów socjalistycznych, ale na warunki zachodnie były to licencje nienowoczesne, materiałochłonne, energochłonne, i roboczogodzino chłonne. Towar wyprodukowany w oparciu o te technologie był mało konkurencyjny na rynkach zachodnich. A założeniem planu Gierka było to, że bierzemy pożyczkę, modernizujemy przemysł, towarem sprzedawanym na Zachodzie spłacamy pożyczkę, a nawet marzono o zarobku dodatkowym. W realiach było tak, że towar sprzedawał się, owszem, ale za pół darmo, lub taniej. Dewiz ze sprzedaży towarów nie bardzo wystarczało na zakup komponentów do produkcji, spłata odsetek od pożyczki też kulała. Plan poniósł totalną klęskę. Początki kryzysu to mniej więcej rok 1975-76. To były lata, w których sprzedawano na Zachód wszystko, za jakiekolwiek pieniądze. Dewiz i tak starczało ledwie na spłatę odsetek od pożyczki, w 1980 roku i tak zawiesiliśmy obsługę długu (regulowanie odsetek od kapitału). To już było bankructwo państwa.
@Krzysztof_Kornet_84
@Krzysztof_Kornet_84 Ай бұрын
Odporność kasjera to już stalowe nerwy i odporność na wyżywanie się gburowatych buraków, bo cena na regale jest inna niż na kasie. Nigdy więcej w handlu. Wolę bezdomnym zostać niż miałbym w handlu harować. Epizod 3miesięczny mi wystarczy.
@evelynj.9315
@evelynj.9315 Ай бұрын
ja pracowałam ponad 6 lat w handlu (3 lata praktyki plus 2 lata w jednym sklepie oraz 2 staże po kilka miesięcy) i nawet po takim czasie mam dosyć pracy w handlu, nie dość że niektórzy klienci byli zwykłymi burakami którzy przychodzili tylko marudzić jak to my mamy drogo itp to również toksyczni pracodawcy i taktowanie pracowników jak śmieci... Chce się przerzucić na coś innego
@Jagnatown
@Jagnatown 27 күн бұрын
1.48 - królowa angielska Elżbieta jak żywa :)
@alicjadrozd9629
@alicjadrozd9629 Ай бұрын
Moda na te peruki , wyglądały w nich staro i niefajnie,okropienstwo,moja wychowawczyni przez całą podstawowke nosila ta sama , rudą, a ja gapa zastanawialam się jak ona to robi ze codziennie przez 8 lat jest identycznie uczesana,bo byly różne podwinięcia
@agnieszkapartyka4815
@agnieszkapartyka4815 12 күн бұрын
😂
@wincentywiewiorczak4114
@wincentywiewiorczak4114 Ай бұрын
1:50 Elżbieta II
@wertuqq
@wertuqq Ай бұрын
😁👍
@kurwamacjebanapizda
@kurwamacjebanapizda Ай бұрын
Dzisiaj jest zupełnie na odwrót niż w tym filmie. Ledwo wejdziesz a oni w czym mogą mi pomóc. Ja niewiem w czym bo sam se magę wziąć z wieszaka ale jeśli mają chwilę to mam olej w skrzyni biegów do wymiany ale nie sądzę by dali radę. Albo chcesz kupić coś konkretnego a oni chowają się gdy namierzyć ich wzrokiem. Gdy już uda się dopaść najbardziej zajętego w unikaniu roboty to ono mówi że nie mają tego na stanie i zamów se na internecie.
@karol3678
@karol3678 29 күн бұрын
Niesamowite, wszystkie towary w sklepie były polskiej produkcji.
@NecrosDeus
@NecrosDeus 29 күн бұрын
W Korei Północnej też mają wszystkie towary północnokoreańskie. A tak na marginesie. Kraje bloku wschodniego siłą rzeczy musiały być samowystarczalne. Nikt z Zachodu niczego nam nie sprzedał, bo złotówka była tylko zwykłym zadrukowanym papierkiem bez wartości. A my mogliśmy coś kupić? Owszem, ale dewiz zawsze brakowało, a i tak cena takiego towaru byłaby dla przeciętnego Polaka abstrakcyjna. To rok 1973, a więc ruszyła produkcja w oparciu o technologie zakupione przez Gierka, za pożyczkę. To był czas sklepów pełnych bardzo drogich towarów w porównaniu do przeciętnych zarobków. Towaru mnóstwo, ale mało kogo było na to stać. Gierek dopiero za jakieś 2 lata uwolnił płace, co w sumie przyczyniło się do braków na półkach. Trzeba wiedzieć, że zakupione technologie bazowały na komponentach zachodnich, które trzeba było kupować za dewizy. To właśnie ten słynny wkład dewizowy. Dwa lata później, tak w 1975 roku, już brakowało dewiz na wkład dewizowy do produkcji tego, co widzisz na filmiku. Po prostu, pieniądze z pożyczki już się skończyły, więc i produkcja była mniejsza. Na dodatek Gierek, wbrew socjalistycznym ekonomistom, uwolnił pensje, co spowodowało napływ w zasadzie pustego pieniądza na rynek. Rok 1975/76 to już w zasadzie początki kryzysu gospodarczego i sprzedaż na Zachód w zasadzie wszystkiego, za jakiekolwiek pieniądze, czyli po cenach dumpingowych i poniżej kosztów produkcji. To tylko po to, by dostać jakiekolwiek dewizy, by mieć na wkład dewizowy do produkcji i na spłatę chociażby odsetek od pożyczonego kapitału. W takich okolicznościach przyrody jakim cudem miałoby być coś niepolskiego na półkach?
@bogjestjeden9044
@bogjestjeden9044 22 күн бұрын
tak w filmie byly te towary:)rzeczywostosc byla zupelnie inne
@janeczkaprosperity
@janeczkaprosperity 14 күн бұрын
Szczególnie cytryny
@marteenez
@marteenez Ай бұрын
😂 Ale po co sprzedawca ma się starać, gdy nie ma konkurencji, a zarobki nie zależą od popularności sklepu wśród klientów?
@jarozlawus
@jarozlawus Ай бұрын
Jest kiełbasa? Nie ma. Jest chleb? Nie ma. To co jest? Ja jestem.
@whitesfan1322
@whitesfan1322 Ай бұрын
Poproszę kilogram kaszanki. - A krew pan oddał ?!
@moje12a
@moje12a 29 күн бұрын
​@@whitesfan1322ciekawe co by odpowiedział gdyby odpowiedział że tak.
@agaaga-bx8sl
@agaaga-bx8sl Ай бұрын
super
@jurekchechowski1394
@jurekchechowski1394 Ай бұрын
Szkoda że tylko na filmie a mam 75 lat
@iwka-do3sp
@iwka-do3sp 28 күн бұрын
Piękna pereelowska propaganda,a najlepiej wyglądały relacje za czasów kartek na wszelakie produkty😂
@markowa33
@markowa33 12 күн бұрын
i te zamiany: za "alkohol" - paczka kawy, ale wina nie, choć to też alkohol. Na "mięso z kością" kurczaka nie, choć to kości i skóra - i tak dalej... w 1982 na kartki zeszyty, kredki, przybory szkolne
@iwka-do3sp
@iwka-do3sp 12 күн бұрын
@@markowa33 tak było,już wtedy wśród sąsiadów i kolejkowiczow odkrywaliśmy zasady wymiany barterowej 💪 hahahaha
@mirek6317
@mirek6317 24 күн бұрын
jestem "podzkodowany" z roku 1976... złego słowa nie powiem i kocham do dzisiaj ALARM puszczany w sklepie na całą wieś bo kawa jest ❤❤❤ miałem już 7 lat i każdy szedł z szacunkiem do kolejki bo jestem kawa. Kultura, ludzie i klimat będę wspominał do końca życia 🌹 to były piękne czasy.
@janeczkaprosperity
@janeczkaprosperity 14 күн бұрын
Taak, i korale z papieru toaletowego… piękne…
@kotlet4ever
@kotlet4ever Ай бұрын
Pod koniec lat 80-tych dorabialiśmy z kolegą u takiego jednego "prywaciarza" Zajmował się instalacjami odgromowymi (tzw. piorunochrony ;) Nasza praca polegała na... kopaniu rowów na uziemienie tych instalacji wokół budynków. Najczęściej to były szkoły z internatami - spore obiekty - kilkaset metrów wykopu. Najlepiej wspominam takie szkoły gdzie była większość dziewczyn ;) Handlowe i hotelarskie były świetne, ale najlepsze były te dla... pielęgniarek! ;) Nawet Wam nie opowiem co się tam wyczyniało, bo by mi zaraz komentarz usunęli. No to tylko powiem, że dziewczyny siedzą w klasie, a za oknem dwóch spoconych młodych byczków macha łopatami bez koszulek... Bo gorąco... Ale naprawdę gorąco to było dopiero wieczorem, jak myśmy byli po robocie a one po lekcjach ;) Prywaciarz nam strasznie zazdrościł, ale potem się dowiedział, że tam są też... nauczycielki ;) To była najlepsza robota jaką miałem w życiu! ;)))
@Mq05515
@Mq05515 Ай бұрын
Się naruchałeś na zdrowie👍
@ryszardadamski
@ryszardadamski Ай бұрын
Pielęgniarki miały szczególny dar brania problemu w swoje ręce 😝
@Nefrusz
@Nefrusz 23 күн бұрын
a w tej bajce były smoki?
@kristal410
@kristal410 27 күн бұрын
tam tylko mowili NIEMA 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
@janeczkaprosperity
@janeczkaprosperity 14 күн бұрын
I „To co widać“
@jozef.stalinowski
@jozef.stalinowski Ай бұрын
Jest lipiec 2024 r.Dzwonię do kliniki aby zarejestrować się na wizytę u neurochirurga.Słyszę głos w słuchawce,proszę bardzo styczeń 2026 roku.Dociera coś do tępych łbów fajnopolaków,których nie było wtedy na świecie a się wymądrzają.Nie muszę im chyba przypominać na jakich warunkach pracują.
@AgnieszkaJanowska
@AgnieszkaJanowska 23 күн бұрын
No nie wiem ja co prawda urodzilam sie w 74, ale moje dziecinstwo wygladalo troszke inaczej 😂
@janeczkaprosperity
@janeczkaprosperity 14 күн бұрын
Nigdy ekspedientki się tak nie zachowywały, miały wywalone, a przede wszystkim nie było towaru. Kanapa??? Jak przyjechały, na zapisy i całonocne kolejki.
@teresablizinska235
@teresablizinska235 12 күн бұрын
lepszy towar dla tzw ""młodych małżeństw"
@milczenieogorkow9246
@milczenieogorkow9246 Ай бұрын
Na półkach głównie ocet. No ale ok.
@NecrosDeus
@NecrosDeus 29 күн бұрын
To nie ta dekada.
@gosiakowbaj2742
@gosiakowbaj2742 20 күн бұрын
Takie z dzieciństwa pamiętam sklepy, półki pełne oleskiego towaru, jednym słowo cudo.
@Daniel22259
@Daniel22259 Ай бұрын
Mam kilka oświatowych filmów z lat 70 na taśmie 16mm, np. komputeryzacja w krawiectwie, i kilka prywatnych filmów do zgigitalizowania. Czy można się jakoś z państwem skontaktować w tej sprawie?
Ай бұрын
Dzień dobry, proszę pisać na adres; wfo@wfo.com.pl Skanujemy taśmy 35 mm i 16 mm, jak również VHS i Betacamy itp. Pozdrawiamy
@Nikodemis
@Nikodemis 27 күн бұрын
Gdzie jest Pani Ździsia która mówi: "Nie ma i nie będize. Pan już sobie pójdzie."?
@margplsr3120
@margplsr3120 Ай бұрын
teraz taki film powinny oglądać polskie sprzedawczynie w wielu sklepach
@NecrosDeus
@NecrosDeus 29 күн бұрын
Przecież to film propagandowy. Zapewniam Cię, że nie chciałbyś być dziś obsługiwanym w sklepie jak wtedy w rzeczywistości. Co do wizyty u neurochirurga. Jest normalną rzeczą, że w pewnych miejscach jest długi czas oczekiwania, bo jak przychodnia/klinika, jest znana i z dobrymi lekarzami, no to wszyscy tam walą. Zadzwoń do mniej znaczących klinik a czas oczekiwania będzie z pewnością krótszy.
@MCHmuzykaElektroniczna
@MCHmuzykaElektroniczna 22 күн бұрын
Przecież część z tych ludzi już nie żyje! Ale mają pamiątkę.👍
@Krzysztof_Kornet_84
@Krzysztof_Kornet_84 Ай бұрын
Klient w krawacie jest mniej awanturujący się. Tak może było kiedyś. Dziś to potrafi być najwięszy burak i gbur.
@moje12a
@moje12a 29 күн бұрын
Dokładnie. Dzisiaj prędzej z kibolem się dogadasz niż z dyrektorem
@eskwadrat
@eskwadrat Ай бұрын
Kiedyś sprzedawca wypisywał książeczka gwarancyjną, zawsze była data pieczątka i podpis.
@NecrosDeus
@NecrosDeus 29 күн бұрын
Wówczas nie było takich form dokumentowania zakupu jak dziś, karta gwarancyjna z ceną, datą sprzedaży, a to wszystko potwierdzone pieczątką sklepu, to był w zasadzie jedyny dowód zakupu i praw gwarancyjnych. Nie było komputerów, baz danych, więc taka karta gwarancyjna była między innymi "licznikiem" napraw, a wtedy po 3 nieskutecznych naprawach gwarancyjnych przysługiwało prawo wymiany na nowy towar.
@janeczkaprosperity
@janeczkaprosperity 14 күн бұрын
@@NecrosDeus przede wszystkim towary były „trwałe”, a nie jednorazowe, były naprawialne i były do nich części zamienne
@kazszcz1913
@kazszcz1913 25 күн бұрын
Piękne czasy 😊
@adrianbaczynski3141
@adrianbaczynski3141 6 күн бұрын
Kiedy. To tak bylo i gdzie zyje 75 lat i nie pamietam cos takiego kiedy bylo tyle towaru i takie usluzne ekspedientki ale jaja ktos sobie zrobil cha cha cha
@whitesfan1322
@whitesfan1322 Ай бұрын
W 5:35 za sprzedawczynią wisi kartka " Reklamacji na pończochy w 3 i 4 gatunku nie uwzględniamy". Może mi ktoś opisać jak wyglądały pończochy w 4 gatunku. Co takiego im brakowało że był to 4 gatunek ? Bo to chyba nie jest bardzo złożona część garderoby ?😊
@krzysztofp.4816
@krzysztofp.4816 Ай бұрын
Tego nie da się wytłumaczyć. Nawet ci co to wymyślali za PRL, tego nie ogarniali.
@darekpajonk
@darekpajonk Ай бұрын
Prawdopodobnie oczka leciały już po kilku założeniach a jak pani miała niechude nogi to po pierwszym założeniu.
@NecrosDeus
@NecrosDeus 29 күн бұрын
@@krzysztofp.4816 Z pewnością, dlatego później był I i II gatunek, no i towar pozagatunkowy. 😃
@NecrosDeus
@NecrosDeus 29 күн бұрын
@@darekpajonk IV gatunek to z pewnością pończochy z dziurami. Nie chodzi o jakieś rozerwania, tylko dziurę wynikającą z faktu, że maszyna tkająca po prostu opuszczała oczka. III i IV gatunek może różnił się ilością dziur? 😃
@moje12a
@moje12a 29 күн бұрын
Dzisiaj niektóre I gatunku wyglądają jak wspomniany III/IV
@d.c.v.6
@d.c.v.6 Ай бұрын
Sprzedawca w tamtych czasach nie musiał znać wielu rzeczy o towarach, bo nic nie było na sklepowych półkach;)
@janeczkaprosperity
@janeczkaprosperity 14 күн бұрын
A nawet jak były, to nie było ich wiele, a nawet kupującemu nie było w głowie pytać, brał co „rzucili”
@mariusza.4092
@mariusza.4092 18 күн бұрын
Tak jak mozna bylo sie spodziewac po tytule tego dziela, film na pograniczu obrazania owczesnego spoleczenstwa i ogladajacych :). Kraj w ktorym ludzie nocami stali pod sklepami meblowymi zeby potem ogladac jak towar jest wynoszony przez znajomych kroliczka, a dla tych z kolejki zostaje to co zostalo, i wybor jest taki ze jest, albo zaopatrzenie sklepow na wsiach gdzie kazdy pakowal w siaty po kilka bochnow chleba, kostki masla i targal to do domu raz-dwa razy na tydzien :)... To kupowanie sprzetu grajacego wlasciwie na pograniczu znajomosci z dyrektorami i lokalnymi VIP-ami, telewizory w ktorych ciagle cos sie psulo i nie dzialalo, sztuka antenowa na kazdym dachu :)... Kultura handlu - LOL --- razem panie poczytaja sobie zurnale :). A juz czasy pozniejsze, czyli o tych ludziach co na tych filmach byli mlodzi albo malutcy - to dopiero byla "Kultura handlu"... To kupowanie czegokolwiek zeby dziecko mialo choc jedne spodnie, wyrwanie po kims starszym jakiegokolwiek spadu, polatane byle jak i byle czym samochody, ta elektronika - pozal sie boze :)... Jak zawsze - emocje wspomnien biora gore, Ci starsi beda majaczyc cos o tamtych czasach niczym teraz sowieci o swoim raju, ale to naturalne - to ich mlodosc, ich czasy radosci i beztroskiej mlodosci. Ale rzeczywistosc byla zupelnie inna i inaczej ja nazwac niz BRUTALNA :). Panie czytajace zurnale to hit stulecia - nie mniejszy niz ta sprzedawczyni opisujaca maszyne do szycia, ona nawet do tego filmidla musiala sie tego na pamiec uczyc.
@spitfirevb8941
@spitfirevb8941 27 күн бұрын
Piękny propagandowy film. Tymczasem ekspedientka PRL - wszechwładny buc z dostępem do żarcia spod lady.
@beti...
@beti... 10 күн бұрын
Szkoda ze niepuszczali filmu w szkole średniej jak bylam na tym profilu
@orzeszek107
@orzeszek107 Ай бұрын
Paní! Nechodíme tam bez tohto košíčku!
@wertuqq
@wertuqq Ай бұрын
Ktoś się naoglądał "Kobiety za ladą"😊
@korraga8563
@korraga8563 28 күн бұрын
​@@wertuqqRaczej: ženy za pultem
@iirekm
@iirekm 26 күн бұрын
Typowa propaganda PRL. Sprzedawcy tak w PRL tak i dziś są niestety w dużej części bucami: - w PRL dlatego że z powodu komuny i wynikającego zeń ciągłego braku towaru, sprzedawca był tak naprawdę panem osiedla, to od układów i układzików z nim zależało co i kiedy kupisz, poza tym jego pensja nie była mocno uzależniona od efektów sprzedaży (czy się robi czy się leży 1500 się należy) więc to jeszcze bardziej sprzyjało patologiom - dziś mamy inne problemy wynikające z kolei ze zbyt agresywnego kapitalizmu: 1) wiele sklepów działa na granicy opłacalności, nie może podnieść pensji sprzedawcom, w efekcie często trafiają tam ludzie bez jakichkolwiek kompetencji, których nikt nigdzie indziej nie chce; u mnie w Carrefurze sprzedawca po chamskiej rozmowie z klientem bo nie miał wydać powiedział wprost "i tak mnie nie mogą zwolnić, bo nie ma chętnych tu do pracy za te pieniądze", 2) z kolei w sklepach takich jak perfumerie czy RTV/AGD jest ogromny nacisk na efekty i sprzedawcy wciskają najgorszy możliwy kit, byleby jak najwięcej sprzedać, spytanie sprzedawcy o radę to najgorsze co można zrobić w takim sklepie, bo tak naprawdę dostaniesz przeciwieństwo rady, zwłaszcza jeśli do sprzedawcy dotrze że zupełnie nie znasz się na tym co kupujesz, będzie ci "radził" kupić albo co najdroższe albo bubla który zalega na magazynie. Będzie też naciskał na "pierwsze uruchomienie sprzętu za jedyne 200 zł - co może zrobić każdy", "markowe kable - za 300 zł", "dodatkową gwarancję - za 500 zł" Ani komuna ani ostry kapitalizm nie jest dobry, najlepsze jest coś pośrodku, a w niedoskonałym świecie po prostu edukacja, świadomość jak oszukują.
@MCHmuzykaElektroniczna
@MCHmuzykaElektroniczna 22 күн бұрын
Ale to były czasy!
@maciejsalbut1896
@maciejsalbut1896 Ай бұрын
👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
@janeczkaprosperity
@janeczkaprosperity 14 күн бұрын
Pralka??? No to były losowania w zakładach pracy.
@twojesumienie7925
@twojesumienie7925 Ай бұрын
Jestem człowiekiem bardzo młodym także na zyciu sie zbytnio przyznaje, że nie znam. Jednakże po dotychczasowych doswiadczeniach uwazam że z świecą mozna szukac takich sprzedawców jak tutaj, aktualnie mam wrazenie, że rola sprzedawcy ogranicza się do wydawania towaru. Chwila rozmowy a ja czuję, że czytająć o czymś w internecie 10min przed wejściem do sklepu wiem więcej o towarze niż pracownik. Zawsze uwazam że należy wspierać lokalnych przedsiębiorców, płacąc więcej chciałbym wespzec mikro sprzedawców, ale też dostać w miare profesionalną odpowiedź od specjalisty. Aktualnie wolę zamowić coś na internecie, taniej, niż czuc sie jak idiota za ladą. Licze, że jestem wyjątkiem, fajnie jak by sie ktos wypowiedzial na temat swoich doswiadczen. Pozdrawiam, jak zawsze super film😊
@maroman3366
@maroman3366 Ай бұрын
To jest film instruktazowy, ludzie sa ludzmi wiec rozni to bywa. Niemniej dzisiaj jest ogromny nacisk na sprzedaz. Dlatego sprzedawca ma tylko jeden cel, sprzedac jak najwiecej, bez wzgledu na pozniejsze reklamacje. Kiedys sprzedawca nie mial profitow ze sprzedazy, sprzedal to sprzedal, jak nie to nie. Byl na etacie.
@ahojedycia3330
@ahojedycia3330 22 күн бұрын
masz tutaj klucz : internet - kiedys nie mogles nic sprawdzic 10 min przed zakupami
@janeczkaprosperity
@janeczkaprosperity 14 күн бұрын
Nie było takich sprzedawców, to propaganda. Przede wszystkim nie było towaru!
@alicjadrozd9629
@alicjadrozd9629 Ай бұрын
Kobieta za ladą
@elzbietahaas2343
@elzbietahaas2343 29 күн бұрын
A teraz :blue city; media m.lodówki ,pralki.Młody człowiek NIC nie wie na temat tego sprzętu,sprowadził sprzedawczynię która wiedziała co jest w sklepie.Młody miał tylko wydrukować też nie umiał!!.Kto go przyjął do tego sklepu.Tylko kury wyprowadzać.
@azzurroazzurro4721
@azzurroazzurro4721 9 күн бұрын
Jak te panie ekspedientki w sklepach odzieżowych macają klienta 😂 Dziś bierze się ciuch i sru do przymierzalni. Nikt nie doradzi, nie ma tej więzi z klientem.
@barbarakrysztofiak9647
@barbarakrysztofiak9647 Ай бұрын
😂😂😂
@janeczkaprosperity
@janeczkaprosperity 14 күн бұрын
Rajstopy? To się kupowało na poczcie, chyba wszystkie poza gatunkiem.
@markowa33
@markowa33 12 күн бұрын
największy rarytas "odrzuty z eksportu" czyli polskie produkty nie przyjęte przez zagranicznych kontrahentów, a u nas - najpożądańszy towar
@pleple03
@pleple03 Ай бұрын
2:40 dla takiej pani za ladą mógłbym stać w kolejkach po nic😊
@d.c.v.6
@d.c.v.6 Ай бұрын
Oj tak;) dosłownie tak było . Stało się po nic.
@janeczkaprosperity
@janeczkaprosperity 14 күн бұрын
@@d.c.v.6 he, he
@npprbmgnm
@npprbmgnm Ай бұрын
7:01 co to za urządzenie?
@maciejinho
@maciejinho Ай бұрын
Lampa kwarcowa, domowe solarium, używana też przez chorych na łuszczycę
@npprbmgnm
@npprbmgnm Ай бұрын
@@maciejinho Dziękuję za wyjaśnienie :)
@adammazurek7726
@adammazurek7726 Ай бұрын
Lampa kwarcowa do opalania ciała
@kopiowanievhs
@kopiowanievhs Ай бұрын
@@maciejinho Jak kobieta chciała mieć lampę kwarcową, a miała zaradnego męża, to ten jej zrobił taką z "żarówki" rtęciowej z ulicznej latarni i zegara z pralki WM600 ;)
@marekt.1561
@marekt.1561 19 күн бұрын
A gdzie mięsny sklep? szczególnie kolejka przed nim.😢
@janeczkaprosperity
@janeczkaprosperity 14 күн бұрын
Taak. na 3 godziny przed otwarciem, a potem, stałeś w środku i zastanawiałeś się, czy chociaż kawałek zwyczajnej dla ciebie zostanie z tego mięsnego barachła… No ale spoko, na ścianie wisiała „Książka skarg i zażaleń” więc…
@teresablizinska235
@teresablizinska235 12 күн бұрын
@@janeczkaprosperity nieopodal mięsnego ok 12:00 na przystanku autobusowym zasiadają babcie. Będą czekać do 16:00 bo o tej godzinie jest rzucana druga część towaru, by osoby pracujące mogły kupić coś z mięs lub wędlin; w późniejszej fazie - z kartkami "w zębach"
@markowa33
@markowa33 12 күн бұрын
@@janeczkaprosperity no i uroczy napis "Klient nasz pan"
@adamadamek9418
@adamadamek9418 12 күн бұрын
no normalnie amerika
@alicjanawrat8457
@alicjanawrat8457 20 күн бұрын
Film kompletnie bez sensu. Podaż była znikoma, a popyt ogromny. Po co reklama, uprzejme, fachowe zachowania, kiedy spragnieni towarów ludzie, i tak wykupili wszystko.
@user-dt3hl8zr7f
@user-dt3hl8zr7f 15 күн бұрын
W siedemdziesiątych latach trochę tej podaży było, nawet się zwiększała, pod koniec zaczęły się trudności, by za Jaruzela znikło wszystko. Cała rodzina pracowała w handlu, pamiętam wszystko to z dzieciństwa.
@ArekCBF
@ArekCBF Ай бұрын
Wiadomo propaganda a rzeczywistość była zgoła odmienna
@Ojcovito-ck5le
@Ojcovito-ck5le Ай бұрын
Pani w miniaturce podobna do mamy Madzi
@wielebordebski
@wielebordebski Ай бұрын
Tego towaru to chyba z calego kraju nazwozili. Pamietam za mlodu jak kg cukru przyslugiwal na osobe. Cala rodzina stala w kolejce.
@monimonmo
@monimonmo Ай бұрын
Tak, takie kolejki, kartki i ocet na polkach to bylo ale w latach 80tych? A film jest z 73go?
@NecrosDeus
@NecrosDeus 29 күн бұрын
Ti był rok 1973. Wtedy jeszcze propaganda sukcesu była podparta dolarami z gierkowskiej pożyczki. Towar produkowano w oparciu o te dolary. W porównaniu do pensji wszystko kosztowało małą fortunkę. Moja matka za zwykłego Łucznika do szycia dała ponad dwie pensje. Ubranie też nie było tanie w stosunku do zarobków. Pensje były zamrożone w spadku po epoce Gomułki, gdzie była duża bieda i kompletny brak czegokolwiek. Gierek dopiero mniej więcej rok - dwa później uwolnił pensje. Historia z cukrem to 1976 rok. Powodem wydania talonów gwarantujących zakup określonej ilości cukru po normalnej cenie był fakt wywożenia z kraju dosłownie wszystkiego, co można było sprzedać za granicą. Rok 1976 to na giełdach światowych boom na cukier, można było na tym dobrze zarobić. Talonami sztucznie ograniczono popyt, by jak najwięcej cukru wywieść z Polski.
@natalian35
@natalian35 Ай бұрын
Puste półki i chamstwo oto cala prawda
@NecrosDeus
@NecrosDeus 29 күн бұрын
Tak było za 2-3 lata. Wtedy arogancja i czyste chamstwo personelu było wręcz nieprawdopodobne. W zasadzie z taką sytuacją borykaliśmy się jeszcze przez dekadę lat 90'tych, zwłaszcza w sklepach Społem, gdzie wiekowy personel po PRL'owskich handlówkach kultywował tradycje socjalistycznego handlu.
@zdzisawdyrman4235
@zdzisawdyrman4235 Ай бұрын
kzbin.info/www/bejne/i3-Wkop4psmWpcU Proszę 🤣
@Falco72737
@Falco72737 25 күн бұрын
To nie teraz; teraz jest chamstwo i łaska ;że sié odezwie do klienta jak np w dziale rtv w auchanie przy górczewskiej w warszawie
@piotrbogdanski9478
@piotrbogdanski9478 Ай бұрын
Cudna propaganda😜🤪
@truthisveryimportant9783
@truthisveryimportant9783 Ай бұрын
Wszystkie te sprzedawczynie wyglądają jak modelki w tym filmie i wyglądają raczej bardzo zdrowo i są szczupłe, i chyba tak w dużej mierze było, natomiast te uginające się od towarów półki to raczej fikcja, a największą patologią jaka mi utkwiła w pamięci z tamtego okresu to sprzedaż nabiału typu świeże mleko, sery, jogurty, kefiry w sklepach PSS Społem gdzie zamiast przechowywać te produkty w warunkach chłodniczych to leżały w temperaturze pokojowej i się psuły i fermentowały np. na blacie przy kasie bo kasjerka nie musiała sięgać do lodówki!!! I tu chciałbym podziękować tym zachodnim sieciom handlowym (mimo wyprowadzania zysków z Polski)za wprowadzenie normalnych standardów sprzedaży gdzie nabiał leży w lodówkach w warunkach chłodniczych i nie psuje się i nie zatruwa klientów jak było w sklepach PSS Społem!!!
@janeczkaprosperity
@janeczkaprosperity 14 күн бұрын
Raczej nie truły, bo się rozchodziły z rana.
@teresablizinska235
@teresablizinska235 12 күн бұрын
teraz trują inaczej
@janwoj777
@janwoj777 6 күн бұрын
A tera to jest to co widać a jak nie to kup se pan w internetach i tyle w temacie obslugi klienta .
@666assassindaro
@666assassindaro Ай бұрын
Wie ktoś ja nazywa się lektor bo nie mogę sobie przypomnieć ?
@wertuqq
@wertuqq Ай бұрын
Zdzisław Szczotkowski.
@666assassindaro
@666assassindaro Ай бұрын
@@wertuqq Dzięki ale Szczotkowski ma inny głos
@wertuqq
@wertuqq Ай бұрын
@@666assassindaro W 1973 roku w grę wchodziło raczej niewielu lektorów. Suzin odpada. W grę wchodzi jeszcze Lucjan Szołajski, Krzysztof Świętochowski, Jerzy Rosołowski, ale ja osobiście stawiałbym na Szczotkowskiego.
@666assassindaro
@666assassindaro Ай бұрын
@@wertuqq Mam . to Ksawery Jasieński ale dzięki
@ZycieNaBalkanach
@ZycieNaBalkanach Ай бұрын
niesamowite jest to jak zydokomucho sekciarze wytresowaly sobie niewolnikow :D
@thekolubryn
@thekolubryn Ай бұрын
a "Pany" pojechały na Bałkany...
@monimonmo
@monimonmo Ай бұрын
Gosciu ma ze 30 lat i pipcy jakies farmazony 🫠
@jozef.stalinowski
@jozef.stalinowski Ай бұрын
Powiem krótko dziś ofiara chwali kata.Nie będę się rozpisywał bo cenzura czuwa.
@SirBukos
@SirBukos 9 күн бұрын
Ale propaganda 😂
@rafamazur5053
@rafamazur5053 16 күн бұрын
Rozumiem że sklep wzorniczy w Warszawie
@Underwaterstories
@Underwaterstories Ай бұрын
Oczywiście w PRLu sprzedawcy robili dokładnie na odwrót od tego co głosi ten film😂😂😂
@SLIPKoRn2
@SLIPKoRn2 Ай бұрын
Piękne czasy
@eclipse121123
@eclipse121123 Ай бұрын
Gdyby jeszcze nie była to propaganda mająca na celu podnieść kompetencje sprzedawców, którzy wtedy przeważnie byli bardzo niemili, a i o takich zapełnionych półkach można było pomarzyć. To tak, jest to istna idylla PRLu.
@MikrofonElwisa
@MikrofonElwisa Ай бұрын
Dla komunistów i kombinatorów owszem
@zibisbiegienius3065
@zibisbiegienius3065 Ай бұрын
super, jak w raju człowiek żył. Generalnie w czarnej dupie żył przeciętny człowiek.
@jozef.stalinowski
@jozef.stalinowski Ай бұрын
Oczywiście ja pamiętam.Miałem stałą pracę ze wszystkimi prawami,innej wtedy nie było.Nie zdychałem miesiącami w kolejkach do lekarzy specjalistów,a za leki płaciłem tylko 30%.Byłem wolnym czlowiekiem,nikt mi niczego nie zakazywał,nakazywał,nie narzucał chorych wartości,ani nie straszył wojną.Piękne spokojne czasy.
@alicjanawrat8457
@alicjanawrat8457 20 күн бұрын
@@jozef.stalinowski Bo byłeś młody. Zawsze będziesz wspominał dobrze te czasy.
"Tajemnice handlu - poznajemy klienta" (1973 r.) /CAŁY FILM/
11:24
Wytwórnia Filmów Oświatowych
Рет қаралды 43 М.
"Kultura handlu: Towar - przedmiot handlu detalicznego" (1973) /CAŁY FILM/
12:17
Wytwórnia Filmów Oświatowych
Рет қаралды 25 М.
The Joker saves Harley Quinn from drowning!#joker  #shorts
00:34
Untitled Joker
Рет қаралды 54 МЛН
I'm Excited To see If Kelly Can Meet This Challenge!
00:16
Mini Katana
Рет қаралды 34 МЛН
Spot The Fake Animal For $10,000
00:40
MrBeast
Рет қаралды 213 МЛН
Get 10 Mega Boxes OR 60 Starr Drops!!
01:39
Brawl Stars
Рет қаралды 11 МЛН
Pewex [TOWARY MODNE 223]
18:50
Adam Śmiałek
Рет қаралды 88 М.
Historia gier komputerowych cz .1 1963 - 1985
30:29
ciekawehistorie
Рет қаралды 339 М.
Człowiek, który naprawia sprzęt AGD z PRL-u
12:29
Pasjonaci
Рет қаралды 69 М.
KONFEDERACJA KONTRA LEWICA W SEJMIE! MOCNA WYMIANA ZDAŃ
18:20
KONFRONTACJA
Рет қаралды 10 М.
Polskie Drogi, odc. 8, Żyd Sommer oddaje wnuczkę Polakom
12:49
Magda Kujawa
Рет қаралды 147 М.
My North Korean Holiday: The Funniest / Worst Place on Earth?
55:10
Show Me the World
Рет қаралды 4,3 МЛН
"Domowe przetwórstwo warzyw" (1979) /CAŁY FILM/
28:36
Wytwórnia Filmów Oświatowych
Рет қаралды 39 М.
"Ostrzegamy, trucizna!" (1950 r.) /CAŁY FILM/
18:00
Wytwórnia Filmów Oświatowych
Рет қаралды 18 М.
Życie codzienne w PRL-u  Dokument PL
32:16
The Ecki
Рет қаралды 198 М.
МОЙ ТГ-КАНАЛ: СНЕЖАНА ПЕЧАТАЕТ…
0:40
Снежана Мясникова
Рет қаралды 1,1 МЛН
ШЕШЕҢНЕН ШАРШАДЫМ! | ЕНЕШКА 2  | 6-бөлім
21:59
Өзіміз Bilemiz
Рет қаралды 556 М.
Pool Bed Prank By My Grandpa 😂 #funny
0:47
SKITS
Рет қаралды 18 МЛН
#deadpool #haruncan #deadpool3 #wolverine #gala
0:10
efe.edits_54
Рет қаралды 6 МЛН
Слабый пол
0:16
KOTVITSKY
Рет қаралды 1,2 МЛН